de laatste maal is dat hij 't doen kon woorden die nu eerst begrepen worden. Aartsbisschop Stadler verklaarde aan een correspondent van het blad „Boe dapest", dat het geen toeval was dat de aanslag heeft plaats gehad op den verjaardag van den slag op het Merel veld. Alle Servische bewegingen in Oosten rijk of Hongarije hadden 9teeds plaats op dezen dag of in den omtrek ervan. Waren de troonsopvolger en zijn gema lin niet in die plaats en bij die gelegen heid gedood, dan zouden de samen zweerders op denzelfden dag nog wel een andere gelegenheid hebben gevon den om hun plan uit te voeren. Want Serajewo was vol samenzweerders die bereid waren den troonsopvolger en zijn gemalin uit den weg te ruimen. Leden van het gevolg van den ver moorden aartshertog die uit Serajewo zijn teruggekeerd, verklaren dat de aartshertog op de een of andere manier had moeten omkomen, want geheel Bosnië was één groote val. Om 12 uur zou Frans Ferdinand bijvoorbeeld het tweede ontbijt gebruiken. En onder de gedekte tafel heeft men twee bommen met een uurwerk erin gevonden. Ook in de schoorsteen ontdekte men een helsche machine. In Ilidze had eei vrouw zeven bommen in bewaring ge kregen. Men verdenkt den chauffeur van de antomobiel waarin de aartshertog ver moord is een Serviër van mede plichtigheid. Het vermoeden is, dat hij opzettelijk bij den terugkeer van het stadhuis een weg genomen heeft waar Prinzip stond en vlak bij dezen heeft stilgehouden om hem den moord ge makkelijk te maken. Te Serajewo be schuldigt men zelfs den burgemeester van medeplichtigheid. Uit het verhoor van Prinzip is nog gebleken, dat de bommen gedurende de laatste dagen uit Belgrado waren gebracht. De grondlegger voor het plan is een zekere Tsjabrinowitsj, die alles voorbereidde en zich met Prinzip in Belgrado ophield, waar zij zich samen geld, wapens en bommen aanschaften. De politie te Serajewo heeft op aan wijzing van Prinzip nog vier mede- plichtingen in hechtenis genomen. De Wiener Algemeene Zeitung deelt mede dat uit het algemeen onderzoek tot nu toe wel is gebleken, dat het complot zijn oorsprong vond in Belgrado, maar nog geen positieve aanwijzing is gevonden, dat de Servische regeering erin betrokken is. In Duitschland breidt zich het mond en klauwzeer onrustbarend uit. Volgens de laatste opgave heerschte de ziekte in 223 districten. 686 gemeenten en bij 1615 veehouders, hoofdzakelijk in de districten Dantzig, Maagdenburg, Osna- brück, Aurich en Wiesbaden. Plaatselijk ^ietuv<*. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het üeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heugden, 4 Juli. Aan het postkantoor Heusden en ds daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juni i914, inge legd f 14308.94, terugbetaald f 11331.46. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5600. Wat is het warm hè? Dat hoort men algemeen. Nu gisteren werd buiten in de schaduw 86 graden F. waargenomen. De warmte is oorzaak geweest, dat enkele werklieden op de Conservenfabriek er het bijltje bij hebben neêrgelegd in hun besluit anderen medeslepende. Nu staat het werk in eens stil. De machinist en de kok die op hun post bleven, kunnen nu ook niet en dat terwijl de doperwten in grooten ge tale worden aangevoerd, 'tls treurig I Vroeger was het algemeenAls we in Heusdeu maar fabrieken hadden, dan was er voor ieder wat te verdienen. Nu is er werk voor ieder die handen aan 't lijf heeft en nu is het alweer ontevredenheid. Zaterdag 1.1. had de eerste oefening plaats van jongelieden, die zich in den wapenhandel wilden oefenen. Een twintigtal personen was daarvoor opgekomen om de eerste lessen, door een sergeant te geven, bij te wonen. Direct werd reeds met marga- patronen naar een doel geschoten. De ge heels cursus wordt gesteld op vijf maanden. Naar we vernemen heeft het meerendeel der werklieden, na eene gemoedelijke toe spraak, toch weder het werk als conservisten hervat. Beter ten halve gekeerd, dan ten heele gedwaald I Juist één dag voor de sluiting op de Steurvangst is bij Bokhoven door gebroeders Oomen te Welseind nog een reuzenexem- plaar bemachtigd van ruim 300 pond. Nadat hij zich door de eerste zegen had geslagen, zetten de visschers twee andere zegens in de Maas. Toen zij nu bemerkten, dat hij weer in de zegen zat, liepen zij zoo ver mogelijk het water in en lieten zich er op vallen. Het vischje bracht aan den afslag f 200 op. Men schatte de kuit (kaviaar) op 80 p. Werkendam. De eollecte der „Neerbosch-cent" heeft over het 2e kwartaal opgebracht f 5,20. Woensdag 1.1. schoof van de schuur, annex het huis van den molenaar Frede- riks alhier, aan weerszijden het dak naar omlaag. Gelukkig waren op dat oogenblik geen kinderen, die bijna altijd tegen de schuur zitten te spelen aanwezig, en bekwam niemand eenig letsel. Planken noch balken hadden het voorloopig begeven, doch de oorzaak ligt in het tota al verteerd zijn der spijkers. Almkerk. De collecte langs de huizen voor den gewapenden dienst heeft hier f 9.74 opgebracht. Andel. Tot bestuurslid van het Oud Land van Altena is, met 167 van de 173 uitgebrachte stemmen gekozen Mr. A. den Dekker te Gorinchem. Bij een paar landbouwers alhier doet zich een geval van varkensziekte voor waar van reeds een met doodelijken afloop. Op het Hulptelegraafkantoor werden gedurende de maand Juni 47 telegrammen behandeld en 71 gesprekken gehouden. Capelle. De WelEd. heer W. G. Treffers, hoofd der O. L. School in de kom alhier, heeft tegen 1 September a.s. eervol ontslag uit zijn betrekking gevraagd. De pas kort geleden gebouwde schoen fabriek van den heer A. Vos alhier zal een belangrijke uitbreiding ondergaan. Zij zal geheel machinaal worden ingericht, waar voor de noodige machines en motoren be reids zijn aangekocht. Tot secretaris-penningmeester van het Waterschap „de Binnenpolder van Vrij hoe ven-Cappel" is benoemd de heer J. Oerlemans. Ook in deze gemeente is men met bessenplukken begonnen. De opbrengst valt over 't algemeen nog al mee. Er wordt 22 a 22£ cent per kilogram besteed. Drimnu'lcn In de maand Ju d j.l. werden aan het postkantoor alhier be handeld 47 telegrammen, waarvan 15 wer den verzonden en 32 ontvangen. In de Rijkspostspaarbank werd ingelegd f 936.11 en terugbetaald f 210. 's-Gravemoer. Door het hulp- telegraafkantoor zijn over de maand Juni behandeld 41 telegrammen, waarvan ver zonden 15 en ontvangen 26. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 22. Op de rijkspostspaarbank zijn 31 inlagen gedaan tot een bedrag van f 1946.23, terwijl, 16 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1453.17. In het café van P. van Dongen alhier kwam dezer dagen eene postduif binnen- huppelen, gemerkt: N u r p. A 13 9648. Het vermoeide dier had zeker het opschrift „Rust Uit" gelezen en daarvan maar dade lijk geprofiteerd. Kaatsheuvel. De firma H. Michaël en Zonen te Loonschendijk zal haar stoom- timmerfabriek aanmerkelij k gaan uitbreiden door het plaatsen van nieuwe machines. Bij den heer A. K. had men den laatsten tijd veel last van muizen. Vooral in de voorkamer lieten de diertjes zich menigmaal hooren. Hoe alles ook werd af gezocht, toch kon men er maar niet in slagen ze te vinden. Na eindelijk deze week nog er eens toe over te gaan om ze te zoeken, kwam men op 't idee de voorste plank van het harmonium te schroeven en werd tot groote verbazing der zoekers vlak onder de toetsen een heel nest gevonden. Voor waar een eigenaardig verblijf dezer beestjes. Woensdag werd zekere M. v. d. V., die aan 't hooien was, zoodanig door de hitte bevangen, dat zij buiten werk gesteld moest worden. Na alle mogelijke verfris- sohingen te hebben aangewend, kwam voor noemde weer spoedig bij; ook nog ver scheidene andere personen werden eveneens door de verbazende warmte genoodzaakt hun werk neer te leggen. De Gebr. Van Drongelen, schoenfa brikanten, die totnogtoe handwerk maakten, gaan hun zaak veel vergrooten door 't plaatsen van een zuiggasmotor met de noo dige machines. Nederheuiert. Vol vreugde be groette de schooljeugd het rondreizend circusje Althoff, dat wegens plaatsgebrek aan het veer thans zijn tent aan de nieuwe aanlegplaats had opgeslagen. Toen de voorstelling avonds 8 uur begon, bestormden zij de tent en spoedig was geen plaatsje onbezet. Een gulle lach verried welk een genot zij hadden vooral in de grappen van den clown. Vergenoegd keerden allen huiswaarts. Met den pluk der roode bessen is begonnen tegen den buitengewoon lagen prijs van 9 a 10 cent per k.g. Voor de zwarte bessen kan men slechts 22 cent per kilo bedingen. Nieuwendyk.. De heeren A. de Later alhier en C. van Loon te Werkendam zijn aannemers geworden van vier dubbele brugwachterswoningen onder de gemeente Dongen voor de som van f28.380. Dinsdag 1.1. geraakte een hooischelf, staande bij de hooipers van den heer J. C. Ottevanger en toebehoorende aan D. Dekker, in brand. Gelukkig was het zeer stil en was men den brand spoedig meester. De oorzaak van den brand is spelen met lucifers door kinderen. De bouwkundige Jobs. Colijn alhier heeft Woensdag voor rekening van mr. P. C. 't Hooft te Arnhem aanbesteed het maken van een duiker. Ingeschreven werd door: J. van Breugelen, Nieuwendijk, f 144. A. Pellekaan, Dussen, 135.— H. Kolf, Almkerk, 122.50 G. van Andel, Nieuwendijk, 105. Raautisdonk. Spaarbank postkan toor R'veer over Juni. Ingelegd f8s04,71. Terugbetaald f 5164,93. Laatste boeknum mer 5419. Aan de stoomzuivelfabriek is in Juni verwerkt 263989 L. melk. De eerw. heer H. C. Schoenmakers is benoemd tot kapelaan te Geldrop. Bij den heer W. Zijlmans te R'veer staat een met peren beladen boom voor den tweeden keer in vollen bloei. De heer B. Zijlmans van R'veer reed alhier in de Kadestraat met zijn motor tegen de leuning der brug over het kanaal. De motor werd zwaar beschadigd, doch de heer Z. bracht het er met een paar lichte kneuzingen gelukkig af. Sprang. Aan het huipostkantoor alhier werd over de maand Juni op's Rijks postspaarbank belegd f 1371,80 en terug betaald 1369,19. Ween. Voor de zwarte bessen waarmee deze week een begin is gemaakt met het afleveren wordt 16 cent per kg. besteed. Zij die in voorkoop hadden verkocht ont vangen 20 cent per k.g. De landbouwer B. uit Drunen, welke zijn met hooi beladen kar even onbeheerd liet staan, kwam, toen hij even in huis vertoefde, tot de ontdekking dat paard en kar reeds in den sloot waren terechtgeko men. Had niet spoedig hulp komen opdagen zou zijn paard zeker verdronken zijn, daar het geheel onder water zat. Betrekkelijk liep dus dit ongeval nog goed af. De prijzen der aardappelen daalden deze week tot f 4.per H.L. De „school meesters" ruimen reeds goed op, en zullen volgende week wel afgeleverd zijn. Wr|Jhoeven-Cajppel. In de raads zitting van 1.1. Dinsdag is de nieuwe secre taris geïnstalleerd. Na de vergadering bood hij den raadsleden een glas wijn aan. Reeds tot tweemaal toe zijn pogingen van inbraak geconstateerd aan de burge meesterswoning alhier. De laatste keer waren de verandadeureD met esn beitel beschadigd. We hebben hier waarschijnlijk met geen beroepsinbrekers te doen. ïvyt Het aantal behandelde tele grammen aan het hulptelephoonkantoor alhier, bedraagt over de maand Juni 83. De collecte voor het Bijbelgenootschap, bracht in deze gemeente op de som van f 13.79. Het hoofdbestuur der posterijen en tele grafie, verzoekt ons ter kennis van belang hebbenden te brengen, de vereischten voor het examen hulptelegrafist of kantoorbe diende, waaraan we gaarne voldoen. (Red.) In het laatst van Augustus of begin van September 1914 zal te Amsterdam een examen worden gehouden van candidaten, dingende naar de betrekking van hulptele grafist of kantoorbediende. Dit examen strekt om het noodige per soneel van dien rang op te leiden voor den dienst der posterijen en telegraphie te Amsterdam, Rotterdam en 's-Gravenhage. Van de 150 daarvoor opengestelde plaat sen kunnen 30 door vrouwelijke candidaten worden ingenomen. Bij de verdeeling over de 3 genoemde plaatsen van de candidaten die slagen en voor plaatsing in aanmerking komen, zal, voor zoover de belangen van den dienst dit toelaten, met hunne desbetreffende wenschen rekening worden gehouden. Het is echter te voorzien, dat te Amsterdam geen vrou welijke candidaten zullen kunnen worden geplaatst. De candidaten moeten op 1 September e.k. ten minste 16 jaar oud zijn en hun 23ste nog niet zijn ingetreden. Zij zullen aan de navolgende eischen van ontwikkeling hebben te voldoen: lo. het schrijven van vlug en duidelijk schrift; 2o. voldoende kennis van de Nederland- sche taal, om zonder grove taalfouten een dictée te kunnen schrijven en een opstel te maken; 3o. kennis van de vier hoofdregels der rekenkunde, de tiendeelige en gewone breu ken en het stelsel van maten en gewichten 4o. staatkundige indeeling van Europa, kennis van de ligging der voornaamste plaatsen en zeeën en van den loop der rivieren in Nederland en de andere landen van Europa; ligging der voornaamste plaatsen in an dere werelddeelen, in het bijzonder in Ne- derlandsch- Oost- en West-Indië; kennis van het spoorwegnet in Nederland 5o. kennis van de beginselen der Fransche Duitsche en Engelsche taal, blijkende uit het overbrengen van een eenvoudig proza stuk uit die talen in het Nederlandsch, zonder grove fouten; het schrijven van een eenvoudig Fransch dictée zonder grove taalfouten. Zij die zich aan het examen wenschen te onderwerpen, hebben zich daartoe, onder duidelijke opgaaf van naam, jaar en datum van geboorte en woonplaats, vóór 16 Juli e.k. bij den directeur van het telegraaf kantoor te Amsterdam aan te melden. Daarna zal eene oproeping voor het af leggen van het examen volgen. Bij het slagen voor dit examen worden de belanghebbenden, mits zij tevens aan de eischen van een van Rijkswege in te stellen geneeskundig onderzoek voldoen, gedurende 3 maanden op proef in dienst genomen. De belooning bedraagt bij indiensttreding voor de 16-jarigen f 20 en voor de 17-jarigen f 30 per maand en wordt voor de eerst- bedoelden tot f 30 per maand verhoogd, zoodra zij 17 jaar oud worden, en voor allen tot f 40 per maand nadat zij 1 jaar in dienst zullen zijn. Na 2 jaar dienst, doch niet voor den 19 jarigen leeftijd, volgt bij goede plichts vervulling vaste aanstelling tot hulptelegra fist of kantoorbediende, op eene jaarwedde van f 400, welke na eene maand verhoogd wordt tot f 650 en kan opklimmen tot f 1400. Verslag van het verhandelde in de Raads vergadering van Sprang, gehouden den 29 Juni 1914. Afwezig het lid J. Rijkers. Na opening der vergadering en lezing der notulen, werden enkele ingekomen stukken meegedeeld. De staat van oninbare posten over 1913 werd vastgesteld op f 19.60. De rekening van het Burgerlijk Armbe stuur over 1913 werd goedgekeurd in ont vangst op f2644,45 en in uitgaaf opf2121,96| dus met een goed slot van f 522,48$. Tot armmeester, in plaats van wijlen den heer H. Maijers, werd met algemeene stem men gekozen de heer W. J. van Campen. Besloten werd de bestaande overeenkomst tu8schen de gemeente en het hoofd der school betreffende de vergoeding voor het schoonhouden der schoollokalen en het aanleggen der kachels op te zeggen. Op voorstel van B. en W. werd besloten het schoonhouden der school en het aanleggen der kachels voor één jaar op te dragen aan de Wed. C. Boer voor f 40, Op een adres van het Bestuur der Ver- eeniging voor Chr. Volksonderwijs, met verzoek om het hoofd der Christelijke school te benoemen in de commissie tot wering van schoolverzuim, werd met algemeene stemmen afwijzend beschikt en wel op grond dat een commissie van vijf leden reeds ruim voldoende is en dat het niet op den weg van den Raad ligt leden dier commissie te bewegen te bedanken. Besloten wordt te berichten dat bij het ontstaan in de toekomst van een buitengewone vacature de Raad niet ongenegen zal zijn hét hoofd der Christelijke school in bedoelde com missie te benoemen. Bij de rondvraag informeerde de heer De Jong naar het in gebruik nemen van een bewaarplaats van petroleum, ofschoon de vergunning door B. en W. geweigerd is. De Voorzitter antwoordde dat de politie reeds een paar malen geconstateerd heeft dat de opgeslagen hoeveelheid minder dan 100 liter bedraagt. Een hoeveelheid die buiten wet en verordening valt. Hierna werd de vergadering gesloten. Raadsvergadering te Vrij hoe ven-Cappel op 30 Juni 1.1. te half achts 's avonds. Aanwezig alle leden. De voorzitter opent en stelt voor de lezing der notulen tot een volgende vergadering uit te stellen. Aan de orde isde beeediging van den benoemden secretaris. Zonder bezwaar legde hij de eeden af. Voor ontvanger kon dit niet geschieden, aangezien de stukken nog niet in orde waren* De burgemeester wenscht hem hartelijk geluk, ook namens de Raad. Hij hoopt, dat de gemeente vrij haar belangen aan hem kan toevertrouwen en deze haar vele jaren zijn krachten zal wijden. De secretaris beantwoordt deze hartelijke speech, door dank te brengen aan den bur gemeester voor zijn behulpzaamheid, aan het college van B. en W. omdat zij hem plaatste op de aanbeveling, aan de Raad, die hem stemde. Hij hoopte steeds in een dracht met allen te werken. Ingekomen stukkena. Een uitgave, die niet op de begrooting stond inzake zieken verpleging. Door verschillende posten van ontvangsten kon het tekort gedekt worden. 6. Proces-verbaal van kasopname. Er bleek ruim f70 in kas te zijn. Bij de rond vraag werd de leening van f 800 weer in het midden gebracht. Men had veel po gingen in het werk gesteld om het te plaatsen alles was mislukt. De raadsleden hebben nu samen het geld voorgeschoten tegen 4$ pCt. Afloop Aanbestedingen. Door het Ministerie van Waterstaat werd Woensdag aanbesteed de uitvoering van werken in de rivier de Lek onder de ge meenten Tuil en 't Waal en Culemborg, provinciën Utrecht en Gelderland. Laagste inschrijver H. van Anrooij Jz. te Nieuwaal, voor f 30 500. ileehtzakeu. Uitspraken van 2 Juli 1914. Overtr. Pol. Verord. Oud-Heusden II. B., Oud-Heusden, f 25 of 5 d. Rijwiel zonder licht: O. de G. Meeu wen, G. M., Drongelen, ieder f 1 of 1 d.D. de F., Andel, f 5 of 3 d. Openbare dronkenschap: C. R., Dus sen, P. K., Andel, ieder f 5 of 3 d. H. A. v. S., Herpt, f 6 of 3 d.T. P. van R., Wijk, f 15 of 3 d.J. J. v. B., Heusden, f 10 of 3 d. Valsche naam opgeven: J. P. B., zwervend, f 20 of 20 d. Overtr. trekhondenwet: R. van T., Dussen, f 10 of 5 d.F. J. van H., Rijswijk, 3 maal f 2,50 of 3 maal 2 d. Overtr. visscherijwet: L. v. d. W., Hedikhuizen, f 6 of 3 d.H. C. K., Dussen, f 5 of 2 d.J. van B., Meeu wen, f 3 f 1 week tuchtschoolA. K., Gorinchem, f 1 of 1 d.D. v. S., Wou- drichem, f 6 of 3 d. Visachen zonder vergunningD. v. E., deWerken, f 3 of 2 d. /isschen met peur: f 6 of 3 d. Loopen op eens anders grond: J. de R. Gz., J. V. en T. G., Werkendam, ieder f 3 of 2 d. Loopen op hooiland: R. A. R., Wer kendam, f 3 of 2 d.H. B., C. M. v. O. en J. v. d. H. Dz., id., ieder f 3 of 2 d; M. K., deWerken, f 2 of 1 week tuchtschoolN. K., deWerken, f 3 of 2 d. Overtr. pol. verord. v. Werkendam: L. A. R., Werkendam, f 2 subs. 1 week tuchtschoolJ. C. Z., id., terug aan ouders zonder straf. Bturgeriyke Stand. Werkendam, van 27 Juni tot 3 Juli. Ondertrouwd: Jacob Willem Tim mermans, jm., 26 j. en Wilhelmina Elisabeth van der Bunt, jd., 27 j. Getrouwd: Jan van Laren, jm., 26 j. en Marigje Jacoba Verwoerd, jd., 20 j. Geboren: Cornelis, z. v. P. van den Heuvel en E. Schaddelee; Hendrikus, z. v. H. v. d. Mooren en D. Korsman Geertje, d. v. P. Versluis en M. Ippel (te Dordrecht); Wilhelmina Theodora Maria, d. v. A. R. A. Castelijns en W. Briaire, te RotterdamHendrik Leendert z. v. J. 0. van Loon en C. J. Versluis. Dewerken en Sleeuwijk, van 27 Juni tot 3 Juli. Geboren: Jenneke, d. v. O. Walraven en D. Groenewegen; Teuntje, d. v. I. van Vuuren en T. van Herwijnen. Ingekomen vanAlmkerk, J. van de Koppel. 's Gravemoer, over de maand Juni. Ondertrouwd: Dirk Malipaard, 24 j. en Martina Prins, 19 j. Getrouwd: H. S. v. d. Waals, 24 j. en I. S. Passchier, 23 j. Geboren: Hendrika Jacoba, d. v. A. Borstlap en C. Melsen. Ingekomen vanBergen op Zoom, A. van Dalen. Vertrokken naar: Oude Tonge, I. S. Passchier; Raamsdonk, A. Verduin en A. van Beugen; Rotterdam, J. Neder- veen, G. J. van Eersel en 7 kinderen. Andel, over de maand Juni. Getrouwd: H. de Fijter, 31 j. en N. de Fijter, 29 j.; A. P. de Waal, 33 j. en A. Zijl mans, 32 j. Geboren: Nicolaas, z. v. J. v. Rijswijk en M. Boogaarts; Woutera Willi, d. v. P. Hoes en A. Kloot. Overleden G. Verzijl, 5 m.; O. Naaijen, 82 j. Ingekomen van: Wijk, A. Kolijn. Vertrokken naar: Almkerk, A. de Ruiter; Willemstad, H. Redert; Rotter dam, P. C. Redert; Wijk, A. Zijlmans. Veen, over de maand Juni. Getrouwd C. Schreuder en M. Her- rewijn. Geboren: Adriana, d. v. S. Verbeek en G. SakHelena Maria, d. v. J. Schreu- ders en M. Herrewijn; Pieternella Cor nelia, d. v. W. Roeland en M. v. d. Nadort; Jacob, z. v. F. Jonker en G. van Ballegooijen. Almkerk, van 1730 Juni. Ondertrouwd: Job de Hoog en Pe- tronella Verhoeven. Getrouwd: Z. Wijnans en A. E. v. d. Stelt; H. Vink en C. A. Noorloos; J. Korteland en G. Groenenberg; G. van Hofwegen en M. van Wijngaarden. Geboren Teuntje, d. v. G. T. Boter blom en C. van Maastricht; Bastiaan, z. v. A. Koekkoek en C. H. Blankers; Neeltje Petronella, d. v. P. v. d. Meijden en D. Hanssen. Overleden: Cornelis van Noorloos, 63 j., echtg. van G. v. d. Stelt; Teuntje Wilhelmina Groenenberg, 6 weken. Ingekomen van: Werkendam, J. van Andel en echtg.; Giessen, C. Nieuwen- huizen en gezin; Andel, Adriana de Ruiter; Oud-Alblas, Pieter Brouwer; Meeuwen, Teuntje de Ruiter. Vertrokken naarOud-Alblas, G. Groe nenberg Haarlemmermeer, Helena van Os; Zwijndrecht, WouterPaans; Sleeu wijk, Johanna van de Koppel; Woudri- chem, Teuntje Kenniphaas. Sprang, over de maand Juni. Ondertrouwd: J. de Bie, 23 j. en A. A. de Bie, 21 j. Getrouwd: W. II. van Ravestijn, 32 j. en A. van Dongen, 38 j. Geboren: Adriana Johanna, d. v. M. v. d. Sijde en H. C. Bogers; Pieternel la Wilhelmina, d. v. P. van Beek en J. M. v. d. Schans; Koos Adrianus, z. v. A. Schellen en M. Broeks; Nicolaas, z. v. J. Quirijns en D. Varossieau; Janus Marinus, z. v. P. de Jong en M. A. Steussij. Overleden: C. Nieuwenhuizen,54j., echtg. van J. v. d. Mast. Geertruidenberg, over de maand Juni. Ondertrouwd: Johannes Lambregts, 22 j. en Allegonda Joha. Jacobs, 20 j. Getrouwd P. A. van der Ploeg, 32 j en I. v. Gils, 30 j.Ph. C. Eckhardt, 25 j. en M. C. Gerritsen, 22 j. Geboren: Hubertus Jacobus Maria, z. v. P. H. A. Ummels en M. C. J. Looijen; Huberdiua Cornelia, d. v. F. J. Goossens en P. Oomes; Johanna Catha- rina, d. v. A. Goossens en C. C. de Wijs; Anna Adriana, d. v. C. J. van Seters en J. PullensMarinus Cornelis, z. v. Chr, J. S. J. van Alphen en A. G. de Wit; Johanna Antonia Cornelia, d. v. F. A. Arnold en E. A. van den Hoven. Overleden: Dymphena C. Goossens, 10 m.; Leonardus Goossen, 68 j., echtg. van M. A. van Ekelen. ■Binnenland. Woensdag zijn H. M. de Koningin en Z. K. H .de Prins, die zich bij gele genheid der feesten van de Hoogeschool te Groningen bevinden, vergezeld van de hofdame, baronesse Sloet van Marxveld, de adjudanten majoor Ridder van Rap- pard, kapitein jhr. Sickinghe, kapitein Ruys en den ordonnans-officier luitenant Sixma baron van Heemstede, naar de kazerne gegaan, alwaar de troepen van het 12de regiment infanterie met de stafmuziek van de eerste infanterie brigade onder commando van luit.-kol. Staal waren opgesteld Na een inspectie over de troepen liet Hare Majesteit het carree formeeren en hield daarna de volgende rede: Officieren, onderofficieren, korporaals en soldaten, het is Mijn wensch, enkele woorden tot u te richten naar aanleiding van h6t sneuvelen van uwen wakkeren kameraad en chef. Sedert die droeve mare tot ons kwam, trilt in ons de snaar van vaderlandsliefde. Nederlandsche har ten kloppen sneller, volk en leger, wij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2