flinke DIENSTBODE, Gasfabriek Werkendam. Ntoker. HET NIEUWSBLAD fl. I ïeeloiita Een flink Burgerwoonhuis, beste ROGGE, J. B. Branger, P. J. SCHETSELAAR, De Gezondheidscommissie, Jan Worm, Stroohoeden e Gorinchemsuhe Bank de Pracht-Etalages in den nieuwen Winkel J. J. van de Garde, liever L. J VEERMAN, lensden, De bekommeringen der neurasthenieiijders. Bericht van Inzet. Vergelijkt Uwe prijzen en doet Uw voordeel. Notaris VAN CENDT te Heusden, Notaris JANSEN, verpachten Graan en Meelhandel, Almkerk. Langendijk 144, GORGUM. gezeteld te Hensden, in de nienvste modellen en uitvoering. Sportpetten, Gekleurde Overhemden, Gummi Fronts, Boorden en Manchetten. veilen s Goud-, Zilver- en Uurwerken allen gevoeleD ons op een ganscli bij zondere wijze één, in rechtmatigen trots op den zoon van onzen stam, die in den vreemde getoond heeft, wat oud-vader- lmdsche plichtsbetrachting en moed beteekenen, op zijne krijgsmakkers in Albanië, die een schoone taak op de schouders namen in dienst der bescha ving. Van ooggetuigen vernam Ik van de on verschrokkenheid en volharding, waar mede zij hun zwaren en gevaarvollen plicht vervullen, van de ontbering en moeite, welke zij zich getroosten, waar van wij hier wellicht nooit iets zullen vernemen. Hun allen onzen dank voor hetgeen zij voor den roem van vader land en leger doen. Zij herinneren ons aan de veelomvattende roeping, welke aan ons dapper Indisch leger en onze vloot, aan het corps bestuursambtenaren is toevertrouwd in ons groote Nederland onder de keerkringen. Wie zoude de tallooze offers kunnen vergeten, die daar gebracht zijn en iederen dag opnieuw worden gebracht, die schitterende wa penfeiten, die daden van zelfverlooche ning en moed in den dienst van het vaderland verricht. Ook dezen gedenk Ik met groote waardeering en dank baarheid, die mannen van graniet en van staal. Zij allen gaan ons voor op den weg van plicht, van veerkracht en van moed. Dat zij ons mochten bezielen, groot te zijn als zij. Voorwaar, de dagen van Coen en De Ruijter, zij behoeven, zij mogen niet tot het verleden behooren. Na deze toespraak werd door de staf- muziek het Wien Neerlandsch Bloed ingezet, en keerden Hare Majesteit en Z. K. H. naar het gouvernementshotel terug. „N. R. Ct." Het stoffelijk overschot van wijlen den luitenant-kolonel Thomson zal op 15 dezer met Harer Majesteits Noord brabant te Amsterdam in het Vaderland worden aangebracht, alwaar het plechtig en officieel zal worden ontvangen, bij welke ontvangst tevens gelegenheid zal bestaan voor autoriteiten, afvaardigingen en corporaties om hulde te betuigen, toespraken te houden en kransen te leggen. Bedoelde plechtigheid zal plaats heb ben in den voormiddag halftien. Afvaardigingen en corporaties zullen desgewenscht deel kunnen uitmaken van den stoet, die zich van de landings plaats aan den kop der Handelskade na afloop van de plechtigheid naar het Centraal Station begeeft. Autoriteiten, afvaardigingen en cor poraties kunnen zich, bij voorkeur zoo tijdig mogelijk, voor de gewenschte aanwezigheid bij de plechtigheid of deelneming aan den stoet, alsmede tot het verkrijgen van verdere inlichtingen wenden tot den bevelhebber in de le militaire afdeeling te Amsterdam, He- monystraat 12. Het stoffelijk overschot zal van het Centraal station naar Groningen worden overgebracht, waar de begrafenis, naar thans vaststaat, op een nader te bepalen dag met militaire eerbewijzen zal plaats hebben. Over een ongeluk aan boord van de „Noord-Brabant" waarmede het stoffe lijk overschot van Majoor Thomson naar Nederland zal worden vervoerd, verneemt het „N. v. d. D."uit Algiers: Zondag 21 Juni, 's morgens om on geveer halftwaalf, bevond de Noord- Brabant zich een halven dag stoomens voorbij Ouessant, op 45 gr. 35 min. noorderbreedte en 7 gr. 56 min. wes terlengte Gr., toen de officier-machinist der le kl. B. Verhey, chef van de ma chinekamer, met den korporaal-stoker Timmers (belast met 't toezicht op de ruimen) den resteerenden kolenvoorraad ging schatten. Behalve de zeer flauwe electrische verlichting achter de vuil geworden en met kolenstof gevulde schotlantaarns, wordt aldaar gebruik gemaakt van de bekende veiligheidslampen met ijzer gaasbescherming rond de vlam, zooals in de kolenmijnen altijd gebruikt wor den. Een dergelijke lamp werd door den korporaalstoker Timmers dan ook ge dragen. Bij het openen van een verticaal luik, dat toegang gaf naar een volgend ruim (men was reeds in een derruimen)aan stuurboord kwam daaruit een stroom door de steenkolen ontwikkeld mijngas naar buiten, welke de vlam wist te be reiken. Er ontstond toen een gasont ploffing, waardoor de beide mannen zware brandwonden bekwamen. Door den knal gewaarschuwd, kwa men spoedig helpers van de stookplaat sen, die de beide gekwetsten door de geopende kolenstortkokers van 't eerste ruim naar dek brachten en onder be handeling van den officier van gezond heid stelden. Deze constateerde bij beiden zware brandwonden, voornamelijk aan handen en voorarmen, alsmede aan 't gelaat en 't achterhoofd (de vlam sloeg blijkbaar over den vrij korten heer Verhey heen). De wonden zijn thans niet meer levensgevaarlijk: wel hebben de patiën ten veel pyn geleden. Bij aankomst te Algiers gisternamid dag (Donderdag 25 Juni) zijn de patiën ten, zoo spoedig 't schip gemeerd lag, met de gereedstaande brancards die door draadloos telegram over 't wal- station Fort de l'Eau, nabij Algiers, door tusschenkomst van den Ned. consul besteld waren naar het hospitaal vervoerd, d. i. de Clinique de Chirurgie, 21 Avenue Pasteur, waar beide patiënten het thans naar omstandigheden redelijk wel maken. Men verwacht echter, dat er een maand zal verloopan, vóór de patiënten naar Holland kunnen terug- keeren. Woensdagmorgen, zoo hadden de ge ruchten geluid, was de gelegenheid voor de Zaandamsche stakers opengesteld, zich weer naar hun fabrieken te be geven. Vandaar dat tegen zessen, voor het gillen der fabrieksfluiten, een bij zondere drukte op straat viel waar te nemen. De politie had vervroegden dienst, zoodat in de nabijheid van alle fabrieken de politie zich in dubbeltal* len had opgesteld. Ook de arbeidersor ganisaties waren vertegenwoordigd, en bovendien wachten tal van burgers den afloop van de komende dingen belang stellend af. Werkelijk trokken verschil lende stakers, den langen strijd moede, d®or politie begeleid, naar de werven. Vóór zij deze betraden, waagden de or- ganisatiebesturen een laatste poging hen te weerhouden, met het gevolg, dat slechts een zestal het voorgenomen plan volvoerde en zich weer bij den patroon aanmeldde, terwijl de overigen mee deelden, dat zij daarvan afzagen. Niettegenstaande bijna alle stakers op de been waren, liet de orde weinig of niets te wenschen. De kapitein der Albaneesche gen darmerie Sar is Dinsdag te 's-Graven- hage bij zijn ouders aangekomen. Hij is, gelijk gemeld, wegens gezondheids redenen met verlof. Kerknieuwe. Capelle. Onze vroegere dorpsgenoot ds. Werther, thans predikant te Otterloo, heeft het beroep naar Hedel aangenomen. PREDIKBEURTEN, 5 Juli. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm.6u. docent Van dar Heijden van Den Haag. Callenfels uit Dussen. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Van Paddenburgh uit Aalst. Geref. kerk, vm. 9,30 leeskerk en nm. 6 u. ds. Reinder» uit Dussen. Loonschendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Doopsbed. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Bevestiging van Kerkeraadsleden. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Vermeulen, van Moerdijk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Hec8bcen, geen dienst. Zz. nm. 2.30 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. da. Kreijt van Huizen. Pouderoijen, geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2,30 u. leesdienst. H.H. Correspondenten worden beleefd vei zocht de Predikbeurten vooral |iÜ8t en MitUg in te zenden. De Neurasthenie heeft verschillende oorzaken maar die allen de voedende krachten van het bloed hebben ver minderd. Bij sommige zieken is de ver slapping van het denkvermogen over- heerschend en kenmerkt zich deze door bekommeringen, wanhoop en de vrees niet te gentzen. Bij andere zieken neemt men aandoeningen van de maag of van het hart waar. Weer anderen hebben een zeer lastige voortdurende slapeloos heid. Zoo liet hen al gelukt in te sla pen, worden zij spoedig wakker ten prooi aan schrikkelijke droomen. Hieraan moeten nog toegevoegd wor den de onophoudelijke besluiteloosheid en de ontmoediging. Het bloed is niet voedend meer. De organen onderhouden dus iederen dag den voortdurenden loop van het leven, maar zonder van het bloed in ruil te ontvangen het voedsel dat zij moesten hebben. Het organisme gedraagt zich dan als een man van wien gij een zwaren arbeid zoudt vragen en aan wien gij om zijne krachten te her stellen, slechts een voedsel verstrekt in onvoldoende hoeveelheid en van geringe hoedanigheid. De uitputting gaat snel. Talrijke waarnemingen hebben aange toond dat de Pink Pillen uitmuntend waren in gevallen van neurasthenie. De Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere gift; zij geven dus aan het bloed van den neurasthenie- lijder de voedende krachten die hem ontbreken, welk gebrek aan krachten h *m langzaam doet sterven te midden der ergste kwellingen, Verkrijgbaar k f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Htusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Marktberichten. Waalwijk, 3 Juli. Op de veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. Biggen aangevoerd 25 stuks: Prijzen van f 6.50 tot f 10. Prijs der boter van f 1.22 tot f 1.46 per lólo. Aangevoerd 180 kilo. Dussen, 2 Juli. De prijs der boter was heden f 1,28 tot fl,40. Aanvoer 309 Kilo. Zetting f 1,37. Eieren fl,00 de 26 stuks. Nieuwendijk. Door de onderafdeeling der V. P. N. alhier, zijn Dinsdag 1400 eieren geveild te Rotterdam. De prijzen waren van 3£ a 4£ cent per stuk. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 80 Juni 1.27 M. 0.66 M. <- N.A.P. 1 Juli 1.36 0.57 2 1.27 0.56 Waterhoogte Maastricht (brug) 2 Juli 0.20 M. beneden 0. 3 0.31 pp» WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Juli 3.48 M. boven 0. 3 3.10 Advertentiën. Gevraagd met half Augustus een tegen hoog loon. Adres: Mej. DE BRUIJN, Stadhuis, Go- rinchem. Gevraagd een Zich aan te melden Maandagmorgen ten kantore der fabriek. Gasfabriek Werkendam. Land wan Hensden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. het MEEST gelezen Blad. DAAROM: de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. Vraagt conditiën! De Onroerende Goederen van wijlen Gerrit van den Heuvel, staan in bod: Koop I, het Winkelhuis ca., f2770 Koop II, het Huis c.a. aan de Kade, - 580 Koop III, 75 A. 20 cA. Griendland met het eenjarig Houtgewas, - 625 Finale Verkooping 8 Juli 1914, nam. 8 uur, in het Café WINK te Werkendam. Intusschen worden hoogingen aangeno men en zijn inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris Kerkhoven, aldaar. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal op Donderdag 9 Juli 1914, voormiddags 9 uur, op het terrein van de voormalige Zwavelzuurfabriek, te Werken dam, contant, publiek verkoopen: eene groote partij eikenhouten posten (vier kant bezaagd), zeer geschikt voor hekke- posten, eikenhouten blokken en verder eikenhout, benevens kolders, planken, pan latten, brandhout, dakpaanen en verder gerief, alles in kavel». Bezichtiging op den verkoopdag van 7 tot 9 uur des vóórmiddags. Gemalen Mais per 75 K.G. f 5.80 groene Erwten 80 7.80 Rogge 75 6.75 W Gezonde Kippenmai» 80 5.80 Prima Hongaarsche Gries 8b 50 4. Grofmeel I, A. L. Sneep Co. 50 „4.10 Bertels Lijn zaad koekjes per 50 5.75 Lijnkoeken 52 1. zal op Dinsdagen 1 en tl Juli as., des avonds 1 uur precies, ten herberge van P. A. LEIJTEN aldaar, bij inzet en toeslag met afzonderlijke Woning, thans ingericht voor Houtbergplaats, met ERF aan de Put terstraat te Heusden, groot 1,30 Aren. Verhuurd het Woonhuis aan A. Baars, de Houtbergplaats aan Gebrs. Dankers. 2. Een HUIS met SCHUUR en ERF, aan de Putterstraat, naast voorgaande per ceel, groot 49 c.A. Verhuurd aan L. Smits. Bij 2e veiling worden de perceelen ook gecombineerd afgeslagen. Te bezichtigen 's Dinsdags en 's Donder dags 24 uur n.m. Zie biljetten. te Waalwijk, zal voor de Heeren Timmermans q.q. aldaar op Maandag ÏO Juli 1914, vm. to uur precies, ongeveer 44 hont waaronder 5 hont Perkuzie, op de Ach terste Hoeve, onder Loon op Zand. Bijeenkomst bij LUCAS v. d. KAA op „Plantloon". Allei zoo mogelijk franco thnis. Aanbevelend, Tandtechnicus, iuj i initvui f per «tuk., met langdurige garantie. Spreekuren 9 Coöp. Stoomznivelfabriek OP HOOP AN Z10 B N", Genderen. BOTE SI. MAAS. Gerechtigd tot het voeren van het RUk«boierinerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.35 per K.G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen k rembours door geheel Nederland. ontvangt klachten over onderwerpen, de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt: R. PRINSEN te Haarsteeg, Voorzitter Gasthuisstraat, hoek Arkelstraat Telephoon 75. GORINCHEM. ZIE UE KTAI.K;E:S. vergoedt van heden af voor Deposito-rente: met drie dagen opvragen veertien dagen opvragen voor een maand vast drie maanden vast een jaar vast Gorinchbm, 24 Maart 1914. 2 pCt. ^'/i - 27, 8 37, n J. F. BEERLING Je. De Directie: A DEN DEKKER> H Wf l WflTvfv YTTr^T iwtT vrer V m\ Ww Wf V. *8* *8* *8* )8ü8i'8ü8ü8ü8li VAN (over het oude adres). vh. W. C h. van Meekem. SOEDEOOPSTE ADBES V00E BEPiBATIËN. Een der oudste zaken van Gorinchem, steeds door ervaren vaklieden overgenomen. Heusden, nm. 6 u. ds. Klomp van Meeuwen. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, nm. 2 u. ds. Van Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburg, vm. 9 30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babylonïênbroek, nm. 2 u. ds. Van Stein Capelle, vm. 9.30 u. ds. Pop uit Sprang. Doopsbed. Dussen, vm. 9,30 u.ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Van Rennes. Eethenvm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. v. Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. '8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 6 u. de heer Van Meer, cand. t. d. H. Dienst te Apeldoorn. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dieast. Meeuwen, vm. 9,30 u. ds. Klomp. NederhemcrtNz. vm. 9,30 u. ds. Van Voorst Vader, Raamsdonk, geen opgaaf. Raamsdonksveer, geen opgaaf. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. SÏeeuwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Visch. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. De Jong van Werken dam (Voorber. H. A.) Sprang, nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, geen opgaaf. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. dr. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 6 u. ds. Gobius du Sart. Wijk e.a., vm. 9,30 en mn. 6 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN, 4 Juli. Op de graanmarkt htsteedt me» voorTarwe f 10.00 a t 11.50, per 100 K.G. Rogge f 5 00 a ƒ6 00, Gerit f a f Haver f 5.— a f 6 alles per H.L. LAND VAN ALTENA3 Juli Aardappelen. Vroege f 3 75 4 25; Blauwe f 0.— h 0. Zeeuwen. 0,i f 0.Jammen f if.. Hooi le gual. f 10.00 i j 11.— !e gual. (voor de pert) f 10 -'0 11 00 Klaverhooi f 13.- i f 14.— Wit itroo J 10 00 h f 11 00 Geel dito J 9 k 10. Varlcent tot een gewiekt van 75 K.G. 20 A 21 ets. zwaardere 23 «24 etBoter f 0.70 A 0.75 per half K.G. Eieren f 0 80 A 1 15 per 28. ALMKERK. De zetting der koter it deze week op de markt 0.70 in de winkelt dut ƒ0 75 per k. kilo. Eieren f 0.95 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.35. KAATSHEUVEL, 2 Juli. Zetting der hoter 1,30 per kilo. Eieren - a - et. per stuk. VOOR HET 5.75 ten verzoekt van de Ervenmej. M. J. H. Malingré n W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. O VERBOSCH te Almkerk. J. A. VAN HEIJST te Baardwijk. W. F. HILWIG te Heusden. J. J. MONUÉE te Woudrichem. B. C. E. VAN STEENBERGEN te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3