Plaatselijk Nieuws, Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Her togen bosch, het öeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. HeusdeD, 18 Juli. De jongeheeren K. M. van AndelenJac. Verhoeven JHzn. aihier, zijn aan deR. H. B. S. te 's Hertogenbosch bevorderd van de 3de naar de 4de klasse. Woensdagmorgen ontstond een vroo- lijke drukte in de gemeente, door het bin nenrukken onder trompetgeschal, vaneene batterij veld artillerie. Op de Visohmarkt werd halt gehouden en kregen de paarden haver en drinkwater, terwijl de militairen in de verschillende café's een verfrissing zochten. Na een rusttijd van een half uur werd weder opgestegen en onder veel belang stelling, ook van de zijde der jonge meisjes, werd de reis naar 's Bosch aanvaard. Almkerk- Naar wij vernemen be staat bij den heer W. BrobbelDorsman, koopman, wonende te Gorinchem, het voornemen, om van Dussen over Almkerk naar Sleeuwijk een omnibus te laten rijden. Aalst. Verschillende opmetingen heb ben op de uiterwaard „de Koewaard" reeds plaats gehad, betreffende de oprichting van een steenoven. De oppervlakte, welke voor de fabrieken en terreinen noodig is, zal ongeveer 9 H.A. bedragen. Andel. Bij de gisteravond gehouden inschrijving van vroege peren, werd4gul den op het hout besteed. Reeds is hier een begin gemaakt met het uitdoen der zilveruitjes. Door de com missionairs wordt f 4,50 per baaltje van 65 k.g. betaald. Almkerk. In de Woensdagavond gehouden gemeenteraadsvergadering is het nieuw gekozen raadslid, de heer J. C. Otte- vanger toegelaten. Itesofjen. De heer J. P. van der Heijden, herdacht Donderdag den dag dat hij vóór 25 jaar tot lid van den gemeen teraad werd gekozen. Capelle. De heer J. Sneep slaagde vorige week voor de 4e klasse H. B. S. te Amersfoort. Bij Koninklijk Besluit van 13 Juli 1914 is aan W. H. Baron van Heeckeren van Waliën eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Vrijh.-Cappel. Droiiffelcn. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen dat onze dorps genoot de heer A. van Campen benoemd is tot Adj. Commies 1ste klasse Afd. Alg. zaken ter gemeente secretarie te Tiel. 's-Graveiiioer. Nu de laatste le vering van zwarte bessen heeft plaats gehad, kan worden vermeld, dat door tusschen- komst van het bestuur der Tuin- en Land- bouwvereenigtng zijn verzonden 13400 kilo's, waarvoor de prijs werd gemaakt van f 22.25 per 100 kg. voor leden der vereeniging en van f 17 voor niet-leden. Op Vrijdag 24 dezer zal de Burge meester dezer gemeente eenige perceelen weitöemaat voor Gemeente en Armen ver pachten. Het zesjarig zoontje van den stoom- schoenmaker A. van S., dat door een ouder broertje boven 'op diens schouder werd ge dragen, viel daar af en brak zijn linkerarm. kaatsheuvel. In onze gemeente zullen in de maand Augustus militaire oefeningen gehouden worden. Alsdan zullen schietoefeningen plaats hebben in de om geving van de Ruiterbaan. Dezer dagen had in de woning van P. V. een gasontploffing plaats, waardoor de gordijnen vuur vatten. Door het flink optreden van toegeschoten hulp werd grooter onheil voorkomen en liep alles betrekkelijk gunstig af. Onze dorpsgenoot J. v. D. is geslaagd voor het j.l. gehouden eindexamen der handelsschool te Tilburg. Liuttellierpt. De heeren gebr. Van Vrede alhier, schijnen wel de kunst te ver staan om appelen lang te bewaren. Gis teren toonden zij ons enkele appelen van 't vorige jaar, die er nog even gaaf en lrisch uitzagen, of ze pas kort geleden ge plukt waren. Hieuwend|jk. Terwijl C. v. d. Stelt Jz., met een puthaak scheerplanken zou verleggen, schiet de haak uit en trof hem juist in de kom van zijn knie en zoo erg dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Hederhemert. Tot onderwijzeres aan de openbare school aan de Noordzijde, ia benoemd mej. Jager te Lienden, no. 2 der voordracht. Bij den heer W. Knoop, hoofd der school, is een postduif komen aanvliegen, voorzien van een merkring waarop staat: 1723s Galdis Anvers. Oudheusden. Maandag werd al hier een best veulenmerriepaard van mej. wed. J. Buijs dood in de weide gevonden. Raamsdonkveer. Voor het gym nasium te 's Bosch, Blaagde de jongejuffr. G. Bos, uit Geertruidenberg, leerlinge van de Ch. U. L. O. school, alhier, hoofd de heer P. A. van Schuppen. Raamsdouk. De heeren van der Laan en van der Putte, ingenieur en op- opzichter van den Rijks-Waterstaat, zullen morgen deze gemeente verlaten teneinde hunne waterpas-opnemingen te 's-Gravemoer e.o. voort te zetten. De heer W. Willemse, hoofd der openbare school alhier, zal 't volgend jaar den dienst met pensioen verlaten. Mej. Plaatsman, on derwijzeres aan de N. H. School alhier, is benoemd aan een bijz. M.U.L.O. school te Middelburg. De' heer J. Leyten heeft de reparatie aangenomen van het dak der R. K. kerk alhier. Sprang. D. v. d. S. had het ongeluk zich met kokend vet, aan één zijner handen zoo hevig te branden dat geneeskundige be handeling noodzakelijk bleek. Met goed gevolg is door de jongenheer A. Meijer en H. van der Meulen aan de H. B. S. te Tilburg overgangsexamen afge legd respectievelijk van de 2e naar de 3e klasse en van de 4e naar de 5e klasse. Veen. De rijksveldwachter A. Voogt heeft een telegrafiisch bericht ontvangen om zich naar den Haag te begeven, in verband met de aldaar uitgebroke i staking bij de Holl. Tramwegmaatschappij. Voor de eigenheimers, waarvan het rooien reeds druk is begonnen, wordt thans besteed f 3,50 per H.L. De qualiteit is goed. De heer E. Nieuwkoop, onderwijzer alhier, heeft Donderdag met gunstig gevolg te Breda examen afgelegd voor de hoofd akte. jjk C- a. De inmaak van noten is deze week weder afgelnopen, de aanvoer is vrij groot geweest, daar ongeveer een tweehonderdtal vaten zijn ingemaakt door den commiseionnair D. S. alhier. Onze dorpsgenoot H. v. Doveren alhier is met ingang van 3 Augustus benoemd tot ambtenaar bij de Rijksverzekeringsbank te Amsterdam. De eerste vroege peren, de z.g „Jan bazen" worden opgekocht voor f 5,per H.L. De hooibouw is afgeloopen. Het is prachtig gewonnen. Wel is er minder hooi gewonnen dan het vorige jaar, doch de qualiteit is veel beter. Waalwfjk. Met de kermis wemelt het in den regel van landloopers. Donder dag kwam er ook hier een langs de huizen. Toen hij bij v. d. G. niets kreeg, sloeg hij met de vuist eenige ruiten in. Hevig bloe dend poetste hij de plaat. Later heeft de politie tegen hem procesverbaal opgemaakt. kantongerecht Heusden. Uitspraken 16 Juli 1914. Een voor de eerbaarheid aanstootelij k lied zingen: P. A. v. d. P. te Dussen, f 10 subs. 3 dagen. Overtr. pol. verord. van Oud Heusden: F. L. te Oud-Heusden, F. v. D. te Baard wijk en M. D. te Waalwijk, vrijspraak. Overtr. pol. vorord. op de wegen in Ncord-Brabant: A. K. K. te Aalburg, f 3 subs. 2 dagen. Openbare dronkenschapH. G. te Heusden en P. van H. te Almkerk, elk f 10 subs. 3 dagenH. V. te Almkerk, f 6 subs. 3 dagen. Loopen op weiland: C. v. E. te Dussen, f 6 subs. 3 dagen. Overtr. Prov. regl. op de wegen: H. L. K. te Genderen, f 1 subs. 1 dag. Rijwiel zonder licht: L. S. te Wijk, P. G. de J. en W. P. te Sleeuwijk, A. G. R. te Andel, allen f 4 subs. 2 dagen L. v. d. K. te Meeuwen en L. S., ge domicilieerd te Bocholt (België), eik f 5 subs. 3 dagen. StraatschenderijJ. v. d. M. te Gen- deren en P. W. N. te Drongelen, elk f 15 subs. 3 dagen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Capelle op Woensdag 15 Juli 1.1. Voorzitter: de Ed.Achtb. heer G. Ver meulen Wz. Tegenwoordig alle leden. Ongeveer 10 uur voorm. opent de Voor zitter de vergadering, waarna de notulen der vorige worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken: Schrijven van den heer J. Bos, dd. 19 Mei 1914, houdende bericht, dat hij de benoe ming als onderwijzer aan de openbare lagere school in de Nieuwstraat, gaarne aanneemt. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, dd. 20 Juni j.l., waarbij is gebleken, dat de boeken regelmatig zijn bijgehouden en dat het veieischte bedrag in kas aanwezig was. Beide stukken worden voor kennisneming aangenomen. 2. Verzoek van den heer Treffers om eervol ontslag als hoofd der school in de Kom en als onderwijzer van het herhalingsonder wijs, ingaande 1 October 1914. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor het gevraagde ontslag tegen 1 October e.k. eervol te verleenen met dankbetuiging voor de vele en langdurige in die betrekking bewezen diensten, waartoe met algemeene stemmen wordt besloten. De Voorzitter zegt daarna ongeveer het volgende Ik moge eraan herinneren, dat de heer Treffers al meer dan een halve eeuw zijn oeste krachten aan het onderwijs heeft ge geven, waarvan hij meer dan 45 jaren deze gemeente als hoofd eener school op voor beeldige wijze heeft gediend, zeer ten genoege van gemeentebestuur, schoolautoriteiten en ouders zijner leerlingen. De heer Treffers is op het gebied van het onderwijs een man van beteekenis geweest. Hoeveel jongelui heeft hij niet opgeleid, die het hebben gebracht tot hooge ambten en aanzienlijke betrekkingen in de maat schappij. Van den heer Treflers kan worden gezegd, dat hij heeft gewerkt zoolang het dag was. En al hadden wij nog gaarne wat van zijn groote bekwaamheden geprofiteerd, toch mogen we hem, nu hij gekomen is aan den avond van zijn welbesteed leven, waarop hij met groote voldoening kan terugzien, de verlangde rust niet misgunnen, waarop hij als man van meer dan 70-jarigen leeftijd ten volle aanspraak kan maken. Ik ben er dan ook zeker van de tolk der vergadering te zijn, zoo ik den hartelijken wensch uitspreek, dat het den heer Treffers gegeven moge zijn tot in hoogen ouderdom, in de beste gezondheid, onder de meest gelukkige omstandigheden en in het bezit van allen die hem lief zijn, van die wel verdiende rust te mogen genieten. Hierna leest de Voorzitter een te plaatsen ontwerp-advertentie voor. 3. Een adres van den heer J. J. Ruijs, dd. 2 Juli j.l., verzoekende te willen vaststellen het bedrag der ontheffing van den aanslag in den Hoofdelijken Omslag dezer gemeente over het dienstjaar 1914, wegens vertrek. Wordt besloten ontheffing te verleenen. 4. Overlegging gemeente-rekening over 1913. Wordt in handen gesteld van een commissie tot onderzoek en het uitbrengen van verslag, bestaande uit de heeren Sneep, Oerlemans en A. v. d. Hoeven. 5. Rekening over 1913 en begrooting voor 1915 van het Burgerlijk Armbestuur. Wordt besloten deze stukken tot onderzoek en rapport te stellen in handen der zelfde commissie. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende sluit de Voorzitter de vergadering. llurgerlUke Staml. DeWerken en Sleeuwijk, van li)—17 Juli. Geboren: Bastiana Pietsrnella, d. v. J. J. van der Schuit en M. P. Holster. Werkendam, van 1317 Juli 1914. Ondertrouwd: Pieter Michiel Bies heuvel en Alatina de Vries. Grtrouwd: J. W. Timmermans en W. E. van der Bunt. Geboren: Jenneke, d. v. H. Kreuk niet en D. van Oord; Marinus, z. v. A. Fladderak en T. van der Stelt. Overleden: Aart Jan Zwets, 76 j. Brakel, over de maand Juni. Geboren: Teunis Adrianus, z. v. A. van Dalen en H. Sleeuwenhoek. Getrouwd: T. den Tek, 21 j. en G. H. van der Ven, 20 j. Overleden: Antonie Pieter v. Dalen, 29 j.; Willem Versteeg, 69 jwednr. van G. van den AnkerHuibert de Vries, 52 j. echtg. v. W. de Boef; Adriana Hendrika van Wijgerden, 74 j. Poederoijen, over de maand Juni. Geboren Matthijs, z. v. M. Baks en G. v. d, Pol; Cornelis, z. v. R. den Hollander en A. Verzijp, Gelf, z. v. H. Kol bach en H. Hobo; Govert, z. v. D. van Rijswijk en A. van de Werken. Overleden: Catharina van de Laar, 1 maand Aartje de Jong, 56 jJohannes Bok, 82 jwednr. van C. Smits. ISiiiiienlaiid. Het stakende Haagsche trampersoneel houdt vergadering op vergadering, doch de toestand is nog niets veranderd. De politie heeft steeds handenvol werk, doch de meeste last wordt ver oorzaakt door opgeschoten kwajongens en nieuwsgierigen. Talrijke arrestaties zijn hiervan het gevolg. Het bestuur der H. Tram Mij. is ook uog niet tot toenadering te bewegen, en tracht inmiddels enkele lijnen, hoewel onvol doende, te exploiteeren. Van de Duitschers, die den dienst op de trams ten deele zouden waarnemen valt niet veel te verwachten. Een 60-tal zijn reeds wegens gebleken ongeschikt heid huiswaarts gekeerd. Zij werden weder met geblindeerde motorrijtuigen naar het station vervoerd. De gelden vloeien zeer ruim binneD van alle kanten. In arbeiderskringen is men overtuigd, dat een staking, zoo eendrachtig en met zooveel geestdrift begonnen, zonder een gevaar van ver- loopen wel een maand of langer kan worden volgehouden. Het stakingscomité heeft een brief gericht tot B. en W., uit overweging, dat „geen enkele poging zijnerzijds mag worden nagelaten, om de beëindiging van het conflict zooveel mogelijk te bespoedigen." Dit schrijven van Donderdagavond luidt als volgt „Onmogelijk kan van ods worden ver wacht, dat wij door de enkele opmerking der directie, dat zij vóór 1 October a s. een arbeidsreglement zal samenstellen, zonder dat deze verklaring behoorlijk verzekerd aan ons werd gedaan en zonder dat (zij het ook niet in details) gezegd wordt, wat er in dat arbeidsreglement zal staan, de staking zouden opheffen. Wel wordt er gezegd, dat het reglement bepalingen zal bevatten over groeps- vertegenwoordiging, arbeidsgerecht, mi- nimum-loonen, verlofdagen, doch welke grondslagen daarbij worden aangeno men, wordt niet gezegd. Het geschil komt echter toch door deze verklaring in meer zakelijke banen. Er kan nu over deze punten gesproken worden. Heel goed begrijpen we even eens, dat in den tijdsduur, waarin wij het conflict zouden willen beëindigd zien, het niet mogelijk is een geheel passend arbeidsreglement te ontwerpen. Het is daarom noodzakelijk, wil er van een ernstige poging tot overeen komst sprake zijn, dat de partijen zich vastleggen op de hoofdpunten, die den vrede weer zouden kunnen herstellen. „Als zoodanig meeuden wij onder uwe aandacht te mogen brengen, dat deze punten van overeenstemming zou den kunnen bestaan in de navolgende a, Partyen zijn bereid in een collec tieve arbeidsovereenkomst gedurende 3 jaar van kracht zijnde, de dienstvoor- waarden vast te stellen. b. Deze arbeidsvoorwaarden zouden moeten inhouden de verbeteringen gevraagd bij ons schrijven van 3 Juli aan de directie, terwijl wij gaarne be reid zijn omtrent enkele punten daar van nader overleg te plegen. Op de instelling der groepsvertegenwoordiging stellen wij absoluut geen prijs. c. In dit contract op te nemen een clausule, waarbij arbitrage wordt voor geschreven omtrent alle verschil van meening betreffende de toepassing der bepalingen van dit contract. d. Door de Maatschappij worden geen rancune maatregelen genomen, terwijl het stakende personeel eveneens belooft op de meest verdraagzame wijze met de Maatschappij en de werkwillig ge bleven beambten, weer samen te werken. e. Alle ontslagenen, ook de Zondags conducteur Van Putten, worden weer op hun oude plaatsen in dienst ge steld. f. Het loon wordt gedurende de dagen, dat gestaakt is, doorbetaald. g. Dit te maken contract treedt in werking uiterlijk 1 October 1914. Door deze punten in een collectieve arbeidsovereenkomst vast te leggen tusschen de H. T. M. en de drie orga nisaties, zal er geen sprake van kunnen zijn, dat het personeel eenzijdig de voorwaarden, waarop het zou willen werken, vaststelt, zooals de president commissaris, de heer Van Houten, in zijn bekend schrijven zegt te vreezen, terwijl de gemeente bovendien verze kerd is van een rustigen voortgang van het bedrijf, gedurende den duur van de overeenkomst, die, eens bestaande daar zijn wij verzekerd van na afloop gaarne, zij 't dan ook in onder- deelen gewijzigd, weer zal worden ver lengd én door de directie der H. T. M. én door de organisaties van het perso neel. Wij vertrouwen, dat dit schrijven tot geen verkeerde conclusie zal aan leiding geven. Het is ons ingegeven door den oprechten wensch, zoo spoedig mogelijk weer een goede verhouding te scheppen tusschen Tramwegmaat schappij en personeel, waarmede het algemeen belang het beste zal zijn ge diend." Zooals te verwachten was, heeft de teraardebestelling van het stoffelijk over schot van Overste Thomson onder groot eerbetoon plaats gehad. Wij lezen daarover o.a. in de N. R. Ct. Kwart na vier (Woensdag) kwam de rouwtrein te Groningen aan. Aan het station stonden hier eenige bataljons van het 12e regiment infan terie opgesteld onder commando van luitenant-kolonel E. G. Staal. Terwijl de trein langzaam het station binnen rolde, hief de stafmuziek een koraal aan. Een groote menschenmenigte ver drong zich achter de afzetting. Spontaan gingen de hoeden af, terwijl het om floerste vaandel het saluut bracht. Op het station waren o.m. aanwezig gene- raal-majoor P. D. Buyze, inspecteur der infanterie; generaal majoor W. F. Pop, commandant van de tweede divisie te Arnhem; kolonel B. J. Land, brigade commandant te Assen en tal van hoofd officieren en subalterne officieren van alle wapens, Deputatien waren er van het 12e, het le, het 5e en het 9e re giment infanterie en van het regiment grenadiers en jagers. Generaal A. R. Ophorst, commandant van de stelling Amsterdam, die de geleider was van den rouwtrein, leidde mevrouw de we duwe Thomson en haar dochter naar de wachtkamer Ie klasse. Hier droeg hij Thomson's overschot met een kort woord aan de familie en aan den over ste Staal, commandant van het 12e re giment infanterie, over. Vervolgens werd de kist met het stof felijk overschot gevolgd door de lange rij van opper-, hoofd- en subalterne officieren, na door twaalf onderofficieren naar het Stationsplein gedragen en in den lijkwagen geplaatst; onmiddellijk daarachter werden de talrijke kransen en bloemstukken, uit Amsterdam me degevoerd, op een rouwwagen gelegd, nog vermeerderd met weder een nieuwen schat van bloemen en palmen door een groot aantal van deputaties aangedragen. Langs den weg van het station naar de begraafplaats aan den Heereweg stonden aan weerskanten duizenden meuschen achter de politieafzetting ge schaard om aan het stoffelijk hulsel van Thomson een laatsten groet te brengen. Van alle rouwrij tuigen waren de bran dende lantarens omfloerst. De stoet werd geopend door een vuur peloton onder kapitein De Bas. Dan volgden de tamboers en de stafmuziek uit Assen, de lijkwagen, de wagen met bloemstukken, zes volgrijtuigen, het militair geleide bestaande uit een ge wapende afdeeling met vaandel en een niet gewapende afdeeling en eindelijk een groot aantal corporaties. Als slip- pendragers fungeerden vier ridders van de Militaire Willemsorde n.l. overste Bruinisse, oud-brigadecommandant van de Kon. Marechaussee op Atjeh, overste Van Santen en de oudmilitairen D. Sloot en A. M. Haviuga. Te ongeveer 4 uur kwam de lijkstoet aan den doodenakker aan. De commis saris van politie, de heer Van Ros malen, had hier de leiding, wat betreft het handhaven der orde, waarin zijn agenten door onderofficieren werden bijgestaan. Alles was voortreffelijk ge regeld. Publiek werd niet op de be graafplaats toegelaten, maar toch waren er zeker minstens twee duizend men- schen bij de beaardingsplechtigheid aan wezig. Toen de kist door twaalf onderoffi cieren door het hek van het kerkhof was gedragen, loste het in twee gele- deren opgesteld vuurpeloton een kra kend salvo. Op de kist rustten tusschen een nieuw bloemstuk van den Mbret en de Mbrettina van Albanë en een palmtak van de weduwe de Sjakoo, de sabel en de ordeteekenen van den ge sneuvelde. Kransen werden hier nog aangedragen door deputaties van het twaalfde regiment infanterie, de onder- officierenvereeniging Ons Belang, de vereeniging van leden, behoorende tot het wapen der Kon. Marechausssee, be neden den rang van officier, het 13e regiment infanterie, de Groningsche Sociëteit, de le compagnie van het le bataljon grenadiers, de loge l'Uuion Provinciale, het negende regiment in fanterie te Leeuwarden, de vereeniging Het Eereteeken voor Belangrijke Krijgs bedrijven te Leeuwarden, de loge De Friesche Trouw te Leeuwarden, de oud miliciens van de lichting 1903 van het regiment grenadiers en jagers, die on der Thomson als kapitein gediend heb ben; de afdeeling Groningen van Volks weerbaarheid en het Groningsche hui decomité. Onder de aanwezigen op de begraaf plaats bemerkten wij behalve de boven reeds genoemden op, het Tweede Ka merlid mr. H. Smeenge, vertegenwoor diger van de Liberale Unie, een afvaar diging van de vrijzinnige kiesvereeui- ging te Leeuwarden; mr. C. C. Geert- sema, commissaris der Koningin in de provincie Groningen; het dagelijksch bestuur van de gemeente, vertegenwoor digd door de wethouders mr. Romkes, dr. Nijhoff en den heer Sissing en den waarnemend secretaris mr. Hora Sic- cema. De Italiaansche regeering had zich laten vertegenwoordigen door haar consul te Groningen den heer H. Y. Roessingh, terwijl ook de vertegenwoor diger der Grieksche regeering, de heer Rud. Lehmann, de beaardingsplechtig heid bijwoonde. Terwijl de troepen stonden onder doodsche stilte met gepresenteerd ge weer, werd de kist in de groeve neer gelaten. Vervolgens nam eerst het woord overste Staal. Hij sprak als volgt: Op mij rust de droeve plicht om na mens het 12e R. I. u hooggeschatte kameraad een laatsten groet en hulde te brengen. Een afscheidsgroet van het regiment, waartoe gij kort geleden nog behoordet, het regiment, dat u zoo noode zag gaan. Met ingespannen belangstelling en niet zonder gerechtvaardigden trots, hebben wij, die van verre stonden, Da gegaan, hoe gij daar in den vreemde den roem. van het Nederlandsche leger en van uw regiment in het bizonder hebt hooggehouden, hoe gij getoond hebt een van die mannen van graniet en van staal te zijn, waarvan H.M. een week geleden op nog geen 100 schreden van hier gewaagde. Van die mannen, die den vreemde ling dwingen met eerbied op te zien tot Nederlandschen moed, Nederlandsch beleid en Nederlandsche trouw. Zij zijn er trotsch op, dat gij tot ons regiment behoord hebt, trotsch dat een man als Tnomson ons bij zijn afscheid en later in zijn aan mij gerichte brie ven verklaarde: Mijn gelukkigste jaren in het Nederlandsche leger waren die bij het 12 regiment, er bijvoegende: Overste houd of maak toch een plaats voor mij open, ik moet bij het regi ment terugkomen. Helaas, het heeft niet zoo mogen zijn, slechts uw stoffelijk overschot keerde weder en wij stellen er een eer in, dat het zoo nabij ons huis, waarin ook gij gearbeid hebt, zal rusten. Wanneer wij straks van dezen dooden akker terugkeeren en het rouwfloers van het vaandal wordt genomen, dan wil dat niet zeggen dat wij onzen groo- ten doode vergeten. Neen, wij blijven u gedenken met de trouw van het hart dat nooit vergeet. De gedachte aan u zal ons sterken bij het vervullen van onzen plicht tegen over Koningin en vaderland, en wan neer weldra een borstbeeld van u in onze kazerne zal prijken, dan zullen wij onze jongens daarop wijzen en hun zeggen: denk aan hem in de ure des ge vaars en ga eenige schreden verder en leg j op het graf van onzen doode de belofte af, met inspanning van alle krachten te beproeven zijns gelijke te worden in het vervullen van uw plicht, als trouw dienaar, als dapper soldaat. Zie, zoo zal de herinnering aan u, aan uw noesten arbeid, uw toewijding steeds levendig bij het regiment blijven. Gij hebt niet tevergeefs geleefd, zijt niet tevergeefs gestorven. Aanvaard de laatste hulde van uw regiment, gij hebt uw leven wel vol bracht, nu komt de rust.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2