nyk De heer A. van den Heuvel hoofd der openbare school alhier, staat als no. 1 op de voordracht voor hoofd eener school te Hendrik-Ido-Ambacht. MOBILISATIE. H. M. de Koningin heeft giste renmiddag te halftwee geteekend het oproepingsbesluit „Alle miliciens en landweer mannen met spoed opkomen." De Koningin heeft beslist, dat er oorlogsgevaar bestaat in den zin van art. 186 der Grondwet. Alle hoop dat een oorlog tusschen Oostenrijk-Hongarije en Servië nog vermeden zou kunnen worden, is dus ijdel geweest. Oostenrij k heeft den vreese- lijken stap gedaan en daarmee de on metelijk groote verantwoordelijkheid op zich genomen, die het ontketenen van den oorlog met zich brengt. Zal deze strijd gelocaliseerd blijven? Er is nog eenige kans op, hoewel het gevaar voor het tegendeel zeer groot is. Wat het groote Rusland, zal het toestaan, dat een klein Slavisch volk, het kleine Servië vernietigd, misschien verpletterd wordt door zijn, Rusland's vijand? De Belgische regeering heeft van Frankrijk en Duitschland de verzekering gekregen, dat zij niet zullen rnobili- seeren. De regeering heeft daarom be sloten de oproeping van de lichtingen, die reeds was aangekondigd, op te schorten. Den geheelen dag heeft het Woens dag en Donderdag menschen gestroomd naar het huis van mevr. Caillaux, die echter om gezondheidsredenen zij voelt zich zeer zwak zich niet te spreken gaf. Er kwam verder een groote felicitatiepost en bloemen, bloemen doch ook bij de „Figaro" heeft het dezer dagen menschen gestroomd, die kwamen teekenen op de lijst van hen die protesteeren tegen de vrijspraak van mevj. Caillaux. Uit St. Petersburg is Vrijdag van den Duitschen gezant bericht ontvangen, dat de algemeene mobilisatie van de Russische land- en zeemacht gelast was. Daarop heeft de Duitsche Keizer het land in staat van oorlogsgevaar ver klaard. Zijne Majesteit nam zijn intrek in het paleis te Berlijn. De Keizer heeft op grond van art. 68 van de Rijksgrondwet het gansche gebied des Rijks, met uitzondering van Beieren, in staat van oorlog en beleg verklaard. Plaatselijk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heugden, 1 Aug. Een praatje over alles wat, in de laatste week. Maandagavond was er vergadering van nel College Brandmeester. De brandmeester L. J. Veerman werd door den Voorzitter opmerkzaam gemaakt, dat het juist 40jaar geleden was, dat hij door Burgemeester en Wethouders als zoodanig werd benoemd. Hij ontving met eene vleiende toespraak van het College eene groote zilveren medaille. Aan de eene zijde met een auto-brandspuit (beeld der toekomst) met randschrift, aan de andere zijde eene aanduiding met naam en datums. Wat in 40 jaren tijds kan gebeuren: Burgemeester en Wethouders in 1874, benevens de Secretaris zijn alle overleden. Van alle Brandmeesters en Hoofdlieden (onder-brandmeesters), uit dat tijdvak is Veerman alleen overgebleven en de lijst van manschappen, 130 in getal, bevat geen enkele meer, die toen als vrij williger dienst deed. Eene wetenschap die tot ernst en over denken stemt. Gedurende den geheelen Woensdag was eene ongewone drukte alhier en op het tegenover gelegen eiland Nederhemert. Een zangersfeest trok aldaar niet minder dan 3300 bezoekers. Werkendam. Woensdag 1.1. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Na lezing van 't gebed en de notulen, welke laatste, behoudens een paar kleine wijzigingen, werden goedekeurd, deelde de Voorz. mede, dat ingekomen waren: le. Kennisgeving van den heer De Graaff, dat hij verhinderd was deze vergadering bij te wonen. 2e. Besluit van Ged. St. van N.-Br., hou dende goedkeuring van eene af- en over schrijving ad f 30. 3e. Id., houdende vergunning tot het ma ken eener faecaliën-bergplaats, welke ver gunning te bezwarende voorwaarden bevat voor het vervoer van den compost, om er reeds terstond gebruik van te kunnen maken. 4e. Een rapport van een onderzoek van het leidingwater vanwege den Gezondheids raad, dat een zeer gunstige beoordeeling van 't water bevat en tevens een raad tot veel en flink spuien. 5e. Een schrijven van diverse vereeni- gingen, waarin gewezen wordt op 't wensche- lijke eene verordening te maken op't bij wo nen en houden van bioscoopvoorstellingen. De Burg. acht met den Raad zulk eene verordening vooralsnog niet noodig, doch ze zullen zien wat er bij de vaststelling van een nieuwe politieverordening in deze kan gedaan worden. 6e. Een ontslagaanvrage door den heer J. C. Pieck, als secretaris-ontvanger en ambt. van den Burgerlijken Stand. Besloten wordt dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen onder dankbe tuiging voor de vele en gewichtige diensten door den functionaris aan de gemeente be wezen. 7e. Een adres van Van Rijswijk, over het benoemen van een commissie tot onderzoek van zijn grieven. Hierover staakten de stemmen. 8e. Een adres, houdende verzoek van G. Vlot tot verhooging van zijn salaris als brugwachter. Besloten wordt het met f 12 te verhoogen. Vervolgens bieden B. en W. den Raad aan a. de gemeente-rekening over 1913, be dragende in ontvangst f 39982,82^ en in uitgaaf f 37499.26^, dus met een batig slot groot f 2483.56. b. die der waterleiding, bedragende in ontvangst f 9301.19^ en in uitgaaf f 9107.64, dus met een batig slot, groot f 193.55. c. die van het Burg. Armbestuur, bedra gende in ontvangst f1913.015 en in uitgaaf f 1881.525, dus met een batig slot, groot f 31.49. Tot het nazien dier rekeningen werden aangewezen de heeren C. J. Visser, W. Kie- boom en W. de Waard. Besloten werd de heer Baggerman, archi tect, vijf procent toe te staan van het bedrag, dat de aanleg van een nieuw gedeelte leiding heeft gekost. Medegedeeld werd, dat voor hoofd der schooi in den Biesbosch 7 sollicitanten waren en voor onder wij zer(es) aan school A. 16. Ten slotte werd besloten eene oproeping te doen voor sollicitanten naar de betrek kingen van secretaris en ontvanger. Het diploma cand. secretaris zal tot aanbeveling strekken. Niets meer aan de orde zijne sloot de Voorz. de vergadering. lleneden-Laiigstraat. De hooi bouw in deze streek is onder zeer gunstige omstandigheden verloopen. De opbrengst was wel gering, maar alles kon mooi worden binnengehaald. De naweide staat nog niet zoo gunstig en aangezien aan wei-toemaat vooral be hoefte bestaat, wordt deze duur verpacht. Capelle. Onze dorpsgenoot, de heer Chr. van Beek, slaagde vorige week te 's-Gravenhage voor de akte teekenen. Toen J. v. d. S. aan de sluis aan 't visschen was, viel hij in het water en werd een eind met den stroom meegesleurd. D. R. bracht hsm op het droge. ilcthcn Tot onderwijzeres aan de openbare lagere school alhier, is met alge meene stemmen benoemd mejuffrouw B. W. Straver te Babijloniënbroek. §-Giaaveiiioer. Bij de weduwe J. H. Hooze is een blauwe postduif komen aanvliegen en aldaar door den rechtmatigen eigenaar terug te bekomen, aan den linker poot gemerkt met een gummiring P 891 en aan den rechterpoot met een metalen ring waarop 237 W. P. 499qf Door de Provinciale Staten van Noord brabant is aan de vereeniging ,,'t Kant kloske" alhier eene provinciale bijdrage van 10 pCt., in een bedrag van hoogstens f 1000, toegekend ten bate eener op te richten kantwerkschool. Het fanfarecorps „Euterpe" alhier, zal op 15 Augustus a.s. deelnemen aan een te Tilburg te houden concours in de 3e afdeeling. Bij het uitglijden op een glibberige kade kwam de schipper G. M. te vallen, en ontwrichtte daarbij zijn schouder, zoo dat heelkundige hulp noodig was. Genderen. Naar men ons mede deelt is een dezer dagen door ds. J. R. B. Feykes alhier, eene portemonnaie met geld gevonden. De belanghebbende kan zich aan de pasto rie der Nederduitsch Hervormde gemeente aldaar vervoegen ter verkrijging van in lichtingen. Oauiereii. Een prachtig luchtver schijnsel verlichtte j.l. Dinsdagavond onge veer 10 uur het aardrijk. In den vorm van een pisang vertoonde zich in 't westen dit verschijnsel over een lengte van ongeveer een meter. Na een be staan van ongeveer 6 êL 7 minuten verdween 't weer. De aardappelprijzen zijn langzaam dalende. Nu besteedt men voor de kralen f 2.10 f 2.20. De uitkomst is zeer be vredigend en zieken zijn er niet aanwezig. Kaatsheuvel. In de j.l. gehouden gemeenteraadsvergadering werd met alge meene stemmen besloten om de bouwver- eeniging „Loonopzand Vooruit" een voor schot te verleenen van f 13u00, De smederij der firma Verbaandert alhier, zal aanmerkelijk worden uitgebreid door plaatsing van een zuiggasmotor met de noodige machines. Veen. Met den handel in fruit gaat het thans nog al druk. Vrachten worden dagelijks door de kooplieden naar huis ge bracht om het fruit verder naar de steden te verzenden. Over 't algemeen valt het fruit in den pluk mee, doch er wordt ge klaagd over te lage prijzen, waarvoor men in de steden verkoopen moet. Thans wordt een begin gemaakt met het rooien der bravo's. Naar men verneemt zou de qualiteit er van bevredigend zijn en de uitkomst tamelijk zijn. Van prijzen vernam men nog weinig. Van den arbeider V. stierf deze week een varken aan de vlekziekte. Voor den man een groote schadepost, daar het beest bijna een gewicht had van 300 pond. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden den 25 Juli 1914. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitter de heer Brune, burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. 1. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. De Voorzitter doet mededeeling van de ingekomen stukken, alsmede van het proces-verbaal der gehouden kasopneming bij den gemeente-ontvanger d.d. 26 Juni 1914, waaruit blijkt dat alles in orde is bevonden. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Hierna wordt goedgekeurd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur van Babi- loniënbroek en Hill, over 1913, vermeldende in ontvangst f 1026.40, in uitgaaf f 867.055 alzoo met een goed slot van f159.345. 4. Vervolgens wordt voorloopig vastgesteld de rekening der gemeente over het dienst jaar 1913, bedragende in ontvangst f 8309.90, in uitgaaf f 8298.82, sluitende met een goed slot van f 11.08. 5. De Voorzitter deelt hierna den staat van de oninbare en nog te verhalen posten mede, welke vervolgens wordt vastgesteld. Met algemeene stemmen wordt besloten de nalatige belastingschuldigen des noods tot het uiterste toe te vervolgen. 6. In verband met de periodieke aftre ding van C. Vos en K. de Joode als zetters dezer gemeente worden de dub bel tallen daar voor opgemaakt. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Openbare Raadsvergadering der gemeente Vrijhoeven-Cappel, op Dinsdag 28 Juli, des avonds te half acht. De Voorzitter, Baron van Heeckeren, opent deze voor de laatste maal. Afwezig waren de heeren Voor de Poorte en Oerlemans. Het lezen der notulen wordt uitgesteld tot eene volgende vergadering. Men gaat over tot beëediging van den gemeente-ontvanger. De Secretaris legt de eeden af. De Voorzitter hoopt, dat deze functie door hem tot aller genoegen zal worden vervuld. Ingekomen stukken: Schrijven van Ged. Staten, houdende goedkeuring H. O. Schrijven van Ged. Staten, houdende mededeeling van een Kon. Besluit van eer vol ontsiag aan Baron van Heeckeren als burgemeester der gemeente. Procesverbaal van kasopneming. In kas was ongeveer f 465, Eervol ontslag van J. Kuipers, als tijde lijk gemeen te-ontvanger. De Voorzitter dankt hem voor zijn trouwe diensten, die hij reeds op gevorderden leef tijd de gemeente bewees. Ingekomen nog een verzoek van den Burgemeester om eervol ontslag als ambte naar van den Burgerlijke Stand. Men ver leent hem dit, terwijl de Voorzitter mede deelde, dat de Secretaris reeds als ambtenaar van den Burgerlijken Stand was beëedigd door de recht jank. Ten slotte neemt de burgemeester in een korte rede afscheid van den Raad en dankt allen voor hun aangename samenwerking. Niemand het woord nog verlangende, werd de vergadering om 9 uur gesloten. BKiuneuiandl. Men meldt ons, dat het gewone rei- zigersvervoer, in .verband met de mo bilisatie hedenmorgen aanmerkelijk in gekrompen moest worden. Verschenen is een ontwerp van wet, waarbij, overwegende, dat de politieke omstandigheden het nemen van bij zondere voorzorgsmaatregelen wensche- lijk maken, de ingelijfden bij de mi litie, voor wie volgens art. 99 der Mi- litiewet de dienst bij de militie zou zijn geëindigd, op 31 Juli 1914 of op een lateren dag, worden in dienst ge houden tot 31 Dec. 1914 of tot een vroegeren, nader aan te wijzen datum. In de Memorie van Toelichting wordt betoogd, dat de mogelijkheid bestaat, dat de tegenwoordige politieke toestand in Europa een zoodanig ver loop heeft, dat onze krijgsmacht moet worden geroepen, de neutraliteit van ons land te handhaven. In verband hiermede mag het wenschelijk heeten zegt de memorie in overeen stemming met art. 101 der Militiewet, voorloopig bij de Militie in dienst te houden de ingelijfden, die naar de landweer zouden moeten overgaan of wegens diensteindiging uit den dienst zouden moeten worden ontslagen. Een tweede wetsontwerp bepaalt het zelfde voor de dienstplichtigen bij de landweer, wier dienst op 1 Augustus of op een lateren dag zou zijn ge ëindigd. De overweging en de toelichting zijn voor beide wetsontwerpen hetzelfde. „Uit de talrijke aanvragen om terug betaling, welke dezer dagen plaats heb ben, is het den directeur der Rijkspost spaarbank gebleken, dat bij sommige inleggers door de oorlogsberichten on gerustheid gewekt is over de veiligheid hunner spaargelden. „Door hem wordt er daarom op ge wezen dat voor die ongerustheid geen enkele grond bestaat. Immers, de Staat der Nederlanden waarborgt zonder eenig voorbehoud aan de inleggers de terug gaaf hunner inlagen en de betaling der verschuldigde renten. Wat er ook ge- beure, dit staat dus vast, dat de inleggers kapitaal en rente zullen terugontvangen. „De gelden, die de inleggers terug halen en onder eigen bewaring nemen, kunnen door verschillende omstandig heden als oneerlijkheid, brand enz. ver loren gaan, doch wat bij de Rijkspost spaarbank is ondergebracht blijft ten allen tijde hun eigendom, zij kunnen het niet verliezen. „Houders van Staatsschuldboekjes worden er op gewezen dat de Staat de volledige nakoming waarborgt van de verplichtingen, welke aan de Spaarbank tegenover hen zijn opgelegd." De vergadering van het bestuur van de vereeniging voor den Effecten handel te Amsterdam heeft Woensdag in tegen woordigheid van den waarnemend pre sident van de Nederlandsche Bank, den president van de Handelsmaatschappij en den voorzitter van de Kamer van Koophandel, besloten de effectenbeurs heden te sluiten, uit overweging, dat de buitengewone omstandigheden buiten gewone maatregelen vo -rschrijven, op dat het bestuur met de groote geld gevers rustig kan overleggen, op welke wijze krachtdadig aan de behoeften van de effectenbeurs kan worden tegemoet gekomen. Ook de Haagsche beurs is in verband met de sluiting der Amsterdamsche beurs, gesloten, terwijl de Nederlandsche Bank haar disconto verhoogde van 3% pCt. op 4VS pCt. De Amsterdamsche correspondent van de D. Ct. schrijft Het zal menig lezer niet direct dui delijk zijn, welke redenen het bestuur van de Vereeniging voor den Effecten handel te Amsterdam er toe gebracht hebben, de beurs te sluiten en of deze redenen wel in het algemeen belang zijn te achten. Een korte uiteenzetting van den toestand der Amsterdamsche beurs, welke tot verklaring hiervan dient, moge hier volgen. De ernstige verwikkelingen tusschen Oostenrijk en Servië heeft menigen be zitter den schrik om het hart doen slaan, en hem er toe gebracht, zich van zijn bezit aan effecten, in de eerste plaats schuldbrieven van genoemde staten, die in het conflict betrokken kunnen worden, te ontdoen, om in plaats daar van baar geld, dat altijd gangbaar is, in handen te hebben. Dit verkoopen tot elk aannemelijk bod heeft de koersen in het eind van de vorige week aanmerkelijk doen dalen, eene daling, die door het verscherpen van het conflict, en eindelijk door het uitbreken van den oorlog, tot een ware paniek is overgeslagen. In het buiten land heeft men al vroeger zijn maat regelen genomen. Zoo werd de beurs te Weenen al direct gesloten, weldra gevolgd door die van Brussel en van Zürich. Te Berlijn vormde zich een krachtig syndicaat van de groote banken en bankiers, om de zwakke broeders en daarmede ook het publiek, te steunen door o. a de bepaling vast te stellen, dat voor het beleenen van effecten voorloopig geen surplus meer zou worden geëischt. Wanneer dus de waarde van de effecten nog slechts even boven de som gelds bleef, welke m sn er op voor geschoten had gekregen, ja zelfs er aan gelijk werd, behoefde men deze niet aan te vullen. In Parijs werd de officieele beurs gesloten, in Petersburg idem, in Londen weigerden Dinsdag de hande laren orders uit te voeren. Met al deze feiten voor oogen, is het iedereen duidelijk, dat alle eflecten, die behalve aan genoemde beurzen ook aan de Amsterdamsche beurs verhandeld worden, hier op de markt zouden ge worpen worden. Tegenover zulk een aanbod, gevoegd bij een verkoopdrang ook van angstig geworden Nederland sche effectenbezitters, zou nauwelijks een vraag staan. Dit geldt natuurlijk ook van de waarden, welke uitsluitend aan de Amsterdamsche beurs verhandeld worden, bijv. tabaksaandeelen, Neder landsche gemeenteleeningen, scheep- vaartaandeelen enz. enz. Een heftige daling zou het gevolg zijn. Ook wan neer slechts een klein bedrag voor een zeker fonds tegen een zeer lagen prijs zou verkocht worden door iemand, die zijn stukken per sé kwijt wilde, en de mogelijkheid van deze soort gevallen is zeer groot, dan zou hiermede een groote ramp veroorzaakt worden. Wat is namelijk het geval? Een han delaar, die een klein postje op eigen risico voor een aanmerkelijk lageren prijs koopt, maakt van dezen verkoop noteering. Deze prijs komt nu in de prijscourant voor het verkochte fonds te staan, en daarmede wordt dus offi cieel voor het oogenblik deze lage prijs als de waarde van het effect aangegeven. Iedereen, die nu deze effecten heeft ter beleening of in prolongatie gegeven, ziet de waarde van zijn onderpand eens klaps sterk verminderen en zal door zijn geldschieter aangemaand worden, het tekortkomende aan te zuiveren en indien hij dit niet doen kan, dan wordt zijn bezit bij executie verkocht. Dit geval nu niet op zichzelf staande, maar tot in het oneindige vermeerderd, geeft natuurlijk aanleiding tot een nati onale ramp. Reeds deed de lange lijst van fondsen, welke Dinsdag bij executie verkocht werden, zien, dat het dien kant uitging en daarom werd door het sluiten van de beurs daar tijdig een stokje voor gestoken. Ook op andere wijze hebben de lei dende financieele instellingen te Amster dam ingegrepen. Door het weigeren van Dinsdag laatbeurs, om tegen welk per centje dan ook geld voor te schieten, werd de handel van zelf beperkt, de debacle gestuit. Zoo moesten ten slotte de verkoopers wel ophouden, waar de koopers geen geld konden krijgen. Door het vormen van een krachtige combi natie van de grootste Amsterdamsche banken en bankiers, welke over ettelijke millioenen beschikt "zal de markt ge steund worden, geld gegeven waar zulks noodig wordt geacht om bona-fide fir ma's, en daarmede het geheele Neder landsche publiek, te steunen. Tegelijkertijd heeft de Nederlandsche Bank haar tarief van wisseldisconto, beleeningen enz. met een vol percent verhoogd, ook al om den drang naar geld binnen zekere perken te kunnen houden. Hoe bezwaarlijk deze maatrege len ook in normale tijden zouden zijn, in deze abnormale tijden moet men wel tot zulke noodmiddelen zijn toevlucht nemen. Laten wij hopen, dat zij in staat zullen zyn een financieele crisis in ons land met den onvermijdelijken nasleep van faillissementen e. a. te voorkomen en dat de oorzaken, die tot het nemen van deze maatregelen hebben geleid, m. a. w. het dreigende Europeesche oor logsgevaar, zoo spoedig mogelijk tot het verleden zullen behoorsn. (zaken. kantongerecht Heusden. Uitspraken 30 Juli 1914. A. J. M., te Heesbeen, overtr. Prov. Wegenregl. vrijspraak; J. v. B., te 's Bosch, overtr. motor en rij wiel wet, f 75 subs. 15 d.; M. E. S., te Nieuw- kuijk (Hoeven) overtr. jachtwet, f 20 subs. 4 d.J. N., Eethen, vee laten loopen op bezaaiden grond, f 6 subs. 3 d.L. J. v. d. P., te Dussen (Hank) in dronkenschap orde verstoren, f 10 subs. 5 d.A. v. d. P te Dussen (Hank) en J. v. T., te Andel, openb. dronken schap, f 5 subs. 3d.; A. W. V., te Sleeuwijk. rijwiel zonder licht, f 5 subs. 3 d.T. v. M., te Almkerk, idem, f 4 subs. 2 d.T. J. d. H., te de Werken en Sleeuwijk, idem, f 2 subs. 1 d.C. V., te Woudrichem, Strooperij doen plegen, vrijspraakJ. de V., te Rotter dam, overtr. visscherijwet, f 10 subs. 5 d.P. V., te Almkerk, idem, f 5 subs. 2 d.M. G., te Almkerk, idem, f 5 subs. 3d.; G. V., te Andel, ideua, f 6 subs. 3 d.A. d. G., te 's-Gravemoer, idem, f 10 subs. 5 d. M. W. v. O., te Werkendam, idem, f 6 subs. 3 d.; M. T. F., te Engelen, overtr. pol. verord. van Heusden, 4 maal f 0.50 subs. 4 maal 1 d.B. R., te de Werken, in dronkenschap orde verstoren, f 10 subs. 4 d.D. K., en G. v. T., te Woudrichem, overtr. pol. verord. van Woudrichem, terug aan ouders zonder strafJ. N. v. V., te Woudrichem, overt, pol, verord. van Woudrichem, f 1 subs. 1 d.T. v. A., te Woudrichem, overtr. pol. verord. f 1 of één week tuchtschool. Kerknieuws. Sprang;. De bevestiging van den nieuw gekozen ouderling, de heer W. van Drongelen, bij de Ger. Kerk alhier zal a.s. Zondagavond plaats plaats vinden. Bij deze gelegenheid hoopt op te treden Ds. J. Visser van Zuid-Wolde (Dr). voorheen pred. bij deze gemeente. Naar wij vernemen heeft de Chr. School- vereeniging „Sprang en Besoijen" aange sloten bij de „Unie" de Koninklijke goed keuring op haar gewijzigde statuten ver kregen. IJitwfjk. Bedankt voor het beroep naar deze gemeente door den heer W. van Limburg cand. te Uithoorn. PBEDIKBËUBTË1, 2 Aug. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm.5,30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. J. van der Schuit van Kampen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 ju. leeskerk. theol. cand. Vader uit Nederhemert. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2u.ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen, nm. doopsbediening. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Dnmen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Schuuring. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. PolJ Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Padden- burgh. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 u. de heer J. A. Raams, Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babylonïênbroek, nm. 2 u. ds. Van Voorst Capellevm. 9.30 u. ds. Locher uit Was pik. Dussen, rm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. Van Rennes. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, geen opgaaf. Qeertruidcnberg, geen opgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2