zal zijn GESTREMD. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij J. B. Branger, Broedeieren. prima jonge Hennen Opleiding Tafel peren EBFHUIS. Zes Werkpaarden, publiek verkoopen veilen en te verkoopen En BoouanoÉi itDRENBLlD. Burgers E. N. It. Steeds het nieuwste voorhanden in genres, Firma JAIN W. LIPPITS. W. Timmermans Zonen Gedurende den warmen tijd moet gij op uw maag passen. Op de verschillende mark ten waren de prijzen, met het oog op den toestand, zoo aan schommelingen on derhevig, dat geen zuivere noteering valt vastte stel len. Brakelsche Sluis onder Poederoijen De veiling Bouw land, op 13 en 27 Augustus te Dussen te houden Notaris RIETRA. TE KOOP AANGEBODEN Vergelijkt Uwe prijzen en doet Uw voordeel. Graan en Meelhandel, Almkerk. A. P. Michaël, Aalburg. BOEKHOUDEN, Handelsrekenen, Handelsrecht, Statistiek, A. H. G. DE JONG VERHAGEN zal bij inschrijving verkoopen publiek verkoopen: Notaris Kerkhoven te Werkendam "Vrijwillige Openbare Verkooping. 2 Woonhuizen P. G. Ouwehand, Rotterdam, Ik koop geen fiets meer, want ik heb een en die duurt een menschenleven. HEEREN- HOEDENMAGAZIJN 's-BOSGH, Hinthamerstraat 10. Correspondentschap Eerste Klasse der Nederlandsche Bank, Patrijs Leghorn! i 6 cent p. stuk. te Dussen, Kerk- en Huisorgels. A. Standaart, Rotterdam. Rookbenoodigdheden. de beste bedoelingen) van Oost of van West. En het is ieders plicht en vooral dc zaak der grensbewoners om te helpeü aan de handhaving dier onafhankelijk heid en onzijdigheid ter verdediging der rechten van het Koninkrijk der Nederlanden." Bij de Tweede Kamer is een wetsont werp ingediend tot aanvulling en ver hooging van het VlIIste hoofdstak der Staatsbegrooting voor het dienstjaar 1914, strekkende om aan bedoeld hoofd stuk toe te voegen een nieuwe afdeeling, luidende Uitgaven wegens het buitengewoon onder de wapenen roepen van de dienst plichtigen der militie enz. Artikel 186: Uitgaven, voortvloeiende uit het buiten gewoon onder de wapen roepen van de dienstplichtigen der militie en van de landweer en uit alle verdere maatrege len, verband houdende met de buiten gewone omstandigheden die tot dat on der de wapenen roepen hebben geleid f 50,000,000. Het slotartikel van dit wetsontwerp bepaalt: Ter voorloopige dekking van de kosten, voortvloeiende uit de bij deze wet bedoelde maatregelen, kunnen des- gevorderd schatkistbiljetten of schatkist- promessen worden uitgegeven en schat kistbiljetten worden beleend of een zoo danig bedrag als noodig is ter verkrij ging van een som van ten hoogste vijf tig millioen gulden. Nu de politieke toestand in Europa aldus de Memorie van Toelichting het noodzakelijk maakt, tot handhaving onzer neutraliteit de geheele militie en de landweer onder de wapenen te hou den, vloeit daaruit tevens de noodzake lijkheid voort om onverwijld wettelijke maatregelen te treffen ter voorziening in de vele en verlerlei uitgaven, die van deze buitengewone omstandigheden het gevolg zijn. Een wetsontwerp is ingediend, waarin het volgende wordt bepaald Art. 1. Met afwijking van de bepa lingen der Militiewet geldt ten aanzien van de inlijving van ingeschrevenen voor de lichting der militie van 1915 het bepaalde in de volgende artikelen. Art. 2. De loting, bedoeld in art. 62 dor Militiewet, wordt niet gehouden. Art. 3. Alle ingeschrevenen zijn be stemd om bij de militie te worden inge lijfd, uitgezonderd zijlo. die voor den dienst bij de militie ongeschikt zijn geworden2o. die bij onherroe pelijk geworden uitspraak voorgoed of tijdelijk van den dienst zijn vrijgesteld 3o. die bij onherroepelijk geworden uitspraak heizij voorgoed, hetzij voor- loopig van den dienst zijn uitgesloten. Art. 4. De tijd van de inlijving en alles wat verder op de inlijving betrek king heeft of daarmede verband houdt, wordt door Ons of door de door aan te wijzen autoriteit geregeld, met af wijking voor zooveel noodig, van de geldende wettelijke voorschriften. Art. 5. Deze wet treedt in werking op den dag van hare plaatsing in het Staatsblad. Een kruidenier in de Hobbemastraat in Den Haag, die Zaterdag van de op winding onder het publiek gebruik maakte om voor zijn waren buitensporig hooge prijzen te vragen, bekwam dit allesbehalve goed. De huismoeders uit deze volksbuurt, die allerminst prijzen van 70 ets. voor eenkilo suiker, 30 cent voor een kilo zout en 15 cents voor een pakje lucifers konden betalen, kwamen tegen het vragen van die prijzen in op stand, en andere menschen uit de wijk voegden zich bij die protesten, zoodat het ten slotte verliep in een relletje, dat met bedreigingen gepaard ging. De winkelier moest ten slotte zijn huis sluitende winkelruit was al ingeworpen Het hoofdbestuur der Nationale Ver- eeniging tot bestrijding van dan Woeker teeaent protest aan tegen het groote misbruik, dat verschillende winkeliers en gewetenlooze personen maken van de zenuwachtige overspanning van velen. De buitensporig hooge, geheel onge motiveerde prijzen, die door de winke liers gevraagd worden en het geweten loos misbruik maken vandenonzinnigen angst, waardoor bankpapier ver beneden de waarde wordt ingewisseld, vallen, zoo zegt het hoofdbestuur, zeker onder woekerpraktijken, waartegen met niet genoeg klem kan worden gewaarschuwd. Het hoofdbestuur raadt met den mees ten ernst alle inwoners van Nederland aan, hun kalmte te bewaren en niet door onzinnigen angst aan gewetenlooze personen de gelegenheid te bieden, hun slag te slaan. Blijkens bij de regeering ontvangen berichten ging de mobilisatie rustig haar gang, ook wat betreft de paarden vordering, zoodat verwacht werd, dat Maandag alles gereed zou zijn. Alle dienstplichtingen zijn opgekomen. De vloot was Zondag oorlogsgereed. De mobilisatie liep vlot van stapel. De geest onder het personeel der vloot laat niets te wenschen. In verschillende groote steden van ons land zooals Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, hebben de aldaar bestaande militaire vereenigmgen, als Weerbaar heid en Scherpschutters hunne diensten •ien lande aangeboden. Vele vrijwilli gers zijn hierbij toegetreden. De Ko ningin heeft hunne diensten in dank aanvaard. Uit Amsterdam meldt men aan de N. R. Ct. Naar we vernemen, is er Maandag een zeer groot bedrag aan zilvergeld aangemunt, zoodat er spoedig weer vol doende wisselgeld aanwezig zal zijn. Nogmaals echter meenen wij er op te moeten aandringen, in het belang van den goeden gang van zaken, de Nederlandsche Bank zoo min mogelijk in haar bedrijf te bemoeilijken. Wie niet dringend behoefte heeft aan zilver geld, onthoude zich voorloopig van wisselen. Uit betrouwbare bron vernemen wij, dat de Nederlandsche Bank het voor nemen heeft, bankpapier in andere dan de tot nu bestaande waarden uit te geven. Bankpapier in grootere waarden dan de bestaande zou worden aange maakt om uit te reiken aan hen, die voorschotten vragen van het dezer dagen gevormde garantiesyndicaat, en bank papier in kleinere dan de bestaande bedragen zou worden uitgegeven om te voorzien in de behoefte aan klein wisselgeld. De vreemdelingen als Duitschers Engelschen en Franschen verlaten ;ons land, zoodat wij weldra geheel „onder ons" zullen zijn. Gedurende het tijdperk der groote warmte, neemt het aantal menschen die aan de maag lijden, belangrijk toe. Aan de maag lijden gedurende het tijd perk der groote warmte, is gevaarlijker dan in welk ander tijdperk van het jaar ook. Bij de vermoeidheid door de hooge temperatuur veroorzaakt, komt dan nog de verzwakking uit een sleciite spijs vertering voortspruitend en daarop volgt dan de bloeddiarrhee. Dat is dan de volkomen uitputting. Indien uw maag zwak is, indien gij met moeite uwe spijzen verteert, moet gij uw maag versterken en om zoo te zeggen weer in goeden staat brengen. Een proef met de Pink Pillen, zal u algeheele voldoening geven. Gij zult dan spoedig weer beter eten, beter slapen en u over het geheel beter gevoelen. De Pink Pillen genezen volkomen de zwakte van uw maag, en die genezing is duurzaam. Volgt onze raadgevingen over de wijze van eten en neemt na iederen maaitijd een Pink Pil Deze pillen geven aan de ongelukkige slachtoffers van een slechte spijsvertering het welzijn en de gerustheid. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij ver schillende apothekers en goede drogisten. Marktberichten. Advertentlën. De COMMISSARIS DER KONINGIN in Gelderland, maakt bekend, dat het verkeer over den Rijksweg over de van 1 Augustus tot uiterlijk ft Hovember 1914 Het verkeer kan worden onderhouden over de wegen die naar het Hrakel- sche Stoomgemaal voeren. Arnhem, den 30 Juli 1914. De Commissaris der Koningin voornoemd, S. VAN CITTERS. bekend met eenig draai- en bank werk op de scheepswerf te Heusden Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé, Telef. 339. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWEBKEN. Grootste voorraden Pntten, Kolken, Rioolbnizen, ei- en eirkelvorm voor DUIKERS Gemalen Mais per 75 K.G. f 5.80 groene Erwten 80 8.00 Rogge Gezonde Kippenmais 75 6.75 80 5.80 Prima Hongaarsche Gries 8b 50 4. Grofmeel I, A. L. Sneep Co. 50 „4.10 Bertels Lijnzaadkoekjes per 50 5.75 Lijnkoeken 52 5.75 Alles zoo mogelijk franco thuis. Aanbevelend, Witte Verder te koop van bovengenoemde rassen. voor de prakt jjk en examens door J. Vi\ HOLST, Leeraar M. O. Mr. Van Cootstraat 240, Waalwijk. De eenigste in deze omgeving met bevoegdheid tot het geven van onder wijs in boekhouden. Geregelde Stoombootdiensten wan Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm, Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlam*dingen, Scniedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Iiitormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. X Deze diensten zijn vrij van veergeld. gebouwd in 1911, groot 25 ton. Te bezichtigen op werkdagen bij I'. VAN WIJNGAARDEN, tegenover het Hulpkan voor te Giessendam. te Heusden, Een par(|j fijne n.l. 18 soorten, waaronder: Clapp'a Favorite, Kon Chretien Williams, Huerré de Mierode, William Hucliesse enz., staande te Meeuwen in de Kweekerlj, nabij het Kasteel, zijnde circa 4000 K.G. De inschrijvingsbiljetten moeten worden ingeleverd te zijnen huize te Heusden vóór of op den 12en Augustus a.a., des namid dags om vijf uur, waar alsdan de biljetten zullen worden geopend. De inschrijving geschiedt per K.G. Inlichtingen te bekomen bij den opzichter L. v. d. Steenhoven tc Meeuwen. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal Woensdag 13 Aug 1914, Aoorm. ÏO uur, wegens naderend einde van huur, op de Bouwhoeve in de middelste Kievits- waard, bedrijf boer L. J. VAN SANTEN: waarvan drie met veulen en verschillende Ploegen, Eggen, en verder Landbouwgereedschap. Bezichtiging op den verkoopdag vóórm. 8 tot 10 uur. zal Donderdag 13 Augustus 1914, des namiddags 3 uur precies, in het cafe WINK, aldaar, voor den heer ARIE v. d. STELT Cz., aan denNieuwen- dijk (Kil), in den Karnemelkspolder," tusschen de Kade en de Kooisteeg onder deWerken, Perceel I 1.62.00 H.A. gerst. II 1.13.00 haver. III 1.17.00 Aanwijzing door den verkooper. De Notaris J. J. van der Kaaden t« Almkerk, is voornemens om op Wroensdaffen 13 en 26 Augustus 19U. telkens 's voormiddags 10 ure precies, bij L. VAN DER PLUIJM te Dussen, Mariapolder, in het openbaar te Ten verzoeke van den Heer P. L. DE WILT te Dussen: met annexe SCHUUR en STALLING, af zonderlijk staande SCHUUR en BAKHUIS, benevens met ERVEN, TUIN, BOOMGAARD, WIL GENBOSCH en GROND, alles staande en bij elkander gelegen aan den Buitendijk in den Mariapolder, bij het station van de Electrische bemaling, samen groot 1.00.85 Hectaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen geven de verkooper en Notaris VAN DER KAA DEN voornoemd. Grossier in Rookersbenoodigdheden, Galanteriën, enz. Hoofdmagazijn en Kantoor: llinnenrotte 143, Telefoon 4123 en 9873 Agent te Heusden: A. SWAGE MAKERS. gevestigd ten kantore vaD to Waalwijli., Kassiers en Commissionairs in Effecten. Openen Rekening-Courant tegen billyke conditiën. Buitenlandsche Wissels, Coupons, vroemd Bankpapier en Muntspeciën jvorden steeds tot de hoogste koersen uitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billijkste gefourneerd. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uar, voor Correspondentschap der Nederlandsche Bank van des voorm. 9 tot des nam. 1 uur. OOSTERHOUT, 3 Aug, Boler 1,38 a 1,40 per Kg. Eieren f 0.20 en 0,21 de 4 stuks. 's-Bosch, 31 Juli. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 56307 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.70 tot f0.77 perK.G. |aat niet door. Machinist pmifl, H. H. Veehouders Gerst en Haver. Raevhorststraat 85-87 - Zoomstraat 62-64. Geleverde Orgels o. m. Groote Kerk te Woudrichem, Groote Kerk te Rijswijk (N.'Br.), Groote Kerk te Hooge Zwaluwe

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3