naar het hart van het land gevoerd. De Duitsehers bevechten de Belgen zonder geestdrift. De bladen zeggen, dat te middernacht de forten van Luik nog behouden waren. Volgens de Penple zou men meenen te weten, dat zich onder de talrijke krijgsgevangenen, in Belgische handen gevallen tijdens het gevecht bij het fort Evegnée, prins George van Pruisen bevindt, een neef van den keizer, aan voerder van de Duitsche cavalerie. Het nieuws uit België is ook in En geland met groote verrassing en vreug de ontvangen. De bewondering voor de verdediging der Belgen is algemeen. De Manchester Guardian schrijft: Met het vragen van een wapenstilstand er kennen de Duitsehers dat zij een ne derlaag hebben geleden, want iederen dag oponthoud beteekent voor de Duit sehers meer dan het verlies van een heel regiment. De gebeurtenissen schijnen er op te wijzen, dat de oorlogstheorie der Duit sehers, hun onbegrensde vertrouwen op den aanval tot eiken prijs, niet deugt. Brussel, 7 Augustus. De stad Luik is door de Fransche regeering met het Legioen van Eer begiftigd. De staat van beleg is hedenavond negen uur over heel België afgekondigd. De '20e Siècle heeft hedennamiddag vier uur een telegram ontvangen, volgens hetwelk zeven Duitsche regimenten zoogoed als vernietigd zouden zijn aan deze zijde der Maas, benoorden Luik. Brussel, 9 Augustus. Volgens de Ga- zette schijnt het, dat Duitschland aan België een dringend telegram gezonden heeft, waarin Antwerpen bedreigd wordt. Dinsdag heeft men zoo lezen wij in het Handelsblad van Antwerpen 16 Duitsche spionnen, mannen en vrouwen, te Brugge, Zeebrugge en om trek aangehouden. Het krioelt daar van spionnen, afgezakt met het blijkbaar voornemen tot den een of anderen aan slag: het springen van een brug, op breken van spoorwegstaven, den door voer van het Engelsche expeditiekorps te beletten dat in den nacht van Dinsdag tot Woensdag moest ontschepen te Zee- brugge. Ook hebben de overheden zeer strenge maatregelen genomen om de bruggen, spoorwegen, enz., zeer nauwkeurig te bewaken. Canada organiseert een contingent van 20,000 man om het moederland te steunen. Er is volgens de Globe binnenkort alle kans op een zeegevecht in de Chi- neesche Zee. Woensdag is het Duitsche eskader in de Chineesche wateren door de straat van Tsoesjima gevaren, terwijl het Russische eskader van Wladiwostok de haven heeft verlaten. De Japansche vloot heeft kolen inge nomen en is klaar voor het gevecht. St. Petersburg, 8 Augustus. Het St. Petersburgsche telegraaf agentschap ver neemt uit Peking, dat China heeft ver klaard, neutraal te zullen blijven. De naar Duitschland teruggekeerde correspondent in St. Petersburg van de Köln. Ztg. verklaart, dat hij thans evenals in 1909 de reis gedaan heeft door streken waar gemobiliseerd wordt. Hij had echter toen niét in de verste verte zulke treurige tooneelen aan schouwd als ditmaal, vooral onder de onder de wapenen geroepen manschap pen zelf. uit, „Lesurgues is onschuldig." „Dat zeggen de tarijke getuigen niet, die hem herkend hebben, en de verpletterende bewijzen van zijn schuld, die tegen hem zijn aangevoerd." „Die getuigen vergissen zich en die be wijzen zullen wel te weerleggen zijn." „Trouwens het is voor jou tamelijk wel hetzelfde of hij vrij is of gevangen, want hij had zich voorbereid op de vlucht, en zoude je dus onder alle omstandigheden toch in de steek hebben gelaten." „Je liegt, Joseph zal mij eeuwig trouw blijven." Hier barstte Chanty in een hatelijken schaterlach uit, nu eerst genoot hij van zijn triomf. „Trouw Geloof je aan den trouw van een man als Lesurgues, die jou verleidt en alle mogelijke beloften doet, terwijl hij sedert jaren een wettige vrouw en kinderen heeft," en weer lachte Chanty luid. Eugenie drukte haar handen op haar hart, zij dreigde te bezwijmen en met bijna onhoorbare stem zuchtte zij „Je wilt me misleiden, je wilt den man belasteren die zich niet kan verdedigen." „Och," antwoordde Chanty bedaard, „het is gemakkelijk mijn beweren te bewijzen. Ga maar naar No 38 in de Montorgueilstraat, daar zal je de wettige mevrouw Lesurgues met haar drie kinderen ontmoeten." De toon waarop die woorden gesproken werden, het nauwkeurig adres, dus zoo ge makkelijk na te gaan, deden bij Eugenie de overtuiging rijpen dat hij de waarheid sprak. Zij zweeg en zag als het ware voor haar geest den afgrond waarin zij gestort was. Geheel afgezien van Lesurgues al of niet medeplichtigheid aan een misdaad, had hij haar toch misleid en misbruik gemaakt van haar vertrouwen. Zij had in haar on schuld en onervarenheid geen kwaad gezien in dat samenleven met Lesurgues en had Dienstplichtigen wierpen zich gillend op den grond en klemde zich aan alles vast; zij verzetten zich er tegen, inde veewagens gestopt te worden, die voor de reis slechts aller-primitiefst waren gereed gemaakt. Aan het Duitsche consulaat-generaal te St. Petersburg werd geloof gehecht aan het gerucht, dat de autoriteiten daar alle Duitsche dienstplichtigen laten in hechtenis nemen en naar den Schlüs- selburg of Siberië laten brengen. Pas na den oorlog zal men weten, of deze gruwelijke maatregel werkelijk ten uit voer is gebracht. Zondag werd reeds uit Kopenhagen gemeld, dat er een half Duitsch leger korps aan de Deeosche grens stond. Er was ook bericht gekomen, dat een aanmerkelijke Duitsche vloot indeFe- mernbelt kruiste. De kapitein van een te Korsör bin nengevallen stoomschip meldde Zondag dat een Engeische vloot van 42 schepen kruiste bij den vuurtoren van Hants- holm op de Westkust van Jutland, aan den ingang van het Skager Rak. Dit bericht werd uit Gothenberg bevestigd. Het Amerikaansche oorlogsschip Ten nessee, dat naar Europa komt om de Amerikanen bij te staan, die zich in Europa bevinden, doch daar met hun crediecbrieven en papieren geld zich niet kunnen helpen, zal 6.000.000 gul den in goud aan boord hebben,dat ter beschikking wordt gesteld van de Amer. consulaire ambtenaren. De eerste haven in Europa die wordt aangedaan is Sout hampton. Daarna worden havens in Frankrijk, België en Nederland aange daan, indien dat mogelijk blijkt. Hot Amerikaansche departement van oorlog heeft 40 schepen beschikbaar om de in Europa toevende Amerikanen naar het vaderland terug te brengen. Ook te Antwerpen heeft zich de haat tegen de Duitsehers geuit door vernie ling en plunderingmisschien was 't laatste in hoofdzaak de bedoeling en wordt de afkeer tegen Duitschland slechts als dekmantel gebruikt. Gendarmen en burgerwacht hadden telkens de handen vol om erger te voorkomen. Toch zijn er hierbij goed gezinde burgers als slachtoffer gevallen. Er wordt nog in Belgische mijnen gewerkthier en daar, door kleine ploegen. Dat geschiedt op last van den minister van oorloger moet gezorgd voor gestadigen kolenaanvoer. Men seint uit Brugge Twee treinen hebben Vrijdagavond en nacht 250 krijgsgevangenen aange bracht, waaronder een kapitein en ver scheidene officieren. Vier hunner wei gerden in het station sabel en. revolver af te geven, maar werden door de gen darmen met geweld ontwapend. Ook werden 150 verdachte Duitsehers uit de Luiker streek meegebracht. St. Petersburg, 8 Augustus. Een tele gram uit Peking meldt, dat Witte Wolf, de leider der Chineesche op standelingen, is gedood. St. Petersburg, 10 Augustus. De Rus sische troepen drongen op Oostenrijksch grondgebied door langs jhet Styrdal. Zij jagen de vijandelijke voorhoede voor zich uit. Parijs, 8 Augustus. De Fransche troepen zijn over de grenzen van den Elzas getrokken. Bij Altkirch hebben zij een hevig gevecht met de Duitsehers geleverd; zij hebben Aitkirch bezet en er nooit aan getwijfeld, dat hij hun ver houding nu zoude wettigen, nu zij de vrucht hunner liefde onder het hart droeg. Pierre Chanty was opgestaan, en hij zeide nu langzaam en met nadruk: „Freule d'Argence, ik heb u niets meer te zeggen. Ik ben gewroken; ik schaam er mij over, zulk een vrouw ooit ten huwelijk te hebben gevraagd, ik ben overgelukkig dat onze echtverbintenis nooit tot stand is gekomen, en ik laat u over aan de schande en aan de ellende die nu, welverdiend, uw deel zullen worden." Hij verliet het vertrek en trok de deur achter zich toe. Daar stond zij, de arme vrouw, roerloos en bleek als een marmerbeeld. Het was alsof haar bloed stil stond en haar gedachten waren in een nevel gehuld. Lang bleef zij in dien staat van verdooving, maar toen keerde het bewustzijn langzaam weder, en de woorden van Chanty kwamen haar als zoo veel mokerslagen weer in het geheugen. „Getrouwd, Joseph getrouwd! daarom heeft hij mij nooit gezegd waar hij woonde en in welke omstandigheden hij verkeerde Getrouwd! Daarom deelde hij mijn blijd schap niet, toen ik hem het groote geheim toefluisterde, dat ik hoop moeder te worden „GetrouwdDaarom moest onze verhou ding zoo geheim blijven, en daarom bleef hij zoo dikwijls weg, wanneer ik reden had op zijn komst te rekenen. O, Joseph, waarom heb je mij dus misleid?" „Nu herinner ik mij," ging Eugenie voort in de uitstorting harer grieven en in de zelfbekentenis van haar ellende, „nu herinner ik mij, dat Joseph soms in somberheid en gepeins verviel als hij bij mij was, en vroeg ik hem naar de reden zijner afgetrokkenheid dan fluisterde hij, „ik ben een slecht mensch." Neen, neeen, Joseph," riep zij nu als in geestvervoering uit, „neen, je bent niet slecht, je hebt je alleen laten meeslepen door je de Duitsche troepen die terugtrokken vervolgd. Zij zetten thans den opmarsch in de richting van Miihlhausen voort. De Elzas-Lotharingers, verheugd over de komst der Fransche troepen, hebben de grenspalen' uit den grond gerukt. Volgens nog altijd niet bevestigde geruchten moeten hierbij dertigduizend Duitsehers buiten gevecht gesteld zijn. De bezetting van dit allerbelangrijk ste kruispunt van verkeerswegen tus- schen Duitschland, Zwitserland en Frankrijk heeft op dit oogenblik ook voor België nog niet te overziene ge volgen en is dan ook met ontzaglijke geestdrift vernomen. Brussel, 9 Augustus. Volgens den Belgischen generalen staf heerschte bij den intocht der Franschen in Mühl- hausen een onbeschrijfelijk enthousias me. Er moeten 30.000 Duitsehers en 15.000 Franschen buiten geveeht zijn gesteld. Het bericht van de inneming van Luik door de Duitsche troepen is in Duitschland met groot gejuich ontvan gen. Daar zegt men, dat dit de voor bode is tot belangrijke gebeurtenissen, want nu kan het groote duitsche leger met zijn inmiddels aangerukte verster kingen onverhinderd Frankrijk binnen dringen. Vreemd daartegenover staan de be richten uit België, waarin wij nog steeds lezen, dat er geen sprake van is, dat de Duitsehers meester zijn van den toegangsweg naar Frankrijk. Eu ook de telegrammen maken ons niet veel wijzer, dewijl het een nog steeds het aDder blijft tegenspreken. Zeker blijkt 't te zijn, dat althans alle rondom Luik liggende forten nog steeds in Belgische handen zijn. Brussel, 8 Augustus, Volgens een me- dedeeling uit het groote hoofdkwartier schijnt de aanvallende beweging der Duitsehers beslist gestuit. Sedert drie dagen is de marsch der vijandelijke macht naar de Boven-Ourthe volkomen opgehouden. De toestand is van dien aard, dat wij geheel gerust kunnen zijn, wat de tucntiging betreft, welke het vervolg der krijgsverrichtingen den in vallers voorbehoudt. De Gazette meldt dat^een diploma tieke gebeurtenis van groote beteekenis op til is. Hooggeplaatste buitenlandsche diplomaten zouden zich tot dat doel in BeJgië bevinden. Blijkens een mededeeling van de Fransche regeering heeft Engeland aan de regeeringen van Nederland en Noor wegen een telegram gezonden om hun aandacht te vestigen op het feit, dat de onzijdigheidskwestie niet enkel van belang is voor België, maar voor alle aan de Noordzee gelegen staten. Enge land is bereid deel te nemen aan een gemeenschappelijke actie om de onaf hankelijkheid van Nederland en Noor wegen te verdedigen, ingeval een po ging wordt gedaan om die te schenden. Engeland zal eiken staat, die in de po sitie komt, waarin zich thans België bevindt, steunen. N. R. Ct. De „Vlaamsche Gazet" heeft van het gezantschap der Nederlanden te Brussel het volgende schrijven ontvangen: „De openbare meening is, naar 't schijnt, zeer opgehitst tegen onze Noor derburen en de Nederlanders, die België bewonen, ondervinden er de gevolgen van, zoowel zedelijke als stoffelijke. Deze vijandige houding, waarschijn lijk in 't leven geroepen door onjuiste nieuwstijdingen, moet diep betreurd en geschandvlekt worden. gevoel en alleen geluisterd naar de stem van de liefde even als ik. Wij zijn te ver gegaan in onzen intiemen omgang, maar daarin ben ik schuldiger dan gij. Het is onrechtvaardig dat gij nu zoo moet lijden mijn beste lieve jongen en dat je nu gekweld wordt door de slingering tussehen de wettige ban den die recht op je hebben en de banden die de natuur gelegd heeft. Hoe moeilijk is de toestand waarin je verkeert en buitendien ben je tijdelijk van persoonlijke vrijheid beroofd, door die noodlottige rechterlijke dwaling. Daaraan moet een einde komen en die zaak moet ten volle worden opgehelderd, daaraan zal ik al mijn tijd, mijn geestkracht wijden. Ik zal dat niet doen ter wille van mij zelve, maar ter wille van zijn vrouw en kinderen aan wie hij toebehoort en aan wien hij nu wederrechtelijk is ontrukt." Terwijl Eugenie zich had overgegeven aan die overpeinzingen en eindelijk rust gevon den in het besluit om voor Lesurgues on schuld in de bres te springen en eigen grieven op te offeren, was de nacht aangebroken en laat begaf Eugenie zich ter ruste. Zij sliep maar weinig uren en was 's mor gens vroeg reeds in de kleeren, toen zij haar toevlucht wederom zocht bij haar trouwe vrienden, dokter Theuriot en diens vrouw. Zij deed hun het verhaal van al wat Chanty haar had meegedeeld en het echtpaar deelde haar overtuiging, dat de overigens weinig betrouwbare verrader, toch zeker waarheid sprak, toen hij Lesurgues, echtgenoot en vader noemde. „Laat je niet ter neer slaan door het leed," zeide dokter Theuriot gemoedelijk, „als Lesurgues een rechtschapen man is, zal hij over u en over uw kind blijven waken." „O dokter, ik ben niet bang dat hij mij zal verlaten en ik verwijt hem zijn gedrag niet.. Ja, wanneer ik toch over alles nadenk. Ik ben schuldiger dan hij, want ik heb hem De feiten, dat Nederland het geluk had zijn grondgebied niet te zien schen den, alwaar menschenlievende hulp ver leend werd aan ongelukkige niet-strij- denden, kunnen niet aangevoerd worden om zulk een houding te rechtvaardigen. De bevolking zou dwaas handelen door een onbezonnen beweging de zoo kostbare vriendschap onzer Noorder buren in gevaar te orengen. Het gezantschap der Nederlanden logenstraft op de uitdrukkelijkste wijze dat gewapende troepen op Nederlandsch grondgebied getreden zijn." De strijd om Luik. In de Belgische bladen vinden wij den aftocht van het Luiksche garnizoen aldus verklaard: „Men weet heden waarom deze af tocht door generaal Leman werd be volen. De troepen, die wonderen had den verricht, hadden rust en nieuwe krachten noodig. Daartoe was 't onmo gelijk ze in de tusschenruimten der forten te laten, waar zij elk oogenblik waren blootgesteld aan aanvallen, dik wijls zeer erg. Wat te doen, zooniet ze buiten bereik der forten van den lin keroever te stellen? Zeker, zoo stelde men de stad aan zekere moeilijkheden bloot, maar het algemeen heil dwingt soms tot pijn lijke opofferingen. Generaal Leman wist er de verantwoordelijkheid van op zich te nemen. Hij bereidde dus den af tocht voor met methode en vernuft. Niemand werd tussehen een zestal for ten zooals deze van Boncelles, Chaud- fontein, Barchon enz. gelaten. Al de bataljons waren verwittigd geworden vóór zelfs net offensief op Evegnée, Barchon en Wandre plaats had. De intendencediensten waren ver wittigd geworden evenals de troepen der citadel. Al het vee, tot onderhoud van 't leger bestemd, werd medegeno men, evenals al de wagens met de an dere levensmiddelen. Zoo vertrok alles voor men de bruggen te Bressoux deed springen. Elk regiment vertrok zonder eenige haast naar de bestemde richting. Niet een werd door de houwitsers der Duit sehers getroffen. En eindelijk, na drie dagen strijd, konden de troepen eens goed eten en uitrusten, wat die dapperen wel hadden verdiend." De Times merkt op, dat de Belgen niet lang meer alleen tegenover de Duitsehers zullen staan. In het Engei sche Blauwboek wordt terloops gewag gemaakt van een aanbod van Frankrijk om vijf legercorpsen als hulp naar Bel gië te zenden. En zoodra de mobilisatie in Frankrijk haar beslag heeft gekregen, zullen de Franschen langs de linie Mé- zières-Namen oprukken. Reeds zijn eeni ge troepen vooruit gezonden om de Belgen bij te staan bij de verdediging van Namen. Aan de Albaneesche grens zijn Al- baneesche benden opgedoken. Consu laire berichten uit Albanië melden, dat de opstandelingen voor Sjiak broeder schap gesloten hebben met de troepen van den vorst en samen met dezen naar de Albaneesch-Servische grens vertrok ken zijn. Plaatselijk Mieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding ie de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Her togen bosch, het oesto adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. van zijn plichten afgehouden. Ik heb een fout begaan en daarvoor word ik nu gestraft, heel streng gestraft. Maar zijn vrouw en kin deren hebben niets misdreven en die lijden nu toch, dat is onrechtvaardig en daar kom ik tegen op. Ik wil daarom naar zijn vrien den gaan, naar al degenen die hem kennen en weten hoe hij is en die vast aan zijn onschuld gelooven even als ik, en met hen alle maatregelen nemen om zijn vrijheid te verkrijgen." „Ik bewonder je grootheid van ziel, mijn lieve kind," zeide mevrouw Theuriot en drukte haar aan haar hart, „maar onder welken titel zal je je aan Lesurgues'vrienden bekend maken? Denk aan de verhouding waarin je tot hem stond; welke reden geef je voor je belangstelling?" „Dat ik hem lief heb!" riep Eugenie in geestvervoering uit. „Dat is, helaas, geen reden die men noemen kan. Iedereen weet dat Lesurgues getrouwd is en je zult overal het hoofd etooten." „Zelfs," voegde de dokter er hoofdschud dend bij, „vrees ik, dat je bekentenis hem meer kwaad dan goed zal doen en dat de rechter zoowel als het publiek ongunstiger gestemd zullen worden omtrent je vriend, zoodra zij weten dat hij buiten het huwelijk een liaison had, of zoo als men het noemen zal, neem mij niet kwalijk, een maitresse had." Eugenie moest zwichten voor die argumen ten, maar zij bleef bij zich zelve op middelen zinnen, om haar vriend te hulp te komen. Haar vertrouwen in den man dien zij lief had bleef ongeschokt, en zij kon nauwelijks gelooven dat al die bizonderheden door Chanty verteld waar waren. De aanbrenger stond bij haar zoo oneindig veel lager dan de beschuldigde, dat zij zich afvroeg of Chan ty zelf hier niet de hand in het spel had en of hij niet uit wraakzucht aan de gevan genneming van Lesurgues deel had. Beneden-Langstraat In ver band met de mobilisatie wordt door de commissionairs van fouragehandelaars zeer druk roggestroo opgekocht tegen f 13. per 500 K.G. 's-Clravenioer. Woensdagmiddag ontlastte zich boven deze gemeente een kort, maar hevig onweder. De bliksem sloeg in een boom en versplinterde dien. De regen viel bij stroomen en groote hagelsteenen brachten aanzienlijke schade aan de veld gewassen. Onder voorzitterschap* van den Bur gemeester hield Dinsdagavond de Gemeen teraad en het Burgerlijk Armbestuur eene gecombineerde vergadering in verband met den critieken toestand. Naar men verneemt werd ondermeer den Burgemeester een onbepaald crediet uit de gemeentekas ver leend om aan behoeftige gezinnen, waartoe de opgetrokken miliciens en landweer mannen behooren, vergoeding te verstrekken. Bij algemeene kennisgeving is de burgerij door de* Burgemeester aangemaand tot kalmte in deze dagen van spanningen tevens ge^VTSchuwd tegen het opvoeren van de prjzen der levensmiddelen. Voor Renteniers. Bij de tegenwoordige tij dsomstaadigheden kon het gebeuren dat Renteniers, die leven van hunne coupons, in moeilijkheden ge raken, nu de coupons tijdelijk door den Effectenhandel niet worden verzilverd. Is er dan geen ander middel om aan geld te komen? Welzeker! Men neemt b.v. een effect van f1000 dat, laat ons zeggen op 90 genoteerd is, men gaat daarmede naar een kassier en vraagt dat te beleenen. In dat geval wordt geld gegeven gerekend naar 30 pCt. overwaarde; ergo op het effect dat f 900 oogenblikkelijke waarde had, kan f 630 ontvangen worden, tegen eene rente van 10 pCt. per jaar. Elke 3 maanden kan weder, als alles beëindigd is, het stuk tegen f 630 worden ingewisseld. Inmiddels blijven de coupons en bijko mende coupons hunne waarde behouden. Voor grootere kapitalen geeft men, met minstens f 2000 werkelijke waarde, bij de Nederlandsche Bank in beleening en betaalt men voor binnenlanlandsche fondsen voor het oogenblik slechts 6| percent rente. kerknieuws. lleusden Met het oog op het oorlogs gevaar zal D. V. a.s. Donderdag, des avonds om 6 uur in de Geref. kerk alhier, een bidstond worden gehouden onder voorgang van ds. van der Zanden uit Andel. Binnenland. Centraal Genootschap en Roode Kruis. Het dagelijksch bestuur van het Centraal Genootschap voor kinderher- stellings- en vacantiekolonies heeft de koloniehuizen van dit Genootschap met volle inventaris geheel ter be schikking gesteld van het Roode Kruis en zal op eerste aanvrage de huizen door de kinderen doen ontruimen. Het personeel heeft zich reeds voor een goed deel bereid verklaard hulp te verleenen bij verpleging. Hoefijzerverbond en Roode Krnis. Tal van comite's van het hoefijzer- verbond hebben de oproeping tot de mobilisatie ten behoeve van de Roode Kruis-inzameling met geestdrift ont vangen. Vele brieven en telegrammen van sympatiebetuiging kwamen in. In de groote steden, waar reeds Roode Kruis-afdeelingen zijn, bieden de hoefijzerleden aan de bestaande or ganisatie hulp, terwijl in sommige nijverheidscentra de menschen de han den vol hebben om ellende in eigen kring te lenigen. In tal van landbouw- Eugenie vond gaandeweg haar kalm over leg en vastberadenheid terug, en zij ging uit om te zien nadere bizonderheden te ver nemen, omtrent de geruchtmakende zaak van den moord in het bosch van Sénart. Zij kocht eenige couranten en las er in wat omtrent de nadere onthullingen werd gezegd. Natuurlijk trok wat aangaande Le surgues werd meegedeeld het meest haar aan dacht en zij zag er in bevestigd dat hij gehuwd was, drie kinderen had en in de straat Montorgueil woonde. Er viel dus niet aan te twijfelen. Wel verre van verontwaardigd te zijn, kreeg zij medelijden met haar min naar, zij vergat eigen leed en schande, en dacht slechts aan het lot van den man dien zij lief had. Voornamelijk om haar rust te geven, begaf dokter Theuriot z;ch met Eugenie naar rechter Daubanton, waar zij in de wacht kamer werden binnengelaten, terwijl de deurwaarder hen waarschuwde, dat het wel eenigen tijd zoude duren voordat zij toege laten werden. Toevallig bevond zich onze oude vriend, de kroeskop, in de wachtkamer, dien wij eenigen tijd uit het oog verloren. Hij vernam door den deurwaarder dat een dokter en een jong meisje den rechter, in zake den moord van den koerier, wenschten te spreken, en met zijn fijnen neus zag hij onmiddellijk in die twee getuigen goede bondgenooten, die even als hij, vast overtuigd van Lesur gues onschuld, alles te zijnen bate wilden ondernemen. De kroeskop ging op de bank naast de beide bezoekers zitten en knoopte aldra een praatje aan. „U komt ook hier in die ongelukkige zaak van den moord, niet waar vroeg hij bescheiden. „Ja, wij zijn vrienden van Lesurgues," viel Eugenie haastig uit. Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2