Bestir ier Domeinei Uiterwaarden en andere Gronden, De Naweide of Toemaat, De Handels» en Landbouwbank Safe-Loketten, IKMRT TH. N. van lie lit, WAALWIJK. ler/endt en Ontvangt Uwe Goederen met de Trambooten zijn Godin's Keukenfornuizen. I. IJ. Mortier Konen, 's- Bosch-Heusden-W ij k Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij |»e Handels- en 11ÏAN ffiM Co., liandbonwbank neemt vanaf heden h déposito met 8 dagen opzegging h 4 met 1 maand opzegging 3( Groote Sorteerii GeÈmailleerfle Fornuizen, Notaris L. G. van Gendt te Heusden, verpachten Om het Nagras te hooien in 1914, Notaris KNOOK te Andel, verpachten Rijswijksche Waard en Kraaiveld. publiek verpachten, De tweede snede Hooigras, verhuurt in haar Brand- en Inbraakvrtfen Kelder vanaf f 5.per jaar. met 22 portretten Heusden-Dordrecht-Rotterdam vice-versa. Heusden-Utrecht-Amsterdam-Zaanstreek vice-versa. W ereldberoemd Hoek's Gasovens en Gasfornuizen, Bestaat er tegen uitvoer van nit Nederland bezwaar? De stemming in België, Zonder onraad en bij enkelen afslag in het openbaar te Andel en Giessen. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, VAN IN 11 KLEUREN Nederland, Belgie, Frankrijk, Duitschland, Rnsland, En geland, Spanje, Italië, Oostenrijk-Hongarije, Servië, Montenegro, Bulgarije, Griekenland, Rumenië, Turkije, Portugal, Noorwegen, Zwitserland, Denemarken, Zweden, enz., enz. der Regeerders van alle Staten, hnn militaire- en mari tieme krachten en bevolkingsaantal, zeeën, rivieren, steden, dorpen, vestingen, enz. Na ontvangst van postwissel a 25 cent wordt deze franco toegezonden door L. J. VEERMAN, Boekhandel, Heusden. Crayon-, Kool-, Platin- en Bromidevergrootingen. Gegoten, Geëmailleerd en Vernikkeld, Hoogstraat, Gorinchem. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZEBWEBKEN. Grootste voorraden Pntten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en eirkelvorm voor DUIKERS. Ui Gorkum meldt men De drie lijken van de in de Merwede bij Vuren verdronken militairen zijn opgevischt. De namen dezer miliciens zijn San ders, Hendriks en van der Moosdijk. Allen zijn uit Gestel bij Eindhoven. Een landweerman stond ergens op zijn post aan de grenzen, toen een auto passeerde. De landweerman riep den bestuurder oen „halt toe, en vroeg, toen de auto stopte: „Wat bin dich voor een kerl?" „Prins Hendrik der Nederlanden," klonk het antwoord. De landweerman sprong in de hou ding en de auto passeerde. De minister van landbouw, nijverheid en handel brengt ter algemeene kennis, dat blijkens bericht van Hr. Ms. gezant te Londen, de uitvoer van alle soorten steenkool, behalve van „best Welsh steamcoal" uit Groot-Britannië naar neutrale staten is toegestaan. Voorloopig zal echter borgtocht gesteld moeten worden voor een bedrag van driemaal de waarde der uitgevoerde steenkool, ter verzekering dat de steenkool op de aangegeven bestemmingsplaats zal wor den afgeleverd. Wanneer de steenkool gekocht is dour of geconsigneerd is aan de regeering van den neutralen staat is geen borgstelling noodig. Wij vernemen, dat gisteren van de stellingcommandanten bericht is inge komen dat voor 't bezoeken van in staat van oorlog verklaarde gebieden in ons land, van heden af geen passen meer worden vereischt. Ter bevoegder plaatse informeerend, werd ons dit bericht bevestigd. Naar men ons mededeelt, is de reeds eenigen tijd geleden in het vooruitzicht gestelde bijzondere trein, bestemd om de in Zwitserland vertoevende Neder landers 20 Augustus van Lindau ver trokken en over Munster te Bentheim aankomen zal. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen, een tweede interneeringsdepot op te richten. Dit depöt zal gevestigd worden in Gaasterland in de nabijheid van Balk. Het ligt in de bedoeling, de Duitsche geïnterneerden te Alkmaar bijeen te houden en de Belgen naar Gaasterland over te brengen. In een gisterenavond gehouden ver gadering van de scheepbouwmeesters en machine-fabrikanten vereeniging te Rot terdam en omstreken is besloten f 13,000 bescnikbaar te stellen ten behoeve van de werkloozen te Rotterdam en om streken, waar de bedrijven der leden zijn gevestigd. Een te Velzen gedetacheerd militair bedreigde Maandagavond, omdat hij tot provoost-straf was veroordeeld den over ste en poogde daarna zichzelf door een schot van het leven te beroven. Men wist dit te verhinderen, waarop de sol daat gevankelijk per auto naar Haarlem werd overgebracht. De Nederlandsche Heids-Maatschappij te Arnhem verzoekt ons mede te deelen, dat zij zich bereid verklaart belangheb benden bij het verrichten van landbouw werkzaamheden behulpzaam te zijn. Zij steld daartoe op schriftelijke aanvrage personeel voor de leiding der werkzaam heden, zoomede paarden, ossen, alsook in zoo verre mogelijk trek-en ploegmo- toren en andere landbouwmachines tegen den kostenden prijs ter beschikking van belanghebbenden. Men meldt uit Zeeland aan de N R ct. De Duitsche eendekker A 29 (13) is hedenmorgen om half negen, uit de richting van België komende, door de landweerwacht aan de draaibrugtusscheu Oostburg en Aardenburg (Zeeuwsch Vlaanderen) naar beneden geschoten. Het vliegtuig kwam met defecte motor neer in een korenveld. Op 5 schoten waren 3 treffers geweest. De inzittende Duitsche luitenant was ongedeerd en werd geïnterneerd, nadat hij dadelijk zijn wapenen afgegeven en zich ter beschikking van don burge meester van Oostburg gesteld had. Hij had ook een aantal kaarten bij zich. Te Nieuweschans is de Duitscho paar denhandelaar V. en te Winschoten zijn de paardenhandelaren L. en S. gearres teerd, verdacht van poging tot uitvoer van paarden naar Duitschland. De burgemeester van Maastricht heeft, naar de „N. R. Crt." meldt, gisteren het volgende geproclameerd „Het in het openbaar geven van tee kenen van sympathie of antipathie voor of tegen een der oorlogvoerende mogend heden is streng verboden, De politie heeft uitdrukkelijk last iedereen, die zich aan overtreding van dit verbod schuldig maakt, onmiddellijk te arresteeren." In de sub-commissies van het Kon. Nat. Steuncomité konden reeds betrouw bare gegevens worden verzameld over den stand der levensmiddelen in de verschillende deelen van het land. Daar bij bleek, dat er van sommige producten, vooral van land en tuinbouwproducten, een zoodanige overvloed is, dat zij, ook bij een normaal verkeer per spoor en te water, binnenslands niet geheel zouden kunnen worden verbruikt. Dit geldt vooral voor sommige groenten, voor boter, kaas, slachtvee en varkens. Onder deze omstandigheden wijdt de subcommissie voor het vervoer haar volle aandacht in de eerste plaats aan de be schikbaarstelling van vervoermiddelen, waar zij binnensland noodig zijn, maar daarnaast ook aan het vervoer naar Enge land, Duitschland en België, van hetgeen voor binnenlandsch verbruik niet be hoeft te worden gereserveerd. Men zij dus niet beangst wanneer men in deze kritieke dagen constateert dat levensmiddelen naar Engeland worden verscheept, of per trein of per schip naar Duitschland of België worden ver voerd. Er wordt opgelet, dat er voor binnenlandsch verbruik genoeg in het land blijft. Bovendien houde men in het oog, dat Nederland er een overwegend be lang bij heeft, dat er geen tekort ont staat aan grondstoffen en hulpmiddelen voor landoouw, veeteelt en nijverheid, die het zelf of in het geheel niet of in niet voldoende hoeveelheden voort brengt. Men denke slechts aan graan, steenkolen, zout en 'dergelijke meer. Alleen wanneer Nederland van zijn over vloed aan sommige producten aan het buitenland uitvoert kan het andere pro ducten, waaraan het behoefte heeft, van het buitenland betrekken. In Duitschland mogen thans alle levensmiddelen, behalve koffie, thee en tabak, vrij van rechten ingevoerd wor den. Ook zijn de grenzen voor levend vee opengesteld, wat in meer dan 15 jaren niet is gebeurd. Het ingevoerde vee wordt aan de grens door een veearts onderzocht. In Noord-Brabant is men reeds met de verzending van wagenladingen vee, aardappelen en boter begonnen, ook eieren worden reeds in groote hoeveel heden uitgevoerd. In een aantal Belgische bladen is het volgende stuk opgenomen (in de Waal- sche bladen in het Fransch): „Het bestuur van den Nederlandschen Journalistenkring heeft, zooals alle Ne derlanders, met groot leedwezen ver nomen, dat de openbare meening in België, ondanks de eerlijke voor lichting van de Belgische pers, door een betreurenswaardig misverstand tegen Nederland is ingenomen. De in België wonende Nederlanders hebben daarvan reeds schade en gevaar ondervonden. Het bestuur van den N. J. K. doet daarom een beroep op de Belgische pers, om te helpen dit misverstand uit roeien. De geruchten, dat Duitsche leger- afdeelingen den Nederlandschen grond zouden hebben betreden, zijn te eenen- male valsch. Het bericht dat een Belgische vlieger Duitsche troepen op Nederlandschen grond zou hebben waargenomen, berust op de vergissing, sedert door hem zei ven erkend, dat hij de nieuwe unifor men van Nederlandsche troepen voor Duitsche heeft aangezien. Dat 5000 Duitschers bij hun doortocht van België naar Duitschland zijn ver zorgd en van voedsel voorzien, is waar. Maar het waren Duitsche vluchtelingen, niet-militairen, die van alles beroofd, de menschlievende hulp der Nederl. Limburgers niet tevergeefs inriepen. De Limburgsche hospitalen zijn ge opend voor gewonde Duitschers en Belgen. Nog juist heeft daarvoor de burgemeester van Maastricht een dank betuiging van den Belgischen minister van buitenlandsche zaken ontvangen. Insgelijks heeft de burgemeester van Antwerpen in zijn proclamatie van 7 Augustus, de valsche geruchten over de houding van Nederland met kracht weersproken en zijn medeburgers ont raden de goede betrekkingen tot ons land door ongegronde en onbillijke be toogingen te schaden. In de vergadering van de Tweede Kamer van 6 Aug. heeft de heer Troel stra gezegd dat onze sympathie uitgaat naar het heldhaftige Belgische volk, maar dat wij die sympathie niet beter kunnen bewijzen dan door ook zelf met de handhaving van onze neutraliteit te staan of te vallen. Bij deze woorden heeft zich de parlementaire leider dr. Bos en de gansche Kamer aangesloten. De geheele Nederlandsche pers stemt daarmede in en steunt haar moeilijke taak om gelijk tot nu toe geen {enkele inbreuk op de onzijdigheid toe te laten en deze tot het uiterste te handhaven onder alle omstandigheden. De Belgische pers, bezield van een geest van rechtvaardigheid en rede, zal niets nalaten om haar landgenooten te overtuigen dat Nederland vastbesloten en onverschrokken waakt voor hetzelfde beginsel, waarvoor het dappere België zich gedwongen zag het zwaard te trekken. liurgeriyke Stand. Heusden, van 11 tot 18 Aug. Geboren: Josephus Hubertus Cor- nelis, z. v. Cornelis Henricus Swage- makers en Maria van Strien. Marktberichten. ADVERTEITIËW. Te Heusden of Omstreken, iemand gevraagd, om na nadere overeenkomst een kleine wasch, helder en droos, wekelijks thuis te be zorgen. Brieven fr. letter K. W. aan den Uit gever L. J. VEERMAN, te Heusden. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te Werkendam, zal ten overstaan van op Donderdag 3 September 1.014, des voormiddags 1© uur, in het Koffiehuis „het Wapen van Amsterdam" van H. VAN STRIEN, te Heusden, aan de Noordzijde van de Bergsche Maas, vak HeleindDrongelsche Veer. Betaaldag 1 Mei 1915. Boekjes bevattende de voorwaarden en perceelsbeschrijving zijn 10 cents ver krijgbaar bij voornoemden Ontvanger, H. van Strien te Heusden, den Waardsman J. van der Stelt te Drongelen, en door tus- Bchenkomst van iederen Ontvanger der Re gistratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. zal op Woensdag 26 Augustus 49 LA, v.m. 11 uur, bij Wed. BOUMAN te Andel, van „De Worp", „Worpsgriend", „Struick- waard" en „Kade" zal Vrijdag 28 Augustus 191-1, des voormiddags 1© uur, in de herberg van Gebrs. Nieuwenbuizeu, te R ij s w ij k, voor den heer Arie Naaijen, te Andel, om over bet nog loopend Seizoen te be weiden of te hooien, van de Rijswijksche Waard De perceelen als in 1913 en het Rietge was, wassende langs perceel 1. Voorts aan- en op het Kraaiveld, onder Woudrichem en Sleeuwijk: van den Eigendijk en van de Roefsche laan en de Griendkade, als van ouds. Alles breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen verstrekken gaarne de Agenten te: Heusdeu (Kantoor Tramstation) J. J. F. Drost. Dordrecht Boomstraat) D. van Loon. Rotterdam Haringvliet Z.Z. II) J. W. F. Kools. Amsterdam en Zaanstreek (Kantoor Singel 5) G. Geelhuysen. Utrecht (Kantoor Leidschekade) E. J. Wijburg. VERKRIJGBAAR IN: ingericht voor Kolen en Gas. met en zonder décor. branden zuinig, geven geen aanslag. MET DE Dagelijks behalve des ZONDAGS. Va» 's-Bftsch vm. 9.30, nm. 4.uur. Hensden 11.5.30 11.30, Te Wijk 6.— 55 Van Wijk vm. 6.nm. 12.30 uur. Heusden Te 's-JUsch 6.15, 8. 1.— 2.30 Op Besschc marktdagen vertrekt de boat t&m WIJK rm. circa 4.39, ra* BEL'SDKN rm. 5. ca ran 's-BOSCH aam. 12.aar. Retourkaarten, afgegeven op het traject WijkHeusden's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. Information te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers J. A. van der S0HUIJ1 en Heusden bij den Agent J. A. BOEREN, Engstraat, Heusden. Rotterdam, Telef. 1097. Enschedé, Telef. 339. ffERKENDAM. De eettuig der boter it dete Keek op de markt 7 21 /2 ch., in de Kinkel* du* 77 '/2 et*, per kalf blo. Keren 0 85 de 26 ituk*. BESOOI JEN21 dug. De prijt der Boter matheden f 1.20 1.29 per Kilo. Aangevoerd 100 K.G. Eieren 4 a 0 et. per stuk. LAND VAN ALTENA, 21 Ang. Aardappelen. Vroege f 2 00 a f 2 50; Blauwe f 2 25 k f 2.50 Zeeuwen. 2 50 a f 2.75, Jammen f k f Hooi le qual. f 15.00 k 16.ie qual. (voor de per*) f 12 00 13 00 Klaverhooi f 13.- k f 14.Wit ttroo f 00 00 ct f 00 00 Oeel dito f 11 k f 12. Varken* tot een gewicht van 75 K.G. 19 k 20 et*, zwaardere 22 «23 etBoter f 0.70 i 0.80 per half K.G. Eieren J 0 95 f 1 10 per 26. ALMKEB.K. De zetting der boter it deze week op ie markt ƒ0 70 in de winkelt du* ƒ0 75 per h. kilo Eieren f 0 90 per 26 stuk* Boter der zuivelfabriek f 1.40. EUROPA Atelier voor Fotografie.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3