ZILVERBOHS J. ELEKAN, GEVESTIGD: 1. V IBEURDEN, Stoom houtzagerij „De Linge". HOLTZ en 4DV0KAAT. OORLO^NKAitMT De Mandeis» en Landbonwbank Safe-Loketten Schilderwerk, J. ULJÉE, de Pracht-Etalages in den nieuwen Winkel J. J. van de Garde, Uw KIceding naar maat WILLEM A. TAB ROSMALEN. s-Bosch, van f 0.50. De uitgestelde verkoo- ping van Boomvruchten te Andel, zal gehouden worden op Donderdag 27 Augustus a.s., n.m. 3 uur, ten kof- fiehuizo van C. Roza. Billétten op aanvrage. Notaris Knook. Rijswïjksche Waard en Kraaiveld. publiek verpachten, Gesticht Bethesda Havenstraat 5 (natjj het statte) 's-Bosch Vuchterstraat 87, OieriË door het Departement Heusden der Maatschappij tot Nat van 't Alpeea. Hout- en Steenkolenhandel. met portretten verhuurt in haar Brand- en Inbraakvrfjen Kelder vanaf f 5.per jaar. Goedkoop en solied geen Tentoonstelling van Planten, De tweede snede Hooigras, Zondags na 1 uur kantoor gesloten. s-BOSCH. Kantoor: Arkelstraat, Gorinchem. G-aat zien Goud-, Zilver- en Uurwerken Ijangendijli B 185 De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: L Ingekomen stukken Een circulaire van den heer C. d. K. met betrekking tot de periodieke aftreding van leden der Colleges van Zetters. De Voorzitter doet voorlezing van het betrok ken prov. bijblad. Tot stemming wordt overgegaan. Tot eerste candidaten worden benoemd de aftredende leden R. Middelkoop met 5 en G. M. Verheijden met 6 stemmen; en als tweede candidaten de heeren J. v. d. Hoeven met 6 en J. Michaël (bouwkundige) met 6 stemmen. II. Voorloopige vaststelling gem. reke ning over 1913. De commissie, belast met het onderzoek, brengt rapport uit, waarna de rekening voorloopig wordt vastgesteld. III. Goedkeuring rekening over 1913 en begrooting voor 1915 van het burgerlijk Armbestuur. Door dezelfde commissie wordt verslag uitgebracht, waarna de rekening wordt goedgekeurd. IV. Aanbieding gemeente begrooting voor 1915 wordt in handen eener commissie van onderzoek gesteld. V. Vaststelling voorwaarden verpachting perceeltje land. De voorwaarden worden gelijk, als 2 jaren geleden gesteld. Hierna gaat de Raad over in geheim comité. llurgerlUke Stand. Werkendam, 15 tot 21 Aug. Overleden: Janna Cornet, 3 mnd. Pieternella Aanen, 10 dagen. Capelle, over de maand Aug. Ondertrouwd: A. Verhagen, 27 j. en J. C. van Pelt, 24 j. Geboren: Adriana Wilhelmina, d. v. M. A. v. Dongen en H. J. v. Dongen; Frans Cornelis, z. v. M. v. d. Laar en P. C. Verduijn; Hendrikus, z. v. A. Waarts en D. Verduijn. Overleden: Adriaan Korsten, 57 j. Ingekomen van: Waalwijk, C. J. van Beek; Dussen, G. Fondse; Utrecht, J. de Jong; Waspik, A. Schmitz en gezin 's Hertogenbosch, J. de Rooij en gezin. Vertrokken naar: Terheijden; A. Bas; Vrijhoeven-Cappel, E. Quirijns; Loon- opzand, J. Verhagen, J. Hulst, J. Ver steeg en gezinRoermond, C. Kommers Venlo, A. J. A. Sorée; Sloten, G. Fondse en A. Bax. lliniienlaiid. De angst bij de Hollandsche haring- visschers is eenigszins geweken. Eenige Maassluische reders hebben besloten hun schepen weder naar zee te zenden. Het visscherijbedrijf heeft nu geduren de ruim twee weken stil gelegen. Er is veel vraag naar haring. Voor een plaats als Maasluis, waar bijna de gansche bur gerij moet bestaan van de haringvissche- rij, zou het een uitkomst zijn, wanneer het bedrijf gedurende de maanden Sep tember en October nog geregeld kon worden voortgezet. Het Anker meldt, dat het hoofdbestuur van den bond van minder Marineperso neel besloten heeft in deze dagen de actie voor positieverbetering van het personeel stop te zetten, ten einde de aandacht van de marine-autoriteiten thans niet af te leiden van het over wegende belang der landsbescherming. Nederlander in België dood geschoten. Zaterdagochtend is, zoo meldt de Tel., te Amsterdam bekend geworden, dat de heer H. J. Dijkstra,voorzanger van de Westerkerk en onderwijzer aan een bij zondere school, Woensdag 5 dezer te Esneux, waar hij met zijn echtgenoote en nog een oudere dame voor zijn vacan- tie verblijf hield, het slachtoffer ge worden van den oorlog. Op de hoogten voor Esneux openden de Belgen het vuur op de aanrukkende Duitschers, met het gevolg, dat weldra een ontzettend gevecht plaats vond. De bewoners van het hotel Bellevue, onder wie ook de familie Dijkstra, vluchtten in den kelder. De heer Dijkstra beging de betrekke lijke onvoorzichtigheid tegen het aan breken van den ochtend, reeds op den eersten nacht, zich over een erfje naar het privaat te wagen. Beneden, in den kelder, zag men hem niet terugkeeren. Na uren wachten vond men hem dood op het binnenplaatsje liggen, een kogel had zijn hart doorboord. De heer G. A. Meyer te Emmen is Zaterdag 101 jaar oud geworden. De man mag zich nog steeds in goede gezond heid verheugen. Bij den minister van binnenlandsche zaken is ingekomen van iemand, die verzoekt zijn naam geheim te nouden, de volgende brief: Stipt vertrouwelijk. Amsterdam, 10 Augustus 1914. Aan Zijne Excellentie den Mi nister van Binnenlandsche Zaken te 's-Gravenhage. Te oud, om mij, zoo noodig, persoon lijk ter beschikking van de Regeering te stellen voor de verdediging van ons land, heb ik mij afgevraagd op welke wijze ik en zoovele anderen, die in mijn geval verkeeren, van hunne opofferings gezindheid kunnen doen blijken, en ik ben tot het volgend besluit gekomen Ik verbind mij tegenover Uwe Ex cellentie in 's Rijks schatkist, ten be hoeve van een Fonds voor de verde diging van het rijk en de koloniën, te storten tien percent van het vermogen, dat .ik na afloop van den tegenwoor- digen oorlog zal bezitten. Als maatstaf voor de grootte van mijn vermogen zal gelden mijne eerste aangifte voor de vermogensbelasting minstens 12 maan den na het sluiten van den vrede tusschen Duitschland, Frankrijk en Engeland. Bij vroeger overlijden zullen mijne erfgenamen verplicht zijn voor hetzelfde doel tien percent van mijne ualatenschap in 's Rijks schatkist te storten. Mocht voor de dekking van de nu gemaakte en nog te maken oorlogs kosten of voor de verdediging van onze koloniën een extra belasting geheven worden, dan behoud ik mijnen erfge namen en mij zelf het recht voor, om de bovengedane toezegging tot de helft te verminderen of de extra belasting, voor zoover zij van het vermogen, op de wijze van de Duitsche „Wehrstuer" geheven wordt, van de verschuldigde bijdrage af te trekken. Als het blijkt, dat mijn vermogen na afloop van den oorlog niet vermin derd is, dan zal de door mij toegezegde bijdrage een som uitmaken van circa f 120,000. Ik vermeld dit in de hoop, dat velen, die, naar ik verwacht, mijn voorbeeld zullen volgen, hetzelfde doen de, de regeering in staat zuilen stellen, te beoordeelen, wat voor het door mij bedoelde fonds aan vrijwillige bijdragen te verwachten is. Zijn er onder'de ver mogenden, die zich alleen tot het doen eener bijdrage, als door mij toegezegd, willen verbinden, mits zij de zekerheid hebben, dat een groot bedrag bijeen komt, laten zij dan de voorwaarde stellen, dat naar den vermogenstoestand, volgens de laatste aangifte, minstens honderd millioen aan bijdragen worden toegezegd. Ik wensch die restrictie niet te maken, maar ik kan het begrijpen, dat anderen dit wel wenschen. Tijdens mijn leven mag aan niemand medegedeeld worden, wie de schrijver van dezen brief is. Voor deze daad wensch ik lof, blaam of dank van niemand. De regeering, hoogelijk waardeerende de offervaardigheid van welke dit aan bod blijkt geeft, is gaarne bereid zich met de vorming van een fonds als is voorgesteld, te belasten. Zij, die daartoe willen meewerken langs den aangegeven of een soortge lijken weg, gelieven zich bij den minister van binnenlandsche zaken aan te melden. Naar de Tel. verneemt, heefteender bestuursleden van de Nederl. Voetbal bond voorgesteld, dat de N.V.B. voor loopig f 100Ü zal afstaan aart het steun comité. Marktberichten. 's-Bosch, 21 Juli. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 18365 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.72 tot f0.74 perK.G. Advertentiën. Te Heusden of Omstreken, iemand gevraagd, om na nadere overeenkomst een kleine waseh, helder en droos, wekelijkss thuis te be zorgen. Brieven fr. letter K. W. aan den Uit gever L. J. VEERMAN, te Heusden. In den Boekhandel L. J. VEERMAN zijn voorradig goed ingerichte voor en worden na ontvangst van post wissel franco toegezonden. HET BESTUUR van „Floralia" be richt, dat op verzoek vjjn den Edel- achtb. Heer Burgemeester in verband met de ernstige tijden, dit jaar noch de daaraan verbonden feestelijk heden kunnen plaats hebben, wordende deze laatste tot nader order uitgesteld. P. A. VAN ANDEL, Voorz. L. VAN GEN PT, Secr. Notaris Kerkhoven, te Werkendam, zal Vrjjdag 38 Augustus 1914, des voormiddags 1© uur, in de herberg van Gebrs. Nieuwenhuizen, te R ij s w ij k, voor den heer Arie Naaijen, te Andel, om over het nog loopend Seizoen te be weiden of te hooien, van de Rijswijksche Waard: De perceelen als in 1913 en het Rietge- «vas, wassende langs perceel 1. Voorts aan- en op het Kraaiveld, onder Woudrichem en Sleeuwijk: van den Eigendijk en van de Roefsche laan en de Griendkade, als van ouds. Alïés breeder bij biljet omschreven. te lli:U8Ull\. (IBrote«tontsch dusthuis) voor alle gezindten. Verzorging van kranken, hulp- en rustbehoevbnden, ouden van dagen herstellenden en kinderen. Bill ij k e voorwaarden. Adres Ds. LAATSMAN, Putterstraat Z 50. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgen den dag, voorm, Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudsboorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B, Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlnnrdingeii, Scniedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Beerbavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veerge'd. KANTOOR VAN RECHTSKUNDIG ADVISEUR, ADVIES en BIJSTAND met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van Contracten, Reques- ten, enz. enz. DegelUke en prompte afwerking. Rilly ke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. Geeft geldelijke voorschotten aan nijvere mingegoede personen. Neemt spaarpenningen in bewaring. lederen Zaterdag wordt zitting gehouden in een benedenlocaal van het Hotel „CONCORDIA" te Heusden van 's avonds 6 307.30 uur. Bestuursleden zijn dagelüks gaarne bereid inlichtingen te verschaffen. TELEFOON INTERCOMM. No. 49. AGENTSCHAP van het Eenig Verkoopkantoor voor Nederland vin het Bheiniseh-Westfëlisehe ^ohlen-Syndicat. VAN IN 11 KLEUREN Nederland, Belgie, Frankrijk, Duitschland, Rusland, En geland, Spanje, Italië, Oostenrijk-Hongarije, Servië, Montenegro, Bulgarije, Griekenland, Rumenië, Turkije, Portugal, Noorwegen, Zwitserland, Denemarken, Zweden, enz., enz. der Regeerders van alle Staten, hnn militaire- en mari tieme krachten en bevolkingsaantal, zeeën, rivieren, steden, dorpen, vestingen, enz. Na ontvangst van postwissel 25 cent wordt deze franco toegezonden door L. J. VEERMAN, Boekhandel, Heusden. !>p elk gebied. Vraagt pry «opgaaf bij Ilr. Schilder te Veeu Overal te ontbieden. wvrfvrv WTVwyvWTmTmT vïxJ VTyY ^63 vtoot ^WrrfvTrwvx Wt VAN (over het oude adres). vh. W. Ch. van keekem. GOEDKOOPSTE ADRES VOOR REPARATIËN. Een der oudste zaken van Gorinchem, steeds door ervaren vaklieden overgenomen. a contant, abonnement of termijnbetaling, bij en U zult beslist tevreden zijn. Overal kunnen Agenten geplaatst worden. Vraagt voorwaarden. ROTTERDAM, 25 Augustus. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 495 vette runderen, 454 magere dito, 152 vette en graskalveren, 160 nuchtere kalveren, schapen of lammeren,varkens, 77 biggen. De prig ten waren als volgt: runderen le kwaliteit 82 2e kw70 cent, kalveren le kw. 83 2e kw 70 ct., schapen le kw. 2e kw. et. vette varkens a ct. licht soort ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 26.idem voor de slacht f 9. a 16 00 Biggen 1.10 a 1.20 per week. Op de botermarkt werden aangevoerd 68/8 en 25/16 ton en 180 stukken van een half kito. Prijs le kwali teit f 52, 2e kw. f 50, 3e kw. f 48. Per half kilo 67 a TT cent. Zeeuwsche eieren f 0.a 0,— Overmaassche dito /O a per 100. OOSTERHOÜT, 21 Aug, Boter f 1,30 a 1,32 per Kg. Eieren f 0.18 en 0,20 de 4 stuks n til BILLIS EUROPA KOOPT

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3