Gevechtsn in da lacht. De heldendaden der Fransche vliegers en waarnemers sedert het begin van den oorlog, aldus de „Matin", vormen een lange lijst, maar menigmaal ver richten zij deze daden in de wolken, ver van alle toeschouwers, die hun moedig gedrag zouden kunnen waar merken. Maar dit was niet het geval met den Franschen sergeant-vlieger en zijn_ mécanicien-kanonnier Quenault, die na een Homerisch gevecht, op 5 October te Jonchèry, in de streek van Reims, een vijandelijke viiegmachine van het „Aviatik"-type versloegen, vlak voor het front der Fransche troepen. De Duitschers had over de Fransche linies gevlogen en keerde naar de Duit sche stellingen terug, toen de sergeant Frantz, die een met een mitrailleur bewapend toestel bestuurde, en verge zeld was van den mécanicien-kanonnier Quenauld, pijlsnel opsteeg en den Duit- scher achtervolgde. De Fransche troepen kwamen uit hun loopgraven te voorschijn om met kloppende harten dit gevecht in de lucht te aanschouwen. Nadat de twee vliegers er alles op gezet hadden om boven elkander te komen, slaagde Frantz er in, den vijand op zijde te komen. Quenault liet geen oogenblik verloren gaan, en dadelijk spuwde de mitrailleur zijn doodelijken kogelregen over de Duitsche machine uit. De Duitsche stuurman werd gewond en het benzine-reservoir werd lek ge schoten. De machine begon eerst te waggelen, kantelde om, viel, en vatte vuur. Terwijl zij als een steen te pletter viel, vlak bij de Fransche linie, daalde Frantz met een sierlijken zweefval, dicht bij de vermorzelde machine neer. Frantz kreeg voor dit wapenfeit hij had onlangs voor een andere, dergelijke daad re§ds de militaire medaille ont vangen het Legioen van Eer, terwijl aan Quenault de militaire medaille werd geschonken. De „Times* verneemt uit New York dat het Leger des Heils in Amerika 400.000 pond sterling heeft geschonken voor de Belgische vluchtelingen. De bekende Amerikaansche mil- lionair John Rockefeller schonk 20.000 pond voor hetzelfde doel. De Times zegt in een hoofdartikel, dat het voornaamste doel van de schijn baar onzinnige terrorisatie van België door de Duitschers was, indruk te maken op het Nederlandsche volk. De Duitsche plannen voor de uit breiding van het Duitsche rijk sloten altijd de bezetting van België en Neder land in. Deze landen moesten overreed worden, toe te treden tot de Duitsche confederate, hetzij langs vreedzamen, hetzij langs anderen weg. De doodstrijd van België is blijkbaar opzettelijk verzwaard, opdat Holland daaruit iets leeren zou. De Hollanders weten dat hun neutraliteit alleen ge ëerbiedigd werd, omdat de handhaving daarvan voordeeliger voor Duitschland was dan de schending, maar de in neming van Antwerpen heeft, zegt de Times het vooruitzicht op een schending veel nader gebracht. De „Neue Freie Presse" schrijft: Indien er nog bewijs noodig ware, hoe Engelsche hulp de continentale landen van Europa bekomt, kan de val van Antwerpen dit leveren. Anders geldt het als een gewichtige taak der verdedigingstroepen, dat zij de belegerde stad beschermen voor uiterste maat regelen. Ditmaal was het juist omge keerd. De stad Antwerpen moest, nadat verdere verdediging geen kans meer had, zich aan een beschieting bloot stellen alleen om de vluchtende Eugel- schen in den rug te dekken. Alleen vreemde soldeniers die geen hart hebben voor de burgers van den huu vreemden staat, kunnen zoo zonder erbarmen handelen. Dat moge voor Frankrijk een bittere waarschuwing zijn, hoe het Parijs vergaan zal, wan neer het onder Engelsche bescherming wordt verdedigd. Dezer dagen zijn aan Amerikaansche werven de Newport News Shipbuil ding Cy. en de New York Shipbulding Cy. opdrachten gegeven voor den bouw van de twee grootste oorlogs schepen tpr wereld. Het worden super diead. ugs ts van rmer dan ö2,U0ü ton eik. De schepen zullen elk 3",000,o00 gulden kosten. Bepantsering en bewa pening is uiterst zwaar gekozen. Daar entegen is de voorgenomen vaartsnel heid niet overmatig. In Ierland hebben in de laatste twee maanden bijna 30,000 vrijwilligers ge- ♦ee^AT-4 <-rnr h«t Engelsche expeditie- leger in Frankrijk. Prins Wilhelm Von Wied, de voor malige Mbrett van Albanië, is benoemd tot Majoor la suite van den Duitschen generalen staf en naar het fr^nt ver trokken. De bijzondere correspondent van de „N. Ct." te Antwerpen schrijft: Ik heb nu nog eens op de fiets ge heel Antwerpen doorkruist, en zal u mijn bevindingen rustig meedeelen. Doch laat ik eerst constateereu dat heel de weg van Merxem naar Ant werpen ongeschonden is. De geheele Noordkant heeft niet het minste gele den. Overal stonden zelfs nog de ka nonnen met ammunitie zooals de Belgen iie hadden verlaten. Aan alles was te merken dat zonder eenige afzonderlinge afspraak ieder zich had heengespoed. Overal werden de wegen schoonge maakt en maatregelen getroffen om het verkeer te herstellen. Het electrisch licht brandt er reeds heel den nacht door. Tot 8 uur mag alles open blijven. In sommige restaurants in den omtrek van de Gvoote statie, welke nagenoeg geen schade heeft geleden, begint alles weer te openen. Ik ging nu de binnen stad nader bekijken. Op de Keiserlei is bijna niets beschadigd. Op de Gemeen teplaats zijn van het Atheneum de ruiten gesprongen en het binnenste is ver brand. Het monumentale gebouw heeft overigens weinig geleden. Op de Meir is nagenoeg niets aangetast. Het Ko ninklijk Paleis is ongeschonden. Op de Schoenmarkt is evenwel een geheel blok winkelhuizen zoodanig getroffen dat er niets meer van recht staat. Niemand mag dien kant passeeren, wijl er nog gevaar is voor instorten. Op de Groen plaats is Hotel Royal geheel uitgebrand, eenige huizen er naast hebben minder geleden. De Groote Markt is nagenoeg onge schonden. Op den Boulevard Leopold zijn on derscheidene huizen zwaar beschadigd. Achter de Waranda, vooral in de Zon straat hebben eveneens vele huizen schade geleden. Doch het meest bezocht is Berchem en Zurenborg, twee voorsteden, die on- middelijk aan de stad grenzen. De Oobdenstraat te Berchem, waar nogal veel Nederlanders wonen, heeft zeer veel geleden. Een huis is geheel vernield, daarentegen is het huis er naast vrijwel gespaard gebleven. De Statiestraat en de Vredestraat te Ber chem hadden het zwaar te verantwoor den, daar zijn ook mensehen slachtof fers geworden. In Zurenborg heeft het meest geleden de Groote en Kleine Hondstraat en de omtrek van het Da- geraadsplein. Ook hier wonen veel Ne derlanders en Duitschers. Het Zuidergedeelte van de stad is eveneens zwaar getroffen. Doch over het algemeen, kan ik met groote stel ligheid verklaren, dat geen 50ste ge deelte van de stad is geschonden. De meeste huizen welke beschadigd zijn, kunnen binnen eenige dagen weder bewoonbaar worden gemaakt. De draden van het electrische tram- wegnet zijn op vele plaatsen vernield, zoo op den Boulevard Leopold, te Ber chem, Zurenborg en elders. De politie doet, bijgestaan door bur- gerpolitie dienst, om de orde te be waren. Vele burgers staan reeds op vertrou- welijken voet met de Duitsche bezet ting. l*laatsel(jk Nieuws. Voor Dames- en Kinderklcding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's Hertogenbosch, het t :ste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusdeu, 17 October. Naar ons wordt medegedeeld zijn gisteren van uit Woudrichem 41 Belgische vluch telingen per Bossche boot naar 's-Bosch vertrokken, om heden naar Antwerpen terug te keeren. Het getal Belgische vluchtelingen neemt nog gestadig toe. Het huis van den heer Van Rijswijk is betrokken door eenige Paters. Het huis van voorhc3n Notaris de Gier herbergt de vluchtelingen die bij aan komst in de Buiteneocieteit worden ont vangen. Het Protest. Ziekenhuis en het St. Antonius^esticht hebben op zich ge nomen om deze personen van koffie, brood en middageten te voorzien. Verschillende particuliere woningen zijn door meerbemiddelde personen gehuurd. Naar wij vernemen worden nog een vijf tigtal kinderen verwacht die op de boven woning van de Wed. W. A. Steijn zullen worden ingekwartierd, en onder toezicht zullen stean van twee Belgische klooster zusters. Weldra zullen hier 2CD personen, groot en klein, zijn. Werkendam. Schipper T. A. Cornet Cz., die eenige dagen geleden in lossing lag te Selzaete (België), was getuige van een twistgesprek tasschen een hear en een grenswachter, die dien heer niet wilde laten passeeren om even sigaren tekoopen en dan terug te keeren. Cornet kwam in gesprek met gemelden heer en hoorde van hem, dat hij de houding van den grens wachter goedkeurde. Even daarna vernam Cornet, dat hij met den Koning van België had gesproken. Andel. De eerste suikerbieten werden Dinsdag alhier nabij de aanlegplaats aan gebracht. Ze zijn over 't algemeen klein van stuk gebleven. Men kan zeggen dat de bietencampagne een aanvang heeft ge nomen. Ebusseu. J.l. Maandagavond om 7 uur arriveerde alhier 95 Belgische vluchtelingen In de school waar twee lokalen ontruimd waren werden zij onder dak gebracht alwaar zij voorzien werden van boterhammen met koffie. fm lessen. De Commissaris der Ko ningin heeft voor deze gemeente tot zetters herbenoemd, de heeren G. Jungerius en N. Garstman. Woensdagavond kwamen er in deze gemeente 27 vluchtelingen binnen. Na al vorens onthaald te zijn in de cantine van het 47e Landweer Bataljon, werden dezel- ven in verschillende gezinnen ondergebracht. denderen. Zondagnacht ten 2 uur zijn hier gearriveerd 83 Belgische vluch telingen; meest inwoners van Antwerpen en een paar uit Mcchelen. Door de liefderijke zorg van de leden van het pas opgerichte Roode kruis-comité, werden zij spoedig in verschillende gezinnen ondergebracht. Een twintigtal is doorgezonden naar Eethen. 'idravemoer. Momenteel zijn in deze gemeente ruim 100 Belgische vluch telingen, die grootendeels in de school zijn ondergebracht en aldaar worden verzorgd. Donderdag zijn een naar miliciens uit deze gemeente van uit Amerika gearriveerd, die in Engeland verscheidene dagen waren opgehouden. Een onzer schippers kwam ook nog uit Ostende. 'S-Graveomoer. Na bijna zeven jaren alhier met vracht werkzaam te zijn geweest, trad Zondagmiddag de WelEerw. heer ds. E. J. H. van Leeuwen voor de laatste maal voor deze zijne gemeente open sprak in eene boeiende rede naar aanleiding van Psalm 89 1619 voor eene opgekomen schare eene afscheidswoord. Na afloop daarvan was de WelEerw. heer ds. Locher uit Waspik, ponsulent, de tolk van kerkersad, kerkbestuur en gemeente om in een waardeerend woord den harte- lijken dank over te brengen voor al hetgene de scheidende leeraar voor de Ned. Herv. Gem. ten dezent was geweest. Staande werd Z.Eerw. Psalm 121 4 toegezongen. Het ga ds. van Leeuwen, die hier aller achting had verworven, ook goed in zijn nieuwen werkkring te Woudsend. Sedert Vrijdag was hier alles voor bereid op de komst van Belgische vluchte lingen. Elk uur werden er hier verwacht, maar niets kwam, dan eenige Belgen, die uit eigen middelen hier csn onderkomen zochten. Maandagavond arriveerden eindelijk nog een 70 per tram uit Tilburg, die door het steun-comité werden ondergebracht. llerpt. Bij de Donderdag gehouden stemming voor een lid van den gemeen teraad, verkreeg de heer J. Buijs Jz. 46 en de heer I. A. Buijs Thz. 34 stemmen. Al- zoo gekozen de heer A. Buijs Jz. Kaatsheuvel- Deze week zijn er weer ongeveer 250 vluchtelingen uit België in onze gemeente gekomen. Alle kloo3ters en huizen zitten vol. Zij geven hunne volle tevredenheid te kennen over de goede ont vangst ten dezent. Nleuweiidük. Voor de Geref. ge meente alhier zal a.s. Zondag des voor middags en des namiddags optreden ds. A. H. Nieboer van Krabbendijk. De Uniecollecte langs de huizen alhier gehouden heeft f 178.96 opgebracht. In het Instituutlokaal alhier zijn toebereidselen gemaakt voor de ontvangst van Belgische vluchtelingen. Sleeuwfjk Zondag 18 Oct. zal ds. G. Akkerhuis afscheid nemen van de Geref' kerk te Ierseke, en Zondag 25 Oct. a.s. al hier zijn intrede houder na bevestigd te zijn door ds. De Jong van Werkendam. Sprang. Ook in deze gemeente vinden verse.uilende Belgische vluchtelin gen can onderdak. De alhier aangekomen familie El^ckerCopmans, mist haar 54 jarigen vader Fransicus Copmars en haar 15-jarigen broer Fransicus Copmans. J.l. Maandag had het 4-jarig zoontje van G. G. alhier het ongeluk te vallen, waarbij hij zijn linkerarm brak. Door een ontboden geneesheer werd de arm gespalkt. Dinsdagavond trad in een openbare vergadering voor de jongel. vereeniging op G. G. in het Ger. kerkgebouw alhier op, hear eere-voorzitter de heer H. Both, met het onderwerp „De Muziek". Na een kort inleidend woord werden door den refrent de navolgende gedachten nader toegelicht: le. De oorsprong; 2e. De ontwikkeling; 3e. De Schoonheid; 4e. De zedelijke en de verderfelijke invloed en ten slotte de be stemming. Met algemeene aandacht werd dit schoone onderwerp gevolgd. Woensdagmiddag 1.1. vierden de on derwijzers der Ned. Herv. Zondagschool de hesren B. de Rooij en A. Jansons, met de kinderen jaarfee3t, waarbij deze kleinen na behandeling van een schriftgedeelte op roijale wijze onthrald werden. In opgewekte stemming trokken zij huis waarts. Sprung;, Ook in deze gemeente zijn in een leeg staand huis, langs deBesoijensche Steeg verschillende vluchtelingen onderge bracht. Bij hun aankomst j.l. Maandagavond werden zij in ruime mate van voedsel voorzien. Maandagmiddag had 't 4-jarig zoontje van zekeren G. alhier het ongeluk bij het spelen te vallen en zijn rechterarm te breken. Door dr. R. werd de arm gespalkt. Veen. Maandag werden alhier per stoomboot Maasstroom uit 's-Bosch, 34 vluchtelingen uit België aangebracht. Ze zagen er allen zeer vermoeid uit, en namen hun intrek tijdelijk in de muziekschool. Er werden er reeds 26 bij de burgei3 onder dak gebracht. Het schijnt de laatste weken met den fruithandel iets levendiger te worden. Voor al de prijzen der zure appelen zijn aan merkelijk gerezen, 't Is dus voor de fruit- kooplui nog een meevaller. ¥I'|jk Zondagnacht kwam de tijding aan, dat te Drunen aan het station vluch telingen afgehaald moesten worden. Aan rtonds waren een zestiental wagens gereed, en circa twee uur arriveerden er ongeveer 130. Voor dien nacht zijn ze ondergebracht in het gymnastieklokaal, dat in gereedheid gebracht was. Een aantal vrouwen hebben toen voor eten gezorgd. Wat waren ze blij Den volgenden morgen is het grootste dee, vrijwillig door de burgers in huis ge nomen, en thans ziet men hen uit dank baarheid reeds met den arbeider en de vrouw meewerken. burgerlijke Stand. Heusden, van 6 tot 13 October. Overleden Adrianus van de Leer, weduwnaar van Maria Boelen, 74 j. ISiimeiilami. Het aantal geïnterneerden. Voor zoover tot nu toe de cijfers bokend zijn bedraagt het aantal gein- terneerden in ons land Belgen Amersfoort 12.000Harder wijk 7600; Assen 2500; Loosduinen 3600Gaasterland 600 eu Zwolle 300 totaal 24600. Engelschen Groningen 960 Leeu warden 700 of totaal 1660. Op de Beurs te Rotterdam is een adres ter teekening gelegd voor hen die instemming willen betuigen met een telegram door het comité van graanhandelaren en molenaars aan den minister van landbouw verzonden. Daarin wordt gezegd dat de regeering Vrijdag j.l. op 4658 ton maïs door importeurs liet inschrijven, doch dat deze importenrs verplicht waren het geheele kwatunm aan het Centraal Bureau voor Boerenbonden te leveren, waarin het aan groote binnenlandsche graankoopers totaal onmogelijk iets te leveren. Zij vragen den minister te willen mededeelen of het artikel van den directeur-generaal van den land bouw in de „Staats Courant", met toe stemming van Z. Exc. tot strekking heeft, dat de groote en kleine binnen landsche graanhandelaren totaal moeten verdwijnen, zoodat er in het vervolg alleen van importeurs en Boerenbonden sprake kan zijn. Zij verzoeken hun Dinsdag of op nader te bepalen datum audiëntie te verleenen om het ant woord te vernemen. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft doen mededeelen, dat weldra ladingen tarwebloem uit Noord- Amerika kunnen worden verwacht, doch dat de regeling omtrent de wijze van verdeeling over het land daarvan nog in overweging is, en dat binnen kort, wegens ruimer aanvoer van tarwe, het verbod tot bloemmalen zal kunnen worden ingetrokken. Ongeveer 12 uur in den nacht van Maandag op Dinsdag reed de chauffeur J. K., uit Nijmehen, over de viaduct te Lent, gemeente Eist. Tot driemaal toe werd hij door een schildwacht aan geroepen. Toen hij niettemin doorreed, schoot de schildwacht, met het gevolg, dat K. werd getroffen en gedood. Onder de Belgische vluchtelingen te Oirschot bevindt zich een vrouw van 102 jaar. De berichten omtrent den heer Cort van der Linden, wien in een spoortrein bij Vucht een ongeluk trof, zijn zeer geruststellend. De toestand van den verwonde is vooruitgaande. De nadere lezing van het oügeluk luidt eenigzins anders dan de aanvan kelijke. De heer Cort van der Linden was als medegeleider van een groep vluchte lingen in den trein, die ongeveer 4 uur te 's Bosch zou aankomen. Te Til burg was hij zich verlaat, zoodat hij toen de trein aan het station aldaar zich in beweging zette, nog juist op een traje van den laatsten wagen kon springen. Die waggon was overvol en daarom be sloot de heer Cort van der Linden zich met een plaats op den wagen tevreden te stellen. Tusschen den overweg naar de Heide en de gasfabriek te 's Bosch, is hij van den waggon gevallen, ver moedelijk bij het voortzetten van den trein, die daar had moeten wachten. Direct werd aan de noodrem getrok ken en de trein stond spoedig stil. Met een gapende wonde aan het voorhoofd lag de heer Cord van der Linden be wusteloos op de spoorbaan. Nadat eerste hulp was verleend werd hij naar de marechausse-kazerne, alwaar hij voor- loopig werd verbonden en hem verder had verzorgd, overgebracht naar 't Pro- testantsch Ziekenhuis, alwaar verdere geneeskundige hulp werd verleend. De toestand was zeer zorgwekkend. Aan stonds werd de minister-president van het ongeval in kennis gesteld. Des avonds nog arriveerde de minister met zijn echtgenoote. De toestand bleek een gunstige wending te hebben genomen. Van andere zijde vernemen wij nog omtrent den toestand van den zoon van lüiniater Cort van der Linden, dat hy len nacht rustig heeft doorgebracht. Zijn toestand is bevredigend, hoewel het evensgevaar nog niet geheel is geweken, zoodal van zijn vervoer naar den Haag voorloopig geen sprake is. Uit Walsoorden seint een correspon dent van het „Hbld.": Zoo juist ben ik hier aangekomen. De toestand was angstwekkend. Duizen den vluchtelingen waren opgenomen in lichters. Een van de schippers wil echter beslist vertrekken om suiker peeën te laden. Dientengevolge worden op het oogenblik 80u meusoüeu aan wal gezet. Men heeft getracht ze aan den overkut, te Hansweert, aan den wal te zett ;n, maar ook daar zijn geen vier muren met een dak er boven, of de vluchtelingen zijn er opgepropt. Op het oogenblik weet nog niemand wat er met de menschen moet gebeuren. Zondag zond de burgemeester van Axel het volgende telegram aan den heer Snoeck Henkemans: „Namens den commissaris der Ko ningin in Zeeuwsch-Vlaaudere a verzoek ik beleefd zeer spoedig toezending van 5000 dekens voor verblijf in de open lucht van Belgische vluchtelingen, aan gezien woningen, kerken, boerderijen, alles vol is." De dekens werden onmiddellijk ge zonden. In het geheel zijn er namens de regeering reeds 2o000 dekens uitge deeld. Alleen te Bergen-op-Zoom werden er 15000 beschikbaar gesteld en van daar uit verder gedistribueerd. In Vlissingen waren Donderdag 17.000 behoeftige Belgische vluchtelingen terwijl in elk gezin voorts een of meer gegoeden opgenomen zijn. Bergen op Zoom, aen stad met 2500 huizen, bergt er 50.000. De Eerste Kamer heeft het verleenen van een tweede buitengewoon crediet van 50 millioen galden goedgekeurd, evenals de suppletoire waterstaats-be grooting van 81/, millioen. PHËDIkBËIlRTEl, 18 Oct. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. 6 u. ds. De Jong, Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk, vm. 9 3 u. in de Werkensche school en nm. 2 u. in de Ned. Herv. Kerk Ds. L. H. van der Meij- den van Enschede. Ge ef. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. leeskerk. Loonechendijk, nra. 2 u. ds. Pop van Sprang. Geref. kerk, rm. 9,30 en nm. 2 u. Iee3kerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Giessen, gesn dienst. 'a Gravemoer, nm. 2 u. ds. Locheruit Waspik. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. H. Lamprecht uit Arnhem. Chï. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. G. Klumper. Nz. geen opgaaf. Kapteijn vau Giessmdam. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Paddenburgh uit Aalst. Geref. kerk, vm. 9.30 u. lee-<kerkr en nm. 2 u. ds. Boeijenga van Werkendam. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Aalst, vm. 9,30 u. ds. Van Paddenburgh. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. Babylomênbroek, vm. 9.30 u. ds. Blankhart. Besoijen, nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9.30 ds. Van Paddenburgh uit Aalst. Capellenm. 2.30 u. ds. Meischke van Ra smsdonk. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ewoldt van Aalburg. Drcngelen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Schuuring. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Rennes. Eethen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch.- Gameren, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemer. Geertruidenberggeen opgaaf. Gender®i, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevesteingeen dienst. Meeuwennm. 2 u.ds. Eeijke3 uit Gendered. Nederhemert, Zz. geen opjaaf. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, n.m. 2 u. dezelfde. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SÜeuwijkvm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. ds. Pop. Uitwijk, nm, 2 u. ds. Van der Pol,uit Wer kendam. Vten, vm. 9,30 u. dr. Tjalma.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2