een linke DIENSTBODE. Teenliout Hout- en Rietgewas. Polder Middelwaard. i een ofbotband, P. J. SCHETSELAAR, is de Gorinchemsche Uurwerken- eu Orgelhandel van Ph. Tan Wijk, Amerikaansche Orgels, Notaris RIETRA te Dussen publiek verko open Middelwaarden en Joachimsveld. Notaris Kerkhoven te Werkendam, publiek verkoopen: publiek verhuren, publiek verkoopen: Teen of Lotband, Oudland van Altena, Langendijk 144, GORCUM. Stoomboot-Maatschappij Een oud adres Horloges, Regulateurs, Pendules, Wekkers enz. woest is, is terugkeer onmogelijk. Men heeft voor de van alles beroofde menschen een ledige woning in gereedheid gebracht. Ieder der inwoners gaf een of ander meubelstuk of huishoudelijk gereedschap, zoodat zij de bescüikking kregen over een volledigen in ventaris, waar zelfs niets aan ontbrak. Met groote dankbaarheid voor deze blijk van menschlievendheid, namen de menschen gisteravond hun intrek in hun nieuwe wo ning. Men is druk bezig met het rooien der mangelwortelen. De stroopfabrikanten besteden f 9,per 100 pond. Deze week vertoefden hier heidboeren, die f 10,be steden, als men de mangels franco station Drunen leverde. ftieuweudijk. In de j.l. gehouden vergadering van de Land bouw vereeniging alhier is in de plaats van H. Crezee, die als secretaris-penningmeester heeft bedankt, gekozen tot secretaris-penningmeester L. Branderhorst, terwijl in de plaats van A. Koekkoek die als bestuurslid heeft bedankt is gekozen A. v. d. Stelt Cz, Voor het herhalingsonderwijs (aan de openbare school alhier hebben zich 12 leerlingen aangemeld. In de Geref. kerk alhier, zal a.s. Zondag des v.m.leesdienst gehouden worden, terwijl des n.m. ds. Pontier van Waardhui zen hoopt op te treden. Aanstaande Zaterdagavond zal in de Geref. kerk alhier de verpachting plaats hebben van de zitplaatsen. Raamsdonk. Van gemeentewege zal er eiüen Donderdagavond op het plein der O. L. school alhier en te R'veer een afslag gehouden worden van versche zeevisch. A.s. Donderdag heeft de eerste afslag reeds piaats. De dames Jo de Roon en Cor Tim mermans m-ken zich zeer verdienstelijk door het collecteeren van sajet voor het vervaardigen van handschoenen enz. voor onze Boidaten. Bij den heer A. C. Timmermans wordt een veulen gezoogd door een vaars, iets, wat men stellig niet dikwijls ziet. De rekening en verantwoording van den secretaris-penningmeester der land bouw- vereeniging werd op de laatst gehouden aigemeene vergadering in orde bevonden. Zij sloot met een batig saldo van pl.m. f70 als nieuw lid trad toe het Pensionaat van Dongen. Kpi'tliljf. In den nacht van Dinsdag op Woens-ag 1.1. is bij den voermanA.de R. alhier, het waschgoed van den bleek jge- sto.en. Van de(n) dader(s) geen spoor. Woensdagmorgen had alhier met den veetram, komende uit Tilburg, en een met 7 koeien geladen veewagen, een botsing plaats. De wagen vloog uit de rails en viel overzij, langs den slootkant. De machine was erg beschadigd, zoo ook verschillende buffers waren ingedrukt. Kerst om 8 uur, toen een ploeg werkvolk uit Drunen tar plaatse was, en men den wagen ongeveer een hal ven meter verschoven had, kon den veetrein naar 's-Bosch vertrekken. Door uit breking van een zijkant wist men de koeien uit hun benarde positie te verlossen. Boven wonder is dit goed afgeloopen. Slechts een koe was haar hoorns kwij t en had aan haar kop een wond, de overigen hadden hoege naamd geen letsel bekomen. De personen die nog met inladen bezig waren, wisten bij de botnng nog op tijd ter zijde te springen. Om c.a. 11 uur, was de lijn weer geheel vrij, en kon het verkeer over de rechte lijn weer piaats vinden. Bij de gehouden stemming voor twee leden van het kiescollege bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, op j.l. Woensdag, werden ó7 geldige stemmen uitgebracht, waaronder 1 van onwaarde. Hiervan verkreeg de heer J. H. Bolder 6, C. Gc9nen 1, G. Janson Fzn. 27, H. E. v. d. Lecien 35, L. Maijers 1, P. Nieuwenhuizen 1, A. van der Schans, 1 stem(men.) Alzoo gekozen de heeren v. d. Leeden en Janson. Ween. Voor het herhalingsonderwijs cursus 1914'15 dat alhier door het hoofd der school en de onderwijzers gegeven wordt- hebben zich 15 meisjes en 11 jongens aan, gegeven. Dinsdag zijn enkele vluchtelingen weer naar hunne woonplaatsen in België teruggekeerd. Nog een gezin zal spoedig volgen, daar de man aldaar weer zijne werkzaamheden kan hervatten, dat werd hem bij zijne komst direct meegedeeld. Door den gemeente-veldwachter is een onderzoek ingesteld, wie eigenaars van honden zijn, daar dit betrekking heeft op de belasting dezer dieren. Voor een trek- of waakhond zal f 1, worden geheven, terwijl voor een pleizier- hond f 2,50 zal moeten betaald worden. H aspik. In de op Vrijdag j.l. gehou den openbare vergadering waren tegen woordig tien leden. Eene vacature. Voorz. P. N. Dekkers, secretaris B. van Schijndel. De Voorzitter deelde mede, dat op 19 Sept. j.l. de boeken en kas waren opgenomen bij den gemeente-ontvanger. Aan kas was f27:9.33, terwijl de boeken regelmatig waren bijgehouden. Voorts was ingekomen een schrijven van de N. V. „Provinciale Noordbrabantsche Electriciteitsmaatschappij" waarin werd medegedeeld dat zij genegen is de aanleg van het net zelf uit te voeren, mits door de gemeente 5 pCt. van de aanlegkosten aan haar wordt betaald. Met aigemeene stemmen werd besloten hierop in te gaan. De geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, d<- heer P. van Dongen, werden in orde bevonden, waarna tot zijne toelating besloten werd. Vervolgens werd verworpen een voorstel van B. en W. tot het aangaan van eene geldleening, groot f 1COO tot verbetering van den stationsweg en het „Dijkje". Voor het onderzoeken der gemeente- en armen begrooting, 1915, werd e3n commissie benoemd, bestaande uit de heeren Van Son, Klazen en Langewerf. Daarna ging men over in geheime ver gadering ter behandeling van een beroep H. O. Zaterdag was alhier een zoontje van een der Belgische vluchtelingen zoek. Geheel de omtrek werd afgezocht, doch hij was niet te vinden. Maandagmorgen kreeg men echter bericht, dat hij te Breda was opge spoord. Bij B. en W. dezer gemeente is in gekomen een verzoek om vergunning van Adr. Roovers, timmerman en aannemer, al hier, tot het inwerking brengen van een petroleummotor, als beweegkracht voor een cirkel- en lintzaag en een draaibank. Tot lid van het College van Zetters in deze gemeente, zijn herbenoemd de heeren M. van Son en G. Teunen. Donderdag j.l. vertrokken alhier ruim dertig vluchtelingen terug naar hun haard steden. Thans zijn er nog ongeveer 130 in deze gemeente. Donderdag jj. reed een wielrijder alhier, in volle vaart tegen een kar aan. De voerman viel daardoor van zijn kar en kwam met zijn voet onder een der wielen. Geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De fietser kwam er zonder kwets uren af, doch zijn rijwiel was geheel ver bogen. W||k u. Tot ambtenaar ter secre tarie dezer gemeente is in de pleats van den heer A. v. Campen, benoemd de heer J. v. Doveren alhier. Gedurende de laatste dagen zijn alle late appels in den omtrek opgekocht ter bestemming voor Duitschland. €ORR˧POMDTIË. H.H. Correspondenten worden verzocht wel rekening te willen houden met de tegenwoordige minder vlugge postverzending en dus steeds DIRECT hunne berich ten af te zenden en niet te wach ten tot het laatste oogenblik, waardoor dan meermalen berich ten te laat zijn om geplaatst te worden. DE REDACTIE. Hiiiiteuland. De Engelsche regeering heeft aan onze regeering aangeboden, bij te dragen in de kosten van het onderhoud der Belgische vluchtelingen, tot een bedrag van 50,000 pond sterling. De Neder- landsche regeering heeft het aanbod rnet alle waardeering van de hand ge wezen, omdat zij, nu zij dq taak om de vluchtelingen te helpen, zelf op zich had genomen, ook de kosten van die hulp zelf wenschte te dragen. De correspondent van de N. R. Ct. te Londen seint De Times bespreekt in de meest waardeerende bewoordingen het vluch telingenvraagstuk, waarvoor Nederland zich geplaatst ziet, en stelt voor, nu de Nederlandsche regeering, voor een geldelijke bijdrage heeft bedankt, een groot aantal der Belgische uitgeweke nen naar Engeland over te brengen. De Belgische officieren, te Amersfoort geïnterneerd, hebben den burgemeester aldaar aangeboden, maandelijks een gift te storten van 800 francs, te gebruiken voor liefdadige doeleinden. Nu alle rogge van regeeringswege in beslag genomen is, acht het Frie- sche Weekbl., orgaan van de Friesche Maatschappij van Landbouw, het wen- schelijk met tarwe op dezelfde wijze te handelen. Deze staat weliswaar niet bloot aan het gevaar om als veevoeder te wor den aangewend, doch en het spijt mij zeer dit te moeten constateer en, zegt de redacteur, de heer G. Broeke- ma, de maatregelen van de Re gee ring, om aan de prijstijging een eind te maken, hebben niet afdoende ge holpen. Weliswaar is den minister van landbouw, blijkens een circulaire van den burgemeester in Groningerland, ge bleken, dat ter beurze in Groningen thans met de maximumprijzen wordt rekening gehouden, waarom de handel in tarwe weer vrijgelaten is, maar op hetzelfde oogenblik worden o.a. in Friesland partijen boven den maxi mumprijs (9.37 Vs per 75 KG.) geno teerd. De schuld hiervan zal ieder wel van zich af weten te schuiven, maar hier zij nadrukkelijk geconstateerd, dat wanneer wij niet ons recht om mede te spreken willen verliezen, wij ons solidair moeten toonen met de over heid, die in het belang van het geheele vaderland de maximum-graanprijzen heeft vastgesteld, zonder dat de land bouw hierdoor wordt benadeeld. Donderdagmiddag is het reslant van de vluchtelingen te Harderwijk, onge veer 350 personen, krachtens regeerings- bevel ook in verband met het te Harderwijk gevestigde interneeringsde- pöt per extratrein overgebracht naar het vluchtelingenkamp te Oldebroek. Na uitvaardiging van het bevel van vertrek hebben velen zich nog aange geven voor vertrek naar België. ^De minister van Landbouw, Nijver heid en Haudel ad interim Brengt ter aigemeene kennis, dat be langhebbenden bij den uitvoer van kaas zich ter bekomiDg van inlichtingen kannen wenden tot het Rijks-Centraal- bureau voor den uitvoer van kaas (directeur V. R. Y. Croesen), 42a Buiten hof, 's Gravenhage. Om onze bolgewassen in België meer bekend te maken, zal, naar het Centr. meldt, aan de alom uit het land ver trekkende Belgen een souvenir worden meegegeven, in den vorm van eenige hyacinten of tulpenbollen. Naar wij vernemen wordt te Rotter dam a.s. Maandag weer Amerikaansche Mixed Mais namens de Nederlandsche regeering bij inschrijving verkocht. Voor ditmaal is het standpunt prijsgegeven van een maximum verkoopprijs, omdat gebleken is dat niet ieder voldoende doordrongen was van het doel der re geering, de mais zoo goedkoop mogelijk aan de consumenten te bezorgen; dit gaf aanleiding tot speculatie, en om dat te voorkomen wordt nu deze proef ge nomen. Mocht blijken dat ook dit tot mis bruiken aanleiding geeft, dan zal de regeering middelen overwegen, om de voorziening van voergranen te doen plaats hebben zonder tusschenkomst van den handel. Skurgeriyke Stand. Heusden, van 2027 Oct. Geboren: Theodorus Antonis Maria, z. v. Carolus Jacobus Marie Schreuder en van Antonia Bernardina Broeders; Cornelis, z v. Jan Hendrik van Veen en van Catharina HeesbeenAnna Elisabeth Christina, d. v. Johan August Steinz en v. Johanna Maria d. Duytsen. Overleden: Antonia Zuijdervelt, 89 j., weduwe van Ludovicus Reis, Stof- felina Helena Wilhelmina Versluis, 16 j. PliËUlkltËURTEM, 1 November. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. Van der Zanden uit Andel. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, r»m. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Giessenge an dienst. 's Gravemoer, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. lc:skerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Klumper. Heesbeen, vm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Pontier van Waardhuizen. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. R. de Jong van Werkendam, (beves tiging predikant), nm. 2 u. intrede ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. leeskerk. bius du Sart. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 29 Oct. 1.40 M. boven 0. 30 1.47 Waterhoogte Maastricht (bru?/ 29 Oct. 0.48 M. beneden 0. 30 0.32 Marktberichten Dussen, 29 Oct. De prijs der boter was heden f 1,46 tot f 1,52. Aanvoer 209 Kilo. Zetting fl,50. Eieren fl,80 de 26 stuks. .%d verten tiën. Ondertrouwd W. F. SIMONIS en A. C. M. MEIJERS. 29 October 1914. Eenige en aigemeene kennisgeving. Mevrouw BESSEM, West wagenstraat D 486 Gorinchem, vraagt zoo spoedig mogelijk eenigszins met koken bekend. f Aan belanghebbenden wordt hiermede bericht, dat onze Agent, de Heer ARIE VINH Cz. te Woudriehem, onder de wapenen is, en men zich, wat het Agentschap betreft, heeft te wenden tot den Heer G. VINK Az., zijn vader, die voor alles zal zorgen. De Directie der Hollandsche Veeverzekering te Alkmaar. om te witten, voor één of meerdere jaren. Te bevragen bij M. VAN DIJK, Opzichter te Meeuwen (N.-Brabant). Omstreeks 4.87.50,H.A. Ook in perceelen zal te Nieuwendijk (Almkerk) bij v. d. HEUVEL, op 1© November 1914 n m 3 uur precie3 J op zal op Woensdag IS November 1914, des nam. Z uur, in het Café „WINK", te Werkendam, a. Ruim 34 Hectaren 4-jarig Houtgewas, en b. 30 Hectaren Rietgewas, op- en aan „de*Bloempl?at of de Dood" onder Made en Drimmelen. Voorts: c. Ongeveer 19 Hectaren 4-iarig Houtgewas. d. 86 Aren 2-iarig Houtgewas, en e. 16.45.80 Hectaren Rietgewas, onder Werkendam, deWerken, Sleeuwijk, Almkerk, Uitwijk, Andel en Hardinxveld. Alle3 omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantore van den No taris, en op aanvrage franco doorhem wordt toegezonden. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal Donderdag; 5 November 1914, nam. Z uur precies, in het Café Wed. v. d. WIEL aldaar, voor Notaris Mr. S. C. VAN APPELTERE, te 's-Gravenhage, voor het seizoen 1915 den hoog omkaden en puiken bouwpolder, genaaamd „de lliddelwaaiMl'', met KEET, RIETGORS en KADE, groot Z5.49.S5 H.A., om de bouwlandem met tarwe, haver, boo- nen, erwten en aardappelen, ter keuze van den huurder, te bebouwen en kade en riet land naar hunne beitemming te gebruiken. De polder heeft uitweg over den Bloed akker naar het Steurgat. Breeder bij biljet omscheven. Inlichtingen bij den Opzichter J. E. van Breugel, op Boerenverdriet, nahij den Nieu wendijk, onder Almkerk, en ten Kantore van Notaris Kerkhoven, voornoemd. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal Woensdag 4 November 4914, nam. Z uur precies, in het Café „ZWETS" aldaar, Ongeveer Z© Hectaren voor 't me3 af, bijzonder geschikt voor Schilband, voor den Heer W. P. KA MS in het omschreven bij biljet en notitie, welke laatste, op aanvraag aan den Notaris, kosteloos wordt toegezonden. Tandtechnicus, f Z.— per stuk., met langdurige garantie. Spreekuren 95 N. V. Heusdensche Dienstregeling 1 October 10141 Mei 1915. Itoüch - Heusden- Oorinehedi- Dordreebt-Hotterdam. Heusdeit-Clorinehem. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag en Nieuwjaarsdag geen dienst. Maandag, vm. 4,ö.ou, 6.C9, nm. 1. uur. Overige dagen vm. 6.30, nm. 1.— uur. Van Gorinchem naar Heusden Maandag, v.m. tl.12.n.m. 1. 3.45, 5.uur. Vrijdag, vm. 8,30. nm. 3,45, 5.—'uur. Overige dagen vm. 9.nm. 3.45,5,u. Deze dienst zal van 1 December tot 15 Januari niet plaats hebben. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge- regelden dienst. Hoseb-ClariueJbem. (1 November1 April). Naar \hBosch. laandag. Van Gorinchem nm. 12.;van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag Vrijdag en Zaterdag van GorincJaem v.m. 6.van Heusden v.m. 7.45 u. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdrg, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag, van 's-Bosch nm. 1.uur tot Andel. kVïtU VHIHNSIt Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden aaar Bosob vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorcum, nm. 12 uur; van Heusden naar Gorcum nm. 1,15 uur. Kerstdagen en Nieuwjaarsdag geen dienst. Op Gorinchemsche Jaarmarkten gewij- zigden dienst. Heusden-Stotter dam. Van lensden Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. 5.uur. Van K@tterd»Hi 'dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. AGENTEN te Heusden3. H. Tupkerte Dordt, P. Arenoutte Rotterdam, I. D. A. Schuddebaoni. Hoogstraat 635, opgericht i883. Gorinchem, waar steeds groote voorraad gehouden wordt van Dam es-Oorloges vanaf f 2.95. Wekkers vanaf f 1.25. Nikkelen Heeren-horloges vanaf f 1-75. waaronder de wereldberoemde merken van: Estey, Packart en Worce3ter zijn Veer in een horloge 75 cent. Schoonmaken van horloge 76 cent. Alles onder garantie. Hemden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 n. ds. Prof. Honing van Kampen. Aalst, vm. 9,30 en nm 2 u. ds. Van Padden- burgh. Aalburg, geen dienst! Almkerkvm. 9,30 en nm. 2 u, dr Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. dj. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louw eKooij mans. Babylomènbroek, vm. 9.30 u. dl. Blankhart. Besoijennm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 u. ds. Pop uit Sprang. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Doeveren, nm. 2,30 u. ds. Ossewaarde uit Vlijmen. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, vm. 10 u. ds. Schuuring. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. ds. Van Renne3. Eethen, nm. 1 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemer. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u.ds. Eeijkes uit Genderen. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Van Voorst Vader, doopsbediening. Nz. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. Raamsdonk, vm. 9.30 u. ds. Meischke. Raamsdonksveer, n.m. 2 u. dezelfde. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SUeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, nm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Pop. Uitwijk, geen opgaaf. Veen, vm. 9,30 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. 9.30 u. ds. Locher, nm. geen dienst. Woudriehem, vm. 9.30 en nm. u. 2ds. Go- Wijlt c.avm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. LAND VAN ALTEN A 30 Oct Aardappelen. Vroege f0 00 0 00. Blauwe f 2 00 k 2.50 Zeemotr* /275 k f 3 00 Jammen f af.. Hooi le gual. f 14.00 f 15. ie guol. (voor de otrt) 11.00 12 00 Kiaverhoot f 13.- k f 14.— Wit itroo f 11 00 k f 12 00 Geel dito J 10 k f 11. Varkent tot een gewiekt van 75 K.G. 22 k 24 cit. zwaardere 30 «32 etBoter f 0.75 i 0.85 per kalf K.G. Eieren f 2.10 af 2 25 per 26. ALMKERK. De zetting der koter ie deze week op ie markt 0 80 in de winkelt dut f 0 85 per h. kilo Kieren f 2.15 per 26 ttuki Boter der zuivelfabriek f 1.60. BESOOIJEN27 Oct De prijt der Boter wat heden t 1.45 f 154 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G Eieren 81/2 a 0 et. per stuk. Raamsdonksvee -\ Geertruidenberg ruim 6 li BIET fSuosUaiden Directeur: L. DE BEER, Gorinchem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3