^De Koln." Ztg. deelt mede dat een yiuiï-cti vliegtuig der in Noord-Fran- rij k slaande troepen over het Kanaal •i gevlogen en ten Noorden van Dover wee bommen heeft geworpen. Na een tocht van 5l/t uur is het liegtuig behouden bij de troepen terug- ekeerd. Nieuw-Zeeland krijgt nu ook zijn iesrecht voor de vrouw. De Wetgeven- e Raad was eers onwillig, maar heeft en slotte zich bij het besluit van de Vetgevende Vergadering neergelegd. Volgens berichten uit Caïro wordt liet alleen het Suez-kanaal sedert het iitbreken van den oorlog door Engel- che troepen bewaakt, doch beschikken ie Engelschen ook over gepantserde reinen en veel ander verdedigingsma- enaal om het oostelijke gedeelte van Cgypte tegen een inval te beschermen •U,0U0 man territoriale troepen staan eeds onder de wapenen. In Antwerpen is het nog steeds zeer ustig. De prijzen der levensmiddelen ijn weinig of in het geheel niet ge- tegen. De prijs der boter bedraagt nog teeds frs. 2 per Kg. het bier is even- nin duurder en het vleesch is zelfs iets ;oedkooper geworden. Het Duitsche commando te Thielt is iaar Gent overgebracht. Hieruit zou nen kunnen afleiden, dat de Duitschers aügzaam terugtrekken. Perzië heeft aan de groote mogend- teden kennis gegeven dat het een strik- e onzijdigheid zal betrachten. Tegelijk 'raagt het de goede diensten van Enge- ind om te voorkomen dat zijn onzijdig rondgebied tot terrein van den oorlog rardt. Door een onbekende oorzaak zijn Jinsdag te Antwerpen de depots van enztne en naphta, gelegen in de na- ij beid der petroleumtanks en behooren- e aan de Amerikaansche Compagnie Ltlas, in brand geraakt. Een Belgisch officieel communiqué egt van 3 dezer: Het terugtrekken van de Duitsche roepen van den linkeroever der Yser isschen Nieuwpoort en Dixmuiden erd heden voortgezet. Er zijn talrijke anwijzingen dat de vijand zwaar ge iden heeft in de jongste gevechten aan e Yser. Een Duitsch officier erkende at hun verliezen meer dan 30.000 man cdragen waarvan 10 000 gedood. De groote kruiser „Yorck" is in den oormiddag van den 4den in de Jade p een mijnversperring in de haven ge lopen en gezonken. Volgens tot dusver ingekomen he chten zijn 382 man dat is meer an de helft der bemanning gered. Het reddingswerk werd door dikken list bemoeilijkt. I'kiUnelijk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding de irma Taverne De Meere, Hinthamer- ,raat 69, 's Hertogenbosch, het oeste adres oor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot uur geopend. Hcusdeu, 7 Nov. Het getal Belgen, dat alhier huisvesting a voeding zocht en vond, wordt met den ag kleiner. Op het oogenblik zijn slechts 3 personen meer over; behalve enkele fa milies, die voor eigen rekening pension irugkomen zal Hij heeft gisteravond een aard gezadeld, toen al de bedienden naar innen waren, en is pas tegen middernacht iruggekomen. Bastien, die niet sliep heeft lies gezien. Hij droeg twee zware zakken, ie klonken alsof... Ziet ge, Frangoise, at is alles verschrikkelijk Is niet duidelijk, f liever 't is misschien al te duidelijk. En zij waren juist in groote moeielijk- eden, geheel aan lager wal 1. Wat een vreeSelijke historie. Ja dat is het, ik voor mij geloof er iets van, maar als het gerecht er zijn neus i Bteekt drommels Als door een bliksemstraal getroffen was e gravin in een stoel gezonken, maar ven snel had zij zich hersteld van den chok en riep uit het venster. Saturnin! t Mevrouw? Is de zoon van Ribout nog altijd en eden Ja, mevrouw. Zend hem dan eens bij mij. Best, mevrouw, en de tuinman maakte en beweging van spijt. Zij heeft zeker alles gehoord; boe ngelukkig Een oogenblik later trad de zoon van en pachter het vertrek van mevrouw De larcilles binnen. Hoe heet gij vroeg zij. Cyprien Ribout, mevrouw. Hoeveel broers hebt gij nog Twee, mevrouw. Wonen zij nog te La Brousse? Neen, mevrouween onder dienst te ennes en de andere is in betrekking bij ;n rechter. Ik ben maar alleen thuis. En hebt gij gisteravond een bood- ihap aan mijn echtgenoot overgebracht? et hart was haar als toegenepen, met oeite kon zij de laatste woorden uit ingen. hebben genomen, doch die zich ook tot vertrek gereed maken. De bezoekers van Heusden zijn en waren alle nette menschen, die niemand overlast hebben aangedaan en dankbaar de be moeiingen der commissie aanvaard hebben. Werkendam. Woensdag 1.1. ver gaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig de heer T. de Klerk. Na gebed en lezing notulen, die onveranderd werden goedge keurd, kreeg men opsomming van eenige ingekomen stukken, en wel van: 1.Schrij ven van Ged. St. van Noordbrabant, hou dende goedkeuring der combinatie van de betrekkingen van Secretaris en Ontvanger te vervullen door den heer mr. P. H. Groe- neveld; 2.' dito van den heer v. d. Male, houdende dankbetuiging voor zijn benoe ming tot hoofd der school 3, welke be noeming hij aanneemt; 3. dito van mej. M. Kieboom, die tot onderwijzeres aan school A is benoemd4. dito van Schaar, de Ruit en Vos, daarin dankzeggende voor hunne salarisverhoogingen5. dito van Ged. St. van Noordbrabant, houdende goedkeu ring der rekening over 1913 en 6. bericht van B. en W. inzake laatste kasopnamen, waaruit bleek, dat bij den gemeente-ont vanger in kas was bevonden f 1953,05 en bij den administrateur der waterleiding f 209,47. Vervolgens werd de borgstelling van den administrateur der waterleiding bepaald op f 150.waarvoor effecten van minstens f 200.waarde, als onderpand zouden worden aangenomen. B. en W. boden daarna de begrooting voor 1915 aan voor de gemeente, de waterleiding en het burg. armbestuur, respectievelijk in ontvangst en uitgaven geraamd op f 32103,85, f7450, en f 2050,Goedgunstig werd beschikt op een verzoek van het Burg. Armbestuur tot wijziging harer begrooting van 1914, daar f 240,meer noodig gebleken was uittegeven dan geraamd was, evenals op het voorstel van B. en W. tot het doen van af- en overschrijving op de gemeentebe- grooting, ten bedrage van f 492,50. Nadat voor één jaar aan B. van den Heuvel ont heffing was verleend tot het aansluiten aan de waterleiding, om dat zijn watervoor ziening voldoende blijkt te zijn, deelde de voorz. mede, dat B. en W. machtiging vroegen aan den Raad, het voorradige straatvuil bij inschrijving te verkoopen, wat toegestaan werd. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorz. de vergadering. Etahyloniënhroek. Naar wij vernemen, hebben alhier 7 jongens zich aangemeld voor deelname aan het herha- lingsonderwijs, gedurende den wintercursus 191415. Besofjen. W. Brans had Dinsdag 't ongeluk van een ladder te vallen, met 't ongelukkig gevolg, dat hij zijn been brak. Dr. van Gils verleende hulp. Aalburg;. Aan het herhalingsonder- wijs gedurende de wintermaanden nemen alhier acht jongens deel. 's-Gravemoer. Op Zondag 17 Januari, hoopt de heer E. van Meer, can- didaat te Apeldoorn, bij de Ned. Herv. Gem. alhier, zijne intrede te doen, na door zijn vader, ds. D. van Meer, predikant te Apeldoorn, in zijn dienstwerk te zijn in geleid. Bij het afwijken voor eene andere kar, viel vorige week de koopman M. v. D. in Waspik, voor het wiel van zijn wagen, en kreeg dit over een been. Im de woning van den gemeente-secretaris aldaar binnen gebracht, werd hem de eerste hulp verleend. Daarna kon hij naar hier worden overge bracht, om zich verder onder behandeling van dr. Smeenk te stellen. Sfieesbeeu. Wegens het bedanken van den heer P. Wagemakers, als kerk voogd bij de Herv. gemeente alhier, is als zoodanig gekozen de heer G. Wagemakers. Capelle. J.l. Vrijdag was het voor 't personeel en schoolkinderen in de kom alhier een gewichtige dag. 't Was de laatste dag, dat de Weled. heer Treffers in de school werkzaam zou zijn. Ruim drie uur verschenen de Burgemeester, Secretaris en de leden van den Raad in het schoolge bouw, om afscheid te nemen van hem, die Neen, mevrouw de gravin. Zijt gij gisteravond of vannacht niet op het kasteel geweest Neen mevrouw. En vandaag komt gij ons het bericht brengen van. Een ongeluk, mevrouw. En dat is? Dat freule De Marcilles vannacht ver moord is. Vermoord? Ja, door dieven. Een vale doodskleur overtoog het gelaat der jonge vrouw en zij hield zich aan het kozijn vast om staande te kunnen blijven. En heeft de maire u gezonden? vroeg zij. Ja, mevrouw, om mijnheer den graaf in te lichten, den erfgenaam voegde hij er met een boosaardigen blik bij, die de ongelukkige als een vergiftigde pijl trof. De maire heeft ook om de justitie van Mayenne en van Laval gezonden. 't Is goed, gij kunt gaan. Zij bleef een oogenblik als vastgenageld aan den grond staan; buiten deden zich snelle voetstappen hooren en even daarna trad de graaf de kamer binnen; want bij zijn nadering hadden de bedienden zich verwijderd en niemand durfde hem het bericht overbrengen. De gravin had haar besluit genomen, zonder aarzelen greep zij zijn handen en zag hem ernstig en onderzoekend in de oogen. Wat scheelt er aan vroeg hij getroffen door haar ongewone opwinding. Weet ge dan nog niets? Niets. Uw tante is vannacht vermoord en bestolen, hoort gij het, bestolen, Jan God, hoe is dat mogelijk 1 't Is waar, en gij zult er van be- meer dan 45 jaar als hoofd der school in de Kom alhier werkzaam was. Onder een toepasselijke toespraak werd hem namens den gemeenteraad een prachtig bloemstuk aangeboden, als blijk van waar deering, en voor het goede onderwijs in dien tijd gegeven. Bewogen dankte de heer Treffers den Burgemeester en verdere aanwezigen, voor hun betoonde belangstelling en het prach tige cadeau. Daarna richtte hij het woord tot de kin deren, waarin hij hun aanspoorde steeds hun best te blijven doen en vooral goed op te passen. Ten laatste dankte hij nog het personeel voor de gezellige samenwerking, die er steeds, hetzij korter of langer tijd, tusschen hen mocht bestaan. Eindelijk nam hij van elk kind persoon lijk en van alle aanwezigen afscheid. Wij hopen, dat de heer Treffers nog vele jaren in huiselijken kring, van zijn wel verdiende rust mag genieten. Baatsheuvel. Gedurende de maand October werd aan het postkantoor te Kaatsheuvel met de daaronder ressor teerende hulppostkantoren ingelegd f1792.04 en terugbetaald f 2431,04. J.l. Vrijdag is bij de firma Sneep Co. een nieuwe builmachine aangekomen met het oog om de bakkers weer bloem te kunnen bezorgen. Toen men j.l. Dinsdag bij de wed. Rombouts alhier in den stal kwam, vond men daar een beste koe dood liggen. De oorzaak ligt 't duister. Voorwaar een groote schadepost. Benoemd tot tijdelijk klerk der pos terijen en telegrafie alhier de heer J. Ex, uit Grave. De heer P. T. Maaskant alhier is benoemd als onderwijzer aan de avondschool in de Chr. School te Loonschendijk. Deze week is het bouwen van het nieuwe postkantoor alhier gegund aan J. van Dun uit Vugt. Bij de dezer dagen gehouden oefe ningen, overkwam den milicien V. d. S. een ernstig ongeluk, doordat hij met zijn been onder een paard geraakte. Het gevolg daarvan, dat medische hulp noodzakelijk was, en bij nader onderzoek bleek, dat zfjn been geheel verbrijzeld was. NieuwendUk. De opbrengst der verhuurde zitplaatsen in de Geref. kerk alhier, heeft de enorme som van f 4000, opgebracht. Aan het herhalingsonderwijs aan de chr. school alhier, hebben 14 jongens deel genomen. Aan de christelijke school alhier, zijn tot tijdelijk onderwijzer benoemd de heer Verschuuren van Oudelande en de heer Pollema van Zevenbergen. Als eene bijzonderheid deelde men ons mede, dat bij den heer v. d. Stelt al hier, een pompoen is gegroeid, die een gewicht heeft van 59 pond. Nederhemert. Tot adjunct-con troleur in plaats van den heer Waaldijk, die onder de wapenen is, is gedurende de bietencampagne aangesteld de heer Van Beers uit Dreumel. Maandag had in de openbare school een vergadering plaats, onder leiding van onzen burgemeester. Ter sprake kwam de aanwezige hoeveelheid rogge in deze ge meente. De rogge mag niet verkocht en ook niet ala veevoeder gebruikt worden. Nfeuwaal. Woensdag is alhier een groote schuur van den heer K. van Anrooij, staande aan de buitenkant van den dijk, met een hooiberg tot den grond toe afge brand. Oorzaak onbekend. Sprang. Gedurende de maand Oct. werd aan het hulppostkantoor alhier, op 's-Rijkspostspaarbank ingelegd f 607.98 en terugbetaald f 3763.10. Bfcaauisdonk De heer C. H. M. van Loon, le onderwijzer aan de openb. lagere school te Roosendaal slaat als no. 1 op de voordracht voor hoofd der openbare school te Raamsdonksveer. schuldigd worden. Ik Ja, gij- Zij wees op hun kind. Zweer mij bij de nagedachtenis uwer moeder, bij het leven van ons kind, bij onze liefde, dat gij de moordenaar niet zijt 1 Helenakreet hij, haar verontwaar digd op zijde duwend. Er klonk zooveel vastheid in zijn stem, er was zulk een afschuw in de beweging waarmede hij haar van zich stiet, dat zij zich in zijn armen wierp. O, ik wist het wel, mompelde zijdat gij niet schuldig zijn kondt. IX. Mijnheer llazouges, rechter van instructie. Mayenne maakt geen aanspraak op den naam een groote stad te zijn. Het is geen hoofdstad van een departement, maar wel een rechtbank en politie, en had daaren boven op het tijdstip van ons verhaal, het voorrecht een uitstekend rechter onder haar inwoners te tellen. César Bazouges was ongeveer acht-en-der- tig jaar, ernstig en vol ijver, vooral daar waar het op aankwam, een sport hooger op de ladder der rechterlijke hiërarchie te stij gen; hij had geen fortuin, was klein en mager van gestalte en bovendien in zijn jeugd door de pokken geschonden. Hij was rechter van instructie, bewoonde een een voudige woning in de voorstad Parigné, waar hij zijn ledigen tijd met tuinieren doorbracht en met te schelden op het lot, dat hem nooit eens eenig fortuintje in den vorm van een misdaad bezorgde. Een misdaad, een geruchtmakende aan slag, daarnaar smachtte ffiij met klimmend verlangen. *Aan de stoomzuivelfabriek werd in de maanden September en October reep verwerkt 164795 liter en 190064 liter melk. Onze vroegere dorpsgenooten, de jongedames H. Heere en H. de Groot, slaagden deze week te Breda voor het examen in de vrije- en orde-oefeningen. Doordat de kinderen met lucifers speelden ontstond een begin van brand ten huize van C. van Strien. Door de gebrs. Boons werd de brand tijdig gebluscht. De heeren J. N. van Dongen en M. A. Zwets zijn benoemd als onderwijzer aan aan den wintercursus der herhalings school. Op den hedenmiddag alhier en te Raamsdonksveer gehouden afslag werden verkocht respect. 73 k.g. en 75 zeevisch. %rjjIioeven-CappeI. Zaterdag 11. bezocht iemand het calé van den he.?r Verhagen op de Hoogevaart, terwijl hij zijn fiets buiten liet staan. Toen hij weer verder zou, was het rijwiel verdwenen. De politie deed ij verig nazoeking, maar tot nu toe is het haar niet gelukt, den dader aan te houden. In h9t vertrek der vluchtelingen komt meer gang. Alleen te Labbegat zijn nog 16 personen, die ook weldra zullen heengaan, of naar Antwerpen, of naar Engeland of naar een der kampen, voor hun verblijf aangewezen. Veen. Donderdag werd de eerste lading beetwortelen verzonden door den agent Ver voorn en bestemd voor de suiker fabriek te Leur. De landbouwer V. kwam Dinsdag tot de onaangename ontdekking dat niet minder dan 14 konijnen spoorloos uit hunne hokken waren verdwenen. Men vermoedt dat dit het werk is ge weest van een losloopenden trekhond. Als iets bijzonders mag zeker wel dienen, dat bij den landbouwer V. A. een schaap nu reeds twee flinke lammeren heeft geworpen. WQk. Onze dorpsgenoct de heer J. v. Do veren is tijdelijk benoemd tot ambte naar ter secretarie te Culemborg. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Wijk c.a., gehouden op 29 Oc tober 1914. Afwezig de leden: W. van Wijk en G. Bouman. De Voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen der vorige ver gadering worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde is: 1. Ingekomen stukken. Een missive van den heer Commissaris der Koningin in Noordbrabant, d.d. 15 Oct. j.l., houdende benoeming der heeren G. B. Vos en W. van Wijk, tot leden van het zetters-college alhier. 2. De door Ged. Staten dezer provincie d.d. 15 Oct. j.l. goedgekeurde raadsbesluiten, tot het instellen eener rechtsvordering tegen achterstallige pachters van hooi- en bouw land, toebehoorende aan deze gemeente en aan de afdeeling Aalburg. Deze stukken worden aangenomen voor kennisgeving. 3. Mededeeling van het proces-verbaal van kasopneming, over het 3de kwartaal 1914, waaruit blijkt dat op 29 Sept. j.l. in kas der gemeente was f 1595,94 en in kas der afdeeling Aalburg f 2565,19. 4. Een adres van eenige ingezetenen van Aalburg, houdende verzoek tot het graven van de sloot langs de Ebbe en den Hoogen Maasdijk, om daardoor meer aanvoer van water te verkrijgen. Wordt besloten de beslissing omtrent deze aangelegenheid, op verzoek van het lid P. Lakerveld te verdagen tot een volgende vergadering. 5. Aanbieding der gemeente-begrooting en die der afdeeling Aalburg, voor het dienstjaar 1915. Bij de aanbieding der be grooting van de afdeeling Aalburg, wordt op voorstel van het lid P. Lakerveld be sloten, door een deskundige eene begrooting te laten opmaken van de kosten benoodigd Een zoon, die zijn moeder in stukken gesneden had, een tweede Brinvilliers, die geheele families vergiftigde, een kinder moord door een jonge moeder onder de afschuwelijkste omstandigheden gepleegd, op een dergelijk geval wachtte hij nu sinds jaren, zonder dat de hemel ooit zijn vuri- gen wensch verhoorde; want die misdaad, de grondslag voor het toekomstige gebouw van zijn roem, de hei boom voor zijn be vordering, weigerde hardnekkig plaats te hebben, 't Was om dol te worden, en zich van woede de haren uit het hoofd te trek ken als men, verteerd door koortsachtigen ijver, en door een zenuwachtig verlangen om zoogenaamde „crimineele zaken" te behandelen en uit te vorschen, slechts een voudige gevalletjes te berechten krijgt; als men van Lacenaire en Traupmann droomt en slechts konijnendieven, landloopers en hengelaars, die zich in den gesloten tijd vergisten, of stroopers die een haas ver schalkten, voor zich ziet verschijnen. Meermalen gaf César Bazouges zijn woede ook in woorden lucht en in Mayenne zeide men spottend, als hij langs kwam De rechter van instructie is het spoor weer kwijt. Tot overmaat van ramp was hij getrouwd zijn vrouw had hem geen bruidschat aan gebracht en ging vrij onopgemerkt door 't leven heen; zij was noch klein, noch groot, noch mooi, noch leelijk, noch geestig, maar scherp als een naald en in de hoogste mate ijverzuchtig en achterdochtig. Den morgen, volgende op het drama te Orgères, zag die waardige dame, als ge woonlijk op den uitkijk, graaf Jan de Mar cilles in zijn phaeton voorbijkomen, die op weg was om den deurwaarder Leriche zijn achterstallige schuld van vijftien dui zend francs te betalen. Mevrouw Bazouges, geboren Clara Athé- nais Pitache, riep haar echtgenoot, hij zag voor het 'uitdiepen van de Maas. voor de aanlegplaats te Aalburg. 6. Goedkeuring van be-tek en voorwaar den en teekening der openbare school eu onder wij zerswoning te Aalburg. Besloten wordt op voorstel van het lid A. van Beek, de beslissing dezer zaken te verdagen, tot de normale tijdsomstandig- heden weder zijn ingetreden. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangende, sluit de voor zitter de vergadering. Biurgerl(jke Staml Heusden, van 27 Oct. tot 3 Nov. Geboren Godefrida, d. v. Nolbertus van de Wiel en Marie van Sprang. Overleden: Neeltje Brummelkamp, 77 j weduwe van Willem Evert Louis van E wijk. 's-Gravemoer, over de maand Oct. Ondertrouwd: Gerrit van Tilborg. 26 j. te Dussen en Jenneke Blom, 25 j. Getrouwd: Wilhelm Johan Kens- kamp, 26 j. te 's-Gravenhage en Wij- nanda Jacoba Heudrika Smeeuk, 26 j Geboren Adriana, d. v. A. de Geus en G. KielenLena Gerdina, d. v. P. Rutters en P. A. PruijssersDirk, z. v. A. van Iersel en E. A. van Loon. Overleden: Johannes Loeff, 83 j. Ingekomen van: Berlijn, Jhr. M P. C. Bosch van Drakestein Capelle, W. F. C. Voorbeij tel, W. M. P. Treffers «u J. VoorbeijtelMade c.a., P. van Raaias- donk, G. van Diemen en A. P. van RiamadonkGinneken, T. van Dongen Dongen, J. Blom. Vertrokken naarRheneu, M. L. vau den BergBussem, J. C. van Dongen Wijmbritseradeel, E. J. H. van Leeuwen, echtgenoote en 3 kinderen en G. Heij- blom. DeWerken en Sleeuwijk, van 30 Oct. tot 6 Nov. Getrouwd: P. van der Wiel, 19 j. en L. de Graaff, 17 j. Geboren: Teuntje, d. v. G. van Vuuren en M. Verwoert Overleden Catharina van Breugel, 59 j. Ingekomen van: Woudrichem, A. M. Daim Werkendam, Chr. A. T. Kornet Utrecht, H. C. B. Berkhout. Vertrokken naar: Almkerk, Lijntje de Graaff. Meeuwen, van 15 tot 31 Oct. Ingekomen vanRaamsdouk, Jan J. Bonnema; Dussen, A. A. van der Stelt. Vertrokken naar: Druien, B. van Varik. Capelle, over de maand Oct. Ondertouwd H. C. v. d. Gouw, 25 j. te Besoijen en A. M. G. Mattbeij, j. Getrouwd: J. Zwart, 21 j. te Waspik en A. A. Hooijmaijers, 19 j.W. P. van Beek, 27 j. en C. Rijkee, 25 j. Geboren: Wouter Mariuus, z. v. A. Rijken en G. van Beek; Jan, z. v. K. van Viegen en M. Gelderblom Martina, d. v. A. G. Roomer en C. v. d. Schans Adriana, d. v. A. J. v. d. Berg en A. Rosenbrand Francijna Adriana, d. v. J. v. d. Schans en E. F. van Tilboig. Geertruidenberg, over de maand Oct. Ondertrouwd: Wilhelmiua F. Si monis, 37 j. en Adriana C. M Meyers. Geboren: Jacobus Petrus Johauues, z. v. D. van Gilsen A. Brouwers; Adri ana Theodoras, z. v. J. A. van Velt- hoven en P. Fens Geertruida Antoma, d. v. J. Schalken en M. van Oorschot Wilhelmina Johanna Stefiua, d. v. J. Jonker en S. i. Vonk Maria Cornelia, d. v. G. van Tiiborg en C. Janson Hubertus Gerard, z. v. D. E. van Sutj- lekom en G. D. Oekers. er op dat oogenblik met zijn openhangend vest en zijn schunnig pakje al h el weinig achtbaar uit en vormde een scherp contrast met graaf Jan, die vroolijk en opgewekt op zijn plaats gezeten, met krachtige hand de teugels hield, en wiens aanblik alleen voldoende was om de vrouw van den rech ter jaloersch te maken. Kijk toch eens, Cêsar, zeide zij, wat die groote lui een stof maken, en ik geloof nog wel, dat zij geruïneerd zijn. Dat zijn zij ook en de deurwaarders belegeren Marcilles letterlijk. Men zegt, dat de geheele boel de volgen de maand verkocht zal worden. Die gravin is ook zeer verwaaud, voegde Clara er met haar scherpe stem by, zij zal een toontje lager moeten gaan zingen. De rechter haalde de schouders op. Zij zullen altijd nog rijker zijn dan wij, pruttelde hij. Waarom? Wel, die oude feeks van Orgères is er nog. Op een goeden dag zal ze wel ster ven, en er is daar zooveel geld Nu ja, maar zoo op den dood te moeten wachten Haar verdere woordenstroom werd plot seling gestuit door de verschijning van twee gendarmes op het trottoir. Kijk César, daar zijn veldwachters, uw vriendjes; 't is jammer, dat ze weer niet eens een strooper medebrengen. Een schamper lachje krulde de lippen van den rechter; zij scheiden aan en eeu jonge, slordige dienstbode opende de deur. Ik heb een boodschap van den bur gemeester aan mijnheer Bazouges, ze.de de wachtmeester. De rechter stak zijn hoofd buiten het raam. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2