een NettWeukenmeid, BERICHT VAN INZET. vanaf 81 et. per 100 L. J. Veerman, Heusden. BEKENDMAKING. Essclien Uooinen te koop gevraagd. Veedrank Bubus. eea net ni JAN SMITS, Wijksche straat 44, HEUSDEN. SERIEUX. De Onroerende Goederen, met enveloppen. „Heusdensche Conservenfabriek", H. H. VEEHOUDERS. HEEREN- DAMES- en KINDERSCHOEISEL. kaartjes In antwoord daarop zondtn vrij het volgende gedicht, waaruit blijken kan, dat de Hollandsche soldaten aaD de grenzen het goede wel weten te waar- deeren. 's Hertogenbosch, 23 Nov. 1914. Het Leger trok al naar de grenzen, De meisjes moesten blijven drenzen Gij trekt blijmoedig steeds op wacht, Wij treuren ja tot in den nacht. Wij dachten aan Uw koude handen En breiden daarom lekk're wanten, Nu kunt U goed 't geweer banteeren Eu naar de eischen excerseeren. Wij hoorden ook van koude voeten, Van soldaten die zooveel loopen moeten, Wij breiden daarom't is zonder jokken, Fluks 20 paar lekk're warme soxken. We hebben toen wat stil gestaan En dachten 't is nu wel gedaan, Want aan onze eigene japonnen Zijn wij helaas nog niet begonnen. Maar opeens daar schrikken w'op, Men wees ons op Uw kouden kop! Ja, als 't verstand bevroren is, Dan gaan de zaken heelemaal mis. Wij kochten daarom warme wol En breidden in ons eenzaam hol,J Alles volgens gezonden teekening, Want anders bleef je niet gezond. Wanneer ge nu je plichten doet, Gij ook eens aan ons denken moet. Schrijf eens na 't aardappelenjassen Of de mutsen nu wel heerlijk passen. Doet niet zooals die andere kerels Die leken wel bevroren merels Die vonden nog niet eens den tijd Voor een woord van dankbaarheid Afgezonden door. Lied van drie dankbare Soldaten aan twee Bossche meisjes. o Wijze: Speenhoff's, „Daar waren twee aardige menschen". Vrij naar Speenhof. Daar waren twee aardige meisjes, 't Was mobilisatie-tijd. Die breidden veel sokken en wanten, De kosten ten moeite ten spijt, Die stuurden ze aan de soldaten, Want die hadden zoo'n last van de kou, Ze schreven v.e mooie gedichten, Maar geen die ze antwoorden zou. Dat vonden die meisjes niet aardig, Ze breidden een tijdlang geen steek, Maar dank zij hun goede harten, Zoo'n straf hen wat streng wel toe leek Ze dachten weer aan de soldaten, Hun koude ooren en neus Eu toen breidden ze lekkere kappen, Voor d'ondankbare soldaten 'tis heusch. Maar die kappen die kwamen bij jongens Die wisten wat kou lijden was Eu die wisten z' ook te waardeeren Ze kwamen hen lekker van pas. Ze stonden op brug wacht bij Drongelen Eu ze spraken elkander eens aan En de eene die vroeg aan de andere Hoe of hem zoo'n kap wel zou staan. Nu die kappen die stonden hen snoezig En ze zeiden toen „Nou, alsjeblieft Wanneer ons die meisjes zoo zagen Dan waren ze op ons verliefd. Gewis al dat breien en dichten, Levert stof genoeg voor een roman. Wanneer wij geen meisje reeds hadden, Allicht er verkeering van kwam. Wij heeten Jan Coerten en Frielink En komen van Mokum vandaan, Alhoewel het juist niet ons vak is, Zijn wij toch aan het dichten gegaan. Behalve ons twee is er nog een. Die een muts van U kreeg met gedicht, En de dankbaarheid die hij ook voelde Zag men op des jongelings gezicht. Hij heette Brandon en kon teekenen, Maar rijmen, dat kon hij maar niet; Zoodat gij hierboven de vruchten Van zijn inspannenden arbeid ziet. Hij raakte toen dra in verrukking, En teekende U beider portret. Vertel ons eens of het zoo goed is Zooals het hierboven is gezet. Toen spraken we af met elkander, Dat, komen we ooit in den Bosch, De Koningsweg No. 02, Daar gaan we dan daad'lijk op los. Wanneer we nu samen op wacht staan, Dan denken w'aan Truis en Cato, Die ons met St. Niclaas verrasten Met zoo'n nuttig en heerlijk cadeau. Zoodra U dit gedicht hebt ontvangen, Stuur ons dan een antwoord terug. Dan correspondeeren w'in dichtmaat, Tot de mobilisatie is achter deniug; Ons adres is tot 15 December, Miliciens bij het Detachement Te Drongelen in Noord-Brabant, Dat is bij de post wel bekend. In Tilburg daar kunt U ons schrijven, Ons adres is dan „18 II I, IVe Divisie en dan nog Veldleger", Zoo vindt ons de veldpost meteen. Wij zeggen die lieve meisjes, Dan dank voor hun practisch cadeau. Wij hebben dat plechtig gezworen, Dus dan doen we dat ook wel zoo. Nu zouden we gaarne nog weten Hoe 't met de japonnen staat, Zyn ze af of moeten we nog helpen Zoo goed en zoo kwaad als het gaat Dan schrijft U ons dat nog wel even, Natuurlijk op rijm, dat staat vast, Want U zult ook zelf wei begrijpen Dat proza ons heelemaal niet past. We gaan 15 December verhuizen, En komen in Tilburg te staan Dan vinden we wel eens een kansje Om naar den Bosch toe te gaan. Voorloopig een hart'lijken handdruk Tot dank, van Jan Flip en Ben Voor die beide lieve meisjes, Is dit nu een dank met de pen. Dat ons ook die mutsen goed passen, Dat toont U de onderste plaat. Elk van ons zal ze nuttig gabruiken Wanneer hij op grenswacht weerstaat. Met 3 illustraties. FRIELINK, mil. Ie Comp. 2e Bat. 18 Regt. Infanterie. Drongelen, 12 Dec. 1914. gesteld en in overleg met lnu.r we:d afgesproken, dat de geadresseerde op den vastgestelden tijd een enveloppe zou neerleggen in de stoep. De politie zou dan in de buurt de wacht houden. Woensdagavond werd op de afge sproken wijze de enveloppe gedepo neerd. Even later zagen de spiedende politiemannen, hoe een jongmensch van omstreeks 20 jarigen leeftijd in de stoep van perceel Stadhouderskade 124 giug zitten en er een pak kranten ging natellen. Het bleek later de zoon te zijn van een bezorger van een der Amsterdamsche bladen, die zijn vader gewoonlijk behulpzaam is bij zijn werk. Hij werd, met nog een krantenlooper, gearresteerd. In de woning van het jonge mensch werd schrijfpapier gevonden overeen komende met dat, waarop de dreig brief verzegeld was. Laat op den avond bekende het jonge mensch de schrijver van den dreigbrief te zijn. Hij was kantoorbediende van beroep doch reeds eenige maanden zon der werk. Uit wanhoop had hij den brief geschreven. Toen hij in de stoep zat, had hij het „antwoord" volgens zijn zeggen, niet durven oprapen. Hij zal ter beschikking van de justi tie worden gesteld. Het was een aardige gedachte van den heer Veldhuizen, le luitenant, commandant der Pontonniers te Dron gelen om aan de verschillende families uit Drongelen en omstreken eene atten tie te t ewijzen, bestaande in eene uit voering, te geven door Landweer Pon tonniers, daarvoor expresselijk uit Dor drecht overgekomen. Aangezien Drongelen daarvoor niet de noodige ruimt»? aanbiedt, was de zaal van Musis Sacrum" te Waalwijk afgehuurd, die op Maandag 1 1. niet alleen door 't Drongelensche garnizoen, maar ook door notabelen uit Drongelen, Eethen en Meeuwen met invités uit Ileusdeu, Drunen en Waalwijk, allen met hunne dames, was gevuld. Het programma was met zorg ge kozen en een 14-tal nummers werd keurig uitgevoerd. Het in zijn geheel te behandelen zou te veal van de plaatsruimte vergen. We willen enkele nummers aanstippen, die bizonder insloegen, n.l No. 4. „De Boeienkoning" door den heer Banen. No. G. Optreden van den wereldbe- roemden Athleet, den heer Zuidema, de sterkste man van Friesland. No. 9. Een nachtdienst (een komisch stukje, waarin eene oude vrouw (een soldaat) bevend te voorschijn treedt. No. 10. Het optreden van den be roemden Hand en parterre acrobaat Banen. Een opgewekte stemming, zoowel bij invités als bij dilletanten, gaf gloed aan het geheel. De heer Veldhuizen had bizonder succes en een woord van dank, namens allen, achten wij niet misplaatst. Een gezellig dansje, alleen voor de invités, besloot het geheel en het was al in den vroegen morgen van Dinsdag eer de verschillende rijtuigen de families huiswaarts hadden gebracht; doch ieder had er gaarne een korte nachtrust voor over om eens gezellig uit geweest te zijn en dat kan van Maandag met recht getuigd worden. Een der Invités. Uit goede bron wordt vernomen dat omtrent het tijdstip van de opening der Amsterdamsche Beurs nog geen beslissing is genomen, omdat dit samen hangt met de regeling van hetprolon- gatievraagstuk hetwelk ten aanzien van verschillende onderdeelen nog niet vol komen tot klaarheid is gebracht. Bij Koninklijk besluit van 12 Decem ber 1914 is, met ingang van 10 Januari 1915, benoemd tot Commisaris der Koningin in Noord-Holland, jhr. mr. dr. A. Roëll, met toekenning van ge lijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Amsterdam. De Minister van Landbouw, Nij verheid en Handel maakt bekend, dat de ver leende dispensatiën van het uitvoerver bod voor aardappelen niet langer van kracht zullen zijn dan tot uiterlijk 31 December 1914. Na dien datum, zullen op grond der verleende vergunningen, geen aardappelen meer kunnen worden uitgevoerd. Mevrouw GERL^L^NS. vruagt i;gm 1 Februari van goede getuigen voorzien. Zich persoon- lijk aan te gelden. Ontwikkelde JONGE DAME, wenscht ernstige kennismaking; met BE SCHAAFD HEER. Geheimh. verz. en verz. Br. (met portret), fr. lett. H. A. 813, Bureau van dit blad. van de Erven van Mejuffrouw de Weduwe H. GroeneveldHakkers, en van den Heer H. Groeneveld, staan in bod: Koop Ia f 525.koop lb f 555.koop Ic f 550,koop ld f 600, Samen f 2230, Koop Ha f 680,koop lib f 815, koop IIc f 1150, Samen f 2645, Koop lila f 1140,koop Illb f 1330, Samen f 2470, Koop IVa f 2700,—; koop IVb f1680,—. Samen f 4380, Koop Va f 1800,—; koop Vb f 500,—. Samen f 2300, Finale verkooping Uoonstlng 16 öecember 1614, in het Café „We duwe D. L. v. d. WIEL", te de Werken. Inmiddels worden hoogingen aangenomen en zijn inlichtingen te bekomen ten kan- toré van Notaris KERKHOVEN, te Wer kendam. hi groote vcrsciicidcidiriJ, ^looiii-igoekdriikker'j HSiiiiienland. Zondag werd op de begraafplaats Moscowa te Arnhem een gedenkteeken onthuld voor het oud kamerlid en voorz. van het algemeen werklieden verbond, wijlen den heer Ileldt. Onder Geldrop is een onbeheerde automobiel langs den weg gevonden. De auto was tegeu een boom gereden en aanmerkelijk beschadigd. Het num mer en de letters waren weggenomen. Tot heden heeft zich geen eigenaar bij de politie aangemeld, zoodat men aan misdaad denkt. Dinsdagavond heeft de echtgeuoote van den president van het gerechtshof te Amsterdam naar het „Hhld," meldt, een brief ontvangen, waarin haar leven bedreigd werd, indien zij niet Woens dagavond te half zeven een enveloppe, inhoudende f 2000, gedeponeerd had in de stoep van perceel Stadhouderskade 124, bij de Van Woustraat to Amster dam, achter een hekje, dat een der hoeken van die stoep afsluit en dient om verontreiniging te voorkomen. De politie werd van het geval in kennis Men schrijft uit Koewacht aan de N. R. Ct Nu de afsluiting der grenzen zoo goed als volledig is, wordt door de Duitsche soldaten nauwlettend toegezien en mag niemand meer in of uit België. Toch wagen nog enkelen door honger gedreven het naar Nederlandsch grondgebied te gaan, maar do Duitsche schildwachten houden scherp de wacht en schieten op allen, die bij de eerste aanmaning niet blijven staan. Vrijdag zijn er twee kort na elkaar getroffen. Het wetsontwerp tot het aangaan van eene leening van 275 millioen gulden is in de Tweede Kamer aangenomen met 61 tegen 22 stemmen. Tegen stemden alle socialisten en de heeren Bos, Teenstra, Van Wichen, Otto, Ankerman, De Jong, Roodenberg, De Muralt, Ketelaar, onder wie alle aanwezige vrijzinnig-democr-ten, ba- halve de heer Van Deventer. Heel de rechterzijde behalve de heeren Van Wichen en Aukerman stemde voor. Ter voldoening aan Art. 38, W. v. K. wordt bericht, dat bij acte verleden 19 November 1914, voor den ondergeteekenden Notaris is opgericht: IE MAML80ZE YEWDOTSCHAP gerestigd te IEISDE\ op het ontwerp waarvan de Koninklijke Bewilliging is verleend, bij besluit d.d. 11 Juni 1914, No. 73. Bedoelde acte is in haar geheel opge nomen met het betreffende Koninklijk Be sluit, onder No. 1194 in het bijvoegsel der Ned. Staatscourant, d.d. 12 December 1914, No. 292. L. G. VAN GENDT, Notaris. Aanbiedingen met aangifte van plaats, waar ze staan, te doen aan ANT. COX, Geregelde Stoombootdiensten van llcusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen don daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Ylaardlngen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravonhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ir.tormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. 95 Hedenavond zal de Eerste kamer o a. iu de afdeelingen het leenings voorstel behandelen. ^ai'kthcrlchfca 's-Boseli, 11 Dec. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 6412 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 1.68 tot f 1.72 per K.G. Wanneer voor het kalven de koe niet fleurig is, de neus droog, de bek en de tong slijmerig zijn, geve men haar „Bubus" en zij zal weldra hersteld zijn, en het kalven zal gemakkelijk gaan. Na het kalven blijven echter vele koeien met het H.lVillL staan; de eetlust is niet bijzonder goed, het herkauwen onregelmatig, de koe perst van tijd tot tijd en er blijft iets in de melk achter. Hiervoor is Bubus een absoluut geneesmid del. Nj, het gebruik van twee pakken komt het VUIIj beslist af en wordt de koe spoedig weer geheel gezond. Getuige de vele attesten hier onder vermeld. Prijs per pak f 1.20, vijf pak f 5,50. Fabrikant: Firma G. LOGGER, Voorstraat, DORDRECHT. Ondergeteekenden verklaren dat zij „WIIHJSF' me^ het meest suc ces hebben aangewend bij koeien die met het HIAYUIIj bleven staan. Direct na aanwending gaf dit een gunstig resul taat, zoodat het zelfs direct aan de melkopbrengst te constateeren viel. Met gerustheid durven zij daarom ieder Veehouder „Bubtia" aanbevelen. (w. g.) II. VOORSPUIJ, Groot-Ammera. ARIE MAAT, Sliedrecht.. D. VISSER, Heukelum. J. LIEVAART, Gzn., Rijswijk bij Wondricbem. Te verkrijgen bij: C. Bonman, Aalburg; B. W. Buizer, Almkrrk; J. J. A. Straver, Andel; A. J. Lankhaar, Itabyloiiicnbrock; J. van Her wijnen, Rrakel; A. Koekkoek, Drongelen; W. Heijmans, Dussen; C. Schreuders, (■enderen; P. C. Pe^selse, («irsscn-éuilekerkA. VerschuurtBaert, Neusden; P. Bax, Meeuwen; S. van Helder, Meuwe.ndijk; Fa. II. A. Zijlmansvan Gils, Haamsdonksreer; A. Vos, Veen bij Heusden; Andries de Ridder, Werkendam; J. Struick, WoudrickemM. Schouten, Al ijk bij Neusden. 90 Waterhoogte Ileusdeu. Hoog Water. Laag Water. 11 Dec. 1.56 M. 1.27 M. -f N.A.P. 12 151 1.23 13 1.57 1.32 14 1.70 127 Advertcntiëii. Mevrouw W. VAN ROSSEN, Groud- heerendijk 42, CharloLt, Rotterdam, vi'nn^t met 1 Februari, door het hu welijk der tegenwoordige, tegen goed loojL Brieven aan boven staand adres. 81AAI>EI, IA Specialiteit llaatwerk. Conciirrcerendc prijzen. Reparatien spoedig net en billijk Belgische en Hollandsche Klompen, alle soorten Platvoet- zoolen, Gummirollen en Chroomsmeren. lieden ontvangen een groote partij Winterwerk. als Filtc-n Gespscho^nen, klein en groot, warme pantoffel-! in vele soorfen. Ook aan te hevelen de Rheumatische Pantoffels met en zonder leeren zooien. Alles tegen zeer coiiciirreereudc prijzen. AAM Oud-Heusden. B'ARKEN DAM. De zetting der boter is deze week op de markt 1 Afects., in de winkels dus 821 /g ct'- per half kilo. Eieren f 2.50 de 20 stuks. SLEEUfPIJK. De setting der hot r bedraagt 82 Ct per half kilo en die der eieren f 2 70 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 14 Dec Boter J 1,72 1/4 per Kg. Eieren f 0.36 en 0.40 de 4 stuks. ROTI ER DA 14 December Op de veemarkt waren heden aangevoerd 489 vette runderenmagere dito, 80 vette en graskalveren, nuchtere kalveren 1080 schapen of lammeren, 747 varkens, biggen. De prijzen waren ais volgt: runderen 1« kwaliteit 96 2e kw 76 cent. kalveren le kw 125 2e kw 115 ct. schapen le kw. 64 2e kw. 44 ct. vette varkens 74 a 72 ct. licht soort 66 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f a - - idem voor de slacht f a .00 Biggen j 0 a .00 per week.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 3