behandelitig. litt Duitsche eskader be schoot Hartlepool van drie kanten, tot dat kort voor negen uur een toenemen de granaat kartets hagel over de nabij gelegen zustersteden kwam. Het wordt beweerd, dat de schepen de Britache vlag voerden. De forten beantwoordden bet vuur met kracht Enkele granaten die niet ontploft waren, werden opge raapt, toen het eskader was weggestoomd Het waren projectielen van 30 c.M. De ga «houders van de plaatselijke gasfabriek boden een prachtig mikpunt aan de Duitsche kanonniers. Binnen enkele oogenblikken waren zij door zeefd met kogels; en het ontsnappende gas vatte vuur. De beroemde ruïne van Whitby-abdy op Eeast-cliff, het douane kantoor aan den rand van de klif er voor, verscheiden huizen van E3k Ter race, de stallen naast Abbey House, de muur die loopt om het veld ten Noor den van Abbey House, en de muur om het kerkhof bij den trap naar de kerk hebben het meest te lijden gehad van de beschieting bij Whitby. Het eerste schot werd omstreeks 9 uur gelost en kwam terecht in een veld vlak achter de Abdy. Een groot aantal schoten volgde, die het douanekantoor aan den rand van de klif voor de ab dy vernielden en schade toebrachten aan een rij huisjes, waar douane-per soneel is gehuisvest. Klaarblijkelijk waren de schoten be stemd voor het spoorwegstation dat aan de havenbocht, oostelijk van de plaats gelegen is. Het station werd niet ge troffen maar de huizenrij aan de rivier had veel te lijden. Het westelijk ge deelte van de abdy werd in puin ge schoten. Ook het, aan de toeristen wel bekende kleine huisje, waar de kaarten voor het bezoeken van de abdy werden afgegeven, is zwaar beschadigd. IMautseiijk Hieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding de Firma Taverne De Meere, Hinthamer- straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 19 Dec. De brigade Marechaussee is hier weder weder teruggekeerd, zeer tegen den zin van tegen den zin van bedelaars en andere per sonen met lucifers enz., die ons in den laatsten tijd overstelpten. De kommandant toch houdt bizonder nota van gesignaleerde personen en liet er deze week dan ook weder,een tweetal oppakken en opzenden, die nog wat met de Justitie te verrekenen hadden. Als dat zoo doorgaat zal Heusden, door die lieden, met een ongunstig merk gesig naleerd worden. Het is nu ai goed merk baar. Terugontvangen in de le helft der maand December 1914. 1. Caroline S. J. Schulte, Bussum. 2. W. Loeflf, Lobith. Hesofien. Bij enkele candidaatstel- ling is tot lid van den gemeenteraad ge kozen de heer H. Both. R. A. had Vrijdag het ongeluk onder een snijmachine te geraken, waardoor de duim van zijn rechterhand geheel werd verbrijzeld. Tot diaken en ouderling der Ned. Herv. kerk zijn respectievelijk herkozen de heeren M. Holster en T. v. d. Hammen. Ca pel Be. Werden eenige weken ge leden ruim 100 mutsen als Kerstgeschenken voor de soldaten gebreid, nu zijn de vluch telingen begonnen aan het breien van mutsen, speciaal voor de militairen uit deze gemeente. B&usseii. „Een jongen die een meisje was." Hetzelfde geval dat onlangs ook elder? heeft plaats gehad, is ook hier gebeurd. Een gelukkige vader komt de geboorte van een zoon bij den Burgerl. Stand aan geven. Papa zeer gelukkig met een stam houder. Edoch den volgenden dag bemerkt hij zich vergist te hebben en komt nu weder bij den ambtenaar van den Burgerlijken Stand om zijn zoon als eene dochter te boek te"stellen. 's-Clravemoer. De Christelijke zangvereeniging „Halleluja" hoopt op eersten Kerstavond in de Geref. kerk eene zang uitvoering te geven. Eierpt- Het hooi is de laatste dagen nogal in prijs gestegen. Men betaalt voor le kwaliteit reeds f 20 per 500 kg. kaatilieuvcl. Bij dejl. gehouden tweede kerkeraadsverkiezing der Herv. gem. van den Loonschendijk zijn tot diakenen gekozen de heeren A. H. en J. H. Dezer dagen is de heer P. v. L. uit den Berkdijk door de politie aangehouden, daar hij verdacht wordt van frauduleuze handelingen inzake zijn faillissement. De heer W. D. alhier zal eengroote groentenkweekerij aan gaan leggen. De noodige ramen zijn aangeschaft en met 't grondwerk is reeds een aanvang genomen. Meeuwen. Op Woensdag, den 23 December a,s. des voormiddags ten 11 ure zal door den Raad dezer gemeente ver gaderd worden. Aan de ordeBe'noeming lid van het Burgerlijk Armbestuur van Babiloniënbroek en Hill. Nieuwendfjk. Voor de Geref. ge meente hoopt alhier a.s. Zondag des voor middags en des namiddags optetreden ds. de Bruijn. Aanstaande week zal alhier de melk met 1 cent per liter worden verhoogd. Raam§(lonk. Op de door de land bouw vereeniging gehouden aanbesteding werd ingeschreven als volgt: Lijnkoek f 15.26, Huiden Rotterdam. Schilf-rs f 14.35 F. v. d. Vaart L.-Zwaluwe. Lijngruis f 14.50 P. v. Dongen R.'veer. Bij het strijken van haar Zondagsch schortje had mej. A. v. Helvert het ongeluk haar rechterpols zoo zeer te branden, dat hij onmiddellijk moest worden verbonden. Bij den landbouwer P. Broekmans verhing zich een beste echot in den stal. Het vleesch is voor de consumptie goed gekeurd. Sprang- Den 2en Kerstdag, des nam. halftwee zal alhier in het Gereformeerde kerkgebouw namens de Noordbrabantsch Limburgsche afdeeling van de Jongelings- vereenigingen op G. G. in openbare verga dering optreden rar. J. A. de Wilde uit 's Gravenhage met het onderwerp „De Teekenen der Tijden" en de heer Habermehl hoofd der Chr. school te 's Gravemoer met het onderwerpDe Vaderlandsche geschiede nis op de J. V." Toegang vrij. Ter gelegenheid van haar 10 jarig bestaan, zal op 6 Januari e.k. voor de Ned. flerv. Jongelingsvereeniging „Timotheus" alhier in openbare vergadering optreden haar mede-oprichter ds. D. van Lutter:eld uit Wierden. Op feestelijke wijze werd j.l. Dinsdag avond door de Ned. Herv. Knapenvereen. op G. G. „Benjamin" haar 2-jarig bestaan herdacht. Op roijale wijze werden deze knapen onthaald, verschillende hunner hadden voor deze gelegenheid een opstel gemaakt, terwijl anderen met een voordracht op net podium verschenen. Na des morgens door zijn broeder ds. Pop van 's Graveland tot het ambt te zijn bevestigd, deed onze vroegere predikant ds. A. Pop, naar aanleiding van Lucas 9 59 en 60 zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Elden (bij Arnhem). Beide malen was het kerkgebouw overvol. Veen. Deze week werd aangifte ge daan door den bakker v. d. V., dat een varken was gestorven. In een 6-tal weken werd van aangifte met doodelijken afloop geen enkel geval geconstateerd. De prijzen der vette varkens zijnde laatste weken nog al stijgende en wordt tot 30 cent per halve kilogram besteed. De voorraad is schaarsch. Zware varkens van circa 150 k.g. zijn er bijna niet meer te vinden. IBui'gei'iykc Stand. Heusden. Overleden: Theodora Maria Malleus, 44 j. ongehuwd. Almkerk, van 2 tot 16 Dec. Geboren: Hendrikus Bastiaan, z. v. P. de Peuter en J. W. VerhoevenJo hanna Maria, d. v. G. T. Struik en B. J. Kleinloog; Gerrit, z. y. 8. Verlee en A. de Joode. Ingekomen van Zevenbergen, R. Rol- lema; Vrijhoeven Cappel, M. E. Pruij- sersDelft, H. LagrouwMolenaarsgraaf, H. P. Vos met gezin. Vertrokken naar: Zwijndrecht, H. de Koning en D. Verwoert. Brakel. over de maand Nov. Getrouwd: Jan van de Wetering, 28 j. en Martijntje van der Linden, 26 j. Geboren: Pieternella, d. v. W. Ver steeg en N. den Tek; Heamijntje, d. v. G. Duijser en E. M. van ScheersAriana, d. v. T. v. Hemert en W. v. Geloven; Cornelia, z. v. C. Kes en B. van Dalen. Overleden: Antonia Grandia, 65j.; Jan van Dalen, 14 j. Poederoijen, over de maand Nov. Geboren: Dirk, z. v. J. v. d. Linden en G. v. d. Ven; Antje Paulina, d. v. J. Bakker en P. Melsen (wonende te 's-Gravemoer); Gerrit z. v. A. van Zee en G. van Ooijen; levenloos aangegeven kind van het mannelijk geslacht van W. Ballegooijen en J. van Ballegooijen. Overleden: Geertrui van den Anker, 63 j. echtg. van T. Verschoor. S&eehtzaken. Verslag van het verhandelde van den Raad van Capelle, gehouden 12 Dec. 1914. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter de Edelachtbare heer G. Ver meulen Wz. De Voorzitter opvat de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken. Afschrift van een b -sluit van heeren Ge deputeerde Staten, houdende goedkeuring gemeentebegrooting, dienst 1915. Aafigenomen voor kennisgeving. 2. Een circulaire van het algemeen be stuur der tuchtunie, waarin een ernstig beroep wordt gedaan op de medewerking van den Raad dezer gemeente, in 't bijzonder om te bewerken, dat de onderwijzers in onze gemeente de kinderen van tijd tot tijd ernstig onderhouden over het groote zedelijk en economisch belang van het vreemde lingenverkeer voor ons land, de verplich tingen van ons volk als gastvrije beschaafde Natie en de houding, die vooral kinderen tegenover vreemdelingen hebben aan te nemen, omdat naar het gedrag der jeugd zoo dikwijls het volk in zijn geheel beoor deeld wordt. De Voorzitter stelt voor dit stuk bij de onderwijzers te laten circuleeren, waartoe wordt besloten. 3. Wordt nader voorgenomen de missive van heeren Ged. Staten, verzoekende het reglement van orde voor den Gemeenteraad aan een algeheele herziening te onderwerpen, waarbij speciaal de aandacht wordt geves tigd op artikel 30 De Voorzitter stelt namens Burgemeester en Wethouders voor, met intrekking van het bestaande reglement van orde, vast te stellen het ter tafel gebrachte nieuw ont werp. Nadat het reglement door den Secre taris is voorgelezen, wordt daartoe met al- gemeene stemmen besloten. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, om voor de openbare verpachting der opbrengst van het kaai- en havengeld over 1915, vast testellen gelijke voorwaarden als over 1914. Aangenomen. 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders, tot openbare verkoop van oude schoolbanken. Wordt besloten deze op nader te bepalen tijdstip te doen verkoopen. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onderhandsche verhuring aan W. Roubos, van huis met tuin en boomgaard in de kom. Na voorlezing van bet concept-besluit met memorie van toelichting wordt diens over eenkomstig besloten. 7. Benoeming stembureau voor alle even tueels stemmingen voor leden van den j Raad, van de Provinciale Staten en van de Tweede Kamer in 1915. Worden benoemd tot leden: A.L.Sneep en M. J. Rijken. Tot plaatsvervangende leden: R. Middelkoop en A. M. Verheijden. j Meervoudige verkiezingen 3e lidA. v. d. I HoevenPlaatsvervanger S. Oerlemans. 8. Benoeming stembureau voor de even- tueele verkiezingen van leden voor de Kamer van Arbeid in 1915. Worden benoemd tot ledenM. J. Rijken, J. v. d. Hoeven en S. Oerlemans. Tot plaats vervangers: R. Middelkoop, A. L. Sneep en A. M. Verheijden. 9. Vaststelling suppletoir-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1914. De Voorzitter schorst de openbare ver gadering, waarna de Raad overgaat in ge heim comité. liaiitoiijgereclit Heusden. Uitspraken van 17 December 1914. Straatschenderij en rumoer verwekken: J. v. d. P., A. B. v. d. P., W. A. v. d. P., L. v. E., G. v. d. P. en J. v. H., allen te Hank, ieder f 10 subs. 3 dagen en f 5 subs. 3 dagen. Vee laten loopen op hooiland: M. v. B. en C. v. K. te Hedikhuizen, beiden vrijspraak. Openbare dronkenschap: A. H. v. d. P. te Hank, f 15 of 3 dagen R. N. te Heesbeen, f 5 of 3 dagen J. J., J. v. G. en C. R allen te Hauk, ieder f 10 of 3 dagen. Overtreding trekhondenwetM. V. te Veen, f 3 of 2 dagen. Rijwiel zonder licht: P. de R. te Dussen, J. de K. te de Werken, C. A. de J. te Sleeuwijk, ieder f 3 of 2 dagen H. B. te Woudrichem, f 5 of 3 dagen E. P. D. de D. te Woudrichem, f 2 of 1 dag. Voertuig zonder licht: A. S. teGies- sen, terug aan ouders zonder straf. Rijwiel zonder bel: T. G. te Werken dam, f 2 of 1 dag. Rijden met vuile wielen T. A. S. te Hank, B. K. te Dussen, T. v. B. te Sleeuwijk en J. v. B. te deWerken, ieder f 2 of 1 dag; J. G. te Uitwijk, f 2 of 1 week T. S. Overtr. Pol. Verord. van Werkendam T. G. en W. v. d. W. te Werkendam, f 5 of 3 dagen. Pol. Verord. Groep Woudrichem: A. v. d. O. te Almkerk, f 5 of 3 dagen H. V. en C. H. te Almkerk, elk f 3 of 2 dagen. Pol. Regl. op de wegen in Noord- Brabant: J. de K. te deWerken, f0.50 of 1 dag. StrooperijZ. B. te Andel, f5 of 3d. Verzet van vonnis d.d. 16 Juli 1914: J. v. d. M. te Genderen, bekrachtigd. Verzvt van vonnis d.d. 18 Juni 1914 M. v. T. te Rijswijk, bekrachtigd. Vuile wielen: A. de Z. te Uitwijk, W. de P. te Almkerk, elk f 2 of 1 dag. IXOËZOrVHMV De Jongedochtersvereeniging „Dient den Heere", mocht Woensdag 16 Dec. j.l. weder hare jaarlijksche uitdeeling houden. Aan 33 gezinnen werden de navolgende kleedingstukken uitgedeeld 1 paar manskousen. 4 paar vrouwenkousen. 12 paar kinderkousen. 4 manshemden. 4 vrouwenhemden. 13 meisjeshemden. 6 jongenshemden. 4 boezeroenen. 6 lakens. 12 kussensloopen. 3 kinderonderrokjes. 11 kinderbovenrokjes. 6 vrouwenschorten. 8 bonte kinderschorten. 9 witte kinderschorten. 14 zakken, 4 kinderbroekjes. 6 dassen. 2 kindermutsjes. 1 ceintuur. 2 kieljurken. 3 Einderjurken. 2 kinderzakdoekjes. Te zamen 139 stuks, alsmede eenige kruidenierswaren. Zij verblijdt zich, alzoo iets te hebben kunnen doen tot eere van Hem, die wil, dat degenen, welke in Hem geloven, de hongerigen spijzigen, de dorstigen drenken, de naakten kleeden zullen (Matth. 25 35, 36.) En zij dankt God, die ook dit jaar de leden weer gezond heid en kracht, lust en ijver, gt schonken heeft om in dit liefdewerk bezig te zijn. Ook mag hier niet achterwege blijveD een woord van hartelijken dank aan allen, die dit jaar de vereeniging zoo welwillend hebben gesteurd. Moest zij dien steun ontbersn, wat zou dan hare toewijding en ijver baten. Daarom voe gen we bij de betuiging onzer erkente lijkheid den wensch, dat zij dien ook in den nieuwen jaarkring zal mogen ondervinden, en alzoo in staat gesteld worden ook voortaan, niet al zuchtende, maar blijmoedig haar werk te verichten. Presidente. Heusden, Dec. '14. liiiuienland. Onder het opschrift: „Een pijnlijk geval" lezen wij in de „N. R. Ct. Direct na het uitbreken van den oorlog heeft de heer Tinsley, directeur te Rotterdam van de Uranium Steam ship Company, het voor 2400 landver huizers bestemde hotel dezer maatschap pij aan de Maashaven kosteloos ter be schikking gesteld van het gemeente bestuur. De burgemeester heeft dit aan bod in dank aanvaard. Daarop heeft het gemeentebestuur het groote gebouw afgestaan aan het Roode Kruis, dat het volkomen liet inrichten als hospitaal tot het opnemen van gewonden. Gelukkig heeft deze inrichting tot heden niet aan haar bestemming be hoeven te voldoen. En toen er nu in onze stad den laatsten tijd meer en metr gebrek ontstond aan logies voor be hoeftige vluchtelingen doordat het Comité zijn verstrekkingen van huur penningen en verderen onderstand staakte, ten gevolge waarvan er vele uitgewekenen ten laste kwamen der gemeente werd er voor deze men- schen en voor de vijfhonderd, die tot nu toe reeds in de ruimen van een groot lichterschip in de Waalhaven hadden verbleven, tijdelijk onderdak gevraagd en verkregen in het Uranium- hotel. Bij deze verhuising op Donderdag 10 dezer deed de politie een wonder lijke ontdekking. Zij bemerkte tot haar begrijpelijke verrassing, dat de groote keuken voor 2400 gasten van dit door het Roode Kruis betrokken ge bouw was gemetamorfoseerd in een fabriek van geconserveerd vleèsch voldoende versch vleesch voor de troe - pen. En aan de legers der geallieerden, zou men voorzeker ook geen aanbie dingen doen van blikken met etiket „Echt conservirtes ungarisch goulaschi, B. Winter, Rotterdam. Er werd trouwens verklaard, dat het gehakt gepraepareercL was volgens recept van het Duitsche legerbestuur. En naar wij vernamen waren er dan ook reeds aanzienlijke bestellingen uit Duitschlandingekomen. Dat de hierdoor gewekte zeer sterke verdenkingen, vooral voorden Engelsch.- man, den heer Tinsley, uiterst grievend waren, spreekt van zelf. Hij heeft dan ook maatregelen genomen, opdat thans geen stuk van dit alle3 zijn hótel ver laat, eer de heeren kans zien aan te toonen, dat het hier waarlijk leveranties voor het Nederlandsche leger geldt. Aan het clandestienebedrijf is natuurlijk verder een einde gemaakt. De rond gezonden monsters zullen dus, althans van uit deze fabriek, geen resultaten meer opleveren. En de heer Winter, die het recept voor de goulasch inbracht, is dan ook weer naar Antwerpen terug gekeerd. Dat de Uranium Company door be middeling van het Roode Kruis de be dragen aan water, steenkool en elec- triciteit, die de „Driebond" te zijnen koste gebruikte voor de fabriek, terug zal krijgen, mag worden verondersteld. Evenzeer dat de schade van het hakken van een gat in den betonvloer der keuken voor het plaatsen van een machine aan de maatschappij zal worden vergoed. Doch wat in deze pijnlijke geschie denis ons natuurlijk wel het meeste tegenstaat, is het ongehoorde misbruik van vertrouwen van een der leiders van het Roode Kruis tegenover dit eerwaar dige instituut, nog wel in het gast vrij opengestelde huis van een vreem deling, die hierdoor de gemeente zeer zeker aan zich verplicht heeft. Inderdaad geldt het hier geen over treding van de geschreven wet, want de uitvoer van geconserveerd vleesch is niet verboden. Maar naar de over tuiging van de publieke opinie zijn hier handelingen gepleegd door ver antwoordelijke mannen, die het ons niet lust nader te qualificeeren. De Minister van Binnenlandsche Za ken heeft onverwijld een onderzoek ge last naar de mate, waarin de burge meester van Krimpen a.d. IJssel, de Koks van het Roode Kruis waren er heer B. Koker Jzn., betrokken is in bezig gepraepareerde ballen gehakt in het geval der aanwezigheid van een bussen te doen; er waren daar reeds beirijf tot het bereiden van vleesch- een menigte blikken kant en klaar ge-j praeparaten in het Roode Kruishospi- reed, een achtduizendtal naar schatting. taai te Rotterdam, waarvan er 'n 1500 goulasch bleken te bevatten. En nog een twaalfduizend bussen stonden er leeg te wachten. De electrisch gedreven aardappelschilma chine van de hotelkeuken was omge zet in een toestel om de blikken dicht te soldeeren. En trouwens alle keuken gerei van de Uranium, de groote pot ten enz., bleken nu reeds drie weken PKËUlkltËURTËM, 20 December. Geref. kerk, vm. 9,30 u. en nm. 5.30 leesdienst. Geref. kerk (Putterstraat), nm. 5,30 u. ds. Laatsman. in gebruik te zijn van deze fabriek, Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u.ds. v. d. Pol. binnen het Roode Kruishospitaal. j Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. Op de verbaasde vraag, voor wie ditu- ^s- de J°ng- alles bestemd was, antwoordden de koks: „voor het leger". Geref. kerk B, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Inmiddels werd de heer Tinsley in 9.30 'nm. 2 ds. Van Padden- kennis gesteld met deze verrassende, burg. bevinding. En toen bleek met waarlijk; Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. verbluffende stelligheid, dat de directeur i leeskerk. der Uranium absoluut niets afwist van Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Ewoldt. het bestaan van dit bedrijf in de keuken Almkerk, vm. 9,30 en nm. 2u dr. Montijn. van zijn eigen hotel. Hij had dit afge- Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. staan aan het gemeentebestuur en zich Baardwijk, vm. 10 u. ds.Louwe Kooijmans. nat.iurlijk in vol vertrouwen op de Babylonïenbroek, vm. 9.30 u da. Blankhart. leiders van het Roode Kruis, van elk |3f«en'oo»af verder toezicht onthouden. Doch men Copeife, L. 2.30 u. ds. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9,30 ds. Japchen. kan zich de verontwaardiging van dezen Engelschman voorstellen, toen hij ervoer, wat daar inmiddels tot stand was ge komen. Te meer omdat ziju hotelper soneel, in den dienst van het Roode Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse Kruis overgenomen en ook door dit Drongelen, geen opgaaf, comité b .taald, meewerkte in de fabriek. Brunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Doch een verder onderzoek leidde f10, u; ds' Sc£™ug' n j Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. tot nog ontstellender uitkomsten. Alras 2 u dSt Do;ner Breda bleek, dat de burgemeester van Krimpen Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callenfals. a. d. IJssel, de heer B, Koker Jzn., Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2u. samen met den Duitschen hotelchef van 1 ds. Van Rennes. de Uranium, den heer Huber, met den Eethen, vm. 9.30 u. ds. F. Van Asch uit caféhouder Soerewein, in de Nieuw- Oud-Vossemeer. straat 12, en den Oostenrijker Barthold Gameren, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Van Ingen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6,30 u. ds. Diemer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u.? Winter, die vroeger op de Leuvehaven, hoek Zalmhavensteeg, een herberg had, waarvan de vergunning moest worden ingetrokken, en die 't laatst in Ant werpen aan de Van Dijkkade een Wiener Café heeft gehouden, een combinatie had gevormd tot het bereiden van Giessen, geen dienst, vleesch praeparaten. En dat de leider s Gravemoer, n.m. 2 u. van étappendienst van het Roode Kruis, Besoijen. dr landweer-majoor J. T. Wilkens, in i deze combinatie actief deelnam, er fiuantieel bij was betrokken, en de aan-1 wezigheid van dit bedrijf dus duldde in het Roode Kruishospitaal, waarover Heesbeen, geen dienst, hij als commissaris de medebeschikking Herpt, geen dienst, had. Deze onderneming heette „Drie- Loevestein, geen dienst, bondRotterdamHolland."Haarkan- Meeuwen, geen opgaaf, toor was gevestigd in de Wijnstraat Nederhemert, Zz. vm. 10 u. ds. Van Voorst 115b, telefoonnummer 8504. f ds. Dierkens van Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. M. van Rennes uit Dussen. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Klumper. Toen men het antwoord, dat deze vleesch-praeparaten bestemd waren voor Vader. Nz. geen dienst. „het leger nader overwoog, kwam Pouderoijen, vm. 9 30 u. ds Paddenburg men tot de overtuiging, dat hiermee zeker wel niet het Nederlandsche leger Raamsdonk, bedoeld is. Wij beschikken immers over uit Aalst, nm. 2 u. ds. Japchen Loonschendijk. van Postkantoor te Heusden. Lijst van de onbestelbare brieven en briefkaar ten, waarvan de afzenders onbekend zijn. Namens de Veréeniging voornoemd, G. F. Gezelle Meerburg, Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, nm. 2 u. ds. Bastiaanse uit Doe veren. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. de Bruijn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1914 | | pagina 2