Men meldt van de Duitsche grens aan „de Tel." Er wordt thans in de Duitsche in dustrie van alle arbeiders een zooge naamde oorlogsbelasting geheven, be staande in eene bijdrage van hun loon. Ik sprak een paar Hollanders, die in een Dnitsche fabriek werken. Volgens hen wordt ook den Hollanders die be lasting opgelegd. Een der mannen moest iedere maaud een dag voor 't leger werken, zoodat hij 's maands 4 Mark 70 (ongeveer f 2.50) moest afdragen. Zijn kameraad, werkzaam in een kolen- iniju, stort voor hetzelfde doel twee procent van zijn loon, wat zoo onge veer op hetzelfde neerkomt. De militaire overheid te Londen heeft de aandacht van het publiek, dat van de straat gebruik maakt, op het gevaar gevestigd, dat dreigt van gra naatsplinters, afkomstig van de kanon nen, die dienen om vijandelijke lucht vaartuigen te bestrijden, die een aan slag op Londen in den zin hebben. Bij het hooren van kanonvuur wordt de burgerlijke bevolking geraden dek king te zoeken, in het bizonder in kelders. Tn Portsmouth is bekend gemaakt, dat, als er bommen uit vijandelijke luchtvaartuigen worden geworpen, zij, die er stukken van vinden, die bij de politie moeten brengen. Er werd bij gevoegd, dat men uit deze bekend making niet moet opmaken, dat er een aanval uit de lucht op til is. Het bestuur van deu Algem. Nederl. Zuivelbond wekr in een ciculaire de bij den bond aangesloten zuivelfabrie ken op, deel te nemen in de groote leening van den Staat der Nederlanden. De secretaris van den bond, de heer O. Reitsma, meent, dat de gezamenlijke inschrijvingen ten minste een millioen zullen moeten bedragen. Het aantal Belgische vluchtelingen wordt in het geheele Westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen steeds min der. Massa's menschen keeren weer naar België terug terwijl vele onvermo gende vluchtelingen naar Nunspeet wor den overgebracht. Binnen den tijd van vier dagen zijn te Aardenburg ongeveer 400 menschen naar Nunspeet gebracht. Het Nederlandsch Comité tot steun van Belgische en andere slachtoffers heeft tot 29 dezer ontvangen in totaal f 464 974.22 frs. 5.552.47 V3 en M. 138 12. Toen de vorige week de grenadiers te Loosduinen oefeningen hielden, had den kinderen een vuurtje aangestookt. Soldaten hadden daarin losse patronen geworpen, die uit elkaar barstten, toen de houten kogels waren afgebrand. Een achttal manschappen werd daardoor verwond, waarbij een drietal zoo ern stig, dat ze naar 't hospitaal vervoerd werden. Het ergst er aan toe was de sergeant B., wiens geheele rug en zijde was verscheurd door stukjes koper van de hulzen. Twee doktoren verleenden de eerste hulp. Een ingesteld onder zoek kon de daders niet aanwijzen en toen kregen allen, die geen patronen in de tasch hadden, 14 dagen arrest. Men schrijft uit Havre aan de „N R.Ct." Over de muiterij onder de Belgische geinterneerden heeft de Belgische ge zant te 's-Gravenhage een rapport uit gebracht aan zijn regeering, die thans te Havre is gevestigd. Aan dit rapport waren toegevoegd uitknipsels uit ver schillende Nederlandsche bladen. Uit vertrouwbare bron wordt ver nomen, dat de strekking van dit rap port niet is ten nadeele van de Neder landsche militaire macht, die wel ge noodzaakt was, zich krachtdadig te doen gelden. Van het Oostelijk front wordt over Londen dd. 30 dezer geseind: Een officieel rapport van het Russi sche hoofdkwartier zegt, dat de vlucht der Oostenrijkers over de Karpathen j,l. Zondag eiken vorigen terugtocht van dit leger overtrof. In hun over ijlde vlucht in de buurt van de Doe- kla-pas lieten zij alles achter, zelfs docu menten en kaarten van den staf, regi ments-vlaggen, geld en ontzaglijke hoeveelheden wapens en schietvoor raden. De Russische cavalerie achter volgt hen en neemt een groot aantal gevangen. Terwyl Nieuw-Zeeland zich voorge nomen heeft elke maand versterkingen naar Europa te zenden, heeft Canada besloten als de oorlog nog een jaar duurt 250.000 man hulptroepen naar Engeland te zenden. Plaatseiyk Mieum. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste ad:e3 voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heunden, 1 Jan. Op heden, des voorm. ten elf ure, ver gadert de Gemeenteraad. De agenda bevat: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Benoeming Regent Godshuizen, wegens gewone aftreding van den heer Honcoop. 4. Rekening 1913 en begrooting 1915 der Godshuizen. 5. Voorstel van B. en W. om de kermis in 1915 niet te doen doorgaan. 6. Machtiging aan B. en W. tot het hou den van verkoopingen en verhuringen in 1915. Vanwege het Algemeen steun-comité is aan alle werkeloozen, tengevolge van de tijdsomstandigheden, alhier een Kerstmis gift van een gulden uitgereikt; welke gift voor de betrokkenen eene aangename ver rassing was. Onze stadgenoot de heer J. Bax, is met ingang van 1 Jan. aangesteld tot veer- knecht aan het rijksveer HerptBern. De snoekvisschers hebben thans wer kelijk niet te klagen. Door N. v. O. alhier werden in de afgeloopen week niet minder dan 28 met den hengel gevangen. De heeren Verhoeven c. s. die met een zestal geweren in den Baard wij kschen overlaat hebben gejaagd, hadden het succes te schieten 54 hazrn, 1 patrijs, 1 roofvogel en 1 vinkrijger. Capelle. Woensdag 6 Januari e.k., des avonds half zeven, zal in openbare vergadering voor de Jongelingsvereeniging op geref. grondslag, in het gereformeerd kerkgebouw optreden: ds. C. Lindeboom uit Amsterdam, met het onderwerp „Het Roode paard". Woensdag j.l. gaf de Rederijkers kamer „Vriendentrouw" een uitvoering. Hoewel het weer goed was, was het publiek slechts matig opgekomen. Twee stukken werden opgevoerdEen drama getiteld „Haar Gustauf" en een blijspel „Een knap stel". Het eerste een tooneelstuk in vier bedrijven, werd uitstekend gespeeld. Toch scheen dit drama minder in den smaak te vallen dan het blijspel. Onder het opvoeren van dit laatste waren de lachspieren van de bezoekers dan ook bijna onophoudelijk in beweging. Van dit blijspel mag eveneens gezegd worden, dat het uitstekend werd gespeeld. Met een gezellig bal werd deze genoegelijke avond besloten. Tweede Kerstdag werd in de Kerk alhier het Kerstfeest gevierd door de kin deren der Zondagsschool. Zij werden op allerlei lekkernijen onthaald, terwijl ieder van hen een mooi boek ontving. .Almkerk. Tot ouderling der Geref. gemeente alhier is herkozen de heer H. v. d. Meijden, terwijl in de plaats van den heer P. v. d. Heuvel, die zich niet meer herkiesbaar stelde, is gekozen de heer Van Ipperen. kiesscn. Bij Kon. Besluit is pen sioen verleend aan den heer W. Heijstek, als Gemeente-Secretaris alhier, groot f296, en als Gemeente-Ontvanger f 128, 's-Gravemoer. De Christelijke zangvereeniging „Halleluja" met haar vier- etemmig gemengd koor, gaf Vrijdagavond in de Gereformeerde kerk weder hare jaar- lij ksche Kerstuitvoering. De stukken werden uitnemend gezongen en alles kwam goed tot zijn recht. De in het programma ter afwisseling ingelaschte samenspraken wer den ook goed uitgevoerd, waarvan vooral die door een drietal dames gedane keurig en correct was. Elke kerkelijke gemeente heeft hier haar eigen Zondagschool en door de leer lingen dezer drie scholen is hetjaarlijksche Kerstfeest met groote opgewektheid gevierd. Voor de kinderen heeft dit feest als naar gewoonte een groote aantrekkelijkheid, daar zij dan rijkelijk worden getracteerd en met onderscheidene geschenken vereerd. Geinleren. Benoemd bij het on derwijs in Neerlands-Indië, [de heer H. Brune. Den benoemde onze gelukwenschen. Bij de gehouden aanbesteding door de stoomzuivelfabriek „Op Hoop van Zegen" voor het rijden der melk in het jaar 1915, was laagste inschrijver voor het dorp J. Saakes, en voor de buitengemeenten C. Schreuders. Eenige dagen geleden werd bij den landbouwer J. v. d. Heuvel, tevergeefs f 375,geboden voor een stier. lieinvciiiljjk. Ruim zes weken geleden, verdronk op jammerlijke wijze na bij de Moerdij ksche brug, de echtgenoote van D. de Hoog. J.l. Donderdag is het lijk aldaar gevonden. Het stoffelijk overschot dat nog goed kenbaar was, is alhier op plechtige wijze ter aarde besteld. Op den 2e Kerstdag, 's avonds omstreeks 11 uur, brak er door onbekende oorzaak brand uit in de groote boerderij van den heer A. Lagrouw. Van het vee dat er op stal stond, kwamen 5 kalveren in de vlam men om. Ook de aangrenzende woning roet 3 schuren van den landbouwer A. v. d. Stelt, bewoond door W. de Jong, was spoe dig een prooi der vlammen. De bewoners moesten in nachtgewaad het brandende huis ontvluchten. Alleen het vee werd met veel moeite gered. Er is van beide land bouwers zeer veel graan, hooi en landbouw- f gereedschappen verloren gegaan. Verzeke ring dekt de schade. Etuaiiisrtonk. De heer W. G. van Dongen, onder wijzer* te Dinxperlo, slaagde te Arnhem voor het examen hoofdakte. Men is thans te Keizersveer bezig een brug te bouwen over den Uiterwaard, zoo dat in 't vervolg de brug over de Maas ten j alle tijde zal kunnen worden gebruikt. De rentecommissie der ouderdoms- pensioenswet heeft haar zetel verplaatst van Geertruidenberg naar Tilburg. Sleeuwfjk. Bij den landbouwer A. v. d. S. te Kille, is de besmettelijke veeziekte „mond- en klauwzeer" geconsta teerd. 17 stuks vee zijn onteigend en af gemaakt. Sprang. De 2e Kerstdag gaf de ohr. zangvereeniging „Excelsior" alhier, haar gewone jaar lij ksche winteruitvoering. Nadat haar voorzitter de heer P. D. Netten, de aanwezigen het welkom had toegeroepen, droeg hij de leiding aan haar directeur, den heer Jac. Sars te Waalwijk over. Onder lei ding van dezen eminenten directeur, werd het programma op verdienstelijke wijze afgewerkt. De solisten, alsmede den accom- pagnateur de heer L. Both uit Besoijen, wisten hun oude roem te handhaven. Hoogst voldaan en dankbaar gestemd, verliet zeker een ieder het kerkgebouw. J.l. Maandag had de 78-jarige land bouwer A. de B. het ongeluk van den hooi tas te vallen. Werd eerst voor het ergste gevreesd, na geneeskundig onderzoek bleek, dat het boven wonder goed was afgeloopen. Met den schrik en enkele kwetsuren aan zijn schouder, kwam hij vrij. in den nacht van Maandag op Dins dag, heeft de storm in deze gemeente veel schade aangericht. Vele rieten- alsmede pannedaken zijn stukgewaaid Bij den laud- bouwer O. viel een grooten schoorsteen door het rietendak heen, en kwam met hevig gekraak in het achterhuis terecht. Persoon lijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. WÜk. Aan J. van Kuijk, loteling der lichting 1913, is wederom bij Koninklijk besluit van 3 December 1914, no. 38, vrij stelling voor één jaar verleend. Het aantal stuks vee bedroeg in deze gemeente in de maand December 1154. De collecte, gehouden ten behoeve van noodlijdende kerken en personen, bracht alhier op een bedrag van f 6, Openbare vergadering vau den Raad der gemeente Meeuwen, van 23 December 1914. v.m. 11 uur. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitter de heer D. F. Brune, Burge meester. Secretaris de heer J. P. Sprong. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Ingekomen Een door Ged. Staten goedgekeurd be sluit van den jRaad, tot wijziging der be grooting 1914. Eene mededeeling van Ged. Staten, dat aan de gemeente is toegekend een buiten gewone subsidie krachtens de wet op het lager onderwijs, groot f 350, Een besluit van voornoemd college, hou dende goedkeuring der begrooting voor het dienstjaar 1915. De Voorzitter deelt daarop mede, dat aan de orde !s de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur te Babyloniën- broek en Hill, aangezien met 1 Januari a.s. periodiek zal aftreden de heer Adr. de Graaff Hzn. Op de door Burgemeester en Wethouders opgemaakte voordracht zijn vermeld: No. 1 W. de Graaff Hzn.; no. 2 W. Lankhaar Czn.no. 3 A. J. Zijlmans, allen wonende te Hill. Uit de daarop gehouden stemming blijkt, dat tot lid benoemd is de heer W. de Graaff voornoemd. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. I^IGËZOMnËW. Kerstmi» aan de bruis;. In uwe courant d.d. heden, lees ik onder het „Plaatselijk Nieuws", uw berichtje omtrent de Kerstmisviering van mijn detachement aan de brug. Vergun mij s.v.p. op dit overigens zeer vriendelijk gestelde bericht een kleine rectificatie en aanvulling ta mogen geven. Een Comité van Nederl. Dames, zich noemende: ,,'t Vrouwen-Comité Kerst gaven" stelde mij in de gelegenheid, voor de bedoelde feestdagen, aan iederen man van mijn detachement uit te rei ken een tabak- en sigarenpijp, wat si garen en een busje met speculaas, ter wijl 's avonds chocolademelk gedronken werd. Ook de Commissie onder voorzitter schap van Z. E. den luitenant-generaal b. d. W. G. F. Snijders, zond sigaren en tabak voor het detachement. Bovendien kwamen Baron en Baronesse van Wassenaer van het kasteel te Ne- derhemert op den 2en Kerstdag per soonlijk een aantal versnaperingen voor het detachement brengen. Een kleine verrassing voor de mili tairen valt dus vrijwel in 't niet, bij al de Kerstgaven die hun van andere zijden gewerden. Mijn aanvullingsbericht zou echter nog onvolledig zijn indien ik verzuimde gewag te maken van de verrassing die kader en manschappen van mijn detache ment mij bereid hebben in den vorm van een fraaien inktkoker, dien ik op Kerstmorgen op mijn bureel komend van hen ten geschenke mocht ontvangen. Vetrouwende U het bovenstaande wel in Uw geacht blad zult willen opnemen, betuig ik U bij voorbaat beleefden dank daarvoor. Hoogachtend, Dan was er niet dat onbeschrijfelijke familieleed, een vrouw die zich schaamt voor haar man, kinderen die bang zijn ▼oor hun vader. Dan was er niet die vreeselijke ar moede in zoovele gezinnen, waarvan de zuurverdiende penningen gebracht worden naar de kroeg, terwijl in huis de Kinderen hoognoodig wat verster kend voedsel en wat warme kleeren moesten hebben. Dan was er niet dat ijselijk vloeken, lasteren, zondigen op allerlei wijs, waar toe de drank zijn slachtoffers altijd aan port. Dan zou er toch zooveel meer geluk, gezondheid, godsvrucht, wel vaart, ouder en kindervreugd gevonden worden in de maatschappij, ook in onze omge ving. Dan zou de eerste dag van het jaar niet voor duizenden wesen een dag van bedwelming, goddeloosheid en laag zing genot. O, ais dat zoo eens ware Waarde Lezer wilt gij meehelpen op 1 Januari 1915 te beginnen in uw kring aan die afschuwelijke drink gewoonten een einde te maken? Dan niet schenken en niet drinken als er bezoek is. Wensch elkander Godszegen toe, maar dan zoo, dat Gij tegelijkertijd Uw naaste niet helpt op den weg des verderfs. Afd. Heusden van de N. C. G. O. V. Bliiiucnlaiid. AL§ Als er eens geen drinkgewoonten waren op aarde. Wat dan? Dan zouden er niet gevonden worden mannen en vrouwen, geestelijk en li chamelijk door alcohol ten verderve gevoerd. In den nacht van Maandag op Dins dag heeft er een brutale inbraak plaats gehad in het Kon. Penningkabinet te 's Gravenhage. De bediende ontdekte gistermorgen, dat ongewenschte bezoe kers hun slag geslagen hadden. De dief of dieven schijnen zich in het gebouw der Kou. Bibliotheek te hebben laten insluiten, hebben een groot gat gezaagd in den vloer vnn een zich boven een der zalen bevindende kamer en hebben zich vermoedelijk langs een touw of touwladder laten afzakken in de mu seumzaal. Daar werden verschillende kasten opengebroken en is een groot aantal voornamelijk gouden munten en penningen gestolen. Bij een voorloopig vluchtig onderzoek kon worden vastgesteld, dat een zeer groot aantal gouden Nederlandsche pen ningen ontvreemd is. Vele hoogst be langrijke meerendeels unieke stukken, geslagen bij de vreden van Munster, Rijswijk en Utrecht, waren verdwenen, de groote gouden penningen, geslagen bij den moord op de gebroeders De Witt, het eeuwfeest der Oost Indische Compagnie, vele penningen aangeboden aan de stadhouders Willem IV en V ontbraken. Verder belangrijke ontvreemde stuk ken zijn de groote gouden penning in 1667 door de Staten-Generaal aan den schout bij nacht Vlugh verserd wegens de door hem op de Engelschen behaalde overwinningen, en een unieke gouden ovale penning door Gouverneur en Raden van Nederlandsch-Indië vereerd in 1681 aan Salomon, koning van Ma- natoetoe (op Timor). Uit een kast, ge denkpenningen bevattende tusschen 1863 en 1875 geslagen, waren alle gou den stukken verdwenen. Het aantal gestolen Nederlandsche gouden munten is slechts gering en bepaalt zich tot eenige onbelangrijke moderne stukken, die gemakkelijk weer te vervangen zijn, en de rijke afdeeling antieke Grieksche en Romeinsche mun ten heeft gelukkig geen schade geleden Een oogenblikkelijk door de politie ingesteld onderzoek heeft nog geen re sultaat opgeleverd. N.R.Ct. In den nacht van Maandag op Dins dag heeft in ons geheele land een storm gewoed, die meermalen op een orkaan geleeken op verschillende plaatsen aanmerkelijke schade veroorzaakte. Zoo lezen wij dat rondom Alkmaar in de bosschen vele boomen ontworteld wer den, en aldaar aan verschillende huizen schade aangericht is. In het Westland moesten tallooze broeiramen 't ont gelden, terwijl te Tiel het dak der groote kerk een 1000 pannen moest verliezen Op Texel zijn de zeedijken ernstig beschadigd, terwijl de gemeenschap met het vaste land verbroken werd. Ook op zee deed de storm zich gelden. De Amelandsche postboot en een tjalk werden op het strand gezet en twee Volendammer botters zijn gezonken persoonlijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Uit den Haag meldt men: Op den Delftweg werd een tolbaas door een omvallenden boom gedood, terwijl een schippersknecht door het neervallen van den mast, ingelijks door den storm, doodelijk getroffen werd. Ook hier zijn in 't bosch evenals op den Seheveningschen weg, vele boomen een prooi van den storm geworden, en in de havens verschillende schuiten gezonken. Ook het Vondelpark te Amsterdam heeft het geducht moeten ontgelden, daar zijn een honderdtal zware boomen omgewaaid. Verder komen uit alle streken van ons land berichten over verwoestingen. PREDIKBEURTEN, 1 en 3 Januari. 3, vm. 10 en nm. 6 u. dezelfde. 3, Geref. kerk, vm. 9,30 u. lees- dienst, en nm. 6 u. ds. H. van der Zanden uit Andel. Geref. kerk (Putterstraat), geen opgaaf. Geref. kerk A, geen opgaaf. Geref. kerk B, geen opgaaf. Chr. Geref. Kerk? 3, vm. 9.30 u. dezelfde, nm. geen dienst. Geref. kerk, 3, vm. 9.30 en nm. 2 tl lGesksrk Aalburg, 1, vm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, 3, vm. 9,30 en nm.2u. dr. Montijn. Andel, 1, vm. 9.30 u. ds. v. d. Put. 3, vm. 9.30 eu nm. 2 u. dazelfde. Baardwijk, 3, vm.lOu.ds.LouweKooijmans. Babylonünbroek, 3, vm.9.30u.ds.Blankhart. Besoijen, 1, vm. 10 u. ds. Dierkens. 3, vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, geen opgaaf. Geertruidenberg, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u.? Giessen, geen dienst. '8 Gravemoer, 3, v.m. 9.30 u. ds. Locher van Waspik, nm. 2 u. ds. Fetter van Waalwijk. 1, Geref. kerk, vm. 9.30 u. ds. Van Stempvoor te Veenendaal. vm. 9,30 en nm. 2 u. lees- kerk. 1, Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 ds. Klumper. 3, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. dezelfde. Nz. geen dienst. 3, vm. en nm. dezelfde. Afloop Aanbestedingen. Aan het Ministerie van Waterstaat ia Woensdag aanbesteed: lo. het uitvoeren van werken tot ver betering van de Bo/en-Merw«de, onder de gem. Werkendam, Hardinxveld en Slie- drecht.| Laagste inschrij ver de heer T. van Haaften, te Zaltbommel, voor f 53,831. 2o. het uitvoeren van werken in de rivier de Lek, onder de gemeente Jaarsveld en Lexmond, prov. Utrecht en Zuid-Holland, tusschen de kilometerraaien CI en CIII der herziene rivierkaart. Laagste inschrijver de heer J. A. van Hattum, den Haag, voor f 30.680. 's Gravenhage. Aan het departement van waterstaat is heden aanbesteed het verbe teren van den IJssel bij Wyhe tusschen de kilometerraaien CVI en CXI der herziene rivierkaart. Minste inschrijvers J. Kraaijeveld en E. van Noordenne, te Sliedrecht, voor f50,300> Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 25 Dec. 1.96 M. 1.78 M. N.A.P. 26 1.84 1.74 27 1.96 1.67 28 2.03 1.53 1.96 1.67 2.03 1.53 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 29 Dec. 2.44 M. boven 0. 30 2.27 Marktberichten. Geachte Redactie Res. Eerste Luitenant Detachements- Commandant, JOH. W. BUURMAN. Heusden, 1, vm. 10 ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, geen opgaaf. Aalst, 1, vm. 9.30 u. ds. Paddenburg. Brakel, geen opgaaf. Capelle3, nm. 2.30 u. ds. Locher uit Waspik. Geref. kerk, geen opgaaf. Loonschendijk, geen opgaaf. Doeneren, 3, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. Drongclen, 3, nm. 2 u. ds. Dierkens uit Besoijen. Drunen, 3, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussen, geen opgaaf. Eethen, geen dienst. Gameren, geen opgaaf. Genderen, 3, nm. 2 u. ds. Blankhart uit B' broek. Heesbeen, geen opgaaf. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, Zz. geen opgaaf. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, geen opgaaf. Raamsdonksveer, geen opgaaf. Rijswijk, geen opgaaf. Sleeuwijk, 1, vm. 9.30 u. ds. Viach. 3, vm. 9.30 u. dezelfde. 1, Geref. kerk, vm. 9,30 u. ds. Ak kerhuis. Sprang, 3 vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. Louwe Kooijmans uit Baardwijk. Geref. kerk, 3, vm. 9.30 en nm. 2 u. leesdienst. Uitwijk, geen dienst. Veen, vm. 9,30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, 3, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, 3, vm. 9.30 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., 3, rm. 9,30 u. ds. Gobius du Sart. ff A ,wx 1) A.li 9 9 9 11 SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 82 ct per half kilo en die der eieren f 1.76 ie 26 stuks, OOSTERHOÜT, 30 Beo, Boter f 1,58 a 1,60 per Kg* Eieren f 0.28 en 0,36 de 4 stuk:. BESOOIJEN, 22 Bee. Be prijs der Boter was heden f 1.58 a f 1.64 per Kilo. Aangevoerd 150 K.Q. Eieren 5 a 51/2 ct per stuk. LANB VAN ALTENA, 23 Beo. Aardappelen. Vroegm f 0.00 i f 0 00; Blauwe f 2 50 f Ï.Th Zeeuwen f 2 Th if 3.00, Jammen f if.. Hooi le qual. f 19.00 i f 20.— 2e qttal. (voor de persj f 12 "0 i 13 00 Klaverhooi f 18.- i ƒ19. Wiu stroo 11 00 A 12 00 Oeel dito 10 i f 11. Varkens tot een gewicht van Th K.6. 24 i 25 ets. zwaardere 32 <1 33 ctBoter 0.75 i 0 80 pew half K.6. Eieren 1 30 i f 1 60 per 26. ALMKERK. Be zetting der boter is deze week op ie markt ƒ0 75 in de winkels dus f 0 83 per k. kilo- Eieren f 1.80 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.65.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2