Het offieiaele Fransche communiqué van Maandagmiddag 3 uur luidt: In de buurt van Nieuwpoort en Lom- baertzijde heeft de vijand de onlangs door ons genomen posities hevig ge bombardeerd om een aanval voor te bereiden. I)aar kwam hij echter niet aan toe, daar onze artillerie de vijan delijke infanterietroepen, die zich met de bajonet op het geweer tot een storm aanval gereed maakten, verstrooide. In de buurt van Yperen hebben artilleriegevechten van onderscheidene hevigheid plaats gehad. In het dal van de Aisne heelt onze artillerie verscheiden Duitsche kanonnen tot zwijgen of in het ongereede gebracht. Zij heeft voorts in de buurt van Soupir en Heurtebise vijandelijke schansen vernield. In de nabijheid van Berry au Bac heeft onze infanterie een loopgraaf op heuvel 108 genomen. In de Argonne duurt in de streek van St. Hubert en Fontaine-Madame het infanteriegevecht om de voorste loopgraven voort, die wij in de laatste 48 uur verscheiden malen hebben ver loren en hernomen. In de streek van- Ilartmannsweiler- Kopf in den Elzas gaan wij niettegen staande het uiterst moeilijke terrein, wat van onzen rechtervleugel aangaat, voorwaarts. Bij Steinbach heeft een vijandelijke aanval van Uffholz uit, voo bereid door een hevig bombardement hem korten tijd in het bezit gesteld van onze voorste loopgraven. Door een krach- tigen tegenaanval hebben wij ze her overd. In Argonne heeft het gevecht tot aan den avond geduurd. Te Fontaine- Madame en St. Hubert zijn alle po gingen van den vijand afgeslagen. Van ochtend is de strijd hervat. Er zijn nog geen berichten over de verrich tingen van heden op dit punt. Ook niet over het gevecht dat vandaag op den Hartmannsweiler Kopf wordt voort gezet. Officieel wordt uit het groote Duit sche hoofdkwartier gemeld De dag van gisteren is zonder ge beurtenissen van belang voorbijgegaan. In het Argonnerwoud hebben wij twee aanvallen van de Franschen zonder moeite afgeslagen. Bij Hartmannsweiler-Kopf in den Elzas maakten wij vorderingen en namen wij 50 jagers gevangen. Een bericht uit Stockholm luidt De verbittering tegen Engeland neemt in Zweden toe. Teekenend is een arti kel van de Malmöer Snaellposten, waar in gezegd wordt, dat het, na het op treden, dat Engeland gedurende den oorlog tegen de onzijdigen aan den dag legt, moeilijk wordt Engeland nog als de beschermer der kleine volken te be schouwen. Wat er op economisch gebied gebeurt, kan gemakkelijk op politiek gebied overgebracht worden en zoo kun nen de kleine staten van Engeland slechts zoo lang bescherming verwach ten als het behoud hunner zelfstandig heid strookt met de machtsbelangen van Engeland. Engeland's optreden is van economisch standpunt beschouwd onverklaarbaar. Engeland, dat vroeger om zijn eerlijk standpunt in handels kwesties bewonderd werd, beleedigt nu door wantrouwen en inbreuk maken voortdurend het Zweedsche zakenleven en de leidende mannen in deD handel. Omtrent de aanslag der Duitschers op Duinkerken deelt de Engelsche Ad miraliteit het volgende medeEr is voorbijgangers een blikken bakje voorhield, en hen smeekend scheen aan te zien, en die hand zelf was verbrand en donker ge kleurd als die van een neger, maar zorg vuldig gewasschen. 't Was moeielijk den juisten ouderdom van den ongelukkig© te bepalen; zells als men oplettend toekeek, kon men slechts gissen dat die tusschen vijt-en-dertig en vijftig jaar moest zijn. Bo vendien onderscheidde zijn geheele houding hem van de gewone bedelaars. Zijn hoed was veel te groot en diep over de oogen getrokken, die gesloten oogleden lieten van tijd tot tijd een witte streep doorschemeren. Niettegenstaande het warme voorjaarsweer had de man den kraag van zijn jas hoog opgezet, waarschijnlijk om zijn gebrek aan linnen te bedekken. Het hoofd was nederig ter aarde gebogen, en 't eenige dat daarvan zichtbaar was, was een zware baard, die het gelaat voor drie vierden bedekte en den omtrek aan het oog onttrok Op een plakkaat, dat de blinde op zijn borst droeg, wae de geschiedenis van zijn ongeluk vermeld. „Stoker, verbrand door 't springen van een ketel." Dat was alles, dus eenvoudig genoeg. Niemand had hem vroeger in dit stads gedeelte opgemerkt en de agenten, die onder de kastanjeboomen in de buurt slenterden, zagen hem welwillend aan, hij behoorde onder de menschen, die geen leven maken en geen moeite geven, hij was dus volkomen vrij om zijn bedrijf ongestoord uit te oefe nen, er waren immers ook geen equipages of wandelaars waarvan hij de passage be- moeielijken kon. Enkele voorbijgangers namin uit zijn uitgestoken hand de blauwe of rose papiertjes aan, waarin de toekomst, zoo het heette, voorspeld werd, en legden hun pennikske op het blikken bakje van den poedel, waarvoor deze dan namens zijn meester met den kop zyn dank toeknikte. geen bijzondere schade aangericht. Een bom is naast het Amerikaansche con sulaat terecht gekomen, waarvan alle ruiten braken en het meubilair stuk geslagen werd. De admiraliteit deelt voorts mede, dat gisteren twee Engelsche vliegers Zee- brugge bezocht hebben. Zij hebben zeven-en-twintig bommen op twee duik- booten en op de kanonnen aan de haven laten vallen. Men gelooft, dat er een duikboot zwaar beschadigd is en dat er tal van kanonniers zijn omgekomen. Een der vliegers was op de verkennings vlucht, die hij vóór den aanslag deed, op een oogenblik door zeven Duitsche vliegtuigen omringd. Hij slaagde er echter in te ontsnappen. Op zijn tocht naar Zeebrugge werd hij licht aan de dij gekwetst, maar hij zette zijn tocht voort en vervulde zijn zending. Een bericht uit Italië luidt: Het be stuur der radicale partij heeft eenstem mig een motie aangenomen, verklarende dat Italië zich niet buiten het Euro- peesch conflict kan houden. Maandagnacht is het gedenkteeken van den Spaanscben anarchist Ferrer, dat te Brussel is opgericht, op minne wijze bezoedeld. Bij de bevolking ver wekte dit opwinding, die tot een volks oploop aanleiding gaf. Reeds eenige jaren geleden, toen het gedenkteeken opgericht werd, traden, zooals bekend is, partij geschillen op scherpe wijze aan bet licht. Het stond thans te vreezen, dat de aanslag op het gedenkteeken ongeregeldheden zou uitlokken. De gouverneur-generaal heeft daarom het stedelijk bestuur gelast het gedenk teeken te doen verwijderen. Aan de Msb. uit Putten Hedenmorgen heeft de Belgische geestelijkheid namens het Duitsche gouvernement een schrijven ontvangen, waarin haar bericht wordt, dat haar sa larissen door het Duitsche gouverne ment zullen worden uitbetaald. Tot het ontvangen van het salaris moet de ver klaring geteekend worden, dat door den betrokken geestelijke geen enkele daad zal gesteld worden, nadeelig voor het Duitsche bestuur. Het schrijven is onderteekend dooi den vicaris-generaal in het bisdom Mechelen. Het nationale Poolsche comité heeft een proclamatie uitgevaardigd, waarbij wordt bekend gemaakt, dat de groot vorst zijn toestemming heeft gegeven voor het vormen van Poolsche legi oenen, elk bestaande uit infanterie, cavalerie en artillerie, en onder bevel van Poolsche officieren. -De geruchten,'meldt de N.R.Ct, om trent oorlogsplannen van Roemenië houden aan. De Frankfurter Zeitung heeft nu weer via Italië en Zwitserland vernomen dat Roemenië reeds een be gin zou hebben gemaakt met zijn mo bilisatie. Een koninklijk besluit om de mobilisatie af te kondigen is echter volgens andere berichten nog niet af gekomen, en de Roemeensche gezant te Berlijn heeft er nog geen bevesti ging van ontvangen. In Japan is dezer dagen een wet aangenomen, die alle minderjarigen het rooken van tabak verbiedt. Pas wauneer een Japansch jongmensch den leeftijd van 20 jaar bereikt heeft, is het hem veroorloofd, zich met nicotine te ver giftigen De wet is beel scherp en straft De blinde bleef onbeweeglijk en alleen als het trottoir verlaten was, en niemand zijn gedrag kon opletten, wendde hij het hoofd naar het hotel van baron Raynaud en luisterde aandachtig of hij ook eenig gerucht van dien kant vernemen kon; maar het hotel was te ver verwijderd, dan dat het geluid tot hem zou kunnen doordringen. Maar was die ongelukkige werkelijk blind? 't Was zeer twijfelachtig, als men oplette hoeveel moeite hij deed om door zijn half gesloten oogleden den prachtigen tuin te overzien. De aristocratische woningen, nu bijna alle in handen van de geldvorsten, moeten op de voorbijgangers wel den indruk maken van een paradijs, waarvan de toegang voor hen verboden is, en vooral het hotel Raynaud wekt dat gevoel op. Achter het hek voert een rechte laan midden door het park, beschaduwd door hoogopgaande sier- boomen, naar de stoep van het gebouw, waarvan men in de verte den grijssteer.en gevel en de wit geverfde jalousieën onder scheiden kan, Langs de avenue Gabriel loopt een terras, aan de nieuwsgierige blik ken der voorbijgangers onttrokken door een gordijn van klimop, dat zich laügs de balus trade en de pilaren slingert; een paar mar meren standbeelden, waaronder een Psyche van hooge kunstwaarde, half verborgen achter wilden wingerd en klimrozen, "ver sieren dat terras, terwijl achter het gordijn van klimop een sierlijke kiosk de bewoners van het hotel tot een oogenblik toeven uitlokt. De blinde legde zooveel inspanning aan den dag om met zijn lichtlooze oogen het park te doorzoeken, dat hij zeer waarschijn lijk diar zijn plaats gekozen had om de bewoners onbemerkt te kunnen bespieden en dat zijn armoede maar voorgewend was. Niemand lette op hem, en twee uren lang bleef hij daar zitten om de gaven van de enkele voorbijgangers in ontvangst te nemen overtredingen zeer streng Zelfs wanneer kinderen in opdracht van vader of moeder sigaren of tabak koopen, is het den winkelier verboden, het hnn te verschaffen. De straf begint met geld boeten, door de ouders te betalen. Re cidivisten gaan naar de gevangenis. Een telegram aan de Morning Post uit St. Petersburg luidt: Het is onwaarschijnlijk, dat de Rus sen voor het oogenblik in de richting van Erzeroem oprukken. In de nabij heid van deze plaats woeden besmet telijke ziekten, vooral typhus. Boven dien beheerscben de Russische kanon nen de wegen naar de vesting en de afiekening met bet overschot van de verslagen Turkscbe legers kan geschie den zonder in de buurt van Erzeroem te komen. De „Times" verneemt uit Petersburg dat de Russische vloot een Turksch stoomschip met de geheele Turksche luchtvloot aan boord, heeft doen zin ken. De generale staf van den opperbe velhebber der legers in Rusland deelt mede, dat blijkens verklaringen van Hougaarsche krijgsgevangenen, de ma joor van het 22e Honved-regiment in een toespraak tot de recruten heeft ge zegd„Wanneer ge in Rusland zult komen, moet ge geen genade kennen voor grijsaards, vrouwen en kinderen, zelfs niet voor de ongeborenen." Naar uit Kopenhagen aan de Köl- nische Zeitung wordt geseind, verwacht men in Warschau dat voor het einde van deze maand het Russische offen sief, ditmaal in overeenstemming ge bracht met de eigenaardige samenstel ling van het Russische leger en het onderling verband zijner deelen, op een nieuw gevechtsterrein de aandacht van heel de wereld zal trekken. De Morning Post verneemt uil Parijs dat nu gebleken is, dat het slot van generaal Von Klucks aanval op Soissons voor de Duitschers met zware verliezen gepaard ging De mogelijkheid van een doorbraak over de Aisne is vrijwel uit gesloten. Volgens de laatste bijzonderheden over het gevecht hebben de Franschen, toen zij uit de lijn CuffiesCrouy waren verdreven, hardnekkig standgehouden in de loopgraven in de weiden, welke zij vóór hun opmarsch bezet hielden. De Duitschers groeven een tunnel naar de rivier en lieten deze daarna springen, met het gevolg, dat net rivier water de weiden en loopgraven in stroomde. Tegelijkerheid wierpen zij zich in massa op de terugtrekkende Franschen, waarop een verbitterd ge vecht aan den rivieroever ontstond. De Franschen verloren daar 12,000 dooden, gewonden en gevangenen. Maar terwijl de Duitschers in hun overwinningsroes al hun aandacht wijdden aan hun slacht offers daar in de bocht van de rivier, ontwikkelden (andere) Frausche troepen zich snel en vielen de Duitschers rechts en links in de flank, terwijl de Fran scbe artillerie enfileervuur afgaf op de Duitsche massa's. Vele Duitsche troe- penonderdeelen werden zoodoende af gesneden. Gedurende de door deze actie ontstane verwarring wisten de Fran schen over de rivier te komen. Zes duizend Duitschers werden gedood, ge wond of gevangen genomen. de oogst was gering, want gewoonlijk wordt slechts op warme zomeravonden dat trottoir druk bezocht, 't Was al elf uur en een trek van ontmoediging kwam op het gelaat van den blinde, toen hij op het perron, dat uit de verte zichtbaar was, een Blanke jonge vrouw, in een licht kleed, met een klein meisje van acht of negen jaar aan de haDd, zag verschijnen. De blinde drukte de hand op het hart om het hevig kloppen te bedwingen. Zijn oogleden beefden, twee tranen gleden langs zijn gebruinde wangen en bleven in zijn met zilveren draden doorweefden baard hangen. Een zenuwachtige schok ging hem door 't lichaam en hij had al zijn geest, kracht noodig om op twee voorbijgangers te letten, die hij, toen zij nader gekomen waren, de hand toestak met de woorden: Een aalmoes voor een armen blinde, als 't u blieft. De twee wandelaars zetten hun gei; rek voort zonder op den blinde te letten, dien zij onachtzaam een paar muntstukken toe wierpen de jongste voerde het woord en zeide tot den andere, een lange, magere man in een lange, grijze overjas gekleed, die aan een priesterkleed deed denken: Die Cabiral maakt mij ongerust. Hij is onverzadigbaar. De groote, magere man antwoordde een voudig 't Zal zaak zijn om op te passen. Als door een adder gestoken hief de blinde het hoofd op en herkende den man, die 't laatst gesproken had. 't Was niemand anders dan Guillard, Falgence Guillard en zijn metgezel, wiens gelaat hij niet onder scheiden kon, had den naam van Cabiral genoemd. Dat waren al twee namen van de drie schurken, over wie Besnou den vorigen avond gesproken had. Fulgence Guillard stond dus nog altijd in betrekking met Cabiral en als men den eerste volg de, Graaf Jalius Andrassy heeft zich tegenover een medewerker van de Az Est over de in Italië aangenomen motie als volgt uitgelaten Ik kan in 't gffieel niet gelooven, dat Italië zich tegen ons zou keeren. Indien wij den oorlog zouden verliezen, zou Italië in de Middellandsche Zee in een moei.ijk parket geraken. Het zou daar dan als laatste mogendheid komen achter Rusland, Frankrijk en Engeland, ook de toekomst van Tripoli zou in gevaar verkeeren en een uit breiding in Afrika ware buitengesloten zijn bestaan zou dan afhingen van de genade der triple entente. Daarentegen zou Italië in geval van een zege onzer zijds de leidende mogendheid in de Middellandsche Zee worden. Wij denken er niet aan onze macht ten koste of ook maar in het nadeel van Italië te vergrooten, wij voeren oorlog ter onderdrukking van de ons bestaan bedreigende Zuid Slavische agi tatie en om den vijandelijken ring, die ons omgeeft, te verbreken. Gelukt ous dit, dan kan Italië er op rekenen, dat wij het de behulpzame hand zullen bieden om het in zulk een mate te versterken, dat het behoud van het evenwicht wordt mogelijk gemaakt. Overigens ware het toch een recht- streeksche beleediging, ook maar te willen veronderstellen, dat een cultuur natie als de Italiaansche haar bond genoot slechts daarom in den rug zou willen vallen, omdat zij streeft naar een bezitting van dien bondgenoot. Graaf Andrassy sprak verder met alle kracht de valsche berichten over de oorlogsmoeheid in Hongarije tegen. De groote Duitsche generale staf meldt In Oost-Pruisen en in Noord-Polen is de toestand onveranderd. Ouze aanval tegen de Suchra bij Bar- zinow had succes. Een vijandelijke tegen aanval werd onder zware verliezen voor de Russen afgeslagen. De vijandelijke aanvallen in de streek ten Noord-Westen van Opozno mis lukten. De oorlogscorrespondenten der Wee- ner bladen melden: In Zuid-Bukowina werd de poging der Russen om onzen rechtervleugel te omsingelen verijdeld. De vijand is aan de grens bij Kirlibaba verslagen. Wij maakten gevangenen en veroverden oorlogsmateriaal. De terugtocht van den vijand ont aardde in een wanordelijke vlucht. Het Russisch offensief in Bukowina, dat klaarblijkelijk tegen Zevenbergen gericht was, is hierdoor definitief mis lukt. Het Oostenrijksche staf communiqué van gisterenmiddag luidt Op het Galiciscn-Poolsche front is de toestand onveranderd. Op enkele plaatsen worden artilleriegevechten en schermutselingen gemeld. Door ons artillerievuur gedwongen, ontruimde de vijand ten Zuiden van Tarnow wederom eenige loopgraven. Ook in de Karpathen is de toe stand over het algemeen onveranderd. De Russen werden uit meerdere ten Zuiden van de bergpassen gelegen po sities geworpen. Na de laatste voor ous succesvolle gevechten heerscht rust in Bukowina. Maandag heeft een aanval van vijan delijke vliegers plaats gehad op Düs- seldorf. De vlieger liet eenige bommen vallen, waarvan één een circus trof, dat totaal zou men waarschijnlijk het spoor van den ander, die het zijn medeplichtige zoo lastig scheen te maken, konnen ontdekken, Een straal van licht en hoop drong de hersenen van den armen gemartelde binnen, maar weldra scheen hij de voorbijgangers vergeten te zijn en vestigde hij zijn oogen weer op het tooneel van daareven. Met het kind aan de hand daalde de jonge vrouw langzaam de treden van de stoep af, en zij begaf zich naar een groep heesters, die een met bloemenkorven ver sierd grasveld afsloten en verder langs een rij hoog-opgaande boomen naar de avenue Gabriel voerden. Telkens verscheen en verdween haar licht kleed van crème wollen stof, gegarneerd met strikken van bleekblauw lint, achter en tusschen de in vollen bloei staande boschjes van rododendrons en azelea's. Het hart van den blinde klopte hevig, hij bleef, hijgend naar adem, zitten in de houding van een jager, die de hand aan 't geweer, achter een groep struiken ver borgen, met ingespannen aanlacht de be wegingen van een reebok bespiedt, om te zien of het wild op de vlucht gaan of wel dra binnen 't bereik van zijn schot zal komen. Zijn onzekerheid duurde gelukkig niet lang, want de jonge vrouw kwam recht op hem af, met denzelfden s'.ependen tred, waarmede zij de stoep verlaten had, haar gelaat drukte diepe droefgeestigheid uit; de zwarte kringen onder de oogen, de rimpels in 't voorhoofd, de doodelijke bleek heid van het gelaat, de houding der armen, die slap langs het slanke lichaam neer vielen, waren evenzoovele bewijzen van al het leed, dat over haar hoofd was heenge gaan, maar nog altijd was zij bijzonder schoon, schooner misschien dan vroeger in Mayenne in den tijd, toen zij nog Helena De Marcilles heette. Maar wat was zij ver anderd; uit de krachtige, gezonde jonge uitbrandde. Een tweede bom trof een hoog gebouw midden in de stad op de Prins A lolf Platz. Ook dit huis geraak te in brand Er werd niet op de vliegers geschoten. Eenzelfde gerucht deed voor eenige dagen de ronde betreffende een vlieger aantal op Essen. Volgens inlichtingen uit de streek van Khorsan hebben de Russen de 33e en de 34e divisie van het elfde Turksche legerkorps, die nog weerstand boden, vernietigd. De Russen hebben zich van al de berg-artillerie van die divisies meester gemaakt. Thans houden de Russen het geheele Turksche ge bied, dat zij vóór de slagen vau Sari- kamisj bezet hielden, bezet. Een bericht meldt, dat Russische torpedobooten, als zij de Kans schoon zien, in open en onverdedigde havens aan de Zwarte Zee binnendringen, par ticuliere woningen beschieten, en vis- schersbooten in den grond boren. Overeenkomstig deze mannier van doen, die tegen het volkenrecht in- druischt, hebben zij nu den 20sten weer een nieuwe heldendaad verricht door in de nabijheid van Altona in de Zwarte Zee een visschersschuit op te brengen. Twee jonge visschers namen zij mede. Men heeft reeds kunnen lezen, dat Duitschland gebrek aan koper heeft en daarom uit verschillende suikerfabrie ken in Belgie en in het bezette Frau sche gebied de kostbare koperen kook pannen heeft weggehaald en naar hun eigen land hebben vervoerd. Een an der bericht meldt, dat de Duitschers te Antwerpen de groote deuren van het station hebben weggevoerd, die van brons waren. Volgens de Madrileensche correspon dent van de Kölnische Ztg. behelst da Correo Espanol een mededeeliug van een Spaansche ingenieur, die op 21 Juli 1914 van Moskou met de Siberi sche spoor reis le en kon vaststellen dat toen reeds het geheele Siberische spoorwegnet werd gebruikt voor mili taire treinen, zoodat Ruslandreeds lang voor het uitbreken van den oorlog zou hebben gemobiliseerd. I*lnat«e3yk lieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z tndags van 10 tot 1 uur geopend. Bleusden, 27 Jan. De Burgemeester eener naburige gemeente ontving dezer dagen een briefje, waarvan de inhoud met weglating van namen lier- onder volgt: Den 6 van 1 1915. WelEttelenge sdrengen heer. heeden neemp ik De pen op om uw eens be leeft de fer zoeken oft dat uw zoo Goet wilt weesen mijn zoo sboedigt het fer huist BilligJet oofe De zenden wees dan zoo goet en zent het Asjeblieft dan zoo zboetigt mooge lijk want het is De hoogsen dijt het fer huis billiget fan hij j is in kost ge Woest bijj De weede wee ge meende Dans weer huist fisdigt fiijj - - Dezer dagen is ten raadhuize alhier onder leiding van den Hoofdinspecteur der Volksgezondheid te 's-Hertogenbosch eene vergadering gehouden van het indertijd in het leven geroepen Comité tot bevordering van het oprichten eener intercommunale drinkwaterleiding in 't Land van Heusden en Altena. vrouw, dat toonbeeld van een schitterende gezondheid, dank zij haar vrij buitenleven, was een Parisienne geworden, afgemat door de vermaken der wereld, en vermoeid van al de bals, de theaters en feesten, die nu haar dagen innamen. Misschien echter sprak uit haar lustelooze afgematte houding nog iets anders dan lichamelijke vermoeidheid. Toen zij dichter bij kwam, was de blinde, al hield hij ook de oogen gesloten, aan een hevige gemoedsbeweging ten prooi; slechts het traliewerk scheidde hen en de dame wierp een langen, moedeloozen blik op de prachtige Champs Elysées; als zij geweten had, dat er iemand in haar na bij heid was, zou zij het kloppen van het hart van den blinde hebb.-n moeten kunnen hooren, maar hij had juist plaats genomen op den lagen muur, die de villa omgaf, en vaak aan de voorbijgangers tot zitplaats diende. De ba rones Raynaud nam plaats op een tuinstoel, dicht bij de kiosk en trok het meisje op haar schoot, wier blond gelokt hoofdje zij met haar kussen hedekte. Het lijkt op hem, fluisterde zij, en daarop het hoofdje van haar dochtertje in haar handen nemende en haar diep in de oogen ziende, ging zij voort: -Nu zijn wij alleen, laten wij nu over uw ongelukkigen vader spreken. Hebt gij heden morgen wel voor hem gebeden, Gabrielle? Het kind antwoordde op ernstigen toon i Ja zeker, moeder. Gij moet iederen dag aan hem denken. Als men u later eens verwijt, dat hij een misdadiger was, moet ge moedig het hoofd opheffen en antwoordenHij was een martelaar. Een gloeiende traan gleed langs de wangen van den blinde, en bracht hem twee goud stukken van een paar oude medelijdend» dames op, die juist voorbijgingen en innig: met zijn lot begaan waren. Met zijn taal op voet van Oorlog. {Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2