een eenvoudige Dienstbode, H'Bif Wk le koop, Alle soorten EIKENHOUT. 3; ilKlA StMïïïtaii OPENBARE VERKOOPING Vee, Bouw- en Meikgereed- schappen, EBFESUIST Vee, Bouw- en Melkge- reedschappen, Kennisgeving. te s-Bosch, op 26 Febr., 's namiddags 1,30 uur. Te Zevenbergen, op 1 Maart, des namiddags 2 uur. verkoopen Huisraad. Huisraad. A. D. BAAIJENS te Herpt. Notaris JANSEN, te Waalwijk, publiek verhuren: De Mauritsplaat onder Ammer- zoden, voor den tijd van 6 jaren, uitsluitend om te be weiden. bij SMITS, te Nederhemert, verJioolit Gebr. VAN DER MEIJDEN, Afdeeling HEUSDEN Noord-Brab. Maatschappij van Landbouw. op VRIJDAG 19 FEBRUARI 1915, den WelEdelen Heer HUIZINGA, a. Het nut van gierkelders. b. Welk zaaizaad moeten wij kiezen van Hengsten, (type Tniparfl), W. A. M. KALKMAN, Notaris Kerkhoven, te Werkendam, publiek verkoopen: Op de Nederlandsche vlag geschoten, zoo lezen wij volgens de N. R. Ct. met nette letters een opschrift in de Daily News, en we schrokken. Maar het vie. mee. Het was de beschrijving van den aanval van een Duitsche duikboot op het Eugelsche stoomboot Laertes, dat aan het bevel om te stoppen geen ge hoor gaf en „den geoorloofden krijgs list" te baat nam om de Nederlandsche vlag le hijschen, teneinde de neu tralen die aan boord waren te redden, zegt de Daily News, en het blad ver volgt: „maar de Duitschers weigerden die vlag te eerbiedigen en gingen door met schieten." Nog al glad, zegt een nuchtere Hollander; het schip had moeten stoppen. Zou een Engelsch schip niet geschoten hebben, als een schip, terecht ot ten onrechte de Nederland sche vlag voerende, niet bijdraaide? D© N. R. Ct. meldt: Een kleine Engelsche strijdmacht is op het schiereiland van den Sinaï ge land ten Noorden van Tur en verraste daar tweehonderd Turken, die een aan val op Tur voorbereidden. De Turken werden vernietigd. Wij maakten hon derd gevangenen, onder wie een majoor nestig dooden werden op het slagveld geteld. Het kamp en de voorraden van den vijand werden vernietigd. Onze verliezen zijn: een goerka gesneuveld, een gekwetst. Vijftig Turken, onder bevel van twee Duitsche officieren, hadden van tevoren de stelling ver kend, die zij ouverdedigd waanden. Zij trokken terug toen zij ontdekten, dat er een bezetting van tweehonderd Egyp- tenaren lag. Het Fransche ministerie van marine maakt bekend, dat gedurende de afge- loopen week Fransche aeroplanes met succes bommen hebbeu geworpen op militaire gebouwen en troepen te Zee- brugge en Ostende. Als bewijs, dat Engeland de oorlog nog lang vol kan houden bereikt ons het volgend bericht Een nieuw voorbeeld van trouw aan 't moederland, van verafgelegen gewes ten is hetgeen heden uit Nieuw Zuid Wales wordt gemeld. De minister-presi dent van dien staat heeft verklaard dat de regeering vau Nieuw Zuid-Wa les alle middelen waarover de schat kist beschikt, beschikbaar zal stellen voor de werving. Het Australische Ge- meenebest zou desnoods wel 100,000 man kunnen leveren en Nieuw Zuid- Wales kan er daarvan binnen een maand 50,000 leveren. Het bericht van het Korrespondenz Norden over een cholera-epi demie in de provincies Volhynië, Podolië, Cher- son en Kief in Rusland is geheel uit de lucht gegrepen. Sedert begin Octo ber heeft zich geen enkel cholerageval onder de inwoners voorgedaan. I'lauiNeliik Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer- straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z ndags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 17 Febr. Waren we onlangs in de gelegenheid een kijkje te nemen in de Nuts-Teekenschool, nu werd ons aangeboden ook met de bi bliotheek kennis te maken, en hetgeen we zagen overtrof onze verwachting. In dezelfde locaiiteit van de Teekenschool is Zaterdagmiddag bestemd tot het afhalen van boekwerken. Er waren, zoo we zagen, Verschillende jongens en meisjes, zoo van hier als uit de omstreken, die circa 40 boekwerken kwamen ruilen, tegen anderen. De huurprijs (1 cent per week) kan voor niemand eenig bezwaar zijn. Twee commissie-leden, de heeren A. de Moor en Is. de Jongh, (de heer Van Al phen was door ongesteldheid afwezig) be ijverden zich om een ieder iets naar zijne of hare bevatting te gev n. Het getal boekwerken en werkjes is reeds tot circa 650 gestegen en alles ziet er keurig uit, in netten omslag. Tal van bekende schrijvers merkten we inj den Catalogus op als Stamperius, Tine van Berken, Louise Stratenus, Nicoline van Hichtum, Louwerse, Marryat, Erckman Chatrian, Walter Scott, Andriessen, Jules Verne, v. Lennep, Conscience, Fritz Reuter en nog zo-weel anderen, die we allen niet kunnen opnoemen Wat het doel van dit schrijven is, be hoeft het nog gezegd te worden Het is om te erkennen de vele moeiten, die de com missieleden zich geven, niet alleen, maar om alle jongelui op te wekken nog meer dan tot heden, gebruik te maken van de gemakkelijke gelegenheid om zich lectuur te verschaffen, die afleiding en te\ens ver edeling bij het jonge volkje beoogt. Vrijdagavond hielden de bakkers uit deze en omliggende gemeenten eene ver gadering op „De Koornbeurs" alhier. Be sloten werd den prijs van het brood te stellen op 9 cent per pond. Er werd een vereeniging gevormd en een bestuur geko zen, bestaande uit de heeren: J. Snijders, pres.P. Verschuren, secr.S. den Engelse, penningm. en B. van Wijk te Wijk, en W. C. Verhoeven te Herpt, commissarissen. llerkeiidttui. Vrijdagavond is op initiatief van de heeren Van Steenbergen, Kerkhoven en Bresier een commissie ge- v( rmd uit personen van allerlei richting ten einde den nieuwen burgemeester, deD beer Sigmond, een huldetoon te brengen, op den dag dat Z. E. A. zal geïnstalleerd worden. Van feestvieren, zooals we dat hier gewoon zijn, zal in dezen benarden tijd natuurlijk geen sprake zijn, zelfs worden de inwoners er op gewezen dat vlaggen nu evenmin gewenscht voorkomt als op den jaardag van H. M. de Koningin het geval is geweest. Be so U e n. Adriana van Delft, kwam Zaterdagavond met haar voorschoot te dicht bij een kachel, waardoor deze vlam vatte. Door 't hulpgeschrei kwamen de huisge- nooten aanloopen en konden de vlammen blusschen. Gelukkig kwam zij er met eenige brand wondjes af. Capelle. De Rijksveldwachter alhier is voor onbepaalden tijd gedetacheerd bij het vluchtelingenkamp te Uden. Bussen. Heden kreeg onze geachte heer gemeente-secretaris telegrafisch bericht, dat hij is benoemd tot burgemeester van Dus^en. De 6 bussen geplaatst voor den oud-burgemeester den heer A. H. van Honsewijk, alhier om hem een cadeau aan te bieden hebben f 105.54 opgebracht. Woensdag 1.1. heeft de rijksambtenaar alhier bij den slager H. de Vries een koe benaderd. Toen de kommies ze wilde ver voeren stond het beest te brullen of dat ze razend was, niemand durfde er ook bij te komen daar ze los in een hok liep.'t Was nier een heele oploop, tot eindelijk de brigadier der marechaussee er een eind aan maakte door het dier dood te schieten. 'sGra venloer. Vorige week is in hotel Santbergen alhier, eene vergadering gehouden van afgevaardigden der onder scheidene Dongepolders, teneinde in ver- band met de komende Provinciale Centrale in het belang der Dongepolders met het Rijk eene overeenkomst aan te gaan, om de electrische bemaling dier polders in be heer bij de betrokken waterschappen te brengen. Het resultaat dezer vergadering was, dat eene voorloopige commissie werd gevormd, bestaande uit de heeren mr. Al- lard, burgemeester van Geertruidenberg, D. Smits, burgemeester van 's-Gravemoer en A. Timmermans te Oosterhout, die de financieels zijde dezer zaak zal onderzoeken. Baamsdonk- Met genoegen deelen wij mede, dat onze dorpsgenoot, de heer R. van R'veer, is geslaagd voor het examen van arb.-telegrafist bij de S.S. A.s. Donderdagmiddag te 3 uur, zal er weder vischafslag worden gehouden. De heer Louis Vissers, machinist aan de stoomzuivelfabriek alhier, is in gelijke betrekking benoemd aan het nieuwe kanaal te Oosterhout. Hedenavond zal er bij P. Boons een vergadering gehouden worden ter bespre king van voorbehoedmiddelen tegen mond en klauwzeer, welke ziekte gelukkig nog niet in onze gemeente is voorgekomen. §praiiK Ds. P. J. Vreugdenhil van Ottoland, heeft het beroep naar de Ned. tierv. Gemeente alhier aangenomen. Zaterdagavond 1.1. gaf de tooneelver- eeniging „Juliana" in het Sprangs koffie huis een uitvoering. De verschillende num mers werden op verdienstelijke wijze uit gevoerd. A.s. Zaterdagavond zal voor de a. r. Propagandaclub „Groen van Prinsterer" alhier optreden, de heer H. Kerst, met het onderwerp: Art. V van „Ons Program". Belangstellenden hebben vrijen toegang. Daar de schoenmakerij weer in haar ouden doen is teruggekeerd, bij gevolge de werkeloosheid, behoorende tot dezen tak van industrie in deze gemeente is geweken, is het steuncomité overgegaan, de indertijd opgerichte „werkverschaffing" van de hand te do«n. Zij heeft deze overgedaan aan den uitvoerder, de heer C. P, de Jong. Zekere B. alhier, had het ongeluk zijn voet met kokand water te branden, zoodat hij geneeskundige hulp moest in roepen. Waalwijk. Gisteren herdacht F. de Vries de dag, dat hij vóór 25 jaar bij de stoomschoenfabriek A. van Schijndelin 't werk kwam. Als olijk van waarde ring ontving hij een gouden horloge, terwijl de zangvereeniging eenige toepasselijke liederen zong. Men meldt ons uit het Land van Heusden d.d. 11 Febr.: In den veehandel blijven de hooge prijzen zich handhaven, jVooral voor le kwaliteit kaïfvee worden hooge prijzen besteed. Nuch tere kalveren over 't geheel iets lager ver kocht, varkens) schijnen nog steeds in prijs te stijgan. Men betaalt voor voor kalfkoeien f 270 a f 310; melkkoeien f 240 a f 290 kalfvaarzen f 140 a f 180; nuchtere kal veren f 17 a f 23 per stuk. ££uv*gei*iyke Stand. Heusden, van 916 Febr. Geboren Albertha Paulina, 1. v. Louis Petrus Maas en Cornelia Hen- drika Steenbergen; Gijsbert Willem, z. v. David Hamerman en Johanna Maaike Valk Henricus Nicolaa3, z. v. Laureutius Michael Hesselman en Jo hanna Maria Belzer. Overleden: Willem Laatsman, 50j. Werkendam, van 5—12 Febr. Getrouwd: J. v. d. Heuvel, 21j.en N. Koman, 18 j. Geboren Cornelia, d. v. J. Visser en Chr. A. van DrielPietronella, d. v. T. Ippel en P. de Bok. Overleden: Frans van Peer, 64 j. DeWerken en Sleeuwijk, van 29 Jan.— 12 Febr. Ondertrouwd: Bastiaan van der Stelt, 22 j. en Cornelia van Daalen, 23 j. Getrouwd: W. Duizer, 22 j. en H. Scheurwater, 21 j. Geboren: Adriaan, z. v. D. Koman en M. van den Heuvel; Cornelis, z. v. N. van DrunenDirk, z. v. B. Schef- fers en T. de Heu3; Roeland, z. v. D. P. Middelkoop en C. Evers;Johan nes, z. v. B. van Breugel en L Ver schoor; Rokus, z. v. G. M. Kamsteeg en L. G. van 't Zand. Brakel, van 131 Jan. Geboren: Huibert, z. v. B. Schreu- ders en G. Schreuders; Lijntje, d. v. J. van Herwijnen en H. Ekelmans Jenneke, d. v. F. den Tek en J. M. van der Linden Johannes Catharinus, z. v. J. H. Vermeulen en D. Vermeu len Cornelis, z. v. T. den Tek en G. H. van der Ven. Overleden: Arie Jan van Willigen, 9 m. Poederoijen, van 131 Jan. Geboren: Maria Hendrika, d. v. Z. H. de Noo en E. de Mooij Artje Chris tina, d. v. A. van Zanten en J. Fuk- kink Marinus Cornelis, z. v. G. Loef en H. van de Werken; Jenneke, d. v. J van Giessen en W. Brienen Adriana Teuntje, d. v. A. van KampenDina, d. v. G. Huasakker en N. Bok. Overleden: Adriaan van der Zalm, 3 m. Genderen, van 1—31 Jan. Geboren: Henriette Johanna, d. v. A. G. Meertens en H. J. van der Mooren. Overleden: Megchelina de Haan, 56 j., echtg. van J. Bax; Philippus Nieuwkoop, 23 j., z. v. A. Nieuwkoop en H. KuijpersMaria Martina van der Kolk, 71 j., wed. van A. Timmer mans. Ingekomen vanNieuw-Helvoet, I. van der Meer. Binnenland. Voor het grensverkeer naarDuitsch- land zijn te Nieuwe-Schans van Zater dag af de volgende bepalingen getrof fen. Niemand mag 's morgens vóór 6 uur over de grens en na 6 uur's avonds wordt niemand weer over de grens ge laten, ook niet om terug te gaan. Met 1 Maart zijn die uren 5 uur's morgens en 8 uur 's avonds. Van de torens in verschillende ge meenten op Walcheren is de vlag uit gestoken, als waarschuwing aan vliegers van de oorlogvoerenden. Uit 's-Gravenhage meldt men: Zondag hebben twee mannen in de nieuwe Scheveningsche Boschjes op een passeerende stoomtram der S.S., eenige schoten gelost, zonder de tram te raken. De daders ontkwamen. Naar het Iidbl. verneemt, heeft de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot- Maatschappij haar dienst op Havre voorloopig gestaakt. Maandag ontving de N. R. Ct. per post twee bladen en verschillende brie ven uit Brussel van de tweede helft van Augustus. Uit Nijmegen meldt men: De Waal is zoo zeer gewassen, dat de steenovens in de omgeving van Nij megen weldra het werk zullen moeten staken. Van Schiermonnikoog meldt men: Maandag zijn hier twee Duitscheavia- teurs op de Engelschmanplaat tusschen Schiermonnikoog en Ameland gedaald. Zij weigerden met de reddingsboot mede te gaan. Toen deze voor de tweede maal uitgevaren was, waren ze reeds ver dwenen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 12 Febr. 1 80 M. 1.53 M. N.A.P. 13 1.87 1.61 14 2 05 1.73 15 2.3L 1.94 Waterhoogte Maastricht (brug) 15 Febr. 2.06 M. boven 0. 16 229 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 15 Febr. 3.41 M. boven 0. 16 3.64 's-Bosch, 12 Febr. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 32610 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.95 tot f0.98 per K.G. Amsterdam, 12 Februari Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 5,00 a f 9,35; Eendeieren f 5,05 per 100 stuks. Aanvoer 18894 stuks. Hanen f 0,85 a f 2,00, Kippen f 0,60 a f 1,30 p. stuk; Konijnen f 0.00 a f 0,00; Wilde Eenden f 0,61 a f 1,00; Talingen f 0,40Smienten f 0,44. Advertentie». Getrouwd: ADRIAAN HENDRIK GOVERDINUS DE JONG VERHAGEN en HELENA MARIE SCHROEDER die, mede namens wederzijdsche Familie bun liarteiyk.cn dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling, bij hun Huwelijk ondervonden. 12 Februari 1915. Met deze vervullen wij den treurigen plicht, U kennis te geven van het overlijden van onzen innig geliefden Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Groot vader, den Heer JAN PELLIKAAN, in den ouderdom van 74 jaar en 5 maanden. De Wed. J. PELLIKAAN— de wlldt. M. J. E. LOOSEpellikaan. P. LOOSE. E. M. J. PELLIKAAN. H. C. PELLIKAAN. TRUUSJE LOOSE. MARIETJE LOOSE. Te Breda wordt gevraagd in een gezin van 2 pers. z. k. zelfstandig en proper kunnende werken en een burgerpot koken. Loon f 110.met opslag, f26.wasch- geld en veel verval. Br. fr. nr. 861 aan PEEREBOOM's Boek handel, Groote Markt, Breda. Niettegenstaande overal de prijzen der zaden verhoogd zijn door het verbod van uitvoer uit andere landen, bf-richt ik mijne afnemers nog te kunnen blijven leveren •Vaapjesbiet, echte gladde verbeterde Rosakop, zeer zwaar, aanbevelenswaardig soort. «Jaapjesbiet, witte Groenkraag, ver beterde Zeeuwsche voederbiet, extra zwaar. Per Kilo 55 ct., 5 Kg. h 53 ct. 10 Kg. S, 50 ct. B O 'A e P O O d e, (appeibloesemkleurig) prachtig soort, zeer vaste Herptsche voederpee. Per Kilo 52 ct., 5 Kg. 50 ct. 10 Kg. a 48 ct. Marktberichte zal namens die Gemeente De verhuring geschiedt op Dinsdag; 33 Febr. 1915, vm. II uur, ten herberge van H. VUGTS, te Haarsteeg. Door Gebrs. VAN DER MEIJDEN, zul len eiken Zaterdag aan het Veerhuis, uit de hand worden w.o. Richters van 12 M. lang, 65 cM. breed en 7 cM. dik. Ribben van elke zwaarte. Planken voor Schoeiïngen. Twee Zwaarden en Brandhout. Scheeps9looperij, Nederrhemert. Yan de te houden des avonds ten 6 ure, bij H. DE GRAAFF te Meeuwen, door Rijks-Landbouwieeraar te Breda, over: Het Bestuur: Drongelen, D. VAN CAMPEN, Voorzitter. Wijk, M. J. DE ROON, Secretaris. A. Z. SNOEK, Voorzitter. A. BAX Gz., Secretaris. Almkerk, r, Zevenb. Hoek,) *et>r> (wegens vertrek Notaris te Woudrichem, zal ten verzoeke en ten Woonhuize van den Heer D. C. KOEKOEK te Dussen, op Donderdag 4 Baart 1915, 's morgens om lO uur, om contant geld, als: Merriepaard, Hengstveulen, Melkge vende Koeien, Luxe Kar, Tilbury, Boeren wagens, enz., benevens 's Morgens één uur vóór den verkoop te bezichtigen. Alles breeder bij biljet omschreven. zal op tVoenüdag *54 Februari 1915, des v.m. 1© uur, op de Bouw manswoning, geteekend 97, vanG.SCHEUR WATER e.a., te Sleeuwijkaan den Sleeu- wiikschendijk, (t contant, als: Vare Koe, kalfdragende Schot, Pink, Geit, Kookpot, Tonnen, enz., benevens Bezichtiging op den verkoopdag v.m. van 9—10 uur. Alles breeder bij biijet omschreven. Geregelde Stoombootdiensten van tieusden en umgekeerd, Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen don daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alien, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Ilillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. IGoederen voor Delft, Alaardiitjfen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ir. lormatiën van bovenstaande diensten in td winnen bij B. VAN KUIJK, Wilh8l- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Nuts Bibliotheek mor Jongelieden. GORINCBEM, 15 Febr. Op de veemarkt «aren aan- /evoerd 137 runderen, 11 nuchtere halveren, 30 vett* trient 36 biggen, schapen en lammeren De pry ten «aren alt volgtswore kalfkoeien f 260 /310, kalfvaarzen f 220 a 269. gniste vaarzen f a melkkoeien f 260 a 290 't wee-en-een - halfjarig- often f a anderhalf-jonge f a pinken f a gratkalveren f a nuchtere f 13 a 21, tehapen f a lammeren f a biggen f 7 a 12. per ttuk. Vette var kent 42 a 44 cent pet half kilo. Heusden Remscheid, (Rheinland). Strijen, Strijen, Werkendam14 Februari 1915. if ERKEN ISAM. De zetting der boter is deze «eek op denmarkt TTk/^ett., in de winkelt dut 82 ets. pet half kilo. Eieren f 131 de 26 ttuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 85 et per half kilo en die der eieren f 1 45 de 26 stuks, OOSTERHOÜT, 15 Febr. Bolerf 1,58 a 1,60 per Kg. Eieren f 0.18 en 0,22 de 4 stuks, BESOOIJEN15 Febr. De prijs der Boter was heden f 1 60 1 64 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G. Eieren i a 5 ct per stuk. KOT1ERDA1I15Febr. Op de veemarkt waren h-de-A aangevoerd 407 vette runderen, magere dito, 166 vette en graskalveren, nuchtere kalveren, 236 tehapen of lammeren. 1822 varkens, biggen. De prijzen waren ait volgt: runderen le kwaliteit 96, 2e kw 80 cent, kalveren le kw. 120 2e kw 110 cl. schapen le kw. 80 2e kte. 56 et. vette varkens 94 a 92 ct. licht soort 60 et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f 18.a 28 00 idem voor de slacht f 10.— «T5 00 Biggen f 0.00 a 0.00 per week Namens het Best der Nat. Ver. tot bev. der Paardenfokkerij in Neder' land, afd. Noord-Brabant.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3