De Petersburgsche Nowoje Wremja verneemt uit Tokio, dat de Japansche ministerraad, onder presidium van den Mikado, besloten heeft aan China een ultimatum te zenden. De Deutsche Tagezeitung meldde reeds dat Japan groote militaire toebe reidselen treft. De scheepswerven werken dag en nacht aan de oorlogsschepen. In de Zuid-Chineesche wateren hebben de Japanners 20.000 man op 16 pantser schepen verzameld. Ongeveer 70 oor logsschepen kruisen voortdurend langs de Chineesche kusten. Drie jaargangen gediende manschappen zijn gemobili seerd en voor Korea is de staat van beleg afgekondigd. Het Russische blad Rjetsj schrijft naar aanleiding van het Chineesch Japansche conflict„Wat men had kun nen houden voor een perscanard is ge bleken een feit te zijn Het uitgebreide program, vervat in de verklaring van Tokio, maakt de politieke onafhanke lijkheid van China tot een fictie. Van belang is, dat de Vereenigde Staten de monopoliseering van de ge heele Chineesche markt niet kunnen toelaten. Wanneer de Japansche re geering desondanks besluit de verwezen lijking harer eischen af te dwingen, dan is zij blijkbaar bereid, het te laten aankomen op een conflict met Ameri ka, dat de wereldcatastrophe nog be langrijk ingewikkelder zal maken". Het Amerikaausche kabinet beraad slaagde Zaterdag geruimen tijd over de gevaren voor de Amerikaausche schepen, voortvloeiende uit Duischland's her haalde bewering, dat het zich niet aan sprakelijk stelt voor schepen, die het oorlogsgebied binnenvaren. Uit intervieuws met eenige kabinets leden na afloop dezer beraadslaging bleek, dat de Amerikaansche regeering, de loop dien de gebeurtenissen in de laatste dagen hebben genomen, als zeer ernstig beschouwt. Invloedrijke kabinetsleden weigerden echter, zich uit te laten over de hou ding die de Vereenigde Staten zullen aannemen, en wezen er op, dat er thans veel terughouding wordt gevergd van den president, wiens handelingen na tuurlijk geleid zullen worden door de omstandigheden, onder welke Ameri kaansche schepen eventueel zouden worden aangevallen. Onder het opschrift: „Het doel van den oorlog", bevat de „Nordd. Allg. Zeitung" een artikel, waarin gezegd wordt, dat de tijd nog niet is aange broken om besprekingen over dit punt in de pers te beginnen. Er is, zoo zegt het blad, voorioopig slechts éen oor logsdoel, en dat is den vijand een ne derlaag toe te brengen, die ons de zeker heid verschaft, dat niemand meer zal wagen onzen vrede te verstoren, waar in wij het Duitscbe wezen en de Duit- sche kracht willen ontplooien als een vrij volk. Dien duidelijken, vasten wil mogen wij niet laten verzwakken door het uitlokken van een discussie over toekomstige concrete vredesvoorwaar den, die niet mogelijk zijn zonder dat partij rich tin gen en uiterste tegenstel lingen aan den dag treden. Wij winnen den wereldoorlog door eensgezinde kracht van de gedachten en handelin gen van allen. Het belangrijkste deel van het volk echter is in het veld. Uit tal van mededeelingen weten wij, dat te velde met grooten wrevel de stem men worden gehoord van hen, die thans reeds den strijd om de huid van den beer zouden willen beginnen. Het wer kelijke volk werkt, lijdt en hoopt, maar De coupé sloeg den weg naar den Bon- Marché in, en tien minuten later hield zij stil voor den ingang van de enorme maga zijnen in de Rue de Lèvres en reed daarna tusschen de lange file van rijtuigen die op het plein wachten. 't Is ongeloofelij k hoeveel dienst die groote magazijnen als rendez-vous-plaats aan minnende harten bewijzen, en hoe menige vrouw, daar in het warnet van be drog is verward geraakt, want men is daar volkomen veilig, en de tallooze uitgangen maken iedere bewaking onmogelijk. De barones en haar kamenier liepen zoo snel mogelijk de met koopers opgevulde gangen door, en cm 2.45 verlieten zij het gebouw door een andere deur aan de rue de Babylone, riepen het eerste het beste rijtuig aan en gaven den koetsier het adres, avenue Bosquet op, terwijl in de file de elegante coupé met het fiere tweespan, de gegalonneerde koetsier en de deftige lakei, kalm de terugkomst van hun meesteres afwachtten. Schokkend en ratelend rolde het rijtuig over de ongelijke bestrating der rue de Babylone, en de oude koetsier, vroeger wijnkooper ten platten lande, maar gefail leerd en nu gedwongen op deze wijze zijn kost te verdienen, mompelde vroolijk Een goed daagje, wat knap span I Susanna strikte intusschen een dichte voile va«t, die het gelaat der barones voor onbescheiden blikken moest verbergen, en in de avenue Bosquet liet Helena het rij tuig aan den hoek der rue de Grenelle stilhouden. Ik kom terug, zeide zij tot haar vertrouwde; een roode doek wees haar het huis aan, waar de blinde woonde, en vastbesloten duwde zij de deur open en bevond zich in een ledige ruimte, die zich achter haar sloot. dringt niet aan, want het weet en voelt dat de meest voor de hand liggende vraag niet is: Wat zal de vrede ons brengen? maar: Hoe zullen wij hem verwerven Voor het volk is de eerste musketier de beste, die in de loopgra ven van Vlaanderen, in de bosschen van Argonne, aan de Poolsche moeras sen, op de sneeuwvelden in de Kar- pathen zijn knoken waagt, voorioopig meer waard d-'.n de geestrijkste bespre king van de toekomstige grenzen, tot welke de macht van Duitschland zal reiken. De hoogste macht te velde en hier te lande zijn het ook daarover ten volle eens, dat dwingende redenen van lands verdediging en politiek zich verzetten tegen den wensch om nu reeds met bepaalde verklaringen omtrent onze vredesvoorwaarden voor den dag te komen. Het tijdstip daarvoor kan slechts be paald worden door de militaire gebeur tenissen. Wanneer wij dezen ons opgedrongen oorlog gelukkig ten einde hebben ge bracht, dan zal de rij ksregeering zonder dralen haar vredesdoeleinden openbaren en dan moge een vrij volk zich vrij uitlaten. Over een luchtstrijd tusschen een Duitschen en Engelschen vlieger, meldt een correspondent van „de Tijd" d.d, 19 Februari van de Zeeuwsche grens De Duitsche machine trachtte voort durend op eenige honderden meters af stand van zijn tegenstander blijvende boven te komen, doch de Eugelschman handhaafde zijn voorsprong in hoogte, steeds dezelfde bewegingen nabootsend. Zoo dreven beide af in de richting van Brugge. Daar volgde een geweldige kamp, die bijna een halfuur aanhield en de bevolking die in groote groepen het schrikkelijk schouwspel volgde dezer moderne arenden, in angstige spanning hield. Eerst hadden kannonnen op de vijandelijke vliegmachine gevuurd, doch toen de beide tegenstanders te kort bij elkaar kwamen en daardoor het gevaar ontstond, dat ook de Duitsche aero- plaan getroffen werd, zwegen de vuur monden beneden. De Engelschaaan was er in geslaagd steeds boven te blijven. Men hoorde thaus duidelijk het geklak der vuurwapens, die de vliegers tegen elkaar in werking gesteld hadden, ter wijl de motoren der vliegtuigen stilge zet schenen en beide kort boven elkaar, in een lichtschuinsche richting naar beneden kwamen glijden. Plotseling echter zagen de beangste toeschouwers de onderste machine op de beide vleu gels op en neer trillen, dan eens naar links, dan naar rechts. Eu eensklaps schoof het gevaarte in duizelingwek kende vaart naar beneden, om totaal vernield neer te komen in de gemeen te St. Andries bij Brugge, op het ter rein van de vroegere worstfabrieken. De overwinnende Engelschman herstel de zich spoedig, steeg hooger en hooger in een sierlijken spiraalvorm, om ten slotte in Z. W.- richting te verdwijnen. Toen de Duitsche machine was neer gekomen, slaakten de talrijke Duitsche officieren en manschappen een kreet van ontzetting, en woestdreigend tegen de zenuwachtig opdringende menigte burgers, zetten ze oogenblikkelijk het terrein in wijden kring af. Japan is begonnen met groote mili taire toebereidselen. De scheepswerven werken onder hoogen druk aan het ge reedmaken der oorlogsschepen. In de Zuid Chineesche wateren hebben de Japanners 20.000 man op 16 pantser- XII. üen biecht! Hoe vervallen het gebouw er ook uitzag, 't kwam niet in Helena op te veronder stellen, dat zij in een valstrik gelokt en het slachtoffer van listig bedrog kon zijn. Al hare gedachten waren bij denman, wiens beeld geheel haar ziel vervulde, de rest liet haar onverschillig en achteloos liet zij haar japon slepen langs de bouwvallige trap, die wij vroeger beschreven, en die ja, wel voor deze gelegenheid afgestoft, maar daarom nog lang niet onberispelijk schoon was. De verkleurde verf en het versleten behang op de bo .'enverdieping waren de welsprekendste bewijzen voor de manier, waarop het paviljoen sedert jaren verwaar loosd was. en de geheele omgeving was weinig geschikt om een der schoonste en rijkste vrouwen van Parijs te ontvangen. Op de bovenste trede bleef zij staan; vlak tegenover haar werd een deur geopend, die toegang gaf tot een vrij ruim, maar armoe dig en verwaarloosd vertrek, waarvan een paar stoelen en een ijzeren ledikant het eenige meubilair uitmaakten. Midden in de kamer stond een man met neergeslagen oogen op een stok geleund, te wachten; de witte poedel aan zijn voeten hief bij het vernemen van schreden zijn schranderen kop op, en liet een dof gebrom hooren; de man streelde het trouwe dier even over zijn kop, dat weer kalm met den snoet op den planken vloer ging liggen. Zijt gij daar, mevrouw de barone3? vroeg de man met zachte stem. Ik ben het. Opnieuw ondervond Helena een eigen aardige aandoening op het vernemen van die stem, en on ierzoekend zag z'i den blinde aan, als om in zijn gelaat een gelijkenis terug te vinden, die zij eohter niet ontdekken kon. schepen verzameld. Ongeveer 70 oor logsschepen kruisen voortdurend langs de Chineesche kust. Drie oudere klas sen zijn gemobiliseerd. Volgens een te Venetië ontvangen bericht hebben de vrouwen te Weenen besloten het varkensvleesch wegens de enorme hooge prijzen te boycotten. De vrouwen in andere steden zullen dit voorbeeld volgen. Het aantal Pruisische doktoren, tot dusver in Pruisische verlieslijsten ver meld, heeft de 500 overschreden. De 145ste Pruisische lijst bracht het totaal aantal (gesneuvelden, gestorven, gewond of gevangen genomen) op 507. Als bewijs van groote schaarschte aan voedingsmiddelen te Antwerpeu wordt medegedeeld, dat van regeering3wege bepaald is dat van Maandag 11 af ieder inwoner slechts 250 gram brood kau bekomen terwijl aardappelen 7 gulden per 100 K.G. kosten en groenten zeld zaam en zeer duur zijn. Ook in Italië heeft man oen ouder zoek naar de Capaciteiten der generaals ingesteld, met het gevolg, dat er 26 op pensioen gesteld zijn. Met het oog op het gevaar in het Kanaal en in de Noordzee zijn ver schillende schepen in de Oostzee, die op het punt stonden uit te varen, door gebrek aan bemanning moeten blijven liggen. Het inkrimpen der vaart kan niet anders dan de stagnatie vermeer deren brandstoffen en voedingsmid delen kunnen dan ook niet aangevoerd worden. De Köln. Ztgzegt de N. R. Ctver neemt uit Rome, dat in een brief uit Parijs, verschenen in de Rotneinsche Tribuna, wordt meegedeeld, dat tusschen president Poincaré en de tot de groep van Clemenceau en Caillaux behoorende staatslieden oneenigheid is ontstaan. Poincaré had den oorlog tot iederen prijs gewild, terwijl Caillaux met Duitschland had willen onderhandelen. In breede kringen in Frankrijk wordt ijverig propaganda gemaakt voor het kiezen van koning Albert tot koning van Frankrijk. Reeds hebben talrijke geheime vergaderingen plaats gevonden om dit tot stand te brengen. Koning Albert geniet thans in Frankrijk grooter populariteit dan een der troonpreten denten. De „Lokal-Anzeiger" meldt, dat vol gens berichten vau uit Warschau ge vluchte personen in de Poolsche bladen de toestanden in Warschau troosteloos zijn. De openbare lokalen zijn leeg en de hospitalen overvol. Meer dan 50.000 gewonden zijn tot dusver naar War schau gebracht. Er staan 4000 particu liere woningen leeg. 's Nachts is de stad uit vrees voor aanvallen uit de lucht, geheel in duisternis gehuld. De levensmiddelen zijn zeer duur, steen kool is in 't geheel niet meer te krij gen. Het sterftecijfer neemt wekelijks sterk toe. Het steuncomité te Warschau staat machteloos tegenover een drei gende ramp. De Duitsche marine staf heeft be richt ontvangen, dat Zaterdag in het westelijke gedeelte van het Kanaal een stoomscnip gezonken is. Het is niet bekend, of de oorzaak een mijn of een torpedo-schot van een duikboot was. Naar het schijnt, is niemand gered. Zijt gij de blinde uit de avenue Ga briel? vroeg zij. Die ben ik. Gij zijt het niet, dien ik hoopte hier te zullen ontmoeten. Verlangt gij eenig bericht te hooren omtrent hem, die eens uw echtgenoot was? Dat is zoo. Niemand kon u betere inlichtingen geven. Kent gij graaf Jan de Marcilles? Ik was met hem gevangen, daarginds te Cayenne aan boord der Proserpina". Hebt gij kunnen ontsnappen? Ik ben niet gevlucht. Ik heb mijn straf ondergaan, mijn tijd is om. En de graaf? Die is een paar jaar geleden met een medegevangene ontvlucht In la Plata heeft hij een schuilplaats ge -onden, maar hij kan niet naar Frankrijk terugkeeren, daar men hem herkennen zou. Waarom heeft hij mij niet geschreven Waartoe zou dat gediend hebben? Toen hij vrij was, had ik immers naar hem toe kunnen gaan? Een bitter lachje plooide de lippen van den blinde en nog zachter als om het tril len zijner stem te verbergen, vervolgde hij Kon de ongelukkige gelooven, dat gij tot zulk een offer in staat zoudt zijn? Dus twijfelt hij aan mij? Hoe kon hij anders? Gij weet nog niet alles Toen de graaf als door een won der gered was, heeft hij nu vijf jaar geleden alles getrotseerd, en leven en vrijheid op nieuw in de waagschaal gesteld, om u terug te zien, en u mede te voeren naar die verre streken, waar hij in vrede leven kan. Ach! kreet de barones huiverend. Hij is naar Parijs teruggekeerd. Hij Ja, vijf jaar geleden, met gevaar voor zijn leven Alle en heeft men stukken van een boot van het schip gezien. Te Keulen is tegen 450 bakkers pa troons een aanklacht ingediend, omdat /.ij zich niet hielden aan de voorschrif ten van den Bondsraad nopens het ver bod om wittebrood te bakken en nopens de daaraan toe te voegen bijmengsels. De Brusselsche straatjongen („Ketje" zegt men in België) is wereldberoemd De Courier de l'armée beige draagt tot zijn roem bij door de volgende histo rische gebeurtenis te vertellen In de Rue Haute loopen er twee uit volle borst op de bekende wijs van Marie, je bent de zonnestraal van miju leven" te zingen Marie, Marie „Et du Boche on fait du bouillie (Van den Mof wordt pap gemaakt.) Twee Duitschers die langs komen, begrijpen het, pakken de twee bengels bij den kraag en nemen ze mee naar de Kommandantuur. Groote beroering onder de andere kwajongens uit de buurt, die belang stellend een groote rij achter de twee vormen. Plotseling draait een van de twee ventjes zich om en zegt met het ernstigste gezicht tot een van z'n vrind jes Jan, ga 's even tegen me moeder zeggen dat ik krijgsgevangen ben I" 1'liiiiiMeliik fticuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z ndags van 10 tot 1 uur geopend. Werkendam De beroepen in gesteld door deze gemeente en de gemeente deWerken c.a., inzake de faecaliën-kwestie, zijn niet ontvankelijk verklaard wegens verzuimde kennisgeving aan Ged. Staten. Mejuffrouw L. de Jong, alhier, slaagde verleden week te Utrecht voor het examen in fraaie handwerken. Alillkerk De gemengde zangver- eeniging „Excelsior" alhier, hoopt op Don derdag 25 Februari, des avonds te 7 uur, een openbare uitvoering te geven in het gymnastieklokaal der openbare school aan de Voorsteeg. De netto opbrengst strekt ten bate van het Kon. Nat. Steun comité. RBeiie«Ieii Langstraat. Het hooi ruimt gaandeweg sterk op en de markt prijs blijft zeer stationair, waarom men zeer ontevreden is over de onteigening door het Rijk beneden den gewonen hooiprijs. Men besteedt voor goede kwaliteit f 20 a f 21, afwijkende soorten f 16 a 117, schraal pers- hooi f 10 a f 11 en roggestroo f 12, alles per 500 k.g. 's-C-revelduin Capclle. Den 20 Februari j.l. ues voormiddags om elf uur hield de raad dezer gemeente een openbare vergadering. Voorzitter: Wethouder Reijken. Afwezig de heeren Middelkoop, A. v. d. Hoeven en Oerlemans. De Voorzitter opent de vergadering waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken Schrijven van den EdelAchtb. heer G. Vermeulen, burgemeester dezer gemeente, waarin hij mededeelt, dat hij wegens on gesteldheid de vergadering niet kan bijwo nen. (Dit is de eerste keer sedert dertig jaren), en voorts, dat hij zich voor burge meester dezer gemeente in April a.s. niet meer beschikbaar ste t. Proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger. Het blijkt dat de boe ken regelmatig zijn bijgehouden en dat het vereischte bedrag in kas is. En toen? Hadt gij de woning, waar hij u hoopte te vinden, verlaten; 's avonds, beschermd door de duisternis, is hij naai de rue de Verneuil gegaan, en hoorde daar, dat gij vertrokken waart, zonder uw adres achter te laten. Wanhopend over die teleurstelling en niet wetend waar u te zoekeD, dwaalde hij rond zonder te weten waarheen. Dui zenden mijlen had hij afgelegd om u te halen en nu waart gij verloren! Den volgenden morgen trad hij bij toe val de kerk Saint-Phliippe-du-Roule bin nen; verscheidene equipages stonden voor den ingang en hier en daar werd de naam van baron Raynaud gemompeld. Achter een pil ar verborgen zag de graaf trillend van woede u aan den arm van uw nieuwen meester de kerk verlatenhij kon noch wilde tusschenbeiden komen en het feest verstoren; hij verkoos u ongemoeid achter te laten en doodelijk getroffen door het gepleegd verraad, verliet hij Parijs om in zijn nieuw vaderland te leeren vergeten. En verder? vroeg Helena, met de oogen onafgewend op het gelaat van den blinde gericht. Hij meende, dat de afstand, de schei ding en vooral de minachting die hij voor u gevoelde langzamerhand de diepe wonde zouden heelen, een wond die te pijnlijker aandeed, daar gij de eerste en eenige liefde waart, die graaf Jan De Marcilles ooit gekend had; en hoopte ook in een leven vol arbeid, waartoe trouwens de noodzake lijkheid om zijn brood te verdienen hem wel dwong, afleiding en ontspanning te vinden. Hoe wreed stelde de uitkemst hem teleur! 't Gelukte hem evenmin in de nieuwe wereld fortuin te maken, als ver getelheid te vinden. Hij dient er een mees ter, die hem het noodige verschaft en hem eer ais vriend dan als bediende behandelt, maar diepe smart knaagt aan zijn ziel en Schrijven van Ged. Staten, waarbij de ontvangst wordt bericht van de verorde ning, houdende verbod tegen het bakken van onvermengd roggebrood. oor kennisgeving aangenomen. 2. Verzoek afschrijving Hoofdelijken Om- dag van B. P. Timmermans alhier, wegens het overlijden van zijn vader. Overeen komstig het voorstel van B en W. wordt besloten afschrijving te verleenen. 3. Wijziging gemeente-begrooting 1914. Na voorlezing der betrokken begrootingi- posten wordt hiertoe met algemeene stem men basloten. 4. Benoeming commissie tot keur'ng van stieren. Worden benoemd de heeren A. v. d. Hoeven, J. v. d. Hoeven en A. L. Sneep. Bij de gewone rondvraag de heer Ver- heijden het woord gevraagd en verkregen hebbende, zegt, dat het hem ten zeerste spijt bij den aanvang der zitting te hebben vernomen, dat de heer Vermeulen zich niet meer beschikbaar stelt voor een herbenoe ming als burgemeester, 't Is allen bekend hoeveel de heer Vermeulen als burgemeester in belang der gemeente gedaan heeft, waar om hij er zeker van is te spreken namens den Raad en namens de gemeente, als hij zegt het te betreuren, dat de Burgemeester, die zoolang de gemeentebelangen met al zijn krachten behartigd heeft, zijn ambt neerlegt. Spreker hoopt, dat hem gegeven zij nog lang in gezondheid van zijn rust te genieten. De geheele vergadering stemt met het door den heer Verheijden gesprokene ten volle in. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Knerpt. De teelt van rood klaver zaad alhier, dagteekent reeds van vele jaren ber, en het hier geteelde zaad heeft een goeden naam verworven. De houders had den dit jaar zoo'n hooge verwachting van den prijs, en vroegen zooveel, dat het voor den handel niet te koopen was. Nu echter de marktprijs in de centra's der teelt, van waar wordt bericht, dat de oogst overvloe dig is geweest, een vasteren vorm hebben aangenomen, begint men hier toch ook e;n meer billijken prijs te vragen. Deze week werden enkele partijtjes verkocht tegen f 1, per kilo. Hederhemert. Toen de land bouwer B. van Rijswijk, hooi van den tas wilde halen, stortte hij van den ladder. Door den val werd hij inwendig gekneusd en waren twee ribben gebroken. Bij een rietmattenvlechterij hebben we thans een echeepssloop^rij, waardoor velen in dezen duren tijd in de gelegenheid worden gesteld goedkoop timmer- en brand hout te verkrijgen. Tot dat doel is door de Gehr. Van der Meijden weer een groote scbuit aangekocht. Meeuwen. Naar we vernemen, zal door de muziekvereeniging „Kunst en Vriendschap" alhier, op Zaterdag 27 Fe bruari a.s. in de zaal van den heer Smits een uitvoering worden gegeven. Als humorist zal dien avond optreden de heer Muller uit Gorinchem. Meeuwen. Vrijdagavond had alhier ten huize van den heer H. de Graaf de vergadering plaats van de afdeeling Heusden der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw. Deze vergadering was druk bezocht. De laodbouwleeraar te Breda hield eene lezing over twee zeer practische on derwerpen en wel over „Het bewaren van gier in gierputten" waarbij werd aangetoond, dat men door 't bouwen van een gierput van f 500. voor een stal van 20 runderen, men f 100 per jaar voordeel heeft, in ver gelijking inet de algemeene gewoonte om de gier maar in een sloot of bij de mest hoop te laten staan. Het andere onderwerp over „De keuze van Zaaigraan" had ten doel om te doen uitkomen dat men bij de keuze vooral moet letten op de soort-echtheid. Tevens werd daarbij meegedeeld, dat de Noordbrabant sche Maatschappij van Landbouw de ge legenheid openstelt aan hare leden om langs zeer betrouwbaren weg zulk soort echt zaad van allerlei gewassen, als van de aardap pelen en bieten zich aan te schaffen. rooft hem ieder oogenblik van vrede en geluk. En na een korte pauze ging de blinde voort: Hij zou u moeten haten, maar trots alles, heeft hij u lief, Jhartstochtelij k, vu dg lief U en uw kind, dat immers ook het zijne is hij sterft schier van ver langen en gij gij behoort een ander toe Kunt gij zijn smart beseffen? Heiena's hart zwol van vreugde. Mij haten! neen, zeido zij, daarvoor kent hij mij te goed! Alleen omdat ook ik hem nog liefheb, ben ik op dien brief hierheen, naar deze armzalige woning ge komen! Twee groote tranen rolden langs de wangen van den blinde; hij drukte de handen op de borst, als om zijn heftige gemoeds aandoening te bedwingen en ging voort: Ik was zijn vriend en ken zijn ge heimste gedachten. Na mijn invrijheid stelling, heb ik mij in Buenos Ayres bij hem gevoegd en ben daar twee jaar gebleven, totdat ik door een ongeluk mijn gezicht verloor en naar Frankrijk terugkeerde; want in den vreemde waardeert men zijn geboortegrond dubbel, al mocht die soms ook weinig goeds opgeleverd hebben. Nu leef ik van wat ik bespaarde en tot mijn schande moet ik bekennen, van de publieke liefdadigheid. Aan graaf Jan de Marcilles beloofd» ik u te zullen opzoeken en de waarheid mede te deelea. Nu heb ik mijn zending vervuld gij weet alles! Maar miju taak begint, zeide Helena, levendig. Ik begrijp u niet. Waar is hij Wat wilt gij doen? Ik wil hem zien, hem spreken Schrijf dan aan den rentmeester van markies d'Anguilas. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2