De correspondent van de Oorrière della Sera te Nisj meldt dat de gevangen genomen oostenrijksche officieren goed worden behandeld. Zij hebben elk min stens één stroozak. Over de 500 hunner zijn bij de gevangenneming gewond. Onder hen bevinden zich 50 Oosten- rij ksch-Hongaarsche artsen, die den Serven van zeer veel nut zijn, daar van hun kleine aantal van 200 artsen er 20 aan typhus zijn gestorven. De gevangen manschappen, geschat op ongeveer 70.000 worden zeer slecht behandeld. Zij moeten zeer zwaar werk verrichten. Typhus en zwarte pokken woeden onder hen. Zij worden slecht gevoed en hoewel 't vriest dragen zo grootendeels nog zomerkleeren, die zeer gehavend zijn, zonder ondergoed, kou sen en schoeisel. De Roeskoje Slowo bericht, dat een vereeniging van Russische groote ban kiers overal in Rusland de graanvoor raden heeft opgekocht. Deze werden opgeslagen in daarvoor ingarichte ruim ten, vanwaar zij in kleine partijen op de markt zullen worden gebracht. Het doel is de graanprijzen op te drijven. De groote banken willen door hare maatregelen op het einde van den oor log alle graanvoorraden in het bezit hebben. Teneinde requisitie door de regeering te ontgaan, worden de goe deren beleend tegen anderhalf maal de waarde. Het bovenstaande bericht heeft zoo meldt het Wolff bureau dat dit be richt aan het Russische blad ontleend in handelskringen groot opzien gebaard. Het Noorsche blad Aftenposten ver wacht dat ook de Noorsche scheepvaart spoedig de uitwerking van de Engelsch- Fransche blokkade-verklaring zal onder vinden. Het blad acht het zelfs niet uitgesloten dat Engeland, om haar uit voering doeltreffender te maken, er heel wat op zetten zal om in de Oostzee door te dringen, teneinde daar de Rus sische vloot te versterken. Dan zou alle Noorsche en Zweedsche scheepvaart naar Duitschland geheel stop worden gezet. Wanneer dan de Duitschers naar buiten komen om de Engelsche poging te verhinderen, kan men in den eersten tijd belangrijke beslissingen ter zee verwachten. In Italië neemt de onrust tengevolge ran de schaarschte aan levensmiddelen toe. Volgens de Corriera della Sera heb ben vrouwen te Pizzo relletjes gemaakt. Karibiuiers en infanterie moesten do orde herstellen. Te Leccos besloten de bakkers tot sluiting, omdat het stads bestuur weigerde den broodprijs van 25 op 57 centimes te verhoogen. Ook in Venetië is het onrustig wegens de bioodpiijzen en de werkloosheid. In hot district Carnia, aan de Oostenrijk sche grens, vergaderden 35 burgemees ters en besloten hun ontslag in te dienen wanneer de reghering geen maat regelen nam tegen werkloosheid. Een optocht van 15000 betoogers bracht dit besluit aan den onderprefect van het district over. Hoewel geen officieele mededeeling is gedaan betreffende de Britsche actie ter zee, is de volgende verklaring uit Washington aan de pers verstrekt: In officieele kringen is de indruk algemeen, dat tegen de actie der geallieerden krachtig protest zal worden ingebracht. Het optreden der geallieerden wordt voorbeeldeloos geacht en wordt be schouwd als een ernstige bedreiging van den handel der Vereenigde Staten met landen, met welke zij in vrede zijn. Volgens een bericht aan Aftonbladet uit Gothenburg heeft een aldaar aan gekomen scheepskapitein aan een ver tegenwoordiger der Gothenburger Cou rant medegedeeld, dat hij onderweg tusschen Lowestoft en Grimsby niet minder dan vijf Britsche schepen ont moet had onder Zweedsche vlag. De scheepsnamen waren overschilderd, doch op de schoorsteen was gedeeltelijk nog het reederijteeken zichtbaar. De leider der Hongaarsche agrariërs verklaart, dat alle pogingen om Hon garije uit te hongeren volkomen mis lukken, daar Hongarije niet alleen zich zelf maar bovendien Oostenrijk kan voorzien van levensmiddelen. Ook Duitschland dat zijn landbouw op zoo grootsche wijze tot ontwikke ling bracht kan nooit worden uitge hongerd. In Hongarije is de verbouw voor den herfst gereed. De regeering heeft nu de noodige maatregelen tot verzekering van den oogst genomen. Wij kunnen rustig de toekomst tegemoet zien. Het rapport van het steuncomité voor België schat de in België achter gebleven bevolking op 7 millioen, van wie ongeveer 1.4 millioen als volkomen zonder middelen moeten worden be echouwd. De geheele steunbeweging staat onder bescherming van den Ameri kaanschen en den Spaanschen gezant in België en onder toezicht van het Duitsche bestuur. Er is in de eerste plaats voor den invoer van broodkoren zorg gedragen, daarnaast zijn peulvruchten, zout, spek en gecondenseerde melk in geringe hoe7eelheden ingevoerd. In het Italiaansche stadje Colluco dat door de jongste aardbevingen ge heel verwoest we d, richtte een waan zinnige een ontzettend bloedbad aaD. Werklieden van den staat wilden een onbewoonbaar geworden huis afbreken. Daardoor werd de eigenaar zoo opge wonden, dat hij een ingenieur, een commissaris van politie, twee earabi- uieri en een dame door revolverschoten doodde. Daarop barricadeerde hij zich in zijn huis, dat thans door de politie belegerd wordt. De „Daily Mail" verneemt uit Peters burg, dat een nederlaag van 70 000 Duitschers bij Prasnysz het gevolg was van de bekwaamheid der Russische aanvoerders en de dapperheid der troe pen, maar wat de tegenslag in een ramp dead eindigen was blijkbaar het feit, dat onder de beste Russische troepen gemengd waren lichtingen, sedert den oorlog begon opgeroepen. Te Petersburg aangekomen gewonden zeggen, dat uit de houding van den vijand op verschillende deelen van het slagveld bleek, dat de troepen zenuw achtig waren en niet zeker van zich zei ven en van hun aanvoerders. De troepen werden door de onervarenheid der officieren vaak in gevaarlijke positie gebracht. De Russen meenen, dat de taak om de Duitschers te verslaan ge makkelijker is geworden. Dat de alge- meene vlucht zeer wanordelijk plaats had, bewijst het feit, dat 10.000 ge vangenen werden gemaakt, die tot 15 verschillende regimenten behooren. De „Daily Chronicle" verneemt uit Petersburg, dat Prasnysz de ergste ne derlaag der Duitschers is tot dusver in den oorlog geleden. In een officieele nota wordt mede gedeeld dat de vliegeniers een zeer be langrijk aandeel hebben gehad in de jongste successen der Franschen. Een enkele aviateur stelde den lOen Febr. de plaatsen vast, waar 21 batterijen waren opgesteld. Een andere vlieger ontdekte een zware batterij en gaf de richting aan, waarin gevuurd moest worden door de Fransche kanonnen, die munitiewagens vernielden. Met succes hebben de aviateurs ook de spoorlijnen e i kazernes te Metz gebombardeerd. De vijandelijke aviateurs bleven in tusschen geheel werkloos. Zij keerden onmiddellijk naar hunne linies terug zoodra zij achtervolgd werden. De zware verliezen, die de Duitsche militaire aviatiek de laatste maanden geleden heeft, hebben hen voorzichtig gemaakt De waarde der Zeppelins is nihil. Het resultaat van de rampen, de „L 8" en „L 4" overkomen, is, dat Duitschland al zijn marineluchtschepen verloren heeft. De „L 1" is in September tijdens een storm verdwenen en de „L 2" is in October verbrand. De Belgische soldaten gaan ook khaki dragen. Bij een Loudensche firma zijn ettelijke millioenen meters van deze stof besteld. Roosevelt, generaal Wood en ande ren hebben zich aan het hoofd gesteld van een beweging voor de vorming van een Amerikaansch legioen, dat uit soldaten en manschappen voor bijzon dere diensten zal bestaan en dienst moet doen in geval van oorlog. Men rekent op 200,000 man, die als eerste reserve aan het leger toegevoegd zullen worden. Totdusver ontbreekt zulk een reserve in de Vereenigde Staten ten eenen male. Thans wordt ook van Turksche zijde in een telegram uit Konstantinopel aan het Berliner Tageblatt erkend dat „eenige forten" aan de Europeesche zijde van de Darnellen „zwaar geleden" hebben. Het Engelsche bombardement was namelijk van zoo grooten afstand geopend, dat de forten het niet met succes konden beantwoorden. Een lezing, die overeenkomt met de offici eele berichten omtrent de beschieting van de Engelsche admiraliteit. De Engelsch-Fransche vloot heeft nog versterking gekregen. Er moeten nu meer dan 40 groote oorlogsschepen voor de Dardanellen liggen en nog een heele zwerm kleine kruisers, torpedo booten enz. Men schrijft aan „De Tijd": Een boertje komt schuchter op de pas controle te Antwerpen vragen om een pas voor de provincie. Hij rijdi met de kar, en aangezien zijn papieren en aanbevelingen in orde zijn, zal hij zijn pas krijgen. Het biljet wordt inge vuld, maar aan de plaats gekomen, waar de datum wordt ingevuld, tot hoe lang de pas geldig is, kijkt de Duitscher over zijn schrijftafel heen naar het boertje en vraagt hem in tamelijk goed Vlaamsch, voor hoelang hij den pas wil hebbenvoor een maand of vooi veertien dagen Het boertje schynt echter de vraag niet goed te begrijpen want verlegen draait hij zijn pet iu zijn vingers rond. Het is zeer druk op het pasbureau en de Duitscher, die alleen wat Vlaamsch kent, als hij zeer voorzichtig en lang zaam spreekt, springt overeind, slaat met zijn vuist op de tafel en vraagt driftig: „Donnerwetier, wie lange brau chen Sie das Papier?" Het boertje schrikt, doet een stap achteruit, blijft verlegen zijn pet draaien en doet zelfs den toegeloopen officier schateren van het lachen, door zijn voorzichtig antwoord„Joa, 'k weet niet, 'oe iang blijft ulder nog hier?" IBlaaf«*eiyk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z ndags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 6 Maart. Op Zaterdag 27 Febr. hield op „Concor dia" alhier, de coöperatieve Paardenverze kering „Onderlinge S eun" haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer D. van Buuren. opent met een hartelijk welkom de ver gadering en geeft na 't opmaken der pre sentielijst den secretaris penningmeester, den heer C. J. Branderhorst, gelegenheid rekening en verantwoording te doen over 't jaar 1914. Deze rekening meldt eene ontvangst van f 1999.66 en eene uitgaaf van f 1315.4H, houdende al zoo een goed slot van f 684,24^. Na onderzoek en verge lijking met de bescheiden wordt de rekening met dank door den voorzitter aan den ren- dar.t voor zijn uitstekend finantieel beheer en duidelijke en klare verantwoording goed gekeurd. De voorzitter verzoekt nu den se cretaris verslag uit te brengen over 't af geloopen jaar. De secretaris zegt als volgt Heeren leden van „OnderlingeSteun". Het zij mij vergund de werking onzer vereeniging in 't achter ons liggend jaar een weinig voor u te belichten. In de eerste plaats mogen wij melding maken van h t verschijnen onzer statuten in deStaatscou rant. De daarvoor gemaakte kosten zijn het doel van den inzet ten volle waard, een ieder voelt nu beter den band welke her» vtrbindt en aaneensluit met zijn rnede- coöperators. Onze vereeniging telde in 1914 een en veertig leden, waarvan een ons door den dood ontviel, een niet van zins was het ledanregister te teekenen, een derde weigerde zijn paarden, op aangegeven wijze voor te brengen en een vierde meende, dat de vereeniging alleen was opgericht om de meest restante paarden te verzekeren. Er bleven dus over ->7 leden. Door aanmelding en aanneming van vijf nieuwe leden klom ons tal met 1 Januari 1915 tot 42. Wij verzekerden het lste halfjaar 159 paarden voor een bedrag van f 51880 en het tweede halfjaar 188 paarden voor een bedrag van f 55580. Het premie percentage bedroeg drie vierde 't eerste halljaar en 1 pet. het tweede halfjaar. Hoewei geen zware uit- keeringen behoefden plaats te hebben, wer den toch een zestal gestorven paarden ver goed, te samen geschat op een bedrag van f 1195, waarvoor werd uitgekeerd f1035,50. Kon in 1913 met drie vierde pet. de uit betaalde schadevergoeding gedekt worden, in 1914 was daarvoor noodig 1 en drie vierde pet. ruim. Hoewel dus het verzeke ring-jaar 1914 minder gunstig was dan zijn voorganger, werkten wij coöperatief toch nog de helft goedkooper dan moet worden betaald bij speculatieve maatschappijen. Toch zij hier opgemerkt dat de ontwikke ling onzer organisatie niet alle reden tot verheugenis geeft. Hoewel wij blij ven groeien is onze jaarlijksche wasdom* veel te gering Een ieder zij op het hart gedrukt, krachtig mede te werken, dat de oprichting onzer vereeniging niet blijve een eerste opwaken uit de sluimering, waarin ook op coöpera tief verzekeringsgebied onze streek was in gedommeld. Een voor 't eerste halfjaar 1915 bepaald inleggeld van hoogstens 2 pet. kan toch voorzeker niet belemmerend werken op aansluiting of toetreding. Worde ons pogen in dezen rijkelijk met succes bekroond. En mijne heeren ik meen niet te mogen nalaten, voor ik dit mijn verslag eindig er op te wijzen, dat wij ook als vereeniging, dankbaar gestemd mogen zijn Onze arbeid toch in 't jaar 1914, dat met roode letters zal geboekt worden in de his- torieblaan der wereldgeschiedenis, kon rus tig worden voortgezet. In welk een zee van bittere ellende en naamloos wee is niet in 't achter ons liggend jaar bijna gansch Europa gedompeld. Millioenen der beste mannen en zonen kleuren purperend den bodem met hun bloed, duizenden bij dui zenden, moeders, vrouwen en kinderen worden door diei ontzettenden krijg in diepe rouwe gehuld en zitten neer in bange en nooit te beien smarten. En al beleven ook wij spannende dagen, wij werden tot heden gespaard. De oorlogsfakkel ontbrand de nog niet op onze erve, en 't verdervend zwaard bleef tot hiertoe in de scheede. Dankbaar mogen wij dus wel gestemd zijn. En ik weet mij de tolk van ons allen, wanneer ik met dank naar Boven den wierook der hulde ontsteek voor onze ge liefde en geëerbiedigde Vorstinne en de raadslieden der kroon, voor de uitnemende wijze, waarop zij 't schip van Staat sturen door de brandende en kokende golven laDgs de dikwijls verborgene en gevaarlijke klippen van neutralitt-itschendiug. Eu is het dan ook niet eene uiting van uw aller meegevoelende harten, wanneer ik besluit met de hope en vurigen wenseh, dat de vrede binnen onze landpalen moge besten digd blijven, en hij, zij het spoedig, moge nederdalen op die landen en volken, welke elkander met een ijver, een betere zaak waardig, tot vernietiging en verdelging toe bekampen. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn keurig verslag. Hierna volgen nog drukke en gezellige besprekingen, rakende de belangen der vereeniging. Met een op. wekkend woord om toch immer mede te werken aan de uitbreiding en versterking der verzekering, sluit' de voorzitter met dank voor opkomst en prettige discussie de vergadering. Ten derden male werd ons de gele genheid geboden een kijkje te nemen in de teekenschool en nu tijdens het hand- teekenen, waarbij de heer J. A. Boeren als ieeraar fungeerde. Hoewel voor het meerendeel dezelfde leerlingen, die we bij het rechtlijnig tee kenen hadden opgemerkt, waren het nu geheel andere onderwerpen, die in teekening werden gebracht. De beginnelingen die vierkanten, rond en kubiek getrouw weergaven, zonder vai liniaal of passer gebruik te maken, zagen naast zich jongelui die naar voorwerper teekenden. Een Keulsche pot was, ook wat de kleur betreft, getrouw nagebootst en een lampetkan scheen weer voor anderen het model te zijn. Meergevorderden werkten naar modellen in gips als bustes, consoL, ornamenten, houten voorwerpen, allen o t leend aan kerken en musea. Ook ijzeren draadfiguren dienden tot model. We vernemen het reeds, dat met den nieu wen cursus, die 15 September aanvangt, verschillende ongelui, die pas de school verlaten hebben, voornemens zijn aanvraag te doen om als leerling te worden opgeno men. Ze moeten wel bedenken dat zoowel de timmerman als de schilder, de metse laar als de smid, ja elk vakman, hoog noodig moet kunnen teekenen om io zijn gekozen vak vooruit te komen. De gemeente Ravesteijn, bijvoorbeeld, heeft tal van ar chitecten geleverd en zulks waarom? Om dat er zoo'n goede inrichting is om het teekenen in de perfectie te leeren Laat ons hopen, dat Heusden ook met trotscb op de aankomende jongelingschap zal kun nen neerzien, als ze zullen toonen ieder in zijn vak een m«ester te zijn. Ook Heusden zou zijn afslag van zee- visch hebben. Donderdag was het met bek kenslag bekend gemaakt en menige huis moeder had er de u.enage op ingericht om zich Vrijdag aan kabeljouw of schelvisch te vergasten, die in den zeer vroegen mor gen van uit IJmuiden hier ten 8 ure zou arriveeren. Vermoedelijk zijn er treinen over tijd komen,althans er kwam geen visch. Laat ons hopen dat het de volgende week beter zal gaan. Te Amst erdam is de z^eviech overvloedig, nu ze niet naar het buitenland kan uitgevoerd worden. Men ziet kabeljouw venten voor fl,en schel- vitfeh tegen 6 cent per pond. Wcü'kendaill. Donderdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Aan wezig alle leden. Na lezing van het gebed opende de Voorz. de vergadering en ver zocht den Secretaris de notulen te lezen, die overanderd werden goedgekerd. Medegedeeld werd dat de begrooting over 191-5 was goedgekeurd, dat de heer C. C. Kieboom zijn benoeming tot Lid van het Burg. Amsbestnur had aangenomen, even als de heer Dixhoorn zijn benoeming tot veearts. Verder werd medegedeeld, dat het beroep inzake de faecaliëakwestie niet ontvanke lijk is verklaard en besloten, aan den ver trokken burgemeester, op diens verzoek, eervol ontslag te verleenen als ambtenaar van den Burg. Stand. Een circulaire van den bond van ver eenigde fabrikanten van materialen voor het bouwbedijf werd voor verdere behan deling aangehouden. In de plaats van de vertrokken leden van de commissie tot wering van school verzuim de heeren Ro bos en VanSanten) werden benoemd de heeren Van der Male en Glerum. Besloten werd den heer C. van Loon, wegens vertrek naar elders afschrijving op den H. O. toe te staan en den heer L. Ver doom, onderwijzer, wegens ziekte, een verlof van een maand te verleenen. Nadat een paar af en overschrijvingen op de begroo ting 1914 waren goedgekeurd en medege deeld was dat een oproeping voor tijdelijk onderwijzer had plaats gehad, werd de ver gadering door den Voorzitter gesloten. Tegen gister half 2 was een raads vergadering uitgeschreven ter installatie van den nieuw benoemden Burgemeester, waarover in een volgend nummer. Ancle!- Voor de lichting der Nat. Militie 1916, zijn alhier ingeschreven 13 personen. Almkerk. De zelf gefokte dekhengst ,,C stor" van de wed. A. Kolff alhier is j .1. Vrijdag te 's-Bosch goedgekeurd en inge schreven in het Ned. paardenstamboek. Capo,91e. Vanwege deze gemeente zal worden uitgeloofd een premie van f60 voor den vanwege een commissie uit den gemeenteraad best gekeurden stier, ge- stationneerd op het meest geschikt geacht punt >innen deze gemeente. De houder van dien stier zal verplicht zijn dezen minstens van 1 April a.s. tot 1 April 1916 te houden en voor het gebruik als fokstier te bestemmen. Tot voorzitter en tot secretaris der commissie tot wering van schoolverzuim zijn herbenoemd respectievelijk W. G. Treffers en M. A. Verhoeven alhier. Gameren. Tijdens een kort doch hevig onweer j.l. Maandagnacht sloeg het hemelvuur iu een boom bij de woning van H. v. G. 's-Graveinoer. Door het hulp- telegraafkantoor zijn iu Februari behandeld 107 telegrammen, waarvan verzonden 41 en ontvangen 66. Het aautal telefonische ge sprekken bedroeg 23. Op de rij kspostsuaarbank werden 17 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1312.78, terwijl 15 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 2414.51. Gemierd». A.s. Woensdag des avonds half zeven hoopt ds WelEerw. heer d-. Sap te Gouda, iu de Gernf. kerk alhier, in het Biduur voor het gewas, op te treden. IBerpt- De handel in aardappelen is levendig. De voorraad is echter niet groot. Opkoopers bieden reeds f 4 per H.L., doch ?.ij, die nog aardappelen ten verkoop heb ben, schijnen niet genegen ze voor dien prijs nog af te geven. De prijs der vette varkens is zeer hoog. Er is echter niet anders voorhanden dan halfwas of expor».varkens. Men betaalt 50 cent per pond. De handel in klaverzaad is op 't oogenblik van niet veel beteekenis. Deze week werd nog een flinke partij verkocht tegen f 1 per k.g. De prijs toont echter nijging tot daling. Er is op 't oogenblik meer aanbod dan vraag. Kaatsheuvel- Dezer d&gen werd bij J. S. alhier een ruit ingegooid. Men vermoedt met wraakneming te doen te ■\ebben. Dader(s) onbekend. Ook nog bij andere menechen werd verschillende bal dadigheid gepleegd. Het is te hopen dat de politie spoedig een einde aan zulke prak tijken kan maken. Gedurende de maand Februari j.l. werd aan het postkantoor alhier met de daaronder ressorteerende hulppostkantoren ingelegd f 6885.88$ en terugbetaald f 634. Er werden 17 nieuwe boekjes uitgegeven. Aiieiivt'eiiclfjk- Terwijl het 13 jarig zoontje van H. H. aan het spelen was in den kelder van het afgebrand huis van A. L. valt er onverwacht een groot stuk puin met zand op hem. Een zestal mannen war«n nog noodig om hem uit zijn netelige positie te redden. Hij was zoo erg gekneusd aan hoofd en arm dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. J.l. Zaterdagavond gaf de Chr. zang- vereeniging „De Lofstem" haar 7e uitvoering in het instituutlokaal, onder leiding van haren directeur G. Vlaanderen. Na gebrui kelijke opening door den voorzitter Johs. v. d. Stelt, werd aanvang gemaakt met 't programma. Over het geheel werd er meer met gevoel gezongen als de vorige uitvoering, zoodat er merkbare vooruitgang was te bespeurd. Dinsdagavond trad alhier voor de landbouwvereeniging „Vooruitgang" op de heer Huizinga van Breda, met het onder werp„Het nut van de gier als stikstof bemesting", en „de keuze van Zaaizaad". Spreker wees er met nadruk op, meer zorg te besteden voor de bewaring van gier, dair er veel waarde voor den boer in is. Even eens om enkel dat zaaizaad aan te koopen dat als echt soort in den handel gebracht wordt. Jammer dat er echter zoo weinig belangstelling was van de zijde der boeren. Voor de Geref. gemeente alhier zal a.s. Zondag des vm. en des n.m. optreden ds. De Bruijn. Woensdagavond hield de meisjesver- eeniging „Martha" alhier jaarvergadering ouder leiding van ds. De Bruijn. Uit het jaarverslag der secretaresse C. Heijblom bleek, dat het ledental 25 bedraagt, het tantal begunstigers 100, en dat dit jaar 189 stuks kleedingstukken werden vervaar digd en uitgereikt aan 95 huisgezinnen. Het samenzijn werd gesloten door Ouder ling W. H. van Helden. Meeuwen. Zaterdagavond j.l. gaf de muziek vereening Kunst en Vriendschap" alhier, in de zaal van den heer Smits eene uitvoering. Als humorist trad op de heer Muller uit Gorinchem. Zoowel muziek als voordrachten vielen bij het opgekomen publiek zeer goed iu den smaak. Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand Februari j.l. ont vangen 17 en verzonden 24 telegrammen. Naar wij vernemen, zijn in het in- schrij vingsregisterj dezer gemeente voor de lichting 1916 zeven jongelieden allen uit het dorp Meeuwen ingeschreven. Netïerhemert. De heer G.Smits alhier ontving bericht dat hij met ingang van 1 April a.s. is aangesteld tot kommies der directe belastingen en accijnsen te T.obith Onder de schoolgaande kinderen heerscht een ziekte, welke veel overeenkomst met influenza vertoont. Op de openbare school aan de Noordzijde is meer dan een derde der kinderen absent. Itaailisdonk. Aan de gisteren ge houden afslag is 50 k.g. zeevisch verkocht. Aan de stoomzuivelfabriek is in Februari verwerkt 219.209 L. melk. Woensdagavond 8 uur werd de ge meente door een fout in de leiding der Centrale in duisternis gehuld. S&an nisdon ks veer. Donderdag morgen vond men A. Vissers, vader van 6 kinderen, verdronken in een sloot op Sandoel. Sprang- De keuring van springstie- ren vuor deze gemepnte zal plaats vinden op Vrijdag 12 Maart des nam. 2 uur op het Marktplein te Waalwijk. Ween. Aan mej. W. Weeda, onder wijzeres aan de openbare school alhier, is wegens vertrek naar elders tegen 16 Maart a.s. eervol ontalag gegeven. Dat het met moeilijkheden gepaard gaat voor handelaars om steenkolen uit Duitschland te verkrijgen, kan blijken dat door den heer S. voor een paar maanden reeds eone lading werd opgegeven, doch tot heden kon deze order nog niet worden afgezonden. De steenkolen voor hier moeten dan ook per kar van uit Dxuuen naar hier worden getransporteerd. %Aa*p3k Vrijdagnacht werden bij den laadbuuwer B. Langer werf 30 kippen ontvreemd. De p >iitie zoekt den dader. ISurgeriykc Stand. 's-GraveiLoer, van l28 Feör. Getrouwd: A K. Nieuwkerk, 27 j. en A. G. Seüep, 26 j. Geboren: Johauua, d. v. D. van Loon en (J. W. van Beek Adriaua Cornelia, d. v. W. Melseu en P. GroenevsldJo hanna Geertruida, d. v. G. van Tilburg en J. Blom.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2