verdedigd door sterke forten, met de beste moderne middelen bezetboven dien, neemt men aan dat een aanzien lijk deel van het Turksehe leger (dat in den Kaukazus en bij Suez niet over matig veel te doen zal hebben) voor de verdediging der Dardanellen beschik baar is gehouden en daar nu in ver schillende afdeelingen de aanvallers op wacht. Inderdaad is de zaak waar het hier om gaat, een bestaanskwestie voor Turkije. Het AntwerpscheCentraalbureel voor inlichtingen aan Vluchtelingen, Kunst lei 64, Autwerpen, maakt bekend, dat met 1 Maart j.l. nieuwe verordeningen in zake het verkeer en het paswezen in België zijn in werking getreden. Voor het verkeer tusschen België en Nederland mogen slechts de Pascen trale te Brussel, Antwerpen, Hasselt, Luik en Verviers en de Pascentrale te Turnhout, paspoorten naar Nederland afgeven. De geldigheidsduur van een pas is hoogstens veertien dagen. Voor het verkeer tusschen Nederland en België geven het Duitsche gezant schap in Den Haag, de consul generaal te Amsterdam en de Duitsche vee-con suls (pas agenten) te Rotterdam, Vlis- singen, Roosendaal, Maastricht, Ter- neuzen, paspoorten af. De door hen af gegeven paspoorten gelden alleen voor de reis naar België, niet voor de te rugreis. Afgeralen wordt de terugreis aan inwoners van verwoeste plaatsen, echter niet geweigerd. De terugreis van Belgen en neutra len zal vergemakkelijkt worden door legitimatie bewijzen te verstrekken aan personen die deze niet bezitten. Dringend wordt aan onbemiddelde vluchtelingen afgeraden terug te komen. In ieder geval moeten vrouwen en kin deren niet mede komen, vóór geregelde arbeid gevonden is. De toestand is nog zoodanig, dat in het algemeen, geen geregelde arbeid te bekomen is voor losse werklieden. Paspoorten voor be zoek aan krijgsgevangenen in Duitsch- land, worden absoluut niet meer ver strekt. In het gebied van het generaal-gou- vernement kost iedere Passierschein twee Mark; naar streken buiten dit gebied zes Mark. Voor paspoorten lan ger dan 14 dagen geldig, wordt de prijs verdubbeld. Voor automobielen (streng beperkt verkeer) in het geoccupeerde gebied, 20 Mark met inbegrip van den chauf feur, voor iedere acht dagen. Verlof om mee te rijden; 10 Mark per keer of voor een geldigheidsduur van 8 dagen. Naar streken buiten het geoccupeerde gebied respectievelijk 40 Mark en 20 Mark. In Oostenrijk is thans een procla matie uitgevaardigd, waarin alle mannen tusschen 38 en 42 jaar, die nimmer militair geoefend werden, opgeroepen worden om zich voor een geneeskun dige keuring aan te melden. Binnen 48 uren moet de africhting dezer mannen aanvangen. Deze africh ting zal blijkbaar een eenigszius opper vlakkig karakter dragen, daar de man nen tegen den 6en Mei voor den dienst aan het front moeten gereed zijn. Te Brussel wordt, naar de Tel. ver- neamt, druk geteekend op een verzoek schrift dat aan de Duitsche autori teiten zal worden aangeboden om in vrijheidstelling van burgemeester Max die sedert 6 maanden in de vesting Zult gij om mijn instructies denken Ik beloof u, ze niet te zullen vergeten. Van dit oogenblik aan, zijt gij in on zen dienst, maar mondje dicht Ik heb daar mijn reden voor, die gij later wel zult leeren kennen. Wees gerust. Burggraaf Cesar nam een rolletje goud geld, dat op tafel lag, en legde dit voor Cabiral neder met de woorden: Dit is uw eerste salaris. Cabiral stak het bij zich en putte zich uit in dankbetuigingen, terwijl hij buigend de kamer verliet. Hij was opgetogen, dat geld viel als manna uit den nemel. In de antichambre ontmoette hij een der mulattinnen, die hem vrijpostig goeden nacht wenschte. Ik zal terugkomen, dacht hij bij zich zelf, geheel onder de* indruk van de om geving, die hem aan de sprookjes der Dui zend en één nacht herinnerden, en buiten gekomen, legde hij liefkoozend de hand op het rolletje goud en fluisterde: Een gelukkige woning, waar men zoo veel geld kan vinden. XVI. H at een vriend wil Een merkwaardige verandering had in Helena sedert haar aankomst te La Varenne plaats gegrepenhaar onverschilligheid en mcedelooshe'd hadden plaats gemaakt voor een ontembare wilskracht en vaak deed zij zichzelf de heftigste verwijten over haar vroeger gedrag, 't Was nu ook niet langer mogelijk aan de waarheid te twijfelen, baron Raynaud en niemand anders had de misdaad betaald, en geheel haar ziel kwam in opstand tegen de kussen, die de misdadiger haar gegeven had en die nu als vuur op haar huid brandden. Zij voelde zich als gebrandmerkt bij de Glatz (Silezië) gevangen gehouden wordt, te verkrijgen. Een bericht uit Madrid acht den toestand in Portugal zeer ernstig. Velen vluchten naar Spanje wegens vrees voor een burgeroorlog. Tengevolge van een mijngasont- ploffing te Cabesa del Buev zijn, volgens Spaansche bladen, 1600 mijnwerkers onder instortingen bedolven. Uit Sofia wordt d.d. 7 Maart geseind De Nederlandsche Roode Kruis-ko lonie gaat Servië verlaten, wegens de onaangename behandeling door de Ser vische overheid. De leden der kolonie vertellen de verschrikkelijkste dingen over den ge zondheids toestand in het Servische leger. De „Danziger Zeitung" publiceert een toespraak van den Duitschen keizer tot zijn soldaten na een godsdienst oefening. De rede luidt als volgt: „SoldatenHet is mij een groote vreugde, dat het mij vergund was heden met u onder Gods vrijen hemel en voor zijn altaar deel te nemen aan deze een voudige veld godsdienstoefening. Voor datgene, wat gij gepraesteerd hebt, zeg ik u dank en volle erkentelijkheid en overal in het vaderland en bij de troe pen, die in het Westen strijden, ziet men dankbaar en tiots op naar uwe daden. Een zware taak is ons gesteld. Het gaat erom het bestaansrecht van Duitschland nog eens voor heel de wereld te bewijzen. Deze taak moeten en zullen wij vervullen Geen over schatting van den vijand maar ook geen overschatting van eigen kracht! Wij Pruisen, zijn gewo >n tegen een overmachtigen vijand te vechten en te overwinnen. Daartoe behoort het vaste vertrouwen op onzen grooten Bondge noot daarboven, Die aan onze gerechte zaak de overwinning geven zal. Wij weten het uit onze kinderjaren en als volwassenen hebben wij het in de studie der geschiedenis geleerd, dat God slechts met de geloovige legers is. Zoo was het onder den grooten keur vorst, zoo was het onder den ouden Frits, zoo was het bij mijn overgroot vader, onder mijn grootvader en zoo is het ook onder mij. Zooals de groote Schot, zooals mijn vriend Luther het zeide: Een man mwt God is steeds de meerderheid. Een voordeel hebben wij boven onze vijanden: zij hebben geen parool, zij weten niet waarvoor zij vechten, voor wien zij zich laten doodschieten. Zij dragen den zwaren ransel van het kwade geweten, doordat zij een vrede lievend volk hebben overvallen. Wij echter rukken tegen den vijand op met de ijlmarsch bagage van het licht ge weten. Voor een goed resultaat is 't echter nog noodig, dat ieder zijn plicht doe en zoo verwacht en verlang ik ook van u, dat ieder zijn heele gezondheid en kracht geve, totdat de zege ons nabij is. Te Leyland in West-Virginië zijn door een gasontploffing 170 mijnwer kers in een schacht ingesloten. De uit brekende brand verhinderde het red dingswerk. Er zijn niet meer dan twee zwaar gekwetste arbeiders uitgehaald voor de anderen vreest men het ergste. gedachte, dat zij de vrouw geworden was van den schurk, die Jan de Marcilles zoo diep vernederd en zoo schaamteloos ver nietigd had; van den ellendeling, die den vader van haar Gabrielle onteerd en haar naam door 't slijk gesleurd had! Nog altijd behoorde zij hem toe naar lichaam, en hoe onwaarschijnlijk 't ook wezen mocht, zij had zich vrijwillig gegeven aan den man die haar op zulk een afschuwelijke wijze bedrogen had, en zeer goed wist, dat, als Jan de Marcilles geleefd had, zij nooit er in toegestemd zou hebben de gade van een ander te worden 1 Hoe lang zou Helena de Marcilles nog barones Raynaud heeten? Hoe diep moest Jan, de eenige man, dien zij ooit bad liefgehad, haar wel veracht hebben, en welkeen foltering had zijnedel hart niet moeten verduren, een hart dat voor haar verraad zelfs geen woord van verwijt kon vinden, hij zelf was getuige geweest van het afschuwelijke verraad, op dien vreeselijken dag, dat zij haar lot aan den moordenaar verbond, en hem het loon voor zijn misdaad betaalde. Zij was tot alles bereid, wat de waarheid van haar verontschuldiging bewijzen kon, dat, moch ten de omstandigheden tegen haar getuigen, haar hart hem nooit ontrouw geweest was en vol moed vatte zij den v oeger ontweken strijd tegen baron Raynaud weer op. Door een enkel woord, een enkelen kus van haar doodgewaanden echtgenoot was haar geest kracht teruggekeerd; hij had nu als 't ware een deel van zijn forsche kracht en koele volharding in haar overgestort! Nu zou zij doen, wat hij verlangde, zij zou zijn bevelen uitvoeren; hij zou weten, wat hij wilde wetenen zij zou hem dien man en zijn geheimen in handen spelenDoor zoo haar fouten te boeten, zou Jan niet langer aan haai trouw kunnen twijfelen 1 Baron Maxime, verwonderd en veront- """De Tnrkscbe «rezant te Athene heeft verklaard, dat er in Turkije moord- tooneelen zullen plaats vinden, indieD Griekenland Turkije den oorlog ver klaart. De Duitsche gezant heeft aan hot diplomatieke korps medegedeeld, dat Duitschland en Oostenrijk aan Griekenland den oorlog zullen ver klaren, op denzelfden dag, waarop Grie kenland den oorlog aan Turkije ver klaart. De bemanning van het stoomschip „Patria", dat Woensdag uit Marseille te Napels aankwam, vertelt dat er Dinsdagavond 20,000 man troepen naar de Dardanellen te Marseille zijn scheep- gegaan, onder bescherming van 7 slag schepen, 4 Engelsche en 3 Fransche, tal van torpedobooten en blijkbaar ook enkele duikbooten.^De expeditie zou op 5 Maart te Malta moeten aankomen. Er moeten te Toulon nog 20,000 man tot vertrek gereed staan. Het Turksche hoofdkwartier meldt Donderdagavond laat trachtte een vijandelijke vloot onder versterkt vuur op eenige punten van de kust buiten het vuur van onze artillerie bij de stellingen van Sadel Bahr en Kum Kab met sloepen soldaten aan land te zetten In het begin lieten wij den vijand begaan, maar daarna beantwoordden wij het vuur. Zestig soldaten die bij Sadel Bahr aan wal wilden gaan, vluchtten weder naar de sloepen en gingen terug met achterlating van 20 dooden en gewonden. Vierhonderd vijandelijke soldaten, die bij Kum Kab aan land waren gezet, werden verdreven en verloren ongeveer 80 man aan dooden. Aan onze zijde in beide gevechten zes dooden en 25 gewonden. Na den tegenslag van gisteren ging de vijandelijke vloot in verschillende gedeelten uiteen en bombardeerde de open, onverdedigde havens Dikili,Sarm- sak en Aivalik aan de Egeische Zee Een redacteur van het weekblad De Voorhoede heeft in België een onder houd gehad met een der voornaamste leiders van de Centrumpartij in Duitsch land. De eerste vraag van den redacteur luidde: Denkt u dat deze oorlog lang zal duren? „Ik veronderstel van wel," luidde het antwoord van den geïnterviewde, die niet genoemd wil zijn, „tenzij Duitschland spoedig in staat worde ge steld een roemrijken vrede te sluiten. Duitschland zal geen vredesonderhan delingen openen, wanneer het niet het vooruitzicht heeft op een roemvoilen vrede." En wat dunkt u dan dat er met België gebeuren zal? „Wij zullen België niet teruggeven Dat is geheel uitgesloten Een land, dat wij ten koste van zooveel bloed en tranen hebben moeten veroveren, geven wij niet meer prijs. Daartegen zullen wij ons steeds verzetten, als het moet tot het uiterste. De ongenoemde wees er voorts op, „dat van sociale wetten, verordeningen en instellingen, zooals in Nederlanden in Duitschland in België geen sprake is. De arbeiders, zelfs in de meest ont wikkelde industrie streken, leven onder een verouderd regime, werken tegen lage loonen en kennen in de verste verte niet de welvaart van den Duit schen of Nederlandschen arbeider. Het is alles nog even primitief en begin er nu eens mede, zulk een volk rust over den koortsig opgewonden toestand zijner vrouw, die zoo afweek van haar ge wone onverschilligheid, had haar slechts op haar dringend en herhaald verzoek alleen gelaten, en nu had zij een slapeloozen nacht doorgebracht om na te denken en haar krachten te berekenen. Sedert de stem in de Avenue jGabriel haar zoo ontroerd had, had Helena zich nog rmer dan gewoonlijk in haar eigene vertrekken teruggetrokken, en zonder dat zij ook maar een oogenblik de ware reden van haar handelwijze gissen liet, wist zij den baron herhaaldelijk onder allerlei voorwendselen uit haar nabijheid te verwijderen. Die voorwendsels lagen trouwens voor 't grijpen, 't was niet moeie- lijk vermoeidheid, ongesteldheid, verveling of zenuwen voor te wenden om alleen te zijn. Vol liefde onderwierp de baron zich aan haar luimen; hij vergenoegde er zich mede haar hand te kussen of haar welrie kende lokken even met de lippen aan te raken, en zoeht gelaten zijn eenzame ver trekken weer op. Geen wonder, dat hij zich nu te Varenne voorstelde zijn schade in te halen en hij zich reeds vleide met het vooruitzicht op menig aangenaam samenzijn, waartoe de herlevende lente en de heerlijke natuur als 't ware uitnoodigden; want la Varenne met zijn bekoorlijke omgeving, fraaie bloe men en geheizinnige bosschages was een aangenaam lustoord om het hoogtij der liefde te vieren. Na twee dagen absolute rust, alleen verbroken door de noodzakelijke drukten, die de eerste dagen in een nieuwe woning medebrengen, begon baron Maxime hoop te koesteren, dat zijn vrouw geheel hersteld was, en dat haar zenuwen, die door de een of andere onbekende oorzaak zoo geducht van streek waren geraakt, weer normaal waren geworden. Haar lichtgeraaktheid was ge weke o, haar kalme opgewektheid teruggekeerd, en zy sociaal te ontwikkelen. Ook hier wacht ons een reuzentaak; en als straks meer algemeen bekend zal worden, wat wij tijdens de occupatie tot leniging van den nood hebben gedaan, hoe wij voort durend bezig zijn, om de normale toe standen eenigszins te herstelleu, dan zal de geheele wereld verstomd staan over de schier bovenmenschelijke po gingen, die door de Duitsche staats lieden in het werk worden gesteld tot reoiganisatie van het Belgische volk." D. C. De Engelsche bladen vernemen d.d. Woensdag uit Washington datdaar ver wacht werd dat president Wilson zon der verwijl zijn bandteesening zou zet ten onder een aantal wetsontwerpen die, gezamenlijk, ongeveer 2500,000,000 gul den bestemmen voor kustverdediging. Uit Londen wordt gemeld Vier watervliegtuigen hebben gister middag een tocht gedaan naar Ostende en elf bommen geworpen op de basis voor herstel van duikbooten en vier op de Kurzaal, die tot militair hoofd kwartier dient. Alle vliegtuigen en vlie gers zijn teruggekeerd. Waarschijnlijk is aanzienlijke schade aangericht. Er zijn geen duikbooten gezien. Uit Kopenhagen wordt gemeld, dat de totdusver openbaar gemaakte Prui sische verlieslysten 1,002,212 namen bevatten. Er zijn alleen 5964 officieren gesneuveld, onder wie 19 generaals, 44 kolonels, 83 luitenant-kolonels, 261 ma joors, I2i0 kapiteins en 4347 luitenants. Verder zijn 14.435 officieren gewond en vermist. K*laa<Ne3ijk üifiius. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z ndags van 10 tot 1 uur geopend. Iflcusden, 10 Maart. Vergadering van den Gemeenteraad op heden, 10 Maart, des voormiddags ten 11,30 ure. Te behandelen onderwerpen: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Brief Gedep. Staten broodverordening Volgens berichten uit Bssoijen, Doe veren, Genderen, Meeuwen en Wijk, pas seerde Zondagmorgen 11,30 een vliegtuig, een ééndekker, in noordelijke richting. Het was te hoog, om de nationaliteit te kunnen vaststellen. De zeevisch is toch nog Vrijdag 1.1. gearriveerd en kon toen eerst ten 2 ure wor den afgeslagen. Het was kabeljauw van ge wone grootte en kleine kabeljauw. De prij zen waren billijk en volgens degebru kers liet de kwaliteit niets te wenschen over. Vrijdag wordt weder een nieuwe zending verwacht. Op uitnoodiging van het bestuur van de afd. Land van Heusden en Altena, der Nederl. Pomologische Vereeniging (Voor zitter de heer D. van Campen te Drongelen), zal Vrijdag 12 Maart, 's avonds ten 7 ure, in het Café van den heer Th. van Loon op de markt te Waalwijk, een lezing worden gehouden door den heer Vau Roosmalen, beambte der N. P. V. Als onderwerp zal behandeld worden „fruitboomen in particuliere en handels- tuinen, grondbewerking, aanplanten en be mesten met natuur en kunstmest, iets over schadelijke insecten en zwammen." Ieder bel nghebbende en belangste. lende verzuime niet deze lezing, die zeer leerzaam zal zijn, bij te wonen, daar zoowel parti culieren als handelskweekers hier nut uit kunnen trekken. P.®. heeren J. H. Verhoeven en W. van Wijnen, zijn respectievelijk tot voor zitter en secretaris gekozen van de com- wering van schoolverzuim, ter wijl de heeren Hilwig en Carpaij als hun plaatsvervangers zullen fungeeren. Maandag had in den vroegen morgen alhier reeds een werkstaking plaats. Voor den heer Laurent Verhoeven lag een schip met cichoreiwortels in lossing. Het werk volk wilde niet langer voor 7 cent per 100 kilo lossen en eischte 9 cent. Na eenig be raad werd hun eisch ingewilligd. Werkendam- Vrijdag LI. werd op de grens der gemeente, vanaf de woning van de moeder van den nieuwen Burge meester dezer ge ueente, mevrouw Sigmond, Z.E.A. afgehaald door de heeren De Boon en Kieboom, leden van den Raad (als wier woordvoerder de eerste Z.Ed. complimen teerde) en de feestcommissie, wier voorzit ter, de heer Van Steenbergen, een toespraak hield, waarna men zich naar het Raadhuis begaf (de militaire muziek, die zich hier den lof van ieder inoogst, voorop,) alwaar do oudste Wethouder, de heer H. Bogers, den nieuw benoemden Burgemeester als zoodanig installeerde met een toepasselijk woord, waaruit bleek, dat de Raad dezer gemeente niets tegen had op den benoemde, maar wel daarop, dat de benoemde tevens burgemeester was der gemeente de Werken en Sleeuwijk, doch dat spreker, niettegen staande dat, Z.E.A. zijn raad en steun niet zoude onthouden, waarop Z.E.A. een toe spraak hield, waaruit o.a. bleek, dat hij de belangen dez*r gemeente naar vermogen zal behartigen. Hierop werd aan de tal ijk opgekomenen een glas champagne gepre senteerd om op de'.e heugelijke gebeurtenis te drinken. Vervolgens werden door alle aanwezigen de twee lagere scholen in de kom der gemeente bezocht, alwaar de jeugd door Z.E.A. was onthaald en de hoofden toepasselijke toespraken hielden en de jeugd Z.E.A. en echtgenoote welkomst en andere liederen toezongen. 's Avonds werd Z.E.A. door de militaire muziek bij het Raadhuis een serenade toe gebracht, waarna feestcommissie, Raad en genoodigden zich vereenigdea ten woon- huize van Z.E.A. om dezen dag met een gezellig samenzijn te besluiten. De associatie Biesbosch, heeft voor haar nieuw aangekochte hengst Adriaan II, op de keuring te Breda een premie ver worven van f 750, IleiiedendLanjgstraat- Het hooi ruimt meer en meer op, terwijl de prijzen zeer stationair blijven, bijzonder ten gevolge van de maatregelen der regeering. Men besteedt voor goede kwaliteit f 20 a 1 21, mindere soorten f 17 a f 19, schraal pershooi f 10 a f 11 en roggestroo f 12. alles per 500 k.g. Capelle. In de maand Februarij.l, werden op het hulptelegraaf- en telefoonkan toor alhier 74 te.egrammen behandeld, waar van 35 verzonden en 39 ontvangen. Er werden 185 telefoongesprekken gevoerd, waaronder 19 van uit de openbare spreek cel. Voor de rechtbank te 's-Bosch is behandeld de zaak tegen den 24-jarigen arbeider A. P. alhier, thans gedetineerd, beklaagd dat hij op 1 Januari j.l. A. Buijs te Waspik, opzettelijk zoodanig heeft mis handeld, dat deze kort daarop is overleden. Het O. M. eischte 3 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Beklaagde gaat niet in hooger beroep. Woensdag 1.1. viel W. H. alhier, bij het laden van takkenbossen van de wagen. Bewusteloos werd hij naar huis gebracht. De geneeskundige kon de diagnose nog niet direct vaststellen. Gingen verschillende inwoners j.l. Maandag naar de markt te Raamsdonk, allen konden onverrichterzake terugkeeren, omdat er maar een 3-tal koeien waren aan gevoerd. Dit kleine getal is een gevolg van een uitnoodiging van den heer burgemees ter, gezonden aan de inwoners, om met 't oog op mond- en klauwzeer geen vee aan te voeren. Het zal ons benieuwen, of de burgemeesters van groote marktplaatsen het zelve jonger, bevalliger en schooner dan ooit. Alleen haar donkere oogen, die altijd zoo eigenaardig bij haar blonde haren en blanke gelaatskleur afstaken, hadden een vreemde uitdrukking behouden. Op den morgen van den derden dag verscheen de barones weer voor 't eerst a«n de ontbijttafel; zij was met behaagzieke zorg gekleed, in een peignoir van wit pluche, om 't midden door een zijden koord ge sloten, die haar fraaie vormen op 't voor- deeligst deden uitkomen, en waarvan de uitsnijding aan den hals door een lichten' kanten fichu bedekt was. Over 't balkon geleund zag zij naar haar echtgenoot, die juist te paard gestegen was om een toertje in den omtrek te doenmet innige be wondering zag hij naar de schoone ver schijning op. Drommels, wat zijt gij schoon, zeide hij. Vleier! Ik heb wel gelijk gehad, toen ik u een verblijf op het land aanraadde! Gij zult er u spoedig vervelen, vrees ik. Dat zal van uzelf afhangen. Heb ik zooveel invloed op u? Veel te veel, mompelde hij, want wat vermoogt gij niet? Zij schudde lachend het hoofd en zeide Pas op, dat gij niet te veel belooft; als ik u eens op de proef wilde stellen Probeer het eens! Plotseling veranderde de stem der jonge vrouw en op raadsel achtigen toon voegde zij er bij Ik durf niet. Hebt gij mij iets te vragen? Misschien wel. Doe het gerust! Zij zweeg, terwijl baron Reynaud haar als 't ware met de oogen verslond. Als gij 't wilt, voegde hij er smeekend bij, zie ik van mijn wandelrit af. Dat behoeft volstrekt niet, zeide zij lachend. Juist kwam Marcella Raynaud op haar geliefkoosde merrie aan. Laat haar niet wachten! met een spottend verleidelijk lachje, voegde zij er bij Wij hebben nog tijd genoeg om te praten En met een lachje, dat haar fraaie tanden zichtbaar maakte, besloot zij. Ik zal mij tegen uw terugkomst mooi maken Die weinige woorden bevatten een be lofte; de oogen van den baron schoten vuur, zijn vrouw scheen hem in haar een voudige kleeding en in die bevallige om lijsting begeerlijker dan ooit toe; hij bracht de hand aan zijn lippen en wenkte haar een bijna onzichtb.aren kus toe. Maar Marcella Raynaud had die beweging opgemerkt, evengoed als de uitdrukking van een triomf, die over 't gelaat van haar vader vloog, gelukkig in 't bewustzijn van zijn eindelijke overwinning op zijnschoone vrouw. Waarom vergezelt de gravin, de blonde godin, ons niet, vader? vroeg zij ironisch. Als door een wesp gestoken zag de baron op. Gij hebt vreemde invallen, Marcella, zeide hij op strengen toon En inderdaad Vergeef mij Gij weet hoeveel ik van u houd, maar ik kan het niet helpen, 't is sterker dan ik zelf, ik kan er niet toe besluiten de vrouw moeder te noemen, die gij gekozen hebt om de dierbare overledene te vervangen. Gij hebt ongelijk, Marcella He lena is een uitstekende vrouw. Dat erken ik gaarne. Maar dan zij heeft allerlei oplet tendheden voor u. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2