OPENBAREVERKOOPING een KEUKENMEID. WAARSCHUWING! Schietoefeningen. Wei-, Hooi- en Bouwlanden, HET NIEUWSBLAD Dankbetuiging te Werkendam Veearts. Ten huize van J. H. de Gelder. onder de kad. Gemeenten: deWerken, Andel en Almkerk. De Notaris P. M. INGENEGEREN, verkoopen, Een perc. Wei- en Bouwland, Een perc. Bouwland, Een perc. Bouwland, Een perc. Weiland, Een perc. Bouwland, Een perc. Bouwland, Een perc. Weiland, Een perc. Bouwland, Een perc. Weiland, Een perc. Bouwland, voorbeeld van hun Raamsdonkechen col lega volgen sullen en de Minister van land bouw door het verbieden van markten allen handel stop zal zetten. 's-Ciiraveuioer. A.e. Woensdag avond zal ds. E. van Meer, pred. der Ned. Herv. Gem. voorgaan in eene ure des ge- bede, met het oog op de tijdsomstandig heden en a.s. Zondagavond in een bidstond voor den oogst. A s. Donderdagavond zal ds. T. Sap van Gouda, in de Geref. kerk alhier spreken in het belang van het Christelijk Sanato rium voor zenuwlijders te Zeist en tegelijk biduur voor den oogst houden. kaatsheuvel. De heer H. P. M. Schoenmakers, landbouw-onderwijzer alhier heeft dezen winter tien lessen over land bouw gratis gegeven, vooral over veevoeding. Deze lessen werden behalve door oud-cur sisten ook bijgewoond door ongeveer 30 militairen uit verschillende streken des lands. Thans wil de heer Schoenmakers weer een 30 nieuwe krachten bijeenbrengen voor een cursus 1915'16. Het ijverig werken van voornoemden landbouwleeraar wordt hier door onze bevolking zeer geappreciëerd. Dezer dagen werden bij v. H. alhier een 17-tal kippen gedood. De dader, een hond, is doodgeschoten. O^ze gemeente heeft van 't Rijk een voorschot van f 5000 5 pCt. ontvangen voor de nieuw te bouwen school in „de Moer". Binnen twee maanden wordt het nieuwe postkantoor in gebruik genomen. Van regeeringswege i* mededeeling ont vangen, dat de huur van het oude post kantoor met 31 Mei e.k. ophoudt. Deze week zijn door het Bestuur van den Boerenbond alhier voor 't eerst weer een 500-tal eieren naar de mijn verzonden. Deze verzending heeft eenigen tijd niet plaats kunnen hebben vanwege de moeie- lijke tijdsomstandigheden. Neilerlieiiiert. De agêüten der verschillende bondsfabrieken zijn druk aan het contracteeren met de bietenverbouwers tegen f 13 per 500 K.G., terwijl de coöpera tieve fabriek te Puttershoek een premie van f 13.25 uitkeert. Voor de verpachting van koe- en paardenscharen op de waarden van Baron van Wa8senaer bestond veel animo, zoodat de prijzen buitengewoon hoog waren. Koe- scharen liepen gemiddeld tot f72, de paarde scharen zelfs tot f 80 per schaar. Rijswijk- Door den raad dezer ge meente is tot hoofd der school benoemd, de heer R. Visser, eerste onderwijzer te Amstel 'een. Raamsdonk.. Het contracteeren der suikerbieten is begonnen. Men besteedt dit jaar f 13. Tengevolge van een verzoek van den burgemeester om geen rundvee aan te voeren ter voorkoming van mond- en klauwzeer, is de markt van Maandag in het water ge vallen. §prai)JE. Gedurende de maand Fe bruari werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f3314,21 en terugbetaald f 2272,90. In het gezin van J. M. alhier, doet zich een geval van typhus voor. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden 4 Maart 1915, des n.m. 6 uur. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig C. Vos. Voorzitter de heer Brune, burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd vastgesteld. Met algemeene (6) stemmen wordt be noemd tot telefoonkantoorhoudster te Meeu wen, mej. R. Pruissen, wegens het overlijden van H. Pruissen. Vervolgens worden tot het geven van herhalmgsonderwijs aan meisjes gedurende zomercursus 1915 aangewezen, de dames C. van Andel en A. C. Reas. Ten slotte wordt overgegaan tot de vast stelling eener verordening, houdende maat regelen tegen de opdrijving van prijzen van brood. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Overleden: Hendricus Pruissen, 72 j. Adriaan van den Assem, 71 j. Ingekomen van Capelle, D. E. Ockers Z A. Sterkenburg; Wijk c. a., M. van Bergeijk. Vertrokken naar: Capelle, P. van Drunen Ouderkerk a. d. IJsel, D. van de Koppel; Geuderen, M. K. de Graaf Andel, over de maand Febr. Getrouwd: J. H. Vos en Chr. Naaijen. Geboren: Elisabeth Christina, d. v. I. den Dekker en C. Vos: Adriaantje Hendrika, d. v. B. Versluijs en J. v. Andel. Overleden: A. van Andel,59 j.,echtg. van L. van Andel. Ingekomen van: Giessendam, Chr. Naaijen; Wijk, J. KraaijAmsterdam, H. j. Biind en gezin; Epe, J. Voulon Woudrichem, Y. Taukens. Vertrokken naar: Wijk, A. van Til burg; Nieuwerkerk a. d. IJsel, H. C. van Zanten; 's-Gravenzande, W. H. Versteeg. Wijk, c. a., van 16 Maart. Ondertrouwd: Albert de Vries, 30j. en Johanna den Hoed, 25 j. Getrouwd: D. Evertse, 26 j. en W. Verbeek, 26 j. Geboren: Pieternella Jacoba, d. v. J A. van Veen en M. van Capel. Overleden: Gerrit de Waal, 88 j. Vertrokken naar: Rotterdam, Wilhel- mina Verbeek. Ingekomen van: Veen, J. H. Vos; Andel, Ch. Naaije; Amsterdam, A. F. Hille. Land- en Tuinbouw. De nadeelige gevolgen van het ver bod van zaaizaaduitvoer uit de oorlog voerende landen, doet zich hier te lande reeds gevoelen. Sommige soorten tuin zaden, die uit het buitenland worden betrokken, zijn niet meer te bekomen Telken jare worden groote hoeveel heden Jaapjesbieteuzaad uit Frankrijk betrokken, thans is hiervan geen sprake, de voorraad schijnt dan ook schaarsch te worden en als gevolg daarvan is de prijs dezer zaden sterk stijgende. Riuuenlaiid. Rurgeriijke Stand. Werkendam, van 26 Febr.5 Maart. Geboren: Helena, d. v. G. Visser en B. T. van der Stelt. Capelle, over de maand Febr. Ondertrouwd: D. E Ockers, 27 j. en J. Pruissen, 31 j. Geboren: Marijnus, z v. P. M. Hom mel en M. F. Verhagen; Antonins Adrianus, z v. C. Rekkers en P. Ver- wijmeren; Henri Marines Johannes, z. v. J. Kommers en M. Bogers; Jo hannes, z. v. A. SchmitzenE Kusters; Jan, z. v. J. A. de Rooij en A. v. Peer; Machilia, d. v. G. M. Hoefnagel en J. de Roon; Adriaan, z. v. M. G. Rosen- brand en E. J. Konings. Overleden: P. G. Hoefnagel, 78 j P. Okkers, 92 j. Giessen, over de maand Febr. Geboren Adrianus, z. v. H. C. Hak en H. Verduin; Cornelia Wilhelmina, d. v. C. v. Vugt en F. v. AndelJohanna, d. v. G. Tamerus en F. van Drunen. Overleden: Arie de Zeeuw, 68 j. echtg. van H, van der Vliet. Meeuwen, over de maand Febr. Geboren: Johanna, d v. D. in 't Veld en H. Donkersloot; Jannigje, d. v. T. van Rijabergea en P. G. van der Vlies Johannes, z. v. W. de Graaff en M. de Fijter; Hendrik Cornelia, z. v. J. van Tilburg en C. Bouman. Zaterdagavond omstreeks 11 uur is de milicien Verhagen, die bij den Watertoren te IJmuiden op wacht stond, op laaghartige wijze vermoord. Aan de „Tel." schrijft men hierom trent het volgende De post, waar de verslagene op schild wacht stond, is de zoogenaamde voor post van de wachtpost bij 't station, waar 't verdedigingswerk is opgericht. Ongeveer tweehonderd meter van de wachtpost verwijderd, gelegen tegen den duinrand, tusschen den in aanbouw zijnden nieuwe watertoren van de rijks watervoorziening aan de Visschershaven. In de nabijheid van de post is een keet, waarin polderwerkers gehuisvest zijn. De post is een zoogenaamde dub belpost, d.w.z. dat steeds twee schild wachten in eikaars nabijheid moeten zijn. Zaterdag te 10 uur werden de verslagene en zijn mede-post op wacht gezet. De medepost, een gewoon mili tair, is toen met de aflossing een ge deelte van den weg naar de wachtpost teruggeloopen. Hoe de man zijn post heeft kunnen en mogen verlaten, is zeer raadselachtig en nog niet opge helderd. Plotseling hoorde men kort achter elkaar twee schoten vallen uit de rich ting van de betrokken post, die dus een oogenblik door den verslagene al leen bezet is geweest. De z g. dubbele post keerde daarop in draf naar de post terug, en vond den verslagene metjverbrijzeld hoofd op den grond liggen. De verslagene is 22 jaar, woonachtig te Rotterdam, van beroep timmermans knecht, en uit een gezin van acht kin deren. Maandagochtend is een polderwerker, zekere De J., als verdacht aan den moord niet onkundig te zijn, en die ook Zon dag driemaal in verhoor werd genomen, gevankelijk naar Haarlem vervoerd. Een nader bericht meldt Het gerechtelijk onderzoek heeft uit gemaakt, dat er bij den dood van den soldaat te IJmuiden naar alle waar schijnlijkheid niet aan een moord, maar j aan eigen onvoorzichtigheid met het geweer moet worden gedacht. Dinsdagmorgen zijn te Roosendaal 102 Belgische kinderen aangekomen, voornamelijk afkomstig uit Oost Vlaan deren en Antwerpen (prov.), die door de geleden armoede er treurig uitzagen. Ze zijn bij particulieren te St. Oeden- rode, Boxtel, Sevenum en Echt onder dak gebracht. Uit Delft meldt men d d. 6 dezer: In den afgeloopen nacht isdeinfan- terie-kazerne voor een groot deel tot den grond afgebrand. De geheele Delftsche brandweer en ook een Haag- sche autospuit namen aan het reddings werk deel. Omtrent de oorzaak van den brand verkeert men in het onzekere. Men vermoedt dat kwaadwilligheid of roekeloosheid in het spel is. De aangekondigde wetsontwerpen betreffende de lichting 1916 en den landstorm zijn thans bij de Tweede Kamer ingekomen. De „St.-Ct." van 6 Maart bevat het Kon. Besluit van den 5ien Maart 1915, houdende tijdelijke opheffing van het verbod van uitroer van boter. Naar wij vernemen heeft H. M. de Koningin aan de Nederlandsche Han delmaatschappij medegedeeld dat H. M. voor f 500,000 in de Nederlandsch- Indische leening wenscht deel te nemen. In de buurtschap IJzerlo, gem. Aalten heeft de grenswacht Zondag 8 paarden in beslag genomen, welke over de gren zen zouden worden gesmokkeld. De smokkelaars zijn ontkomen. De door Engeland en Frankrijk aan gekondigde represaillemaatregelen te genover Duitschlaud zullen, zoo ze worden uitgevoerd, voor het dorp Gla- nerbrug ernstige gevolgen hebben. De bevolking daarvan, pl m. 5000 zielen, vindt in hoofdzaak haar bestaan in de textielfabrieken aan gene zijde der grens en, naar we vernemen, hebben die fabrieken nog slechts voor ruim een maand grondstof in voorraad. Slagen de verbondenen er in eiken katoenafvoer naar Duitschland te doen ophouden, dan zal hiervan het nood zakelijk gevolg zijn, dat bedoelde fa brieken moeten stoppen en zeer vele inwoners van Glanerbrug werkloos worden. Aan 500 vluchtelingen te Haarlem is kennis gege\en, dat zij deze week 's-Bosch, 5 Maart. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 43780 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f 0.93 tot f 0.95 per K.G Amsterdam, 5 Maart. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 4,95 a f 8,75; Eendeieren f 5,55 per 100 stuks. Aanvoer 3451 4stuks. Hanen f 1,17 a f 2,10, Kippen f 0,58 a f 1,30 p. stuk; Konijnen f 000 a f 0,00; Wilde Eenden f 0,80 a f 0,93; Talingen f 0,44; Smienten f 0, Dussen, 4 Maart. De prijs der boter was heden f 1,40 tot fl,51. Aanvoer 104 Kilo. Zetting fl,48. Eieren fl,20 de 26 stuks. VAN Advertentie». aan de Onderlinge Verzekering-Maatschap pij voor Paarden- en Rundvee, Directeur N. Fr. SNEL, voor de vlugge uitbetaling van mijn gestorven Pony. D. v. d. MOOREN, Uitwijk. Agent C. SWART, Rijswijk. In een klein gezin te 's-Hertogenbosch wordt gevraagd, om zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, vrijwillig naar België hadden terug te Loon u0 Jden behalve vervaL Voor het keeren of, dat zij anders Maandag a s< gewone werk is een 2e meid. naar een der kampen zouden wordenj Brieven onder L. 8, Bureau v. d. Blad. overgebracht. De krijgsraad te Arnhem heeft den miliciën W. L. die op I November te Meppel zekeren W. bij een vechtpartij doodstak, tot 3 jaar gevangenisstraf veroordeeld met vervallen verklaring van den militairen stand. De eisch was 5 jaar gevangenisstraf. RCYestif^i! (Hoogstraat), Een 11 jarig zoontje van P. te Vel- seroord, dat Zaterdagmiddag aldaar onder den trein geraakte en zwaar ge wond werd opgenomen, is spoedig aan de gevolgen overleden. Het ventje was bezig voor zijn moe der cokes te zoeken langs de spoor rails. Omtrent de vergadering voor ver tegenwoordigers vau credietinstellingeu, op 13 dezer te 'sGraveuhage te hou den, vernemen wij nog, dat op een ter vergadering te bespreken wijze en tot een aldaar nador aan te geven grens medewerking van het doel der ver gadering in uitzicht zal worden gesteld, aangezien de beoogde credietverleening aan den kleinen landbouwenden, iu- dustrieelen of handeldrij venden mid denstand is te beschouwen als een voortzetting van het werk dat met de oprichting van het Kon. Naf. Steun comité begon. Het aantal uitgenoodigde instellingen bedraagt ongeveer 150. Daaronder be vinden zich de verschillende centrale credietbauken voor den middenstand, (credietinstellingen, welke bij een een trale zijn aangesloten, zijn niet afzon derlijk uitgenoodigd) en voorts de hulp banken, welke bij het Centraal Bur. voor de Statistiek bekend waren, be nevens enkele andere, als de crediet- bank tegen den woeker welke ook zij het niet speciaal den midden stand crediot verleenen. De gemeenteraad van Almelo heeft besloten tot aankoop van een perceel heide, groot 14 H.A., voor f250 per H.Ater ontginning voor werkver schaffing. De KOLONEL-COMMANDANT in de groep Woudrichem van de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, maakt bekend, dat op 9, 10, 11, 16, 17 en 18 Maart 1915, tusschen 9 uur v.m. en I uur n.m. fteliietoefc ingen En «h u j»»S der EBia dilerd <jk, in ongeveer Oostelijke richting, zullen worden gehouden uit MITRAILLEURS, opgesteld op den Nieuwendijk, nabij de batterij achter Brakel. Het door de schietoefeningen onvei lig gemaakte terrein wordt afgezet door een postenketen, voorzien van roode vlaggen en waarschuwingsborden. Wie zich tijdens de schietoefeningen bavindt of begeeft binnen de lijn der posten en borden, stelt zich nan levensgevaar blonf. Zie verder de aanplakbiljetten. Men zij gewaarschuwd! De Kolonel voornoemd, VAN DOORNINCK. Waterhoogte Heusden. Hoog Mrt. Water. 1.86 M. 2.04 1.97 1.82 Laag Water. 1.48 M. -f N.A.P 1.57 1.61 1.59 Waterhoogte Maastricht (brug) 8 Mrt. 156 M. boven 0. 9 1-45 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 8 Mrt. 3.35 M. boven 0. 9 3.54 Marktberichten Geregelde Stoombootdiensten i van IBeusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersbnrgwal. I f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop; Gouweluis Allen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, j 's-Bosch. Goederen voor Delft, Ylaurrfin&en. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs Zieke 27 en 28. Ir.lormatiën van bovenstaande dienster, in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. te Rumpt, zal in het openbaar bij Inzet, op Donderdag; 11 Maart 19t5, en bij Toeslag op Donderdag 25 Maart 1915, telkens des voormiddags 10,30 uur, in het „RECHTHUIS" te PouderoUen: PERCEEL EEN: onder Sleeuwijk, ter plaatse de Blauwe Kam«r, genaamd „de Roef", kad. gem. „deWerken" Sectie C nos. 167 weg 0.11.10 H.A.168 Bouwland 2 67.20 H.A. en 408 weg 0.23.20 H.A. Verhuurd in 4 perc. tot Blootschoof 1920, voor f 226,per jaar. PERCEEL TWEE: „de Hazen morgen", in den Werkenschen Polder, onder deWerken, kad. gem. deWer ken, Sectie A no. 381 Bouwland 0.83,20 FI.A. Verhuurd tot Blootschoof 1916, voor f 40 per jaar. PERCEEL DRIE: „de Kam met", in den Oppersten Polder onder Andel, kad. gem. Andel, Sectie A no. 199 Bouwland 0.64.80 H.A. Verhuurd in 4 perc. tot Blootschoof 1917, voor f 198,per jaar. PERCEEL VIER: „de Peterseliekamp", op de Andelsche Weide onder Andel, kad. gem. Andel, Sec tie A no. 348 Weiland 1.91.40 H.A. en 349 WeilaDd 0.89.30 H.A. Belast met recht van weg ten behoeve van het kad. perc. no. 350, van diezelfde gemeente en Sectie. PERCEEL VIJF: „de Hoogt", op de Andelsche Weide onder Andel, kad. gem. Andel, Sectie A no. 373 Bouwland 1.61.30 H.A belast met recht van weg ten behoeve van perc. zes. Verhuurd in 2 perc. tot Blootschoof 1917, voor f 184,per jaar. PERCEEL ZES. „de Hoogt", op de Andelsche Weid i onder An 'el, kad. gem. Andel, Sectie A no. 374 Bouwland 1.56 60 H.A.met recht van weg ten laste van perc. vijf. Verhuurd in 2 perc. tot Blootschoof 1917, voor f 154,per jaar. PERCEEL ZEVEN: „de Hoogt", op de Andelsche Weide onder Andel, kad. gem. Andel, Sectie A no. 375 Griendland 1.29.60 H.A. PERCEEL ACHT: in den Oppersten Polder, „de Duizend Mor gen", onder Andel, kad. gem. Andel, Sectie B no. 694 Bouwland 1 46.20 H.A. Verhuurd in 2 perc. tot Blootschoof 1915, voor f 180,per jaar, PERCEEL NEGEN: in bet Uitwijksche Veld, onder Uitwijk, kad. gem. Almkerk, Sectie B no 142 Wei land 1.98.60 H.A. PERCEEL TIEN: in den Uppelschen Polder onder Almkerk, kad. gem. Almkerk, Sectie F nos. 48 Bouw land 1.37.90 H.A. en 49 Bouwland 0.48.10 H.A. Verhuurd tot Blootschoof 1919, voor f 160,per jaar. Bij den toeslag worden de perceelen vijf en zes en daarna de perceelen vijf, zes en zeven in combinatie voorgebracht. De perceeleD kunnen worden aanvaard bij den toeslag, onder gestanddoening der loopende huurovereenkomsten. Betaling der kooppenningen1 Mei 1915. Lasten en belastingen voor rekening van koopers vanaf 1 Januari 1915. Nadere inlichtingen zijn te verkrijgen bij Notaris Ingenegeren voornoemd en bij den Heer M. de Fijter Jzn. te Andel; bij eerst genoemde zijn alsmede gratis boekjes der veiling te bekomen. voor het Land van Heusden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS. Wraagt eonditiën Uitsera L. J TORM tosta. a melkkoeien f 180 a 230 twee-en-een-halfjarige otten f a ander hal)-jonge f a pink-r. f a gratkaleeren f a nuchtere /15 e 22. tehapen f a lammeren f - a buigen ƒ8 a 22. per ttuk. Vette verkent 42 a 44 tent pei Kalf kilo WERKENBAM. De zett.ng der boter it d-ze week op de\ markt 75 ett^ in de wi-ielt dut 80 eti. pet half kilo Eieren f 1.20 d- 26 ztukt. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 80 et per half kilo en dte der eieren f 1.35 ie 26 ttukt. OOSTERHOUT, 8 Haart Boter 1,52 a 1,54 per Kg. Eiren f 0.18 en 0.19 de 4 ttukt, LlvaiiDixhooni ROTI ER A \l, 8 Maart. Op de veemarkt waren heden, aangeroerd 411 vette runderen, magere dito. 120 vette en gratkalveren, nuchtere kalveren, 475 tehapen of lammeren, 783 varkent, g&Jbiggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 100, ïe kw 80 cent, kalveren le kw. 115 2e kw 110 ct. tehapen le kw. 80, 2e kw. 56 ct. vette varkent 94 a 100 ct. licht toort 62 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f i6.a 28.00 idem voor de tlacht f8. a 15 00 Biggen f 1 80 a 2.00 per week GOR1NCH&M, 8 Maar Op de veemarkt waren aan- ,evoerd 143 runderen, 4 nuchtere halveren, 28 vette inrkent 28 i biggen, tehapen en lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalf koeien f 260 320, kalfvaarzen f 180 a 239, guitte vaarzen f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3