VERGADERING Dit wil echter nog niet deelneming aan den Europeeschen oorlog beteeke- nen Het zou alleen een dubbele waar schuwing kunnen beduiden aan het adres van Oostenrijk. Indien Oostenrijk bleef weigeren Ita- lië's wenschen te voldoen (en Duitsch- land heeft er belang bij Italië's ulti matum krachtdadig te steunen), zon Italië zich eindelijk gerechtigd kunnen gevoelen, de partij van de Triple En tente te kiezen, 't Officiëele Italië heeft duidelijk bewezen, dat het niet wenscht te breken met Duitschland, maar, op liet oogenblik staat er veel voor dit land op het spel. Nimmer werd zijn trouw aan den Driebond op zulk een zware proef gesteld. Italië's belangen liggen niet alleen in de Adriatische-, maar vooral ook in de Middellandsche Zee. Het woord „Dardanellen" heeft onder de Italiaansche bevolking een magi sche klank gekregen. Op het oogen blik is er niet één Italiaan, die niet met levendige belangstelling de ope raties van de Fransch-Engelsch Rus sische vloot daar volgt." De Elbe met haar bijrivieren is zeer gewassen, zoodat er gevaar bestaat voor overstrooming. Alle bijrivieren in 't zoogenaamd Saksisch-Boheemsch Zwit serland en het Ertsgebergte staan reeds op hoogwaterpeil. De Spree bij Bautzen lijkt een groot meer. In Dresden kon den tengevolge van tijdig waarschuwen de kolen- en andere voorraden nog in veiligheid gebracht worden. De laagge legen oevers zijn overstroomd. De oor zaak daarvan is de sterke sneeuwval, een verhooging van de temperatuur en de zware regens, 48 uren achtereen. De later ingetreden vorst heeft het gevaar voor hoogwater eenigszins verminderd. In den Bodenbach zijn 5 personen ver dronken. Te Laube zijn 3 lijken uit de Elbe gehaald. Te Schandau staat het water tot aan de hotels. Over de Saaie zijn veel noodbruggen gebouwd. De ver binding tusschen steden en dorpen is gestoord. In het Thüringer Woud ligt hier en daar de sneeuw een halve meter hoog. In Beieren heeft het hoogwater be denkelijke afmetingen aangenomen. Op veel plaatsen zijn wegan, weiden en velden overstroomd. Een 8-jarige knaap verdronk. Aan den bovenloop van de Main viel het water 75 c M. Bij Lohr en Aschaf- fenburg steeg het zelfs nog een meter. In de Main zijn reeds de gebruikelijke maatregelen genomen. Van den boven loop van den Rijn is geen tijding ont vangen, zoodat men rekening kan hou den met verdsren val. Bij Maxau wies de Rijn 56 c.M., doch ook daar is reeds stilstand gekomen. Bij Mannheim is de Rijn van 4.06 meter tot 5 meter ge wassen en wa3t nog steeds langzaam. Tusschen Lundhausen en Heringen brak de hooge wassen Hel me door de dammen, zoodat er een groote over strooming is ontstaan, die veel schade aan tuinen en velden toebrengt. Te Halle steeg de Saaie sedert Maandag 4 meter. I'laatseiyk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. bewoners van de Champa-Elysées en van het park Monceau vermoedden '.elfs het be staan niet, van landgenosten, nog onbe schaafder dan de helden van den Fenimore Cooper en wreeder en woester dan de In dianen van Brazilië of Patagonië. Op de schertsende woorden van Simon Rivolard antwoordde Bernard Rigois, ter wijl bij zijn mond zonderling vertrok: 't Is best mogelijk, terwijl hij met zijn ééne oog het meisj-» van ter zijde op- am. Gij zoudt niet eens willen, al kondt ge haar krijgen, hernam Simon. Dat zou te bezien staan. Probeer het eens! Hij ledigde zijn kroes, gevuld met een bruin vocht, dat maar in de verte aan 't bier uit München of Pilsen herinnerde en stond op. Mijn paarden wachten, zeide hij, zij moeten haver hebben. Tot ziens! Hij kwam terug en fluisterde Rivolard in 't oor, terwijl hij de juist een hoek om slaande ruiters aanwees: Dat zij mij niet in den weg komt, want al was zij ook in 't goud beslagen, zij zou het ontgelden. Loop, snoeverantwoorde de strooper, gij zoudt wel inbinden Misschien en Rigois liet zijn zweep klappen en zette zijn paarden met een lang gerekt „hu" tot opstappen aan. De drie paarden trokken met inspanning van al hun krachten, het voertuig zette zich hot send en stootend op den hobbeligen weg in beweging, terwijl de voerman onder 't zingen van een plat deuntje volgde! Hij zou 't doen ook, die wilde man, zeide Simon Rivolard bij zich zelren, en waarom zij ook zoo goed niet als een andere. Zonder op de hatelijke opmerkingen van die woestelingen te letten waren de baron en zijn dochter doorgereden, even onver schillig als de adelaar is voor de vogeltjes en de insecten, die op den grond wiemeien Heusden, 13 Maart. Bij de gehouden verhuring van weiland, toebehoorende a\n de Godshuizen alhier, voor den tijd van vier jaar, werd 20 pCt. meer gemaakt dan in 1911. Toen eenige jongens bij de Tram- haven aan het spelen waren, kwam het 12-jarig zoontje van ds wed. C. Timmermans onder een tramwagen, welke werd voort geduwd, met het treurig gevolg dat een zijner teenen werd afgekneld. De militair S. pas uit Ede gearri veerd en alhier bij de groote brug gedeta cheerd kwam Woensdagmorgen tot de ont dekking, dat zijn portemonnaie met f 13 verdwenen was. Vrijdagmorgen was de zeevisch op tijd. De prijzen liepen zeer uiteen, kabel jauw ging van 90 cent tot f 1.75. WytiDg of kleine kabeljauwtjes gingen :net 6 stuks van 30 tot 50 cent. Er was veel kooplust. De visch was versch. Capelle- Na dertig jaren Burge meester dezer gemeente te zijn geweest legt de EdelAchtb. beer G. Vermeulen Wz. alhier met ingang van 11 April a.s. zijn ambt neder. Het is allen bekend hoeveel hij in het belang dezer gemeente en van hars ingezetenen heeft gedaan, steeds een ieder en overal helpende, waar die hulp van hem werd gevraagd. Hoe noode zien wij hem dan ook heengaan en hoe spijt het ons dat dit heengaan een gevolg is van ziekte. Wij wenschen den EdelAchtb. heer Vermeulen een spoedig herstel toe en hopen, dat hij nog vele jaren in goede gezondheid van zijn welverdiende rust mag genieten. Woensdag gaf de rederijkerskamer „Vriendentrouw" alhier haar voorjaarsuit voering met medewerking van mej. Lisette Jamin en den heer Nicola Sauvelt in de zaal van den heer L. F. van Dongen. De zaal was slechts matig bezet, wat zijn oorzaak vond in het ongunstige weer. Zij, die er geweest zijn zullen het zich niet beklagen, want ze hebben er een gezelligen avond kunnen doorbrengen. Het programma bevatte een 8-tal num mers, die afgewisseld werden door muziek stukken op de piano. Voor de pauze kregen we enkele liedjes te hooren van mej. Lisette en Nicola, be nevens een komisch duet, getiteld„Inkwar tiering". Het gepresteerde viel zeer in de smaak van het publiek, wat het daverend applaus bewees. Na de pauze werd het kluchtspel in een bedrijf getiteld„Een zenuwachtig Mensch" door de heeren werkende leden der ver- eeniging opgevoerd. Niettegenstaande den korten tijd die ze voor het instudeeren der rollen hebben gehad, liep het stuk goed van stapel. Hierna kregen we nog een paar aardige duetten te hooren door Nicola en Lisette, waarvan het eerste heette „Landverhuizers" en het tweede „de Tangodans" en tot slot nog een hoogst modern duo getiteld „Doris en Amelia", wat zeer in den smaak viel. Een gezellig bal besloot dezen avond. (■eilflereil. Velleden week werd de jaarvergadering gehouden van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Op Hoop van Zegen." De voorz., de heer C. J. Branderhorst, opende de vergadering, den leden een har telijk welkom toeroepende. Alsnu worden de notulen gelezen, wqjke onveranderd wor den vastgesteld, Den directeur wordt gelegenheid gegeven rekening en verantwoording te doen. Na onderzoek wordt deze rekening goedgekeurd en zegt de voorzitter, als volgt: „Heeren leden van „Op Hoop van Zegen" laat mij een enkel oogenbl k de camera obscura richten op de werking onzer fahriek in 1914: Reeds in het begin van 't vorigjaar ging Directeur van Dam van ons en trad in zijne plaats als beheerder onze fabriek op, onze tegenwoordige titularis, de heer Hoon- 3i,ra. Bijna een jaar heeft deze de leiding onzer zaak in handen gehad. Ik mocht bij zijne installatie wijzen op het noodige van te vereenigen hoofd- en handenarbeid en dat vooral wel boven de deuren eener zui velfabriek mag gebeiteld staan„vele kleintjes maken een groote". En al moest ook gehanteerd het scalpeermes der critiek, zoo haast ik mij er bij te voegen, dat er en waarboven hij hoog in de lucht rond zweeft. Na een verrukkelijken wandelrit van twee uren bereikten de vader en dochter het hek van het kasteel La Varenne en reden door de heerlijke laan, die naar het slotplein voerde, en aan welker einde de trotsche gevel van het huis met zijn vier hoektorentjes verrees. Op het balcon wachtte de barones haar huisgenooten op; zij had woord g«houden en veel werk van haar toilet gemaakt, dat haar aangeboren gratie op het voordeeligst deed uitkomenden geheelen dag was z* bijzonder vriendelijk voor haar echtgenoot en putte zich uit in allerlei kleine attenties, alsof zij haar koele terughouding van vroe ger wilde goed maken. Geen wonder dan ook dat. de baron, bekoord door do vrien delijke glimlachjes der schoone vrouw, ge heel onder haar invloed geraakte, en zich voor 't eerst sedert langen tijd volkomen gelukkig gevoelde. Des middags kwamen er bezoekers't .eerst van allen Christiaan van Parsay, die weer zijn hof kwam maken aan Marcella, wier gezelschap hij moeielijk missen kon. Daar is mijn bewonderaar weer, begon zij plagend. Hij wendde haar zijn gezicht toe en antwoordde lachend: Sla toe, ik kan het verdragen. En de kolossus zette zich aan de voeten van het teedere bevallige meisje, als een leeuw aan de voeten van een slapend kind. Op hem volgden vrienden uit den om trek, met hun vrouwen, die allen verbaasd waren over de gedaanteverwisseling die de jonge vrouw had ondergaan, toen z'i He lena zoo opgewekt en stralend van levens lust en gezondheid ontmoetten. Aan het diner ontplooide zij haar schoonheid ten volle, en men mag zeggen wat men wil, het geld heeft de merkwaardige eigenschap de aantrekkelijkheden van een schoone vrouw te verdubbelen; het schenkt geest ook reden is om van zijn arbeid met waar deering te getuigen. Immer tracht hij mid delen te beramen, onzen melkprijs vooral in de zomermaanden te verhoog^n. Wij brengen hem daarvoor gaarne onzen dank. Wij stellen op prijs, directeur, uw ijveren in dezen en hopen, dat ook uw verder po gen met schitterende resultaten moge be kroond worden, opdat gij het algemeen vertrouwen in korten tijd moogt winnen, door uitvoering van uw rijk ontwikkeld plan. Verwerkt werd ruim een millioen liters melk en met voldoening mag gecon stateerd, de prijs daarvoor uitgekeerd tot tevredenheid moet stemmen. De financiëeie gang onzer fabriek kan uitstekend genoemd worden. De zoo juist door uwe vergadering goedgekeurde rekening meldt eene aflossing van f 1000.en eene storting in 't reser vefonds van ruim f 100. Zooals ik in vorige vergadering uitvoerig mededeelde, troffen wij accoord met de me) kverbruikers vereen. „Ons Belang" te Heusden, betreffende de levering van volle melk. Tot heden met succes. Het fabrieks- personeel verrichtte tot ons genoegen zijne werkzaamheden, wij kunnen niet anders dan met lof daarvan gewagen. Uw Bestuur mocht eensgezind en op prettige wijze sa menwerken. De secretaris, zoowel als de overige leden van het bestuur, kweten zich uitnemend van hun taak. De controle, door comnrsearissen uitge oefend. heeft, dank zij eene wijziging, door onzen directeur aangebracht, meer prakti- schen zin gekregen. Ook hun onzen dank voor hetgeen zij deden ter bevorderir g van een gezonden gang van zaken onzer in richting. (Een gedeelte hebben wij moeten laten wegvallen door gebrek aan plaatsruimte. Red.) De directeur dankt den voorzitter voor zijne sympathieke woorden en voor het met hem. bestuursleden en commissarissen aan gename saamwerken, verzekerende dat het in hem gestelde vertrouwen wegens zijne benoeming in 1914 niet beschaamd zal worden, maar hij in alle opzichten zal werk zaam zijn tot bloei der in zijne handen ge stelde zaak. Aan het hulptelegraafkantoor zijn gedurende de maand Februari 71 telegram men behandeld. Verzonden 33, aangeko men 38. Iledikliuizcn. In deze gemeente heerscht de boft of zg. dikoor. Slechts 5 kinderen bezoeken nog de school. Ook zijn enkele volwassenen aangetast. ftkaatsliouvel. De gehouden ver pachting van landerijen der Ned. Herv. gem. alhier heeft opgebracht f 294 en voor de Diaconie f 25. Nieuweil<ll]k. Toen Dinsdagmid dag het knechtje van den heer J. Snoek een watermolentje stil zou zetten raastehij verward met zijn kleeren tusschen de rol, zoodat hij tusschen hemel en aarde bleef hangen. Door het lang uitblijven werd de heer S. ongerust en vond hem na twee uur in deze positie bijna geheel bewusteloos. De ingeroepen geneesheer constateerde dat een arm gebroken was. De bakkers alhier hebben hun tarwe brood met 2 cent per brood van 2 k.g. verhoogd. Het ziet er voor de huismoedt-rs niet best uit er worden nog hooger prijzen verwacht. Het kost thans 34 cent per 2 K.G. De agenten van verschillende beet wortelsuikerfabrieken hebben alhier een begin gemaakt met het contracteeren der suikerbieten. Men besteedt f 13 per 1000 kilogram. "ilattmsrioiik. Op de gisteren gehou den afslag werd 50 k.g. zeevisch verkocht. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer H. M. Jansse s, zal 4 April weer naar Oost- Indië vertrekken. Men heit thans palen in de Maas te Keizersv.eer voor een vaste brug, die spoedig zal gereed zijn. De lijnkoek van de landbouwver- eeniging werd gisteravond bij mej. Floris aangenomen door de firma Huizer te Rot terdam a f 15,84. aan den man, aantrekkelijkheid aan de vrouw en bevalligheid aan een jong meisje. Dat neemt echter niet weg, dat ook zonder het bezit van dat slijk der aarde, al die goede eigenschappen wel voorkomen't zon er anders ook al heel treurig uitzien, want dikwijls is haar aangeboren bevalligheid de eenige schat van een door de fortuin misdeeld jong meisje, en hoe vaak staat men niet verwonderd over de heldere ge dachten en den vluggen geest van den werkman, gebukt onder harden arbeid en onder de zorg voor het dagelijksch brood. Maar wat zouden die deugden verhoogd worden door 't bezit van een paar ton! Laat ons maar oprecht zijn en eerlijk toe stemmen, wat anderen on Ier mooie praatjes willen verbergen, 't Geld is de zon die veel verwarmt en verlicht Toch kan het niet alles, want waar noch schoonheid, noch geest aanwezig is, kan het die met al de schatten der wereld niet te voorschijn roepen! Dien avond was Helena inderdaad schoon en werd haar schoonheid nog door haar rijkdom verhoogd. Een kostbaar collier van drie rijen paarlen deed haar blanken hals en schouders op zijn voordeeligst uitkomen een brillanten diadeem flonkerde in haar blonde lokken, en twee kostbare diamanten vestigden de aandacht op haar kleine, rose oortjes, een licht blauw satijnen laag uit gesneden kleed, met bloemguirlandes om zoomd, die verwonderlijk goed in overeen stemming met haar blanke gelaatskleur waren, liet hals en armen onbedekt. Recht trotsch op zijn schoone vrouw, zat de baron aan tafel tegenover haar en kon zich r.iet genoeg aan den aanblik van al haar bekoorlijkheden verzadigen; voor 't eerst sedert zijn huwelijk begon hij hoop te koesteren, dat het hem eindelijk geluk ken zou haar volle liefde te winnen. De geheele weelderige omgeving met haar Sleeuwfjk Krachtens een door den Raad dezer gemeente vastgestelde ver ordening is de maximumprijs van het brood bepaald op f 0.17 per k.g. Sprang. Donderdagmiddag werd het stoffelijk overschot van wijlen den heer A. v. d. Hoeven, onder blijken van groote belangstelling, aan den schoot der aarde toevertrouwd. Toen de kist in de groeve was neergelaten trad als eerste spreker naar voren ds. Japchen van Loon-op-Zand, die namens de gemeente en kerkeraad enkele waardeerende woorden ter nagedachtenis van den overledene sprak, die onafgebroken 40 jaren als ambtsdrager de kerk van Sprang met zijn gave had mogen dienen. Vervolgens wees spreker op het gemis van zijn ver scheiden, doch wees op den troost, dat wie van ons moge scheiden, de Heere blijft en in weerwil der droefheid waarmede ons hart gevuld is, mogen wij hem nastaren als thans zijnde bij zijn God, waarvan hij in zijn leven rijkelijk mocht getuigen. Ten slotte wees spreker op den ernst des levens en verzocht hij de aanwezigen te zingen Psalm 72 11. Als tweede spreker voerde ds. A. F. P. Pop van Elden, als voormalig predikant en vriend van den overledene het woord In een gloedvol woord wees spr. op den stem die uit dit graf tot een ieder onzer komt. De heer H. Both, neef van den over ledene, bracht namens de familie een woord van dank, niet alleen voor het gesprokene, doch ook voor de vele blijken van belang stelling. Diep onder den indruk verliet men den doodenakker. Een groote schare was op het kerkhof aanwezig. De j.l. Dinsdagavond gehouden col lecte voor de zenuwlijders-stichting te Zeist bracht f 6.235 op. Enkele personen lieten zich, na afloop der dienst, geleid door ds. Sap van Gouda, als begunstiger der Stichting inschrijven. Vrijhoeven Cappel Maandag avond bemerkte de heer S. alhier, d^t er brand ontstaan was in den schoorsteen zijner woning. Reeds deelden de vlammen zich mede aan het dak. Door vlug hande lend op te treden kon hij het vuur nog blusschen. De zangvereeniging „Hallelujah" al hier, zal op '20 Maart e.k. een uitvoering geven te Hooge-Zwaluwe, in hoofdzaak voor de aldaar ingekwartierde militairen. Veen Voor de vacature van onder wijzeres aan de openbare school alh er, hebben zich twee sollicitanten aangemeld. Nabij de tabaksfabriek van den heer J. kwamen Woensdagavond twee fietsers elkaar tegen om den hoek. De gevolgen bleven niet uit, want spoedig lag een der rijders-tegen den grond en had zich nog al bezeerd. Zijn fiets was stuk en was voorloo- pig niet bruikbaar. De andere een motor rijder bracht het er goed af. Waspik De prijs der suikerbieten is voor dit district (district 4) vastgesteld op f 13,per 100j k.g. Er wordt reeds druk gecontracteerd. De voetbalclub „Brabantia" alhier, die verschillende malen Waspiks naam op het groene veld hoog hield, is nu aan ver val van krachten gestorven. Het terrein wordt weder voor zijne vroegere bestemming in gereedheid gebracht en de omheining is verkocht. De heer A. de R. van Capelle pas seerde hier per motorfiets het Vaartje, juist toen een boom met een zwaar touw over den weg werd getrokken. Op 't laaste oogen blik gewaarscnuwd, kon de heer de R. niet meer stoppen 6d buitelde met zijn motor over den kabel. Het ongeval liep echter buitengewoon goed af. De fiets kreeg slechts geringe schade en de berijder kwam er heel huids af. Ilurgerlijke ütand. Heusden, van 29 Maart. Overleden: Sophia Wilhelmina Anna Scott, 62 j echtg. van Johan Jacob Molhuysen. kostbare meubelen en fraaie verlichting vormde een passende lijst voor de voorname figuur der barones, en wie dien avond het diner te La Varenne had bijgewoond en de wereldsche gesprekken der verschillende gasten had afgeluisterd, wie opgemerkt had, hoe weinig allen van den ernst des levens schenen te weten en hun tijd dood den met praatjes over de mode, de sport en den nieuwst uitgekomen roman; wie die vorstelijke woning met haar heerlijke veranda's en prachtige tuinen had mogen betreden, zou niet hebben kunnen vermoe den, dat dreigende onweerswolken zich boven die gastvrije woning samenpakten, waarvan het gerommel voor een geoefend oor al ln de verte waarneembaar was. Nu was alles genot, weelde en onbezorgd heid De dikke Christiaan luisterde naar het lied van Faust, dat zijn aangebedene Marcella am de piano met zachte stem zong en waarvan de woorden: Laat uw schoon gelaat aanschouwen, wonderlijk in overeenstemming met zijn eigen gevoelens waren. Van tijd tot tijd wierp zij er, om met zijn smeekende blikken den spot te drijven, allerlei opmerkingen tusschen 't Zal morgen niet gebeuren Dan dreigde Christiaan haar met deu vinger en zeid9: We zullen zien, we zullen zien wie weet hoe dankbaar ge eens nog zijn zult als ge mij hebt! „Mijn arm om te verdedigen, Mijn hart om u te beminnen!" Maar 't jonge meisje haalde ongeduldig de schouders op en ht-rhaalde: Goed! goed! wij hebben den tijd. Eigenlij k begon Marcella langzamerhand sympathie te gevoelen voor den r.-us, die haar zoo trouw en zonder berekening lief had, en zoo geduldig al haar spottende op merkingen en onschuldige plagerijen ver droeg. Eens naderde de baron zijn echtge- van den Cieiiieenteraad van BSeusden op flO Haart 1.1.des voormiddag^ 11 30 uur. o Voorzitter: de Burgemeester. Secretarisde Heer H J. van Eggelen. De Leden allen tegenwoordig, uitgezon derd de Heer L. de Mol, met kennisgeving. De Notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd goedgekeurd Ingekomen c. Een schrijven van Ged. Staten bezwaar makende tegen de art 2, 3 en 10 der aan geboden verordening, omtrent het verkoopen van brood, graan en meel in de gemeente Heusden. De Voorzitter stelt voor, in aansluiting daarop, voorlezing te geven. De punten a en b worden voor kennis geving aangenomen. Omtrent c en d ontspon zich nu een algemeene discussie, waarbij het Lid Prins (de eenige deskundige) als verdediger voor de bakkers optrad. We hoorden hem o.m. zeggen, dat al het brood, waarvan het meel gebuild is, is luxe brood. Hij is met nog enkele leden, er voor om in de verordening alleen het tarwebrood op te nemen, dat alleen als volksbrood kan genoemd worden. Het Lid van Andel zegt, dat in de pro vincie Groningen door den werkenden stand alleen wittebrood of roggebrood gegeten wordt, wijl het tarwebrood voor velen de maag verzuurt. De Voorzitter zegt, dat hij niet tegen de bakkers is, doch dat hij ook te waken heeft voor de overige ingezetenen. Tegenover 7 bakkers staan 1880 ingezetenen; dat hij ook te waken he^ft voor ouden en zwakken, die alle6n wittebrood kunnen gebruiken en meent dat het wittebrood in de verordening moet blijven. Na eenige discussie, waaraan successieve lijk alle 1 eden deelnamen, wordt besloten dat in de verordening alleen aan gewicht onderhevig zal gesteld wordentarwebrood, half rogge en tarwebrood en wittebrood, zooals het alhier algemeen bekend is onder den naam van kropbrood. Al het overige wit- of franschbrood enz., zal als luxe-brood worden beschouwt en dus buiten de ver ordening vallen. Het Lid Prins is nog niet geheel voldaan en zegt dat de bakkers, met eene speling tot 5 pCt. boven het uitgedrukt gewicht, niet in staat zijn op alle tijden van den dag brood op wicht te leveren. Het brood toch droogt in de eerste uren né, het bakken circa 5 pCt. in en zal d^-s avonds n >g 5 pCt. in wicht missen. Hij zou willen gesteld zien 5 pCt. boven en 5 pCt. onder het aange duide gewicht. Het Lid van Andel zegt, dat hij brood het wil hebben met als minimum aangeduide gewicht, dan moeten de bakkers het brood maar 10 pCt. boven het wicht maken, dan zijn ze tegen indroogen gewaarborgd. De Vergadering zich hiermede ten slotte vereen igen de, stelt vast dat het brood het aangeduide gewicht moet hebben of in méér tot 10 pCt. daarboven. Art. 10, met betrekking tot den politie maatregel, wordt ingevolge den wensch van Ged. Staten, ingetrokken. De Verordening wordt nu in zijn geheel aangenomen. Niets meer aan de orde, zoo sluit de Voorzitter de vergadering. noote en fluisterde haar met bewogen stem toe Wat zijt gij schoon van avond! Zoo, hebt gij dat opgemerkt? En ik ben zoo gelukkeg! Ik heb met opzet u willen behagen en mijn dankbaarheid willen toonen voor al uw goedheid. Dat is gemakkelijk genoeg voor u! Zij schudde twijfelend het hoofd; nog een paar woorden werden gewisseld, door een teeder lachje der barones besloten. Ten elf ure zochten de gasten van den baron hun kamer op en trad ook de jonge vrouw haar eigen vertrekken binnen. Zij bewoonde een paviljoen op ?t zuiden, dat van de vertrekken van haar echtgenoot door een eenzame gang gescheiden was. Susanna wachtte haar op; sedert zij het geheim van het bestaan vaD graaf Jan De Marcilles kende, volgde zij met gespannen aandacht de opnieuw aangevangen worste ling tusschen baron Maxime en zijn vrouw. Zij was in bet complot en misschien nog meer dan haar meesteres, verlangend naar de zegepraal der laatste. Nu sloot zij de ramen, hielp de barones bij het ontkleeden, en verdween toen achter de portières der kleedkamer, maar niet voordat zij haar meesteres de veelbeteekenende woorden toe gefluisterd had: Houd moed, mevrouw! Helena bleef alleen, 't sloeg juist half- twaalf op de kleine pendule die den kost baren marmeren schoorsteenmantel versier de toch begaf zij zich niet ter ruste maar vlijde zich afwachtend in een lage fauteuil neder. a. Een schrijven van Ged. Staten met goedkeuring eener wijziging van de be grooting 1914. b. Jaarverslag van de commissie tot we ring van schoolverzuim, mededeelende dat in het afgeloopen jaar 4 vergaderingen zijn gehouden en 3 maai Ouders zijn opgeroepen van kinderen die de school verzuimden en die thans weder de school bezoeken. d. Een adres van de Bakkersvereeniging te Heusden, ^VoorzitterJ. Snijdeis, Se cretaris: P. Verschure), welke bezwaar heeft tegen het opnemen in de Verordening van wittebrood, met gewicht en prijsbepaling, waardoor het ondoenlijk zou worden voort aan plaat-, z.g. fransch- en Casinobrood te bakken. Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2