Wij lezen in de N.R.Ct. van Zaterdag schoon hevig beschoten, zijn ongedeerd De Times heeft een hoofdartikel, ge- teruggekeerd. Zij hebben ook bommen geworpen titeld„Koeienneeren van Holland". Na beschreven te hebben, wat eralzoo is voorgevallen, voor het hoogtepunt werd bereikt in het gebeurde met de Medea, schrijft het blad De „blokkade" is nu meer dan vijf weken oud en de vraag rijst, waarom Duitschland nu plots deze maatregelen tegen Holland genomen heeft. Het oogeu schijn lij ke doel verhindering van den onzijdigen hebben ook op loodsen ten oosten van Straatsburg. De correspondent van de Tijd meldt dd. 22 dezer: In Luxemburg is men thans, nadat de staatscontrole over de levensmid delen tot geen gunstige resultaten ge leid had, gedwongen tot de invoering van het broodkaartenspel over te gaan handel op Engeland- geeft nauwelijks 0fgchoon in Luxemburg thans iedereen een bevredigende verklaring. Kan het de bedoeling van de Duitsche regeering zijn, om Holland te prikkelen tot een houding van verklaarde vijandigheid tegenover Duitschland Het is ons onmogelijk te begrijpen, welk positief voordeel de Duitschers daaruit zouden kunnen hopen te verkrijgen. Wij kun nen ons niet weerhouden, onze sym pathie met de Nederlanders in dezen moeilijken toestand te betuigen. De oorlog legt hun lasten op, welke een minder edelmoedig, zich minder zelf- beheerschend of miuder flink volk niet in staat zou zijn geweest te dragen. De handel heeft geleden Het land is over stroomd met vluchtelingen uit België. Een groot aantal combattanten is bij hen geinterneerd. Tusschen den Engel- schen hamer en het Duitsche aanbeeld geplaatst, is hun positie uiterst teer en moeilijk geweest, doch wij zijn ervan overtuigd, dat evenals het Nederland- sche volk deze moeilijkheden met on verstoorbare vastbeslotenheid onder de oogeu heeft gezien en daarbij degelijke in hun volk overgeleverde eigenschap pen ten toon heeft gespreid, het zich in de tegenwoordige crisis met kalmte en vastberadenheid zal gedragen en dat geen uittarting van Duitschland het zal nopen, de waardige en voor zichtige verdediging van hun natio nale rechten te wijzigen. zeer zuinig met brood moet omgaan, hebben we hier binnenkort nog een aardappelcrisis te verwachten, die vooral op de arbeidersbevolking zwaar zal drukken. Men ziet hier thans met zorg en angst de toekomst tegemoet. De bezetting van Luxemburg wordt steeds grooter. We hebben hier onge veer 10,000 soldaten, en de vraag is gewettigd, of dit niet een te groote last voor het groothertogdom wordt. Naar aanleiding van het optreden van Duitschland tegenover ons land schrijft de Petit ParisienDe onge- j neerdheid van Duitschland tegenover Zweden en Nederland bewijst, dat Duitschland twist zoekt met de geheele wereld. Wellicht tracht het in een al- gemeene vijandelijkheid argumenten te vinden voor zijn ondergang. bij te draaien. Er werden toen bevelen gegeven om de booten testrijken Voor zoover ik weet zijn maar drie booten weggekomenvan de anderen is een verpletterd eu een omgeslagen. Ik ge loof dat ongeveer 130 of 140 opva renden gered zijn; bet aantal opvaren den bedroeg 250. Acht der geredden zijn later aan wonden of van uitputting gestorven, onder hen de kapitein. De duikboot gaf ons een kwartier tijd om weg te komeu, maar er waren nog pas sagiers uau boord toen pen torpedo van een afstand van ongeveer 200 M op ons werd afgeschoten. De torpedo trof de Falaba midscheeps. Het schip is in 10 minuten gezonken. Wij zagen een aantal passagiers en leden der beman ning in het water spartelen en redden zooveel ons mogelijk was. Wij werden weldra opgepikt door de treiler Emma en naar Milford Haven gebracht, waar wij na ongeveer een uur of l1/, uur aankwamen. Andere treilers kwamen later op de plaats van het onheil aan en hebben waarschijnlijk nog andere drenkelingen gered. Nadat de duikboot ons had getroffen, dook ze bijna on middellijk onder en kwam een 10 minu ten daarna een kwart mijl verder weer boven Toen ze zag dat de Falaba reeds gezonken was verdween ze weer. De „Times" verneemt uit Buennos- Ayres dat de Italiaansche consul-gene raal de Italiaansche scheepvaart-agenten ter vergadering samen geroepen heeft, waarbij hij hun opdroeg zich gereed te houden voor een transport van 60 000 reservisten. Alle Spaauscbe dienstplichtige jonge mannen, die dit jaar onder de wapenen kwamen,doch'als overcompleet naar huis waren gezonden, zullen worden opge roepen, meldt de „Daily Telegraph." Deze maatregel betreft ongeveer 30 000 man. Zaterdag is aan het departament van oorlog een conferentie gehouden tus schen de ministers van oorlog en van landbouw, nijverheid en handel, in tegenwoordigheid van den directeur- generaal van den landbouw, den heer Do „Rjetsj" verneemt uit Peking, Van Hoek en den generaal-majoor dat het Japansche ultimatum aan China Hoogeboom, van het algemeen hoofd tot 8 April a s. is verdaagd. kwartier, met de vertegenwoordigers van de bemiddelingsbureaux van den Een correspondent van de „Corriere landbouw. De samenspreking bad ten della Sesa," die pas uit Egypte is te doel een nadere bespreking van de ruggekeerd, merkt op dat het weder maatregelen, die genomen moeten wor- terugkomen der Turken aan het Ka- om zoo spoedig mogelijk aan de onder naai hen, die van den toestand op de de wapenen zijnde landbouwers, in het hoogte zijn, geenzins heeft verrast, al belang van het bedrijf, een buitenge- beweerden de Engelschen, «1 at de Eu- woon verlof te verleenen. ropeanen in Egypte van meening wa- ren dat de Turken het kanaal voor Eenigen tijd geleden vesiigden Fran- goed hadden verlaten, sche artsen er de aandacht op dat zoo-j Volgens betrouwbare berichten uit veel van de Fransche gewonden aan Syrië wordt een algemeene aanval der tetanus en gangreen leden. In de Aca- Turken op Egypte voorbereid, is de démie is nu een mededeeling gedaan organisatie van bet leger uitstekend omtrent de vermoedelijke oorzaak bier ten einde gebracht, is zij nooit onder van. In vele niet ontplofte Duitsche broken en alleen door den aanval op bommen is n.l. een bruin violet poeder de Dardanellen bespoedigd. Naar te gevonden, dat voor 97 procent uit verwachten is, zal deze organisatie phosphorus bestaat, vooral roode phos- spoedig blijken. Wapens en munitie phorus. Dit poeder zou zoo aangebracht zijn rijkelijk voorbanden. zijn, dat er bij verwonding steeds een deel van in bet lichaam moet dringen. In den avond van 29 dezer zijn te Een dergelijke woud is dan echtereen Paddington een aantal passagiers van zeer goede voedingsbodem voor de de Falaba aangekomen. Een der ge- bacteriën welke de ziekten te voorschijn redden heeft verklaard: roepen. Naar aanleiding van deze mede-1 Wij verlieten Zaterdagavond om 6 deelingen wordt erop aangedrongen, de uur Liverpool. Gisteren tegen den mid- wonden steeds diep uit te snijden en dag zagen de schepelingen op ongeveer met groote zorg te reinigen. i 70 mijl van Milford Haven een duikboot. Ik was in mijn hut aan 't uitpakken Het Belgische Informatie-bureau ver- verneemt uit Brussel, dat binnenkort de gemeenteraden van de groote ge meenten in België in openbare zitting hulde zullen brengen aan Nederland, voor de hulp, die het Nederlaudsche volk en de Nederlandscbe regeering aan de Belgische bevolkiug beeft ge boden. In den gemeentenraad van Brussel zal de dienstdoende burgemeester een rede houden, waarin hij al de feiten zal aanhalen, waardoor Nederland op de blijvende dankbaarheid van het Belgische volk mag rekenen. Te Gent zal schepen Anseele het initiatief voor deze hulde nemen. van de brandende houten gebouwen om de forten maakte het de beide legers onmogelijk elkaar te zien. De garni zoenen der forten vroegen generaal Kus- raanek om instructies en kregen opdracht op hun post te sterven. Nieuwe kanon nen werden inderhaast opgesteld tus schen de puinhoopen der forten, doch ook die werden dra vernield door het juiste geschutvuur der Russen 'a Avonds slaagden de Russen er in de eerste lijn van versterkingen te nemen Dien nacht behoefden de zoeklichten niet te worden gebruikt, daar alles duidelijk zichtbaar was in den gloed der brandende vesting. De binnenste forten boden evenwel nog weerstand, ondanks het feit dat elke vijf minuten de grond daverde van den knal der ontploffende munitiemaga zijnen. Tegen het aanbreken van den ochtend drongen de Russen in de bin nenste fortenlinie door, waarop de Oos tenrijkers op bevel van Kusmanek de overige forten begonnen op te blazen. Om vijf uur's ochtends ondernamen de Russen de laatste bestorming, toen een groote witte vlag op den heuvel van de sterrenwacht werd geheschen. Wel dra kwamen parlementairen om met den Rusaischen staf te onderhandelen. De Russische staf hield enkele hunner als tijdelijke gijzelaars en zond on mid- dellijk afdeelingen uit om de versterkte punten, die de stad beheerscheD, te i bezetten. De Echo de Paris en het Journal weten beiden te vertellen, dat de zen ding van prins von Bülow als bemid delaar tusschen Oostenrijk-Hongarije en Italië is mislukt. De laatste koerier uit Weenen bracht voorstellen mee, die vau dien aard waren dat von Bülow ze niet eens aan de Italiaansche regee ring heeft overgelegd. Zes vliegers hebben Zaterdag bommen toen die tijding mij bereikte. De kapitein geworpen op de luchtschiploodsen en trachtte weg te komen, doch de duik- het station te Metz en in de stad een boot, een zeer groote en snelle, had paniek veroorzaakt. De vliegers, ol- ons al gauw ingehaald en beval ons versterkingen weggeschoten. De rook Over den val vau Przemysl schrijft men uit St. Petersburg dd 27 Maart aau de N. R Ct. Over de laatste dagen van Przemysl zijn hier thans de volgende gegevens ontvangen Na den uitval van het garnizoen op den I9den Maart maakten de Russen aanstalten om den volgenden dag de vesting te bestormen. De Oostenrijkers, bedacht op verdediging, trachtten groote troepenmassa's in de tusschenruimten tnsschen de forten op te stellen. Op één punt was hun strijdmacht wel 10 000 man sterk, maar het was hun onmogelijk het hoofd te bieden aan d n orkaan van granaten, die de Russen onophoudelijk op de ten ondergang ge doemde vesting wierpen. In den nacht, die voorafging aan de overgave, kropen Russische sappeurs naar de vijandelijke stellingen eu knipten de draadversper ringen door; de Russische zoeklichten verlichtten de forten, die het vuur nog beantwoordden eu om zeven uur in den ochtend waren de stellingen der Oos tenrijkers in zoodanigen toestand ge bracht, dat een bestorming mogelijs was. Alle kanonnen der vesting waren tot zwijgen gebracht, de dekking der infauterie en de draadvercperriugen waren vernield en de loopgraven op verscheidene punten volkomen in elkaar geschoten. Den 21sten Maart was de positie der vesting hopeloos geworden; de meeste forten stonden in brand en gedurende den ochtend werden de meeste binnenste Volgens verschillende natuurvorscher3 is het groote probleem der twintigste eeuw, de zon energie direct te explci teeren. De energie van onze dagster is inderdaad enorm. Olie en kolen ont wikkelen ongeveer 270 miilioen P. K. Diezelfde kracht is schuilgegaan in jde zonnestralen, die op een plekje van 400 vierk K.M. in de Sahara, dat is ongeveer bet 20 000e deel van de woes tijn, vallen. De Amerikaan Schumann heeft te Caïro een zonnekracht installatie ge bouwd, en hij verkrijgt er goede resul taten mee. Schumann gelooft, dat bin nen afzienbaren tijd men er niet meer aan deuken zal, kolen en olie aan- Moe der Aarde te onttr kken. De zon is dan 'de krachtbon der aarde geworden, en zij neemt zelfs den landman de spa uit de hand. Electrische kabels leiden de energie naar de uiteinden der aarde. De mensch is er dan slechts, om de kracht te beheerschendat is om te denken. Volgens bericht uit Genève wordt vau socialistische zijde in Frankrijk bezwaar gemaakt tegen de oproeping van de lichting 1917. De socialistische afgevaardigden hebben over deze vraag beraadslaagd en een motie aangenomen, waarin de weuschelijkheid wordt uit gesproken dat alvorens lichting 1917 woidt ingelijfd, een nauwkeurige tel ling van de reeds ingelijfde klassen en de geleden verliezen zal worden ge houden eu een onderzoek zal worden ingesteld naar de mogelijkheid van een onmiddellijke indienststelling van man schappen die zich in depots en andere legerdiensten achter het front bevinden en door hulp-soldaten of manschapp?n van zeer oude klassen kunnen worden vervangen. Opdat hij telling en onder zoek ieder misbruik vermeden worde, moet zij, naar de socialistische afge vaardigden meenen, onder controle en medewerking van het parlement ge schieden Ten slotte moet, indien het parlement de inlijving van de lichting 1917 noodzakelijk mocht achten, de keuring uiterst nauwkeurig geschieden. stoutmoedigste centauren, die bekei d was om de behendigheid, waaamede hij met den lasso de wilde paarden wist te vangen, hadden zich niet bewogan. Cabiral was van alle kanten ingesloten, er was geen ont komen aan-Athanase Besnou was in den zevenden hemel en schreef ijverig door. Gij behoeft ons niets te vertellen, verklaarde Cesar kalm, wij weten alles, maar hebben uw getuigenis noodig, niet tegen uzelf, doch tegen anderen, machtiger dan gij. Spreek en wij zullen voor uw toekomst zorgen. Gij zijt toch te slim om te aarzelen, waar u de keus gegeven wordt tusschen eerlijke lieden, die u welwillend gezind zijn, en de schurken, die uw diensten tot nu toe misbruikt hebben! Dat laatste argument was voor den ex- figurant beslissend. Gij waart dus tijdelijk landmeter in 1877? Ja. En gij hebt op bevel van dien Guil- lard, uw bedrijf te Com biers uitgeoefend? Dat stem ik toe. Gedurende den herfst? Gedurende den herfst. Zijt gij vroeger figurant aan kleine theaters geweest? Dat is zoo. Gij kunt dus sommige rollen spelen Ja. Waart gij het niet die onder 't kleed van een boerenjongen, dien men niet heeft kunnen ontdekken, op den avond van den 5den October graaf Jan de Marcilles zijt gaan waarschuwen, dat zijn tante te Orgères hem verlangde te zien? Ik wil u niet vragen met welk recht gij mij ondervraagt, zeide Cabiral, met een angstigen blik op zijn bewakersmaar toch? Spreek ronduit. Ieder woord zal u een aardige som opbrengen! Ik stem toedat was ik. Wie had u dat opgedragen? Wie? wel Pidon natuurlijk. En wie droeg het Pidon op? Fulgence Guillard. En wie had het Fulgence Guillard opgedragen? Gij vraagt mij te veel. Ik zweer u, dat men mij dit nooit heeft medegedeeld. Maar hebt gij het niet geraden? Cabiral veegde met zijn mouw, een ge woonte, die hij uit zijn vroegste jeugd had overgehouden, zijn voorhoofd af. Misschien, antwoordde hij, maar daaromtrent kan ik niets zekers mede- deelen. Wij behoeven slechts te weten, wat gij gezien hebt, dus in den nacht van den 5den October zijt gij eerst naar Marcilles gegaan Ja. En vervolgens naar Orgères? Maar nadat de misdaad gepleegd was riep Cabiral uit, ik zweer u, dat ik niet wist, wat daar gebeurde. Toch w st gij, dat men kwade be doelingen had O, er was zooveel geld, maar men vertelde, dat het de natuurlijkste zaak van de wereld was, om er een gedeelte van weg te kapen, vulde de oud-kapitein aan. Juist. Dacht uw kameraad er anders over? Ongelukkigerwijze, ja. Hij heeft dus alles gedaan? Alles! Vertel ons hoe het toeging. Cabiral steunde als een gejaagde hond, maar hij nam een moedig besluit en ver haalde alles. De griffier schreef de gehvele bekentenis op; scheen dat zijn pen vleugelen had, en toen de Ga:conjer geëindigd had, las hij de verklaring voor. Is het goed zoo? vroeg hij. Volkomen! mompelde Cabiral, waar op Athanase Besnou hem de pen overreikte met de woorden: Teeken. Cabiral uitte een wanhoopskreet. Wilt gij mij dan aan den galg bren gen gilde bij en voegde er, bevend over al zijn leden, bij Gij kent die menscben niet. Ba, zeide Cesar De Marcilles, slangen zijn vergiftig, maar men breekt haar de gifttvsnden uit en dan zijn ze haar wapen kwijt, vrees niets en teeken. Athanase Besnou raakte hoe langer hoe meer in verrukking; voor geen duizend louis zou hij dit uur gemist hebben Cabiral aarzelde nog. Ik onder teeken mijn eigen veroor deeling, steunde hij. Ik dacht dat gij dapperder waart. Gij zult mij naar de galeien brengen. Daar is de giaaf de Marcilles wel heengegaan. De griffier kwam tusschen beiden, hij wees den ongelukkige de ledige plaats, waar hij teekenen moest. Beef niet zoo, zeide hij, zoo'n sukkel als gij zijt hebben wij niet noodig, wat zouden wij er mede aanvangen? Cabiral zuchtte, hij teekende het proces verbaal der zitting voor eensluidend met zijn verklaring. En terstond schreef Besnou er onder: Opgemaakt en geteekend, in tegen woordigheid van RemiSauvagnat, concierge, Juan Assunto van Buenos-Ayres bediende van den markies d'Anguilps en Athanase Brice Theótime Besnou griffier bij de recht bank te Mayenne, die de verklaring van Nicolaas Cabiral voor echt verklaren. (Volgen de bandteekeningen) 't Heeft waarlik iets van een trouw plechtigheid, dacht Cabiral, toen hij de getuigen één voor één zag voorkomen en en teekenen I Eu intusschen wreef de griffier vergenoegd zijn handen en mompelde bij zich zelf: Als vriend Bazouges dat papier leest, zal hij een onaangenaam half uurtje door brengen, vrees ik. Zorgvuldig sloot hij het gewichtige do cument in zijn portefeuille en borg deze De zitting was afgeloopen, en Cesar de Marcilles bleef alleen met den griffier, zijn broeder Jan, die geen woerd gesproken had, en Nicolaas Cabiral, die doodsbleek en zon der een woord te spreken als de ridder der droevige figuur was blijven staan. Zie zoo, zeide de oud officier, de zaak is in orde; ge ziet dat niet gevaarlijk Jan de Marcilles is dood! stamelde de Gasconj er. Dat is mogelijk; maar ik heet Cesar de Marcilles en wil niet dat er een vlek rust op den naam van mijn broeder of op diens nagedachtenis, zoo hij overleden is. Begrijpt gij dat? Cabiral knikte. Als gij ons helpen wilt, ging de burg graaf voort zullen we voor uw toekomst zorgende overeenkomst tusschen ons blijft echter bestaan en uw toekomst is dusvt.r- j zekerd. Over eenigen tijd ga ik terug naar het land van waar ik gekomen ben, waar de justitie u niet bereiken kan, en gij een Plaatselijk \ieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverke De Meere, Hinthatner- straat 69, 's-Hertogenbosch, het be9te adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zandags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 31 Maart. Belangstellenden worden nogmaals her innerd dat heden (Woensdag)middag van 1 tot 4 uur, de tentoonstelling van teeke- ningen iu d9 teekenschool alhier gehouden wordt. Met genoegen is alhier vernomen, dat onze stadgenoot, de weleerw. heer J. A. M. Verhoeven, zoon van den heer Laurent Ver hoevenMutsaers, aan de Universiteit te Amsterdam „cum laude" geslaagd is als doctor in de nieuwe talen. Dr. Johan A. M. Verhoeven is zijne stu diën begonnen na zijne Priesterwijding op 5 Juni 19u9. De heer P. Smits, postbode van Ne- derhemert op Heusden, zal met ingang van 1 Mti a.s. den dienst met pensioen verlaten. In de afgeloopen week is in de Bergsche Maas met den hengel veel visch gevangen. ODze stadgenoot de heer S. een amateur, gelukte het op ééa namiddag niet minder dan 17 pond te bemachtigen. Maandag 1.1. vierde mevr. de Wed. Van Baak alhier, haar 90ste geboortedag. Een zeldzaam voorrecht zoo'n dag in gezond heid en zonder gebreken te mogen gedenken. Behalve genoemde dame bezit Heusden nog een drietal personen die de 90 jaren zijn gepasseerd; waaruit men zo i mogen afleiden, dat onze gemeente onder de gezonde plaatsen kan worden gerangschikt. Werkendam. Hedenavond zal de zangvereeniging „Halleluja" in de school met den bijbel, een uitvoering geven. De wekelijksche collecte der „Neer- boschcent" heeft over het le kwartaal 1915 opgebracht f 8,37. 's'kravcmwcr. Bij beslissing van den Centralen Raad van Beroep is aan G. J. Netten alhier, de rente ingevolge art. 370 der invalidit itswet toegekend. De zaak was meer dan een jaar aanhangig. Vrijdagavond hield de tuin-en land- bouwvereeniging alhier een algemeene ver gadering. De heer D. Smits, voorzitter, opent de vergadering en doet na voorlezing en vast stelling der notulen van 3 Aug. j.l. enkele mededeelingen en voorlezing van ingekomen stukken over normaalmest, vee voeder prij zen, mond- en klauwzeer, beschikbaarstel ling van chili, beschikbaarstelling door het gemeentebestuur van een lokaal voor den cursus in veekennis en van grond aan de haven voor eene loods en over het onttrek ken van werkkrachten, tengevolge der mo bilisatie. De heer Bosman, penningmeester, doet voorts rekening en verantwoording over 1914 waarbij de commissie van ondeizoek aan merking maakt over de vervoerkosten van trambozen. De rekening wordt daarna vast gesteld in ontvangsten op f 199.05, uitga ven f 112.18, goed slot mitsdien f86,87. De hee~ Nijenhuis, Secretaris, geeft een verslag van den toestand der vereeniging over 1914, dat voor kennisgeving wordt aangenomen. Als bestuursleden zijn aftredend de heeren Van Alphen en Nijenhuis. Bij herstemmin gen worden gekozen de heeren Jhr. Bosch van Drakesteijn en Nijenhuis, bij welke laatste herstemming de ouderdom bovendien moest beslissen. De voorzitter deelt mede, dat de heer veilige schuilplaats zult vinden, terwijl de anderen, de hoofdschuldigen hun gerechte straf zal treffen. Wilt ge u bij ons aan sluiten Er schiet niet anders voor mij over. Gij zijt ten m nste oprecht. En bovendien zal het mij een waar genoegen zijn dien schurk van een Pidon op zijn beurt verschalkt te zien. Maar ik waarschuw u, pas op met hem! Waarom? Omdat Pidon en die andere, beiden slimme ker<-ls ziju, die zich niet zoo ge makkelijk zullen laten vangen 't Is goed, antwoordde Cesar, wij zul len oppassen. Uw bevelen? vroeg Cabiral. In de eerste plaats zwijgen. Dat is gemakkelijk genoeg. Daarbij moet ge ons tweemaal daags komen opzoeken. Goed! 's Morgens voor ge naar uw kantoor gaat en 's avonds, als gij daar van daan komt. Goed Gij moet dan de inlichtingen volgen van den concierge, een volkomen vertrouwd persoon. Woordelijk. De burggraaf greep eeu handvol goud van de tafel, zonder het te tellen. Dit is voor uw moeite, zeide hij als gij eenig belangrijk nieuws mocht hebben kunt gij gerust een rijtuig nemen. Langzamerhand had het gelaat van Pidon's vriend zijn gewone kleur weer teruggekre gen met innig welbehagen liet hij de ont vangen louis snel in zijn zak glijden, en maakte zich gereed om heen te gaan. I in de kraudkast van den markies d'Anguilas, d e door haar geheime sluiting en sterke constructie aan al de dieven van Parijs en de zakkenrollers van Londen kon weerstand bieden, al zijn deze twee soorten van men- schen de slimste gauwdieven der wereld. j was en ik zal er nu de verklaring van geven Wij willen een geschandvlekten naam in eer herstellen en de aanleggers van den valstrik, waarin Jan de Marcilles gelokt werd, straffen. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2