Een merkwaardig proces is thans te Londen begonnen, waar een zekere George Joseph Smith terechtstaat we gens moord op drie vrouwen achter eenvolgens in de j iren 1912, 1913 en 1914 gepleegd. In de rede. waarmee de publieke aanklager de beschuldigingen tegen den beklaagde uiteenzet e, wees deze er op dat deze zaak er een is vau bijzonder erost'geu en ze-r buitenge- wonen aard. De misdaden zijn met groote slu vheid uitgevoer l en steeds onder gelijga omsiaudigiie len. De be klaagde leefde in de jaren dat de moor den plaats hadden, samen met een vrouw waarmee hij in 1903 zoogenaamd in het huwe ijk was getreden, niet tegenstaande hij in 1S9S getrouwd w.ts met een dame uit Leicester, die nog leeft. Deze vrouw, waarmee hij bigamie pleegde, veriiet hij soms maindeul mg, maar steeds keerde hij tot haar terug In deu tijd van afwezigheid knoopte hij dan met een andere vrouw betrek kingeti aan, maakte deze h"t hof, huw de ook haar eu wist dau ge laan te krijgen, dat zijn nieuwe eclitgeuoote die altijd over wat geld beschutte, hem lot eenige erfgenaam mankte. Zoodra bij vau het testament zek-r was, stierf de vrouw en het merkwa rdige is dat in de drie gevallen, welke thans aan de aanklacht ten gronde liggen, de dood steeds op dezelfde wijze intrad. Steeds werden de vrouweu dood haar bad gevonden, verdronken, en steeds was beklaagde de eerste die het „ongeiuK." ontdekte. En steeds verdween de be klaagde na de begrafenis van zijn „vrouw" en nimmer hoorden hare bloedverwauteu dan meer iels van hem Smith die natuur ijk steeds andere namen aannam Keerde met de ver kregen erfenis naar zijn geiiefde terug. Da eerste zitting vau bet proces werd geheel ingenomen door de rede van den openbareu aankiager, die later nog nieuwe aanwijzingen voor de schuld van den beklaagde zou aauvoereu. Volgens een bericht uit Parijs aan de A fienposten" moet b t Engelscbe ieger in Frankrijk op bet oogeublik 750 UOO man tellen; bovendien komen er per dag 8000 man het Ka mul over. De „Kölnische Zeiiung" noemt deze ge tallen schromelijk overdreven. Een der drie Hollandscbe oorlogs correspondenten, die in de vorige maand op het westelijk frontdoor de Fransche militaire overheid zijn gevangen ge nomen, vei telt vau hun rrrestaue eu gevangenhouding te Duinkerken de volgende bijzonderheden. Zij waren met hun drieën en hadden- passeti van d-> Belgische overheid om dat gedeelte van het front te bezoeken, 't welk zich over België uitstrekt Doch om daar te ko nen moe- te i zij voort durend over Fransch grondgebied en de Fransche generale staf houdt heel streng toezicht op vreem lelingen, u t vrees voor Duitsche spionnen Zoo werden zij op een ochtend alle drie gevangen genomen één werd reeds den eersten dag weer vrij gelaten, de tweede bleef echter zes dagen en de derde nog tien dagen langer gevangen. De behandeling was heel slecht., zij werden als groote boeven behandeld, inplaats van als journalisten eu vreem delingen, die althans behoorlijke pa pieren hadden. Niet alleen was het eten slecht, maar ook moesten zij in een groot lokaal verblijven, waar zich 0'>k lyphuslijdera bevonden en waar de bedden zóó kri oelden van ongedierte, dat zij onbruik baar waren. Hetzelfde lokaal had blijk baar reeds vroeger dienst gedaan om journalisten te logeeren. Althans op een der muren stond geschreven „Spe ciaal hotel voor oorlogscorresponden ten", waaronder de naam van den cor respondent der „Daily Chronicle". Later zagen zij zich door bemiddeling der Belgische regeering in vrijheid ge steld. Maar toch werden rdj voor alle zekerheid nog door Franse! i militairen buiten Duinkerken op deu trein naar Calais gebracht. De directie van de Krupp Gruson- fabriek te Maagdenburg heeft door middel van aanplakbiljetten in de fa briek bekend gemaakt, dat gewezen arbeiders of ambtenaren, die in den oorlog gewond of ziek geworden zijn en dientengevolge ongeschikt voor ver deren dienst zijn, weder in de fabriek aangesteld worden. In bijzondere gevallen zal de weder aanstelling afhankelijk worden gesteld van een medisch onderzoek. Een groot aantal Belgische schepen die van 1 Augustus af in de haven van Rubrort lagen, mogen sinds eenige dagen weer van daar vertrekken. Led>m der bemanning tusschen 2ü en 45 jaar mogen echter Duitschland niet verlaten. Te Antwerpen is aan alle brood- en pasteibakkers het volgende bekend ge maakt. Het hoofd van elk huisgezin zal bin nen ei. kele dagen een kaart uutva.ugeu om het juiste getal personen van het huishouden op te geven, alsook den naam van den bakker bij wien hij ver kiest zich te bevoorraden. Wanneerdeze kaarten behoorlijk ingevuld, ondertee kend en teruggestuurd zijn aan het komiteit voor de uitdeeling der bloem, waarvan de bureelen gevestigd zijn in le Nationale Bank, zal elke bakker een lijst ontvangen met den naam der klan ten aan welke het hem toegelaten zal zijn te verkoopen. Ieder bakker zal enkel brood mogen verkoopen aan de personen aangeduid op de lijsten opgesteld door den dienst van verdeeling op de Nationale Bank. Hij zal slechts bloem ontvangen voor bevoorrading van deze klanten. De bak kers mogen enkel gewoon brood bak ken, geen broodjes, pistolets, koeken, briocben, Fransch brood noch pasteien. De pasteibakkers mogen enkel pas teien bakken. De bakkers-pasteibakkers moeten zeggen welke der tweeartikelen zij in het vervolg willen vervaardigen. Het brood mag alleen van tarwebloem gemaakt worden, zonder mengeling van roggebloem, aardappelen of iets derge lijks Het brood moet verkocht worden aan den prijs vastgesteld door het Com mission for Relief in Belgium en het nationaal Hulp- en Voedingskomiteit Die prijs is veranderlijk en tegenwoor dig vastgesteld op-17 centimes per kilo Lord Rotschild, die dezer dagen een ernstige operatie had ondergaan, is op /5 jarigen leeftijd te Londen overleden. Hij was naar men weet, bet hoofd van den Engelschen tak der wereldbe roemde bankiersfamilie. Lord Rotschild stond als zeervrijge vig bekend en schonk groote sommen aan liefdadige instellingen. Hij was ook zeer streng in het nakomen van zijn godsdienstige plichten en werd als hoofd van de Joodsche gemeente in Engeland beschouwd. De Lyonsche Républicain behelst be richten uit Madrid, volgens welke de toestand in Portugal buitengewoon on aangenaam wordt. Het schijnt, zeggen deze berichten, dat de revolutie, waar op verschillende geheime genootschap peil aansturen, onvermijdelijk wordt. Onder de carbonari zijn vele militairen De toestand wordt erger door de stijging der prijzen van levensmiddelen. De hooge belastingen zijn oorzaak dat een groot deel van den grond braak blijft liggen. Er is een proces begonnen tegen den president wegens inbreuk op de rechten van 't parlement. Van uit zee wordt in BelgiS weer voortdurend schieten gehoord. Engei- sche oorlogsschepen ondersteunen de actie der Belgen in de Duinstreek. Per sonen uit Belgie gekomen deelen mede dat iederen dag zwaar kanongebulder vau het Yserfront wordt gehoord, 's Nachts komen voortdurend transpor ten gewonden van het front; zij gaan naar Brugge en andere plaatsen. De Duitschers nebben tot nu toe vergeefs getracht de vliegeniers der bondgeuoo- ten die voortdurend hun stellingen ver kennen, neer te schieten. Uit Christiania wordt aan de „Vos- sische Zeituug" gemeld: Hier is bericht ontvangen dat alle Noorsche schepen, die het vorige jaar door Duitschland zijn opgebracht naar Swiuemuude, door het prijsgerecht te Kiel binnen eenige dagen vrijgelaten zullen worden en dat het stoomschip „Modig" reeds te Kiel is losgelaten. Deze beslissing heeft in Noorwegen groote voldoening gewekt. K'luulsclilk Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 3 April. Dit is een buitenkansje, zei de slager B. Baijens alhier, toen hij, na het slachten een gulden vond in de maag van een koe. Ze scheen al een tijd met't geld rondgeloopen te hebben, want toen hij ons getoond werd, was hij reeds geheel zwart geworden. Bij Kon. Besl. van 26 dezer is aan den heer G. Vermeulen Wzn. op 'ijn verzoek, met ingang van 1 April, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Capelle, met dankbetuiging voor de lang durige diensten door hem in die betrekking bewezen. Zooals aangekondigd, had 31 Maart j.l. in de Nutsteêkenschool alhier de tentoon stelling plaats van d-< door de leerlingen gedurende den cursus 1914'15 vervaardigde teekeningen. Het bleek ook weer thans, dat door velen weder keurig werk geleverd was, en dat ieder aanstaand ambachtsman zoo- welj timmerman als metselaar, verver, enz. naar zijn kunnen zijn best had gedaan. Wel was het totaal aantal leerlingen lager dan den vorigen cursus, doch dit is, evenals dit aan dergelijke inrichtingen thans het geval is, toe te schrijven aan de tegenwoor dige tijdsomstandigheden. Doch dat heeft echter leeraren noch leerlingen ontmoedigd om toch te werken alsof we in normale omstandigheden leefden. Het bestuur der school stelde ook alles in 't werk om daartoe de gelegenheid te geven. De tentoonstelling werd bezocht door verschillende autoritei ten te dezer plaatse, terwijl vele belangstel lenden, eigenlijk nog te weimg kennisna men ran het gemaakte werk, en die welke voor het eerst kwamen, eigenl ik nauwelijks begrepen wat er te zien zou zijn. Het nut tige wordt langzamerhand wel neer begre pen, doch vele a.s. ambachtslieden en de ouders daarvan gaan nog maar voort op den ouden weg en beseffen niet, wat voor nut in 't vak het geeft, geleerd te hebben te teekenen wat men maakt, en zelfs dat men eerst teekenen moet wat men zal gaan maken. Het vak komt daardoor ophooger peil en geeft gelegenheid ook eens verder in de wereld t» kijken dan zijn neus lang is. In 't kort, wat thans weder tentoongesteld was gaf den indruk dat men ook hier op den weg daartoe komen kan, en wij kunnen ons niet begrijpen dat er nog jongelieden te laks zijn, of zich misschien al te bekwaam gevoelen (1) om niet gebruik te maken van deze hoogst nuttige instelling. Het school geld, hooren we, wordt weder verlaagd en voor méér leerlingen uit één gezin wordt vermindering toegepast, terwijl zooals 't van 't begin af aan is geweest, on- of minver mogenden geheel of gedeeltelijk vrij van schoolgeld gesteld worden. Men moet zich niet schamen om, wanneer men leergierig is, doch niet voldoende of geheel niet kan betalen, dit te kennen te geven aan het bestuur. Wij vernamen deze bijzonderheden van het bestuur en te kenen dit gaarne aan Des avonds om 7 uur had de prijsuitrei king plaats voor de besten der leerlingen. Na een flinke toespraak van den heer F. W. Hilwig, voorzitter van het Dept. „Hensden" der Maatsch. tot Nut van 't Algemeen, welke ook op het vorenstaande wees en er den nadruk op legde dat het niet de bedoeling is om tot verkrijging van een prijs te wer ken, doch dat dit maar bijzaak is, en het er om gaat zoo goed mogelijk werk te le veren om zich te bekwamen voor de toe komst, werden de prijzen uitgereikt, waar van de le prijs bestemd was voor C. van Strien, te Heusdeu, de 2e prijs voor B. Co- let te Genderen, de 3e prijs voor G. van Rijswijk te Veen, de 4e prijs voor A. Kra mer, te Genderen, allen bestaande uit toe passelijke voorwerpen voor het teekenonder- wijs, terwijl voor het minst aantal gemaakte verzuimen, in aanmerking kwam P. Boeren alhier, welke daarvoor ook een cadeautje ODtving. De voorzitter besloot de toespraak met een opwekking tot flinke opkomst in den volgenden cursus 19151916, welke 15 Sept. а.s. aanvangt en hoopte dat ook de tijds omstandigheden, waardoor alles moet lijden, ook voor de leerlingen der school geen reden tot verzuim meer zouden zijn De cursus 19141915, werd na dank aan de h.h. leeraaren, bestuur der school, bestuur van de afd. Heusden der mij. tot Nut v. 't Al gemeen, en aan de subsidieerende lichamen, gesloten. ^Verkeildaill. Hedenavond zal de griendwerkersvereeniging „Onderling Be lang" haar driemaandelijksche vergadering houden te 7 uur, bij Joh. Zwets, deWerken. De punten van behandeling zijn: 1. Opening 2. Notulen 3 Rekening en verantwoording door den penningmeester; 4. Ditkeering bij overlijden 5. Rondvraag Sluiting. Capelle- Bij Koninklijk besluit van 26 Maart j.l is aan G. Vermeulen Wz.op zijn verzoek met ingang van 1 April eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente, met dankbetuiging voor de lang durige diensten door hem in die betrekking bewezen. De heer M. de Jong alhier, slaagde vorige week te Utrecht voor het examen semi-arts. De prijs van het tarwebrood i» door den Burgemeester alhier vastgesteld op 20 cent per k.g. Cel heil. Or.ze vroegere dorpsgenoote, mej. Arina Z. Bos, hoofdverpleegster in het kinderziekenhuis van professor Scheltema te Groningen, is aangezocht geworden door het hoofdbestuur van het Nederlandsch comité van kinderherstellings- en vacantie- koloniën a.s. Mei op te treden als directrice in de inrichting Zwartendijk te Egmond aan Zee. Deze betrekking is door haar aangenomen, na uit de vorige eervol ontslag bekomen te hebben. 's-dravemoer. Door het hulp- telegraafkantoor zijn over de vorige maand behandeld 85 telegrammen, waarvan zijn verzonden 37 en ontvangen 48. Het aantal telefonische gesprekken bedroeg 39. Op de Rijkspostspaarbank werden 15 inlagen gedaan tot een bedrag van f740.96, terwijl 8 terugbetalingen werden gedaan tot een bedrag van f 237. Nabij de hooipers liep Donderdag morgen e»n wagen, beladen met hooi en hespannen met twee paarden, in de haven. Met groote moe:te konden de paarden wor den gered, maar de wagen was aanzienlijk beschadigd, alvorens die op het droge was, Kpraiijc Naar we vernemen is onder het vee bij A. B. alhier, het mond- en klauwzeer uitgebroken. Bij de g houden verkiezing voor de leden van het stembureau voor de Kamer, Staten en Gemeenteraad werden benoemd de heeren: burgemeester Meijer, voorz. J. C. Maijers le lid, en B. Verhoeven als 2e lid, en als plaatsvervangers de heeren F. M. de Jong, J. Haverhals, J. Rijken en M. Vos. De voor deze gemeente vastgestelde kiezerslijst vermeldt de namen van 239 per sonen voor de Tweede Kamer en Prov. Staten en 216 voor den gemeenteraad. *■- Gedurende de maand Maart werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspost spaarbank belegd f 1399.76 en terugbetaald f 4195.93. Neftll. Deze week werden reeds vele aardappelen in den grond gestopt. Het w eer is er dan ook goed voor en de werk zaamheden met het spitten vorderen naar wensch. Verschillende boeren brengen hun vee reeds naar de weide. Voor het melkvee •s het evenwel nog wat vroeg, daar de wei landen nog geen voldoende gras aanbieden. Tot ons genoegen kunnen we mel den, dat onze dorpsgenooten G. v. d. Maa- den en B. Schouten, met goed gevolg hun eind-examen ambachtschool te Gorinchem hebben afgelegd. De leerling G. v. d. M. behaalde bovendien een eersten prijs. H'aspik. Op de suppleloire kiezers lijst 1915/16, zijn geplaatst 28 namen van nieuwe kiezers, allen voor de Staten Gene raal, Prov. St en den Gemeenteraad. Van de lijst 191415 zijn 15 namen van kiezers afgevoerd wegens vertrek of overlijden. Het aantal kiezers bedraagt thans 434. Het dienstmeisje van J. v. d. V. alhier, had het ongeluk bij het schoonmaken door een zolderluik te vallen. Zij bezeerde zich zoo ernstig dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De prijs der suikerbieten is voor het 4e district, waartoe ook deze gemeente be hoort, verhoogd van f 13.op f 13.75 per 1000 k.g Raadsvergadering gehouden te Sprang op 80 Maa/t 1915. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd Vos en Rijken. De voorzitter burgemeester Meijer, opent de vergadering, na goedkeuring der gelezen notulen,' deelt de voorzitter mede dat de kas bij den ontvanger is opgenomen en in orde bevonden. In kas was f 1302.70$. Voorts deelt de voorzitter mee dat is in gekomen een adres van het bestuur der Hulpkas van Patrimonium te Sprang, ver zoekende om esn jaarlijksche subsidie. Op voorstel van den voorzitter wordt dit adres aan gehouden tot een volgende vergadering. Naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten, wordt een nieuw reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad voorgelezen en met algemeene stgmmen vastgesteld. Vervolgens wordt overgegaan tot benoe ming van het stembureau voor 1915. Een voorstel tot wijziging der begrooting voor 1914 wordt met algemeene stemmen aangenomen. Besloten wordt een adres te richten aan H.M. de Koningin ter verkrijging van een buitengewone subsidie in de gewone kosten van onderwijs. Ten slotte wordt L. W. van der Hammen toet algemeene stemmen weder voor één jaar benoemd tot grafdelver en klokluider. Na de gebruikelijke rondvraag, waarvan door niemand gebruik wordt gemaakt, sluit de voorzitter de vergadering. f£ut*gei*Bykc Siaml. Genderen, van 131 Maart. Geboren: Zweerdina, d. v. A. Uijt- hoven en J. H. Straver Martina, d. v. M. van Wijk en A. Donk; Maria Wil- helmiua, d. v. P. A. Kramer eu A. Holleman. Overleden: Arie van der Kolk, 84 j., wedn van Heiltje Treffers; Hendrik Kleinloog, 74 j., wedn. van Daatje Mi ria Cornelia Brom. Ingekomen van: Veen, M Herrewijn; Meeuwen, M. K. de Graaf. Vertrokken naar: Kollum, J. F. Bruue. Capelle over de maand Maart. Ondertrouwd: A. Roomer, 25 j. en A. H. de Bie, 23 j.A. Groeneveld, 25 j. en A. H. Zijlmans, 26 j. Geboren: Johannes Baptist, z. v. E. v. Zon en C. Buijks Gertruda Petronella, d. v. C. Bergmans en P. Biemans; Johanna Adriaua, d. v. J. v. Beek en M. de Jong; Arnolda Pieternella, d. v. A. v. d. Hoeven en P. J. Venis; Cornelis, J. L Rietveld en M. M Groen Peter, z. v. P. Sterrenburg en N. de Jong; Maurits, z. v H. Mouthaan en J. v. d. Boom. Overleden: J. de Bie, 3 dagen P. v. Beek, 64 j.; A. Verduijn, 71 j.; M. A. Verhagen, 49 j. 's-Gravemoer, over de maand Maart. Geboren: Levenloos kind van P. van der Dussen en C. C. Sluijk. Overleden Jolta. Elis. Prins, 56 j. wed. J. Blom. Ingekomen van Ammerzoden, A. van Goor Capelle, D. MelsenRotterdam, H. M. Wichers. Vertrokken naar: Noord-Scharwoude A J van Kan; Rotterdam, A. M. van Kan Ermelo, A. Habermehl. Binnenland. De maximum-prijzen voor den ver koop van kaas, welke voor de maand Maart zijn vastgesteld, zullen ook voor de eerste helft van April van toepas sing zijn, terwijl de boterprijzen voor de maand April bepaald zijn als in Maart. Het goederenvervoer per spoor uit Duitschland naar Rotterdam, is naar de „N. R. Ci." meldt, thaDS bijna ge heel tot stilstand gekomen. Een enkele wagen uit de Rijnprovincie komt nu en dan nog aan. Uit Oostenrijk wordt hier niets meer per spoor aangevoerd. Het St.bl. no. 174 bevat een Kon.. besluit van den 31sten Maart, tot vast stelling van een nieuwen uiterlijkeu vorm voor de zilverbonds van twee en een halven gulden. In het midden van de bons wordt onder den zwarten tekst in donker blauwe kleur met open cursieve cijfers gedrukt2,50. Het geheel is gedrukt op een aan alle zijden afloopenden, licht blauwen gefigureerden ondergrond, waarin met uitgespaarde cijfers 2.50 staat. De achterzijde der bons wordt niet bedrukt. De bons worden gedrukt op waarde papier van ten naastenbij acht bij twaalf centimeters, waarin het water merk 2,50 voorkomt. Naar gelang daaraan de behoefte blijkt te bsstaan, zullen worden uitge geven vier millioen zilverbons van twee en een halven gulden van den nieuwen uiterlijken vorm, vertegenwoordigende een kapitaal van tien millioen gulden. De zilverbons van f 1 en f 2.50 van den vorm, omschreven in bet Kon. be sluit van 6 Augustus 1914 (St.bl. no. 378), zooals dat is gewijzigd bij Kon. besluit van 1 September 19.4 (St.bl. no. 439), worden ingetrokken op 6 Aprii 1915. Tot 15 April 1915 zullen deze zilver bons aan de kantoren der betaalmees ters en van de ontvangers der directe belastingen alsmede aan de postkan toren (met inbegrip van de bijkantoren) tot elk bedrag tegen wettig betaalmid del kunnen worden ingewisseld. Door den opperbevelhebber van land en zeemacht is de volgende order toe- toegezonden aan de autoriteiten der landmacht Door den Minister van Oorlog zulhn in overleg met mij aan de dienstplich tige landbouwers, die zulks nog mochten noodig hebben, verloven van hoogstens 14 dagen worden verleend, op aanvrage van belanghebbenden, desgewensebt in 23 perioden te splitsen. Ik verzoek U er voor te waken, dat die verloven vóór 15 Mei zullen zijn genoten, doch telkens bet vertrek der belanghebbenden zoodanig te regelen, dat de belangen van den dienst zoo weinig mogelijk worden geschaad. Voorts, aan de troepen bekend te doen maken, en zulks in verband met de Ministerieele order van 29 Maart j.l. no. 221 M., dat ook de aan mij gerichte verzoeken om landbouwvarlof door be langhebbenden rechtstreeks bebooren gezonden te worden aan het bemidde lingsbureau dezer provincie, waarin zij woonachtig ziju. Voor eenige dagen werden de bewoners van Nuuspeet in de buurt Westeinde weer verrast met een bezoek van de bevolking van niet minder dan 27 woonwagens. Hooi, rijzen e. a. artike len worden door ben ruimschoots toe geëigend. Een tiental boeren trokken er toen op af, trachtende de luidjes tot vertrekken te bewegen, zonder gevolg. Daarop ging men wat hardhaudiger te werk. Enkele schoten vielen reeds. De boeren meenden, dat het toch zaak .verd eerst wat versterking te halen, doch intusscben waren de woonwagens verdwenen. Een man d«r wagens is er, volgens de „Geld.", minder goed afge komen. Een Nunspeeter bad op zulk een manier met hem kennis gemaakt, dat hij voor dood werd opgenomen. De politie staat natuurlijk tsgenover dit alles machteloos en wettelijk ingrijpen blijft eiscb. Bij ministerieele beschikking ia be paald dat in liet tijdvak van 20 tot 24 April zullen worden ingelijfd de dienst plichtigen der lichting 1915 toegewezen aan de compagnie wielrijders en aan het 3a bataljon van elk der regimen ten grenadiers, jagers en infanterie, met uitzondering van beu, die in bet bezit zijn van bet bewijs, bedoeld in art. 70 eerste lid der Militiewet. Voor deze laatsten zal de inlijving geschieden in bet tijdvak van 20 tot 21 Juni. Te 's Gravenhage zijn aangehouden twee ontvluchte vliegeniers, zijnde de officieren Oautisson en d'Humieres, de zelfden, welker landing indertijd te Kats is bericht. Zij zijn gearresteerd in een particu liere woning en naar Wieiickerschans teruggebracht. De Territoriaal Bevelhebber in Over ijssel, enz., het militair gezag uitoefe nend in de provinciën Overijssel, Gel derland, benoorden den Neder-Run en Utrecht, oostwaarts van de oostelijke grens der Nieuwe Hollandsche Water linie, beeft Johannes Hermanus Hof stede, geb. te Louneker 15 Juni 1878, wonende in de gemeente Lonneker, wiens aanwezigheid voor de rust en de algemeene veiligheid wordt geacht ge vaarlijk te zijn, bet verblijf binnen bet in staat van beleg verklaarde deel van genoemd ambtsgebied ontzegd. 11 Uk Het fanfarecorps „Oefening en Uitspanning" alhier, is voornemens om op den 2en Paaschdag weder eene uitvoering te geven. Het programma, waarop een 18 tal nummers voorkomen, belooft weder een gezelligen avond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2