el Laad van Heusden en Alteaa, de Langstraat en de Bummelerwaarii, oor Zaïiramciiipiip. KUNSTTANDEN Kloosterbaisem Iferkboekei;, Militaire Pelten, Kepi's enz. Hoofdtooisels voor Hofdignitarissen, beambten, Chapellerie Jan W. Lippits, Hinthamerstraat 10, H.H. WIELRIJDERS. Tevens verkrijgbaar GELRIA NAAIMACHINES. 1. 3§. Micltaël, lalbsirg. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. lYo. 3452. Zaterdag 3 April Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, half linnen, f 1.85. Idem, ingebonden, half leer, met vergulden titel, f 2.10. L. J. VEERMAN - Botermarkt 0 69 en 70 - Heusden. De noodzakelykheid sterk te zijn De hulp der Pink Pillen. Heusden. L. J. VEERMAN. TWEEDE BLAD. JACO. DE BRAVE, r ^e«ks<r.nat48- Be vingers van zijn geknelde hand dreigden stijf te worden. KOOPT en VERKOOPT: VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/, ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag^ middag 12 uur ingewacht. De Britsche admiraliteit meldt, dat het Nederlandsche stoomschip Amstel, van de firma Van Es Co. te Rot terdam, dat op weg was van Rotterdam naar Goole, Maandagmorgen om 4 uur door een mijn in het Duitscbe mijnveld bij Llamborough is vernield. De be manning is aan de fiumber aan wal gebracht. Meer dan 20,000 Engelsche vrouwen hebben gevolg gegeven aan de oproe ping der regeering om zich te laten inschrijven voor het verrichten van „oorlogsdiensten." In de steden Perugia, Assisi, Beregua, Foligno en Spoleto in Boven Italië zijn in den nacht van 27 op 28 dezer daar twee sterke aardschokken waargenomen. Onder de bevolking, die den verderen nacht in de openlucht heeft doorge bracht, heerschte een paniek. De stof felijke schade moet niet heel groot zijn. Een particulier bericht uit Londen aan de N. R. Ct. omtrent de passagiers en de bemanning van de Falaba zegt, dat van de eerste 56 en van de laatste 55 omgekomen zijn. In de Kölnische Zeitung bepleit de ingenieur I. Rosemeyer in een omstan dig gedocumenteerd artikel den aanleg van een Rijn West kanaal, loopende van Duisburg naar Antwerpen. Het zou de Nederlandsche provincie Lim burg moeten doorsnijden bij Sitta.nl waartoe Nederland op grond van art. 12 van het vredesverdrag tusschen België en Nederland van 1839 toestemming zou dienen te geven. Een Amerikaansch geestelijke, die onlangs uit Liverpool naar New-York is teruggekeerd, heeft verteld (of zich volgens do N R Ct. laten wijsmaken?) dat de Engelsche admiraliteit een zeer nauwkeurig werkend onderzee-kanon heeft doen maken, waarmee een gra naatkartsts onder water kan worden nfgeschoten. Hiermee zou Engeland de Duitsche duikbooten willen bestrijden. Een bericht uit Athene aan de Daily News gewaagt van het voornemen van Oostenrijk om de duikboot oorlog ook de Middellaudsche Zee over te naar brengen. Op alle Oostenrijksche scheeps werven wordt thans aan duikbooten van een groot type gewerkt, waarmede de Middellandsche zee zal worden „ge blokkeerd". Er wordt thans in de Duitsche kust wateren zooveel haring en sprot ge vangen, dat de bevolking der aan zee gelegen streken ze niet op kan. Daar de visch niet gerookt kan worden zegt de Köln. Ztg. en dus niet als ver duurzaamd voedsel ver het land in kan worden gezonden, wordt v.e als mest op het land gebruikt. Men hoopt dat er weldra grootere en vettere haringen aan de kust zullen opdagen, die wel voor rooken geschikt zijn. De onderhandelingen tusschen China en Japan geven naar het oordeel van den. correspondent te Peking van de Daily Telegraph niet veel kans op een vergelijk. De vertegenwoordigers van beide landen zoeken tijd to winnen, China om de zaak slepende te houden totdat de vrede in Europa zal zijn her steld, Japan om zonder het tot een breuk te laten komen, geleidelijk zoo veel mogelijk troepen naar China over te brengen. De Chineesche regeering neemt mid delerwijl ook militaire maatregelen en heeft 100,000 man van de beste troepen, goed voorzien van artillerie en munitie, om de hoofdstad samengetrokken. Een der groote New Yorksche dagbla den, schrijvende over het in den grond boren van de „Falaba" en de „Aquila", geeft het volgende verdict: Volgens alle regelen van den oorlog en alle begrippen van gevechten te land en ter zee is dit eenvoudig brutale laffe moord. De „New York Press" acht het moei lijk over dezen moord kalm te schrijven nude misdaden op hare bedrijvers den banvloek hebben geladen van de geheele beschaafde wereld. Zelfs de barbaarsche Turk moet het afleggen tegenover Duitschland dat door de beschaving veroordeeld is wegens den meest koel- 'oloedigen en laffen doodslag, dien de wereld ooit gezien heeft. Het blad ver volgt: „De moderne beschaving heeft nimmer van tevoren iets gekend dat de misdaden, welke in de laatste 48 uren bedreven werden door onderzeeërs, handelend met goedkeuring en onder leiding van de Duitsche admiraliteit, ook maar nabij komt. Geen vergeldings maatregel tegen een levensmiddelen blokkade, welke ten doel zou hebben de burgerlijke en militaire bevolking van Duitschland uit te hongeren kunnen worden ingeroepen om deze onderzeeërs schoon te wasschen van de aanklacht wegens moord, welke de wereld tegen hen inbrengt. Onuitwischbaar is de schandvlek waarmede de naam der Duitsche marine, welke in dezen oorlog zoo vaak op schit terende wijze zich zelve eer aandeed, is bezoedeld. De schande door deze onderzeesche slachters in het leven ge roepen, zal eeuwig zijn." De „New York World" verklaart onder het opschrift: „Geen oorlog doch moord", dat een daad als het in het grond boren van twee schepen alvorens de bemanning en de passagiers zich in veiligheid konden stellen, strijdig is met elk internationaal recht. Het blad voegt er verontwaar digd bij„Het laten verdrinken van hulpelooze passagiers is oneindig veel slechter en wekt het medelijden op van de neutrale wereld van de hulpelooze slachtoffers en afkeer van de mannen die, aan het hoofd staande, bevelen dat zulk een moord geschiede. Deze hoogere oorlogspolitiek, gelijk zij in Berlijn bedreven wordt, begon met de reusachtige domheid van den inval in het neutrale België en wordt voortgezet met een andere domheid, waarbij opzettelijke moord ter zee van weerlooze mannen, vrouwen en kinde ren bevolen wordt." De „New York Herald" wijdt slechts vier regels aan het geval, doch met deze vier regels kan Duitschland het doen „Er heerscht groote vreugde in de hal len der „kultur." 118 non-combattanten, waaronder eenige vrouwen zijn onbarm hartig op de open zee vermoord. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden k f 8,Gebitten k JLO, Volledige behandeling van Mond- en Tandziekten, w. o. trekkingen, pijnloos. Informaties kosteloos. Billijk tarief Consult dagelijks van 96 uur, des Zondags van 912 uur. De operatieve behandeling geschiedt door 'n bevoegd arts. o.h. Postkantoor, g-ltosch. voorkomt dat. De Heer J. Colijn, Winkelier en Kleermaker, Tol 3 te Driewegen (Z.-V.) verklaarde ons: Bij het verzetten van een kippenhok knelde ik zoo erg mijn vingers daar tusschen, dat er tevens een Tri" groot stuk vlsesch uit scheurde. Mijn vinger bloedde De Kloosterbaisem verzacht, zuivert, geneest, is een onovertroffen middel tegen rand en snjj wonden, oude en nieuwe wonden, kneuzingen, bloed bleine ii, brandblaren, spierverrekkingen, stiff beid bi de ledematen, rlieuinatiek, jicht, poda gra zweren, huiduitslag;; aambeien, winterhanden en -voeten, en vooral ook tegen doorloopen, smet ten, doorliggen en open of' ontstoken huid b|j zui gelingen* Prijs per pot van 50 gram 75 cents., van 100 gram f 1.20, van 250 gram f 2.50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus. Eischt rooden band met onze naudteekeningL. I. AKKER, ROTTER DAM. Verkrijgbaar bij alle drogisten en de bekende verkoopers. Eau rijke kan arm w »rden, maarzoo iets is een uitzondering. Daarentegen heeft een arme in het leven veel meer kans nog armer to worden Uit be oogpunt van gezondheid is het evenzoo gesteld. Het is boven twyfel verheven ,dat de ziekten en eqidemieën by voor keur hen treffen die reeds een weinig aangedaan, een weinig verzwakt zyu uit het oogpuut van gezondheid. l)e ziekte valt op hen zooals de ellende het op de armen doet en maakt hen af Om t3geu de verkoudheid, de hoest de griep en andere eqidemische winter ziekten te atryden, is het noodzakelyk ste te zorgen dat men krachtig blyft De behandeling met da Pink Pillen is het gemakkelykste, het snelste, he zekerste middel om daartoe te komen Ziet eens hoe spoedig de persoon wier geval wy gaan verhalen, van een bloedarmoede die haar sedert 4 jaren ondermynde, genezen is dadelyk dat zy zich aan de behandeling met de Pink Pillen onderworpen heeft. Mejuf. W. van Zutphen, oud. 23 jaren, wonende Heesche Laan 230 te Nymegen, schiyft ons: „liet is my aangenaam u de schit terende resultaten te kunnen meedeelen die ik dank zij de behandeling met we uitmuutende Pink Pillen heb ver kregen. Svdert 4 jaren ongeveer leed ik aan bloedarmoede en zenuwuitput ting. Ik gevoelde dat ik iederen dag zwakker werd en dat myu gestel al minder en minder weerstand kou bie den. „Ik wist niet meer wat ik doen moest uoch wat ik worden zou. Men beval my toen aan de Pink Pillen te nemen en men zeide my er zooveel goeds van dat ik in die pillen myu laatste hoop stelde. Wat men my had voorspeld, is gebeurd, de Pink Pillen hebben my genezen." Verkrijgbaar a f 1.75 par doos, en f9 per 6 dtiozen, bij het Generaal Depot der Pink Piilen, DaC'ostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. in alle afmetingen, met en zonder gezangen gebonden op alle gewenschte wijzen. Ook worden op zijne nieuw ingerichte Kerk boekbinderfj gebruikte Kerk boeken als nieuw gebonden. STEEDS VOORRADIG VERKRIJGBAAR: enz., enz. AANBEVELEND 'sHEKTOftEIIBOSCH. lieden ontvangen Burgers-, Simplex-, gazelle-, Germaan- en Nederl. Kroon- 8 jaar garantie. Aanbevelend, Dak op afiielaling, Des Zondags gesloten. Bondsrijwielhersteller. Eerste klas Emailleer- en §tev»a ra ti<*-In richting. Molenstraat, G0RINCHEM. Wissels, Effecten, Coupons en vreemde Banknoten. Opent Re kening Courant met Rentevergoeding. Verleent Handel credieten. Sluit Prolongatiën. Bezorgt alle Assurantiën. Zet gelden uit op Prolongatie. Neemt gelden a deposito. met drie dagen opvragen 3 pCt. veertien dagen opvragen 31/, voor een maand vast4 drie maanden vast4 een jaar vast4 Verhuurt Safe-B^oketlen in hare brand- en inbraakvrije kluis op voorwaarden, bij haar verkrijgbaar. n j* J. F. BEERLING Jr. De Directie. Mb A [)EN DEKKER IHSRLAD Um VMM A 1915. J e fleer J. Lolyn. yreeselijk en zag bovendien bont en blauw, de pijn (\m gei.s portret). wag yersc}lrjkke]ijjj en met reden vreesde ik dat mijn vingers stijf zouden blijven. Na reiniging deed ik er de Klooster balsem op en direct trad een gevoel van verzachting in. Na weinige dagen waren de wónden reeds dicht en kon ik mijn vingers weer buigen. Dank zij den Kloosterbalsem heb ik niets uit het ongeluk overgehouden en zijn mijn vingers weer zoo lenig als voor mijn beroep van kleermaker zoo noodig is. Rijwielen De Gorlnchemsche Bank,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 5