Het katholieke „Basler Volksblatt" schrijft: Wij zijn van oordeel dat geheel Zwitserland de partij moest opnemen van België. Meer en meer verspreidt zich de meening dat het kleine eu dap pere land met zijn bloed ook voor ons geleden heeft, ondanks onze vriend schappelijke betrekkingen met Duitsch land. Indien de hoofdstad van Frank rijk Lyon in plaats van Parijs was ge weest, dan zou ons het lot van België zijn ten deel gevallen. Het valt niet te ontkennen dat de Fransche sympathieën ten onzent aan zienlijk versterkt zijn geworden: 1 we gens de heldhaftige hardnekkigheid waarmede het leger der Repupliek den Franschen geboortegrond verdedigt; 2. wegens de handelwijze van Duitsch- land ten opzichte van België, welke haudelwijze in het geheel Zwitserlaud een zeer pijnlijken indruk heeft ge maakt en veier sympathie voor Duitseh- land heeft bekoeld. Te Luyks-gestel worden wekelijks reusachtige voorraden brood, meel, pe troleum en tabak over de grens naar België gesmokkeld. Onze militairen, die dagelijks arres taties doen, hebben vreeselijk veel last van de smokkelaars, die bij nacht en ontij door binnenwegen en over de velden naar hun land sluipen. Ver schillende kruideniers en andere win kels in de Hollandsche grensgemeen ten, zijn onder militaire bewaking ge steld. In het algemeen verzetten zich de smokkelaars niet bij de aanhouding. Ook te Borkel en Schaft blijft het smokkelen van eenige artikelen o. a. meel en petroleum aanhouden, on danks de scherpe controle van ambte naren, politie en militairen. Meerma len worden, indien niet voldaan wordt aan het commando, schoten gelost. Tusschen Neerspelt en Achel, werd gisteren nog een smokkelaar in de bee- nen getroffen. 1*4*1 ijk. Nieuws. Vuor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z mdags van 10 tot 1 uur geopend. lleusdeii, 10 April. Vermoedelijk als gevolg van het inge'.on den artikel in ons Nieuwsblad, circuleert thans bij de ingezetenen een adres *an den heer directeur Generaal der Posterijen, met verzoek om eene betere dienstregeling en wel dat de brieven eu drukwerken met de tram van 8 imr uit 's Bosch worden toe gezonden, om hier te 9,20 te arriveeren en van eene andere zijde per stoomboot Rot terdam— Bosch van Rotterdam, om ten circa 10 uur voorm. uit die richting alhier aan te komen. Ook wordt aangedrongen op meer geregelde aankomst van de tram, die de laatste avondpost medebrengt. De eerste brievenbestelling is nu de3 middags ten circa 2 uur en als de tram overtijd, des avonds circa 10 uur aankomt, blijft bestel ling achterwege. Bij Kon. bes is de heer J. A. S'teinz, opzichter van 's-Rijks Waterstaat, alhier bevorderd van 3de tot 2e klasse, en de heer D. N. Visser, in gelijke betrekking 4e klasse, eveneens bevorderd tot 2e klasse. Het volgeud (nog onvolledig) bericht, bereikt ons zooeven. Donderdagnamiddag circa 4 uur, passeerde een voertuig, waarop personen gezeten waren uit 's-Boscn, den Baardwij kschen Overlaat, komende van de Waal wij ksche markt. Nabij de brug te Drunen zouden de personen uit's-Bosch in twist zijn geraakt met een aldaar passeeren- de Van Iersel, een man van ruim 50 jaren uit Elshout, die, in vereeniging van nog een persoon uit dezelfde gemeente, huis waarts keerde. Bij den twist, waarbij zijn metgezel ook nog eenige slagen met de zweep ontving, zou v. I. zoodanig mishan deld zijn, dat hij voor dood op den weg bleef liggen. Dr. van Seters uit Drunen, direct ontboden, kon slechts den dood con stateeren. net lijk van den verslagene is naar de Gemeenteschool te Baardwijk ver voerd, in afwachting van de justitie u t 's-Bosch, daarmede direct in kennis gesteld De vermoedelijke daders, 2 personen uit 's-Bosch, zijn gearresteerd. Werkendam. Woensdag 1.1. werd het stoffelijk overschot van Notaris Kerk hoven aan den schoot der aarde toever trouwd. Een groote schare van familieleden en vrienden, zoowel van hier als elders, bewezen den overledene de laatste eer. Op het giaf werd gesproken door ds. Van der Pol en Notaris J. van Herwijnen. De weilanden zijn dit jaar in deze streek duur verpacht. De prijzen op den polder Keizersguldenwaard b.v. liepen tot f 130,per H.A. en op Steenenmuur tot f 100,per H.A. Andel. De postbode P. Hoesen al hier, is ingaande 10 April belast met de postbestelling naar de schutsluis alhier. Henedeu-Laiigstraat De handel in riet is ongekend lusteloos. Door dien er geheel geene verzending is naar het buitenland, blijven alle voorraden staan. En niettegenstaande het net in het najaar goedkoop is verpacht, staat het er voor de rietbazen toch niet gunstig bij. Capelle. De kiezerslijst dezer ge meente bevat 338 kiszers voor den Gemeen teraad, 342 kiezers voor de Prov. Staten en 342 kiezers voor de Tweede Kamer der Sta ten-Generaal. De uitvoering van de zangvereeni- ging ,,'t Rozeknop e", is bepaald op Don derdag den 15 April a.s. Gedurende de maand Maart werden aan het postkantoor alhier 77 telegrammen behandeld, waarvan 33 verzonden en 44 ontvangen. Er werden 131 telefoongesprek ken gevoerd, waarvan 24 van uit de open bare spreekcel. De Alg. verg. der leden van de Coöper. Stoomzuivelfabriek „de Toekomst" alhier, had Donderdagavond plaats. O.a. werd hierin uitgebracht het verslag over 1914. Hieruit bleek, dat aan de fabriek verwerkt is 2,512,611 k.g. melk (bijna 70,000 kg. meer dan in 1913), die opbrach ten f 126 708,32. Uit de hoeveelheid melk werd gefabriceerd 88,660 k.g. boter. De opbrengst per 100 k.g. melk bruto f 5.04. Van de Obligatie- leening werd afgelost f 1500,Aan het einde van 1914 had de vereeniging 185 leden en 84 leveranciers. De samenstelling van bestuur en Raad van Commissarissen onderging geen verandering, terwijl de ver trekkende directeur vervangen werd door J. G. Addink uit Zutfen. Mej. J. v. d. Sluis alhier, slaagde deze week voor het toelatingsexamen der kweekschool voor onderwijzeressen te Haar lem. De heer A. de Jong, hoopt op den 16 April a.s. den dag te herdenken, waarop hij voor 25 jaren als postbode in dienst trad- Herpt Dank zij de gunstige weers gesteldheid zijn de werkzaamheden op den akker in vollen gang. Daar veel werkkrach ten wegens de mobilisatie aan hun arbeid zijn onttrokken, komen er handen tekort. De weilanden beginnen er mooi uit te zien en veel vee wordt reeds ingeschaard. Heesbecn. Een melkkoe van den landbouwer M. de W. uit Herpt, die hier in een weide liep, had 's nachts een kalf geworpen. De koe was in een sloot geraakt en verdronken. kaatsheuvel Gedurende de maand Maart j 1., werd er op't postkantoor alhier, met de daaronder ressorteerende hulppostkantoren ingelegd f 5770,69 en terugbetaald f 8427,80. Er werden 9 nieuwe boekjes uitgegeven. MeeuwenAan het telefoonkantoor alhier, werden gedurende de maand Maart j.l.ontvangen 34, verzonden 14 telegrammen. Naar wij vernemen zal op Woensdag den 14 April a.s. alhier de raad dezer ge meente vergaderen. Aan de orde o.a. Vaststelling koh er hoofd, omslag. Wijziging begrooting 1914. Aanbieding verslag van den toestand der gemeente. Door Burg. en Wethouders dezer gemeente zijn van de kiezerslijst 1914'15 afgevoerd 6 personen wegens overlijden of vertrek, terwijl op de suppletoire kiezers lijst zijn geplaatst 4 kiezers. Het aantal kiezers bedraagt thans voor de Tweede Ka mer 144, voor de Provinciale Staten 144, en voor den Gemeenteraad 143 kiezers. Sprang. Voor de betrekking van onderwijzer aan de Chr. school alhier, hebben zich 7 sollicitanten aangemeld. Op bijna 69-jarigen leeftijd is alhier overleden, de heer M. Vos D.zn. Sinds 1900 had genoemde, onafgebroken zitting in den gemeenteraad, was lid van Burgelijk Arm bestuur en van de commissie tot wering van schoolverzuim. Op kerkelijk terrein vervulde hij bij de Ned. Herv. Gemeente de betrekking van kerkvoogd en had zitting in hat kiescollege. De heer A. de Jong, voorheen on derwijzer aan de o. 1. school alhier, doch die bij de opening der chr. school op wacht geld werd ge3teld, is, na eerst een tijd tij delijk in een der o 1. scholen te Rotterdam te zijn benoemd, tot onderwijzer aangesteld. Voor hem een prachtige promotie. Sleeuwjjk- Woensdag 14 April a.s. des avonds ten 7,30 uur, zal de Chr. ge mengde zangvereeniging „Looft den Heere" in de chr. school alhier eene uitvoering geven. Veen. Druk wordt er thans op den akker gewerkt om de aardappelen in den grond te krijgen. Het weer is deze werk zaamheden echter niet zeer gunstig, daar er te veel nat valt. We mogen hopen dat het weder wat gunstiger zal worden. Wfjk. Den 2de Paaschdag gaf ons fanfarecorps haar aangekondigde uitvoering. Niettegenstaandehet ongunstige weer, waren velen opgekomen, ook van elders, om het zoo gunstig bekend staand gezelschap te hooren. Flink heeft het ook thans weder haar ouden roem gehandhaafd. Alle num mers werden goed uitgevoerd en verwierven den luiden bijval van het publiek Voor het komisch gedeelte zorgden de heeren van Wordragen en van Hemert, die met hunne voordrachten de lachspieren der aan wezigen wisten op te wekken. We hopen dat „Oefening en Uitspanning'' ons nog vele dergelijke genoegelijke avonden moge bezorgen. Siurgeriyke Stand. Heusden, van 30 Maart tot 6 April. Geboren: Maaike Teuna, <1. v. Willem van Vliet en Maaike VleggaardJo- zina, d. v. Albert Salsters en Antonia Maria van den Bessalaar. Almkerk, van 24 Maart tot 8 April. Ondertrouwd: P. van Drunen en S. van der SteltH. Verlee en M. Pullen M. Scheffers eu A. de HoogJ Hoeke en A. Kant Getrouwd: P. van Drunen, 20 j. en S. van der Stelt, 20 j. Geboren: Levinus Lambertus, z. v. J. Verschoor en D. PellikaanMar- grieta, d. v. P. M. van Wijngaarden eu A. DonkerslootAdriaan Nicolaas, z. v. H. Versteeg eu J SwartAdriaua Din- geua, d. v. N de Graaf en D. Boogert. Overleden: Antonia Kerst, 80 j., wed. van J. H. Vaartmans; Huibert V«rlee, 3 m. Ingekomen vanHof van Delft, S. de Zeeuw en gezin Rotterdam, J. van der Sluis; Zeist, J. BolderdijkDen Haag, P. J. Goes en H. M. Jehee Dussen, A. C. van den Oven; Sloten, A. J. A. Mesters en M. Overdiep. Vertrokken naar: Gorinchem, J. van Es en A. de Vette Delft, G. van Os en L. T. de Joode. Andel, over de maand Maart. Getrouwd: J. Roeland en J. Kraaij. Geboren: Willem, z. v. A. Naaijen en D. Crielaard; Cluistientje, d. v. H. v. Rijswijk en C. v. Rijswijk Levenloos kind van Z. Boumau en A Kolijn. Overleden: G. de Rade, 65 j., echtg. van G. Sterrenburg D. L. J. Fondsy, 16 m.: W. van Noorloos, 79 j. wedn. van J. KleinoogZ. Bonman, 73 j., echtgen. van F. M. Hofman. Ingekomen van: Henkelum J. Hak; Giessendam, G. Crielaard Rotterdam, A. van Rijswijk. Vertrokken naar: Capelle, G. Bran- derhorstWijk c.a., Chr. Naaijen; Sleeuwijk, H. van Driel;'sGravenhage, B. Kraaij Wijk c a., J. Kraaij. Gie8sen, over de maand Maart. Overleden Jannigje van Herwijnen, 73 j. Meeuwen, over de maand Maart. Getrouwd: Denis Elibertus Ockers, 27 j en Johanna Pruissen, 31 j- Ingekomen vanRaamsdonk, A. H. van der Wiel. Sprang, over de maand Maart. Getrouwd: A- Janson, 25 j.enJ. A. Snijders, 22 j. Geboren Cornelia Maria, d v. H. C. Naijers |en M. H. v. Caem Willem Cornelis, z. v. A. Hoevenaar en J. C. Kruijf; Arnold», d. v. A. de Rooij en D. Nieuwenhuizen Jacobus, z. v. A. de Jong on C. Spuijbroek Martina Teuntje, d. v. C. Haverhals en F. N. van der Sijde Cornelia, d. v. C. P. v. Dongen en C Klootwijk Johannes, z v. A. v. Zeist en W. Quirijns. Overleden A. v. d. Hoeven, echtg. van P. J. Timmermans, 72 j A. P. Braspenning, echtg. van A. Versteeg, 32 j. Wijk, van 26 Maart tot 1 April. Ondertrouwd - W. vau Tilburg 12 j. en H. E Verhoek 17 j. Geboren: Willem, z. v. A. Bouman en F. van LoonArie, z v. J. van Mersbergen en M. Verbeek. Overleden: S. F. Evertse 83 j, ft^ehfóakeu. kaïitoiixerechl lleundeii. Uitspraken vau 8 April. Een dier op een mensch aanhitsen II. T en W. T., te Aalburg, no. 1, een maand tuchtschool met 1 jaar proeftijd, uo. 2, vrijspraak. Visschen met verboden vischtuig G. V te Andel, f 10 of 5 d. Overtreding drankwet: A. S te Gen- deren, f 15 of 10 d. Trekdier onbeheerd laten staan J. 7. d V., te Veen, f 3 of 2 d.M. d. H te Drongelen, f 2 of 1 d. Rijwiel zonder lichtJ. v. R., te Wijk, f 4 of 2 d.H. W-, te Veen, f4 of 2 d M. J v. D., te Almkerk, f 5 of 3 d. H. d. R., te Kil, f 4 of 2 d.W. S., te De Werken, f 3 of 2 d.T. D., te Almkerk, f 3 of 2 d.; P. C. v. O te Werkendam, f 4 of 2 w. tuchtschool. Overtreding Leerplichtwet: C. J. v. D., te Almkerk, f 5 of 3 d C. B., te Rijswijk, f 6 of 3 d. Overtreding Arbeidswet: J. J. v. O., te Werkendam, 2 X f 3 of 2 X 2 d, Overtreding Bouwverordening van DeWerken: H. G. en B. B te Wer kendam, ieder f 1 of 1 d.J. C. P., te Werkendam, f 0.50 of ld.; J. J. d. K., te idem, f 1 of 1 d G R., C d. D., D. d. H., C. Dte DeWerken, ieder f 1 of 1 d.C. R., te idem, 5)(f 0.50 of 5 X 1 d.C. D., te idem, vrijspraak. Rijden met vuile wielen: O. M. S te Woudrichem; G. d. P., te Almkerk W. P. v. B., te Sleeuwijk, ieder f 2 of 1 d. Overtreding trekhondenwetG. M. d. G., te Gorinchem, 2 X f 8 of 2 X 2 d Overtreding Provinciaal Wegenregle ment: J T., te Almkerk, f 1 of 1 d. Straatschenderij D. C. H., en C. G., te Werkendam, no. 1, f 10 of 3 d. no. 2, f 4 of 2 w. tuchtschool. Iftinnenland. Vanwege de directie van den land bouw wordt het volgende medege deeld De vraag is gesteld, of in den vol genden herfst de uitvoer van suiker bieten weer geoorloofd zal zijn. Met het oog op de onzekerheid van den toestand moet de regeering zich om trent de beslissing dienaangaande de volle vrijheid voorbehouden. Aan belanghebbenden, in het bij zonder aan de verbouwers van suiker bieten, wordt echter in overweging ge geven, rekening te houden met de waarschijnlijkheid, dat de uitvoer niet zal kunnen worden toegestaan, zoolang de oorlogstoestand blijft aanhouden. Omtrent de viering van den verjaar dag van koning Albert in Amsterdam lezen wij in de „N. R. Ct." De Belgen in de hoofdstad hebben Donderdagavond den verjaardag vaD bun koning gevierd. In grooteu getale waren zij gestroomd naar het paviljoen in het Vondelpark, waar het zaaltje te klein bleek om aan alle aanwezigen behoorlijk plaats te bieden. Gekomen waren zij daar om, zooals mr. Alberik Deswarte in zijn toespraak zeide, reuk- walmen te doen stijgen tot den troon, dien hij, Albert, in de harten van alle Belgen verworven heeft. Met van geestdrift trillende stem, schilderde mr. Deswarte zijn koning, die is geworden het symbool van de Belgische eenheid: door hem hebben de Belgen gevoeld, dat zij allen slechts een hart hebben, dat klopt in een bons met Albert's koninklijk hart. Naast zijn allerwaardigste levensgezellin heeft hij de Belgen gesterkt in hun strijd tegen het onrecht en in zijn onwankelbaar vertrouwen is hij sterker gebleken dan de waanzin der macht. Het land, dat door dien vorst wordt bestuurd, zal niet vergaan. Leve het onafhankelijke België, zoo eindigde mr. Deswarte zijn met gloed uitgesproken openingsrede van de va- derlandsche betooging, ingericht door de Belgische Unie van Amsterdam. Mr. Ch. Bernard hield een vlam mende causerie, een epos in proza, waarin hij verheerlijkte de daden van den heldenkoning van het kleine hel denvolk, waarvan er reeds 30,000 op de slagvelden zijn gebleven en den ge- heelen avond hebben zij hem geëerd, hun geliefden Albert, in zangen van de beste Vlaamsche dichters, voorge dragen door mevrouw A. Verbeeck-De Swerdt en gezongen door de dames B Judels-Kamphuizen, Sterckmans en de heeren Jef Judels en F. Beguin. Als een huldiging aan het gastvrije Nederland werd het Wilhelmus gezon gen, dat in stillen eerbied werd aan gehoord en tot slot galmden door de zaal het lied van den ontembaren Vlaam- schen leeuw en de Brabanjonne. Naar aanleiding van groote drukte op vele kantoren van betaalmeesters, maakt men ons opmerkzaam, dat de zilverbons van f 1 en f 2,50 nog tot en met 14 April kunnen worden in gewisseld en zulks niet slechts bij de betaalmeesters, doch ook bij de ont vangers van directe belastingen en bij de postkantoren. Zij, die nog zilverbons van f 5 heb ben, behoeven zich voor de inwisseling daarvan dezer dagen in het geheel geen moeite te geven. De aanvankelijke in wisselingtermijn is voorbij. Men beware echter ook die bons goed, wact (voor zoover ze echt zijn) sal er vermoedelijk weder gelegenheid gekomen tot inwis seling, zij het dan ook door opzen ding naar Amsterdam. Hieromtrent wordt echter waarschijnlijk niet voor het midden dezer maaud beslist. Verbazend groot is de hoeveelheid hooi, die in de laatste weken in het Zuiden van Friesland en in het N.W. van Overijsel wordt opgekocht. Opkoopers gaan van huis tot huis en koopen elke beschikbare hoeveelheid, groot of klein, tegen flinke prijzen op ie kwaliteit wordt niet bijzonder gelet. Men komt scheepsruimte te kort voor de verzending. Het hooi wordt voornamelijk naar Hasselt (O.) vervoerd, alwaar het in pakken van iüO K.G. wordt geperst, om daarna naar Duitsch- land te worden verzonden. Men verwacht algemeen, in verband met dezen kolossalen uitvoer, dat op de a.s. grasverkoopingen bijzonder hooge prijzen zullen worden geboden. De territoriale bevelhebber in Over ijssel enz., het militair gezag uitoefe nend in de provincies Overijssel, Gel derland, benoorden den Neder-Rijn en Utrecht, oostwaarts van de oostelijke grens der Nieuwe Hollandsche Water linie, heeft Hermanuus Vasterink, ge boren te Weerselo 23 Maart 1871, van beroep fabrieksarbeider, wonende te Overdinkel O 410, gemeente Losser, het verblijf binnen het in staat van beleg verklaarde deel van genoemd ambtsge bied ontzegd, omdat zijn aanwezigheid voor de rust en de algemeene veilig heid wordt geacht gevaarlijk te zijn. Woensdag is ten huize harer ouders te Oranjewoud gearresteerd de 18-jarige Geertje B., dienstbode bij den heer Seitsma te Leeuwarden. Zij wordt ver dacht een geldkistje met ruim f 680, toebehoorend aan den heer Seitsma, ontvreemd te hebben. Het geldkistje met inhoud is gisteren door eieren- zoekende jongens gevonden in een sloot nabij haar ouderlijke woning. Zij is gevankelijk naar Leeuwarden ver voerd. De territoriale bevelhebber in Zee land heeft een verordening vastgesteld, waarbij het verboden wordt, buitens- buis schetsen, teekeniugen, opnemiugen en foto's te maken. De Gazet van Brussel bepleit een dankdag ter eere van Nederlaud door le Beigen, als uiting van erkentelijk beid voorde „onvolprezen liefdadigheid van onze Noorderbroeders". De feestdag van H. M. de Koningin zou voor den dankdag best geschikt zijn, maar het blad acht den datum te verwijderd en het wil nu den Juliana- dag op 30 dezer vieren. Van de IJmuider stoomtrawlervloot hebben verschillende vaartuigen, even als de schepen van de koopvaardijvloot, tusschen de masten een Nederlandsche vlag van plaatijzer geheschen, om reeds in de verte als Nederlandsen schip ken baar te zijn voor vreemde duikbooten en vliegtuigen. Tegen C. de B/er, verdacht van het plegen van den bekenden diefstal van een trommel met inhoud omstreeks Kerstmis aan het Hoofdpostkantoor te Amsterdam, is rechtsingang verleend. Maandagavond is in Echten nabij Hoogeveen een formeele veldslag ge leverd. Een troep jongelui uit Zaidwolde wilden aldaar den boel opscheppen waarvan het gevolg was een snij- en vechtpartij. De marechaussees uit Hooge veen, daar ter plaatse surveilleerende, kwamen tusschenbeide, eerst met de sabel en toeD dat niet hielp, met de revolver. Een wagen vol gewonden werd naar den dokter te Ruinen ver voerdwel een wonder, dat er geen éen ernstig getroffen is. Ook de mare chaussees liepen eenige messneden op in de mantels en de pet. De gevaar lijkste belhamel, een zekere Albert Schotelbank van Zuidwolde, is achter slot en grendel gezet. Men schrijft van de Overijselsche grens aan de N R. Ct Dezer dagen passeerde te 01 denzaal een Eugelsche dame, aan wie de toe gang tot Duitschland was geweigerd, omdat zij een Eugelsche was. De dame deelde mede, dat zij in Engeland had gewoond met haar man, een Duitscher, die, gevolg gevende aan den oproep om onder de wapenen te komen, bij het uitbreken van den oorlog naar zijn vaderland was teruggekeerd Voor een paar weken had haar de treurige tijding bereikt, dat haar man gesneuveld was. Nu werd zij, omdat zij gehuwd was met een Duitscher, die de wapenen tegen Engeland had opgevat, genood zaakt haar land te verlaten. In de hoop, nu in Duitschland bij de familie van haar overleden man een wijkplaats te vinden, had zij zich, maar zonder suc ces, derwaarts willen begeven. Waar was nu haar vaderland Noch Euge- land, noch Duitschland wilde haar her bergen daarom zou zij met haar moe der in het gastvrije Nederland, in den Haag, waar ook familie van haar woon de, een toevluchtsoord zoeken. De hoofden van openbare lagere scholen in Den Haag, die den leeftijd van 65 jaar hebben bereikt, hebben een aanschrijving ontvangen van B. en W., waarin hun wordt verzocht, met ingang van 1 Augustus a.s. eervol ont slag aan te vragen. Ook een onderwijzer in Den Haag ontving, reeds eenigen tijd geleden, een dergelijk verzoek, waaraan hij tot dus ver echter geen gevolg heeft gegeven. Dezer dagen werd hem meegedeeld, dat, indien hij niet binnen een bepaal den termijn zijn ontslag aanvroeg, hij door B. fn W. voor ontslag zou worden voorgedragen. De betrokken onder wijzer, lid van het Nederl. Onder wijzers-Genootschap, heeft deze zaak in handen gesteld van het afdeelings- en hoofdbestuur van dat Genootschap. De commandant van het veldleger in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg heeft het houden van kermissen ver boden in plaatsen, waar de staat van beleg is afgekondigd. Allooi» lanbestediiigeii. De Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen heeft Dinsdagmiddag te Utrecht aanbesteed het leggen van het tweede spoor van den spoorweg AssenHaren. Begrooting f 286,800. Ingekomen zijn 22 biljettenlaagste inschrijving van den heer O. H. van Berghem Jr., Utrecht, f285,400. PUGDlkBËllllTEll, 11 April. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. Lezing eener leerrede. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. De Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk? Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Reusdenvm. 10 en nm,6u.ds.Ruijschvan Dugteren. Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. van Pad denburg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2