een Knecht, Het Kantoor is verplaatst naar Verwerslraat 87. BERICHT TM INZET. Hotel JAN GEERTZEN. St. Jarntr. 's-BOSCH. Md it alle soorten Mieaierswara, Comestibles et aamrwaite Melen. De Onroerende Goederen, Vrijwillige Openbare Yerkooping. Laatste brieven uit België. Mr. J. van der Grinten, De Notaris J. J. van derKaaden, te veilen en te verkoopen: Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Uit Rome wordt gemeld, dat die stad Donderdag plotseling zonder petroleum zat, daar de heele voorraad van hooger- hand opgevorderd was. De Daily Telegraph verneemt dd. Donderdag uit Peking, dat China 11. Zaterdag om vier uur zijn definitieve antwoord aan Japan zou overhandigen. Ofschoon het antwoord in beleefde termen gesteld is, zal het duidelijk te kennen geven dat China de eischen die op zijn souvereiniteit inbreuk ma ken, niet kan aanvaarden. Plaatselijk nieuws. Voor Dames- en Kinder kleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, Mei. Gedurende de maand April werden al hier in de Rijkspostspaarbank ingelegd f 8170,73, terugbetaald f 11352,67. Laatste uitgegeven boekje no. 5712. Zondag 1.1. herdacht onder vele blijken van belangstelling van familie, vrienden en bekenden, een onzer geboren Heusdenaren, de slager Heiman de Wolf, den dag dat hij voor veertig jaren in den echt ver- eenigd werd met Sophie van der Sluis. Toen Zaterdag de heer P. Smits op het postkantoor verscheen, hadden zijn col lega's hem een ware verrassing bereid. Te gelijk met zijn 25 jarig jubilé zou hij den dienst met pensioen veriaten. De directeur huldigde hem in een keurige speech als een trouw en humaan beambte en bood hem namens het gansche personeel, als sijmbool der rust, een prachtigen fauteuil aan. De Heusdensche Harmonie maakte Zaterdagavond een muzikale wandeling met fakkellicht door de gemeente, en zulks ter herdenking van den geboortedag van Prin ses Juliana, op 30 April j.l. Toen de heer Swagemakers, oud ruim 80 jaar, Zondagavond de trap opging, om zijne slaapkamer op te zoeken, schijnt hij door een duizeling bevangen te zijn, waar door hij naar beneden viel en terstond een lijk was. Maandagmorgen, circa 7,30 uur, pas seerde alhier in Westelijke richting enten 9 uur in Noord-Oostelijke richting, zeer hoog in de lucht een vliegmachine. Ook Vrijdagmiddag zijn volgens sommigen 2, volgens anderen 3 vliegmachines gepasseerd. De machine van Maandag 9 uur, was een Hollandsche, die vermoedelijk naar Soester- berg vloog. Maandagmorgen was rijk aan gebeur tenissen. Ben dezer was, dat de vrouw van den horlogemaker S. aan den Demer water ging scheppen, zij viel daarbij voorover, maakte een buiteling en kwam doornat aan den anderen oever te voorschijn, en wist zichzelf op het droge te redden. Werkendam. Bij kon. besl. van 29 April 1.1. zijn respectievelijk herbenoemd tot voorzitter en plaatsvervangend voorzit ter der plaatselijke commissie voor de on gevallenverzekering alhier, de heeren J. C. Pieck en A. MijnliefF. Maandag 1.1. reed een zoon van C. Visser, (Zandwei), ter hoogte van den korten draai, bij A. Ippel aan de Schans, met zijn fiets tegen paard en tilbury van H. Bras op, met het gevolg dat eerstgenoemde een paar ribbcD brak en per brancard van het roode kruis naar huis moest vervoerd wor den. Van de tilbury brak een burriehout. De kleine M. K. alhier, die op het schoolplein aan 't spelen was, kwam Maan dag 1.1. te vallen, doordat een der andere jongens een been voor den draver hield. De val kwam zoo aan, dat de knaap naar huis gebracht moest worden en geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Dussen. Zondagvoormiddag 1.1. circa half elf, brak er brand uit in het perceel van A. van Rooij, alhier, bewoond door J. Joore, welke een kruidenierswinkel hield. Verschillende huizen op zeer korten afstand, welke met rieten dekking waren, werden door het flink optreden der militairen en burgerB behouden. Huis en inboedel waren verzekerd. Oorzaak onbekend. Genderen. Door den burgemeester dezer gemeente is Donderdag j.l. eene ver gadering belegd met den burgemeester van aangrenzende gemeenten, en heeft in die vergadering ter behandeling aangeboden een door hem ontworpen vereenvoudigd con- tröle-stelsel, ten dienste van het gebruik en de levering van goedkoop tarwebrood en tarwemeel. Dit stelsel dat vrijwel ieders instemming mocht erlangen, zal binnen een paar dagen in een uitgebreide vergadering nader worden overwogen en zoo mogelijk worden vastgesteld. Door den Raad dezer gemeente zijn tot leden van de schattingscommissie voor de inkomstenbelasting 1914 benoemd de heeren C. J. Branderhorst, W. G. J. Bran derhorst, D. F. Brune en B. de Graaff. 's-Uravemoer. Door het hulpte legraafkantoor zijn over de vorige maand beh&ndeld 61 telegrammen, waarvan 39 zijn ontvangen en 22 verzonden. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 32. Op de rijkspostspaarbank werden 12 inlagen gedaan tot een bedrag van f 2428,terwijl 8 terugbetalingen werden gedaan tot een bedrag van f 1154,49. Maandagavond hield de Burgemees ter alhier eene vergadering met de bakkers, ter bespreking van de v rkrijgbaarstelling van goedkoop brood van ongebuild tarwe meel vervaardigd. Sleeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedure de de maand April ji. ontvangen 2U en verzonden 27 telegram men. Raauiidouk. Aan de Btoomzui- vel abriek alhier is in Maart en April reep. 237480 L. en 258676 L. melk verwerkt. Door het bestuur der Vereeniging tot verbetering van bet GeiteDras is het plan gevormd in September een tentoonstelling te houden. In plaats van den heer A. J. Lank- huizen is tot secretaris-penningmeester van de Weegbrugvereeniging Dé Eersteling ge kozen de heer D. Konings Azn. In plaats van wijlen den heer H. A. H. Schoenmakers is de heer A. J. Lankhuizen benoemd tot secr.-penn. van het waterschap „De Oude Polder" Raainsdonksveer. De heer J. B. Zijlmans alhier is gekozen als secretaris- penningmeester der Onderl. Vee verzekering „de Eendracht" in plaats van den heer A. J. Lankhuizen, die als zoodanig heeft bedankt. De heer A. Kommers Czn., alhier is gekozen als secr.-penn. der Weegbrugver- eeninging „Gemeentebelang" in plaats van den heer A. J. Lankhuizen, die als zooda nig heeft bedankt. Op de Rijkspostspaarbank R.'veer is over de maand April ingelegd f 6185,87. Terugbel aald f 10917.70. Laatste boeknr. 5500. Sprang. Over de maand April werd aan het hulppoBtkantoor alhier op 's Rijks postspaarbank belegd f 2990.90^ en terugbe taald f 999.03. J.l. Vrijdag slaagde onze dorpsgenoot de heer Adr. A. ran Oosterhout te 's Bosch, voor het examen akte lager onderwas. De landbouwer J. H. alhier had het ongeluk bij het schillen van een spar, zich met het hakmes juist boven de knie te verwonden. Om het bloedverlies te doen ophouden, moest door dr. R. de gapende wonde dichtgenaaid worden. In vele gezinnen heerschen onder de jeugdige kinderen in deze gemeente de waterpokken. De heer Cornelis te Ritthem (Z.) heeft zijn benoeming voor onderwijzer aan de Chr. school alhier aangenomen. lV(Jk Maandagmorgen 1.1. kwam het hoofd der school te Wijk, tot de ontdek king, dat er in den nacht van Zondag op Maandag in de school alhier was ingebro ken. Vervreemd zijn eenige koperen ge wichten en maten. De dader(s) heeft zich door uitsnijding van een ruit toegang verschaft. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, van 28 April 1915, v.m. 11 uur. Tegenwoordig 6 leden. Voorzitter de heer Brune, Burgemeester. Secretaris de heer Sprong. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna wordt overgegaan tot de benoe ming van 4 leden voor de schattingscom- missie, ingevolge de inkomstenbelasting 1914. Benoemd werden de heeren D. van Buuren, G. Boom, Adr. Straver en J. I'. Sprong. Vervolgens wordt mededeeling gedaan van een brief van den Groepscommandant te Sleeuwijk, waarbij deze den raad verzoekt eventueele bezwaren tegen de door hem reeds uitgevaardigde verordeningen ter zijner kennis te willen brengen. Zonder beraadslaging wordt besloten, dat geen bezwaren tegen die verordeningen be staan. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. iiui'gorlSjke Staml. Heusden, van 27 April4 Mei. Getrouwd: Hendrikus 7an den Bosch, 32 j. en Cornelia Maria van de Pol, 28 j. Overleden: Josephus Cornelis Swa gemakers, 80 j. Andel, over de maand April. Getrouwd: J. Th. Hoole en A. v. Rijswijk. Geboren: Neeltje, d. v. O. Bouman en H. v. d. Wetering; Jan, z. v. J. v. Wijngaarden en A. Buchner. Ingekomen van: Bergen op Zoom, A. Terhorst, en gezin. Vertrokken naar: Genderen, G. M. Béneker; den Helder, A. v. Rijswijk', Nieuwerbrug, J. Redert. Meeuwen, van 1530 April. Ingekomen vanGoriuchem, A. Duym- houwer. Vertrokken naarWijk c a., H. Ockers. Wijk c.a., van 2329 April. Getrouwd: M. van Rijswijk, 27 j. en A. van Helden, 23 j. Geboren: Jan Antonie, z. v. J. G. de Bruijn; en B. Mans; Meeuwes, z. v. W. J. H. van Wijnen en M. van Rijs wijk. Overleden: J. van Rijswijk, 18 j. Vertrokken naar: Tiel, H. Verhoek. 's-Gravemoer, over de maand April. Ondertrouwd: D. Blom, 37 j. en D. A. Bakkeren, 31 j.P. Blom, 47 j. en J. Dekkers, 36 j. Overleden Lamb. Timmermans, 63 j. echtg. van J. A. v. Dongen; A. F. H. Schlüter, 70 j.; levenl. aangegeven kind van P. van Loon en O. A. Groe- neveld C. E. Treffers, 92 j. wed. van C. A. Blom. Ingekomen van: Rotterdam, B, van Üuijn; Capelle, J. M. Molegraaf. Vertrokken naar: Gouda, G. Klumper en M. de WinterUtrecht, A. Versteeg. Genderen, over de maand April. Ondertrouwd: M. J. de BruijD, 26 j. en E. Nieuwkoop, 27 j. Geboren: Cornelis, z. v. W. G. J- Branderhort en J. D. II. de Fijter. Overleden Johannes van Oijen, 71j.; Adrianus van de Mooren, 76 j.; Willem van Wijk, 47 j. Ingekomen van Dussen, J. van Hel den: Andel, G. M. Béneker. Vertrokken naar: Woudrichem, J. Vos; Dordrecht, P. Boll. Hinnenland. In verband met den op den heer K. Schagen gepleegden moord zijn Zater dag een 3-tal personen aangehouden; 's avonds werden twee hunner losge laten; de derde werd aanvankelijk naar Alkmaar overgebracht. Van de vermiste voorwerpen aan den heer Schagen toebehoorende, werd een daspeld met juweel in het plantsoen te Medemblik gevonden. Men meldt uit Vlissingen, dat het passagiersvervoer met de mailbooten van Zeeland weder in beide richtingen is hervat, doch tot een beperkt getal en uitslnilend eerste klasse. Gisternamiddag zijn te Amsterdam de twee kinderen van den beambte bij de havenpolitie R., een knaapje van negen en een meisje van zeven jaar achter de ouderlijke woning aan de Oostelijke Handelskade te water geraakt en verdronken. Zaterdagavond is te Antwerpen aan gehouden de harmonicaspeler B. uit Breda, die verdacht wordt van den moord te Roosendaal. De Bredasche rechtbank had een premie van drie honderd gulden op zijn aanhouding gesteld. Het Rijksbureau voor de distributie van graan en meel deelt mede, dat het in de bedoeling ligt de verkoopen van Amerik. mixed-mais in deze maand te doen plaats hebben als volgt7 Mei inschrijving te Rotterdam17 Mei veiling te Amsterdam 21 Mei inschrij ving te Rotterdam 31 Mei veiling te Amsterdam, telkens ongeveer 10,000 ton. In het Westland zijn in den nacht van Zondag op Maandag de aardappelen op de lichte gronden geheel afgevroren op den zwaarderen bodem in het mid den en Oosten der streek, is de schads minder groot. De planten kwamen juist boven den grond, zoodat zij weer kun nen uitloopen. Vermoedelijk zal in den loop van de volgende week het rapport verschijnen van de commissie uit den Vrijzinnig- Democratischen Bond nopens de hef fing-ineens tot dekking van de kosten welke het gevolg zijn van de mobili satie Allooi» Aanbestedingen. Bij de door dijkgraaf en hoogheem raden van Delfland gehouden aanbe steding voor de levering en het ver werken van basalt- en stortsteen tot onderhoud en bëatorting der strand- hoofden was 't laagst ingeschreven door W. v. d. Hoeven en L. van Hou- welingen, 's-Gravenhage en Hardiux- veld voor f 34.900. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 30 April 1.26 M. 0.69 M. -f N.A.P. 1 Mei 1.37 0.72 2 1.42 0.75 3 1.38 0.72 Waterhoogte Maastricht (brug) 3 Mei 0.12 M. boven 0. 4 0.22 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 3 Mei 2.85 M. boven 0. 4 2.85 '»-Bosch, 30 April. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 67370 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van f0.70 tot f0.73 per K.G. Amsterdam. 30 April. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 3,85 a f 8,00; Eendeieren f 4,70 a f5,25 per 100 stuksGanseieren f 18.00 per 100 stuks Aanvoer 64933 stuks. Middenprijs per 100 stuks f4,36. Ziehier de laatste drie brieven, tegen 15 Augustus 1. 1. door den heer Gablin, fabrikant der Pink Pillen te Parijs, van zijne zieken in België ontvangen Daar na werden geene brieven meer doorge laten. Van Mevr. Elodie Dekimpe, Staceg- hemstraat, Kortrijk „Ik moet u van ganscher harte dank zeggen. Gij hadt mij geraden uw goed middel, de Pink Pillen, te beproeven, en ik ben er volkomen tevreden over. Zooals gij weet, was ik erg ziek blood- arm, bleek, zonder krachten ik sleepte mij met moeite voort en was zoo dat ieder medelijden met mij had. Sedert ik uw goed middel gebruikt heb, is dat geheel en al veranderd. Mijn kleur is teruggekomen, ik gevoel mij meer op mijn gemak en krachtiger, ik verricht mijne bezigheden regelmatig en met genoegen. Ik heb weer een uitmuntende eetlust en mijn spijsvertering is goed." Van Mevr. Prosper Delwiche, te Gérom* pont (Luik) „Ten gevolge van mijn laatste be valling, ben ik tot een toestand van uiterste zwakte vervallen. Het was alsof ik geene armen of beenen meer had. Ik was buitengemeen bleek e» had geen eetlust. Het minste werkje maakte mij op. ook leed ik aan gebrek aan slaap, wat niet meewerkte om mijn toestand te verbeteren. Men heeft mij toen ge raden de Pink Pillen te gebruiken. On- middelijk heb ik mij daarbij zeer wel bevonden. Mijne krachten zijn terugge komen, ik heb den slaap weergevonden en mijn gezondheid ie uitmuntend ge worden." Van den heer Joseph Franzen, koop man in ijzer en metaal, 277 en 279, Molenstraat te Bressoux (Luik) „Ik ondergeteekende verklaar gebruik te hebben gemaakt van de Pink Pillen en er volmaakt tevreden over te zijn. Ik heb de Pink Pillen t-enomen om een maagziekte te bestrijden die een zeer slechten invloed op mijn geheelen ge zondheidstoestand had gehad en die aan meerdere geneeskundige behande lingen had weerstand geboden. Zoodra ik de Pink Pillen begon te gebruiken, ben ik verwonderd geweest over de verandering die zich bij mij heeft voor gedaan. Ik heb een groot gevoel van welzijn ondervonden. Zeer spoedig heeft mijn maag mij niet meer doen lijden en heb ik mijn gewone voedsel kunnen gebruiken. Nu ben ik zeer gezond." Verkrijgbaar f 1.75 perdoos,enf9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de firma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. Advertenticn. HUWELIJK. Eenvoudige Juffrouw Wees gefortu neerd, wenscht een spoedig Huwelijk aan te gaan met eerlijk en net persoon. Br. fr. letter H. aan het Centraal-Adver- tentie-Bureau, Prinsengracht 334, Amsterdam. Gevraagd, Adres: H. C. PELLIKAAN, Werkendam. Marktberichten. van Advocaat en Procureur te 's-Uertogenbosch, van PAR4UE 3 te Almkerk, van de Erven Z. en H. VAN DE KOPPEL aldaar den 4 Mei 1915, in het openbaar geveild, staan in bod Perceel 1 op f 5000. 2 1900.— 3 2100.— 4 3800.— 5 2100.— 6 1600.— 7 2750.- 8 1350. 9 1000.— Samen f 21600. De Afslag blijft bepaald op Dinsdag 11 llei lOlo, 's voormiddags 10 uur precies, bij C. DEKKER te Almkerk. Notaris VAN DER K AA DEN. te Almkerk, is voornemens om op Vrijdagen 14 en 31 Mei 1915, telkens 's voormid dags ÏO uur precies, bij de Weduwe J. C. HIJKOOP te Almkerk, in het openbaar M Coöp. Stoomzuivellabriek „OP HOOP VAN ZEGEN Genderen. BOTER. KAAK. Gerechtigd tot het voeren van het RUk*J>oternierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. gelegen te Almkerk, nabij het dorp, samen groot 4.36.10 Hectaren. Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en umgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defaie, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. -{-Goederen voor Delft, l'laardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Ir.tormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. 3 minuten van 't Station. Aanbevelend, JAM GEERTZEN. Tnterc. Telef. 436. Telephoon 9. Drietrompetterstraat, HEUSDEN- Heeft steeds voorhanden: ALLE SOORTEN GROENTEN IN BLIK. Verder Salm, Kreeft, Sardines, Lunch- tong, Gesneden Ossetong, Garnalen, Galantine de Vau, Veaugras Presse, Paling in Celei, Lsver Pastei, Ausjovisch. SOEPEN. Londonderysoep, Schild padsoep, Oxtialsoep en Groentesoep. Alle soorten Hollandsche en Engelsche Jam. Bouiilon, Soja en Kerry, Koffie Extract, Capers, Truffels, Schampignons, Vruchten op Sap, Verkade's Koek en Beschuit, Verkade's Nacht- en Theelicht, enz. Minzaam aanbevelend. goed kunnende ploegen en melken liefst met één «f meer jongens fP ERKEN HAM. De zetting der boter it deze wetk op de markt 721/2 ctt., in de winkelt dut 77Va 'Is- P'f half kilo. Eieren f 1.10 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 3 Mei. Boter f 1,60 a 1,64 per Kg. Eieren f 0.17 en 0,18 de 4 stuks. BESOOIJEN, 3 Mei. De prijs der Boter was heden f 1 55 f 1 63 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G. Eieren 4 a 41/2 et per stuk. GOR1N CHEM, 3 Mei. Op de veemarkt waren aan gevoerd 770 runderen, 21 nuchtere kalveren, 24 vette xarkens. 1125 biggen, schapen en 19 lammeren. De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 250 290, kalfvaarzen f 180 s 248, guiste vaarzen f 120 a 160 melkkteien f 220 a 260 twee-en-een-half jarige ossen f -- a anderhalf-jarige f 100 a 120, pinken f 60 a 110, graskalveren f a nuchtere /Ha 18, schapen f a lammeren f a 12, liggen f 11 a 20 per stuk. Vette varkens 40 a 45 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarws 13 25 a 14,00 roode dito/12 a 13 witte dito 12.25 a 11. inl. rogge /0. a 0 buitenl. dito .00 a .00 gerst f 8.20 i 9.00, haver f 6.16 a 7. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt -n a maïs, 150 pondf 9. a 9.25 alles per heet. ROTTERDAM, 3 Mei. Op de veemarkt waren heden aangeroerd 484 vette runderen,magere dito, 173 vette en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 387 ichapen of lammeren, 1162 varkens, 0 biggen. De prijzen waren ais volgt: runderen ie kwaliteit 108, Ie kw 84 cent, kalveren 1 e kw. 120 2e kw liO el. schapen le kw. 90, 2e kw. 62 et. vette varkens 90 a 18 et. licht soort 80 et. per kilo. 11 y% 11 n 11 ii ii Voor de Erven O. VAN VUOT te Almkerk. Eenige perceelen uitmuntend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3