Uit Kopenhagen wordt aan Me Daily News geseind dat het Deenbche stoom schip Olga met een lading levensmid delen voor Engeland, in de Noordzee door een Duitsche kruiser is aange houden en opgebracht naar Sylt. Door de arbeidsinspectie te Leeds is aangifte gedaan van overmatig lange werktijden in een patronenfabriek. Twee meisjes, van 16 en 18 jaar, hadden er onderscheidenlijk 251/, en 30 u ir aan één stuk gewerkt. Een der meisjes was in zeven dagen niet uit de kleeren geweest. Naar aanleiding van deze ge vallen is tegen de eigenaren der fabriek een vervolging ingesteld. Volgens het verslag der rechtzitting, zouden de eigenaren der fabriek zoozeer de vaderlandsliefde van de meisjes die zij in dienst hebben weten aan te wak keren, dat deze uit eigen vrije beweging zulke lange werktijden maakten. Wan neer zij er in slagen de productie der fabriek op te voeren tot 2 millioen patronen per week, koopen de meisjes voor eigen rekening linten en vlag getjes en versieren er de machinerieën mee. De eigenaren der fabriek zijn ont slagen van rechtsvervolging. De sedert Zondag ten noord an van Atrecht geleverde gevechten zijn een bijzonder schitterend succes voor de Fransche troepen geweest, meldt men uit Parijs. Bij al onze aanvallen tusschen Loos en NeuvilleSt. Vaast hebben wij meer dan 3400 gevangenen met meer dan 50 officieren gemaakt en een twaalftal kanonnen en 60 mitrailleurs vermees terd. De Berlijnsche correspondent van de Kölnische Zeitung kan de geruststel lende mededeeling. doen dat de aardap- pelenvoorraad in Duitschland zoo groot blijkt te zijn, dat men er ruim mee zal rondkomen tot den volgenden oogst. Op 'toogenblik overtreft zelfs het aanbod de vraag, wat aan hi gunstige voor jaarsweder is te dankr i. Dr. Solff, de Duit' che minister van koloniën, heeft in ren vergadering te Hamourg gezegd, d .t het Duitsche rijk geenszins bij de vredesonderhandelin gen de koloniën prijs zal willen geven, doch veeleer zal pogen om het ver lorene terug te erlangen en het kolo niaal bezit te versterken. De Engelsche admiraliteit bericht, dat een Turksch oorlogsschip, volgens een officieel Turkache communiqué, den Australischen onderzeeër „A 2", die de Zee van Marmora trachtte binnen te komen, in den grond geboord en de bemanning krijgsgevangen heeft ge maakt. De vertegenwoordigers der Duitsche regeering hebben aan de regeering der Vereenigde Staten en der onzijdige landen van Europa de volgende mede- deeling overhandigd De keizerlijke regeering betreurt op recht het verlies van menscheulevens bij den ondergang der „Lusitania", waarin zij echter elke verantwoordelijk heid moet afwijzen. Engeland heeft door zijn uithongeringsplan Duitschland tot maatregelen van vergelding gedwongen en heeft het aanbod van Duitschland om den duikbootenoorlog te staken als Engeland zijn uithongeringsplan opgaf, met een verscherping van de blokkade beantwoord. Het eerste honderdtal schepen na de afkondiging der Duitschers, waarbij de wateren rond Engeland vanaf 18 Febr. jl. tot oorlogsgebied werd verklaard, is thans getorpedeerd. Daarvan behoort de groote meerderheid tot de Engelsche handelsvloot, n.l. 70 schepen. Hiervan waren 23 trawlers, de overige 47 waren alle stoomschepen. De 6e Zwitsersche legerdivisie, die begin September met verlof werd ge zonden, is ingevolge een nieuwen oproep van den Bondsraad den lOen Mei weder in actieven dienst gesteld. Door het duikbootengevaar heeft de Engelsche Cunard maatschappij beslo ten dat op 15 Mei geen booten zullen uitvaren. Het vertrek van de „Maure- tania" op 29 Mei vervalt eveneens. Een lezer van de „Figaro" schreef aan de redactie eenige middelen tegen duikbooten en de redactie acht deze aanbevelenswaardig genoeg, om ze te publiceeren. De lezer vraagt allereerst, waarom de Bondgenooten niet een aantal water vliegtuigen naar het Kanaal zenden, daar deze bij goed weer gemakkelijk de onderzeeërs zouden kunnen zien en hun aanwezigheid melden. Dan merkt hij op, dat de periscopen zeer gemakkelijk aanslaan als zij door vet water komen en daarom, meent hij, dat het voordeelig zou zijn als alle door het Kanaal varende schepen overal olievlekken zaaien. Verder verwondert de lezer er zich over, dat men nog niet op de gedachte is gekomen bij den haveningang i van Zeebrugge twee of drie schepen met steenen te laten zinken, die de haven zouden versperren en de onderzeeërs in hun nest opsluiten. Hij gelooft, dat deze ook eenig steunpunt hebben op de eilanden in de buurt van Bergen in Noorwegen. Zijn meening is, dat de duikbooten niet met eigen mid delen de Iersche Zee kunnen bereiken, waar men hen te dikwijls ziet. Daaruit maakt hij op, dat stoombooten en vooral trawlers hen over groote afstanden voort- sleepen en vlak bij hun actie-terrein brengen. Men organiseere daarom een energieke jacht op de neutrale trawlers, die zoo druk varen in de wateren gren zend aan die der Bondgenooten. Een Amerikaansch correspondent van den Lokal Anzeiger weet te melden dat zich op de Falaba, die destijds door een Duitsche duikboot is getorpedeerd, honderd Engelsche officieren hebben bevonden, die op weg waren naar Kame roen. Het Duitsche blad teekent er bij aan dat in Engeland groot misbaar is gemaakt over de torpedeering van deze „passagiersboot", terwijl nu zou blijken dat ze voor vervoer van militairen werd gebezigd. De nota van de Amerikaansche re geering aan Duitschland, is thans open baar gemaakt. De nota laat Duitschland een achter deurtje open door de mogelijkheid te opperen, dat de commandant van de duikboot zijn instructie verkeerd heeft opgevat. Het Duitsche gezantschap heeft ver klaard, dat het antwoord van Duitsch land aan Wilson een beleefde weigering zal zijn om de tegenwoordig gevolgde wijze van oorlogvoering ter zee te laten varen en een verklaring, dat met de torpedeering van vijandelijke schepen zal worden voortgegaan. Als de Ameri kanen er op gesteld zijn met de sche pen te reizen, loopen zij de kans hun leven te verliezen. Thans, nu de legers van generaal von Mackensen de vesting Przemysl en de beneden-San naderen, kunnen cernt eenige benadereude gegevens worden verstrekt over den buit, behaald in den slag van Gorlice en Tarnow en de daar bij aansluitende vervolging. Deze legers hebben tot dusver 103,500 Russen ge vangen genomen en 69 kanonnen, als mede 255 machinegeweren met de bajo net genomen. Bij deze getallen is niet begrepen de buit behaald in de Karpathen en ten Noorden van den Weichsel. O.a. zijn dat veel meer dan 40,000 gevangenen. Het optreden der Duitschers, vooral ter zee, vergroot de verbolgenheid der tegenstanders, zooals blijkt i^it de op stootjes, die op verschillende plaatsen voorvallen, waarbij 't te doen is om alle eigendommen der Duitschers in den vreemde te vernielen. Zoo werd Woensdag uit Londen ge seind, dat de anti-Duitsche stemming, voortvloeiend uit het in den grond boren van de Lusitania, in alle deelen van Engeland en Ierland met het uur toe neemt. In verschillende wijken van Londen zijn een aantal Duitsche win kels aangevallen, ondanks de aanwezig heid van troepen en politie. Een aan tal agenten, die Duitsoh eigendom be schermden, zijn gekwetst. De schade, te Liverpool aangericht, wordt van officieele zijde op 40,000 pond sterling geschat. In Johannesburg wordt de totale schade toegebracht aan Duitsche eigen dommen, geschat op 250 duizend pond sterling. Aldaar zijn Woensdag een en vijftig huizen bij de relletjes geheel of gedeeltelijk verwoest. Daaronder zijn groote warenhuizen en hotels. De in boedels van de winkels zijn verbrand of stuk gesmeten, en is men overge gaan tot het plunderen en verwoesten van Duitsche juwelierswinkels. Van 13 dezer wordt vandaar aan de „N. R. Ct." bericht Tegen den avond sprong de menigte geheel uit de band. De menschen ren den als dollen door de straten, verwoes ting brengend in de winkels en andere eigendommen van vijandelijke onder danen. Karakteristiek voor de onlusten was dat plundering achterwege bleef. De huizen werden in brand gestoken, en verscheiden sigaren- en kapperswin kels. Het gepeupel viel aan op alle za ken en gros die Duitsch waren, of waarvan men veronderstelde dat ze Duitsch waren. De nationale politie vormde een cordon in de Foxstraat om het gepeupel af te scheiden van de voornaamste bureaux der mijnonderne mingen. De politie was echter te zwak en het cordon werd doorbroken, waarna de menigte zich op een grooten Duit- schen winkel stortte bij den hoek van de straat. Tegen half negen zag men op ver schillende plaatsen de vlammen omhoog stijgen en om 9 uur was het centrum van de stad schitterend geïllumineerd door groote vreugdevuren, die gevoed werd met de inboedels van de verwoeste huizen. Duizenden opgewonden menschen sloegen dit schouwspel gade. De vlam men van een vuur in het midden van de Presidentstraat lekten aan de daken van de hooge gebouwen in de buurt. Een ander vuur bij het gemeentehuis werd met zakken zaad gevoed, afkomstig uit een groot Duitsch zaadpakhuis. Het is kenschetsend dat in geen enkel ge val in de heele stad de minste schade is gedaan aan de overige gebouwen, die aan Eogelschen toebehoorden. Een menigte van 2000 man ver woestte nog drie bierrestaurants, als mede een zeer groot gebouw in de Ros- sikstraat. Dit gebouw werd in brand gestoken, terwijl van de meubelen een vreugdevuur in het midden van de straat werd gestookt. Ook een restau rant in de Van Brandisstraat werd ver woest. Een beeld van koning Eduard bracht de menigte naar het stadhuis, waar het op het voorplein op een pilaar werd gezet, terwijl de menschen „Rule Brit* tannia" zongen. Om half elf ging het werk der ver woesting zijn gang onder de kreten van „Lusitania", „Kindermoordenaars", „on ze krijgsgevangenen gewroken." De vlammen van de brandende gebouwen verlichtten den hemel naar alle wind richtingen. Over het algemeen was de menigte noch dronken, noch wanorde lijk, tenzij dan in den zin der wet, zij pasten uitsluitend een taktiek van ver gelding voor de wreedheden der Duit schers toe. Ook in Italië begint de haat tegen Duitschland zich te openbarenzoo werden in het bureau van den Nord- deutschen Lloyd te Genua de ruiten ingegooid. De Italiaansche Ministerraad heeft met het oog op het feit, dateer bij de regeering omtrent de richtlijnen van de internationale politiek geen een stemmigheid heerscht en zij de goed keuring der constitutioneele partijen mist, die bij den ernst van den toe stand noodig is, bij den koning haar ontslag ingediend. De koning behield zich zijn besluit nog voor. Naar het „Berliner Tageblatt" ver neemt, is de kans, dat de vrede met Italië bewaard blijft, toegenomen. Oostenrijks aanbiedingen moeten boven verwachting ver strekken. lMiuitNelijk Nieuws. Voor Dames- en Kinder kleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogen bosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heiiiden, 15 Mei. Vergadering van den Raad der Gemeente, op Vrijdag 14 Mei a.s., des avonds ten 7,30 ure. Te behandelen onderwerpen 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling ingekomen stukken. 3. Benoeming schattingscommissie in komsten belasting 4. Benoeming stembureau. 5. Vaststelling kohier hoofdei, omslag 1915. De regen op Hemelvaartsdag, die aan de veldgewassen zoo welkom was, was te vens oorzaak dat aan de traditioneels ge woonte om op dezen dag te gaan spele varen, geen gevolg kon worden gegeven. Anders wemelde het op dezen dag, des na middags van allerlei voertuigen met vrouw en kinderen, nu werd slechts een enkel karretje gezien, met alle passagiers onder de paraplu; maar ze waren dan toch ook uit. Werkendam. De Raad dezer ge meente, zal Maandag a.s. des nam. 6 uur eene vergadering houden. Aan de orde zijn 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding verslag van den toestand der gemeönte. 3. Af- en overschrijving dienst 1914. 4. Het in de vergadering van 4 Maart 1.1* aangehouden adres van den Bond van ver- eenigingen van fabrikanten en handelaren in materialen voor het bouwbedrijf, daarin verzoekende dit bedrijf te steunen. 5. Het door heeren Gedeputeerde Staten om bericht en raad in handen van den gemeenteraad gestelde adres van A. .van Rijswijk, machinist der waterleiding alhier. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der verordening, houden de maatregelen tegen vasthouding of prijs opdrijving van graan, meel en brood. 7. Benoeming schattingscommissie voor de Inkomstenbelasting. 8. Benoeming leden en plaatsvervangende leden voor het stembureau. 9. Vaststelling kohier van den hoofdelij- ken omslag. De vereeniging „het Groene Kruis", alhier, zal eene algemeene vergadering hou den, op Vrijdag a.s., 's avonds te 8 ure, in het Sociteitslokaal van mej.de Wed. Wink. De te behandelen zaken zijn 1Opening2. Notulen3. Verslagen van Secretaris en Penningm.4. Begrooting; 5. Verkiezing van bestuursleden, wegens 't vertrek van den heer Ten Velde, en wegens periodieke aftreding van den heer D. O. Hakkers; 6. Voorstel van 't bestuur om bepalingen te treffen ten opzichte van 't gebruik der verplegingsartikelen7. Be spreking aankoop van een brancard8. Mededeelingen9. Rondvraag10. Sluiting. 4ndel Het 3-jarig kleinzoontje van W. K., spelende met andere kinderen, kwam daarbij zoodanig te vallen, dat een der armpjes gebroken bleek. Iu de concistoriekamer der Herv. kerk, werd tijdens he., schoonmaken ont dekt, dat de bus inhoudende de wekelijk- sche collecte der leerlingen, was geledigd Van den dader(s) geen spoor. De postbode H., welke de vorige week, door het ontploffen eener patroon m het aangezicht werd getroffen, zoodat reden bestond voor het behoud zijner oogen te vreezen, heeft van den dokier thans de verzekering gekregen, dat geen der oogen blijvend benadeeld is, waarmee wij den altijd gedienstigen beambte van harte geluk wenschen. Tot de afdeeling vrij willige landstorm, hier de afgeloopen week opgericht, traden 15 jonge mannen toe. De oefeningen zuilen op een nader te bepalen uur gehouden en geleid worden, door den reserve-luitenant Beijl en den Weled. heer Knook, oud re serveluitenant. Capelle. De schipper W. D. Meijer, alhier, die gedurende twee maanden met een schip zand, bestemd voor de glas abnek te Leerdam, te Loozen in België, kort aan de Nederiandsche grens werd vastgehouden, is Zaterdag 1.1. losgelaten. De landbouwers uit Capelle, Vrij- hoeven-Cappelen Sprang, die in den hooitijd verlof uit den werkeiijken dienst willen hebben, moeten zich daarvoor aanmelden bij den V oorzitter van de land bouw vereeniging alhier. 's Graveuioer. Het fanfarecorps „Euterpe" vergastte ons op Hemelvaarts- morgen met het traditioneel gebruik om te gaan dauwtrappen. Reeds te vier uur werd uitgetrokken en klonken devroolijke tonen door het stille luchtruim, om den lof des Grooten Scheppers uit te schallen. De openluchtsamenkomsten van het Leger des Heils, konden op Hemelvaartsdag wegens de minder goede weersgesteldheid niet doorgaan en moest men daarom zijn toevlucht nemen tot de zaal van het „Wapen van 's-Gravemoer". Begrijpelijkerwijze was de drukte niet zoo groot als voorgaande jaren en waren er slechts weinig vreemdelingen komen opdagen. Kaatsheuvel. In den nacht van j.l. Dinsdag op Woensdag, werden bij den landbouwer M. W. in de Heistraat, een 14-tal kippen met een haan ontvreemd. Dader(s) onbekend. Sprang. A.s. Zondag zal bij den uitgang van het Ned. Herv. kerkgebouw een extra collecte voor het Chr. onderwijs gehouden worden. $ileeuw(|k. Door Ged. Staten is aan P. van Rosmalen, voor de eerste maal voor den tijd van een jaar vrijstelling van den dienst bij de militie verleend, wegens kostwinnerschap. Nrö hoeven-Cappel Moeten wij door de mobilisatie al veel missen, ook is het „dauwtrappen" er dit jaar bij ingescho ten. Geen lieflijke tonen werden op Hemel- vaartsmorgen gehoord, welke de slapers kwamen wekken en het bed uithaalden. Bij het rooien van boomen is een der rooiers aan een wissen dood ontsnapt. Een boom kwam onverwachts te vallen. Door het geroep der overigen werd A. S. gewaar schuwd en aan een zijsprong had hij zijn leven te danken. Veen. De heeren C. Blankert Az., Wethouder en C. Blankers Jz., Lid van den Gemeenteraad, hebben als zoodanig hun ontslag aangevraagd. Waspik- Donderdagavond gaf de geme >gde zangvereeniging „Hallelujah" van Besoijen, in de Ned. Herv. kerk een wel geslaagde uitvoering. Het afwisselend pro gramma werd zeer verdienstelijk uitgevoerd. Hallelujah mag zich verheugen in het be zit van een lieve voile sopraan en een welluidende altstem, wier solo's en duo's allen lof waard zijn. Niet minder goed voldeden de koornummers, onberispelijk vertolkt onder de uitstekende leiding van den eminenten directeur Kooien van Waal wijk. Het orgelaccompagnement van den heer L. Both, droeg er niet weinig toe bij om vooral de mooie nummers 3, 4, 5 en 10, alsmede het boeiend schoone nummer „Moederzegen" tot zijn recht te doen komen. Wij smaakten eeDige uren van rein kunst genot. Jammer, dat het slechte weer velen weerhouden heeft, deze uitvoering bij te wonen. Gaarne roepen wij „Hallelujah" een oprecht „tot weerziens" toe. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Zaterdag den 8 Mei Mei 1915, des voormiddags om 10.30 uur. Voorzitter wethouder Rijken. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden ge lezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Ingekomen stukken: Schrij ven van Ged. Staten houdende goed keuring kohier van den Hoofd. Omslag 1915. Aangenomen voor kennisgeving. 2. Benoeming vier leden voor de schat tingscommissie voor de inkomstenbelasting. Na gehouden stemming worden gekozen de heeren R. Middelkoop, W. B. Rijken, C. de Roon en G. M. Verheijden- 3. Vaststelling staat van afschrijving Hoofdelijken Omslag dienst 1914. De voorzitter stelt voor dezen staat vast te stellen op f 38.90. Goedgekeurd, i 4. Als voor hondenbelasting dienst 1914. Wordt vastgesteld op een bedrag van f 1.62». 5. Vaststelling van concepten tot in 't leven roepen van een verordening houdende verbod van het voederen van rogge en tarwe aan vee en een verordening op het brood gewicht. Nadat door den Voorzitter beide veror deningen zijn voorgelezen stelt deze voor ze aldus vast te stellen. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter de vergadering. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Woensdag 12 Mei 1915. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Van der Meijden. Nadat de vergadering met gebed is ge opend worden de notulen van de vorige vergadering door den secretaris gelezen en overanderd goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeling van de volgende ingekomen stukken: 1. Proces-verbaal van kasopneming d.d. 28 Maart 1914. 2. Schiijven van Ged. Staten houdende ontvangstbericht der verordening houdende maatregelen tegen vasthouding of prijsop drijving van graan, meel en brood. 3. Een schrijven van den heer L. F. van Dixhoorn, dat hij zijn benoeming tot ge meente-veearts aanneemt. 4. Het verslag van de gezondheidscom missie gezeteld te Heusden, over 1914. 5. Besluiten van Ged. Staten tot goed keuring der raadsbesluiten tot af- en over schrijving op de begrooting voor 1914. 6. Verslagen van de commissie tot wering van schoolverzuim van Sleeuwijk en de Werken. 7. Een schrijven van den Groepscom mandant te Sleeuwijk, houdende verzoek om bericht of er bij het burgerlijk gezag bezwaren bestaan tegen een nieuwe vast stelling van eenige reeds uitgevaardigde politie-verordeningen. Geen bezwaar. 8. Alsvoor of er bezwaren bestaan tegen de intrekking der op 9 Oct. 1914 vastgestelde politieverordening. 9. Alsvoor of er bezwaren bestaan tegen de vaststelling eener regeling als bedoeld in art. 12 al. 1 en 2 der van 23 Mei 1899. Geen bezwaar. 10. Aanbieding van het verslag van den toestand der gemeente en van een verslag als bedoeld in art. 52 der Woningwet. 11. Wordt besloten tot een vernieuwde onderhandsche verhuring van een arbeiders woning. 12. Benoeming leden en plaatsvervangende leden der stembureaux. De stembureaux worden onveranderd samengesteld. 13. Benoeming van 4 schatters voor de inkomsten belasting. Als zoodanig worden benoemd de heeren B. van Krugten, C. Slagmolen, J. van der Megden en A. van der Stelt Cz. 14. Wordt besloten tot het doen van af- en overschrijving op de begrooting voor 1914. 15. Wordt vastgesteld het kohier van schoolgelden over het 2e kwart. 1915. H erna gaat de raad over in geheime zitting, ter behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag voor 1915. Verslag der gemeenteraadsvergadering van 'sGravemoer op 11 Mei 1915. De voorzitter opent de vergadering, bij gewoond door alle leden en gaat daarna over tot lezing der notulen van 26 Febr. j.l., die onveranderd worden vastgesteld. De voorzitter deelt mede, dat door B. en W. op 16 Maart het bezoek aan de scholen heeft plaats gehad, dat op 25 Maart kas opneming is gedaan bij den armmeester en op 22 Maart bij den gemeenteontvanger, waarbij alles in goede orde was bevonden, dat op 10 Maart bericht van ontvangst is ingekomen der rogge verordening, dat bij besluit van Ged. Staten van 17 Mairt het kohier van den hoofdelijken over 1915 is goedgekeurd en dat op 7 Juni a.s. de hooi- grasverpachting voor Armen en Gemeente zal gehouden worden bij G. Snels. Van de heeren J. Pruissen, hoofd der openbare school en J. Passchier, onderwijzer, is be richt ingekomen, dat hunne jaarwedden krachtens vermeerdering hunner dienstjaren behooren verhoogd te worden. De voorzitter stelt aan de orde de be noeming van vier leden der schattingscom missie, ingevolge de wet op de inkomsten belasting 1914. Na gehouden stemming blij ken daartoe te zijn benoemd de heeren: D. Smits, G. Verhagen, A. Kielen en C. Mouthaan, die allen verklaren deze be noeming aan te nemen. Ingekomen is een adres van het departe ment 's Gravemoer en omstreken der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, verzoe kende eene tochtdeur te maken in den gang der openbare school ten behoeve der frö bel bewaarschool. De voorzitter stelt voor de kosten hier voor door gemeente en departement te zamen doen dragen en de uitvoering van het werk over te laten aan B. en W. De heer Bosman, tevens bestuurslid van het departement, k m zich met dit voorstel vol komen vereenigen, zoodat zulks eenparig wordt gevonden. Op hun verzoek verkrijgen B. en W. machtiging tot overschrijving van een paar posten op de gemeentebegrooting. Ingekomen is een schrijven van de rogge- commissiën uit verschillende districten, waarin wordt aangedrongen op het vast stellen eener verordening tot regeling van het gewicht voor roggebrood en eene, in houdende verbod tot het voederen van vee met brood, waarvan tevens concepten ter tafel zijn. Eerstgenoemde verordening wordt met 4 stemmen aangenomentegen de heeren Verhagen, Blok en Kielen laatstgenoemde wordt verworpen met 4 stemmen, n.l. die der heeren Blok, Kielen, Verhagen en Mouthaan. De voorzitter doet vervolgens eenige mededeelingen over de verkrijgbaarstelling van bruin brood 12 cent per K.G., die met genoegen worden aangehoord. In behandeling wordt nog genomen eene reclame van G. Kiumper tegen zijn aanslag in den hoofdelijken omslag en een verzoek mede tot afschrijving wegens vertrek. Bij de rondvraag vraagt de heer Beunis inlichtingen omtrent in den polder liggen- den kalk van het armbestuur, waarna de voorzitter deze vergadering sluit. N" R' Ct-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2