Tengevolge van een beschikking van de Itali&ansche regeering staat de cen suur niet meer toe, dat berichten van correspondenten, die door het een of ander blad naar het front werden ge zonden, gepubliceerd worden, alvorens er minstens 10 dagen verloopen zijn nadat ds feiten hebben plaats gehad. Sedert Donderdag worden door het hoofdkwartier zelfs geen officieele mede- deelingen meer uitgegeven. De Oostenrijksche bladen melden dat de Russen op het gansche Galicische front tot den eersten belangrijken tegen aanval zijn overgegaan. Zij hebben al wat zij aan reserves konden bijeen brengen, op den Noordelijken vleugel te zaïnen gebracht en gingen Vrijdag tot den tegenaanval over, die, met uit zondering van een gering succes bij Seniawa, op het gansche front onder zware verliezen voor den vijand werd afgeslagen. De Duitsche bladen vestigen de aan dacht op een bericht in de „Times" waarin sprake was van een vlak achter het front bij Ch&lon-sur-Marne gelegen munitiefabriek, waar een nieuwe soort van projectielen vervaardigd wordt. Het zijn handgranaten waaruit bij 't springen een chemische vloeistof stroomt. De uitwerking van die vloeistof en de daar door ontwikkelde gassen is een onweer staanbare prikkel op de traanklieren van den vijand, die in de vijandelijke loopgraven liggen. De oogen gaan daar door zóó hevig tranen, dat het zien vrijwel onmogelijk wordt en het schie ten du» ook. De uitwerking moet niet bepaald onaangenaam zijn, maarniet bepaald pijnlijk en duurt niet langer dan eenige minuten. Er worden dage lijks zes- tot zevenduizend van die granaten vervaardigd. Omtrent de Presidentsverkiezing in Portugal meldt men uit Lissabon Het Nationale Congres heeft bij eerste stemming met 89 tegen 1 stem Theophile Braga tot president van de republiek gekozen. Van betrouwbare zijde wordt mede gedeeld, dat de Turksche verliezen aan de Dardanellen reeds 60,000 man be dragen. De troepen, die het schiereiland thans bezetten, worden geschat op 80,000 man. Er wordt geconstateerd, dat de Turken besloten een zuiver verdedi gende houding aan te nemen in de Kaukasus en Syrië en al hun krachten te concentreeren aan de Dardanellen en te Konstantinopel. Versterkingen werden snel aangevoerd uit Syrië. Zij kwamen na lange marschen aan in uit- geputten toestand, terwijl de munitie- voorraden van de artillerie snel ver minderden, zonder vooruitzicht op aan vulling. De passagiers die Zaterdagmiddag met de „Batavier II" van Eng-land zijn gekomen, hebben een buitengewoon schouwspel te zien gekregen. Omstreeks 8 uur in den morgen (de boot die om half twee Engeland had verlaten, was in volle zee) werden de pasaagiers, voor zoover nog in de kooi, door de bemanning gewekt. In de verte toch werden twee Duit sche vliegmachines bemerkt, die tracht ten bommen te werpen op een Engel- sche vrachtboot. Duidelijk kon men van de „Batavier II" af de projectielen zien vallen. Deze misten echter hun doel. Plotseling verschenen echter aan den gezichtseinder een paar nieuwe zwarte etage, bereikte hij eindelijk de met een dubbele deur gesloten kamer, waarin Pidon sedert den vorigen avond opgesloten was; de gaucho haalde een grooten sleutel voor den dag, draaide het slot open en duwde Straub naar binnen; daarna sloot hij de deur weer en schoof er zorgvuldig de gren dels voor. Alleen gebleven zag Straub om zich heen om bij het lioht der enkele waskaars, die van den schoorsteenmantel haar zwak schijnsel verspreidde, zijn omgeving op te nemen. Pidon, die reeds te bed iag, richtte zich half op en slaakte een kreet van ver bazing toen hij Straub herkende. Gij ook hier! Gij? Ja, ik. Zijt gij ook in de val geloopen? Voorloopig, ten minste. Zooveel te beter! Ik was bang, dat gij, nadat door uw schuld de anderen in moeielijkheden waren, zelf een middel zoudt gevonden hebben om te ontsnappen, slim merd, die gij zyt. Lazare, viel Guillard hem op vader lijken toon in de reden om aan dien woor denstroom een eind te maken. Maar Pidon liet zich het zwijgen niet opleggen od ging opgewonden voort: Ja, ik zeg u ronduit mijn gevoelen; al uw mooie plannen, al uw berekeningen hebben schipbreuk geleden, en 't oogenblik is gekomen, dat zelfs de slimste in de val is geloopen, en wij met hem Wie weet! Help er u eens uit, als gij kunt! Ik tart u Misschien. Gij hebt bekend. Een on waardige zwakheid! Ik zou u wel eens in mijn plaats hebben willen zien. Zwijgen is goud. En zij wisten reeds alles! De baron ulf stippen, die snel naderden en weldra bleken te zijn Engelsche vliegmachines, die op haar beurt de Duitschers aan vielen Zij trachtten boven de Duitschers te komen, doch dezen ontweken den strijd. Aan weerszijden werden schoten gewisseld, maar de afstand werd spoedig grooter. Voor zoover op de „Batavier II" waar neembaar was, wisten de Duitsche vlieg machines te ontkomen. De „Morning Post" meldt uit Madrid, dat Spanje den Paus met het oog op de gebeurtenissen, gastvrijheid heeft aangeboden en het Escuriaal te zijner beschikking stelde voor hem, de kar dinalen en de noodige ambtenaren van het Vaticaan. De Paus betuigde zijn welgemeenden dank, maar sloeg het aanbod af, daar hij voorloopig geen plan heeft Rome te verlaten. Uit Graz wordt aan de Deutsche Tagesztg. bericht: De slag bij Przemysl breidt zich uit door het ingrijpen van versche Russische strijdkrachten. Het Russisch oppercommando heeft thans ook troepen, die meerendeels in Zuid- Oost-Galicië stonden, naar de Beneden- San overgebracht. Hun sterkte wordt op drie tot vier legercorpsen getaxeerd. Nog meer Russische versterkingen wor den er aangebracht. Wij moeten daar om rekenen op een heftig nieuw tegen offensief van den vijand. De slag bij Przemysl kan zich langzamerhand tot een beslissenden slag ontwikkelen. Berichten van het front melden ook dat de Russen zich gereedmaken tot nieuwen tegenstand achter de Dnjester, die voor hen de natuurlijke verdedi gingslinie vormt en waarop zij nu lang zaam terugtrekken. De tegenstand is daar vooral toe te schrijven aan de om standigheid dat het gebied van Lemberg groote voorraadmagazijnen bevat, die zooveel mogelijk dienen te worden be veiligd. Daarom willen zij de Dnjestr- stelling tot eiken prijs houden. De vorige week heeft een groote brand gewoed te Helsingfors. Hij is door on bekende oorzaak ontstaan in de pak huizen aan de havenkade en heeft ten gevolge van den wind een groove uit breiding aangenomen. Zoo deeld#hij zich ook mede aan het militaire transport schip Bore II, dat juist naar Re val zou vertrekken. Aan boord ontstond een paniek, waarbij velen omkwamen. Tus- schen de 30 en 40 menschen zijn ver brand. Het bericht van den brand, dat door de Russische censuur schijnt te zijn achtergehouden, xs bekend geworden door een aanzienlijk koopman, die uit Helsingfors te Stockholm is aangekomen. Een uitbarsting van den vulkaan Hekla op IJsland heeft groote ver woestingen aangericht. Uit 't Zuiden van IJsland komt ook bericht van zware aardbevingen. Uit Milaan gekomen reizigers ver halen ontzettende bijzonderheden over de voortgezette buitensporigheden tegen het eigendom der Duitschers. Sedert twee dagen en twee nachten is Milaan in handen van het gepeupel. Infanterie- soldaten en cavaleristen staan op de plaats-rust en bekommeren zich niet om wat er om hen heen gebeurt. Meu bels werden uit de vensters geworpen en de gebroken stukken in brand ge stoken. Het Duitsche consulaat werd geheel vernield en vele Duitsche win kels, fabrieken, goederenloodsen en Zijn verstand zit alleen in zijn geld, die domkop! Maar gij, mijn leerling, mijn zoon Uw zoon't Is een waardig vader schap, dat zijn kind in de gevangenis brengt. Kom, houd moed! Alles is nog niet verloren I Maar Pidon schudde wanhopend het hoold en antwoordde: Weet ge wat hun plan .is Kijk eens naar de tralies; wij zijn als wilde beesten in een kooi opgesloten, en de markies heeft het ijzer niet gespaard. Straub volgde den raad van Pidon, en bezag nauwkeurig ramen en deurenin stilte balde hij in machtelooze wanhoop de handen. 't Zou misschien beter zijn met hem in overleg te treden, waagde Pidon op te merken. Hoe? Door toe te stemmen, wat zij verlan gen. Laten zij ons dan maar gelegenheid geven aan de overzijde van den Oceaan, de politie en de rechtbank te ontkomen. Wij zullen eens zien. Is hier gelegen heid om te slapen? Niemand belet u dat Maar ik kan niet slapen want vreemd! sedert vier en twintig uur vervolgt mij het beeld van de freule! Ach, riep Straub, ik dacht dat mijn bloed in uw aderen vloeide, hoe kunt gij zoo laf zijn? Ik heb sedert gisteren gelegenheid gehad om na te denken, en ik verzeker u, dat mijn gedachten lang niet opwekkend waren. Een oogenblik van stilte volgde, die Pi don weldra verbrak met de op spottenden toon geuite woorden: Hoe hebt gij, de meester, de ziel van allee, u tooh zoo kunnen laten bedotten? woonhuizen ondergingen hetzelfde lot. Het nationalistische gepeupel heeft zich in het consulaat meester gemaakt van de registers der Duitschers en trekt in troepen van huis tot huis, overal alles vernielend. Ter verontschuldiging wordt beweerd, dat te Berlijn het filiaal van den coöperatieven bond te Milaan vernield is eu dat daarbij 40 personen levend verbrand zijn. De buitensporig heden duren onderbroken voort, niet tegenstaande den staat van beleg en de veroordeeling, welke de uitspattingen van de zijde van het beschaafde publiek en van het meerendeel der arbeiders bevolking ondervindt. Sedert het deelnemen van Italië aan den oorlog wordt 't volgens „Korr. Norden" voor de in Engeland geves tigde Skandinavische handelshuizen dagelijks moeilijker van de regeering toestemming te verkrijgen tot het laden van kolen uit de Engelsche havens naar Skandiaavië. Ook aan de voor naamste Deensche firma's werd door de Engelsche regeering herhaaldelijk het verlof daartoe geweigerd. Men houdt er rekening mede, dat Engeland tijdelijk den uitvoer van kolen naar neutrale landen geheel zal verbieden, aangezien de totale productie zal moeten dienen om Italië te voorzien van de behoeften der marine en der fabrieken van oor- logsbenoodigdgeden. De vertegenwoordiger van den Duit- schen minister van Oorlog heeft in den Duitschen Rijksdag verklaard, dat zelfs een nieuwe winterveldtocht Duitschland op elk gebied zou voorbereid vinden. Voor alle grondstoffen is voldoende voorraad. Het is onmogelijk, dat ten gevolge van eenig tekort te dien op zichte de slagvaardigheid van het Duit sche leger zou kunnen worden vermin derd. De statistiek van het Frausche mi nisterie van arbeid meldt, dat het aantal werkeloozen, ondanks de verbetering vdn den toestand, nog altijd driemaal zoo groot is als in normale tijden. Parijs alleen telt 160.000 werkeloozen er heerscht volmaakte stilstand in de industrieën van weelde-artikelen en bouwmaterialen. In de provinciën ziet bet er volgens de statistiek iets beter uit, doch in de porcelmnfabrieken van Limoges en de tapisserie-ateliers van Aubusson wordt nog steeds niet gewerkt. Te Glasgow hebben 200 slagers moe ten sluiten wegens vleesch-schaarschte. In Engeland zijn de prijzen van het rundvleesch thans al hooger dan de beruchte hongersnoodprijzen van 35 jaar geleden. De correspondent van de „Kölnische Zeitung" te Sofia acht het zoo goed als zeker, dat de beslissing van Italië geen invloed zal hebben op de houding van Bulgarije. In de Bulgaarsche pers wordt beweerd dat de formeele eiscb van de Entente aan Bulgarije om tegen de bekende beloften aan den oorlog deel te nemen, einde April gereed is geweest, maar op ontvangst van een telegram uit Londen niet aan de regeering is aangeboden, omdat de Entente intusschen met Italië de overeenkomst had aangegaan, waar door de hulp van Bulgarije gemist kon worden. Het stoomschip „Ping Suey" (van de „China Mutual Steam Navig Co. Ltd." te Liverpool), op de terugreis van Batavia met een kostbare lading, is in Ik? antwoordde Straub wijsgeerig, juist, zooals ieder ander, door de vrouwen. Hij stapte op het nog ongebruikte bed toe met de woorden: Goeden nachtDie zoekt, die vindt, en de nacht brengt raad. Ik zal zoeken Goeden nacht, zeide Pidon op korten toon, met een blik vol haat op den man, die hem geleid had op den noodlottigen weg, van waar nu geen omkeeren meer mogelijk was. Straub keerde zich naar den muur, om over den toestand na te kunnen denken. XIV. De straf. Teeder en zorgzaam als een broeder, hield Christiaan den lieven, lichten last in zijn sterke armen: van tijd tot tijd doortrilde een zenuwachtige schok de tengere gestalte en als hij haar dan met een vriendelijk: „Vrees niets, ik ben het, Christiaan," poogde gerust te stellen, sloeg Marcella de oogen naar hem op en dankte hem met zulk een droevigen blik, dat de forsche man tot in 't diepst van zijn hart er van ontroerde. Zij was door den val en de daarop gevolgde brutale aanranding bedwelmd en had, half bewusteloos als zij was, de mishandeling ondergaan, zonder er zich bijna bewust van te zijn, die haar nog soms als een druk kende nachtmerrie voorkwam. Toen het paard van den markies het doode lichaam van de verongelukte merrie voorbij moest, maakte het een plotselingen zijsprong, die het jonge meisje een kreet van smart ontlokte. Hebt gij pijn? vroeg Christiaan. Neen, antwoordde zij, voort! voort! terwijl haar trekken door ontzetting en schrik zichtbaar verwrongen werdenzij verlangde er naar weer veilig en wel op het Kanaal tweemaal achtervolgd en met granaten beschoten door Duitsche onderzeeërs, maar slaagde er in Ply mouth behouden te bereiken. Eén man der equipage werd gewond. Het stoomschip „Tullochmoor" is op 28 Mei ter hoogte van Ouessant ge torpedeerd en in den grond geboord door een Duitschen onderzeeër. De bemanning is geland te Barry. Plaatselijk \ieaws. Voor Dames- en Kinderkleediug is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 2 Juni. Zaterdag v.m. passeerde alhier een vlieg tuig in Oostelijke riohting. Reeds Zaterdag 1.1. bracht de land bouwer B. Kuipers alhier nieuwe aardap pelen aan de markt. Ze waren reeds van gewone grootte. Ook de rijksveldwachter Verhoeven rooide ze dienzelfden dag op zijn terrein. Imlol De 18-jarige J. de F., werd door een losloopende hond aangevallen en zoodanig gebeten, dat 3 vingers deerlijk beschadigd werden. Aa- gezien hier reeds meermalen dergelijke dingen voorkwamen, ware beter toezicht op losloopende honden wel gewenscht. Met de opheffing der poatkar, zal ook de postdienst in deze gemeente eenige wijziging ondergaan. De le post zal n.m. een uur later aankomen, wat echter voor het publiek het voordeel heeft, dat dan ook de correspondentie der 2e post grooten- deels daarbij is, en dus gelijk besteld kan worden. Dezer dagen vond de heer J. den D., 's morgens in de weide een zijner schapen doodgestoken, 't Is te hopen dat de be drijver dezer laffe daad, zijn straf niet ontgaan zal. Beiieden-Langstraat. In den hooihandel is weinig beweging meer merk baar. De voorraad blijkt geheel uitgeput, wat van belangrijken invloed zal zijn op de hooigrasverpachtingen, die volgende week zullen plaats hebben. Uit de hand worden dan ook reeds hooge pachten ge maakt Het gewas staat dooreen nog al goed, maar wat groeizamer weder is nog zeer gewenscht. Capclle. Terwijl T. W. met een roeiboot aan 't varen was, begon die boot opeens te zinken. Tijs ging mee naar de diepte, doch men wist hem spoedig te red den, zoodat hem alleen maar ongewild een lrisch bad ten deel viel. De Pinkstercollecte voor de Buiten- landsche Zending heeft bij de Ned. Herv. Kerk alhier opgebracht f 29, Dsgroentekweekerijen schijnen alhier uitstekend te floreeren. Groote kisten groen ten worden bijna dagelijks naar de veiling vervoerd. M. W. raakte bij het spelen in 't kanaaltje. Juist bijtijds werd dit door haar oom opgemerkt en kon deze haar van een zekeren dood redden. De 12-jarige Arie van Hattem, vroe ger alhier verblijvende, thans wonende te Soerabaja, is op den 19 April j.l. bij het bloemen plukken in een ravijn geraakt en verdronken. 's-Qravemoer. In de op 31 Mei gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap „de Polder van 's-Gravemoer" werden vastgesteld de rekening over bet dienstjaar 19131914 en de begrooting over het dienstjaar 19151916, waarna het bestuur werd gemachtigd tot uitvoering van werken in eigen beheer. Om op 1 Juli 1915 af te lossen werden uitgeloot de schuldbrief no. 12 der leening 1912 en no. 1 der leening 1909. Inzake de Wielstraat werd besloten deze wederom te verpachten, dezelve te verbeteren en aan de Oostzijde daarvan een voetpad te maken, terwijl de haar eigen kamer, in liet heldere lamplicht te zijn, omringd door haar huiigenooten, want telkens bekroop haar de vrees, dat uit het kreupelhout nieuwe monsters op haar zouden toesnellen, en haar opnieuw aan de pas doorgestane pijniging onder werpen, en de arme Caristiaan las die wan hopige vrees op de dierbare trekken, drukte haar vast tegen zich aan, en poogde haar met vriendelijke woordjes gerust testellen. O, wat zijt gij goed! snikte zij einde lijk in een opwelling van teederheid, die hen nader tot elkander bracht, dan uren lange gesprekken hadden kunnen doen. Ik ben niet goed, was 't antwoord, ik heb u lief. Nog fluisterde zij. Meer dan ooit! Met mjjn gansche hart Hun lippen zochten elkander en de eer ste liefdekus wt-rd in de stilte van den nacht gewisseld. Ik wil niet dat de herinnering daar aan u al te lang zal bijblijven. Als gij wilt, wordt gij mijn vrouw, Marcella, maar gij moogt nooit, zelfs niet de minste toespeling op die vreeselijke geschiedenis maken. En wat is er buitendien gebeurd Ik kwam tot u, mijn eenigen vriend, om raad. Welnu! O, 't is al te vreeselijk Ik kan het niet zeggen later misschien Maar ik smeek er u om, verlaat mij nietWilt gij dat beloven Wat vreest gij dan toch Ik zal het u zeggen, want ik geloof, dat ik krankzinnig zou worden, als ik al leen bleef. Mijn vader, dien ik immers niet mag beschuldigen, is door vijanden omringd I Ge ziet wel, hoe ik, die niets ge daan heb, wat mij den haat der buiten wereld kan op den hals halen, hun ver volging ondervind. Daar moet wat aohter bermslooten, waar noodig, zullen worden verbreed en uitgediept. Naar men verneemt is in de op 28 Mei gehouden vergadering van kerkvoogden en notabelen der Ned. Hery. Gem. alhier, na vaststelling der kerkerekening over 1914, besloten nieuwe avondmaalsbekers aan te schaffen, in verband met den verkoop der oude bekers, waarvan de opbrengst rente- gevend zal belegd worden Voorts zullen nieuwe gezangboeken worden aangeschaft en eenige bijbels worden hersteld. Op nader te bepalen datum zal een perceel land voor zes jaren bij inschrijving worden verhuurd. De kerkeraad der Chr. Geref. Gem. alhier, is aangevuld met de heeren A. van Dalen, als ouderling en M. Faro, als diaken. Volgende week Maandag zullen al hier de groote hooigrasverpachtingen plaats hebben, des morgens voor de particulieren en des middags voor Armen en Gemeente. Herpt- De heer A. F. J. van der Schoot, hoofd der openb. lagere school al hier, is benoemd tot hoofd der bijzondere R. K. school te Hedel. In den korten tijd, dat de heer Van der Schoot alhier werk zaam was, heeft hij zich doen kennen als een kundig onderwijzer, die zijn taak hoog opnam. Wij gunnen hem van harte deze promotie, doch de ouders van schoolgaande kinderen zullen met leedwezen zijn vertrek ernemen. Op 1 Oct. hoopt de heer v. d. Schoot zijn functie te Hedel te aanvaarden. Maandag herdacht dr. D. M C. de Wit, Pastoor alhier, onder talrijke en harte lijke blijken van aanhankelijkheid en sym pathie, zijn 25-jarig jubilé als priester. Op zijn natuurlijk geëerbiedigd verlangen, bleef wegens de tijdsomstandigheden, alle uiterlijk vertoon achterwege. Z.Eerw. werd in 1892 kapelaan te Liessel, was van 1893 tot 1898 student te Rome, alwaar hij den graad van docter verwierf van 1898 tot 1910 was hij kapelaan te Til burg; in 1910 werd hij benoemd als Pastoor te Herpt. Kaatsheuvel- Vorige week ont stond er een begin van brand in de fabriek van J v. D. Toegeschoten hulp gelukte het om erger te voorkomen. Eenige schade aan hout en latwerk werd aangericht. Vermoe delijke oorzaak is het broeien van leer ge weest. Assurantia dekt de schade. Wegens tijdsomstandigheden wordt er dit jaar in onze gemeente geen kermis gehouden. Men is evenwel voornemens de werklieden drie dagen vrijaf te geven, als tegemoetkoming daarvoor. Benoemd tot onderwijzer aan deo. 1. school te Loonopzand, de heer J. Kleijn alhier. Benoemd tot leden van de schat tingscommissie inzake de Inkomstenbelas ting, de heeren A. Rijken, Van Besouw, v. d. Wee en A. Verster. llaamsclouk Door onbekende oorzaak ontstond Maandagavond, omstreeks 11 uur, brand in de boerenwoning van C. Dirven. De brand sloeg spoedig over naar de boerderij van den heer H. Boons, die met het huisje van den heer G. van Gils, weldra tegen den grond lag. Onder het zingen van „It is a long way to Tipperary" en „Leve onze Prins" deden onze spuitgas ten flink hun best, zoodat de huizen in de buurt, waaronder eenige met riet gedekt waren, gespaard bleven. Toen men echter om 1 uur dacht den brand meester te zijn, gingen eensklaps de huisjes met rieten dak der heeren A. Pruisers en J. Schaap in vlammen op. De spuit mobiliseerde van de Schans- naar de Stationstraat, doch presteer de hier weinig. Ook bleek er een schaarschte in brandhaken te heerschen. Toch bleef door de maatregelen der brandweer het huis van mej. de Wed. Konings staan. De 5 huizen zijn alle geassureerd. Hopen wij dat Raamsdonk eerlang een waterleiding en meer brandhaken heeft. Volgens bekendmaking van B. en W. moeten de kaarten voor het regeringsbrood ingeleverd worden: Door de inwoners van het Dorp ten gemeentehuize op 7 en 8 Juni, van 25 uur, en door de bewoners van de wijk het Veer op 9, 10 en 11 Juni van 25 uur in de oude o. 1. school. steken ik ben er zeker van, ik voel hetEn weer herhaalde zij op smeekenden toon: O verlaat mij niet, Christiaan, ik bid het u, verlaat mij nietEen vurige kus op het blanke voorhoofd en een nieuwe nog inniger omhelzing waren 't geruststellend antwoord. Zij was uitgeput van vermoeienis en aan doening, toen zij stapvoets door het park reden en eindelijk de stoep bereikten, waar de ongerust geworden bedienden hun jonge meesteres opwachtten. De markies wierp hun de teugels toe, verhaalde met een enkel woord, dat de merrie door een ?al het leven verloren had, en de ontmoeting, die hij gehad had, toen hij zich op verlangen van zijn nicht naar La Varenne begeven had. Zijn tegenwoordigheid op dat ongewone, late uur in het huis, waar hij als de meest vertrouwde vriend dagelijks verkeerde, had niets bevreemdends en bovendien bemerk ten de bedienden wel, dat er wonderlijke dingen plaats hadden. De barones was nog niet teruggekeerd en ook haar dochtertje was verdwenen, waar konden zij toch zijn? Ook de overhaaste rit van den baron en zijn onverwachte r6is naar Parijs, waren niet onopgemerkt gebleven, en 't geheele dienstpersoneel was langzamerhand in een toestand van onrust en spanning gekomen, zonder dat iemand daarom iets van de vreeselijke waarheid kon vermoeden. Herhaalde malen had Christiaan pogin gen in 't werk gesteld, om Marcella tot spreken over te halen, maar tot nu toe zonder gevolg; het jonge meisje wendde vermoeidheid en behoefte aan rust voor, en wist hem eindelijk over te halen zijn eigen kamer op te zoeken. Gij zijt toch in mijn nabijheid, en dat is alles, wat ik verlang. Met u vereenigd, vrees ik niets. (Wordt vervolgd)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2