Graaf Vollolïni schrijft in de „Neue Zurcher Zeitung" schetsen van de oor- logsstemming in Italië, waarin hij laat uitkomen, hoe moeilijk het de regeering valt, het oorlogsvuur en de geestdrift van het volk in zijn geheel op te houden. Op het land vertoonen zich reeds de gevreesde gevolgen. Het ontbreekt aan arbeiders om te maaien en voor den oogst te zorgen en de nood stijgt bij het voortdurend oproepen van dienst plichtigen. Het wegblijven van een groote menigte reservisten uit Amerika en Duitschland heeft het legerbestuur nu reeds genoopt de lichtingen van 1896 en 1897 gedeeltelijk op te roepen teneinde de reserve-formaties aan te vullen, evenzoo de mobiele militie. Zoo komt het, dat nu alle mannen van 18 tot 32 jaar onder de wapenen staan. Om de gaten te stoppen moest de re geering er zelfs toe komen, marine-re servisten bij het landleger in te lijven. De toestand werkt sterk op den land bouw. De boeren verkoopen alles tegen eiken prijs om net niet tegen de ge vreesde opvorderingsbriefjes aan het legerbestuur te moeten afgeven. Druk kend is ook de materieele terugwerking. Overal kan men arme lieden hooren klagen, dat het hun door de regeering toegezegde geld hen evenmin zal be reiken als de dertig millioen lire, die ter leniging van den aardbevingsnood zijn bewilligd en die de getroffenen nooit in handen zijn gekomen. De gebreken in de inrichting van den geneeskundigen dienst, reeds bij de mobilisatie aangewezen, komen gaan deweg sterk aan het licht. Er is ge brek aan ambulances, dokters, geschool de verplegers en hulppersoneel. Alles samenvattend vindt graaf Voltolinihet begrijpelijk, dat zijn landgenooten nu reeds bedevaarten doen, niet teneinde om de overwinning te bidden, maar om den terugkeer van hun geliefden en om het einde van den oorlog. De Fransche minister van financien, Ribot, vroeg aan de Kamer een crediet ten behoeve van de gewone oorlogsuit gaven gedurende het vierde kwartaal van het jaar tot een bedrag van onge veer 2 milliard 800 millioen gulden. Dit cijfer brengt de kosten voor de eerste 14 maanden van den oorlog op bijna 11 milliard gulden. Dit totaal zal echter in den loop der eerstvolgende 3 maanden nog vermeerderd worden door een suppletoir crediet voor de in voering en uitbreiding van departe menten, welke onmisbaar zijn gebleken voor het op juiste wijze voeren van den oorlog. De Italiaansche kolonel Enrico Ba- rone, die voor de Temps" brieven zal schrijven over het verloop van den oorlog, begint zijn eerste corresponden tie met de verklaring, dat de Italianen zeer goed weten, welke moeilijkheden zij te overwinnen zullen hebben. Niet alleen in Tirol ten gevolge van de in dit gebied door den vijand sinds lang gebouwde forten, maar ook aan het Isonzafront, waar het vooral veel in spanning zal kosten om zich door de passen en het bergachtig terrein een weg te banen naar beter begaanbare streken. Niet, omdat hier sterke verde digingswerken zijn aangelegd, want de Oostenrijkers hebben reeds gerekend op een offensief hunnerzijds ingeval van oorlog met Italië, zoodat zij overal spoorwegen hebben gebouwd teneinde snel troepen te kunnen vervoeren naar en langs de grenzen. Eerst in de laatste maanden hebben zij enkele versterkin gen aangelegd. Maar de groote moei- zij de vermoeienis gevoelde, die op haar snellen tocht volgde. Geen enkel geluid, noch het ritselen dei- bladeren, duidde de tegenwoordigheid van een levend wezen aan in het bosch, toen een geweldige knal haar deed opschrikken Hevig ontsteld, snelde zij door het kreupel, hout naar de plek vanwaar het schot gelost was, en leunde op 't punt van in elkander te zinken tegen den bouwvalligen muur der kerk; plotseling weerklonk het tweede schot en verbijsterd van schrik bleef zij als aan den grond vastgenageld staan. Op twee pas afstands werd gevochten, maar niemand had haar gezien, evenmin als zij een ander had opgemerkt. Met starend oog en angstig bonzend hart bleef zij staan, toen plotseling de baron in den ingang der kapel verscheen en zijn komst een kreet van wanhoop aan de onge lukkige vrouw ontlokte. Jan moest dood zijn, nu zijn tegenpartij nog in leven was! Die gedachte schoot wortel in haar ziel, onbekend als zij was met de bepalingen en voorwaarden van dat wreede duel. Niet in staat een enkele schrede te doen liet zij, zonder poging om te vluchten, den baron naderkomen, wiens gelaat woeste vreugde en duivelsche voldoening verried. Hij was verloren en onteerd, zijn mis daden kwamen op zijn eigen hoofd terug; graaf Jan, zijn slachtoffer, was uit de dooden opgestaan, en velde hem nu op zijn beurt ter neer, en kon bloedige wraak nemen voor 't ondergane leed; maar ook hij kon zich stervend wreken, want de vrouw om wier bezit zij gestreden hadden, die hem ten ondergang gevoerd had, maar die hij nog met onbeteugelden hartstocht de zijne wenschte te noemen, de vrouw, die hij niet dan van de bitterste wanhoop ver vuld in handen van den man, dien zij lief had, kon achterlaten, stond daar in al haar lijkheid is hierin gelegen, dat het in den aanvang beschikbare front zeer be perkt is voor de groote troepenmassa's die worden ingezet. Deze omstandigheid zal bij het tegen de door den vijand ingenomen stellingen tot ontwikkeling brengen van de Italiaansche troepen in tactisch opzicht groote bezwaren ople veren, evenzeer als bij de verpleging en legering van de op zulk een onbe grensd gebied samengetrokken troepen massa's. Al deze moeilijkheden echter zullen overwonnen worden. De Italianen zijn ten oorlog getrokken, vervolgt de ko lonel, met de besliste bedoeling zich niet te bepalen tot de verovering en bezetting van de Italiaansche gebieden. Het Italiaansche volk is van oordeel, dat de oorlog ook na bereiking van dat doel moet worden voortgezet. Kolonel Barone eindigt zijn eersten brief aldus: Ik ben overtuigd, dat deze oorlog de wereld zeer vele verrassingen zal bren gen. Zoo bijv. de voorbeeldige en wel licht niet verwachte voorbereiding en slagvaardigheid van onze troepen. De Italiaansche militaire overheid heeft 57 Duitsche en Oostenrijksche koopvaardijschepen in beslag genomen. Engelsche assurantiemaatschappijen hebben nu al een f 1.200 000 betaald voor 350 verzekerden, die met de „Lusi- tania" zijn omgekomen. Het bedrag zal nog aanzienlijk stijgen. Amerikaansche maatschappijen zullen, rekent men uit, een 7 millioen moeten betalen, n.l. op polissen van levensverzekering. Aan zeeassurantie zal er 12 millioen opge bracht moeten worden. Eén maatschap pij van levensverzekering, verwacht men zal ongeveer 1 millioen betalen. Het is niet bevestigd, dat Vanderbilt zich hoog had verzekerd. Volgens de „Times" hebben Engel sche maatschappijen tot nog toe aan levensverzekeringen in verband met den oorlog uitbetaald ongeveer 25 mil lioen. Signor Cesare Battisti, afgevaardigde voor Tronte, is door een OosteDrijksch gerechtshof ter dood veroordeeld. Hij had als vrijwilliger dienst genomen bij het Italiaansche leger en den bevel hebber der Alpentroepen verzocht als verkenner te mogen optreden, daar hij alle passen en bergpaden van zijn ge boorteland kende. De toestand van den Koning van Griekenland is de laatste d^,gen sterk achteruitgegaan. In het chemische laboratorium van de universiteit te Bologna heeft prof. Ciamician dezer dagen proeven geno men met een door hem uitgedacht nieuw masker tegen gifgassen. De proe ven zijn goed geslaagd. Waarnemers die met de maskers waren uitgerust hadden geen hinder van de gassen, terwijl onbeschermde proefdieren stier ven. Te Milaan wordt thans e n comité gevormd dat gelden zal bijeenbrengen voor den aanmaak van de maskers op groote schaal. Prof. Ciamician verklaar de dat zijn maskers bestemd zijn om te dienen als bescherming tegen ver giftiging door chloor, broom, zoutzuur en broomzuren. De oplossing waarmee de maskers moeten worden bevochtigd blijft zoo wat een uur voldoendedan moet een nieuwe bevochtiging plaats vinden. Ieder soldaat zal tot dat doel een fleschje met de oplossing bij zich moeten dragen. srhoonheid vlak voor hem, en was in zijn macht, hij kon haar in zijn val mede- sleepen en ten minste als man van eer sterven, door zich een kogel door het hoofd te jagen. Deze schoone gelegenheid tot revanche kwam zoo onverwacht, dat hij even over bluft bleef staan, inwendig juigend over het toeval, dat alles duB voor hem beschikt had. Gij, gij hebt mij verkocht, mij ver raden en bedrogen! Gij hebt mij aan hen overgeleverd, mij gehaat en een ander be mind! herhaalde hij van woede knarse tandend. Welnu, gij zult hem, dien gij zoo liefhebt, niet meer terugzien, wij zullen sa men sterven, eerst gij, dan ik. Tweemaal moodenaar dus, klonk het hoonend van Heiena's lippen. Wat gaf zij om haar leven, nu Jan toch dood was! Maar plotseling zag de baron hoe een onuitsprekelijke vreugde, een innige zalig heid de trekken der gravin verhelderde; hij wendde het hoofd om en op hetzelfde oogenblik flikkerde een licht voor zijn oogeneen geweerschot klonk tusschen het klimop op tien pas afstands en door een kogel in de borst getroffen zonk hij ter aarde. Toch had graaf Jan zijn geweer zelf niet aangelegd en hij bleef als van den bliksem getroffen staan, op het zien van het nood lottige ongeluk dat hij niet had kunnen voorkomen. Van de plaats waar hij stond zou het onmogelijk geweest zijn den baron te raken, zonder dat dezelfde kogel de ongelukkige vrouw trof, voor wie hij zijn leven zou hebben willen geven, 't Stuitte hem ook tegen de borst om een weerloozen vijand te dooden en bovendien had de baron van zijn stervende dochter gesproken, en daarbij was den graaf de gedachte aan zijn kleine Gabrielle te binnengeschoten, Dê Éngelsche bladen béVatten de volgende bijzonderheden over het zin keu van het Engelsche slagschip „Tri umph" in de Dardanellen. Het schip lag bij Kaba Tepe, toen het getorpedeerd werd. Het lag stil, doch niet geankerd en had zijn torpe- donetten uitgezet. Toen de eerste tor pedo gelost was en zichtbaar werd, werd er op gevuurd met een van de lichte scheepsstukken. Het schot miste 5 c.M. De torpedo doorsneed het net en deed waarschijnlijk slechts weinig schade, doch een tweede en derde, bijna gelijkertijd gelanceerd, drongen door hetzelfde gat in het net. De officieren en manschappen voelden, dat het schip door de ontploffingen werd opgetild. Daarop ging net onmiddellijk overhel len, om binnen 15 minuten Qver de boeg te zinken. Gelukkig was er hulp bij de hand, en de verliezen bleven daardoor beperkt tot 3 officieren en 53 matrozen. Gelijk verwacht kon worden op een schip, welks bemanning sinds het be gin van den oorlog zeer ernstige ge vechten heeft meegemaakt, heerschte aan boord dejvolmaaktste orde. De man nen gedroegen zich voorbeeldig en han delden tot het laatste oogenblik naar de bevelen van hun commandant. Daar het schip zeer snel zonk, lieten de meesto mannen zich kalmaan stuur boordzij in het water glijden, en zwom men weg, om uit de zuiging te gera ken. Thans zijn ze op Mitylene geland. Ze zijn zeer opgewekt. De vijandelijke duikboot was vroeg in den dag al gezien. Er was op ge schoten, doch zij was ontsnapt. Het was er een van het grootste type. De nieuwe Deensche grondwet, die volledig kiesrecht aan de vrouwen geeft op gelijken voet met de mannen, is door den koning bekrachtigd. Een groote op tocht van vrouwen begaf zich naar Re- geering en Rijksdag als bewijs van haar erkenielijkheid voor deze gebeurtenis sen. PlaatAolük Nieuws. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer - straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Zondags van 10 tot 1 uur geopend. Heusden, 9 Juni. In het laatst van Juli of begin van Augustus zal te 's Gravenhage een algemeene examen worden gehouden voor de betreldnng van hulptelegrafist of kantoorbediende bij den dienst der Posterijen en Telegrafie. Aanmelding behoort te geschieden bij het hoofd bestuur der Posterijen en Telegrafie te 's-Gravenhage vóór 16 Juni a.s. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij den Directeur van het Post- en Telegraaf kantoor te dezer plaatse. In de bierbrouwerij van Mevr. da Weduwe Verhoeven-Malingré heeft het personeel Maandag het werk gestaakt. De knechts eischten f 0.50 per week meer loon, wat niet toegestaan werd. Het gezin van den Heer Z. chef der gasfabriek, werd Zaterdagnacht, ruim elf uur, opgeschrikt door het inwerpen van twee ruiten met groote straatsteenen. De bedrijver had het intusschen op een loopen gezet. De zaak is in handen der politie. Werkendam. Zaterdag 1.1. liep op den Sasdijk alhier, een knaap vlak voor de kar van den landbouwer D. van Sleeu- wijk, die daarop met zijn zuster gezeten was en van melken huiswaarts keerde. De voerman trok het paard, om het kind en de herinnering van haar lief, onschul dig kindergezichtje, had zijn wraakzucht verzacht. Toen hij de dreigende houding zag, die de baron tegen Helena aannam, was zijn woede opnieuw aangewakkerd. Het bloed steeg hem naar 't hoofd, zijn slapen klop ten, zijn tanden klapperden, en haat en ontsteltenis streden om den voorrang in zijn gemoed; nu zijn tegenstander ter aarde geveld was, snelde hij met nauw bedwongen vreugde de kapel binnen, om de als door een wonder geredde vrouw in zijn armen te sluiten. Toen hij binnenkwam knielde een ander reeds naast den gewonde neder, de man had zich van den hoogen muur laten zakken, vanwaar hij in angstige span ning het duel tusschen graaf Jan en den baron met de oogen gevold had. 't Was niemand anders dan La Brèche, die zijn rookend wapen nog in de hand hield en tot den in doodsstrijd stuiptrek- kenden baron de woorden richtte: Sterf bandiet, sterfIk ben het weer Ik heet Toussaint Vardon, en ik ken de wraak. Ik dien hen, die ik liefheb, en ik dood u, omdat ik u haat! Intusschen had Jan de Marcilles zich losgemaakt uit Heiena's omarming, en was naast den gewonde nedergeknield, om hem zijn zorgen te kunnen wijden. Hij ademt nog, zeide hij, blijkbaar verlicht, terwijl 5 hij het hoofd van den stervende ophief. Hij is nu geen vijand meer, maar slechts een gewonde, die op onze hulp aanspraak kan maken, en zich tot Vardon wendende wees hij op de gravin met de woorden: Gij hebt haar gered! Hoe zal ik u daarvoor danken? Innig bewogen, greep hij de handen van zijn trouwen metgezel in verbanning en ongeluk, en herhaalde den eed dien hij eens 's morgens in 't gezicht van Cayenne te sparen, zoo schielijk om, dat het ter hoogte van den opzichter van den dijk liep en daar viel. De kar bleef overeind terwijl de inzittenden geen letsel bekwamen. Van de melk waren eenige liters weggeloopen. De oorzaak van het ongeval was nog tus schen de pooten van het paard door moeten kruipen, om daarna zoo hard hij kon het hazenpad te kiezen. Aalburg- De heer C. Zoon alhier is door den Raad der gemeente Rossum (Geld.) met algemeene stemmen tot onder wijzer aan de Openb School aldaar benoemd. Capelle. Toen J. d. G. zijn pen- seelen aan een z.g. stap aan de binnen haven aan het schoonmaken was, braken opeens enkele planken tengevolge waarvan hij voorover in 't water duikelde. De dren keling verloor zijn tegenwoordigheid van geest geen oogenblik, waardoor het hem gelukte naar den kant te spartelen en alzoo van een zekeren dood te ontkomen. De arm van Cor de Groot zwol zoo op, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De dokter constateerde bloed vergiftiging. Door de zangvereeniging „Halleluja" is aan den EdelAchtb. Heer C. H. L. V. Valter, Burgemeester dezer gemeente, het beschermheerschap over die vereeniging aangeboden, dat door Z.E.A. is aanvaard. 's Grave in o er. Maandag hadden hier de groote hooigras-verpachtingen plaats. Er bestond groote animo. Van wijd en zijd waren de boeren opgekomen om een per ceel hooigras machtig te worden en 't is hun helaas allen niet gelukt. De prijzen waren dan ook enorm hoog. Er zijn perceelen verpacht tegen f 180. per Hectare. De landerijen van de Armen brachten op f 2473 en van de Gemeente f 1303.25, te zamen ruim f 1000 meer dan het vorig jaar, niettegenstaande er toch nu over het geheel niet meer gras zal zijn. Mcderhemert. Vrijdag j.l. werd door de bakkers aan de houders van brood kaarten het z.g. regeeringsbrood verstrekt tegen den prijs van 12 cent per K.G. De verbruikers vinden het zeer smakelijk. Raamsdonk. In de vergadering van 5 Juni 1.1. benoemde de Raad den heer Van Loon te R'veer als Hoold der Openb. gchool alhier, den heer L. Simonis te Pan- nerden als gemeenteontvanger, beiden met ingang van 1 Juli, en den heer Van Hal te Roosendaal als veearts met iDgang van 1 September. Sprang. Zaterdagavond 1.1. kwam de afdeeling „Patrimonium" alhier in ver gadering bijeen. Na de behandeling van verschillende ingekomen stukken werd C. Wittebol in de vacature J. v. d. Schans tot bestuurslid gekozen, die deze benoeming aannam. Het regeeringsbrood was het on- werp der bespreking. Bij de periodieke verkiezing voor den gemeenteraad zijn in deze gemeente aan de beurt van aftreding de heeren J. C. Maijers (wethouder) F. M. de Jong. De heer H. E. v. d. Leeden heeft zijn benoeming tot ouderling bij de Ned. Herv. gemeente aangenomen. De bevestiging zal plaats vinden op Zondag 20 Juni des voormiddags. Zaterdag 1.1. had vrouw D. het onge luk dat, toen zij naar den zolder ging, de ladder onder haar weg schoof. Bij den val raakte zij met haar arm tusschen den muur en de ladder bekneld, deze was zoo danig gekneusd dat geneeskundige behan deling genoodzaakt was. lVnaht {jk Donderdagmiddag is 't lakfabriek van den heer M. Jansen alhier, tot den grond toe afgebrand. Verzekering dekt de schade. COBBESPOMDTIE. H.H. Correspondenten worden op merkzaam gemaakt, dat geen berichten omtrent verrichtingen door militairen ■iiO£cn geplaatst worden. Men gelieve dus de moeite van inzending na te laten. REDACTIE. onder een tropische zon aan boord der „Mecton" had afgelegd. Trouw in leven en sterven Cesar de Marcilles had den koetsier van den baron met een boodschap naar 't kasteel van La Varenne gezonden nu de kamp tusschen de vijanden geëindigd was, waakte de ex-kapitein van den generalen staf, aan de sponde van baron Raynaud, totdat de in allerijl geroepen geneesheer in de kapel aankwam, die het ziekbed van de dochter pas verlaten had om den vader ter hulp te snellen. Toen hij de wonden onderzocht had, schudde hij het hoofd; de kogel was tusschen de tweede en derde rib in de borst gedrongen, en had een der longen doorboord, en daarna onder den rechter schouder het lichaam verlaten; een plas bloed wees de plaats aan waar de baron gevallen was, terwijl de revolver naast zijn saamgeknepen hand op den grond was gevallen. De kans op levensbehoud was in dit geval zeer gering, maar toch bracht de geneesheer een aderlating aan, die den gewonde weer bij zijn bewustzijn bracht. Kan ik naar huis gebracht worden? vroeg hij. Aan dien wensch kon gelukkig voldaan worden en met de grootste voor zichtigheid voerde men hem in zijn rijtuig stapvoets rijdend naar La Varenne terug; in 't begin ontlokte iedere schok, hoe ge ring ook, hem een kreet van pijn, maar weldra verloor hij zijh bewustzijn weer, en toen de lange, droevige rit eindelijk afgelegd, en hij in zijn eigen kamer op zijn weelderige legerstede gelegd was, dachten de omstanders bij zijn doodsbleek gelaat en schokkende ademhaling niet anders, dan dat het einde zeer nabij was. De geneesheer, die niet alleen de ver antwoordelijkheid durfde aanvaarden van de behandeling van de freule aan ijlende koortsen ten prooi, en van haar stervenden vader, zond iemand naar Parijs om een IlurgerlOke Stand. Heusden, van 1 tot 8 Juni. Geboren: Antonius Alphonsins Ma ria, z. v. P. A. Leijten en C.L. M. van Dun; Hendricus Albertus, z. v. P. A. van Beers en C. van den Braak ;Adri- aan, z. v. A. Brouwers en A. Schaap. Overleden: Maria J. H. P. van Cal- ker, 73 j., wed. van B. L. van Hest. Werkendam, van 28 Mei tot 4 Juni. Ondertrouwd: A. van 03, 31 j. en B. Versluis, 31 j. Getrouwd J. Ippel, 38 j. en C. Ippel, 35 j. Overleden: J. Versteeg, 78 j., ecbtg. van G. KruithofA. J. Sigmond, 81 j. F. Schaddelee, 8 m. Andel, over de maand Mei. Ondertrouwd J. Zwerver en H. Nan on.. G trouwd: P. Naaijen, 24 j. en J. Boo arts, 22 j. G - oren Marinus Antonie, z. v. A. J. S outen en J. Tankens. Overleden: T. Bok, 73 j., echtg. van P. Naaijen B. v. d. Vliet, 73 j., wed. van C. Mouthaan. Ingekomen van: Rijswijk, S. Kant; Sleeuwijk, M. Ph. de Hoog; Dussen, A. de VetteAlmkerk, G. II. Teuling. Vertrokken naarCapelle a. d. IJssel, A. Naaijen en gezin Dordrecht, C. van BerkelAmsterdam, H. J. Bluid en gezin. Genderen, over de maand Mei. Getrouwd: M. J. de Bruin, 26j.en E. Nieuwkoop, 26 j. Ingekomen van: Waalwijk, J. G. JacobsMeeuwen, J. H. Lankhaar. Vertrokken naarRotterdam, A. van GooiNieuw-Amstel, F. van Berkel Dordrecht, J. C. Mouthaan en M. Hagen Besoijen, A. Lankhaar; Wijk c. a., A. Bax en H. H. Bax Meeuwen, C. Nieuw koop en J. de RuiterHeusden, A. van der Kolk. Meeuwen, over de maand Mei. Geboren Marius Cornelis, z. v. A. Vos en P. J. StraverGerardus Adri- aan, z. v. C. Crielaard en M. A. v. d. Assem; Klazina Aletta, d. v. D. van Hoven en J. J. van Mersbergen. Overleden: E. Burghout, 73 j.; J. Wijs, 9 j. Ingekomen van: Almkerk. T. v. d. Nat; Amsterdam, A. G. op 't Eijnde; Schalkwijk, A. G. van Bruchem en gezin Capelle, M. J. de Bruijn en gezin Waalwijk, N. C. Bonis Genderen, Joh. de Ruiter. Vertrokken naarDe Werken en Sleeuwijk, P. Biesheuvel en gezin Gen deren, J. H. Lankhaar; Dussen, A. A. van der Stelt. Sprang, over de maand Mei. Geboren Adriana Catharina, d. v. J. Naijers en J. A. 0. FaroDirk, z. v. B. Timmermans en J. J. de Rooij Hendrika Brechtje, d. v. S. A. van Vuuren en G. M. Nieuwenhuizen. Overleden: A. C. Goedhart, 26 j. C. D. van Campen, 10 m.; C. van Oosterhout, 65 j., wedn. van C. Ker- stens; J. van Laarhoven, 50 j., echtg. van C. Kroot, 50 j. Itimieiilaiid. Een medewerker van de „Vossische Zeituug," O. Sch.veriner, heeft prof. Hector Treub ondervraagd over de re denen waarom hij zoo tegen Duitsch land was. En de hoogleeraar heeft den interviewer met zijn gewone openhar tigheid geantwoord. der meest beroemde professoren der hooge school in consult te roepen, en toen deze tegen denavond't kasteel bereikte, vond hij den toestand der beide zieken onveranderd. Het scherpziend oog van den geneesheer had spoedig bespeurd dat er een of ander geheim rond de^weelderige woning waaide en vroeg aan Christiaan de Parsay hoe het ongeluk gebeurd kon zijn. De aangesprokene haalde het briefje van baron Raynaud te voorschijn dat burggraaf Cesar in diens zak had gestoken. Ten prooi aan ondragelijke smart, zoek ik den dood. Baron Maxime Raynaud. De geneesheer beet zich op de lippen en zag den markies onderzoekend aan. Alles is mogelijk, zeide hij, maar, voegde hij er aarzelend bij, de richting die de kogel genomen had aanwijzende, alleen dit niet. En hij mompelde tusschen de tanden Weer een verborgen treurspel afge speeld Is er nog hoop? vioeg de markies op zijn beurt. Zoolang er leven is, is er hoop; dat is zoomaar 't is een ernstigzeer ernstig geval! en hij nam zijn plaats aan 't ziekbed weer in. Morgen, bij het aanbreken van den dag, zal de baron overleden zijnof be staat er misschien hoop hem te zullen redden. Wordt vervolgd) m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2