Fransche vrouwen hebben de koning in der Belgen als een blijk van diepe bewondering, een kistje voor sieraden aangeboden, dat iu zijn fraaie bewer king herinnert aan het kleinood met afbeeldingen van St. Ursela, te Brugge. Volgens een mededeeling van den Amerikaanschen gezant te Berlijn, heeft de Engelsche regeering aan den Amerikaanschen gezant te Londen ver klaard dat de geredde manschappen der Duitsche duikbooten 8, 12 en 14, naar de algemeene kampen voor krijgs gevangenen zullen worden overge bracht, en aldaar juist dezelfde behan deling als de andere krijgsgevangenen genieten zullen. Daarop heeft de Duit sche regeering onmiddellijk gelast dat de Engelsche officieren, die, ter ver gelding voor de voormalige behande ling der gevangen duikbootbemannin gen, in officieren-gevangenissen waren gezet, zonder verwijl naar de kampen voor krijgsgevangenen zullen worden teruggebracht, waar zij wederom zooals de overige krijgsgevangen officieren zullen worden behandeld. Een oorlogscorrespondent van het „Berliner Tageblatt" schrijft uit het pershoofdkwartier van het Oostelijk terrein, het volgende De moorddadige uitwerking van de mortierbatterijen deed den terugtocht der Russen uit Mosciska langs den weg naar Lemberg overgaan in een pani sche vlucht. Gevangen genomen Russische offi cieren vertelden, dat niet enkel in de loopgraven, doch de meer naar achte ren gelegen verbindingsloopgraven van de Russische stellingen bij Przemyls en aanden spoorweg naar Lemberg door het mortiervuur waren vernield en dat het terrein er als het ware mee was geëffend. De wilde vlucht der Russen vond plaats bij den geheelen westelijken vleugel. Aan den oostelij ken vleugel werden dergelijke successen behaald. Het in stormaanval genomen bruggen hoofd Nizniow is de belangrijkste over gang over de Dnjestr ten westen van Zaleczyki en daar dichtbij gelegen. De oostelijke vleugel van het leger van Planzer-Baltin staat in de flank van den geheelen Russischen linker vleugel aan den Dnjester. Diezelfde correspondent zegt van het westelijke offensief tegen Lemberg, dat het eensdeels van Jaroslau naar Rawa- roeska, anderdeels van Przemyls naar Grodek is gericht. Bij den jongsten Zeppelin-aanval op de N.O. kust van Engeland zijn, naar uit Londen gemeld wordt, 16 personen gedood en 40 gewond. Bij den aanval op 6 dezer werden 24 personen gedood, n.l. 5 mannen, allen burgers, 13 vrouwen en 5 kin deren. Ook toen werden 40 personen gewond. De „Vossische Zeiting" merkt op, dat de Russchen thans sedert de aan komst van nieuwe vooral Amerikaan- sche munitie, hun artillerie verder vooruit brengen om onze artillerie te bevechten, terwijl zij sedert de eerste Meidagen tot nu toe en ook reeds vroeger zonder bedenken elke hoeveel heid infanterie opofferden om het oor logsmateriaal en de sterk gedunde ar tillerie te bergen. Daardoor" was yeelal het aantal Russische gevangenen mis schien even groot, ja grooter dan het aantal dooden en gewonden te zamen. Iu geval de Russen een nieuwe ne derlaag lijden, zullen hun verliezen aan materieel vermoedelijk zoo groot worden, dat men een ontruiming van Oost-Galicie tot aan een strategische grens, alsmede het verlies van geheel Russisch Polen links van den Weich- sel tegemoet kan zien. Uit Stavanger wordt aan Duitsche bladen bericht, dat volgens de beman ning van twee uit Engeland aangeko men Noorsche schepen, verleden Zon dag Huil door Duitsche luchtschepen gebombardeerd is. Een groote scheeps werf moet vernield, verschillende hui zen moeten zwaar zijn beschadigd50 menschen zijn gedood. (Een en ander was den Noorschen zeelieden door een ambtenaar van het havenbestuur ver haald. Volgens een bericht is het Engel sche stoomschip Strathnairn op weg van Penarth naar Archangel getorpe deerd aan de kust van Pembrokes hire. De kapitein en 12 man van de equi page zijn verdronken. Naar uit Boekarest gemeld wordt, heeft de Russische minister van bui- tenlandsche Sasonof aan een redacteur van de „Rjetsch" verklaard, dat Rus land zich niet op een winter veldtocht voorbereid, daar de oorlog volgens zijn meening veel eerder afgeloopen zal zijn. Over den afloop van den oorlog liet de minister zich niet uit, doch uit de door de Russische regeering geno men besluiten blijkt duidelijk genoeg, dat Rusland uit binnenlandsche over wegingen genoodzaakt is den oorlog ten spoedigste te doen eindigen. De belgische gemeente Sweveghem heeft thans hetzelfde lot getroffen als Mechelen en om soortgelijke redenen ook daar weigerde de bevolking voor de Duitsche legerautoriteiten te wer ken. Er is in Sweveghem namelijk een prikkeldraadfabriek. l)e belgische ar beiders, die daar werkten, bleven weg en weigerden het werk te hervatten. De Duitsche autoriteiten hebben toen jl. Donderdag den staatjvan beleg afge kondigd en den burgemeester Toye, den gemeentesecretaris Tlaeys en den se nator Vandevenne gevankelijk naar Kortrijk gevoerd. Dien dag moest het werk worden hervat in de prikkel draadfabriek, of anders zou de plaats streng worden ge-traft. Ondanks deze bedreiging verschenen slechts enkele arbeiders. Daarom werd, evenals dit met Mechelen is gesc ied, de geheele gemeente van alle verkeer afgesloten. Vrijdag moesten alle man nen van 15 tot 45 jaar zich op het gemeentehuis aanmelden. De helft daarvan moest op de prikkeldraadfa briek gaan werken, de andere helft is naar Kortrijk overgebracht. Het Fransche avondcommuniqué van van Woensdag luidde: Reims is weder met brandbommen beschoten. Een dozijn dezer projectie len vielen op de kathedraal. In de Vogezen, maakten wij belang rijke vorderingen aan de twee oevers van de boven-Fecht. Aan den noorde lijken oever veroverden wij Braunkopf. Wij namen daarbij 340 ongewonde Duitschers gevangen en maakten veel materiaal b lit, o.a. eeu groote hoeveel heid geweren en 500 000 patronen. Plaatselijk. Nieuws. lfleusdeii, 19 Juni. Men verzoekt ons mede te deelen, dat in de Luthersche Kerk alhier, op Zondag 20 Juni des v.m. 10 uur hoopt op te treden, ds. P. van Oosten uit 's-Hertogenbosch. De grootste warmte is vooreerst ge weken, hetgeen ook ten goede kwam aan de Meisjes-naaivereeniging, onder directie van mevr. Ruijsch van Dagteren en andere dames, die Woensdag met hare leden eene pleizierreis maakten naar Arnhem. Dinsdag en Woensdag was het erfhuis bij wijlen de familie Laatsman. Fabelach tige prijzen werden besteed voor oud por- celein en antieke meubelenmaar van an dere zijde waren er koopjes te maken. Een rijksdaalder van Willem I (nog gangbaar) bracht f 2,en een 5 franc fl 10 op. Voor den Preekstoel werd niet hooger dan een gulden geboden en toen opgehouden. Woensdag had de groote hooi verpach ting van de Godshuizen alhier plaats. De prijzen waren gemiddeld ruim 35 pCt. hooger dan het vorig jaar. Het vorig jaar toch was het totaal f 3385, thans is dit gestegen tot f 4648, Donderdagavond gaven een zestal mi litairen op „Concordia" eene specialiteiten uitvoering, tegen een uiterst laag entrée. De pianospeler werkte zeer verdienstelijk en zijn accompagnement door 2 violen maakte een goed geheel. De humoristische voordrachten waren aardig en werden toe gejuicht. Een hunner, met zijn goede mi miek en beweeglijke gelaatstrekken, die het genre Nap de Ja Mar vertolkte, viel bizon der in den smaak. Dezelfde delittanten hebben het voornemen nog eens een avond te geven, die meer zal ingestudeerd worden. "Werkendam Dinsdagavond werd ons dorp opgeschrikt door de mare, dat de sigarenmaker D. P. alhier, getracht had J. van D. te de Werken van het leven te berooven. Ieder had medelijden met den tot op heden zoo oppassenden jonkman, die na twaalfjarigen trouwen dienst om het meisje J. v. D. zijn ontslag had gekregen. D. P. werd denzelfden avond gevangen ge nomen, en den volgenden dag naar den Bosch getransporteerd, doch bevindt zich nu weer op vrije voeten. De wonden van het meisje blijken gelukkig niet zoo ernstig te zijn, als ze zich eerst lieten aanzien. Andel- De heer H. Redert, welke pas zijn akte heeft behaald als onderwijzer, is als zoodanig benoemd te Zwijndrecht. De ruim 70-jarige J. alhier, viel, door misstappen, van den zolder. Behalve eene gapende hoofdwond, die door den dokter moest worden gehecht, waren alle ledematen zoo pijnlijk, dat de man zich bijna niet kon bewegen, ofschoon toch in wendig niets gebroken of gekneusd bleek De collecte ten behoeve van Water loo, heeft in deze gemeente f 8,82 opgebracht, een bedrag bijna gelijk met vorige jaren. Donderdagavond struikelde het 2-jarig kindje van A. C. bij het harde loopen en kwam daarbij te vallen, juist met het handje in een buiten liggende bijl. Een der vingertjes werd bijna afgesneden. Naar we vernemen is de toestand van het kindje naar omstandigheden redelijk. Besofjen P. F. kreeg Zondagavond met een zekeren D. uit Waalwijk twist. Eerstgenoemde bracht D. ernstige verwon dingen toe, zoodat geneeskundige hulp nood zakelijk bleek. De politie is met 't geval in kennis gesteld. Beneden-Langstraat. De stand der landbouwgewassen is over het geheel uitstekend. Het hooigras geeft eene middelmatige opbrengst. De aardappelen staan uitnemend te velde, evenals haver en bieten. Alleen de rogge staat op verschil lende akkers dun. Doch over het geheel heeft de boer geen reden tot klagen of het moest zijn over de hooge pachten. Rruchem. In de Zondagmiddag- godsdienstoetening nam ds. G. van Mont- frans afscheid als predikant der Ned. Herv. kerk en zulks met {een rede naar aanleiding van Petrus 1 verej 24 en 25. De scheidende predikant werd toegesproken door den consulent ds. Werther te Hedel, terwijl hem toegezongen werd Psalm 121 vers 4 en Psalm 134 vers 3. Een talrijke menigte was in deze gods dienstoefening tegenwoordig. Capelle. De collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden, heeft in deze gemeente ruim f 5,opgebracht. Meldden we Woensdag j.l. dat de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" alhier, den nieuwen Burgemeester een serenade zou brengen, thans wordt ons medegedeeld dat dit op verzoek van Z.E.A. niet zal door gaan. De Burgemeester zal de vereeniging Zaterdagavond in haar repetitielokaal met een bezoek vereeren. Deüerken. De arbeider D. al hier, die geruimen tijd malende was, is Donderdag 1.1. naar een zenuwlijdersgesticht vervoerd. 's-dravemoer. Met de verbetering der Wielstraat is een aanvang gemaakt. Het lijkt eene mooie verandering te zijn. De sluiswachter W. Schluter heeft als zoodanig zijn ontslag gevraagd. Sedert Maandag wordt hier het goed koop regeeringsbrood verstrekt. Het publiek is er zeer tevreden over. Geiideren. Maandag 14 Juni j.l. is in deze gemeente het oorlogsbrood vo«>r het eerst verkrijgbaar gesteld. Ongeveer 210 broodkaarten zijn hier afgegeven. Wel een bewijs dat het z.g. regeeringsbrood zich goed laat smaken. Kaatsheuvel. Op 8 Juli e.k. zal in onze gemeente een verkiezing van ge meenteraadsleden plaats hebben, en zoo noodig herkiezing op 10 Juli d.a.v. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren M. Z C. R., A. V. en A. de R. Vorige week brandde tengevolge van on weder de woning van J. D. af. Verzeke ring dekt de schade. Wegens onbekende oorzaak brandde j.l. Vrijdag ,de mandenmakerij van L. v. V. af. Door toegeschoten hulp van militairen werden zijn woonhuis en een schuurtje be houden. Assurantie dekt de schade. Nieuwendtjk. Het is ons een ge noegen te kunnen melden, dat onze dorps genoot de heer A. Koekkïek, leerling van de Chr. kweekschool teGorinchem, Woens dag te Rotterdam slaagde voor onderwijzer. Maandag j.l. is door den bouwkundige C. de Later, voor rekening van C. de Bok, aanbesteed het bouwen van een boerenstel- ling. Minste inschrijvers waren Tankers, metselaar te Andel en J. Straver, timmer man te Almkerk, voor f 5750, aan wien het werk is gegund. Neclerheuiert. De Hooge Raad heeft Maandag uitspraak gedaan op het revisie- verzoek van B. v. d. P., arbeider te Neder- hemert, en H. B., arbeider te Aalst (gem. Pouderoijen), door het Gerechtshof te Arn hem veroordeeld tot negen maanden ge vangenisstraf wegens diefstal in vereeniging. Het revisieverzoek werd afgewezen, aan gezien het op last van den Hoogen Raad in deze zaak ingesteld nader onderzoek geen ernstigen twijfel had doen rijzen aan de juistheid van de bestreden uitspraak. Kat* lil Silo ii k.. Zaterdag werden de honden uit deze en omliggende gemeenten aan de regeering geleverd. De hond van slager Ruijtenberg te Waspik, had het bij zijn ouden baas zeker beter naar den zin dan onder dienst, want Zondagmorgen lag hij weer bij den eigenaar voor de deur. Door de landbouwvereeniging werden Zaterdagavond 15 zakken chili, meer had men niet kunnen krijgen bij afslag ver kocht. Voor lijnkoek en gruis was inge schreven door Huijzer te R'dam, resp. a f 13,68 en f 13.08. De Eerw. heer H. Schoenmakers, is benoemd tot Professor aan het Klein Se minarie te St. Michiels-Gestel. Donderdag is de levering van het regeeringsbrood en het regeeringsmeel be gonnen. Het brood voldoet goed. Wprailjf Verslag der vergadering van de vereeniging van Huiaverhuurders, gevestigd te Sprang, gehouden op Vrijdag 11 Juni, des avonds te 8 ure, in het Sprangsch koffiehuis. Bij afwezigheid van den Voorzitter, de heer J. Nieuwenhuizen, nam de vice-voor- zitter, de heer Kleinloog, de leiding op zich. Na lezfng en goedkeuring der notulen, werden de ingekomen stukken behandeld, waaronder een schrijven van J. Nieuwen huizen, dat hij als Voorzitter bedankte, evenwel zonder opgaaf van redenen. Dade lijk werd in diens plaats tot Voorzitter ge kozen de heer F. de Jong, die evenwel bedankte. Bij een tweede stemming kozen de leden de heer A. B. van der Hoeven, die zich deze benoeming liet welgevallen. Uit het verslag van den Secretaris-Penning meester bleek, dat de vereeniging zich in gestadigen bloei mocht verheugen. Meer dan 200 woningen zijn al ingeschreven. Hetfi- nancieël verslag meldde dat een bedrag van f 100 in de kas aanwezig was. Tot het nazien der rekening werden gekozen de heeren F. M. de Jong en A. B. van der Hoeven. Verder werd besloten de heer J. Vos D.zn., tot lid der vereeniging toe te laten. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de Voorzitter de vergadering. Onze dorpsgenoot J. Nieuwenhuizen, slaagde j.l. Woensdag te Rotterdam voor de akte l.o. Sleeuw|jk.. De verpachting der eerste snede hooigras der Gorzen, van den beer Kalis, heeft dit jaar ruim het dub bele opgebracht van verleden jaar. Ween. Bij de Donderdag gehouden verpachting van hooigras op den uiterwaard „de Nesch" onder Pouderooijen, gingen de prezen zeer hoog. Er waren veel liefhebbers. Het gevolg was dat de opbrengst circa f 700.meer was dan vorige jaar. Met het rooien der aardappelen wordt zachtjes aan een begin gemaakt. Enkele manden werden reeds naar 's-Bosch ver zonden. Naar men verneemt zouden er nog al uit den grond komen. Men besteedt van f 5.50 tot f 6.per H.L. Een flinke regen bui zou den groei zeer bevorderen. en Aalburg. In navolging van andere gemeentebesturen heeft ook het onze de gelegenheid opengesteld tot het verkrijgen van broodkaarten. Daarvan is een ruim gebruik gemaakt. Geen wonder als men nagaat, dat op den prijs van 12 cent per K.G. door de regeering 7 cent wordt bijgepast. Een ieder is in den tegen- woordigen tijd waarlijk op zoo'n voordeel bedacht. Vergadering van den Raad der ge meente Capelle op Donderdag 17 Juni 1915, des namiddags drie uur. Aan tie orde Ingekomen stukken. Nadat de nieuwe Burgemeester, de Ed.Ac.htb. Heer C H. L. V. Valter de vergaderzaal is binnengekomen en in den zetel des Voorzitters heeft plaats genomen, opent de waarnemend Bur gemeester, de heer Rijken, de vergade ring en doet mededeeling van een schrijven van den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie dd. 3 Juni 1915, houdende mededeeling, dat C. H. L. V. /alter, Burgemeester der gemeente Vrijhoeve-Capelle, is benoemd tot Burgemeester dezer gemeente. De Heer Rijken spreekt daarop den Burgemeester als volgt toe: Mijnheer Valter. Heb ik reeds dadelijk toen ik kennis kreeg van Uwe benoeming tot Burge meester der gemeente Capelle, U aan Uwe woning daarmede geluk gewenscht, thans bied 'k U van deze plaats ook namens den Raad en de ingezetenen dezer gemeente mijne hartelijke felici tatie met de onderscheiding dat het Hare Majesteit de Koningin op ver- eerende voordracht van den Heer Com missaris der Koningin en van den Minister van Binnenlandsche Zaken behaagd heeft U tot onzen Burgemees ter te benoemen. Werd het ambt van Burgemeester vroeger meer beschouwd als te zijn een eere-betrekking, lang zamerhand heeft dat ambt gekregen eeu eenigszins ander karakter. Van over heidswege werden en worden steeds mee werkzaamheden op de schouders van dezen functionnaris gelegd en vooral in de tegenwoordige buitenge wone tijdsomstandigheden wordt in vroeger ongekende gevallen gerekend op den steun en de medewerking der Burgemeesters. Ik wensch U toe de noodige wijsheid en kracht om de ge meente met beleid en tot haar welzijn te dienen en evenals Uw voorganger alles te doen wat kan strekken om den bloei dei' gemeente te verhoogen en het welzijn der ingezetenen te bevor deren, Wat ons betreft, Wethouders en Raad, wij geven U gaarne de verzeke ring, dat U bij de behartiging der gemeentebelangen op onzen steun zult kunnen rekenen. Is 't in den regel gebruikelijk, dat installatie van een Burgemeester met feestelijkheden gepaard gaat, met het oog op de tijdsomstandigheden hebt U dat niet gewenscht en wij en de inge zetenen hebben dien wensch geëerbie digd. 'k Overhandig U, Mijnheer de Burgemeester, thans het teeken Uwer waardigheid, in de hoop dat het U ge geven worde dat tal van jaren te mogen dragen tot eigen voldoening en tot steeds meerderen bloei der gemeente. Daarna zegt de nieuwe Burgemeester ongeveer het volgende Mijne Heeren, Na vanaf deze plaats allereerst mijn dank te hebben gebracht aan H. M. de Koningin voor mijne benoeming en aan den Heer Commissaris der Koningin en den Minister van Binnenlandsche Zaken voor de aanbeveling en steun daarbij ondervonden, verklaar ik bij deze het ambt van Burgemeester der gemeente Capelle te hebben aanvaard Ik betuig mijn groote erkentelijkheid voor de vriendelijke woorden van wel kom, die de heer vVethouder Rijken zoo juist tot mij heeft gericht. Op dit plechtige oogenblik herhaal ik mijne belofte al datgene te zullen doen, waartoe ik in staat ben om de belangen van de bloeiende gemeente Capelle, zooveel in mijn vermogen is, te bevorderen. Ik roep daartoe den wel- willenden en onontbeerlijken steun in van de heeren Wethouders en Raads leden, den heer Secretaris Ontvanger en de overige gemeente ambtenaren. Reeds veel goeds heb ik vernomen van mijn ambtsvoorganger den Ed.Acht baren Heer Vermeulen, die wegens ziekte helaas zelf geen afscheid in een raadsvergadering heeft kunnen nemen Met waardeering herdenk ook ik thans al het goede hetwelk hij voor zijn Capelle heeft gedaan en met ge noegen hoorde ik hem den lof van deze gemeente verkondigen. Geachte vergadering, ik zal mijn uiterste best doen een goed burgemeester te zijn. Niets meer aan de orde zijnde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Rechtzak^u. Kantongerecht Neusden. Uitspraken van 17 Juni 1915. Overtreding OngevallenwetJ. W.S., te Meeuwen, vrijspraak. Loopen op beplant land: B. v. d. B., te Babiloniënbroek, I. K., te Andel, en A. T., te Veen, ieder f 5 of 3 d. J. Bte Eethen, terug aan de ouders zonder straf. In staat van dronkenschap de orde verstoren M. v. T., te Dussen, f 15 of 5 d.C. V., A. H., en J. v. O., allen te Dussen, ieder f 10 of 5 d. Overtreding jachtwetM C. C te Eethen, 2 maal), 2 X f 5 of 2 X 3 d. J. d. F., te idem, f 5 of 3 d. Rijwiel zonder licht: H. R., te Meeu wen en H. van R., te Spijk, ieder f 4 of 2 d.P. van E. en N. N. B te Haarsteeg en J. A. van H., te Vlijmen, ieder f 5 of 3 d. Overtreding visscherijwetK. T. van H., te Wijk, f3 of 2d.; H. K, te Sleeuwijk, f 5 of 3 d. Vis3chen zonder akte en vergunning A. V., te Wijk, f5 of 2 w. tuchtschool. Overtreding waterschapskeur van „Bleek en Oostkil": P. S.. te Kille, f3 of 2 d. Overtreding Politie-Verordening van Werkendam: J. C. H., (zwervende), f 3 of 2 d. Overtreding Drankwet: D. M, te DeWerken en Sleeuwijk vrijspraak. Binnenland. De territoriale bevelhebber in Zee land heeft tot de bevolking van Zeeuwsch-Vlaanderen het verzoek ge richt om, indien onverhoopt Neder land in een oorlog wordt gewikkeld en er vijandelijkheden te verwachten ziju in Zeeuwsch-Vlaanderen, niet van ver blijf te veranderen. De communicatie middelen met het overige deel van Zeeland zijn dan niet meer ter beschik king van het publiek en de nadering van Terneuzen en Breskens zal dan verboden zijn. Aan de bekendmaking is toegevoegd, dat zij geen reden tot ongerustheid be hoeft te geven" doch dat zij uitsluitend plaats heeft ten einde de bevolking niet onbekend te doen zijn met de door het militaire gezag noodzakelijk ge achte maatregelen. Uit Oostburg meldt men aan de D.C. In verschillende gemeenten in Zeeuw sch-Vlaanderen heerssht groote onge rustheid door de bovenstaande bekend making van den territerialen bevelheb ber in Zeelaud. In het geval dat Neder land in den oorlog mocht geraken en vijandelijkheden in Zeeuwsch-Vlaande ren zijn te wachten, moet de bevolking niet van verblijf veranderen, mogen vluchtelingen van elders nift toege laten worden, zijn openbare vervoer middelen niet langer voor het publiek beschikbaar, zal het vertrekken naar Breskens of Terneuzen met geweld ge keerd worden. Maandag kwam zich een vrouw, die naar haar zeggen in het Politieblad stond gesignaleerd voor het ondergaan van een hechtenisstraf, aan het Paleis van Justitie te Arnhem aanmelden. Zij had een wagentje bij zich, waarin twee kinderen. Zij wist echter niet te zeg gen, waar en door wien zij was veroor deeld, en dus weigerde men haar op te nemen. Zij nam daarmede echter geen genoegen en eischte haar opneming in de gevangenis en toen ze ten slotte met haar kinderwagen, met geweld buiten het hek van het Gerechtsgebouw was gebracht, ging ze luide den volke ver kondigen het onrecht, dat men haar aandeed. Toen ze op de Markt een ge heelen volksoploop veroorzaakte, was de Rijkspolitie ten slotte gedwongen haar naar het politiebureau te geleiden, waar haar wensch om te worden opgeborgen wel zal zijn vervuld. De koek- en banketbakker Jan K. uit Zaandijk, heeft op 25 April 1.1. in een vergadering aldaar gezegd, na schet sing van de vredesbeweging: „Ban ik dan niet gerechtigd den Duitsehen Kei zer een huichelaar te noemen?" De officier van Justitie te Haarlem had deswege veroordeeling geëischt tot betaling eener boete van f 25. De rechtbank veroordeelde hem tot f 10 boete. Uit Gelderland meldt men aan de „D. Ct In deze streek is de kersencampagne aangevangen. Dinsdag zijn te Gelder- malsen de eerste z.g. „roode kersen" voor export ontvangen, tegen 26 cent per kilo. Naar wij vernemen wordt door den urnister van landbouw, nijverheid en handel overwogen te bevorderen dat op een nader te bepalen datum de uit voer weder zal worden toegestaan van veulens en anderhalf jarige paarden met uitzondering van die van het vrou welijk geslacht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2