De bankier, die het Engelsche volk in de Times op het hart heeft godrnkt om nu vooral spaarzaam te zijn, komt daarop terug. De minister van financiën heeft bij de nieuwe onbeperkte leening gezegd, dat de regeering niet ongaarne 600.000.000 pond sterling zou krijgen. Met de leening van October 1.1. zou dat 950 000.000 pond sterling zijn. Derge lijke geweldige bedragen kunnen slechts op éen manier verkregen worden, nl. uit de vroegere en toekomstige bespa ringen van het volk. Het sparen kan alleen vermeerderd en voldoende wor den door onthouding en bezuiniging van eiken aard. Gewoonlijk verbruikt het land aan allerlei jaarlijks ongeveer 2.000.000.000 pond sterling. Die som moet zooveel mogelijk verminderd wor den. Het is niet de vraag of het indi vidu deze of die uitgave kan dragen, het land kan ze niet dragen. Elke vorm van verkwisting of onnoodige uitgave is landverraad. Intusschen moet ieder zooveel mogelijk aan de oorlogsleening deelnemen, niet alleen met wat hij heeft bespaard, maar met wat hij de eerst volgende maanden zal besparen. De Berlijnsehe correspondent van de United Press van Amerika beweert, dat de Lusitauia-nota van Duitschland in ontwerp gereed is, dat hij uit goede bron weet, dat de nota zal bevatten: Duitschland vecht voor de vrije zee, maar wenscht de belangen van onzijdige staten niet te benadeelen. Een waardeering van Amerika's vriend schap. Een voorstel, dat Engeland voedings middelen in Duitschland zal toelaten. Een erkenning, dat Duitschland ver moedelijk verkeerd was ingelicht ten opzichte van de bewapening van de Lusitania. Een verklaring, dat Duitschland be reid is, met Amerika te onderhandelen over de beveiliging van passagiers, zon der dat Duitschland zijn oorlog tegen koopvaardijschepen opgeeft. Een verlangen, dat een schikking, waarbij Duitschland koopvaardijschepen van oorlogvoerende staten ontziet, zal gepaard gaan met de zekerheid, dat ze geen aanvallen op duikbooten zullen doen. De „Nordd. Allgem. Zeit." schrijft in haar politiek overzicht „Het bestuur van de socialitische partij in Duitschland publiceert onder het hoofd „Sociaal-democratie en vrede" een manifest, waarin wordt uiteengezet hoezeer de Duitsche sociaal democratie in den strijd voor do nationale onaf hankelijkheid en zelfstandigheid van Duitschland haren plicht heeft gedaan en hoe hare vredelievende pogingen door de sociaal-democraten in de vijan delijke landen zijn opgenomen. Het feit wordt geconstateerd, dat de groote massa der bij het Internationaal Socialistisch Bureau aangesloten socia listen in Engeland en Frankrijk, hare organisaties en besturen met de regee ringen den oorlog willen voortzetten tot Duitschland geheel en al ten onder is gebracht. Ondanks dit feit verlangt het partijbestuur onder uiteenzetting van zijn eigen oorlogsdoeleinden en steunend op de door de dapperheid van onze soldaten geschapen gunstige posi tie, dat de regeering zich bereid zal tijd alles met den mantel der vergetelheid bedekt en alle wonden heelt. Hij zag haar ernstig aaneen traan glinsterde in haar mooie, zwarte oogen en rolde langs haar frissche wangen toen zij vervolgde Ik wil aan niets meer denken, dan aan hen, die ik eenmaal liefhad, en die nu gestorven zijn, en aan hen, die ik nog liefheb, en nu nog in 't land der levenden vertoeven. Zij, die nu gestorven zijn vroeg hij met trillende stem. Mijn vader, mijn broeder, en ook Louise. En die nu nog leven? Mijn moeder en Simon. Geen andere Ja, uw vrienden .engij zelfTous- saint als gij het wildet maar ik weet immers, dat gij niet kunt Hij nam haar handen in de zijne, drukte die innig en antwoordde Waarom niet? Hebt gij niet gezegd, dat dat tot het verledene behoort En dat, we zijn zoo heel ver weg! Zij wierp zich aan zijn borst en fluisterde met vochtige oogen, het hart vol dankbaar heid Gij zoudt geen trouwer, meer liefheb bende vrouw kunnen vinden Zij sprak de waarheid, en heeft het be wezen. Wie weet of de afstammelingen van dat krachtige, onbedorven meisje niet eens geteld zullen worden onder de bevoorrechte bewoners van die gelukkige, rijke land streken, aan wie de toekomst behoort. Den zelfden dag werd op duizenden mij len afstand van Buenos-Ay res op een plekje grond, dat van zooveel tranen en zooveel wanhoop getuige was, een tooneel van an deren aard afgespeeld. Op het kasteel van Marciiles, welks be zittingen door de goede zorgen der heeren Besnou aanmerkelijk waren uitgebreid, wa ren verscheidene van onze oude bekenden bijeen. Het déjeuner was juist afgeloopen, en graaf Jan De Marciiles wandelde gearmd met zijn vrouw in dezelfde laan, waarin op dien noodlottigen avond, Cabiral, als boer verkleed, hem was komen zeggen, dat verklaren om vredesonderhandelingen aan te knoopen teneinde aan den Moe digen etrijd een einde te maken. De „Vorwarts" werd wegens dit mani fest op grond van de nog voor bespre kingen der oorlogsdoeleinden bestaande cen8uurbepalingen verboden. Het verschijnen van het manifest is ten zeerste te betreuren, omdat deze poging om op de besluiten van de re geering vooruit te loopen in het bui tenland en ook op het meerendeel der Duitsche sociaal-democraten een onge- wenschten indruk zal maken. Ouder gewoonte zal dit manifest, waarin de algemeene wensch naar vrede wordt uitgesproken, voorgesteld worden als een bewijs, dat men in Duitschland den oorlog moede is, hetgeen niet het geval is. Het manifest kan derhalve ertoe medewerken de hoop onzer vijan den te doen herleven. Zoodra de loop der militaire gebeur tenissen en de politieke toestand kans bieden met succes vredesonderhande lingen aan te knoopen, zal de regeering uit zich zelf doen wat van haar ver wacht kan worden. Voor het echter zoover is, blijft „volhouden" de leus voor het Duitsche volk. Italiaansche bladen melden, dat Italië zal deelnemen aan den aanval op de Dardanellen en dat het niet slechts schepen zenden zal maar ook troepen waarover de hertog der Abruzen het bevel op zich nemen zal. De „KölnPche Ztg." meldt uit Ko penhagen, dat een Duitsche visschers- flotille van 7 8 vaartuigen, Woens dagmiddag ten noordwesten van noor delijk Jutland, door een Engelschen onderzeeër verrast werd, die 3 a 4 vaar tuigen in den grond boorde. De overige visschersschepen slaagden er in te ont komen. De bemanning der gezonken schepen werd gered, zij kreeg ruim schoots den tijd zich in de booten te begeven. Ook konden zij kleeren en proviand meenemen. In een intervieuw heeft Edison ver klaard, dat hij nog wel wreeder metho den van oorlogvoeren kent dan tot dus ver in den Europeeschen oorlog zijn gevolgd. De electriciteit en de chemie zijn nog weinig toegepast in den mo dernen oorlog, zei Edison. Ik zou kunnen vertellen dat zij nog een massa meer kunnen verriehten bij het ver nietigen van menschenlevens, maar ik zal zwijgen. Ik zou nog een verwoes tender projectiel kunnen samenstellen dan de gasbommeu, maar ik ben er niet op uit om levens te vernietigen. Echter, indien de Vereen. Staten ooit in het conflict betrokken raken, zal ik mijn best döen om het te helpen den oorlog nog erger te maken dan hij nu reeds is. Aan het „Berl. Tagebl." wordt uit Galicië bericht: Het offensief der Duit schers en Oostenrijkers wordt krachtig voortgezet langs het geheele front. Op den noordelijken sector van de lange gevechtslinie, die in Russisch-Polen bij den Weichsel Sanhoek begint en aan de Bessarabische grens eindigt, bespoe digden de Russen den terugtocht, waar toe zij genoodzaakt waren door het ver lies van de op Lemberg steunende ver dedigingslinie. Zij worden door de troe- de oude freule op Orgères naar hem ver langde. Op het terras voor het huis, zat Cesar, die ongetrouwd gebleven was, met een flinken jongen van ongeveer achttien maan den te spelen, terwijl diens kindermeid, een mooie, slanke Spaansche uit La Plata op korten afstand wachtte, 't Kind lachte tegen zijn zuster Gabrielle, die over de bank leunde, waarop haar oom gezeten was, en een sprekend evenbeeld har er nog altijd schoone, bevallige moeder beloofde te wor den. Wat zal er van u worden? zeide de gewezen officier tot zijn kleinen neef. Gij moet een flink man worden, markies d'An- guilas, graaf van Marciiles. Ik zal u wel onder de plak houden! en terwijl zijn ge dachte een oogenblik bij het verledene met zijn doorgestane ellende verwijlde, voegde hij er bij zich zelf aan toe: Misslagen worden te duur gtfboet! Daar verschenen de heeren Besnou op het balkon. Athanase had zijn betrekking als griffier neergelegd en beheerde nu de goederen van zijn vrienden, wien hij zoo menigen, onbaatzuchtigen dienst bewezen had. Hebt gij van morgen brieven uit La Plata ontvangen? vroeg hij aan den burg graaf. Ja, waarde vriend Op een der adressen, heb ik, vergeef mij mijn onbescheidenheid, de hand van Martha Ribout meenen te herkennen! Dan hebt gij u niet vergist. Wat is er van haar geworden? 't Zelfde als van de anderen, een goed schepsel. Dank zij uw goedheid. Zij is voorspoedig geweest, sedert wij haar hielpen zich te Buenos-Ayres te ves tigen, en haar zaken gaan best. Haar zaak in linnen en manufacturen gaat door voor de beste van de stad, en 't zou mij niet verwonderen al» zij na acht of tien jaar een fortuin verdiend heeft, en zich uit den handel kan terugtrekken, en gij weet, dat een fortuin heel wat beteekent daarginds. Denkt zij niet aan trouwen? In geen geval bij gebrek aan aan- pen van het leger van aartshertog Jo seph Ferdinand vervolgd. Het feit, dat de Russen ook hun posities in het heuvelland Kielce reeds een etmaal geleden ontruimden bewijst wel dat de reactie vau de beslissende zegepraal van het Oostenrijksche leger van Böhm-Ermolli en van het gemengde leger van Mackensen zich reeds in hooge mate doet gevoelen. Het leger van Mackensen dringt den vijand reeds voorbij den weg RawaroeskaZolkief Koelikow in de richting Sokal Kamion- kosStroemilowa naar de Boeg. De Oostenrijkers winnen terrein aan den Dj ester. Hier maakte generaal von Linsingen zich meester van verscheiden over gangen. Een Deen, die aan boord van eeD boot der Oost Aziatische Compagnie in Kopenhagen de vaart door het Kanaal meegemaakt heeft, schildert de door de Engelschen daar getroffen maatregelen in de „Berlingske Tidende" als volgt: Tusschen Dover en Calais is alle ver keer verbodenalleen bestaat er een zeer smalle vaargeul, welke door twee lichtschepen dicht aan de Britsche kust wordt aangegeven. Voor het overige is de geheele waterweg van Dover tot Kaap jGris Nez aan de Fransche kust, een afstand van ongeveer 35K.M. door een net van staaldraad versperd, dat van de wateroppervlakte tot den bodem der zee, op de diepste plaats ongeveer 70 M. reikt. Aan beide zijden is dat draadnet dooreen rij van mijnen op verschillende diepten afgebakend, soodat alle kans totaal is gesloten, dat ergens een vaar tuig aan de oppervlakte of onder water zich een doortocht kan banen. De smalle vaargeul tusschen de lichtschepen wordt dag en nacht door Britsche booten bewaakt, zoodat elke vijandelijke onder zeeër, dat op de westkust van Engeland en van het kanaal wil optreden, ge dwongen is om het Noorden van Schot land te varen. Dit reuzenwerk, zoo vertelt .de Deen verder, is in alle stilte door de Britsche vloot uitgevoerd en het verklaart, dat de Britsche troepentransporten over het Kanaal volkomeu ongestoord heb ben plaats gehad en dat het verkeer tusschen Engeland en Frankrijk voort durend als in vredestijd gehandhaafd kan worden. Voor Dames- en Kinderkleeding is de Firma Taverne De Meere, Hinthamer straat 69, 's-Hertogenbosch, het beste adres voor deze omstreken. Deze zaak is ook des Z ;>ndags van 10 tot 1 uur geopend. lleusden, 30 Juni. Onze stadgenoot de heer Cornelis van Strien, is bij de op 27 dezer door de ge meente Ambachtschool te 's-Bosch gehou den prij8uitdeeling, cursus 19141915, in de 2de klasse bekroond met vijf eerste en een tweede prijs, respectievelijk voor tim meren, vakteekenen, vormteekenen, kennis van courante bouwstoffen, rekenen en pro jectie teekenen. Moge een goede gezondheid het deel zijn en blijven van den gelauwerde, dan ligt eene schoone toekomst voor hem in 't ver schiet. Wij wenschen hem dit van haite toe! Aangezien alleen voor de aftredende leden van den Gemeenteraad een candid a- zoekDe Fransche vrouwen zijn er zeer gezien misschien zal zij er nog wel een maal toe besluiten. Is er verder niets nieuws? Assunto is getrouwd met Mercédès, ge weet wel, dat mooie meisje, dat zoo vriendelijk: „Bueno noche, senor Cabalero" kon zeggen. En Melia Rivolard de ongelukkige? Zeg geen kwaad van haar, waarde Besnou, ik wil zelfs niet weten, wat zij hier op haar kerfstok had, en hoe zij hier leefde, maar ik heb haar daar langen tijd nagegaan en gadegeslagen, en ik ken geen eerlijker, trouwer, dapperder vrouw, dan dat meisje. En wat is zij mooi I Gij moest haar eens zienZij heeft daarginds al twee of drie millionnairs een blauwtje laten loopen. Ik geloof, dat het arme meisje aan een verborgen liefde lijdt, maar dat zij liever zou sterven, dan er voor uit te komen. De oude La Fontaine had dus geen ongelijk, merkte de griffier op. Hoedat? Toen hij schreef, dat men zelfs in een mesthoop paarlen kon vinden. Hier werd het gesprek afgebroken, door het naderen van een open huurrijtuig met twee magere paarden bespannen, dat de groote laan opreed, en waarin een groot forsch gebouwd heer op de verschoten kus sens lag uitgestrekt. Kent ge dien bezoeker vroeg Besnou aan den gewezen kapitein. Neendat is te zeggenlaat eens zien ik geloof toch dat ik hem vroeger wel eens gezien heb. Het rijtuig hield voor het terras stil, de vreemdeling steeg uit, en vroeg beleefd buigend: Heb ik de eer de heeren De Marciiles te zien? Burggraaf Cesar gaf den toekomstigen markies en graaf aan de kindermeid over, en stond op. De bezoeker groette beleefd en vervolgde Ik ben markies De Parsay en wilde gaarne een oogenblik u en uw broeder spreken. Wees zoo goed binnen te komen. Christiaan was weinig veranderd en had tenlijst is ingeleverd, zijn de heeren P. A. van Andel, L. J. Veerman en G. Vos, weder als lid van den raad herkozen. Cl'erkenclam. Door de vrijzin nige, de Antir. en Christelijk Hist, kies- vereenigingen is besloten de candidaturen der aftredende raadsleden te steunen. Vrijdag 1.1. is de heer J. A. Tim mermans, alhier, geslaagd voor het volledig diploma als gemeente-secretaris. Op verzoek van de liberale kiesver. en van eenige arbeiders aan de visscherij, zijn hier ook kaarten voor regeeringsbrood uitgereikt pl.m. 600. Het aantal kaarten geeft niet zuiver de aanvragen weer, daar sommigen meer dan één kaart krijgen, daar ze er verschillende bakkers op na houden (enkelen zelfs zes.) Vrijdag 1.1. is tot Voorz. der Bouw- vereeniging benoemd de heer A. Sigmond en herbenoemd tot bestuurslid, de heer J. Visser Az. Van af morgen zal de postkar buiten dienst worden gesteld en zullen aile posten van en naar hier over Gorcum word an ge- expedieerd. In de Maandag 1.1. gehouden raads vergadering (afwezig de heeren W. de Waard en C. de Graaf), werd den Raad aangeboden eene rekening en verantwoor ding over 1914 door de Gezondheidscom missie en voor kennisgeving aangenomen een adres van den bond van gemeenteveld wachters, houdende een verzoek om duurte- toeslag. Besloten werd een schrijven van de vereeniging „het Groene Kruis" aan de afdeeling daarvan alhier ter hand te stel len (dit schrijven liep over het ontsmetten van leer- en leesboeken.) Ten slotte besloot de Raad tot goedkeuring van eenige af- en overschrijvingen op den dienst 1914. Gisteren zijn tot candidaten gesteld /oor leden van den gemeenteraad de af tredende leden W. Kieboom, K. de Boon, T. de Klerk en de heeren C. Baggerman Bz. en A. Paans Lz. iliulcl- De heer A. N. Opstel ten on derwijzer aan de Christelijke school alhier, is ingang September in gelijke betrekking benoemd te Amersfoort. Het acht-jarig zoontje van v. d. S., hakte zich Zaterdag zoodanig in den wijs vinger der linkerhand, dat het bovenste lid er bijna af was. lBcneden-Langstraat. De hooioogst is in vollen gang eD verloopt tot heden onder zeer gunstige omstandigheden. De opbrengst is zeer middelmatig, zoodat er ,bij het prachtig winnen reden is tot te vredenheid. Uit den aard der zaak is er van den hooihandel thans niet veel merk baar, maar aanvankelijk wordt er in ver band met de hooge pachtprijzen van een lagen hooiprijs gesproken. Er wordt slechts f 15 a f 16 per 500 k.g. geboden. ïlclVerkcil. Vrijdag 1.1. werd in het Landeke een paard van G. Scherff, te Sleeuwijk door het onweêr getroffen en gedood. Gravcmoer. Ter vervanging van den heer Jhr. Bosch van Drakesteijn, die naar het buitenland vertrok, is als be stuurslid van de Tuin- en Landbouwver- eeniging benoemd de heer Voorbeijtel. Meeuwen. De heer A. Rombout, lid van den Raad, Ambtenaar van den Burgerlijken stand der gemeente Haarlem mermeer een oud inwoner van het dorpje Meeuwen is benoemd en j.l. Vrijdag be- eedigd tot griffier plaatsvervanger bij het Kantongerecht te Haarlemmermeer. Sprung;. Tot onderwijzers aan de Chr. School alnier, zijn benoemd de heeren M. Geertsma te IJmuiden en J. W. Nieu- wenhuizen te Sprang. Bij F. alhier, ontstond door hetgas- confoer begin van brand. Gelukkig werd nog altijd de gespierde herkulische gestalte met de vriendelijke, zachte trekken, en eerlijke, goedhartige oogen van vroeger jaren. Hij was in den rouw en toen hij in het salon met de beide broeders had plaatsge nomen, begon hij Misschien komt mijn bezoek u onge legen, maar ik acht het mijn plicht naar u toe te komen. Drie maanden geleden is baron Maxime Raynaud gestorven Dat wist ik, zeide Jan De Marciiles. Ik ben zijn schoonzoon, sedert twee jaar, en ik heb een dochtertje, iets jonger dan het kleintje, dat zooeven op uw knieën speelde, mijnheer. De baron heeft mij voor zijn dood alles bekend. Reeds voor ons huwelijk had Marcella, gedreven door haar eerlijk hart, mij medegedeeld wat haar omtrent zijn verleden bekend was. Nu kom ik u dank zeggen voor de kieschheid, waar mede ge zorg gedragen hebt, om de eer niet te compromitteeren van een familie, die nu de mijne geworden is. De waardige wijze, waarop de woorden gesproken werden, roerde Jan De Marcii les tot in het diepst van zijn hart en Chris- tiaan vervolgde: Aan het sterfbed van den baron nam ik de verplichting op mij, u uitzijn naam te komen vragen om te vergeven en te vergeten. Ge waart toen echter in Ameri ka, ik heb uw terugkomst afgewacht, en kom u nu de hand, een eerlijke, onbevlekte hand, dat zweer ik u, bieden. Gij zijt gru welijk beleedigd, maar ook genoeg gewro ken! Waarom zouden wij de ellende van den haat op onze kinderen overdragen Hoe viel er op zulke woorden anders te antwoorden, dan met een stevigen hand druk, die het verleden dan al niet uitwis- schen dan toch begraven zou. Den volgenden dag wachtte Marcella Raynaud ha^r echtgenoot aan het station Mont Parnasse in een zwart" coupé op. -r- Is het afgeloopen? vroeg zij. Hij boog toestemmend. Wat hebben ze geantwoord Niets! Zij hebben mij met een traan in het oog de hand gedrukt. Het zijn edele mannenen met den arm om de tengere gestalte zijner vrouw vervolgde hij het nog bijtijds bemerkt en kon men het vuur dooven. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn bij zekere P. v. d. H. aan de Kat- testeeg de sjelotten en peulen uit zijn tuin gestolen. Ook bij zekeren de R. aan het Oosteinde zijn de sjelotten weggehaald. Van de dieven geen spoor. Veeil. Bij het onweder, dat Vrijdag middag boven deze gemeente woedde, sloeg de bliksem in de woningen van G. van R. en L. S. Stukken van dea muur werden vernield, doch overigens werd geen schade aangericht. Zaltbominel- In de Vrijdag 1.1. ge houden gemeenteraadsvergadering kwam een actueel onderwerp aan de orde, dat wij in zijn geheel weêrgeven: De heer Kaasjager vraagt of spoedig tege moet kan worden gezien het verkrijgbaar stellen van goedkoop varkensvleesch, zooals reeds in vele gemeenten geschiedt. Spreker meent dat evenals het verkrijgbaar stellen van goedkoope vi eh (dat helaas al weer tot 't verLden behoort), goedkeoper brood, ook goedkooper varkensvleesch een zeer groot gemeentebelang is. Spreker vraagt daarom aan den voorzitter of er reeds iets in die richting is gedaan en met welke re sultaten. De voDrzitter antwoordt, dat B. en W. hunne volle aandacht aan die zaak hebben gewijd en daarbij op vele moeilijkheden zijn gestuit. Het invoeren van geslachte var1 kens'in dezen warmen tijd niet aan te i'aden, en van levende varkeDS moet gedurig J minstens een aantal van 20 stuks genorn/«n worder B. en W. hebben zich nu met enkeie bv tengemeenten in verbinding gesneld omie- zamentlijk het verplichte aantal fo neraen en hoopt hiermede te zullen slageü. De heer Kaasjager dankt den voorzitter voor diens inlichtingen en hoopt dat spoe dig een gunstig resultaat mag bereikt worden. Raadsvergadering gehouden te Sprang, - den 26 Juni 1915. Tegenwoordig alle leden (1 vacature). Na opening der vergadering en goedkeu ring der gelezen notulen, deelt de Voor zitter mede dat is ingekomen een dankbe tuiging van de Hulpkas van Patrimonium voor de toegekende subsidie over 1915. Aan de orde is een voorstel tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1914 en 1915, welk voorstel met algemeene stem men wordt aangenomen. Punt 2 der agenda: benoeming van een armmeester in de vacature Vos, wordt op voorstel van den Voorzitter aangehouden tot de volgende vergadering. Hierna wordt het schoonhouden der schoollokalen voor het tijdvak 1 Juli 1915 1 Juli 1916 weder opgedragen aan de Wed. C. Boer voor f 40, Niets meer aan de orde zijnde, wordt hierna de vergadering gesloten. SSurgeriyke Stand. Heusden, van 2229 Juni. Overleden: Elisabeth van Baard wijk, 77 j., huisvrouw van J. van den Besselaar; Wilhelmina Maria Leijgraaf, 77 jwed. van A. Mijs. Werkendam, van 18 tot 25 Juni. Ondertrouwd H. A. voor den Dag, 31 j. en G. C. van Drunen, 27 j. Getrouwd; A. van Os, 32 j. en B. Versluis, 31 j. Geboren Andries, z. v. C. Hartmes en Chr. W. van BerchumAdriana Cornelia, d. v. J. A. Paans en A. M. van Vugt; Pieter Cornelis, z. v. A. Vos en A. W. MouthaanHubrecht, z. v. J. Pruissen en L Koman. Het verledene joeg u schrik aan welnu vrees niets meer, het is dood en be graven. Angstig als een gewond vogeltje vlijde zij zich tegen hem aan. Gij zijt goed en edel, fluisterde zij, gij zijt groot. Neen, was het eenvoudige antwoord ik heb u lief. Weer is een jaar voorbijgegaan. Boissy verrijst uit zijn puinhoopen, en zijn asch is evenals de uitgebluschte haat naar de vier windstreken verstrooid. Met open handen verspreiden de heeren De Marciiles weldaden om zich heen, en markies De Parsay volgt hun voorbeeld. De piasters van Don José Cavero worden in aalmoezen omgezet en het groote in komen van zijn goederen daalt/ als een bevruchtende regen neder, op alles wat daarop leeft en werkt, terwijl de millioenen van baron Raynaud volgens den wensch van den stervende, door de teedere handen zijner dochter, overgegaan zijn in die der armen en onterfden, en zijn naam nu even zeer gezegend wordt, als hij vroeger gehaat en gevreesd werd. Vrome handen strooien bloemen op de graven van de slachtoffers van een zondige liefde, een liefde die door alle eeuwen zoo veel kwaad in de wereld heeft gesticht. En daar ginds in de onmetelijke vlakten der maagdelijke streken te midden van den weelderigen plantengroei der tropen, onder de koesterende stralen eener zuide lijke zon, vergeten de vrijwillige banne lingen de kwade dagen van vroeger, bemin nen en werken en zenden van tijd tot tijd eeu herinneriug en een groet naar de kusten van een dierbaar vaderland. EINDE.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2