Keuken-Werkmeid, GGD Nette DIENSTBODE, DS loop teste Rogge en toer. Eei groote en eeie HET NIEUWSBLAD Notaris JANSEN verkoopen Uitper L. J VEERMAN Mei in alle soorten Mtóerswara, Comestibles ea aanverwante Artikelen. op Maandag 12 Juli 1915, TE HUUR: Agent A. D. BAAIJENS te Herpt. een Zwartbonte Pink, Onderlinge Boeren -Brandwaarborg Maatschappij, herkozen, de h.h. J. Burghout. Jac. de Haan en B. van Merebergen. O lessen. Bij de op 29 Jnni jJ. al hier gehouden verkiezing voor 2 leden van den raad, zijn de aftredende leden J. C. van Eeten en P. Nieuwenhuizen, bij enkele candidaatatelling als zoodanig herkozen. 's-Gravemoer. Het bestuur van het water-chap „de polder van 's-Grave- moerheeft tot sluiswachter benoemd A. Mouthaan. De weleerw. heer ds. P. van Hoven te Krimpen aan de Lek, heeft voor het be roep der Gereformeerde kerk alhier be dankt. Genderen. Aangezien twee can- didaten zijn gesteld, n.l. de heeren G. van der Beek en J. v. d. Heuvel, ter vervanging van de twee aftredende leden, zijn boven genoemde heeren tot leden van den Raad dezer gemeente benoemd. Aan het hulptelegraafkantoor zijn behandeld gedurende de maand Juni 111 stuks. Herpt. Met de pluk der zwarte bes sen is heden een begin gemaakt. Men be taald 20 a 22 cent per pond. De opbrengst is goed. In de aardappelvelden begint men reeds op vele plaatsen de gevreesde krul- ziekte waar te nemen. kaatsheuvel- Aan het postkan toor aJhier is in het jaar 1914 omgezet de somma van f 973753.43. De aftredende gemeenteraadsleden, M. Zacht, A. van Kuijk, C. Roesten berg en A. Verster, zijn bij enkele candidaatsteiling herkozen. In onze gemeente werden circa 1400 broodkaarten uitgereikt, voor den duur van 1 maand. Loonopzand. Door de handboog schutterij „Saira Salm", gevestigd bij den heer G. Wijtvliet alhier, zal op25Julia.s. een groot nationaal concours gegeven wor den. Uitgeloofd worden: 1 gouden en 14 ver guld zilveren medailles. Afzonderlijke gelegenheid zal er bestaan tot het schieten om geldprijzen. Raaiiisdonkveer. Naar wij ver nemen is de directie der Zuiders toomtram- wegmaatscbappij voornemens een los- en laadplaats aan te leggen, op Keizersdijk nabij het Postkantoor. Door de firma P. H. Kommers, wordt thans flink gewerkt aan de 80 cM. ver hooging van den straatweg Oosterhout R'veer, waardoor overstrooming en stilstand van verkeer zullen worden uitgesloten. Sprailjf. Onze vroegere dorpsgenoot de heer A. Verhoeven, civiel-ingeaieur te Middelburg, is benoemd tot ingenieur. In deze gemeente zijn ruim 300 brood kaarten uitgegeven. Waalwü k. De vrij willige landstorm- afdeeling „Waalwijk" is thans officieel er kend. W eldra worden uniformen en wapens verstrekt. Tot commandant is benoemd luitenant Nuijten. Voor het eerste gedeelte van het No tarieel Staatsexamen is geslaagd de heer F. J. Spijkerman alhier. BBurgerlfjke Stand. Heusden, van 28 Juni—6 Juli. Geb0ken: Douwe Nicolaas, z. v. Dou- we Nicolaas Visser en Stijntje Visser; Henriëtte Gerdina Theodora, d. v. Ge- rardus Cornelis van Selts en Johanna Maria Coppen. Overleden: Stijntje Visser, 37 j., echtg. van Douwe Nicolaas Visser. Genderen, over de maand Juni. Geboren: Jan, z. v. P. Colijn en M. Colijn; Koosje Elisabeth, d. v. M. J. Mouthaan en O. D. Walraven; Johan nes, z. v. P. Vos en M. Bouman Cor nells Jan en Jan Cornelis, z. v. D. van Gammeren en K. van Helden. Werkendam, van 25 Juni tot 2 Juli. Geboren Krijntje, d. v. S. van der Pijl en J. H. de Vries Anna Francina, d. v. G. Ippel en N. Hakkert. Overleden: T. Damen, 87 j. Almkerk, van 16 tot 30 Juni. Ondertrouwd: D. de Ruijter, 23 j. en A. Donkersloot, 22 j. Getrouwd: L. van Haaften, 30 j. en A. Kant, 28 j.L de Graaf, 19 j. en M. Wijnands, 24 j.N. Swart, 49j.en J. van der Sluijs, 36 j. Geboren Jenneke, d. v. A. van Mas- trigt en M. de Ruijter; Arie, z. v. P. A. Nieuwenhuizen en J. BosCornelia, d. v. J. Romijn en M. van Mastrigt Jacoba, d. v. D. v. d. Mooren en W. E. KagelingMarinus, z. v. C. Roubos ien A. van Drunen. DeWerken en Sleeuwijk, van 18 Juni tot 2 Juli. Ondertrouwd: J. Verhagen, 43 j. en J. A. van Arkel, 38 j.; J. A. van de Werken, 28 j. en B. Pellikaan, 26 j. Getrouwd: B. van Noorloos, 36 j. A. de Vries, 29 j. Wijk c.a., van 18 tot 24 Juni. Getrouwd M. Bax, 27 j. en J. Nieuw koop, 22 j. Andel, over de maand Juni. Geboren Arie, z. v. G. de Fijter en N. de FijterNicolaas. z. v, P. van Rijswijk en W. PellikaanHuibert, z. v. H. van Andel en G. J. van Noorloos Geertruida, d. v. J. den Dekker en T. Y. d. Vliet; Peter, z. v. G. van Andel en A. C. Kramer. Overleden A. van Sitteren, 8 m. J. Kramer, 23 j. Giessen, over de maand Juni. Getrouwd G. 't Hooft, 29 j. en G. van Willigen, 46 j. Geboren Gerdina, d. P. Groenen- berg en H. Duister. Overleden W. Tak, 77 j., wedn. van J. Jungerius. 's-Gravemoer, over de maand Juni. Geboren: Wilhelmina, d. v. A. Mel- sen en D. Mouthaan. Overleden C. van Eerssel, 82 j., echtgenoot van C. de Geus. Rechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 1 Juli 1915. Openbare dronkenschapJ. V., te Almkerk en A. J. V., te Werkendam, beiden f 5 of 3 d.A. v. D-, te Hank, f 10 of 3 d. Loopen op beplant landA. C. d. H., te Werkendam, f 3 of 2 d.G. J. L., te Babiloniënbroek, K. J. M. v. D. Jz. en K. v. D. Wz., te Wijk, f 5 of 3 d. J. v. d. H., C. van O. en D. C. G-, allen te Werkendam, ieder terug aan de ouders zonder straf. Uitgraving niet behoorlijk verlichten J. B., te Veen, f 15 of 5 d. Overtreding Prov. Wegenreglement: P. M. V., te Veen, f 1 of 1 d.J. B., te Aalburg, f 0.50 of 1 d. Overtreding jachtwet: W.- van W., te Genderen, f 5 of 3 d. Overtreding visscherijwetM. V., A. T. en A. T., Ie Veen, (in alle drie zaken de peur verbeurd verklaard en vernie ling bevolen) no. 1 f 3 of 2 d.no. 2 en 3 f 10 of 5 d.F. T., te Heusden, (wargaren verbeurd verklaard), f 3 of 2 d. Visschen in verboden tijd C. J. v. R., te Werkendam, vrijspraak. Overtreding trekhondenwetS. V., te Veen, 3 X f 2 of 3 X 1 d. Rijwiel zonder bel: C. v. d. M., te Almkerk, f 2 of 2 d. Rijwiel zonder licht: J. O., te Haar steeg, M. V., te Veen en C. v. d. M., te Genderen, f 5 of 3 d.A. d. B., te Drunen, f 4 of 2 d.J. d. H., te Lage Zwaluwe, f 6 of 3 d. Overtreding leerplichtwet: G. M. d. J., te Woudrichem, f 10 of 3 d. Overtreding Politie Verordening van Werkendam, J. van O., te Werkendam, f 3 of 1 d.P. C. van O., te idem, f 3 of 1 week tuchtschool. Kinnenland. Aan de voorgenomen uitzending van een Nederlandsch Hospitaalschip, 't welk ten doel zou hebben de oorlogs redding op de Noordzee, kan geen ge volg worden gegeven, aangezien de goedkeuring der oorlogvoerende mo gendheden ontbreekt, en deze niet ge neigd zijn, dit schip als neutraal te beschouwen. Particulieren hadden daarvoor reeds een bedrag van 300.000 gulden gega randeerd. Mej. de wed. A. L. de Oude, geboren Kortense, te Renesse, vierde Vrijdag haar lOleu geboortedag. Gehoor en ge zicht laten veel te wenschen, maar de oude dame geniet nog een vrij goede gezondheid. Zaterdagavond is te 's Hage door een auto een oude vrouw aangereden. Zij bleek aan hoofd en borst verwond te zijn, en is in het Gemeente-ziekenhuis over leden. Haar identiteit heeft men nog niet kunnen vaststellen. Omtrent de rogge voor den aanstaan den oogst, schrijft de D. Ct Vernomen wordt, dat vanwege het Ministerie van landbouw, nijverheid en handel een drietal circulaires zijn ver zonden, en wel één aan de colleges van van burgemeester en wethouders, een aan de besturen der landbouwvereeni gingen en een aan de graanhandelaren. Naar aanleiding van het besluit van den Minister van landbouw enzom bij wijze van proef den oogst voorloo- pig niet in beslag te nemen, behelzen die circulaires wenken ter voorkoming van een algemeene toepassing van vee- voedering met rogge en van opdrijving van den prijs van rogge en roggebrood. Mais zal in voldoende hoeveelheid tegen matige prijzen kunnen worden geleverden verder zal de regeering o. a. door voortzetting van het invoe ren van buitenlandsch? rogge den rogge- prijs binnen bepaalde grenzen trachten te houden. Het uitvoerverbod van rogge blijft gehandhaafd, zoodat de totale hoeveel heid rogge in ons land zal kunnen worden verbruikt. Vertrouwd wordt, dat de landbouwers en graanhandelaren in de thans door den minister genomen maatregelen aanleiding zullen vinden, om zich aan de wenken van den minister te houden, dus niet meer dan noodig rogge voor veevoeder zullen bestemmen en de prij zen binnen bepaalde grenzen zullen houden, opdat de minister niet genood zaakt zal zijn tot dwangmaatregelen ten aanzien der rogge over te gaan. De heeren J. W. Krtiyt, Herv" predi kant te Gennep en H. W. Everaars, respectievelijk voorzitter en secretaris van den Bond van Christen-socialisten, zeggen namens dezen bond in een adres aan de leden van de Tweede Kamer: dat zij kennis hebben genomen van het wetsontwerp tot nadere regeling van den landstorm enz., ingediend door den minister van oorlog, den minister van marine en den minister van binnenl. zaken van oordeel, dat door alle maatrege len ter versterking en uitbreiding van de Nederlandsche weermacht, de oor logsdrift in ons volk wordt opgewekt en bevorderd, te meer daar deze reeds in enkele kringen duidelijk aan den dag is getreden bovendien er van overtuigd, dat de wijze, waarop men thans van regeerings- zijde de nationaliteit wenscht te hand haven, een verderfelijke imperialistische gezindheid bevordert, en voor het waar achtig internationalisme, gelijk dit uit de beginselen van het Christendom, volgt, allerschadelijkst is waarom zij dringend waarschuwen deu door de regeering aangewezen weg niet te betreden, en de leden van de Tweede Kamer aansporen dit wetsont werp te verwerpen. De vergadering van de Tweede Kamer op Dinsdag 13 Juli a s. zal aanvangen des namiddags te 1.30 ure. Ingediend is het aangekondigde wets ontwerp tot verhooging van de Oorlogs- begrooting 1915 (buitengewoon crediet van f 90 millioen). Met genoemd bedrag van f 90 mil lioen wordt verhoogd de post „uitgaven voortvloeiende uit het buitengewoon onder de wapenen roepen van de dienst plichtigen der militie en van de land weer en uit alle verdere maatregelen, verband houdende met de buitenge wone omstandigheden, die tot dat on der de wapenen roepen hebben geleid welke post mitsdien wordt gebracht op f 140 millioen. Bovendien wordt een verhooging met f 22.500 gevraagd van den post „geheime uitgaven", welke daardoor wordt gebracht op f 25 000. Met het eerstgenoemde crediet ver trouwt de minister van oorlog, bij voortduring van de buitengewone om standigheden en de daaruit voortvloei ende uitgaven tot het einde van Sep tember te kunnen voorzien. Met zekerheid kan worden verklaard dat op dit oogenblik over het reeds toegestane crediet reeds ten volle is beschikt. De Koningin zal den eersten steen leggen voor het nieuwe Raadhuis te Rotterdam. Deze plechtigheid heeft plaats Donderdag 15 Juli. Op dienzelfden dag zal H.M. gevolg geven aan de uitnoodiging van gecom mitteerden tot de zaken van de Neder- duitsche Hervormde Gemeente en de godsdienstoefening bijwonen, welke on der voorgang van dr. J. R. Callenbach zal plaats hebben ter inwijding van de Groote kerk na de uitgevoerde restau ratie. In den toestand van het Tweede Kamerlid mr. Troelstra is nog zoo goed als geen verbetering waar te nemen. Naar wij vernemen bestaat het voor nemen bij den heer Troehtra om tot herstel van gezondheid naar Zwitser land te gaan. De grenswacht en de kommiezen hebben te Buurse onder Haaksbergen vijf paarden in beslag genomen, die over de grens zouden worden gesmok keld. Twee der geleiders, zekeren B. en 't V. uit Enschede, werden gesnapt drie anderen wisten te ontkomen. Gedeputeerde Staten van Utrecht stel len aan de Staten voor, als aandeel in de kosten van een nader voorbereidend onderzoek betreffende een centrale drink watervoorziening in Z.-Holland, N.-Hol- land en Utrecht van 't ontwerpen en uit werken van definitieve plannen daar omtrent op de grondslagen van het desbetreffende rapport van het rijks bureau voor drinkwatervoorziening, een bedrag uit de provinciale middelen beschikbaar te stellen als renteloos voorschot van ten hoogste f 3237. Marktberichten. deerd versche inl. hoender-eieren, wtórvoor werd besteed van f0.93 tot f0.95 perK.G. Waalwijk, 2 Juli. Op de veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. Kalfkoeien van f 000.tot f000.Kalf- vaarzen van f 000 tot f 000 Biggen aangevoerd 20 stuks. Prijzen van f 13.tot f 18. Prijs der boter van f 1.38 tot f 1.60 per kilo. Aangevoerd 265 kilo. Verder nog 2830 eieren. Prijzen van 5 tot 6 cent. Jonge hanen f 0.31, oude hanen fl.00 0.oude kippen f 1.001.95, konijnen f 0.41 27 stuks Gedurende de afgeloopen werk werden, naar men aan de „N. R. Ct." meldt, op de Beneden-Waal gevangen te Gorinchem 22 zalmen, wegende van 1 tot 23 pond, 6 schotzalmpjea wegende van 2 tot 3 pond; te Woudrichem 134 zalmen, een partij snoek, baars, bliek voorn, zeelt en paling; te Brakel 30 zalmente Haaften 50 zalmen te Ros8um 14 zalmen; te Hurwenen 7 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be steedde men voor de zalm f 0.97f 1.23, schotzalm f 0.70f 0.80, alles per pond, te Woudrichem gold de zalm f 1.16f 1.40, snoek 1830 cent, baars 1424 ct., bliek 1219 ct., voorn 4 tot 6 ct., zeelt 2032 ct. en paling 23 tot 50 ct., alles per pond. Handel vlug. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 2 Juli 0 91 M. 0.20 M. 4- N.A.P. 3 0.86 0.08 4 0.79 0.19 :5 0.99 0.15 Waterhoogte Maastricht (brug) 5 Juli 0.66 M. beneden 0. 6 0.66 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 5 Juli 2.31 M. boven 0. 6 2.45 Advertentiën. I)e Ondergeteekende betuigt zijnen hartelüken (lank voor de blijken van belangstelling, door en bij zijn herstemming tot Raadslid ondervonden. K. DE BOON. Werkendam, 7 Juli 1915. Mevrouw BEELAERTS VAN BLOK LAND te Wassenaar bij Den Haag, vruagt met 1 Aug. a.s. eeu eenvou dige P.G., v. g. g. v. (liefst buitenmeisje), die flink en netjes kan werken en een eenvoudige burge pot kunnende koken. Brieven onder letter B aan het Bu reau van dit Blad. ciiivii i u; 1 Aug. of later op een dorp (Land van Altena), eenv. k. koken en netjes werken P. G., boven 20 jaar, met hulp van Dienstbode. Fr. br. lett. B, Bur. dezer Courant. sedert Dinsdag 15 Juni, uit de weide in de Slagen onder Veen, op de hoorns gemerkt I. BB. Zij, die hierom trent inlichtingen kunnen geven, worden verzocht daarvan kennis te geven aan J. BLANKERS te Veen. Hunne moeite en kosten zullen worden beloond. te Waalwijk, zal namens de Heeren TIMMERMANS q q. aldaar, v.m. 10 uur precies, op de Achterste Hoeve onder Loon-op-Zand aaneengesloten of afzonderlijk, beiden met dubbele Zolders. Uitstekend als bergplaats voor Man denmakers, enz., dicht bij de aanleg plaats der stoombooten. Te bevragen bij den Uitgever van dit blad. beregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. j" Van Heusden op Maandagmorgen naai Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis Alfen, Oudshoorn, Woubragge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W", Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande dienster» in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wiihel- minaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. gevestigd te ZWOLLE. Koninklijk goedgekeurd. Vol. waarborgkapitaal f 100.000.00. Directeur: JASPER WARNER. Bovengenoemde Maatschappij verze kert c. Gereedschappen en machines, diens tig aan landbouw en veeteelt; De jaarpremie bedraagt naar gelang van bouwaard en bedekking slechts van f 1,50 tot f 2,50 per duizend verzekerde waarde benevens 40 cent administratie kosten en eene geringe verhooging in het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt op coöpera tieven grondslag, 70 procent van de winst wordt jaarlijks ten bate der ver zekerden opgelegd. Door hare inrichting «le voordeeligste. Leeft den meest solieden waarborg. Vraagt inlichtingen bij den voor het Land van Heusden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is in HeusdenWijk, Aal burgVeenAndelWerkendam, Alm kerk, Nieuwendijk, MeeuwenBussen, Babiloniënbroek, Eethen, Drongelen, Bender en, Sprang, Vrijhoeve-Cappel, 's-Brevelduin-Capelle, Raarrisdonk(vcer) s-Bravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. - UAAllOH: de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS draagt conditiën! Telephoon 9. Drietrompetterstraat, HEUSDEN. Heeft steeds voorhanden: ALLE SOORTEN GROENTEN IN BLIK. Verder Salm, Kreeft, Sardines, Lunch- tong, Gesneden Ossetong, Garnalen, Galantine de Vau, Veaugras Presse, Paling in Celei, L?ver Pastei, Ansjovisch. SOEPEN. Londonderysoep, Schild padsoep, Oxtialsoep en Groentesoep. Alle soorten Hollandsche en Engelsche Jam. Bouillon, Soja en Kerry, Koffie Extract, Capers, Truffels, Sehampignons, Vruchten op Sap, Verkade's Koek en Beschuit, Verkade's Nacht- en Theelicht, enz. Minzaam aanbevelend. ROT1ERDAM, 6 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 529 vette runderen702 magere dito, 230 vette en graskalveren, 506 nuchtere kalveren21 sehapen of lammeren, varkens, 175 biggen. Be prijzen maren als volgt: runderen le kwaliteit 105, ie he 96 cent, kalveren le he. 120 ie ho 110 et. schapen le he. 80. ie hg. 66 et. vette varkens 98 a 94 et. lieht soort 92 et. per kilo. Nuehtere fokkalveren f 25.a 35.00 idem. voor de J slacht 10. - 20 00 Biggen f 2.00 a 2.20 per week. WERKEN BA M. De zetting der boter is deze week op de markt 75 ets., in de winkels dus 80 ets. per half kilo. Eieren f 1.40 de 26 stuks. SLEETJWIJK. Be zetting der boter bedraagt 83 et per half kilo en die der eieren f 1.50 de 26 stuks. OOSTERHOUT, 6 Juli. Boler f 1,58 a 1,60 per Kg Eieren f 0.20 en 0,22 de 4 stuks BESOOIJEN6 Juli. Be prijs der Boter was heden f 1.60 f 1 68 per Kilo. Aangevoerd 150 K.O. Eieren 6 a 6l/2 et per stuk. 1 's-Bosch, 2 Juli. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 53847 gegaran Amsterdam, 2 Juli. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 5,65 a f 8,00; Eendeieren f 5,50 a f5,90 per 100 stuks; Ganseieren f,00 per 100 stuks; Aanvoer 40903 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 6 20. a. Boerenbehuizingen, gebouwen en hooibergen etc.; b. Meubilaire-, lijf- en andere roerende goederen; d. Runderen, paarden en ander vee, ook tegen hemelvuur in't open veld zonder premieverhooging; e. Koren, hooi en veldvruchten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3