Bestuur der Domeiuen. Het Nagras Haver, Tarwe en Gerst. openbaar te verkoopen NETTE DIENSTBODE, HAVER TE KOOP. Uiterwaardsch Nagras. Hotel JAN GEERTZEN. J. ELEKM, Voor Zangverenigingen. publiek verpachten: vak Hagoort-Drongelsche Veer, De Notaris J. J. VANDERKAADEN Donderdag 22 Juli 1915, 6% H.A. HAVER, TARWE, GERST, onder Almkerk. Ongeveer 2 H.A. beste Haver, Agent A. D. BAAIJENS te Herpt. Notaris VAN GENDT, te Heusden, 3 perceelen fijne Handperen, De vroege Peren van 60 Boomen, Donderdag 22 Juli 1915, publiek verhuren: HET NAGRAS a Jaiisstr. 's-BOSCE Handel in alle soarten Mitaierswaren, Comestibles en aanrarate Melen. Havenstraat 5 (natiij liet station) 's-Boscli Firma Klein Abrahamson, Vierstemmige Psalmboeken, ingenaaid, half linnen, f 1.85. Idem, ingebonden, half leer, met vergulden titel, f 2.10. L. J. VEERMAN - Botermarkt 0 69 en 70 - Heusden. op Maandag 26 Juli 1915, Militair wenscht privaat les te geven, Onderlinge Boeren-Brandwaarborg Maatschappij, Vol. waarborgkapitaal f 100.000.00. publiek verkoopen, Notaris J. M. C. PAAP onder Woudrichem en Sieeuwijk, Restauratie den geheelen dag. STALLING voor AUTO'S, FIETSEN, PAARDEN en RIJTUIGEN. Aanbevelend, JAN GEERTZEN. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, ADVIES en BIJSTAND Zondags na 1 uur kantoor gesloten. Geregelde Stoonibootdiensten Open Rijstuin 4b. Rotterdam. Telef. Intere. 8928. Handelaars, Expediteurs, Gommissionnairs. Groenten, Fruit, Aardappelen en Ajuin. nieke eenheden gegroepeerde reserved Over het tempo der beweging blijft uiteraard nog onzekerheid bestaan. Ten eerste is niet bekend, hoeveel landstormmannen van elke lichting voor den dienst geschikt zullen worden be vonden. Het is toch de bedoeling, ook voor dezen landstorm de militaire keu- ringseischen te stellen in verband waar mede het ontwerp in dien zin gewijzigd is, dat voormaals voor de militie afge- keurden worden uitgesloten. Ten tweede zijn aantallen instruc teurs, kleeding en uitrusting, organisa tie van de uitvallende landweersol daten, aanmaak van munitie, invloed rijke omstandigheden, waar over echter in het openbaar niet kan worden ge sproken Zooveel is evenwel zeker, dat als eenmaal alle landweersoldaten door landstormmannen zullen zijn afgelost, er nog veel mannen zullen zijn, waar over nog niet is beschikt. De regeering heeft dan ook geen bezwaar gezien, tegemoet te komen aan het verlangen van verschillende leden, om een grens te trekken, die voorhands niet zal wor den overschreden al treft baar ook het gemis van vertrouwen, dat uit dit verlangen spreekt. Het ontwerp is mits dien zoo gewijzigd, dat de bevoegdheid tot oproepen niet verder zal strekken dan tot hen, die voor 1916 het 30e levensjaar niet zullen hebben volbracht. De 30 tot 40-jarigen zullen echter op de landstormregisters worden inge-1 schreven, om eerst na nadere toestem ming van de Kamer landstormplichtig te worden. Deze wijziging, die de strek king van het ontwerp niet aantast, zal ongetwijfeld in ruimen kring bevredi ging schenken. Het blad besluit met den wensch, i dat het forsche ontwerp, thans aan de Kamer voorgelegd, zijn weg naar het Staatsblad met spoed moge vinden. machtig té worden" Weldra waren een paar diertjes gevangen en toen bleek dat het geen „kanarievogels maar jonge musschen waren, die door een „grap penmaker" waren geel geverfd. De minister van landbouw, nijver heid en handel brengt ter algemeene kennis, dat voorloopig weder vergun ningen tot uitvoer van levende schapen zullen worden verleend. Belanghebbenden hebben zich te dier zake te wenden tot de commissie in zake de voeding van mensch en dier, Amaliastrrat 2, te 's-Gravenhage. „Het Volk" verneemt, dat de ver moedelijke dader van den belangrijken diefstal, die kort geleden in de villa van minister Treub gepleegd werd, door de politie opgespoord en ingere kend is. Het moet een melkslijter zijn, die door achteruitgang van zaken in wanhopigen toestand verkeerende, tot het plegen van den diefstal over ging. Te Baarn hebben drie kinderen van wie het oudste een meisje van 17 jaar is, inbraak gepleegd in een woning waarvan de bewoners tijdelijk afwezig waren. Na zich aan eieren, kaas en bier tegoed te hebben gedaan, hebben ze verschillende gouden voorwerpen meegenomen. Het oudste meisje heeft in korten tijd reeds tweemaal inge broken. Het Volk (S.D.A.P.), dat eerst wei felde, kiest thans tegen het gewijzigd Landstormontwerp partij „Het valt niet te ontkennen, dat de nadere toelichting, die de memorie van antwoord geeft, zekere gerustheid wekt aangaande de bedoeling der regeering. Daarentegen heeft het wetsontwerp zelf, in opzet en uitwerking, zijn tweeslach tig karakter behouden, en ook van deze dubbelzinnigheid vindt men in de nadere toelichting maar al te veel de sporen 'erug. De hoofdbezwaren die wij hadden tegen het ontwerp, zijn niet wegge nomen wij vreezen, tot het einde toe onze oppositie te zullen moeten vol houden. En verder De Regeering hinkt op twee gedach ten. Zij gebruikt dezelfde fanfaronnades als de journalisten en publicisten die het land voorwaardelijk of onvoorwaar delijk in den oorlog willen sleepen en dat ter verdediging van een plan, om geleidelijk, gematigd, bedachtzaam, eenige tienduizenden landstorinmannen te oefenen, in afwachting van wier af richting de lichting 1916, die reeds voor vervroegde inlijving is aangewezen, voorshands thuis zal blijven. De Regee ring wil elke vier maanden maar een betrekkelijk kleine ploeg van landstorm mannen oefenen, en dient daarvoor een wetsontwerp in, waarin de aanhef luidt, dat van alle landstormplichtigen ge wapende dienst moet kunnen worden gevorderd. Deze houding moet onvermijdelijk onrust en agitatie wekken naar alle kanten, zij is niet in het belang van de handhaving der neutraliteit en onaf hankelijkheid op dezen weg de Regee ring te volgen, achten wij niet verant woord te minder, omdat het ontwerp, tot wet verheven, geen uitdrukking zou geven aan de geleidelijkheid, de mati ging, de bedachtzaamheid, maar eerder de wettelijke formuleering van de fan faronnades moet heeten." Dezer dagen is bij een compagnie Jagers te Monster (Z.-H.) typhus ge constateerd. Zondag zijn vijf militairen overgebracht naar het militair hospi taal te Den Haag. Woensdag zijn alle manschappen der aangetaste compagnie met een anti typhus-serum ingeënt. Voorloopig zullen geen verloven meer aan militairen van deze compagnie worden verleend. Er zal een kamp be trokken worden ter ontsmetting van de kwartieren waarin zij tot heden waren ondergebracht. Bij den vreemdelingendienst op het hoofdbureau van politie te Rotterdam zijn gebracht drie Russische krijgsge vangenen, die 4 weken geleden uit het gevangenenkamp te Stendal zijn ont vlucht en bij Diepenheim over de gren zen zijn gekomen. Zij waren in burger- kleeding. Het comité van het Roode Kruis van België in Nederland heeft vanwege een vrijgevigen weldoener die onbekend wil blijven eene som van 15000 frank ontvangen voor het aankoopen van een volledige auto-ambulance, bestemd tot hulp op het slagveld. Deze schenking doet het getal door de in Nederland uitgeweken Belgen naar het front gestuurde ambulancen, tot zeven stijgen. De eerste vijf voertuigeu zijn op 't oogenblik aan de gevechtsline, waar zij reeds onschatbare diensten bewezen. De zesde ambulance, waarvan de uit rusting is voltooid, zal weldra te Calais aankomen om ten behoeve van het vervoer der gekwetsten gebruikt te worden. In de boomen van de Hillelaan te Rotterdam zaten Dinsdag verscheiden gele vogels, waarop de jeugd jacht maakte in de hoop gratis een kanarie Te Bergen bij Alkmaar is een lijk aangespoeld, dat herkend is als dat van den z6emilicien-stoker W. J. van Hol ten, die behoord heeft tot de beman* ning van de in het Brielsche zeegat vergane defensiesloep der Marine. Te Hoek van Holland is verder Woens dagochtend aangespoeld het lijk van den zeemilicien-matroos C. de Jong, die tot die bemanning behoord heeft. De Tweede Kamer heeft het wets ontwerp betreffende den vlootaanbouw aangenomen met 46 tegen 21 stemmen. PKEDIkBËURÏEi, 18 Juli. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk en nm.6u. ds. van RennesuitDussen. Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Berkhoff van Zwolle. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. Diemer. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. de beer J. R. Goris Cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. de heer van Brum- men uit Dordrecht. Zz. geen dienst. Bruijn. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis. Sprang] vm. 9.30 ën nm. 2 u. ds. P. Vreug- denhil. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leesdienst. Geref. kerk geen opgaaf. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 13 Juli 1.07 M. 0.34 M. - N.A.P- 14 0.97 0.35 16 1.10 0.52 Waterhoogte Maastricht (brug) 15 Juli 0.48 M. beneden 0. 16 0.52 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 15 Juli 2.21 M. boven 0. 16 2.21 De ONTVANGER der Registratie en Domeinen te Waalwijk, zal ten overstaan van den Notaris A. J. M. JANSEN aldaar in het Hotel „De Twee Kolommen'' bij A. GERRIS te Waalwijk, em te weiden, in het Winterbed der Bergsche Maas, in 37 perceelen. Alles breeder bij biljetten omschreven. Marktberichten. Gedurende de afgeloopen we^k werden, naar men aan de „N. R. Ct." meldt, op de Beneden-Waal gevangen te Gorinchem 35 zalmen, wegende van 6 tot 21 pond, 8 schotzalmpjes wegende van 1 tot 4 pond; te Woudrichem 47 zalmen, een partij snoek, baars, bliek voorn, zeelt en paling; te Brakel 27 zalmente Haaften 50 zalmen te Rossumzalmen; te Hurwenen 11 zalmen. Aan de vischmarkt te Gorinchem be steedde men voor de zalm f 100f 1.23, schotzalm f 0.66—f 0.86, alles per pond, te Woudrichem gold de zalm f 1.15f 1.35, snoek 1829 cent, baars 1424 ct., bliek ct., voorn 4 tot 6 ct., zeelt 2032 ct. en paling tot ct., alles per pond. Handel vlug. te Almkerk, is voornemens om op des voormiddags tien uur precies, ten huize van de weduwe J.C. HIJKOOP aldaar, in het !/s 3 V te veld staande in den Nieuwen Doorn en in den Emmikhovenschen Polder, Breeder bij biljetten en inlichtingen bij den Notaris. A d ve r te n tië 11 Gevraagd tegen 1 Sept.: van den P. G. Brieven aan J. PRUISSEN, Hoofd der School, 's-G ravemoer. in Wis-, Natuur- en Scheikunde, Boek houden en Economie. Bill. cond. Adres lett. W. Bureau van dit blad. staande op „de Pekelharing", van O. SCHER MERS, bij de Loswal te Meeuwen. Inlichtingen en aanbiedingen, bij O. SCHERMERS, Almkerk. gevestigd te Z WOLLE. Koninklijk goedgekeurd. Directeur: JASPER WARNER. Bovengenoemde Maatschappij verze kert c. Gereedschappen en machines, diens tig aan landbouw en veeteelt; De jaarpremie bedraagt naar gelang van bouwaard en bedekking slechts van f 1,50 tot f 2,50 per duizend verzekerde waarde benevens 40 cent administratie kosten en eene geringe verhooging in het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt op coöpera tieven grondslag, 70 procent van de winst wordt jaarlijks ten bate der ver zekerden opgelegd. Door hare inrichting de voordeeligste. Oeeft den meest solieden waarborg. Vraagt inlichtingen bij den zal op Woensdag 98 Juli a.s„ 's avonds 6 uur precies, ten herberge van Gebrs. DE GRAAFF te Meeuwen, ten verzoeke van le. Den heer A. H. G. DE JONG VERHAGEN. staande nabij het Kasteel te Meeuwen, als: Pere. 1 genaamd „de Oudendijk", groot loO OO H A. Perc. 2 genaamd „de Pyramidenboomgaard" groot 1.20 OO H-A. Perc. 3 staande in verschillende perceelen Weiland, 2e. Den Heer W. C. WILDERVANCK. op de Keizershoef onder Gend ren, nabij de herberg van G. Branderhorst. Inlichtingen verstrekt de Opzichter van den Steenhoven te Meeuwen. Bij te voegen perceelen gelieve men spoe dig op te geven ten Kantore van genoem den Notaris. te Werkendam, zal j nam. 5 uur precies, in het Café „Sprenger" te Sieeuwijk, voor den Heer W. P. KALIS, om over het nog loopend Seizoen 1915 te beweiden, van de Uiterwaarden e Groesplaat", „Het Klein Gors" en „Het Gróót Gors" in 13 perceelen. Breeder bij biljet omschreven. 3 minuten van 't Station. Intere. Telef. 436. Telephoon 9. Drietrompetterstraat, HEUSDEN. Heeft steeds voorhanden: ALLE SOORTEN GROENTEN IN BLIK. Verder Salm, Kreeft, Sardines, Lunch- tong, Gesneden Ossetong, Garnalen, Galantine de Vau, Veaugras Presse, Paling in Celei, Lever Pastei, Ansjovisch. SOEPEN. Londonderysoep, Schild padsoep, Oxtialsoep en Groentesoep. Alle soorten Hollandsche en Engelsche Jam. Bouillon, Soja en Kerry, Koffie Extract, Capers, Truffels, Schampignons, Vruchten op Sap, Verkade's Koek en Beschuit, Verkade's Nacht- en Theelicht, enz. Minzaam aanbevelend. KANTOOR VAN met betrekking tot processen, strafzaken, faillissement, nalatenschappen, boedelschei ding, voogdij, curateele, echtscheiding, ar beidscontract, enz. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen, regeling zaken van debiteuren met hunne schuldeischers, maken van Contracten, Revues- ten, enz. enz. Degelijke en prompte afwerking. Di 11 ff ke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. van Ueuideu en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Verschure 's-Bosch. Goederen voor Delft, Vlaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Soheurs, Zieke 27 en 28. Irilorinatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Belasten zich met den verkoop en verzending in Binnen-en Buitenland van Afrekening geschiedt direct na verkoop. Heusden, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalst, nm. 2 u. ds. Voorst Vader van Neder- hemert. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, nm. 2 u. ds. Klomp uit Meeuwen. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonïènbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besomen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9 30 en nm. 5.30 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Bastiaanse. Drongelengeen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. v. d. Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussennm. 2 u. ds. Feykes uitGenderen. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9.30 en nm. 6.30 u. ds. v. In gen. Geertruidenberg, geen opgaaf. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. E. van Meer. Heesbeen, nm. 6 u. ds. Ewoldt uit Aalburg. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen opgaaf. Nederhemert, Zz. vm. 9.30 u. ds. van Voorst Vader. Nieuwendijk, Geref. kerk, vm. en nm. ds. de Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, vm. 10 u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveernm. 2 u. ds. Holland. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sieeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Viech. Uitwijkvm. 9.30 u. ds. W. L. HermanideS. Veen, vm. 9,30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. de. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk e.a., vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. LAND VAN ALTEN A 16 Juli. Aardappelen. Vroeg* f 4.00 5 00; Blauwe f 0 a f 0.Zeeuwen f if Jammen f if Rooi le qual. f 17.00 i f 19. - %e qual. (voor de oen) f 12 .0 i 14 00 Klaverhooi f 16.- i f 18.— Wil ttroo f 14 00 i f 15 00 Geel dito f if Varkens tot een geioieht van 75 K.G. 30 h 31 et*, rwaardere 42 <z 4$ et Boter f 0.70 a 0 80 per half K.G. Eieren f 1.20 if 1 40 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op te markt f 0.75 in de winkelt dut f 0 80 p<r A. kilo Eieren f 1.35 per 26 ttukt Boter der zuivelfabriek f 1.70 KAATSHEUVEL, 16 Juli. Zetting der boter f 1,60 per kilo Eieren - a - et. per stuk. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe faf 00 Haver f 7,60 a 7 90 Garst f 8 30 a f 8 80 per H.L. Boter f 0.80 e 0.90 per half K G. bieren f 1.40 a f 1.50 per 26 stuks Biggen ƒ12a 17,00. Konijnen f (.00 a ƒ0.00, Kippen f .00 O.Od per stuk DusseH, 15 Juli. De prijs der boter was heden f 1,69 tot f 1,84Aanvoer 119 Kilo. Zetting fl,80. Eieren f 1,40 de 26 stuks. 9 a. Boerenbehuizingen, gebouwen en hooibergen etc.; b. Meubilaire-, lijf- en andere roerende goederen; d. Runderen, paarden en ander vee, ook tegen hemelvuur in 't open veld zonder premieverhooging; e. Koren, hooi en veldvruchten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3