terugtocht, die naar aauvaukelijk scheen in de bedoeling van het Russische legercommando lag, wordt als het ware van uur tot uur minder uitvoerbaar. Reeds geruimen tijd voor het uitbre ken van den oorlog, was bekend, dat in Rusland groots vliegtuigen werden aangebouwd, die meer dan één motor zouden hebben en een veel' sterkere bemanning zouden kunnen dragen, dan de in andere landen bestaande. De machines zouden worden vervaardigd volgens de plannen van den Russischen ingenieur Sikorski. Later kwamen er ook machines van andere type bij. Zulk een vliegtuig is thans, naar uit Petersburg aan de „Times" wordt ge meld, slaags geweest. met drie Duit- sche vliegers. De Russische machine deed een ver kenning in de buurt van Cholm en werd op 8000 voet hoogte door de Duitsche vliegers met mitrailleurs be stookt. De Rus bevond zich in een ongunstige positie en kon niet zoo goed van zijn kanonnen gebruik maken maar slaagde er toch in, een Duitscne machi ne, die zich te dichtbij waagde, neer te schieten. De beide anderen waren voorzichtiger en bleven op een afstand. Eén van de bemanning van de Ilya- machine werd gewond en deze zelf zoo beschadigd, dat zij dalen moest. Toch kon zij met behulp van eenige niet getroffen motoren naar haar loods terugkeeren. Een gewone vliegmachine zou zeker dadelijk neergestort zijn, want de benzine-tanks waren door 16 kogels doorboord. middel vau touwen naar buiten werden getrokken. De verklaring, dat het schip zou zijn omgeslagen doordat de passagiers aan de eene zijde te dicht op elkander stonden wordt onbevredigend geacht. De stedelijke autoriteiten, die bevel hebben gegeven tot arrestatie van den kapitein en stuurlieden, vernamen thans voor het eerst, dat het schip reeds bij een andere gelegenheid bijna was omgeslagen. De bemanning was naar den oever gezwommen. De stoomboot-inspectie stelt een onderzoek in ter zake van de bewering, dat de waterballast uit het ruim ge pompt was, toen de passagiers aan boord gingen, teneinde een grooter aantal te kunnen bergen. Volgens een andere verklaring was het schip in de modder vastgeraakt en had het niet los kunnen komen, toen de machines begonnen te werken, waardoor het ging overhellen. Dit werd nog verergerd door het groote aantal passagiers aan boord, zoodat het schip niet weer opgericht kon worden. Plaatselijk Nieuws. Uit Chicago werd Zaterdag geseind dat op de rivier een pleizierboot om geslagen is. Er waren dien dag reeds 500 lijken gevonden, en men vreesde, dat het aantal dooden wel 1200 be- dragen zou. In de hutten moeten zich vreeselijke tooneelen hebben afgespeeld. In de gangen zijn stapels lijken van vrouwen en kinderen gevonden,! die blijkbaar wanhopige pogingen hadden gedaan om een uitweg te zoeken, Hartroerende tooneelen werden af gespeeld, toen het schip begon te hel len. Er waren minstens 2600 personen aan boord. Zij, die op het dek waren, slaagden er voor een gedeelte in zich vast te klampen aan de kanten van het schip en werden gered door voor bijvarende schepen, maar degenen die in de kajuiten waren, meerendeels vrouwen en kinderen, hadden niet de minste kans op redding. De brandweerlieden, die toezicht hielden op het bergen der lijken, von den ze op elkander gestapeld als balen koopwaren, hetgeen aantoonde, dat de slachtoffers tegelijk naar de uitgangen gesneld waren, evenals eenige jaren geleden bij den brand in het „Iroquois Theatre", waarbij honderden om het leven kwamen. Ooggetuigen verklaren, dat alles afgeloopen was in vijf minu ten. Het gegil der vrouwen had het gedruisch van het binnenstroomende water overstemd. De lijken werden in sleepbooten naar den oever vervoerd en van daar naar het lijkenhuis overgebracht. Bij een onderzoek is gebleken, dat de gezichten van vele vrouwen stuk- gekrabt waren en dat hare kleederen gescheurd waren, hetgeen bewijst, dat er een wanhopige worsteling heeft plaats gehad. Nadat de eerste 500 lijken wegge bracht waren onderzochten duikers het binnenste van het schip en ontdekten daar nog veel meer lijken, die door harer eigen jongens te doen deelnemen. Zoo kwam de kleine Prederik uit de dorps school in het leervertrek van het kasteel en zelden hadden de onderwijzers zich in een dankbaarder leerling te verheugen. De beide jonge Derenbergs kwamen met hun gouvernante dikwijls op den molen en speelden dan steeds met Lisette, zoo heette de dochter van den molenaar, en Marietje. Toen zij volwassen waren en reeds lang teruggekeerd van een buitenlandsche reis, de oudste reeds in het bezit was ge treden van de bezittingen, die zijn vader hem had nagelaten en de jongste een Kranig kavallerie-officier geworden was, kwamen zij nog gaarne in het oude huis, om den vriend te bezoeken. De kleine Lisette was inmiddels tot een statige jonkvrouw opgegroeid. In de hoogste mate bezat zij de spreekwoordelijke schoon- heid der molenaarsdochters en met haar groote, blauwe oogen kon zij iemand zóó aanzien, dat een ieder zich onwillekeurig tot haar aangetrokken gevoelde. Ook Marietje was groot geworden. Een Heusden, 28 Juli. Vanwege de Provinciale Regelingscom missie voor de Paardenfokkerij in Noord brabant, werd jl. Maandag alhier de voor keuring gehouden voor de centrale merrie keuring op 3 Aug. a.s. te Breda. Van de 20 aangeboden 2-jarige merriën werden een viertal waardig bevonden de reis naar Breda te mogen maken, en ont vingen ieder een premie van f 20. Het waren de donkerbruine „Aakje van Ehrenberg", van D. van Buurenfte Meeuwen, den bruin- schimmel „Cicero" van Adr. Straver Wz. te Babijloniënbroek, de donkerbruine,,Antje v. Cicero" van D. van Buuren te Meeuwen, en de zwarte „Agrita" van G. J. W. Bran derhorst te Eeten. Van de 19 aangegeven 3-jarigen kwamen 10 op het appel, waarvan eveneens 4 een premie van f 20 ontvingen, en dientengevolge ook gerechtigd zijn op de centrale premiekeuring mede te dingen, n.l. de lichtbruine „Obra II" v. Elegant, van G. G. v. d. Beek te Genderen de don kerbruine „Betsie" v. Cicero, van P. Nieuw koop te Drongelende donkerbruine „Cato" v. Cicero, van J. C. van Bokhoven te Herpt en de zwarte „Cato" v. onbekend, van P. de Raad te Meeuwen. Voor de keuring van 48 jarige merriën werden aangegeven 27 stuks, waarvan 6 afwezig bleven. Van de 21 aangebodenen werden aan 12 een premie van f 20 toege kend, n.l. aan de 4-jarige bruine „Aline" v. Equier, van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen; de 4-jarige bruine Marie XLVII" v. Humbolt, van C. B. Vos te Wijk; de 4-jarige bruine „Oria" v. Ehrenknabe, van E. v. d. Beek te Genderen de 5-jarige bruine „Marie VI" v. Ludwig, van Gebrs. van Oudheusden, te Hedikhui- zen; de 5 jarige zwarte „Jana I" v. Tribt, van Adr. Straver Wz. te Babijloniënbroek de 6-jarige bruine „Anna" v. Ehrenberg, van D. van Buuren te Meeuwende 7-jarige zwarte „Cornelia" v. Rinaldo, van G. van Everdingen te Heusden de 6-jarige zwarte „Nellij" v. Cicero, van J. van Bergeijk te Wijk; de 5-jarige „Johanna III" v.Cicero, van P. Nieuwkoop te Drongelende 6-jarige zwarte „Cora" v. Ehrenberg, van G. J. W. Branderhorst te Eethende 5-jarige zwarte „Johanna" v. Ehrenberg, van dezelfde en de 5-jarige bruine „Dina III" v. Cicero, van Gebrs. Oerlemans v. d. Schans te Drongelen. Nog steeds is de prijs der vette var kens stijgende. Men betaait reeds 52 cent per pond. Voor le soort zware zelfs tot 60 cent per pond. Het voeder is duur, doch bij zulke prijzen wordt aan de mesterij nog wel wat verdiend. Met betrekking op het „Vliegenge- vaar", waartegen algemeen gewaarschuwd wordt, heeft een Burgemeester uit een der omliggende gemeenteneen nieuwe wijze van verdelging uitgedacht. Hij liet onder de leerlingen van twee scholen een wedstrijd houden, wie van de kinderen in ééne week tijds het mee3te vliegen kon vangen. Het resultaat was, dat in eene school een jongen 2374 en een andere 2350 vliegen ge vangen en met 100 gesorteerd had. In ean andere school werden ze gewogen en was het resultaat 8 gram, dat ook een beduidend getal is. Zoo'n verdelging op groote schaal heeft zichtbaar geholpen. In den nacht van Zondag op Maandag werd de Breestraat alhier in opschudding gebracht door A. van D., die, naar men zegt. in dronkenschap ruzie had met zijne vrouw's zuster. Weldra had zich ee -» groepje nieuwsgierigen om het huis verzameld, die, toen zij vermeenden een schot te hooren, de maréchaussée waarschuwde, die de wo ning betrad en den twistzoeker in verzekerde bewaring nam. Werkendam. Vrijdag 1.1. werd van J. Aafjes op de visscherij door een staaldraad een been afgeknepen. De heer B. de Jong, alhier, heeft te Rotterdam met gunstig gevolg eindexamen H. B. S. afgelegd. Aalburg De heer W. Knoop, on derwijzer alhier, behaalde 24 dezer te Breda de hoofdakte. Wij wenschen hem geluk met dit succes. Beneden-Langstraat. In den hooihandel komt flinke beweging en de prij zen gaan snel omhoog. Men besteedt reeds f 22 a f 23 per 500 k.g. De naweide levert voldoende gras. Herpt- De handboogschutterij „Ons Genoegen" alhier, behaalde op het Natio naal Concours te Loonopzand gehouden, den len prijs, zijnde een gouden medaille. Het maaien van gerst, erwten en rogge is begonnen. Algemeen wordt thans naar droog weer verlangd. kaatsheuvel. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l. zijn bij A. R. te Loonschendijk, ongeveer een 30-tal kippen ontvreemd. Hier en daar in omliggende ak kers zijn er enfcele teruggevonden. De ver moedelijke dader is een hond geweest. Luttel herpt. De leden van de Coöperatieve Stoomzuivelfabriek „St. Isi- dorus" alhier, hebben in eene vergadering besloten de oudermelk gedurende het tijd vak NovemberMaart te verkoopen tegen 4 cent per Liter, 't Vorige jaar was de prijs 25 cent. Nederhemert- Zondagmorgen j.l. werd in het kerkgebouw aan de Noordzijde het nieuwe orgel ingewijd, dat door den heer J. de Koff te Utrecht is geleverd. De heer De Koff heeft alle eer van zijn werk, niet alleen wat het uiterlijk betreft maar ook het heerlijk geluid door het orgel voort gebracht, voldeed ieder bezoeker. De hoogst- bekwame organist, de heer K. Boumau uit 's-Bosch, bespeelde met veel talent het nieuwe orgel, terwijl ds. Van Voorst Vader een treffende rede hield. Raamsdonksveer. De uitslag der gehouden herstemming voor 2 leden van den gemeenteraad is als volgt: Dorp. Veer. Totaal. P. Broeders 58 116 174 W. Martens 38 152 190 M. Zijlmans 76 260 336 Gekozen zijn dus de heeren W. Martens en M. Zijlmans (aftr.) De heeren J. Lichtvoet en Th. Dorp- heiden zijn benoemd tot ambtenaar ter Secretarie alhier. De echtgenoote van den heer A. Vissers, had het ongeluk van den zolder te vallen en het been te breken. Dr. Lips verleende hulp. Raamsdonk. De heer Wijnoldij Daniels alhier, 2e Luit. 3-4 R. H is bevor derd tot 1ste Luitenant. Den heer D. onze geluk wenschen. Aan de firma P. H. Kommers te R'veer, is opgedragen het bouwen van een sintelbergplaats in gewapend beton voor den Rijkswaterstaat aan het Noorder Stoom gemaal te Dussen. Maar hoe kon zij zich daaraan herinne ren, toen werkelijk de liefde, die niets weten wil van rang of stand, zich van haar hart meester maakte? Was het niet haar eerste liefde, en werd ook haar niet ernstig en heilig wederliefde geschonken? Doch da,ar verwoestte, ruw en boosaardig, een hand dat pas ontloken geluk; het was een teedere, schoone vrouwenhand, doch deze reet de beide harten zóó wreed van elkander, dat een van beiden aan de beko men wonden bezweek. Na een kort, smartelijk Jijden sloot de schoone Lisette haar lieflijke blauwe oogen voor immer! Welk een harde slag! De vader volgde haar weldra en de moeder en haar thans eenig kind bogen in stillen ootmoed het hoofd voor den wil van den Allerhoogste. Vreugde en vroolijkheid waren thans van den molen verbannen. Alle betrekkingen tot het kasteel werden afgebroken en wanneer de jonge landheer aan de zijde zijner gade voorbijreed dan balde Marie in stille woede de vuist, fluis- Sprang. Bij M. in V. en H. O. al- bier, zijn van de te veld staande aardappe len verschillende struiken uitgetrokken en de vruchten meegenomen. De dieven bleven tot op heden onbekend. De vrouw van J. N. alhier had het ongeluk tegen den muur te vallen, waarbij zij zulk een diepe wonde aan haar hoofd opliep, dat deze door dr. v. d. Meulen moest verbonden worden. n uk. Met den handel der eerste vroege peren is een druk begin gemaakt. Het beschot valt erg mee, ook de prijzen zijn zeer bevredigend. De opkoopers be steden thans f 4,tot f 4,50 per H.L. VERGADERING van den Raad der Gemeente Heusden, op Haandag 36 Juli 1915. des avonds S.30 uur. Agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling der ingekomen stukken. 3. Onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden. 4. Aanbieding gemeente-rekening 1914. 5. Voorstel B. en W. wijziging brood verordening. 6. Adres vereeniging gemeente-veldwach ters, toekenning duurtetoeslag. Voorz. burg. Honcoop. Secr. de heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering heeft geopend, leest de Secretaris de notulen der vergadering van 11 Mei j.l. welke onver anderd worden goedgekeurd en daarna vast gesteld. IngekomenEen brief van heeren Ged. Staten, houdende goedkeuring cohier van den Hoofd. Omslag 1915. Tot onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw gekozen leden wordt door den Voor zitter een commissie benoemd bestaande uit de heeren G. v. Everdingen, L. de Mol en H. Prins. Bij monde van den heer v. Everdingen wordt verklaard, dat de vereischte stukken in orde zijn en tot toelating geadviseerd. Voor het nazien der gemeenterekening 1914 benoemt de Voorzitter de heeren H. Prins, L. de Mol en G. Vos. Wat de wijziging der brood verordening betreft is een circulaire van Ged. Staten ingekomen met een voorstel om art. 8 aan te vullen in dezen zin, dat het verboden is als veevoeder te gebruikenrogge, rogge meel of roggebrood. Het adres van het Hoofdbestuur van de vereeniging van gemeenteveldwachters, in houdende toekenning duurtetoeslag, wen schen B. en W. voor kennisgeving aan te nemen. De heer De Mol kan niet accoord gaan met dit prae-advies. Spreker wil die men- schen in dezen duren tijd eenigszins tegemoet komen en stelt voor ze f 1,— per week toeslag te verleenen. Niet alleen de veld wachters maar alle mindere beambten der gemeente. De heer Van Andel is het volkomen met dit voorstel eens. Maar de gemeente is op het oogenblik schraal bij kas. Het gemis van de huur voor de lokaliteiten van de Rijksnormaalschool, de derving van staan plaatsen der kermis enz., hebben de ge meentekas zoodanig verzwakt, dat aan toe slag voorhands niet gedacht kan worden. Toch wil spreker van zijn goeden wil doen blijken en daarvoor een post qp de nieuwe begrooting brengen. De Voorzitter toont aan, dat zelfs noodige werken moeten uitgesteld worden. Boven dien hebben deze menschen het zoo kwaad niet. Ze genieten een behoorlijk salaris en nog al beduidendende emolumenten. Ook krijgen ze later nog pensioen. De heer De Mol zal na het gesprokene van den heer Van Andel zijn voorstel in trekken onder voorwaarde, dat bij de nieuwe begrooting aandacht aan deze zaak geschon ken wordt. Daarna wordt het prae-advies van B. en W. met algemeene stemmen aangenomen. Nog komt ter tafel een post van onvoor ziene uitgaven van f 11,36, ten behoeve pracht van 'n meid, zooals de molenaars-terde iets van vergelding en wraak en liet vrouw zich uitdrukte, en zóó vroolijk en nimmer na er bij te voegen: Zij is immers vriendelijk, dat wel een ieder van haar uit het lichtzinnige Italië! Hoe kan zij moest houden. Zij moest nu weliswaar weten, hoe het een echt Duitsch hart te haar voormalig speelgenootje met „u" en moede is, wanneer het oprecht bemint? Jongejuffrouw" aanspreken, maar onder Dit alles behoorde reeds sinds een aantal vier oogen dacht geen van beiden aan die jaren tot het verleden. De menschen, die stijve vormen. toen in de molen geleefd hadden, lagen In dezen tijd was het dat een zwaar reeds lang op het kleine dorpskerkhof, noodlot het huisgezin trof, zóó zwaar, dat Marietje was oud geworden en bij de fa de diep bedroefde ouders meenden het niet1 milie gebleven. Frederik Erving, de tegen- te kunnen dragen en de dartele Marie een j woordigen eigenaar van den molen, een ernstig, stil meisje werd. Het betrof ook kleinzoon van haar eerste meesters en die het kleinood des huizes, de schoone zijn ouders vroeg verloren had, had in haar Lisette. een tweede moeder gevonden. En toen ook Wel had het bekoorlijke meisje dikwijls hij een jonge vrouw in het huis binnen leidde, was het aan haar, dat hij zijn pas verworven kleinood in de armen voerde. „Hier, tante Mie zoo had hij haar steeds van haar moeder het rijmpje gehoord „Gelijk goed, gelijk bloed, Gelijke jaren, geven de beste paren.' genoemd houd ook van haar en wees ons beiden als een moeder Zoo was het dan ook geworden. En haar geluk kende geen grenzen, toen zij in d" dorpskerk 'n klein wicht met helder blauwe kijkertjes ten doop hield. De kleine ontving den naam van Liesje. Korten tijd daarna stierf plotseling baron Op den molen snelde intusschen het leven aangenaam voort. De zaken gingen uitste kend; jammer echter dat zich bij de vrouw de eerste kenteekenen openbaarden van de kwaal, waaraan ook haar moeder overleden was, namelijk de tering. Liesje groeide steeds flinker op, werd van dag tot dag mooier en leerde vlijtig. „Precies Lisette," zuchtte tante Mie dikwijls, wan neer zij haar lieveling aanschouwde. Dat Army, nu hij groot was geworden en tot officier was benoemd, den molen niet meer bezocht, baarde de oude vrouw geen verwondering, ,,'t Is grootmoeders bloed," zeide zij. Maar Li sje wilde haar niet gelooven, zij moest het hem zeiven vragen. Op den weg naar het slot had zij de beide jongelieden aangetroffen, en toen zij weer voor tante Mie stond, sprak zij tot deze Ziet u wel, tante, Army is niet trotsch geworden; hij kon niet komen, want hij moest plotseling op reis. Ik wist het wel Wat hebt u mij ongerust gemaakt, tantetje Ja, ja, het ei wil altijd wijzer zijn dan de hen Nelly heeft dus gezegd, dat hij wel had willen komen? Zeker, tante, en Nelly jokt niet. Nelly is een goed meisje, zij heeft het karakter der echte Derenbergs, die altijd brave, edele menschen waren, totdat Zij zweeg. Wat bedoelt u, tante? Nu, als de duivel de menschen ten gronde wil richten, dan maakt hij zich zoo schoon als een engel. Watblief Niets! Maar denk eens na over hetgeen de dominee Zondag in zijn preek verkon digd heeft: „Onze God is een rechtvaardig God." Dat is een waar woord, Liesje! IV. Inmiddels waren ruim twee jaren ver streken. Op een schoonen Meiavond wierp de maan haar zilveren stralen in het kleine, gezellige kamertje, waar tante Mie zich aan stille overpeinzingen overgaf en al de ge- beurten'ssen van haar veelbewogen leven herdacht. Ook zij had in haar jeugd de liefde leeren kennen en harde slagen van het noodlot te verduren gehad. Immers, na een echt van slechts weinige maanden, had tij haar lieven Christiaan op het kleine vereeniging van kleine gemeenten. De heer Veerman wil den ambtenaar, belast met de regeling der broodkaarten, daarvoor eenige vergoeding toekennen. De Voorzitter deelt mede, dat daarvoor iemand is aangewezen en voor zijn moeite beloond zal worden. De heer Prins informeert naar den ver koop van vischis dat van gemeentewege of door particulieren geschied? De Voorzitter zegt door particulieren. De heer Prins vraagt nu of dit niet zoo als elders van gemeentewege plaats kan hebben. Wel zeker, zegt de Voorzitter, als we maar wisten, dat de bestelde visch verkocht zou worden. Van particuliere zijde is de verkoop gestaakt, 't Is dus voor ons niet bemoedigend er mee te beginnen. De heer Van Andel twijfelt geen oogen-i blik of de visch zal hier een flinken afzet hebben. Wanneer eerst bij de burgers de bestellingen tegen 8 cent per pond worden opgenomen, kan de gemeente er geen schade bij hebben. De Voorzitter ziet er geen heil in, maar wil aan den wensch van den heer Van Andel voldoen, door iemand aan testellen bijv. W. Niet, die de orders opneemt en uitvoert. De heer Van Andel spreekt den wensch uit, dat er stappen door het gemeente bestuur bij de regeering zullen worden ge daan, om alhier garnizoen te krijgen. Spreker heeft vernomen, dat er meer troe pen in Noord-Brabant zullen worden gedeta cheerd. We hebben nu eenigea tijd militairen gehad en veel inwoners hebben er van geprofiteerd. Een garnizoen, hoe klein ook, kan niet anders dan voordeelen voor de stad afwerpen. De Voorzitter beaambt dit volkomen, maar er ontbreekt hier een geschikt schiet- terrein. De heer Veerman vestigt de aandacht op de prachtige terreinen van Giersbergen, ge meente Drunen in onze nabijheid gelegen. De Voorzitter wil dan een adres van het gemeentebestuur aan het Ministerie van Oorlog richten met het verzoek bij uitbrei ding der troepen, ook Heusden onder de garnizoensplaatsen te doen opnemen. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlangend sluit de Voor zitter deze vergadering. V erclag der gemeenteraadsvergadering te 's Gravemoer op 22 Juli 1915. Aanwezig zijn alle leden. Voorzitter en Secretaris is de heer D. Smits, burgemeester. De Voorzitter opent de vergadering en leest de notulen der voorgaande vergadering, die vervolgens onveranderd worden vast gesteld. De geloofsbrieven der herbenoemde leden de heeren Bosman en Mouthaan, worden in handen gesteld eener commissie, be staande uit de heeren Verhagen, Versteeg en Beunis, die, nadat de herkozen leden zich even hadden verwijderd, adviseerden tot toelating, waartoe met algemeene stem men wordt besloten. De voorzitter wenscht de opnieuw benoemde leden geluk met hunne herbenoeming. De voorzitter deelt mede: dat de hooigrasverpachting op 7 Juni heeft opgebracht voor de gemeente f 1303.25 en voor het armfonds f 2473. dat op 23 Juni door B. en W. de scholen zijn bezocht; dat op 22 Juni kasopneming is gedaan bij het armbestuur en op 24 Juni bij den gemeente-ontvanger, alles met gunstige re sultaten dat bericht is ingekomen der heeren Smits, Kielen, Verhagen en Mouthaan, meldende de aanneming hunner benoeming als leden der schattingscommissie voor de inkomsten belasting; dat aan den gemeente-ontvanger den heer N. E. van Heioma, door B. en W. verlof is verleend van 19 Juli tot 30 Augustus en dat diens plaatsvervanger zitting houdt op het gemeentehuis; dat de kosten zijn ingewonnen voor in richting van het kaartensysteem voor de bevolking. Alle deze mededeelingen worden voor kennisgeving aangenomen, evenals: een schrij ven van den Minister van Land bouw, Nijverheid en Handel van 21 Juli, dorpskerkhof aan den schoot der aarde toe vertrouwd Daar vloog een bloeiende vliertak door het open venster en viel juist op haar schouder neder. Wacht eens evenDat doet niemand anders dan Liesje, zeide tante en een schalksch lachje verdreef de treurige uit drukking van haar gelaat. Een oogenblik daarna werd een fraai ge vormd meisjeskopje zichtbaar en tuurden een paar blauwe oogen bespiedend naar binnen. Niet thuis? riep zij ontstemd uit. Daarop echter schrikte zij met een luiden gil op, want de vliertak werd met kracht over haar gelaat gestreken. Dat is niet mooi, tanteFoei, mij zoo te doen schrikken Zoo, zooWie zou wel het meest geschrokken hebben van ons beiden? Pas op, ondeugd, wil jij nog de beleedigde spelen Het meisje antwoordde hierop niet, doch vroeg Zijn vader en moeder reeds terug uit de stad? Nog niet. Het zal wel elf uur worden. Ga maar gerust naar bed, kindlief 1 Ik blijf zoolang op. - Maar, tantetje, op zulk een wonder- schoonen avondKom liever een kwartiertje mee naar buiten, onder den lindeboom. U kunt je niet voorstellen, hoe heerlijk het in den tuin is! Neen, kind, dat is niets meer voor mij, je kunt oude menschen geen jong hoofd meer opzetten. Het is buiten zoo vochtig en aan mijn jicht Maar blijf jij maar in den tuin en geniet van het fraaie weer. Neen, dan kom ik u liever gezelschap houden. Van avond kan ik onmogelijk alleen zijn. (Wordf vervolgd) i Von Derenberg, twee kinderen achterlatende. En toen eens haar vierjarige lieveling met een meisje van denzelfden leeftijd langs het molenpad kwam aan trippelen, gevolgd door; een schoonen, zwartlokkigen knaap, ging zij den kleinen gasten vriendelijk te gemoet ert nam het lieve blondkopje liefderij k op den arm. Zij vroeg de kleine of zij boven op het kasteel woonde en toen het meisje dit bevestigde, bracht zij de beide weesjes bij haar jonge meesteres. De twee vrouwen overlaadden de kleine bezoekers, die zich weldra bij die vriendelijke menschen geheel thuisgevoelden, met liefkozingen. En toen de kinderen daarna weder huiswaarts waren gekeerd, na telkens omgezien en gegroet te hebben, drukte de jonge vrouw haar doch tertje aan het hart en sprak, met tranen in de oogen tot haar: „Wij moeten Onze Lieve Heer hartelijk danken, dat jij nog zulk een goeden braven vader hebt. Kijk eens die arme kinderen, die hebben geen vader meer en bovendien missen zij nog zooveel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2