een Meisje Tarwe, Haver. W publiek te verkoopen: het Fruitgewas, De Fruitverkooping en Toemaatverpachting De 2e snede KLAVER, Openbare Verkooping Tarwe, Haier en Boonei Uit de hand te koop, 13 H.A. TARWE. 7 H.A. HATER. Donderdag 12 Augustus 1915, te Andel, te Andel, Notaris J. M. C. PAAP, publiek verkoopen: Het Fruitgewas, uit Je Booiparfa: onder üitiüt, Het Coliep m Regenten der (MsIiid, te Hensden, verpachten Donderdag 12 Augustus 1915, op Donderdag 5 Augustus 1915, „de Klokreep", onder Oudheusden, sluiten." De Pau* klaagt, dat zijn streven tot verzoening tot nu toe mislukte. Niettemin heeft hij de hoop niet ver loren. Op den jaardag van den oorlog smeekt hij om een spoedige beëindi ging. De Paus bezweert derhalve de leiders van alle naties zijn bede te ver- hooren, want zij zijn voor God verant woordelijk. Het oogenblik is gekomen over vrede te spreken en alle ware vredesvrienden mogen hem bijstaan. Gezegend zij hij, die als eerste den olijftak van den viede tot de oorlog voerenden brengt. De pauselijke ver maning wordt in de Italiaanscsche pers afgewezen. Plaatselijk Nieuws. Heusden 4 Aug. Behalve de heer W. Knoop, reeds in o«s blad vermeld, slaagden voor de hoofdacte nog de heeren D. de Fijter en M. A. de Bruijn. Alle drie zijn oud-leerlingen der opgeheven Rijksnormaallessen alhier. Voor het district Heusden is bij den heer C. Merkx in totaal c.a. 3500 k.g. scha penwol ingeleverd. De prijs varieerde naar gelang de kwaliteit van c.a. 80 tot 95 cent per k.g. De Commissaris der Koningin in de provincie, vertoefde Maandag alhier, om in Hotel Central de lunch te gebruiken, na vooraf de gemeente Herpt en daarna de gemeente Veen op zijn inspectietocht te bezoeken. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Juli ingelegd f 15375,40, terugbetaald f 11224,77. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 5740. De verjaardag van H. M. de Konin gin-Moeder, wsrd alhier herdacht door carillonspel van het stadhuis, het uitsteken van vlaggen en 's avonds met eene muzi kale wandeling door de Heusdensche Har monie. Beneden-Langstraat. Al wat vleesch en vet heet, is verbazend hoog in prijs. Voor vette kalveren besteedt men 75 a 80 cent per k.g., vette varkens 54 a 56 cent per halve k.g., zware zelfs tot aan 60 cents; zuiglammeren f 18 a f 2o per stuk; in verband met deze hooge prijzen zijn nuchtere kalveren en jonge biggen niet minder duur. Voor kalveren betaalt men f 20 a f 25 per stuk en biggen f 17 a f 20. *'&-(* ravemoer- In de vorige maand zijn door het hulptelegraafkantoor behan deld 59 telegrammen, waarvan zijn verzon den 31 en ontvangen 28. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 38. Op de rijkspostspaarbank werden 22 in lagen gedaan tot een bedrag van f 1212,54, terwijl 10 terugbetalingen werden gedaan ten bedrage van f 1038. K4.ua.ts lteuvel> Vorige week is de boerderij van J. V. te Berkdijk, door on bekende oorzaak afgebrand. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Dezer dagen sprong het deksel van den stoomketel in de fabriek van Van D. en vloog met kracht door de zoldering heen, toen S. daarover liep, met het gevolg dat hij daardoor weggeslingerd werd en zijn been brak. Medische hulp moest worden ingeroepen. Toen dezer dagen de dienstbode van den landbouwer C. V. te Loonschendijk van het koeien melken huiswaarts keerde, reed zij met haar hondenkar, wegens roeke loosheid, tegen een andere hondenkar aan. Het gevolg daarvan was, dat alles ten on derste boven ging en de geheele melkvoor- raad de straat overvloeide. Voorwaar een groote schadepost. Lexmond. Even buiten Meerkerk in de buurtschap Lakerveld staat aan den rijks weg het huisje van H. van Beaoyen, waar in clandestien bier en sterke drank ver kocht worden. De baas genoot een zeer slechte reputatie; twistziek van aard moest na dronkenschap vooral zijn gezin het ont gelden. Zijn losbandig leven was indertijd de aanleiding, dat hij ontslag als onder wijzer te Sleeuwijk moest vragen. Daarna is hij sergeant geweest en sedert zijn hu welijk, nu ruim 20 jaar geleden, is hij hier gevestigd. Zondag zat de 22-jarige T. de J die schuin tegenover hem woont, in gezelschap van de gebroeders Van Vliet en een anderen van Besoyen aan den weg langs de straat, toen H. van Besoyen met een bijl gewapend op hem liep. De J. stond op en ging hem te gemoet. Deze kreeg een slag over den arm, waarop hij Van Besoyen aangreep. Samen geraakten zij in een sloot, waaruit later Van Besoijen, overdekt met wonden, dood werd opgehaald. De dader is onge huwd en staat als een gevaarlijke dronkaard bekend. Hij is de jongste zoon uit een ge zin, dat als fatsoenlijk bekend staat en waarvan de vader niet werken kan. De J. was volkomen nuchter en gaf zich gewillig in arrest. „N. Rott. Ct." §prang. De heer J. L. vanSanten alhier, is benoemd tot lid van't Burgerlijk Armbestuur. In deze gemeente zijn de gasprijzen met 1 cent per kub. M. verhoogd. Tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim is benoemd de heer C. A. Leempoel. Wflk. Ds. Draaisma, welke op 7 Februari 1886 alhier zijn intrede deed, is op 59-jarigen leeftijd in Zuid-Beierland overleden. Hij vertrok van hier in 1889 naar Klundert, vandaar in 1893 naar Steen- wijk, en was sinds 20 Mei 1900 in Zuid- Beierland werkzaam. Er is een druk begin gemaakt met den oogst, de rogge is rijp, en wordt ook reeds een begin gemaakt met de tarwe. De oogat is over het algemeen zeer goed. Bij de Vrijdag 1.1. van gemeentewege gehouden verpachting van het veer met aanlegplaats voor den tijd van 3 jaren, was de hoogste inschrijver de heer W. van Helden voor f 885, Waalwijk Zaterdag reed de heer K. met zijn motorfiets tegen een kar aan. waardoor hij met zijn fiets tegen den grond werd gesmakt en hij ernstige verwondingen opliep aan 't hoofd. Zalthommel- De handel in aardap pelen wordt slapper; de prijzen die de laatste dagen besteed werden bedroegen t 3,a f 3.25 per H.L. Dagelijks werden ongeveer 800 a 900 H.L. verkocht, vervoer naar Holland. regeering zeer bemoeilijkt, doordat zij op een zeer hoog percentage beslag heeft gelegd. Worden momenteel voor fokvee ongekend hooge prijzen betaald, deze znllen na 3 Augustus zeer dalen. Openbare vergadering van den Raad van Meeuwen, gehouden den 30 Juli 1915. Tegenwoordig 4 leden. Voorzitter de heer Br una, Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. 1. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. '2. Hierna geschiedt mededeeling van verschillende ingekomen stukken, welke allen voor kennisgeving worden aangeno men. 3. Aan de orde is thans het onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw benoemde leden van den Gemeenteraad. Aangezien de geloofsbrieven in orde worden bevonden, wordt besloten tot toelating van W. Lank- haar C.zn., Adr. Straver W.zn. en C. Vos als raadsleden. 4. Ter goedkeuring wordt aangeboden de rekening van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1914. Wordt gesteld tot onderzoek in handen eener commissie van drie leden, n.l. G. Boons, A. L. de Graaff en J. W. de Graaff. 5. Ten slotte wordt overgegaan tot de aanbieding der rekening van de gemeente over het dienstjaar 1914 Wordt eveneens tot onderzoek gesteld in handen eener commissie, bestaande uit drie leden, nl. A. L. de Graaff, J. W. de Graaff en Adr. Straver. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Openbare vergadering van den Raad van Sprang, gehouden den 30 Juli 1915. Tegenwoordig zijn de leden J. Rijken, F. M. de Jong, J. C. M. Maijers en C. G. H. H. Meijer, tevens Voorzitter. Na opening der vergadering en goedkeu ring der gelezen notulen, deelt de Voorzit ter enkele ingekomen stukken mede waar onder een reclame hoofdelijke omslag, die wordt aangehouden. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgende punten: 1. Onderzoek geloofsbrieven herkozen raadsleden J. C. Maijers en F. M. de Jong. Deze geloofsbrieven worden in orde bevon den en tot toelating wordt beslotèn. 2. Voorstel tot het vaststellen eener ver ordening houdende verbod voederen van rogge, roggemeel en roggebiood aan vee. Met algemeene stemmen aangenomen. 3. Benoeming van een lid van het Bur gerlijk Armbestuur, ter voorziening in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer M. Vos. Met algemeene stemmen wordt gekozen de heer J. van Santen, Gemeente-Secretaris. 4. Benoeming van een lid der commissie tot wering van .schoolverzuim. Aanbevolen worden door Burgemeester en Wethouders de heeren H. E. van der Leeden en L. A. Leempoel. Na drie gehouden stemmingen, waarbij ieder der aanbevolenen 2 stemmen bekomen, wordt de heer C. A. Leempoel bij het lot benoemd. Hierna wordt de vergadering gesloten. Burgerlijke Mtaiid. Heusden, van 27 J*li3 Aug. Geboren: Arie Johan, z. v. Hendri- kus Johannes Vos en Huiberdina van Uijthoven. Werkendam, van 2330 Juli. Geboren Aaltje, d. v. D. B. Vort- horen en P.Baan; Pieternella Christina C, d. v. W. van Driel en J. Grandia Jacob Jan, z. v. G. van Oord en G. van der Schuit. Sprang, over de maand Juli. Getrouwd: J. de Laat, 23 j. en J. H. Oomis, 21 j C. J. Kerstens, 37 j. en A. Verschuren, 38 j. Overleden: W. J. Spuijbroek, 9 j. Andel, over de maand Juli. Getrouwd: J. Zwerver, 35 j. en H. Naaijen, 31 j. Geboren: Arie, z. v. H. de Fijter en N. de Fijter; Gijsbertha, d. v. A. H. Straver en H. Kamerman. Overleden: G. Verhoeven, 77 j. Binnenland. HetNederl. Huldigings Cumiteit „Ko ningin Elisabeth" brengt ter kennis dat de „Bloemendag" van Zaterdag 24Juli j.l., niettegenstaande den korten tijd van voorbereiding te Amsterdam, om streeks f 3500 heeft opgebrachtin het geheele land f 4350. Naar de „N. Gr. Ct." van bevoegde zijde verneemt, wordt, met ingang van 3 Augustus e.k., de uitvoer van fokvee naar Oostenrijk-Hongarije verboden. Dagelijks gaan er van hier, zoowel als van Leeuwarden, enkele extra-trei nen met wagenladingen fokvee over de grens. Indien straks het uitvoerverbod uitgevaardigd is, mogen alleen nog maar worden uitgevoerd geslachte vette kal veren, geslachte schapen en varkens. De uitvoer van varkens wordt, naar veehandelaars ons verzekeren, door de Zooals men weet, is de uitvoer van boter naar het buitenland beperkt. Dat is met de goede bedoeling gedaan om de stijging der boterprijzen hier te lande tegen te gaan. Toch rijzen die prijzen zoodanig, dat 't welhaast voor een bur- ■^rgezin niet meer mogelijk zal zijn atuurboter te betalen. Vanwaar dat vreemde verschijnsel? Men deelt aan het „N. v. d. D." mede, dat sommige exporteurs er een foefje op bedacht hebben en dat zij eenvoudig al hun echte boter de grens doen overgaan, verpakt in vaten met het merk „Margarine* er op. Voor mar garine geldt natuurlijk het uitvoerver bod niet. Dergelijke wetsontduikers verdienden dat de afnemers ze aan hun woord hiel den en de ontvangen waar ook slechts als margarine betaalden. Maar daar is natuurlijk geen kans voor, want leve rancier en afnemer liggen onder één deken. 't Is echter wel zaak voor de douane om goed uit de oogen te zien en aan het bedrog een einde te maken. Sinds enkele jaren treedt des zomers al meer en meer de gevreesde varkens pest op. Ook dit jaar schijnt deze door landbouwers zoo zeer gevreesde ziekte niet te zullen uitblijven. Reeds ver schillende gevallen zijn, vooral in de Betuwe, voorgekomen. Enkele varkens- verzekeringen hebben last gegeven alle bij hen verzekerde dieren te laten in enten onbesloten voorloopig geen nieuwe dieren in de verzekering op te nemen. Bij een molenaar te Grijpskerke had den den laatsten tijd een paar malen diefstallen van graan plaats gehad De politie die Donderdag een onderzoek daaromtrent instelde, vernam van een dienstbode, een 17-jarig meisje uit Big- gekerke, dat deze diefstallen geschied den door een man en vrouw uit Mid delburg, die haar bedreigden met den dood als zij er iets van mededeelde. Ook nu toonde zij zich angstig voor het gevolg van hare meaedeelingen en Vrijdagmorgen werd het lijk van de ongelukkige ineen koeput op een weide gevonden. De politie stelde een verder onderzoek in en met hulp van de po litie te Middelburg werden aldaar Vrij dag gearresteerd de 23-jarige P. A. D die in z ne woning aan den Seisweg werd aangehouden en diens moeder, die een paar uur later per troin uit Zuid-Beveland, waar zij leurt, kwam Men meldt uit den Haag aan „Het Volk"Naar wij met zekerheid ver nemen, heeft de regeering thans be sloten provinciale commissies in te stellen, waarbij militairen, die niet te vreden zijn met de hun door de bwr- gemeesters toegewezen vergoedingen, in beroep kunnen komen. Zij heeft aan de Commissarissen der Koningin in opdracht gegeven, om de personen uit te noodigen, die in deze commissies van beroep zitting zullen nemen. Wordt nu hun samenstelling een zoodanige, dat men met vertrouwen huD uitspraak tegemoet kan zien, dan is aan een ernstige grief van duizenden en duizenden gemobiliseerden, die nu aan de willekeur van de burgemeesters zijn overgeleverd, tegemoet gekomen, Men weet, dat dit denkbeeld in de Tweede Kamer van sociaal-democrati sche zijde is geopperd. Naar het „N. v. d. D." meldt, zal, te beginnen met 9 Augustus, de regee ring wekelijks weer beschikbaar stellen voor de slagers de z.g. regeerings var kens, om te beginnen zes duizend per week. De prijzen zijn in Duitschland weer stijgend, zoodat de export daarheen op nieuw begint. Er kunnen nu voor het Nederlandsche publiek weer evenveel varkens tegen verlaagden prijs worden beschikbaar gesteld als er naar Duitsch land gaan. De wet tot nadere uitbreiding van den landstorm enz. is Zaterdag door H. M. de Koningin bekrachtigd. De zitting van de keuringsradeu in de verschillende provinciën voor de landstormplichtigen van de jaarklasse 1915 is zoodanig geregeld dat de keu ringen ongeveer half Augustus zijn af- geloopen. Het ligt in het voornemen om die landstormplichtigen voor zoo ver ze niet worden afgekeurd, in de tweede helft van Augustus onder de wapenen te doen komen. Spoedig daarna is de keuring voor de jaarklassen 1914 en 1913 te wachten. Vermoedelijk zal de opkomst van de jaarklasse 1914 plaats hebben in het begin van October en die van de jaar klasse 1913 ruim een maand later. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 30 Juli 1.08 M. 0.38 M. -f N.A.P- 31 1.04 0.30 1 Aug. 0.96 0.30 2 0.97 0.27 Waterhoogte Maastricht (brug) 2 Aug. 0.64 M. beneden 0. 3 0.66 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Aug. 2.77 M. boven 0. 3 2.68 - Marktberichten. 's-Bosch, 30 Juli. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 61876 gegaran. deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.02 tot fl.07 perK.G. Haantjes, f 2550 per stuk. Amsterdam, 30 Juli. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 6,00 a f 8,50; Eendeieren f 6,35 a f6,75 per 100 stuksGanseieren f ,00 per 100 stuks Aanvoer 33506 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 6 60. Jonge hanen f 0.14, oude hanen fl.10 1 50, oude kippen f 0.901.50, konijnen f 0.stuks Ad verte ntiën. Heden overleed te 's Gravenhage, na eene hevige ziekte, nog onverwacht, onze lieve Dochter, Zuster en Behuwd zuster, Mevrouw Maria Geertruida Agatha Sigmond, Kobtgr neote ran deu fleer J. VAN HKRW1JNEN in den ouderdom van ruim 45 jaar. 31 Juli 1914. Werkendara, Mevr. de Wed. G. M. SIGMOND de Voogd. M. S. MIJNLIEFF—Sigmond. A. MIJNLIEFF. Amsterdam, A. G. SIGMOND. Werkendam, A. SIGMOND. H. M. E. SIGMOND—van Rossum. Den Bosch, H. W. S. COUVEE—Sigmond. C. M. G. Ph. COUVEE. Werkendam, M. SIGMOND. Mevrouw VAN ALPHEN vraagt tegen 1 Augustus voor de ochtenduren. Zich aan te melden van 911 uur. zeer goed te veld staande Tarwe en Haver, op „de Bloemplaat", zijnde ongeveer Te bevragen bij H. GROENE VELD, vDooijemanswaard", Werkendam. De BURGEMEESTER van Andel, is voornemens op 's namiddags 5 uur na de groote FRUIT- VERKOOPING in het RAADHUIS aldaar, voor die Ge meente in den Boomgaard bjj de voormalige Openbare School aldaar. te honden door Notaris EN00R, te Andel, zal gehouden worden op 's namiddags 3 uur, bij Wed. BOUMAN te Andel. Voorts zal worden verkocht, voor de Erven M. DE FIJTER te Giessen 4 hont Duivenboonen, 10 hont Wilhel- mina Tarwe, li morgen Haver en 4 hont Klaver,alles teGiessen,en verpacht worden de Toemaat van de Worp- en Strulkwaard onder Andel en Giessen. Zie biljetten. te Werkendam, zal Vrijdag A3 Augustus 1915, des nam. 2 uur precies, in het Caie „SPRENGER", te S1 e e u w ij k, van de Dames Van Eethen; onder fVoudrichem, van Oud-Notaris Mr. H. Scholten, en onder DeWerken, (nabij Werkendam), van Mevrouw de Wed. J. Kerkhoven. van 3 meten, op de „Bageijneiaag" nabij het Stoomgemaal aan den Oudendijk, onder Woudricliem, van den Heer'L. J. W. Struik Daim. Alles breeder bij biljet omschreven. door Notaris J. M. C. PAAP, te Werkendam, nam. 2 uur precies. In het Café Weduwe D. L. VAN DER WIEL, a. d. Sasdijk aldaar, van: Bui in 27 Hectaren uitmun tend te veld staande op de Polders: Middel waard, Catharina- plaat, Galeygat en Ippelschen polder, onder Werkendam, Made en Drimmelen en De Werken. Alles in perceelen omschreven bij bil jetten, welke gratis ten Kantore van den Notaris verkrijgbaar zijn. zal bjj openbare inschrijving;; Het land, genaamd in 2 perceelen, n.l. het voorste gedeelte om te beweiden, en het achterste om te hooien. Biljetten in te leveren op Donder dag; 5 Augustus a.S., 's voormid dags li. uur precies, ten Raadhuize te Heusden. Inlichtingen geeft de Opzichter WAGE- MAKERS, te Heesbeen. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vren, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B. Versohure 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardinjgen. Scniedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Irtoriaatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUUK, Wilhel- minaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 88 tt per half kilo en die der eieren f 1.65 ie 26 stuks. OOSTEBHOÜT, 2 'ug, Boter f 1,58 a 1,60 per Kg. Eieren f 0.22 en 0,24 de 4 stuks. BESOOIJEN2 Aug. De priji der Boter rooi heden f 1 68 f 1.71 per Kilo. Aangevoerd 150 K.G. Eieren 6 a et per stuk. ROT1ERDAM, 2 dug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 389 vette runderen, magere dito 160 vette en gratkalveren, nuchtere kalveren, 2430 schapen of lammeren, 806 varkens, biggen. De prijzen waren alt volgt: runderen le kwaliteit 110,2e kw 96 cent, kalveren 1 ekw. 125 2e kw 115 cl. schapen le kw. 76, ie kw. 62 et. vette varkens 113 a 90 et. licht toort et. per kilo. Nuchtere fokkalveren f a 00.00 idem voor de slacht f 00. 00 00 Biggen f 0 00 a 0.00 per week. GORINCHEM, 2 Aug. Op de veemarkt waren aan jevocrd 276 runderen, 10 nuchtere kalveren, vette iwkens 649 biggen, schapen en lammeren. De prijzen waren alt volgtzware kalfkoeien f 290 330 kal/vaarzen f 220 a 270 guiste vaarzen f 120 «150 melkkoeien f 250 a 280 twee-en-een-half jarig' ossen f a anderhalf-jarige f 000 a 000, pinken f a gratkalveren /40 a 70 nuchtere f 20 a 26, schapen f a lammeren f a biggen f 12 a 24 per stuk. Vette varkent a cent per half kilo. Kiepen f 1.20 f 1 40 per stuk. Keren 1 65 1 70 per 26 stuks. Boter, 83 a 85 cent per half kilo.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3