gisehe regeerïng hebben alle weerbare Belgen gevolg gegeven, die door den vijandelijken invaljnaar Engeland, Ne derland en Frankrijk waren gedreven en allen rekenden het zich tot een eer aan de landsverdediging mede te wer ken. Ondanks de grootste gevaren, hebben zich zelfs lieden uit bet be- zette gebied aangemeld, zoodat thans na een jaar oorlog, het Belgische leger, dat onversaagd den strijd heeft aan gebonden tegen den geweldigsten vijand, dien de geschiedenis kent, sterker is dan tijdens den vijandelijken inval. Op 1 Juli hebben in Duitschland ruim 200 Duitsche kranten en tijd schriften opgehouden te verschijnen. Het aantal plaatselijke en vakbladen in Duitschland is sedert het begin van den oorlog met ongeveer 1200 verminderd. Berichten uit de Vereenigde Staten maken gewag van het voornemen der regeering, om door fiscale maatregelen de staatsinkomsten met 5 milliard dol lar te doen stijgen, welk bedrag dan bestemd zal zijn voor leger en vloot. In de eerstvolgende boodschap aan het Congres zal president Wilson daarvan mededeeling doen. Volgens de Frank. Ztg. zou Enge land in New York honderd motorboo- ten hebben besteld, die vijftig mijl per uur loopen en bewapend zijn met een of twee kanonnen. Deze motorbooten zouden onkwetsbaar zijn voor torpedo- aanvallen, wegens hun geringen diep gang en zouden bestemd zijn omjacht te maken op duikbooten. Rusland zou een veertigtal dergelijke booten hebben besteld. Naar Zwitsersche bladen uit Londen vernemen, is daar thans bekend ge worden, dat de Engelsche mechanische bedrijven vele weken lang aan de ver vaardiging der tallooze onderdeelen van een reusachtig vangnet tegen tor pedo's, gewerkt hebben en geen gra naten konden maken. Het net is in het Kanaal neergela ten en beveiligt de scheepvaart tus- schen Frankr k en Engeland als in een ganq. Het net zakt tot op den bodem der zee en laat slechts aan de kust een bijzonder verdedigde geul open. De kosten van aanmaak en neer lating bedragen 80 millioen pond ster ling. Geen ander land ter wereld is zoo zeer door den oorlog geteisterd als Po len. Bijna het geheele Russische en Oostenrijksche Polen alsmede het land der Poolsche Mazoerenin Oost-Pruisen een gebied eenige keersn zoo groot als Nederland is sedert bijna een jaar onafgebroken het tooneel van den hevigsten strijd geweest. Dit land heeft eeue bevolking van meer dan 15 mil lioen menschen, die tegen hun wil en buiten hun schuld het volmaakt pas sieve slachtoffer van den oorlog zijn geworden. Van Russisch-Polen ondergingen meer dan 200 grootere en kleinere steden en 9000 dorpen het lot van den oorlog. Wanneer het nu een der eerste plich ten van menschelijkheid is, het lijden van zijn medemenschen te verzachten, dan heeft gewis Polen in de allereerste plaats recht op het medegevoel der geheele wereld een medegevoel, dat zich uite in daden van offervaardig heid. Van deze overtuiging doordrongen heeft zich een „Nederlandsch Comité voor philantropischen steun aan Polen" gevormd, ten einde hier te lande gel den in te zamelen tot leniging van de ellende, welke thans door het onge lukkige Polen wordt ondervonden. Dit Comité staat in verbinding met het algemeen Steuncomité, dat zich te Vevy (Zwiszerland) onder voorzitter schap van Henryk Sienkiewicz den beroemden schrijver van „Quo Vadis* heeft geconstitueerd. Daardoor is het Nederlandsche Comité in staat zijne bijdragen te doen toekomen aan de ge nerale hulpcomité'» te Krakau War schau en Posen, welke Jdie gelden in kleeding en voeding omzetten en deze door bemiddeling der [verschillende plaatselij ke comité's aan de behoeftigea doen uitreiken. De bijstand wordt zon der onderscheid van de gezindte of na tionaliteit verstrekt. Er is veel noodig. Daaromeen ieder, die iets missen kan, sta, een elk naar dat hem gegeven is, iets af ten behoe ve van het lijdende Polen. In de eer ste plaats op ons Nederlanders, die zoo rustig in vrede leven kunnen, rust daartoe de plicht. De giften worden dankbaar ingewacht bij den penning meester van het Nederlandsch Comité, den heer F. Th. Everard. te Amster dam, Singel 897. Wij wekken gaarne op tot steun voor dit doel en vertrouwen dat het Neder landsche comité veel giften uit ons land mag ontvangen. Dat Rusland vooreerst nog geen ge brek heeft aan soldaten blijkt uit 't geen de correspondent van de Times Maandag uit St. Petersburg seinde, dat men van de 8 millioen man, die bij den tweeden ban zijn ingedeeld, er voorloopig maar 2 millioen onder de wapenen denkt te plaatsen. Het is niet langer een geheim vervolgt de correspondent dat Rus land sedert de oorlog begon, tusschen de zes en zeven millioen soldaten in het veld heeft gebracht en dat er nog evenveel beschikbaar zijn om geoefend te worden. De mobilisatie werd uitge voerd op een wijze, die de verwach tingen van zijn best ingelichte bond- genooten overtrof. Zij, die getuigen zijn geweest van het vervoer van troepen uit het binnenland naar de grens, zul len het schouwspel nooit vergeten. Langs het dubbele spoor van de lijn van Moskou naar Brest bewoog zich een eindelooze optocht van treinen, twee naast elkaar, die dag en nacht onafgebroken aanhield. De mobilisatie was in 16 dagen voltooid een bui tengewone praestatie in een land met zulke groote afstanden. De productie van wapenen en munitie heeft reeds een hoog cijfer bereikt en neemt snel toe. Als de binnenlandsche fabrieken en die van de bondgenooten het leger van alles voorzieD zullen hebben, wat het noodig heeft, zullen de Russen den invaller slag leveren. De Fransche President is na een bezoek aan het noordelijke front, waarbij hij aan een aantal regimenten vaandels uitgereikt heeft, te Parijs teruggekeerd. Hij heeft de gelegenheid van den ver jaardag van Duitschland's ultimatum aan België te baat genomen, om een bezoek aan den koning en de koningin der Belgen te brengen. Hij verleende koning Albert het Fransche oorlogs- kruis en verzekerde hem dat Frankrijk de zaak van België onafscheidelijk aan zijn eigen zaak verbonden achtte. Daarna bezocht hij met den koning het Bel - gische front. De correspondent van de Times te Warschau zegt in een telegram dd. 31 Juli, dat het Russische leger hoe langer hoe meer de moeilijkheid beseft, om de artillerie-aanvallen van de Duit- schers te keeren. Na gesprekken ge voerd te hebben met soldaten, die tegenover dergelijke aanvallen in Ga licië, Zuid-Polen en de buurt van War schau gestaan hebben, is de corres pondent tot de slotsom gekomen, dat de eenige praktische oplossing deze is, om eerst en aanhoudend met een on beperkte hoeveelheid artillerie-munitie aan te vallen, zoodat de vijand geen kans krijgt om zijn artillerie op een plaats samen te trekken en met de verdedigingswerken de verdedigers te vernietigen, wat dan een terugtocht van de geheele linie ten gevolge heeft. Een aanval tegen den vijand, die niet slaagt, is nog altijd minder kostbaar dan een poging, om stellingen tegenover zulk een vreeselijk artillerie-vuur bezet te houden. Indien de Duitschers met be hulp van nieuwe troepen met deze taktiek aanhoudend kunnen doorgaan, is het enkel een kwestie van tijd voor hen om mijl voor mijl door de Rus sische verdedigingswerken ten Noorden van Warschau heen te breken, den spoorweg af te snijden en de Russen te dwingen om Warschau le ontruimen. Donderdagmorgen is de driemaster „Pass of Balmaha" door een onder officier van een Duitschen onderzeeër, die hem ten noorden van Schotland als prijsbemanning aan boord had gezet, te Cuxhaven binnengebracht. Terwijl de Duitsche onder-officier eenmaal sliep, nam de kapitein van den driemaster, welke met katoen voor Archangel geladen was, dadelijk koers naar de Engelsche kust. Hij werd echter spoedig door den onderofficier gedwongen weer om te keeren. Toen de „Pass of Balmaha" te Cux haven was binnengeloopen, bleek dat het schip reeds een Engelsche prijs bemanning van 1 officier en 4 man aan boord had, toen de Duitscher op den driemaster verscheen. De Engelsche prijsbemanning wilde echter, gezien de aanwezigheid van den Duitschen onderofficier, liever in het benedenruim blijven. Eerst in Cux haven werden zij daar ontdekt. Officieele mededeeling uit het groote Duitsche hoofdkwartier dd. 5 Aug. In Koerland en Samogitië heeft onze ruiterij de Russen bij Genaise, Birsji ek Onikschty verstrooid. Hierbij en bij de gevechten ten O. van Poniewisj zijn gisteren en eergisteren 2225 Russen, o. w. 2 officieren, gevangen genomen. De legers van Scholtz en Gallwitz blijven onder hevige gevechten verder tegen den wegLomzaOstrowWysch- kow oprukken. De dappere, wanhopige tegenaan vallen van de Russen aan weerszijden van den weg OstrowRozan waren vergeefsch. 22 officieren en 4840 man werden gevangen genomen, 17 ma chinegeweren buitgemaakt. Het leger van prins Leopold van Beieren is gisteren en vannacht door de buitenste en binnenste fortenlinies van Warschau heengebroken en heeft die genomen. De Russische achterhoede bood daar nog hardnekkigen tegen stand. Vanochtend is de stad door onze troepen bezet. Aan de Nieuwe Ct. wordt uit Berlijn gemeld Er zijn de volgende week belang rijke conferenties in Berlijn te wachten. De hoogste ambtenaren van het rijk keeren daarvoor naar Berlijn terug. De keizer zal a.s. Zondag reeds aankomen Bij de opening van den Rijksdag op 17 Augustus zal een gewichtig voor stel worden ingediend, dat verband houdt met de operatiën in Polen. Naar wij uit andere bron vernemen, is niet slechts een kabinetsraad in Berlijn te wachten, maar ook de bijeen roeping worden overwogen van een vergadering der bondsvorsten, welke bovendien zal worden bijgewoond door twee Oostenrijksche aartshertogen. Naar verluidt, zal de mogelijkheid worden besproken van het herstel van het in Polen veroverde gebied, welk gebied zal worden vereenigd met Galicië en een deel \an Posen, dus ongeveer het oude koninkrijk Polen, dat voor loopig onder een Poolschen stadhouder zal komen, met een Raad van State, samengesteld uit Polen, Duitschers en Oostenrijkers. Als in de provincie Oberhessen een overwinningsbericht aankomt, wordt 't eerst bekend gemxaktin de school, waarna de kinderen vacantie krijgen en onder luid hoera-geroep het aan de bewoners gaan mededeelen. Dezer dagen snelden de kinderen weer de straat op en riepen uit alle macht „hoeral" De menschen liepen uit en bestormden de kinderen met de vraag, hoeveel Rus sen er weer gevangen genomen waren „Geen enkele", was het antwoord, „maar onze onderwijzer moet naar het front Hoera! Hoera!" Net als bij ons dus! De „Morning Post" verneemt uit Washington, dat het departement van buitenlandsche zaken zal doen publi ceeren drie nota's van de Engelsche regeering aan de Amerikaansche en twee van de Amerikaansche regeering aan de Engelsche. Twee der Engelsche nota's betref fen de verschillende quaesties over con trabande, verscheping en blokkade en de derde nota is een aanvullingsnota betreffende de algeheele inbeslagneming van het stoomschip „Neches" bestemd voor Nederland, welke lading werd ge lost en aan het Engelsche prijsgerecht werd onderworpen. Een der Amerikaansche nota's, die gepubliceerd zal worden, bevat den inhoud van het Amerikaansch protest tegen het tusschenbeide komen inzake de „Neches". Men meent dat de Engelsche nota's een ongunstigen indruk maakten op het departement van buitenlandsche zaken en de verantwoordelijke ambte naren teleurstelden, vooral de nota over „Neches" waarin de Engelsche handel wijze verdedigd wordt met een beroep op de onrechtmatige Duitsche handel wijzen. De regeering te Washington protesteerde in verschillende nota's aan Duitschland tegen wat zij acht te zijn Duitschland's onwettige wijze van oor logvoeren en het is nu ergerlijk te zien, dat de Engelsche regeering de schen ding der Internationale Wetten door Engeland verdedigt, omdat Duitschland zich schuldig maakte aan schending van het volkenrecht Men schrijft van de Pruisisch-Gelder- sche grenzen aan de N. R. Ct. Dat de Pruisische grensbewoners moeite doen levensmiddelen van Ne derlandsch gebied te krijgen is zeer verklaarbaar als men weet, dat in de Pruisische grensplaatsen een pond weite- meel 40 en een pond rijst bijna 50 cent kost. De smokkelaar verdient aan elk 18 cent. Goremykin, de Russische minister president, zegtEngeland heeft zich zonder aarzeling vastbesloten geschaard aan de zijde van recht en rechtvaardig heid. De Engelsche regeering heeft de laatste 12 maanden, in onverbreekbare eenheid met het geheele volk, de wereld een voorbeeld gegeven van rustig ver trouwen en onwrikbare volharding. De Fransche staatsman PichonEnge- land's oorlogsverklaring aan Duitsch land is naar mijn meening de voor naamste gebeurtenis van de groote wor steling tegen het Duitsche rijk. Duitsch land's meening, dat het de onzijdigheid van België kon schenden, Frankrijk kon binnenvallen en vernietigen, zich dan tegen Rusland kon wenden en zoodoende heerscher over Europa kon worden, zonder dat Engeland tusschen beide kwam, bewijst hoe verblind door trots zijn diplomatie was. Engeland's vloot heeft Frankrijk en Rusland de vrijheid der zeeën verzekerd, het Engel sche leger heeft met millioenen man nen het Fransche versterkt. De Duit sche vloot heeft zich in het kanaal van Kiel verstopt, de Duitsche handel heeft een doodelijken slag gekregen, de Duitsche kolonies, waarop de keizer zoo trotsch was, zijn door de troepen der geallieerden veroverd en de eind overwinning wordt gewaarborgd door de onvermijdelijke uitputting van het Duitsche volk. Deze overwinning is nn nog slechts een kwestie van tijd. PIaat»el(jk .l'ieuns. Heusden 7 Aug. Dinsdag 3 Augustus j.l. had te Breda in het Wilhelminapark de Centrale keuring plaats voor merriën van het tuigpaarden- type. Er werden aangeboden 22 tweejarige, 18 driejarige en 38 van vier- tot achtjarige merriën. De uitslag was als volgt: le. Tweejarige merriën: le prijs f 100 Arauka, goudvos, bles, vier witte voeten, vader Cicero van H. Smits te Waspik; een prijs van f 75, Agrita, zwart, kol, vader Ebrenberg van G. J. W. Branderhorst te Eeien en Adri, zwart, kol en witvoet, vader Cicero, van J. Snoek te Almkerk; een prijs van f 50 Ammie, zwart, kol en witvoet, vader Immo, van wed. A. Tabak te Zeven- bergschenhoekAgnes, zwart, kol en wit voet, vader Cicero, van H. Smits te Waspik; Aafke, bruin, bles en 4 witte voeten, vader Cicero, van C. v. Rooijjte Tilburg; Antje, donkerbruin, kol, vader Cicero, van D. van Buuren te Meeuwen; Aakje, donkerbruin, vader Ehrenberg, van dezelfdeAda, zwart, vader van A. M. Nelemaus te Moerdijk; Schimmel, bruinschimmel, vader Cicero van A. Straver Wz. te BabyloniënbroekAzette, goudvos, witvoet, vader Bertus II van A. van Honsewijk te Dussen, en Angela, zwart, vader Cicero van H. Crezé te Almkerk. 2e. Driejarige merriën le prijs f 100, Bertha, donkerbruin, vader Martin IV, van P. v. d. Broek te Rosmalen. Een prijs van f 75, Nelly, zwart, witvoet, v. van H. Wijtvliet te Zevenbergen en O bra II, lichtbruin, witvoet, vader Elegant IV van L. G. v. d. Beek te Genderen. Een prijs van f 50, Cato, donkerbruin, witvoet, vader Cicero, van J. C. v. Bokho ven te Herpt; een zwarte, vader van P. de Raad te Meeuwen; Lena, donkerbruin, vader Ehrenberg van A. Snoek Wz te Alm kerk Snuit III, bruin, witvoet, vader van C. Timmers te ZevenbergenFreule, bruin, vader Maitrank, van wed. J. Maris te Oudemolen; Manda, donkerbruin, 4 witte voeten, vader Zwingli, van J. Barten te Cuyk Liza, bruin, witvoet, vader Zwingli, van J. P. Lange te Mill. In reserve kwamen nog le Kala, goudvos, bles, vader van J. Pullens te Vlijmen 2e. Vos, goudvos, ble*, vader Xeuophon, van J. H. Dane te Oude molen. 3e. Van vier- tot achtjarige merriën le prijs f 100, Marie XLVII, donkerbruin, kol, 4 jaar, vader Humbolt van C. B. Vos, te Wijk. Een prijs van f 75, Johanna, zwart, wit voet, 5 jaar, vader Ehrenberg, van G. J. W. Branderhorst te EethenNelly, zwart, bles, 3 witte voeten, 6 jaar, vader Cicero, van J. v. Bergeijk te Wijk; Betsy IX, zwart, witvoet, 4 jaar, vader Richard, van C. v. Rooy te Tilburg; Elisabeth I, bruin, bles, 8 jaar, vier witte voeten, vader Hector, van wed. H. v. Boxtel te Boxtel. Een prijs van f 50, Emma, zwart, 4 jaar, vader Gerhart, van H. Wijtvliet te Zeven bergen; Aline, roodbruin, kol, 4 jaar, vader Equier, van Gebrs. Oerlemans van der Schans te Drongelen; Dora VII, zwart, 5 jaar, vader Cicero van A, Verschoor te AlmkerkResida I, zwart, witvoet, 4 jaar, vader Bertus II, van A. Z. Snoek te Alm kerk; Florry, zwart, 4 jaar, vader Ehren- knabe, van C. F. Kommers te Raamsdonks- veerSophie, bruin, witvoet, 4 jaar, vader Wilhelm V, van L. L. Punt Hz. te Klundert; Zarif II, zwart, 4 jaar, vader Wilhelm V., van dezelfde; Dina, bruin, witvoet, 4jaar, vader Ehrenknabe, van E. v. d. Beek te Genderen; Cor XV, bruin, kol, witvoet, 5 jaar, vader Ito, van J. de Werd teKessel; Johanna III, zwart, witvoet, 5 jaar, vader Cicero, van P. Nieuwkoop te Drongelen Emma, bruin, 6 jaar, vader Gardist, van L. L. Punt Hz. te Klundert; KadetI, don- kerijzerschimmel, vader Martin III, van C. F. Kommers te Raamsdonksveer; Anna, kastanjebruin, 6 jaar, vader Ehrenberg van D. v. Buuren te Meeuwen, en Cora, bruin, 4 jaar, vader van M. Korteweg Masris te Oudemolen. In reserve werden gesteld: 1. Zaly, goudvos, witvoet, 4 jaar, vader Gerhart, van Erven van Dongen te Lange- weg; 2. Nelly, donkerbruin, witvoet, 4jaar, vader van C. F. Kommers te Raamsdonks veer; 3. Cora, zwart, kol, 6 jaar, vader Ehrenberg, van G. J. W. Branderhorst te Eeten; 4. Marie VI, bruin, witvoet, 5 jaar, vader Ludwig, van Gebr. van Oudheusden te Hedikhuizen. Door den EdelAchtbaren heer G. J. M. Wagenaar burgemeester van Heeswijk en secretaris der Provinciale Regelingscom missie voor de Paardenfokkerij in Noord brabant was een zilveren medaille uitge loofd voor de beste merrie uit de drie klassen. De met eerste prijs bekroonde merriën werden daarvoor opnieuw voorgebracht, waarna aan Marie van C. B. Vos te Wijk de medaille werd toegekend. Deze merrie kan dus als kampioen der merriën van tuigpaarden-type in N.-brabant beschouwd worden. Werkendam- De ZaDgvereeni- ging „Soli Deo Gloria" maakte Woensdag 1.1. een uitstapje naar Arnhem en om streken. De aanbesteding van het schoonma ken van de Haven en de Kadesloot heeft den volgenden uitslag gehadT. Heijstek en Fr. Swets f239.B. T. Visser f230. J. W. den Haan f175.L. Paansfl59. en C. A. Paans f 126. Maandag a.s. te 10.25 v.m. hoopt de Commissaris der Koningin in Noord-Bra bant deze gemeente te bezoeken en zal te 10.45 aan de ingezetenen de gelegenheid worden geboden Z.Excelleutie te spreken. Almkerk. Door B. en W. alhier had Donderdag herbesteding plaats van het bouwen eener veldwachterswoning. Ingeschreven werd als volgt: H. Besterveld, Almkerk f 2240. T. Pellikaan, Sleeuwijk 2225. P. Tankers, Andel 2250. G. v. Wijk, Sleeuwijk 2350. H. v. d. Heuvel, Werkendam 2295. Het werk is niet gegund. Bommelerwaard De handel in aardappelen blijft geregeld aanhouden. Hoewel de prijs eenigszins daalde, blijft deze toch voor den arbeider nog te hoog in verhouding met vorige jaren. Besteed werd van f 2.90 tot f 3.25 per H.L. Ver kocht werden 1500 H.L. schoolmeesters en kralen met bestemming naar de Holiand- sche steden. Dussen. Maandag 1.1. sloeg het paard waarop de landbouwer L. Middelkoop zat, op hol, hij viel er onder zoodat het paard hem op de borst trapte. Buiten kennis werd hij naar huis gedragen, eerst vier uur na het ongeval was hij weer bij. Hoewel de geneesheer voor hersenschudding vreesde, is op 't oogenblik zijn toestand bevredigend. Voor de Keuringsraad Landstorm lichting 1915 welke 16 Aug. 9.30 uur v.m. zal worden gehouden te Woudrichem zijn 10 der ingeschrevenen alhier opgeroepen. Men is niet verplicht te verschijnen. 's Glraveuioer. Bij de door B. en W. gehouden aanbesteding van petroleum en brandstoffen ten behoeve der gemeente voor den aanstaanden winter, was de minste inschrijver voor petroleum A. Heij- blom, tegen vijf achtste cent per liter be neden den prijs van den dag en voor an traciet en steenkolen C. de Jong, tegen 3 cent per H.L. beneden den loopenden prijs. Mieuwaal. De heer L. J. Wal raven, onderwijzer met hoofdakte, is be noemd tot hoofd der Openbare School te Rumpt. Mederkemert. Onze dorpsge- noote, mej. E. Knoop, behaalde den 3den Augustus te Breda de hoofdacte. Wij wenschen haar van harte geluk met dit succes. Sprang;. De verkiezing voor één lid van den Gemeenteraad alhier, (vacature van wijlen de heer M. Vos), zal plaats hebben op Dinsdag 17 Augustus e.k. In een onbewaakt oogenblik viel het kind van zekeren K. in een waterput, wat gelukkig nog bijtijds door de buren be merkt werd, en wist men alzoo het kind van een wissen dood te redden. De heer Hugo v. d. Meulen, slaagde te 's-Hertogenbosch voor het eindexamen R. H. B. School. ¥een. Donderdagmorgen werd aan onze gemeente door Z.Ex. de Commissaris der Koningin te 's-Bosch een kort bezoek gebracht. Wijk. Voor de verhuring voor den tijd van 3 jaren van het stoombootenveer alhier, waren ter Secretarie 5 inschrijvings biljetten ingekomen. De hoogste inschrijver was de heer W. van Helden alhierj voor de som van f 2600, Onze dorpsgenoot, de heer A. v. d. Pol, behaalde Woensdag 1.1. te Rotterdam het einddiploma H. B. S. Land van Heusdeii. Onze streek werd weer door Duitsche paardenkoopers bezocht. Zij boden abnormaal hooge prijzen. Voor anderhalfjarigen f 600 a f 650 en hoo- ger. Ook veulens werden gekocht. Men betaalde f 200 f 225 voor één zelfs f300 per stuk. De tijd van levering kon nog niet worden vastgesteld. De handel in aardappelen is levendig. Daalde de prijs bij het vernemen van het verbod van uitvoer, thans is deze weer stijgende. De minister van landbouw, nijverheid en handel heeft bepaald, dat de gewone Rijksnajaarskeuringen van tot dekking be stemde hengsten in 1915 gehouden zullen worden voor Noord-Brabant: op 3 November a.s. te Eindhovenop 4 November a.s. te 's-Her togenbosch; op 5 November a.s. te Bergen- op-Zoom; op 6 November a.s. te Zeven bergen. Iturgerlfjke Stand. Genderen, over de maand Juli. Ondertrouwd: A. H. Kleijn en D. M. Kleinloog. Geboren Metje, d. v. W. D. van Wijlen en C. M. Gijbe Hendrika, d. v. A. den Broeder en W. J. Francken Philomena Hendrika, d. v. F. W. Ver- cammen en A. J. Hellens. Overleden: T. M. v. d. Beek, 72 j., echtg. van O. Duijzer; G. Haase, 71 j., wed. van A. Verdonk. 's-Gravemoer, over de maand Juli. Ondertrouwd: L. Koster, 27 j. en J. Blom, 22 j. Geboren Pieter, z. v. A. H. van Gooi en M. RosenbrandCornelis Adrianus, z. v. A. Borstlap en O. Mel- senCornelia Hendrika, d. v. A. van Eersel en E. C. Melsen Leendert, z. v. Chr. Melsen en M. PruijssersJan, z. v. J. Rosenbrand en H, Dekkers. Overleden: J. M. de Jong, 84 j.; C. H. van Eersel, 3 d. Binnenland. Wij hebben reeds gemeld, dat van 13 Augustus a.s. af, alle uitvoer van Engelsche kolen naar het buitenland is verboden. De „Tel." meldt daaromtrent het volgende Bij enkele personen, met den kolen- voorraad te Amsterdam bekend, naar de gevolgen van een dergelijk uitvoer verbod informeerende, werd de mededee ling eenigszins ongelooyig ontvangen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2