Het dorpje Raronaan de Simplonlijn, ongeveer 10 K.M. van Brieg, is Zater dag gedeeltelijk onder groote aardmas- sa'8 bedolven, die afkomstig van den Loischbergtunnel, boven het dorp op de berghellingen lagen en door zware regens waren losgewerkt. Er zijn negen menschen bedolven, en verscheidene huizen en schuren vernield. Uit Rome wordt gemeld, dat Italië, het dralen van de Turksche regeering moe, een dringende nota tot de Porte heeft gericht om onverwijlde genoeg doening inzake de grieven tegen Turkije. Ofschoon de nota niet het karakter van een ultimatum heeft, verwacht men toch dat de diplomatieke betrekkingen dezer dagen zullen worden afgebroken. Het „Giornale d'Italia" maakt weer eens melding van de spoedige toetre ding van Roemenië tot het viervoudig verbond. Roemenië zou op het punt staan de kluisters van gevlei en ge- dreig te verbreken, waarmede Berlijn en Weenen het trachten vast te hou den. De rasverwantschap, de kuituur, de nationale idealen en werkelijke be langen zouden het Roemeensche volk onweerstaanbaar drijven naar zijn broe ders in den kamp tegen de Teutoon- sche „barbaren". Volgens de „Agenzia Italiana" zou Roemenië zich in de tweede helft van Augustus in den strijd begeven. De Nea Hemera, het regeeringsge- zinde blad in Athene, zegt in een be schouwing over den loop van de Bul- gaarsch-Turksche onderhandelingen, dat het voor Griekenland nu meer dan ooit plicht is om bij zijn neutraliteit te vol harden. De overeenkomsten tusschen Bulgarije en Turkije toonen aan hoe dwaas en naïef zij waren, die meenden Bulgarije te kunnen overhalen, om in samenwer king met Griekenland tegen de Dar- danellen op te trekken. HetGrieksche volk zal zijn koning dankbaar blijven dat bij het land voor een politiek van avonturen gespaard heeft. De Daily Telegraph verneemt uit Rome, dat de Paus een nieuwen stap overweegt voor den vrede door de bijzondere samenwerking van de neu trale landen in te roepen. Hij raadpleegt alle leden van het H. College over de quaestie. Uit Engelsch Indië wordt gemeld: De beweging om machinegeweren voor het Britsche leger aan te koopen verspreidt zich met verbazende snel heid. Er is al genoeg geld bijeenge bracht om er 5000 te koopen. Het plan bestaat om ook vliegtuigen aan te schaf fen. Verder worden er nieuwe regimenten voor actieven dienst gevormd. Wij lezen in de N. R. Ct. De Morning Post zegt in een hoofd artikel over den val van Warschau, den toestand ernstig te achten. Rus land zou de hoofdstad van Polen niet hebben ontruimd als het de harde noodzakelijkheid niet had ingezien. De omsingelingsbeweging der Duitsche le gers noemt het blad hoogst gevaarlijk voor de Russen. Grootvorst Nikolaas zal met veel beleid moeten handelen en de schitterende eigenschappen van de Russische infanterie zullen ten volle tot hun recht moeten komen, als het Russische leger door de mazen van het net wil heenkomen, dat de Duitschers het hebben gespannen. Op de beschouwingen in de Fran- en het leven is zoo zwaar en lang, voor zeer velen, ja voor de meesten. VII. Het was de Zaterdag vóór Pinksteren. Vroolijk wierp de zon haar gulden stralen op het aardrijk neder en verkwikte de weinig bloeiende natuur. Tante Mie stond in den tuin en plukte bloemen, die zij zorgvuldig in haar voor schoot verzamelde. Liesje was haar daarbij behulpzaam. Deze had een grooten ronden stroohoed op en tuinhandschoenen om de kleine handen en zocht en plukte de schoonste bloemen. Haar gelaat had een geheel andere uit drukking verkregen, vooral de oogen za gen er zoo geheel anders uit als voorheen lang niet zoo vroolijk, als men op zulk een schoonen lentedag verwacht zou hebben. Haar tante was dan ook teederder jegens haar dan ooit te voren. Van het dak vlogen haar twee zwaluwen tjilpend voorbij en verdwenen met pijl snelle vaart in het blauwe firmament; van uit het keukenvenster vernamen zij het vroolijk gesnap der dienstmaagden, die plannen maakten voer den aanstaanden feestdag. In het huis was alles zoo helder en glimmend als een spiegel, zelfs de ra men der ouderwetsche pronkkamer op de bovenverdieping stonden wijd open om de frissche lucht vrij te laten binnenstroomen. Overal drong de geurige lucht der smake lijke feestkoeken, die juist gebakken wa ren, door. Aan de overzijde, in de werkplaatsen en fabrieksgebouwen had reeds lang het kloppen en stampen der machines opge houden; de werklieden waren al vroeg huiswaarts gekeerd, om zich voor het feest voor te bereiden. De heer Erving gaf hun gaarne op zulk een dag vrij af des to vlugger togen im* sche pers, die over het algemeen aan den val van Warschau geen buiten gewone beteekenis hecht, maakt de Guerre Sociale, het blad van Hevré, een uitzondering. Hij noemt de ver overing van geheel Polen door de Duit- scers den zwaarsten slag, die de gealli eerden tot dusverre heeft getroffen, omdat hij de eindbeslissing van den oorlog langen tijd zal uitstellen. De nederlaag der Russen ware z. i. niet half zoo erg geweest, als men het oogenblik, dat het gros der Duitsche en O.-H. troepen in het oosten werd vastgehouden, had gebruikt om op het westelijk front een slag te slaan. Men heeft dat bij Atrecht beproefd, doch ofschoon men er over de zwaarste ar- tellerie en rijkelijk minutie beschikte, is die poging mislukt, om redenen die de Fransche regering niet eens schijnt na te gaan. Met bitterheid moet men aanzien, zegt schr., dat de Duitschers ondanks hun groote operatiës tegen de Russen, nog middelen vinden om op het wes telijk front, in Argonne en aan de Yser, den indruk te wekken dat zij het zijn, die offensief optreden. Het tolkantoor te Kristiana heeft beslag gelegd op een lading van ruim 20 ton metaal, meest nikkel, dat naar een ongenoemde bestemming uitge voerd zou worden. Er is in Noorwegen verbod van uitvoer voor nikkel, maar er was een officieel stuk overgelegd, waarin een bizondere vergunning scheen te staan. Naar het heet, was het stuk echter vervalscht. De Londensche pers is verdeeld in haar opvattingen omtrent de ontruiming van Warschau. De „Standard" schrijft, dat het klinklare oDzin is den Rus- sischen terugtocht, met licht gemoed op te vatten, ja zelfs nog als een prachtig voordeel van superieure handigheid voor te stellen. De val van Warschau is een vreeselijke slag voor Rusland en even goed voor de andere geallieerden. Als grootvorst Nikolaas het had kunnen verhinderen, zou het niet gebeurd zijn, doch hij kon dat niet, omdat zijn strijd krachten in aantal zoowel als in artil lerie en machinegeweren hopeloos bij den vijand ten achter staan. De „Daily Telegraph" houdt thans het critieke uur voor het westen aan staande. Kan de Rus zich zoover hij wil in zijn onbegrensd gebied terug trekken, in Frankrijk is aan zulk een beweging oen bepaalde grens gesteld. Een Duitsche overstrooming kan de beslissing op het westelijk oorlogstoo- neel doen vallen, en daarmede ook zoo als de Russische kolonel Schoemski zegt die van den geheelen oorlog. De Warschausche correspondent van de „Times" seint: Waren de Russen beter van geschut en munitie voorzien geweest, zoo zouden de zaken op het oostelijk oorlogstooneel er heel anders hebben uitgezien en op bepaalde Rus sische autoriteiten rust groote verant woordelijkheid. Zij zullen voor hun ver zuim moeten boeten. De Doema nam met een geweldige meerderheid van 345 der 360 stemmen een dagorder aan dat de schuldigen zonder aanziens des persoons moeten gestraft worden en daaronder staat in de eerste plaats de vorige oorlogsminister. De Duitsche gouverneur van Antwer pen maakt dd. 6 dezer bekend De verstandige houding van de be volking tegenover de op 25 en 2o Augus tus door de militaire overheid genomen maatregelen, geeft mij aanleiding tot mers zij a arbeiders later weder aan het weik! De boekhouders en twee kantoorbedien den hadden zich reeds in het vroege och tenduur op weg begeven om een klein uitstapje te maken. Seldorf was echter thuis gebleven, een Pinksterfeest op het land was iets nieuws voor hem. Hij wandelde dus vergenoegd langs de Molenbeek heen en weder, van tijd tot tijd steelsche blikken werpende naar den tuin aan de overzijde om te zien, of de groote witte stroohoed met koren blauwe linten niet weer eens te voorschijn kwam, waaronder de bekoor lijkste oogen schitterden, die hij ooit ge zien had. Aan het open venster van het woonver trek, dat op den tuin uitzag, zat mevrouw Erving, bezig blauwe strikken aan het witte kleedje van Liesje te naaien. Zij wenkte haar man, die juist was binnengekomen, en maakte hem opmerkzaam op de beide gestalten in den tuin. Zie eens Erving, hoe tante Mie het meisje vertroetelt! sprak zij glimlachend. Dit deed zij wel altijd, maar tegenwoordig doet zij 't in veel grootere mate. Nu Liesje in de laatste dagen er eenigszins bleek uitziet, draagt zij haar letterlijk op de handen. Laat tante haar gang maar gaan, lieve MinaLiesje heeft het goed bij haar. Maar je hebt gelijk, zij ziet wel wat bleek, en weet je, wat mij ook is opgevallen? Zij is de geheele week nog niet op het kasteel geweest en Nelly was in dien tijd toch wel driemaal hier. Och, meisjesgrillen, anders niet I Mis schien hebben die twee een beetje gekib beld. Morgen, zeide zij, gaat zij naar het kasteel. Morgen? merkte Erving op, dan is Selldorf immers onze gast. Wat moeten wii dan alleen met dien jongen man aan vangen? het opheffen van de beperkende bepa lingen. Bijgevolg wordt: lo) liet sluitings uur weder op 12 uur 's avonds (Duitsche tijd) vastgesteld. 2o) Het verkeer van de electrische trams weder toegelaten. Z.M. Koning Albert I heeft den Bel gischen gezant in Den Haag verzocht om in overleg met de heeren Arthur Buysse en Frans van Cauwelaert, ledeD van de Belgische Tweede Kamer, voor 1500 gulden Nederlandsche leesboeken, bij voorkeur van Vlaamsche auteurs, aan te koopen voor de Belgische sol daten aan het front en in de zieken huizen. De arbeidstoestanden in Japan zijn dikwijls verschrikkelijk. Japan bezit omstreeks l1/., millioen personen, die door fabrieksarbeid in hun levensonder houd moeten voorzien. Niet minder dan 75 pCt. hiervan behoort tot het vrouwelijk geslacht. Dagelijks werken 120.000 meisjes die den leeftijd van 14 jaar nog niet hebben bereikt, in fa brieken. In het geheel werken 40.000 meisjes van 7 tot 10 jaar. De loonen zijn laag. Een volwassen vrouw kan f 2.50 per week halen. De kinderen verdienen zelden meer dan f 0.50 per week. De Atheensche correspondent van het Berliner Tageblatt seint, dd. 6 dezer, «lat hij uit diplomatieke kringen heeft vernomen, dat de gezanten der vier Entente-mogendheden den minister president van Griekenland een nota hebben overhandigd, waarin staat, dat die mogendheden hebben besloten, het Balkanprobleem te regelen „in over eenstemming met gerechtigheid en be schaving". Bulgarije zou zekere deelen van Ser visch Macedonië alsook Kawalla krijgen, dit met een niet nader omschreven achterland. Griekenland zou in Klein- Azië worden schadeloos gesteld. Te Nisj en Sofia, heet het verder, is de mede- deeling ook gedaan, en de verwachting wordt uitgesproken, dat Roemenië zich bij de hereenigde drie Balkanstaten zal aansluiten. Volgens den correspondent heeft de nota in Griekenland verbittering ge wekt. In verscheiden schouwburgen was het daags tevoren tot betoogingen voor Duitschland gekomen. Uit alle Grieksche steden komt bericht, dat men van de regeering verlangt, dat zij zich tegen de Entente schrap zal zetten. De kabinetten in Athene en Nisj zijn met elkaar in onderhandeling ge treden om gezamenlijk tegen de plan nen van de Entente te protesteeren. Aartshertog Jozef Ferdinand is Zon dagochtend aan het hoofd zijner troe pen plechtig Lublin binnengetrokken. Bij het regeeringsgebouw was een eere- wacht te paard opgesteld. Ter ontvangst waren de president van de stad met een afvaardiging van den gemeenteraad, vertegenwoordigers van de provincie Lublin en van de geestelijkheid aller gezindten aanwezig. De aartshertog heeft de hem huldi gende toespraak van den president van de stad als volgt beantwoord „Ontvang mijn dank voor den mij uit naam van de stad aangeboden groet. De verbonden legers voeren oorlog tegen de Russische weermacht, doch niet tegen de vreedzame bevolking der door ons veroverde streken. De bevol king van Lublin kan verzekerd zijn Och, zij blijft niet lang op Derenberg. Zij hebben daar een logeetje, maar tot dus ver heeft Liesje hen op feestdagen steeds een bezoek gebracht en zij zal waarschijnlijk ook ditmaal niet van hare gewoonte af wijken. Hij knikte verstrooid. Die Selldorf heeft een aangenaam voorkomen, sprak hij. Zijn vrouw keek hem glimlachend aan, en ook hij lachte. Ik weet, waar jij aan denkt, oudje! Nu, zou dat dan zoo erg zijn, Mina? Ik moet toch een schoonzoon hebben die verstand van zaken heeft, een handelsman, en hij is een flinke jongen. Ik heb hem nu leeren kennen, hij bezit hetzelfde degelijke karakter als zijn vader. Manlief, sprak zij, terwijl zij hem met haar helderblauwe oogen bijna smeekend aanzag, ik bid je, maak nu nog geene plannen! Zij is immers bijna nog een kind. Was jij dan ouder, toen je mijn vrouw werdt, Mina? Neen, Bernard, maar En zijn wij samen niet altijd geluk kig geweest, tot heden toe, en hoopen wij dit niet in de toekomst te blijven? Zoo bedoel ik het niet, sprak zij be wogen, maar ik zou haar nog zoo gaarne eenigen tijd voor mij alleen behouden, wie weet Hier hield zij op, terwijl zij tevergeefs trachtte haar tranen te bedwingen. Laat mij, ging zij voort, toen zij be merkte dat een wolk zijn gelaat verduis terde. Ik voel mij heden zoo droefgeestig te moede. Ja, Erving, ook ik zou mij in hooge mate verheugen, als zij een goeden echtgenoot krijgt. Doch hij moet even goed en achtenswaardig zijn dan jij. Hij zag haar met liefdevolle blikken aan. De allerbeste moet het zijn, en jij moet beslissen. van mijn welwillendheid en bescher ming, zoolang zij zich onthoudt van tegenstand of vijandige houding en zich schikt naar onze rechtmatige eischen." Vervolgens sprak de aartshertog alle aanwezige ambtenaren toe. Een aantal Berlijnsche bladen bren gen bijzonderheden over de inneming van Warschau en den intocht der Duit sche troepen. Volgens den Lokal Anzeiger werd de hoofdstad van Polen niet belangrijk beschadigd. Verder verneemt de cor respondent van het blad, dat de bin nentrekkende troepen met geweldige geestdrift overal als bevrijders werden verwelkomd. Alle straten hadden ge vlagd en stonden vol met groetende, wuivende, jubelende menschen. Buitengewoon teekenend is ook het schouwspel van de honderden Poolsche boeren, vrouwen en kinderen met over blijfselen van have, goed en vee, die naar hun dorpen terugkeeren. De Duit schers hebben hun niets ontnomen, dus vreezen zij deze overwinnaren niet. In Warschau loopt thans de electri sche tram als in vredestijd en bijna alle zaken zijn geopend. Uit Genève wordt aan de „Daily Express" geseind, dat te Innsbriick bericht is ontvangen, dat vijf Duitsche legerkorpsen, onder kommando van generaal Eichhorn, een aanval op Wil na begonnen zijn. De Russen zijn daar aan drie kanten omsingeldnaar het oosten is de weg slechts open. Zij vechten als leeuwen. Een bloedige slag ont wikkelt zich rondom Kowno, waar ge heele velden met dooden en gewonden overdekt zijn. Het Roode Kruis perso neel van beide partijen is met werk overstelpt. Plaatselijk Nieuws. Heusden 11 Aug. Het onderwijzend personeel der vroegere Rijks-normaallessen alhier, is reeds ten deele jaarlijks een wachtgeld toegekend en wel aan den heer G. Zoon, voormalig directeur groot f 425 en de heer A. de Roon, leeraar aan die inrichting, f 325. De verschillende andere heeren zullen of pensioen of even eens wachtgeld ontvangen, waarvan de be slissing nog niet is afgekomen. Een treffend sterfgeval bad de vorige week alhier plaats. De heer G. Hille, 50 jaar, gepensioneerd onderofficier uit Indië, gehuwd en vader van 8 kinderen, waarvan één van slechts enkele maanden was eenigen tijd iijdende; doch daar hij zich steeds onder het publiek bleef bewegen en zelfs Dinsdagavond nog vóór zijne woning met buren praatjes maakte, wisten slechts enkele personen, dat hij ongesteld was. Des nachts kreeg hij benauwdheden en in den vroegen van Woensdag was hij overleden en werd Zaterdag j.l. ten grave gebracht. Algemeen is de deernis met het groot gezin dat broo deloos achterblijft. De weduwe zelf geen pensioen. Dit is een van die gevallen waarbij men zich afvraagtHoe kan daarin redding worden aangebracht? Belangstellenden van elders kunen ver zekerd zijn, dat een postwissel aan het adres der weduwe dankbaar in ontvangst genomen zal worden. Ook onze redactie stelt zich beschikbaar, bij wie reeds eene gift van f 5.is ingekomen. Werkendam. Door de Oranje vereniging is besloten dit jaar geen feest te organiseeren. Beneden-Langstraat. De handel in hooi gaat vlug en vooral naar inferieure soort bestaat levendige vraag. Men besteedt voor goed hooi f 22 f 23, afwijkende soorten f 18 k f 20 en schraal pershooi f 15 £t f 16 per 500 K.G. En een jonkman, die al die eigen schappen niet bezit? vroeg Mina. Dien laten wij een blauwtje loopen. Ja, wij. Maar als zij hem nu lief heeft? Daar moge God haar voor behouden Daar moge God haar voor behoeden herhaalde zijn vrouw ernstfg. Daarop ging zij op wat meer schertsenden toon voort: Ik moet eens op dien Selldorf nauw keurig acht geven. Doe dat, lieve Mina! Je zult een jongmensch met een rechtschapen karakter leeren kennen. Zoo was dan de eerste Pinksterdag aan gebroken. In het dorpje luidden de kerk klokken en met uitzondering van Doortje, die thuis moest blijven om het eten te verzorgen, begaf zich het geheele gezin van Erving in diens rijtuig naar het kleine bedehuis. Mijnheer Selldorf stond aan de kerkdeur. Hij kleurde tot over zijn ooren, toen hij Liesje de hand bood om haar bij het uit stijgen behulpzaam te zijn, en daarop zijn patroon verzocht of hij in diens bank mocht plaats nemen. Zoo zat hij dus gedurende de geheele preek naast haar, daar tante Mie met mijnheer en mevrouw Erving op de voorste stoelen had plaats genomen. Eere wien eere toekomt! Hij ver beeldde zich, dat aller blikken op zijn be koorlijk buurmeipje gevestigd waren. Deze zat intusschen met gebogen hoofd, de kleine handjes op haar schoot saam gevouwen, terwijl haar lippen zich zacht bewogen. Zelfs meende Selldorf, dat er een traan uit haar schoone oogen op het kleedje neder- viel. Maar dat was immers onmogelijk Waarom zou zulk een lieftallig wezen tranen storten op zoo'n schoonen feestdag? Toen de preek geëindigd was en de ge meente den slotzang aanhief, hief zij haar De. na weide geeft overvloed van gras en wordt desniettegenstaande duur verpacht. EBesoUen. De heer A. v. Delft, on derwijzer aan de bizondere REL school al hier, slaagde dezer dagen voor de hoofdacte. Al spelende is het vierjarig zoontje van C. Pulles in de Lint gevallen en ver dronken. J.l. Vrijdag slaagde onze dorpsge noot L. W. Klerkx, onderwijzer te Den Horst, voor de hoofdacte. Capelle. De heer Jo de Bos, slaagde Zaterdag j.l. te 's-Bosch voor het eindexamen Rijks Hoogere Burgerschool. Wij wenschen dezen kranigen student, die nauwelijks 17 jaar telt, en zijn familie een hartelijk pro ficiat. Tot tijdelijk gemeente-ontvanger al hier is benoemd de heer H. Herpers, Can- didaat-Notaris alhier. Voor de betrekking van Secretaris en Ontvanger dezer gemeente, hebben zich tot heden 28 sollicitanten aangemeld. Werden de broodkaarten tot heden voor 14 dagen uitgegeven, in 't vervolg zullen deze een maand geldig zijn. Donderdag j.l. sprong een veulen van G. de B. alhier, bij de wed. M. R. door de ruiten, waardoor het enkele ernstige wonden opliep. 's Gr ravemoer- Nadat door den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk alhier voor de beroeping van een herder en leeraar op tweetal waren geplaatst de heeren ds. P. E. van Schaik te Anna Jacoba Polder en ds. J. Fonkens te 's-Graveland, is na verkiezing laatstgenoemde als zoodanig be roepen. Met genoegen vermelden wij, dat onze dorpsgenoot, de heer J. Passchier, onder wijzer aan de openbare lagere school, Zater dag zijne hoofdacte behaalde. Den geslaagde proficiat. denderen. Het record in het vlie gen vangen is geleverd door een schoolleer- ling, die circa 4000 vliegen gevangen heeft, wegende 32 gram. Woensdag 1.1. bracht de heer Com missaris der Koningin in deze provincie een bezoek aan deze gemeente en Vrijdag j.l. gold dit de gemeenten Drongelen en Meeuwen. Herpt- Zaterdagmiddag werd door den heer Commissaris der Koningin in Noord-Brabant een bezoek gebracht aan onze gemeente. Van vele huizen wapperde de vlag. Sprang- Was voorheen de duur der broodkaarten 14 dagen, thans is deze op een maand gebracht. Waspik.- Besteedde men de vorige week f 22 voor 500 k.g. hooi, thans wordt reeds f 23 gegeven; de markt is dus nog stijgende. Bij de tarwe-verpachting worden hooge prijzen besteedbij onderhandsche verpach ting betaalde men den ongekenden prijs van f 450 per H.A. Voor den export naar Duitschland worden in sommige deelen der Meierij tegen hooge prijzen de versche boonen reeds op gekocht, zoodat de inmaakboonen voor velen een weelde-artikel zullen worden. De pluk zal van het jaar zeer meevallen, evenals de andere groenten. Doch met dat al wordt alles toch maar steeds duurder. ICurgeriyke Staud. Werkendam, van 31 Juli tot 6 Aug. Getrouwd: T. H. Vink, 22 j. en E. Biesheuvel, 22 j. Geboren Andries, z. v. N. Aanen en A. de Haas. Oinnenland. Men meldt uit Oldenzaal: Een viertal dames, in pension te De nenkamp, die Zaterdagmiddag een fiets tochtje maakten in de buurt van de blik weder omhoog en keek als van ouds vroolijk en onbevangen om zich heen. Bij het huiswaarts rijden verheugde zich Liesje in den helderen zonneschijn en het bonte gewoel op den weg. Bij de groote linde werd halt gehouden en steeg zij uit het rijtuig. Geef de groeten aan Nellyriep tante Mie haar na. Haar hart klopte sneller, toen zij de groote lindelaan opwandelde. De beide steenen beeren keken haar reeds in de verte met hun grimmige blikken dreigend aan. Zou zij terugkeeren Maar wat zou Nelly daarvan denken? Zou deze niet meenen, dat zij bang was voor de vreemde nicht? Neen voorwaarts 1 Haastig liep zij door het park, doch bleef eensklaps verrast staan. Op het open perk voor de groote bank, stond een ge dekte tafel, en daaraan zat Nelly's moeder in een leunstoel, doch zóó, dat zij het jonge meisje den rug toewendde. De oude barones had tegenover haar plaats genomen en las ijverig in een courant. Alles toonde dui delijk aan, dat men hier in de open lucht ontbeten had. Liesje durfde niet verder gaan, een ongekende verlegenheid maakte zich van haar meester en de gedachte, zich in gezelschap der oude barones te zullen bevinden, die door tante Mie nog onlangs zoo ongunstig beoordeeld was geworden, en die altijd zoo onvriendelijk jegens haar was, beangstigde haar zeT. Toen zij op eenige schreden afstands ge naderd was, merkte de oude dame haar op. Deze schrikte zoodanig, dat zij een kostbaar ]>orseleinen kopje van de tafel wierp, dat tegen de steenen bank in stuk ken viel. Wordt vervolgd).

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2