Het gaat er voor de Russen op het Oostelijk front steeds meer critiek uit zien. De Duitschers en Oostenrijkers sluiten den kring nauwer in rondom de Russische achterhoede, die hardnek kige gevechten levert, om te zorgen dat nog eeD zoo groot mogelijk deel van het Russiche leger den terugtocht naar het Oosten kan volbrengen. De opmarsch in het zuiden en wes ten vordert dan in het noordwesten. Het taai verzet, dat de Russen bieden op het gedeelte van het Nareffront, dat nog in handen is, heeft tot resultaat, dat de vesting Nowo Georgiewsk het nog enkele dagen langer kan volhouden dan verwacht werd. Intusschen zullen de Duitschers Nowo Georgiewsk spoe dig geheel hebben omsingeld. Maandag berichtten de Duitschers, dat zij bij Warschau den oostenlijken Weichsel- oever hadden bezet. Deze troepen kun nen nu Nowo Georgiewsk van het zui den uit in den rug vallen, zoodat de laatste Russische Weichsel-vesting spoe dig door de Duitschers zal genomen worden. Sedert een paar dagen meldt het Duitsche communiqé geen nieuws van den strijd in Koerland. Men herrinnert zich dat na deze bezetting van Mitau de Duitschers van plan waren om Riga te bezetten. De Russen hebben den aan val op Riga weten af te slaan en de Duitschers zijn nu in oostelijke rich ting naar de Dwina getrokken. Een Russisch communiqé zegt, dat Zondag een Duitsche vloot een aanval in de Golf van Riga beproefde, om den aan val te lund te ondersteunen. De Duit sche schepen werden verdreven, terwijl een paar kruisers door mijnen werden beschadigd. De Duitsche aanvalsvloot bestond uit 9 slagschepen, 12 kruisers en een groot aantal torpedobooten. Aan Russische zijde zou geen enkel schip verloren zijn gegaan. Bij Kowno heeft een hardnekkige strijd plaats. De Duitschers melden dat zij de vesting dichter naderen, het Rus sische legerbericht zegt, dat de Duit schers met zware verliezen voor Kowno werden teruggeslagen. Zuidelijker in de streek van Lomza dringen de Duit schers verder naar het oosten door. Het leger van Mackensen wierp de Rus sen over de Wieprz terug en dringt verder in Midden-Polen door, waar de Duitsche rechtervleugel den Boeg nadert. De Russen trekken in deze streek terug 't Oostenrijksch communiqé spreekt van een overhaaste vlucht der Russen. De strijd tusschen Wieprz en Boeg wordt voortgezet. Aan den Dnjestr, in Zuid-Oost-Gali- cië, hebben de Oostenrijkers de Rus sen op verscheidene punten terugge worpen. Een Duitsch draadloos telegram ver spreidt een gedachtenwisseling tusschen den Duitschen rijkskanselier Von Beth- j mann Hollweg en een Amerikaansch nieuws agentschap, waarin de Kanse lier de wereld heeft begunstigd met Duitschlands inzichten omtrent den Enropeeschen vrede. Naar aanleiding hiervan zegt de „Times": Op zijn eigenlijke waarde geschat is het bericht meer interessant dan be langrijk. Het was reeds lang te voorzien, dat, als de Duitschers Warschau hadden bezet, zij met groot theatraal gebaar zouden gewagen van hun liefde voor den vrede, voor een groot deel ter wille van hun eigen volk en om vertrouwen te wek ken onder de neutralen. Voorloopige mededeelingen werden reeds in wijden kring gedaan. De Duitschers rekenen zeer op het grooto effect van wenken en voorspellingen uit kringen, welke met den oorlog, en den vrede niet in zeer nauw verband staan. De thans bedoelde mededeeling is er een van 't gewone soort van Von Bethmann Hollweg. Duitschland, ver klaart hij, hoopt „voor alles" dat zijn overwinning in Polen het einde van den oorlog naderbij zal brengen. An dere landen zien niet veel grond voor die verwachtingen. De rijkskanselier, wiens diepe eerbied voor de heiligheid van het gesproken, geschreven of be zworen woord voor alle tijden, uit zijn eigen mond is vastgesteld, herinnert in zijn mededeelingen er aan, hoe dikwijls zijn meester heeft verklaard, dat hij strijd voor den vrede, in 't bijzonder hoe hij dat nog eens weer heeft gezegd in zijn brief aan zijn zuster de koningin van Griekenland, waarin hij sprak over de „onweerstaanbare" macht van zijn vernielend zwaard. Maar deze vrede van Bethmann Hollweg zal zeker niet bij allen vertrouwen wekken. Want die vrede moet Duitschland en zijn bond- genooten vaste waarborgen geven niet alleen voor een duurzamen vrede, maar „voor zijn nationale toekomst."Er wordt geen melding gemaakt van de nationale toekomst van zijn bonJgenooten, maar de zin is even rekbaar als vraag. Deze vrede dit behoeft er nauwe lijks bijgevoegd te worden moet gunsten en zegeningen brengen niet aan Duitschland en haar consorten al leen; ver over zijn grenzen zal het brengen: „vrijheid der zeeën" aan allen •b verder aanbieden alle gelegenheden om de zaak van „vooruitgang en be schaving" te dienen, zooals die begrepen worden in Duitschland en zooals Duitschland die in dezen oorlog in praktijk heeft gebracht. Het is twijfel achtig, of zelfs een eigen telegram van den keizer, met de keizerl^ke handteekening, geestdrift voor een vrede onder deze voorwaarden zou wekken onder de Amerikanen. Zij weten te goed, hoe in dit opzicht de houding der ge allieerden is. Het doel der herleving van de „vredes"-intrige is ongetwijfeld esrder om de blaam van het voortzet ten van den oorlog te werpen op de geallieerden, dan werkelijk een bewe ging voor den vrede on Ier de verant woordelijke neutralen te wekken. Maar het plan is te doorzichtig om te slagen. Het Duitsche Persbureau heeft vrij wat taleut en is zeer vindingrijk, maar zijn warmste bewonderaars moeten toegeven, dat zijn manier grof is. Met een weinig meer respect voor wie er naar luisteren en een weinig meer kieschheid van op vatting, zou het niet zoo dom zijn om van een half dozijn vredesklanken te laten weergalmen, die alle zoo gelijk zijn. Zooals bericht wordt, heeft keizer Wilhelm den nieuwsten Duitschen ge- pantserden kruiser „Hindenburg" laten noemen. Dit is een voortzetti ig van de traditie der groote Duitsche kruisers, die naar veldheeren genoemd zijn. De Duitsche marine heeft, of had reeds de „Derfflinger", de „Seydlitz", de „Moltke" en de „Blücher", die aan den slag bij Helgoland hebben deelgenomen, waarbij de „Blücher" zonk. Verder heeft men de „Göben", die in Turkschen dienst is overgegaan, de „Scharnhorst" en „Gneisenau", namen aan het zeegevecht bij Coronel deel waar de Engelsehen verslagen werden en gingen later zelf by de Falklandeilanden te gronde. De „Hindenburg" zal ongeveer een zuster schip zijn van de in aanbouw zijnde „Lützow". Bijzonderheden over de af metingen worden nu niet bekend ge maakt maar de „Norddeutsche Allge- meine Zeitung" zegt, dat zij tot de grootste en snelste schepen zal behoo- ren, die op het oogenblik op de geheele wereld worden gebouwd. PlaatielUk Nieuws. Ifleusden 14 Aug. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft vastgesteld de volgende lijst van eenige der meest voorkomende ar tikelen met daarvoor aangenomen maxi mumprijzen. (Deze prijzen hebben uitslui tend betrekking op gewone kwaliteiten. De luxe-sorteeringen, waarvoor in gewone tijden reeds veel hoogere prijzen worden betaald, blijven buiten aanmerking). (Deze lijst vervangt de vorige). Kleinhandelprij zen: Regeeringsbrood (bij verkoop op brood kaart) f 0.12, tarwebrood (gebuild f 0.24, Tarwewaterbrood (gebuild) (gebakken onder Rabinaal toezicht) f 0.25, Tarwebrood (on- ge build; bruin brood) f 0.205, Roggebrood (zie noot 2), Regeeringstarwemeel (bij ver koop op meelkaart) f 016, Tarwebloem (gebuild inlandsch) f 0.26, Tarwemeel (ongebuild) f 0.22, Boter f 1.60, alles per kilogram. Volvette jonge Goudsche en Edammer kaas met rijksmerk 1) f 0.575, Volvette jonge Goudsche kaas 1) f 0.55, Jonge Edammer kaas |(40 -f-) 1) f 0 55, jonge Goudsche kaas (40 -j-) 1) f 0,50, kaas in Edammer- en Goudsch model (30 4-) 1 f 0.425, kaas in Edammer en Goudsch model (20 1) f 0.375, magere Edammer en Goudsche kaas f 0.275Priesche nagel kaas 1) f 0.30, allesper half kilogram. Koffie (Santos) fl.l6|per kilogram. Cichorei (in pakjes) per ons f 0.06. Suiker (witte geraffineerde) f 0.55, zout f 0.09, zeep (zachte, witte of gele) f 0.32, soda 0.07, alles per kilogram. Petroleum f 0.11 per liter. Omtrent rijst, havermout, boonen, erwten, aardappelen, uien, kool, verschillende inge maakte groenten, margarine en raapolie is een prijsregeling nog in overweging en deze zal nader worden kenbaar gemaakt. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand Augustus behoudens vroegere vervanging. Klachten over niet-inachtneming van bovenvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de dij st niet vermelde artikelen maxima vast te stellen, of wel om met het oog op plaatselijke omstandig heden voor een bepaalde gemeente wijziging in de maxima te brengen, behooren gericht te worden tot den burgemeester der gem. 1) Deze prijzen zijn niet van toepassing op oude kaassoorten, room- enlunchkaas, Leidsche en Delftsche komijnekaas en kaas bereid onder Rabbinaal toezicht. Onder kaas gemerkt 40 -}-, 30 -(-of 20 -|- wordt verstaan, welke respectie velijk 40 pCt. of meer, 30 pCt. of meer, of 20 pCt. of meer vet in de droge stof bevat. Bij verkoop van kaas aan detail handelaren kan f 2 boven den maxi mumprijs voor verkoop in het groot in rekening worden gebracht, indien de hoeveelheden ten hoogste 50 k.g. per zending en per week aan denzelf den afnemer bedragen. Opgemerkt wordt nog, dat de voren bedoelde prijzen sleehts betrekking hebben op boter en kaas, bestemd voor verbruik in Nederland. 2) Een uniforme prijs voor roggebrood, geldend voor het geheele land, kan in verband met de zoo uiteenloopende be reidingswijze in de verschillende pro vinciën niet worden vastgesteld. Daarom zal zulks voor elke provincie afzonder lijk geschieden, in overleg met de pro vinciale Rogge-commissies. Vrijdagmiddag bracht Z.E. de Com missaris der Koningin in deze provincie, een bezoek aan onze gemeente. Door de posterijen wordt op't oogen blik een proef genomen met een transport fiets, tot het afhalen en brengen der post aan den trein te Drunen. Het is te hopen dat deze proef moge voldoen, en hierdoor eene verbetering moge ontstaan, die zoo hard noodig is. Hedenmiddag marcheerde door onze gemeente op hun marsch naar Maastricht, onder commando van den 2en luit. J. J. Lamberti een detachement van het bat. inf. uit Gorinchem, aangevuld door afdee- lingen van de andere bats. uit de groep Gorinchem, tot een gezamenlijke sterkte van pl.m. 160 onderofficieren en minderen in veldtenue, en vergezeld door eenig hos- pitaalpersoneel, onder den officier van gez. 2e kl. A. A. Blom. Deze marsch van 162 K.M. zal in 4 dagen worden afgelegd. Overnacht zou worden in Boxtel, Weert en Echt. Zondag 15 dezer rustdag te Maastricht, om Maandag weder per trein naar Gorinchem terug te keeren. Werkendam. Deze week slaagde de heer M. Knol, alhier, voor de acte Engelsch 1. o. Aalst. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, ds. Keek te Bergambacht, vóórdien te Zuilichem. BenedeH-Laiigstraat De han del in vroegrijp fruit is levendig. Men be steedt voor diverse peren van f 3,50 tot f 5.per H.L. op het hout. De opbrengst der appels zal evenwel beter zijn dan die der peren. Voor morellen betaalt men 50 a 60 cents per k.g. Nu de rogge is ingehaald, kan worden geconstateerd, dat deze sl chts een zeer middelmatig beschot geeft, terwijl ook het stroo minder goed is dan in gewone jaren. De haver, die nu allerwege aan de orde is, geeft veel betere verwachtingen. DllSSen. Maandagavond omstreeks half acht, heeft G. v. d. Pluijm, welke dronken was bij den gemeente-veldwachter M. Heijmans te Hank, met een jachtgeweer door de ruiten geschoten, doch gelukkig zonder iemand te treflen. De hagel korrels kwamen in het beschot terecht. De veld wachter zelf was niet thuis. De dader is des avonds nog gearresteerd. Men denkt dat haat de aanleiding is. Meeuwen. Aan het telefoonkan toor alhier werden gedurende de afgeloopen maand ontvangen 22, verzonden 24 tele grammen. Vrijdag, den 6 Augustus j.l. werd onze gemeente vereerd met een bezoek van den HoogEd. Gestr. Heer Commissaris der Koningin dezer provincie. Mieuwendljk. Op verzoek van W. Groenenveld alhier, is tegen 1 Oct. a.s. door B. en W. eervol ontslag verleend als lantaarnopsteker dezer plaats. Hij heeft deze betrekking sinds 1881 uitgevoerd. Sprang. Bij de j.l. Dinsdag gehou den keuring voor den Landstorm jaarklasse 1915, zijn in deze gemeente van de 4 jon gelingen twee ongeschikt bevonden. Sleeuwyk. Woensdag j.l. bracht de Commissaris der Koningin in deze pro vincie een bezoek aan deze gemeente. Veen. Aan het telefoonkantoor al hier, werden over de maand Juli behandeld 100 telegrammen, waarvan 55 werden ver zonden en 45 zijn aangekomen. Met de werkzaamheden verbonden aan de oprichting van een weegbrug of fairbank, is reeds een begin gemaakt en zal deze vermoedelijk over 14 dagen reeds in werking kunnen gaan. Het zal voor velen een gro t gerief opleveren. Wijk. Maandag j.l. werd onze ge meente vereerd met een bezoek van Zijne Excellentie den Commissaris dezer provin cie. De tweede snede grasgewas dezer gemeente bracht dit jaar op de som van f 480,alzoo f 49,minder dan het vorig jaar, terwijl de „Ebbe" afdeeling Aal burg opbracht f 448,zijnde f 131, minder dan het vorig jaar. Over de maand Juli zijn ia deze gemeente verhandeld 125 telegrammen, waarvan 101 binnen- en 24 buiten den kosteloozen kring besteld zijn. In verschillende aardappelvelden de zer gemeente, is de zoozeer gevreesde aard-1 appelziekte geconstateerd. Plannen zijn in bewerking tot het aanleggen van ©en kanaal, dienende tot voorziening en afvoering van water van verschillende polders liggende in deze ge meente tot aan de gemeente Dussen. Vooral de polders van Wijk en Biesheuvel zullen daardoor zeer gebaat worden, daar meer malen des zomers geen voldoende water voor het vee aanwezig is, terwijl des winters de afvoer van het overtollige water zeer gebrekkig is. Zuilichem. Zondagmorgen had al hier de bevestiging plaats van onzen nieu- I wen predikant, ds. Bakker uit Kesteren, door den consulent ds. Van Ingen uit Ga meren naar aanleiding van Jesaja 52 vers 5 en 6. 's Namiddags hield ds. Bakker zijn in treerede naar aanleiding van 2 Corinthe 5 vers 20 en 21. Daarna werd hij toegesproken door ds. Van Ingen en op verzoek zong men den nieuwen herder en leeraar toe psalm 119 vers 9 en psalm 103 vers 9. worden gelezen en on veranderd goedgekeurd. a. Processen-verbaal van op 3 Juni en op 2 Aug. j.l. gehouden kasopnemingen bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt dat de boeken regelmatig zijn bijgehouden en dat op eeratgenoemden datum f 686,17 in kas was, welk bedrag juist overeenstemt met het bedrag dat in kas moet zijn, ter wijl op laatstgenoemden datum een tekort aanwezig was .'an f 9,16. b. Missive van de Algemeen© Nederland- echè Vereeniging „Het Groene Kruis" van 31 Mei j.l. no. 500, houdende mededeeling, dat door de zorg dier vereeniging te Utrecht gelegenheid bestaat schoolboeken tegen een zeer gering bedrag te doen ontsmetten, met uitnoodiging de pogingen der vereeniging wel te willen ondersteunen meteen jaariijk- sche bijdrage van minstens f 5, B. en W. stellen voor deze missive voor kennisgeving aan te nemen, op grond van de overweging dat besmettelijke ziekten hier hoogst zelden voorkomen en de be doelde ontsmetting niet de waarborg schijnt te bieden dat het beoogde doel wordt be reikt, wijl de leermiddelen dadelijk na de ontsmetting opnieuw of voor het eerst be smet zouden kunnen worden en alsdan toch gedurende een geiuimen tijd een bron van gevaar voor de leerlingen zouden kunnen zijn. Aldus besloten. c. De Voorzitter deelt den inhoud mede van eenige door hem van den heer Inspec teur voor het Staatstoezicht op de krankzin nigen ontvangen brieven betreffende de verpleging van een 7-jarig, waarschijnlijk krankzinnig kind van A. Barel te Doeveren, uit welke correspondentie blijkt, dat de Inspecteur voornoemd de opname ter ob servatie van bedoeld kind in een ziekenhuis noodzakelijk acht. Spreker zegt een brief te hebben ontvangen van de Diaconie der Ned. Herv. kerk te Doeveren, inhoudende mededeeling dat zij weigert hulpt te ver- leenen of in de verplegingskosten van dat kind bij te dragen. Op grond van de over weging dat het niet vast staat, dat het kind krankzinnig is en het kind niemand eenige last veroorzaakt, tenzij dan aan de moeder, stellen B. en W. voor vooralsnog een af wachtende houding aan te nemen. Aldus jwordt met algemeene stemmen besloten. Aan de orde is: lo. Aanbieding gemeenterekening 1914. De gemeenterekening over het dienstjaar 1914 wordt namens B. en W. ter voorloopige vaststelling aangeboden, ter inzage van de leden nedergelegd en ten fine van onderzoek gesteld in handen van een commissie be staande uit de heeren L. P. Branderhorst en W. G. Branderhorst met uitnoodiging in de eerstvolgende vergadering van dat on derzoek rapport uit te brengen. 2. Benoeming en bezoldiging van een deurwaarder. De Voorzitter zegt een brief te hebben ontvangen van den heer Robot, commies- dienstgeleider bij de Rijks Directe Belas tingen, houdende mededeeling dat hij naar aanleiding van een gesprek hieromtrent zijne benoeming als gemeente-deurwaarder aanneemt, mits tegen een jaarlijksche be looning van f 30,plus de door de belas tingschuldigen te betalen kosten van waar schuwing, aanmaning enz. bij eventueele vervolging. Spreker zegt, dat de invordering der plaatselijke belastingen moeielijkheden op levert, doordat de menschen zich onttrekken van betalen, waarom hij het noodzakelijk acht zo» spoedig mogelijk een deurwaarder te benoemen. De Vooizitter deelt evene ns mede dat de heer Robot eerst geweigerd heeft op grond van de kleine jaarwedde daaraan verbonden, n.l. f 25,en dat volgens de meening .van den gemeente ontvanger de waarschuwingen moeten ge beuren. Na eenige d'scussie omtrent de belooning wordt met algemeene stemmen volgens voorstel van B. en W. besloten belangheb bende met ingang van 1 September te l enoemen tot gemeente-deurwaarder tegen ee a© jaarlijkscüe belooning van f30,plus de door de belastingschuldigen te betaLn kosten van waarschuwing, aanmaning, enz. bij eventueele vervolging. (Wordt vervolgd). Ifturgeriyke §tand. Vergadering van den Raad der Gemeentè Genderen. VoorzitterD. F. Brune. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering Dussen, over de maand Juli. Ondertrouwd: J. Smits, 32 j. en J. J. van Moergestel, 21 j. Getrouwd A. Lensvelt, 24 j. en A. H. Schoenmakers, 26 j.A. J. M. van Opperraaij, 44 j. en J. E. F. de Wilt, 37 j. L. Timmermans, 34 j. en P. A. Schalken, 25 j.; J. M. v. d. Leijden, 25 j. en W. de Wit, 28 j. Geboren Elisabeth Cl., d. v. G. Boo- gaarts en Cl. HoevenarenAnna M., d. v. A. van Dortmond en J. A. v. d. Pluijm Coenraad, z. v. D. Genet? en A. Sack; Janeke C. M., d. v. A. Colijn en C. M. BoumanJacoba, d. v. F. Hollenberg en J. MetselaarCornelia M., d. v. P. v. d. Zouwen en F. Ouwer- kerk Adriana, d. v. A. Verhoeven en A. v. d. Assem Arie W., z. v. E. van Dijk en T. W. Colijn Helena P., d. v. j A. Pellicaan en N. van Wijk; Geer- truida J., d. v. F. Hakkel en A. M. MeijersAdrianus M., z. v. J. Heere en A. v. d. Pluijm. Overleden J. J. v. d. Pluijm, 4 m. C. v. d. Pluijm, 78 j., wed. van J. v. Dinteren. Wijk c.a., van 15 Juli tot 13 Aug. Ondertrouwd: A. v. d. Heuvel, 26 j. en A. Vos, 22 j. Geboren: Dirkje Francijna Maaike, d. v. A. C. Bouman en D. van Bergeijk; Pieternella Arnolda, d. v. T. A. Smo kers en J. F. den HoetGijsbert, z. v. A. W. de Vries en J. den Hoet; An- tonie, z. v. D. de Waal en D. Tejen Pieternella Adriana, d. v. W. v. d. Steen- hoven en C. van KuijkThijmen, z. v. R. Das en H. de Nekker; Johanna, d. v. H. Kerkwijk en A. Millenaar. Overleden: F. van Rijswijk, 10 m.; J. van WijleD, 78 j. Veen, over de maand Juli. Getrouwd: L. Goldhagen en L. Scheur water. Geboren Goossen, z. v. J. van Bra- kel en D. Verbeek Cornelis, z. v. J. Vos. en A. v. d. SchansMaria Cornelia, d. v. C. Herrewijn en A. Swamborn. Overleden: A. Kamerman, 87 j., echtg. van J. VosElisabeth van Rijs- w,k, 75 j wed. van P. v. d. Hut. Brakel, over de maand Juli. Geboren Antonia Hendrika, d. v. P. Klop en T. den Tek. Overleden W. J. van Hemert, 29 j. S. Mansvelder, 5 w. Poederoijen, over de maand Juli. Getrouwd: A. van de Laar, 44j.en N. A. Exalto, 42 jwed. van A. H. van Son. Geboren Hendrik Jan, z. v. A. van Ooijen en P. G. Oomen Catharina, d. v. G. van de Laar en A. BaksCornelia, d. v. M. van Giessen en D. de Boef Adriana Gerritje Johanna Maria Anto nia, d. v. J. W. Brienen en M. Verhoeven. Overleden: Geertje Groeneveld, lj. Almkerk, van 23 Juli tot 11 Aug. Ondertrouwd: J. van Delsen, 25 j. en Cornelia de Bok, 21 j. Getrouwd M. v. d. Vliet, 27 j. en A. C. van den Oven, 21 j.; A. Vink, 27 j. en T. de Ruiter, 31 j. Geboren: Klaaske Boukje, d. v. B. W. Buizer en J. H. RooseboomCor nelis Dirk, z. v. J. van Andel en A. van DaalenHendrika, d. v. A. van Oudheusden en H. Nieuwenhuizen Maria, d. v. A. J. Dolieslager en N. van Hofwegen; Cornelia, d. v. A .Ver- woert en B. C. RoubosCornelia, d. v. C. van de Water en M. de Ruiter; Teunis, z. v. L. Buchmer en C. Vink; Maria Wouterina, d. v. D. Hagoort en A. J. Mouthaan. Meeuwen, over de maand Juli. Getrouwd C. van der Beek, 27 j. en P. van den Assem, 28 j. Geboren Martinus, z. v. A. J. Lank- haar en M. Verschoor; Bernard, z. v. J. M. de Joode en A. van Koijck Pieter, z. v. P. Dekker en Joh. van Tilburg Maria, d. v. W. van Hoven en H. J. F. HeinsCornelia, d. v. A. Burghout en C. Doedijns. Hechtzaken. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 12 Augustus 1915. Overtreding OngevallenwetA. C.,te Dussen, f 5 of 3 d. Openbare dronkenschap: E. van D., te Hank, f 10 of 3 d. Nachtrumoer verwekkenE. van D., te Hank, f 5 of 3 d. Overtreding trekhonden wetJ. van T., te Giessen, 2 X f 3 of 2 X 3 d. Overtreding der Militaire Verordening voor de gemeente Woudrichem: N. van R., te 's Bosch, f 3 of 2 d. Overtreding VisscherijwetP. C.d. R., Az te Dussen, f 10 of 5 d. (wargarens verbeurd verklaard).C. v. d. B., te Keizersveer, f 5 of 1 week tuchtschool, (peur verbeurd verklaard en vernieling bevolen).C. J. van D., te Almkerk, f 15 of 10 d (schakel verbeurd ver klaard en vernieling bevolen). Loopen op hooiland: P. S., te Alm kerk, f 2 of 1 week tuchtschool; C. V., te idem, f 2 of 1 d. Overtreding der Militaire Verorde ning van Woudrichem(varkenshokken) J. S., te Woudrichem, vrijspraak. Loopen op eens anders grondJ. S., te Woudrichem, f 2 of 1 week tucht school. Overtreding Pol. Verordening van Werkendam J. Z., te Maastricht, f 3 of 2 d. Binnenland. Woensdagmorgen is een Nederlandsch soldaat terwijl hij aan de grens in zijn wachthuisje zat door een kogel gevaar lijk gewond. Waarschijnlijk is de ko gel een verdwaalde Duitsche, die voor een brievsnsmokkelaar bestemd was. Nader meldt men hieromtrent: De door een verdwaalden kogel ge wonde soldaat heet B. Christiaanse uit Horst. Gelukkig is de wond niet zoo gevaarlijk als men in de beginne ge dacht had. Er bestaat alle hoop op een spoedige genezing. C. zat in zijn wachthuisje aan tafel toen het schot hem trof. De kogel bleek een Russi sche kogel te zijn. Een Duitsche pa trouille die het schot loste heeft later verklaard op een fazant te hebben ge schoten. In geen jaren zijD de hotels en pen sions in het oosten van Overijsel De Lutte, Denekamp, Delden, Markelo, enz. zoo vol geweest als dit jaar. Zoowat alles is bezet en velen, die vo rige jdren geen pension hielden, heb ben thans het beste plaatsje in hun l Ingekomen Aangenomen voor kennisgeving.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2