GEVESTIGD Dr.W.Wy brands Openbare Verhuring. Rijswijksche Waard en Kraaiveld. Bouw- en Weiland. HOOITOEMAAT EeipjercssMami, HET NIEUWSBLAD t te -Gravemoer, ARTS. den hoog omkaden en puiken Bouwpolder, 1.59.10 Heet. Bouwland met Kade, verpachten Diverse perceelen Weitoemaat, en tweede snede Hooigras, verkoopen Openbare Verhuring verkoopen verdachten: Uitsluitend consultatieve Kinderpraktijk. Notaris J. M. C. PAAP, publiek verhuren, Notaris J. M. C. PAAP, Notaris J. M. C. PAAP, publiek verhuren: diverse perceelen Bouw en Weiland, Openbare iVerkooping Het Coll® vaa le 45.88.50 Heet. HOOITOEMAAT. D1NSDAC 24 AUGUSTUS 1915, Uitper L. J VEERMAN die minstens 1000 Vischmanden per week Ontvanger het door hem voorgeschoten be drag te kunnen terugbetalen." Bhn'sei'lijke Ktand. Heusden, van» 10 tot 17 Augustus. Overleden: Maria van de Wiel, 70 j echtg. van Adriaan MallantAdriaan, 2 m., z v. Adriaan Brouwers. Werkendam, van 6 tot 13 Aug. Getrouwd: Chr. van Laren, 24j.eD P. Versluis, 22 j.; C. de Gelder, 24 j. en C. de Keijzer, 21 j. Geboren Arie Leendert, z. v. A. W. van Dongen en A. M. KoningsHen drik, z. v. P. van den Heuvel en A. H. den Haan. De Werken en Sleeuwijk, van 23 Juli tot 13 Augustus. Ondertrouwd Chr. D. Kramer, 25 j. en C. Potters, 24 j.; A. Hakkers, 22 j. en M. van der Stelt, 23 j Getrouwd: H. van der Kau, 22 j. en W. Duiser, 20 jJ. L. Wisse, 22 j. en C. Baks, 23 j. Geboren Cornelia Anna, d. v. J. R. Schreuder en A. C. Brienen Cornelia, d. v. T. Roubos en M. Komau Hui bert, z. v. B. G. Damen en B. van der Schuit; Wouterina Anna, d. v. J. A. den Hollander en A. E. Lagrouw Antonie Nanning, z. v. W. Duizer en H. Scheurwater Adriana, d. v. J. Kooij en C. E. van Varik Teuntje, d. v. I. van Vuuren en T. van Herwijnen. Overleden J. W. P. Ritmeester, 58 j. W. van Veen, 58 j., echtgenoot van E. de Keijzer. Binnenland. Vrijdagavond laat werden e bewo ners der Ferdinand Bolstraat te Am sterdam opgschrikt door het geknetter van een viertal revolverschoten. Het geluid kwam uit perceel 32, eerste étage, alwaar mej. Greta Hoogstraten ter gelegenheid van haren verjaardag eenige gasten had vereenigd. Het ging op dezen verjaardag, naar later bleek, zeer fideel toe. En niemand vermoedde, dat het vroolijke huiselijke feestje plots zulk een dramatisch einde zou nemen. Tot de genoodigden be hoorden ook de 20-jarige winkelbedien de Jo Smit en gezusters Vosmeer. Mej. Catharina Vosmeer was gerui- men tijd verloofd geweest met Jo Smit. Doch hun karakters pasten niet bij elkander. Herhaaldelijk had het jonge paar ruzie. Eenige malen reeds was de verloving verbroken, doch later ver zoenden de jongelieden zich weer met elkander, tot een twist opnieuw een breuk deed ontstaan. De laatste maal had mej. Vosmeer de verloving definitief afgemaakt. En dat had Jo Smit zich erg aangetrokken. Herhaaldelijk poogde hij zich wfer met zijn vroeger meisje te verzoenen, doch mej. Vosmeer weigerde standvastig ie dere toenadering. Hij schfjut geweten te hebben, dat hij zijn vroeger meisje ten huize van mej. Hoogstraten zou ontmoeten. Mej. Vosmeer was zeer ver baasd, hem daar te zien. Doch de goede stemming werd er niet door verbroken. Want niemand kon in de verste verte ook maar vermoeden, dat Jo Smit daar dien avond gekomen was met het doel zijn vroegere geliefde te vermoorden en daarna de hand aan zichzelf te slaan. Het verwekte dus een heele conster natie, toen hij tegen half twaalf plot seling opstond, een revolver uit zijn zak haalde en in het wilde drie schoten op zijn meisje loste, welke gelukkig geen van drieën doel troffen. Een der kogels kwam in de canapé terecht. Maar mej. Vosmeer werd geen haar gekrenkt en ook de overige aanwezigen kwamen met den schrik vrij. Nadat hij de drie eerste schoten ge lost had, richtte hij het vuurwapen op zichzelf. Hij plaatste den loop tegen zijn slaap en trok af. Onmiddellijk stostte hij doodelijk gewond neder. Een der aanwezige dames was bij het eerste schot overhaast weggevlucht, Zoo haastig was haar vlucht, dat zij met het hoofd hevig tegen de trappen stootte, waardoor een vrij ernstige hoofd wonde ontstond. Door het geluid der revolverschoten kwamen dra surveilleereude politie agenten ter plaatse. De geneekundige dienst werd ontboden. Doch voor den zelfmoordenaar mocht geen hulp meer baten. De juffrouw met de hoofdwonde werd verbonden, terwijl Jo Smit in staat naar het Wilhelminagasthuis aan gekomen, bleek hij reeds overleden. Een beer in den Dierentuin in Den Haag heeft een 22 jarige juffrouw, die te dicht bij de kooi kwam, den rechter arm afgebeten; het dier verslond dit lichaamsdeel. De juffrouw is in het Gemeenteziekenhuis in Den Haag op genomen. Van het ongeluk was alleen een be ambte van de tuin getuige: hij stelde tevergeefs alles in het werk om den beer te noodzaken zijn prooi los te laten. De Winterswykscüe grenswacht heeft een goede vangst gedaaii. Zeven Duit- sche spoorwegarbeiders, werkzaam aan de verharding van de lijn van Winters wijk naar de Duitsche grens, wilden op den leegen bazaltwagen 2500 pond meel vervoeren. Retds hadden ze 1500 pond opgeladen, toen de wacht hen in 't oog kreeg Deze arresteerde vier van de zeven smokkelaars met drie fietsen, terwijl de overige drie aan den haal gingen. De lading werd in beslag ge nomen en eenigen tijd later werd ook nog overige 1000 pond gevonden, ver borgen in een boschje. De machinist wilde den trein nog eerst in beweging j zetten, doch toen de wacht met 't ge weer dreigde, stopte hij dadelijk. (Zutph. Ct.) Van verschillende zijden worden in den laatsten tijd stemmen vernomen, die aandringen op het sluiten van de grenzen voor den uitvoer van varkens- en rundvleesch, ten einde daardoöï ver laging van de vleeschprijzen te ver krijgen. Dergelijke uitingen wijzen er op, dat men nog niet algemeen bekend is met de maatregelen, die te dier zake van regeeringswege genomen zijn. In ver band daarmede schijnt het niet over- bodig, even in 't kort na te gaan, hoe het thans met onzen vleeschuitvoer ge steld is. Sedert 17 Maart 1915 mag geen var- kensvleesch worden uitgevoerd, behalve met consent van den directeur van het Rijks-Centraal Bureau tot regeling van den afzet van varkens en varkensvleesch. Zoo'n consent alleen verstrekt aan hen, die voor een bepaald gewichtsptrcentage (laatstelijk vastgesteld op 100) v n hun uitvoer, levende varkens tegen betrek kelijk lagen prijs (laatstelijk vastgesteld op 80 cent per K.G. slachtgewischt) door tusschenkomst van de regeeri ig ter beschikking stellen van den Neder- landschen varkensslager. Op die wijze werd bereikt, dat, tengevolge van het van het uitvoerverbod, de marktprijzen niet al te zrer daalden, zoodat fokkerij en mesterij niet werden ingekrompen, en dat de consument voor redelijken prijs varkensvleesch bekwam. Ook de uitvoer van rundvleesch is reeds eenige maanden geleden verboden (sedert 24 Mei) Aanvankelijk mocht nog worden uitgevoer versch vleesch, afkomstig van kalveren en verduur- zaamd vleesch. Sinds eenige dagen zijn de verbodsbepalingen evenwel verscherpt Thans mag geen rundvleesch in welken vorm dan ook, worden uitgevoerd. Een uitzondering is gemaakt voor gedroogde, bevroren en gezouten organen en voor runderworst, die varkensvleesch bevat. Voor uitvoer van deze worst is echter consent noodig van bovengenoemden directeur. Ten slotte kan nog worden opge merkt, dat ook de uitvoer van levende varkens en renderen sedert geruimen tijd verboden is. j Een later beiicht: De Minister van Landbouw enz. heeft bepaald dat voor het tijdvak van 19 Augustus tot en met 18 September geen uitvoerconsenten voor varkens zullen worden afgegeven. Voor genoemd tijdvak wordt de prijs van het varkens vleesch per K.G. slachtgewischt bepaald op f 0 80. De volstrekte sluiting der grenzen voor den uitvoer van varkensvleesch is een maatregel van tijdelijken aard. Zoodra er voldoende aanwijzingen zijn, dat er overproductie is van slachtrijpe varkens, zal wederom een regeling in gevoerd worden, waarbij een beperkte uitvoer wordt toegestaan. Te Dalem bij Gorinchem is de 14- jarige zoon van den landbouwer P. Sterk Zondag door den bliksem binnens huis getroffen en dientengevolge aan de linkerzijde verlamd. In het café Jagersrust te Schijf, onder Zutphen, is een milicien van het 6e door zijn kameraad, die zijn karaoijn schoonmaakte, in het hoofd getroffen; de man was direct dood. Het ongeluk gebeurde van uit een andere kamer, terwijl de getroffene met het hoofd op tafel te slapen. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn inbrekers aan het werk geweest in het kleedingmagazijn van de fa Peek Cloppenburg te 's-Gra- venhage. De dieven hebben een lesse naar opengebroken. Zij vonden daaiin een sleutel, waarmede ze hoopten de brandkast te kunnen open u. Toen dat niet lukte, hebben ze een medegebracht zuurstofapoaraat in werking gesteld, doch het is na uren werk niet gelukt de brandkast te 'orceeren. Verder dan de pantserplaat kwam mer niet, hoewel een laag van eenige centimeters dikte bij het slot is versmolten. Dit werkje is vermoedelijk uit gebrek aan zuurstof gèstaakt. De dief of dieven, die vermoe delijk aan de Spuistraat het magazijn zijn binnengedrongen, hebben slechts een zeer matigen buit kunnen bemach tigen. De dieven hebben zich hoogstwaar schijnlijk een toegang verleend door over een muur te klimmen, waarna het perceel bereikt kou worden. Dat men hier met inbrekers te doen heeft gehad, die niet voor een kleintje vervaard zijn, blijkt wel uit het feit. dat zij, om van de straatzijde de aandacht niet te trek ken, voor enkele ruiten een groot aan tal kleedingsstukken hebben gehangen, waardoor het mogelijk was rustig en ongestoord hun werk te verrichten. Een bedrag van ougeveer f250 hebben de dieven meegenomen uit een brand kast, welke zij farceerden. Omtrent den inbraak te De Bilt schrijft het „Utr. Dbld." De inbrekers vast staat dat er méér dan één moet geweest zijn, moeten uitermate bekend zijn geweest met den toestand ter plaatse en met het feit, dat de familie v. d. W. Woensdag den geheelen dag afwezig was. De heer en mevrouw v. d. W. zijn Woensdagmor gen naar Amsterdam gegaan en kwamen tegen het nachtelijk uur terug. De om standigheid vau hun uit zijn voor dien éénen dag, moeten de daders geweten hebben, evenals zij geweten moeten hebben, en héél precies ook, waar de familie v. d. W. haar contanten had geborgen. In de kamer van den heer des huizes stonden twee brandkasten, een Lips-brandkast en een brandkast van onbékend fabrikaatiü beide kas ten waren aanzienlijke sommen gelds aanwezig, in de Lipsbrandkast evenwel minder dan in de andere kast en juist die tweede kast bebben de dieven onder handen genomen. Is het hun óók al bekend geweest, dat juist in die brand kast het meeste geld was weggesloten? De inbrekers hebben deze kast handig geforceerd dieven maken brandkasten in den regel open met een z.g. kou beitel óf door middel van afknapping van een zijwand, die zij dan verder omrollen, min of meer de methode, volgens welke men een sardinenblikje opent met behulp van een bijbehoorend sleuteltje. Welnu, men heeft de brand kast van de familie v. d. W. open ge kregen door middel van het omkrullen van den wanddoor dat omkrullen, dat natuurlijk altoos met forsch geweld moet geschieden, hebben de daders, be wust of onbewust, een lade in de brand kast afgesloten. De omgekrulde zijwand verborg die lade voor hun oogde inhoud dezer lade bestond uit voor werpen van waarde, gouden en zilveren artikelen, die in de brandkast onaan geroerd werden teruggevonden. Aan de Lips-brandkast heeft men z'n krachten niet beproefdmisschien uit gebrek aan tijd, misschien ook uit de over weging, dat deze kast van véél solider constructie was dan de ander en dus niet zoo gemakkelijk zou zijn te openen. De gedachte, dat met beitels zou zijn gewerkt, moet ook daarom worden ver worpen, omdat het opereeren met een koubeitel te veel lawaai maakt, omdat dit breek werktuig met geweld, bijv. met een hamer, moet worden inge dreven. En de inbrekers zullen onnoo- dig geraas wel vermeden hebben, want links en rechts van de villa „Clara" liggen, op een afstand van misschien een 25 meter, bewoonde huizen, waar men dan allicht het ongewone, rumoer zou het ben bemerkt. Het feit van de onmiddellijke nabij heid dier andere, bewoonde villaatjes, maakt het bedrijven van d9ze misdaad nog te brutaler. Niemand heeft iets verdachts gezien of gehoord wel heeft een der naaste buren Woensdagavond omstreeks 9 uur de hond van de fa milie v. d. W. die in huis was achter gebleven, opvallend hooren blaffen, een poosje achtereen; maar toen het gekef daarna ophield, heeft men er verder ook geen aandacht aan geschonken, totdat men zich gisterochtend, toen de inbraak bekend werd, het blaffen van het dier bfrinnerde. Zaterdag van de vorige week, heeft men in den omtrek van het huis eenige personen in het bezit van rijwielen, zien roüdzweiven; zoowel in het begin van den avond als nog eenige uren later. Maar daar heeft men toen eigen lijk niet bijzonder acht op geslagen: het weid de politie ook niet gerappor teerd, totdat zij er gisteren als een mo gelijke aanwijzing, kennis van kreeg. Uit de mededeeling dat zich ver dachte personen in de Spoorlaan heb ben opgehouden, blijkt wel, dat de da ders zich vooraf, grondig hebben georiën teerd en hoogstwaarschijnlijk zijn zij Woensdag al in de omgeving van het station geweest, toen de heer en me vrouw v. d. W. naar den trein gingen. De hond van de familie van de W. was des nachts toen de bewoners thuiskwa men, zéér onrustig en schuw en gis teren ook nog merkbaar zenuwachtig. trefkans en ook de naaldboomen. De berk, olm, wilg, esch en acacia worden ook nog betrekkelijk dikwijls door den bliksem geraakt, maar zelden slaat hij in els, kastanje of ahorn. De beuk heeft altijd het record geslagen van veilig heid, en hij, die voor het onweer wil schuilen, zal goed doen, een beuk op te zoeken. Marktberichten. 's-Bosch, 13 Aug. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 61280 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.00 tot fl.02 per K.G. Haantjes, f 0,300,50 per stuk. Jonge hanen f 0.31, oude hanen f 1.22 tot f 0.00, oude kippen f 0.68 tot 1.28, konijnen f 0.70 stuks. i Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 13 Aug. 100 M. 0.33 M. 4- N.A.P. 14 1.06 0.45 15 1.14 0.37 16 1.04 0.36 Waterhoogte Maastricht (brug) i 16 Aug. 0.56 M. beuedeu 0. 17 0.52 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 16 Aug. 2.37 M. boven O. 17 2.36 A cl verten tiën. Terstond of later, een be kwaam Sevraagtl, bij J. A. O'CKERS, Meeuwen. Buiten 's-Gravenioer Boven Nes (Ameland) heeft een he vige windhoos gewoed, waardoor het badhuis zeer gehavend is. Alle pannen zijn van het dak geslagen, ook plan ken van de dakbetimmering zijn weg gerukt Tot overmaat van ramp, brak een stortbui los, zoodat de zalen van het badhuis binnen korten tijd in even- zooveel zwembassins schenen herscha pen. Het te velde staande hooi en graan moest het terdege ontgelden. Geheele perceelen zijn weggeslagen. Een groote schade voor de boeren. Reeds vroeger merkte men op, dat bij onweer de eik liet meest getroffen werd. Ook de populier heeft een zeer groote te Werkendam, zal Donderdag 36 Augustus 1915, nam. 3 uur precies, in het Café „WINK" aldaar, lo. Voor Notaris Mr. S. C. van Appeltere te 's-Gravenhage. Voor de 4 jaren 19161919, genaamd „de Middelwaard" met de daar op staande Keet en het ten Oosten daar aan grenzend Biet gors, liggende tus schen het Steurgat en de Bruine Kilr onder Werkendam, groot 25.49.85 H.A, In huur bij A. Segeren Azn. en C. Se- geren Jzn. 2o. Voor Vrouwe Weduwe Prof. Dr. H. Traube-geb. Ninck-Blok, te Berlijn. Voor de 7 jaren 19161922, genaamd „de Twee Morgen", over de Bakkerskil, in de Grienden, aan het Heij mansgaatje, onder de Werken. In huur bij G. en P. de Pender. Alles breeder bij biljet omschreven. te Werkendam, zal op Donderdag 19 Augustus 1915, des nam. 5 uur, in de Hsrberg van Gebr. NIEUWENHUIZEN, te Rij s- wij k, voor den Heer A. Naaijen, te Andel,] van de Rijswijksche Waard, onder Rijs wijk en aan- en op het Kraaiveld, onder Woudrichem en Sleeuwijk, enj Het Bïetgewas, staande langs per ceel 1, van de Rijswijksche Waard. Breeder omschreve^ bij biljet. van te Werkendam, zal op Zaterdag 38 Augustus l£tl5, nam. 1 uur precies, in het Café „SP&ENGER" te S1 e e u w ij k, Voor den Heer G. J. P. Al ting Bösken, te Amsterdam, voor de 7 jaren 1916 1922, aaneengelegen in den Honswijkschen pol der, ter plaatse genaamd „de Roef'', on der Almkerk, totaal groot 12.47.97 H.A. In huur bij T. Cornet Jz. In perceelen. Vóór den afslag der perceelen bestaat ge legenheid naar de massa in te schrijven. Alles breeder bij biljet omschreven. van onder Hedikhuizen, Engelen, Vlijmen en Baardwijk. zal op Woensdag 35 Augustus 1915, des voor middags 10 uur precies, ten herberge „Het Wapen van Amsterdam" te Heusden, in het openbaar Betaaldag Kerstmis 1915. Nadere inlichtingen geven de opzichters 'A. van Bokhoven te Haarsteeg en P. Wa lmakers te Heesbeen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS va ka Ande 1, zullen op des namiddags 5 uur, in het Raadhuis aldaar, voor d/e Gemeente in het openbaar gelegen in den polder" AndelerVi^ek, zooals van ouds. voor het Land van Heusden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is in HeusdenWijk, Aal burgVeen, Andel, Werkendam, Alm kerk, Nieuwendijk, Meeuwen, Bussen, Babiloniénbroek, EethenJDrongelen, Oenderen, Sprang, Vrijhoeve-Cappel, 1s-OrevelduirbCapelleRaamsdonkfveer) 's-Oravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. BAABOM: de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS Araagt «conditiën! J kan leveren, desgewenscht a contant. Brieven franco letter V. M., Boekh. VAN ANDEL, Gorcum. SLRETJWIJKDe zetting der boter bedraagt 80 et per half kilo e* die der eieren f 1.60 de 26 stuks. OOSTERHOVT, 16 Ang. Boter f 1,58 a 1,60 per Kg. Eieren f 0.24 e* 0,25 de 4 stuit. ROT1RRDAM, 16 tig. Op de veemarkt Karen heden aangevoerd 360 vette runderen, magere dito 162 vette en graskalveren, nuchtere kalveren 2823, sehapen of lammeren, 935 varkens, biggen. De prijzen varen als volgt: runderen le kwaliteit 120,2 the 104 cent, kalveren le kv>. 110 Ie be 105 et. schapen le be. 84, ïe be. 76 et. vette varkens 96 a 92 et. lieht soort 84 et. per kilo. Nuchtere fokkalcren f a 00.00 idem voor de slacht f 00. 00.00 Biggen f 6.00 a 0.00 per week. OORIN CHEM, 16 AugOp de veemarkt waren aan gevoerd 373 runderen, 13 nuchtere kalveren, vette varkens 623 biggen, schapen en lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 390 f 320 kalfvaarzen f 220 a 260 gutste vaarten f 120 a 170 melkkoeien f 270 a 290 twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f 000 a 000, pinken f a graskalveren ƒ50 a 70 nuchtere f 11 a 28, schapen f a lamaneren f a biggen f 12 a 26 per stuk. Vette v.zrkens a cent per half kilo. Kippen, f 1.10 a f 1.40 per stuk Eieren f 1 50 h f 1 60 per 26 stuks. Boter, 80 a cent per half kilo. I Amsterdam, 13 Aug. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 6,10 a f 8,25Eendeieren f 6,70 a f 7,00 per 100 stuks Ganseieren f ,C0 per 100 stuks Aanvoer 32871 stuks. Middenprijs per 100 stuks f 6,76. 0

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3