Een. wervekform1 heMt in den ata&l T^x's wroote schade aangericht. Uit Dallas, in dien staat, wordt nader gemeld, dat ongeveer 100 lieden zijn omgekomen in dezen storm, die onge veer drie dagen heeft gewoed. Uit Galveston komt het bericht, dat de waderleiding, de gascirculatie, het electrisch licht en het tramverkeer in het ongereede zijn geraakt, en dat er groote hinder van den toestand wordt ondervonden. Een dagblad-correspondent, die Gal veston heeft bezocht, meldt, dat daar c.a. 1000 huizen zijn vernield. Veel schade is ook toegebracht aan het militaire kamp bij Texas City. De bevelhebber van het kamp, generaal Bell, seinde naar het departement van oorlog te Washington, dat het kamp door een vloedgolf was geteisterd. De kracht van den wind was zoo geweldig, dat een aantal tamelijk groote schepen op het strand werden gezet. De troepen werden uiteengejaagd, en moesten voor den nacht elders een onderkomen zoe ken. Den volgenden ochtend was de wind nog te hevig om aan iets anders te kunnen denken dan aan het helpen van de vrouwen en kinderen die in gevaar verkeerden en het bergen van de lijken. Naar luid van een ander bericht zijn 12 soldaten en 20 burgers verdronken. Bij Texas City spoelden de lijken van zes vrouwen aan land, vermoedelijk af komstig uit Galveston. Onder patronaat van den Koning en Koningin van België en de Hertogin van Vendome is onder den naam Ho mes for Belgian orphans een liefdadige vereeniging opgericht, die zich ten doel stelt eene som van 250,000 pond bij een te brengen om in België een Wees huis op te richten voor de kinderen van Belgische soldaten, die in den hui- digen oorlog gesneuveld zijn. Tot dit doei zullen door den Koning van België een serie belangrijke films beschikbaar worden gesteld, die een beeld zullen geven van den oorlog in België, terwijl de Hèrtogin van Ven- dóme zich voorstelt in erschillende landen lezingen te houden, tot het vor men van commissies. In het bestuur zitten: voor Eiage- land o.a. de aartsbisschop van v>'est- minster en de bisschop van Birming ham, voor Frankrijk, Rusland, Japan en België de gezanten te Londen, voor Nederland de heer Gustaaf van Kalcken, de directeur van het museum voor ker kelijke kunst te Haarlem. Naar de Kölnische Zeitung verneemt heeft het Petersburgsche gemeentebe stuur zich gewend tot den minister van spoorwegen om er over te klagen, dat heele treinen met vluchtolingen op de rangeerterreinen van Petersburgsche sta tions staan en daar dikwijls 18 uur blijven staan zonder dat de menschen wat te eten krijgen. In de laatste dagen waren er ongeveer 100 wagens met ba gage van vluchtelingen aangekomen, waardoor het Warschauer station ver sperd is. Te Kiëf staan treinen met vluchtelingen dagen lang stil, omdat men niet weet, waar ze heen te brengen. lMaalaelijk Nieuws. Ifleusden 28 Aug. tn het ons toegezonden blad „De Zoom", lezen wij het navolgende met betrekking tot den Politiehond van den brigadier- titulair Van der Hoeven Bezoek. Minister van Oorlog- Heden bracht Z. Exc. de Minister van Oorlog op zijne rondreis door Noordbrabant ook een bezoek aan onze gemeente. Bij die gelegenheid heeft hij met zijn staf een kijkje genomen in het Vluchtelingenkamp „Plein 13", hetwelk nog slechts de wagen bewoners herbergt. Na het algemeen overzicht verzocht hij aan zijn Adjudant, den brigadier-titulair der rijksveldwacht J. van der Hoeven bij hem te brengen, van wien wij reeds in ons blad gewag maakten over de uitstekende dressuur van zijn politiehond en waarvan de foto's voor ons bureau tentoongesteld zijn geweest. De man was zich onbewust van dat Hooge bezoek en zat in zijn veld- tenue op de politiepost toen hij werd ont boden. Op de vraag, of hij de eige aar was van dezen prima politiehond, waarvan Z K. H Prins Hendrik hem had gesproken, ant woordde hij bevestigend. Daarop werd hem verzocht eenige recherche-diensten door zijn hond te doen verrichten, waaraan onmid dellijk werd voldaan. De hond lag in de politiepost. Buiten zijn medeweten werd op bevel aan twee militairen van de wacht opgedragen zich ergens op plein 13 te ver bergen. De hond werd daarop bevolen deze twee gewonden (die zij moesten voorstellen) te zoeken en in minder dan geen tijd werd de eerste gewonde gevonden Voorts werd gelast nog een tweede gewonde te zoeken, met hetzelfde succes. Z. Exc. stond verbaasd over deze dres suur, doch verzocht nog op andere wijze een proef te nemen, door bijv. een inbreker te vatten. Ook hieraan werd gevolg gegeven, met den besten uitslag, n.l. dat de hond den inbreker in minder dan geen tijd als op commando staande hield en deze het niet waagde verder te loopen. Geheel voldaan verliet Z. Exc. den briga dier, hem gelukwenschende met dit behaald succes ten opzichte der africhting van zijn politiehond. De prezen van de hooitoemaat zijn verbazend hoog. Bij de verpachting der Godshuizen alhier was het verschil met het vorig jaar enorm. Wel is waar worden de landerijen in goeden staat gehouden en worden groote kosten voor verbetering uit gegeven doch de opbrengst in 1914, f 1263 en nu f 2387, geeft toch een voordeelig verschil van f 1124. Ook de hooilanden in het voorjaar brach ten veel meer op dan vroeger. Werd in 1914 f 4836 gemaakt, in het voorjaar was dit f 7035, een voordeelig verschil van f 2199. Op deze wijze hopen de Godshuizen de de kwade jaren, die achter liggen, te boven te komen. De Chr. gemengde zangvereenigiDg „Sursum Corda" te Gorinchem, is voor nemens op Donderdag 2 September e.k., 's avond1» 8 uur, in „Concordia" alhier een uitvoering te geven. Wij verwijzen onze lezers verder naar de in dit blad voorkomende aankondiging. Beneden-Langstraat- Niet temin de boonen de laatste weken zonne schijn tekort kwamen, is de pluk toch vrij goed. Bij de groote vraag naar dit artikel worden zij ook best betaald. Men besteedt voor snij boonen f 1.801 2.50 de 1000 stuks en voor princesseboontjes fl 10f 1.25 per mandje. Tengevolge het ruime aanbod van vroegrijp fruit, wordt dit thans niet zoo duur meer verhandeld. Voor vroege peren besteedt men f 2.50f 3.00 en voor vroege appels f 3.00—f 4.00 per H.L. Het late fruit komt evenwel vast weder op den prijs. Almkerk. J.L Zaterdag is de 20- jarige dochter Johanna van Johs. Vermeulen terwijl zij werkzaam was bij de wed. M. Schouten, bij het waterscheppen in de Alm verdronken. Het meisje zou juist 's avonds bij haar zusters gaan logeeren te Rotterdam en was Zondag jarfg. Aalburg Zaterdagavond 1.1. werd op een vergadering van inwoners besloten, zich per rekest tot den gemeenteraad te wenden om de oprichting van een motor- korenmalerij uit de fondsen der „Eb" be houdens hoogere goedkeuring, te bewilligen. Tevens werd bij stemming een commis sie benoemd, die de voorbereidende maat regelen zal treflen en zich met het bestuur der onderneming zal belasten. Aedcrhemert. In het gezin van den werkman G. v. d. W. hebben zich 2 gevallen van diphtheritus voorgedaan. Nietiwendük. Als bewijs als dat hier goede ander-half-jarige paarden zijn, kan dienen als dat door W. Wijnands voor re kening van mej. A. J. den Dekker twee van die dieren heeft verkocht zijn voor de som van f 1350. Baamsdoiiksveer. Door onbe kende oorzaak ontstond Donderdagmiddag brand in de bakkerij van den heer B. A. Wiercx. De brandweer was spoedig ter plaatse en beperkte den brand tot eenige materieele schade aan bakkerij en schuur. Sprang. Daar L. van der Hamme als graftdelver en klokkenluider bedankt heeft, is in diens plaats H. Maijers aange steld. A.s. Maandag hoopt de Chr. Zang- vereeniging „Excelsior" alhier, een pleizier- reisje naar Arnhem te maken. Ween. Bij de gehouden verhuring van toemaatgra8 op den Uiterwaard „de Nesch" waren veel liefhebbers en gingen de prijzen nog al hoog. Gemiddeld werd van 10 tot 12 gulden per 500 k.g. besteed. De voorraad is flink, zoodat bij gunstig weer het wel zal meevallen. Deze week werd van het mooie weer geprofiteerd om de rogge en de tarwe, welke sedert een paar weken aan den hoop stonden, binnen te brengen. Enkelen kwa men reeds tot de ontdekking, dat het koren aanmerkelijk door het natte weder heeft geleden. Naar men verneemt zou bij het kerk bestuur het plan bestaan om het orgel in de Ned. Herv. kerk in orde te laten maken. Reeds is men met een fabrikant in onder handeling getreden. Het is te wenschen dat dit plan slagen mag, daar de begeleiding den laatst6n tijd veel te wenschen overlaat. IWfjk. Tot agent, inzake uitvoering intercommunale arbeidsbemiddeling bij de arbeidsbeurs in het district 's Hertogen bosch voor deze gemeente is benoemd de heer L. de Kok, ambtenaar ter Secretarie alhier. Op initiatief van enkele ingezetenen uit Aalburg, werden deze week giften inge zameld, teneinde den landbouwersknecht C. Donkersloot, die de vorige week bij een ongeval een zijner beenen verloor, een kunst been te verschaffen. IWfjk en Walburg. Op eenige akkers begint zich de aardappelziekte nog al hevig te vertoonen. We vernamen, dat van een opbrengst, door een eigenaar op circa 200 H.L. begroot, niet meer dan een 40 mud gewonnen kon worden. Dank zij het gunstige weder der laatste dagen komt het koren, dat op som mige akkers al eenigen tijd gemaaid stond, in uitstekenden staat binnen. Allerwege profiteeren de boeren van de voordeelige weersomstandigheden, en stellig zal de kwa liteit van 't product aller zins meevallen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Werkendam, gehouden Donder dag den 26 Augustus 1915. Afwezig was de heer C. J. Visser. Na opening met gebed en lezing der no tulen, die onveranderd werden goedgekeurd, kwamen eerst eenige ingekomen stukken aan de orde en wello. Kennisgeving van den heer Verdoorn, dat hij zijn werkzaam heden als onderwijzer weer heeft hervat, met dankbetuiging voor het verleende ver lof. De Voorzitter hoopt dat de heer Ver doorn nog lang als onderwijzer werkzaam zal mogen zijn en verheugt zich in diens herstel. 2o. Schrijven van de directie der gasfabriek, houdende verzoek den gasprgs met 2 cent te mogen verhoogen en de straat verlichting tot één vierde te mogen beper ken; besloten wordt geen verhooging toe te staan en de straatverlichting slechts tot de helft in te krimpen. 3o. Schrijven van C. Baggerman, houdende verzoek vermin dering van pacht voor zijn vischwater in de wiel te mogen bekomen, benevens ver lenging van den huurtijd, omdat een me nigte visschen in de wiel door wat oorzaak dan ook, zijn doodgegaan; besloten wordt hierop afwijzend te beschikken. Nadat de geloofsbrieven van de herkozen Raadsleden door de heeren J. Visser, C. de Graaf en J. van Loon in orde waren be vonden en zulks bij monde van den heer De Graaf aan den Raad was medegedeeld, werd besloten tot toelating. De voorgestelde politieverordening op het houden van mest vaalten, die door de militaire autoriteit wordt noodig geoordeeld, kon de Raad niet goedkeuren als zijnde te bezwaarlijk voor de bestaande boerderijen. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. om den administrateur der broodkaarten f 30 per maand toe te staan en aan mej. de Wed. A. Verdoorn, het oude schoolhuis voor een nieuwen termijn te verhuren, tegen f 125 per jaar. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden Zaterdag, den 21 Augustus 1915. Tegenwoordig de heeren G. Boom, D. van Buuren, Adr. Straver Wzn. en A. L. de Graaff. Voorzitter de heer Bruna, Burgemeester. Secretaris de heer J. P. Sprong. De Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen der vorige vergadering wor den gelezen en onveranderd vastgesteld. Hierna wordt goedkeuring verleend aan de rekening van het Burcerlijk Armbestuur te Babiloniën broek en Hill over 1914, be dragende in ontvangst f 1167,15*, in uit gaaf f 835,51*, alzoo met een goed slot van f 331,64. Vervolgens wordt overgegaan tot de voor- loopige vaststelling der gemeente-rekening over het dienstjaar 1914, nadat door den heer Adr. Straver W.zn., namens de com missie in wier handen deze rekening tot onderzoek is gesteld, is verklaard dat de rekening tot geenerlei op- of aanmerkingen aanleiding heeft gegeven. De rekening be draagt in ontvangst f 8565.10, in uitgaaf f 8688.01 en sluit aldus met een nadeelig saldo van f 122,91. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. Burgerlijke Ktand. Almkerk, van 11 tot 25 Augustus. Ondertrouwd: A. Dekker, 25 j. en T. Pullen. 25 j.A. van der Stelt, 24 j. en B. Verhoeven, 25 j.H. Kamp, 22 j. en W. van Burgel, 20 j. Getrouwd: J. van Delzen, 25 j. en C. de Bok, 21 j. Geboren Dirk, z. v. M. Scheffers en A. de Hoog Johanna Cornelia, d. v. C. van Mastrigt en P. VinkJohannes Cornelis, z. v. H. Tameris en F. van Drunen Hendrika, d. v. L. A. de Bok en M. J. van Gooi. Overleden: Johanna Vermeulen, 18j. Wijk ca., van 20 tot 26 Aug. Ondertrouwd: C. J. de Bruijn, 25j. en A. v. d. Maaden, 23 j. Geboren Adrianus Frans, z. v. A. Nieuwkoop en H. Nieuwkoop en H. Nieuwkoop Meeuwis, z. v. M. van Wijk en H. van Helden. Overleden: G. van de Wetering, 83 j. M. van Bergeijk, 75 j. Ilechizak<»ii. Bantougereclit Uensden. Uitspraken van 27 Augustus 1915. Overtreding Alg. Pol. Verord. vau Dussen C. H., te Dussen. f 5 of 2 d. Overtreding Trekhondenwet, J. van B., te Hedikhuizen, f 3 of 2 d. Overtreding VisscherijwetJ. M., te Uden, F. J., te idem en G K., te Waal wijk, ieder f 3 of 2 d.(in deze drie gevallen hengel verbeurd verklaard) T. van H te Rijswijk, f 10 of 5 d. (snoekdreg verbeurd verklaard en ver nieling bevolen). Vee laten loopen op hooilandJ. van B te Hedikhuizen, f 3 of 2 d. Rijwiel zonder licht: C. V., te Wijk, f 4 of 2 d. Overtreding Prov. Wegenreglement: S. van R., te Genderen, f 5 of 3 d. Openbare dronkenschap, W. V., te Heusden, (2e herhaling) 14 d. hecht. H. J. B., zwervende, (4e herh.) drie weken hechtenis A. Z., te Werkendam, f 5 of 3 d. Loopen op eens anders land A. van L., te Woudrichem, f 2 of 1 dag. Overtreding jachtwet: L. R. B., te Werkendam, vrijspraak. Trekdier onbeheerd: T. J. van H., te Rijswijk, f 3 of 2 d. Hond zonder muilkorfA. V., te Giessen, f 0.50 of 1 d. Opposant van twee vonnissen van dit Kantongerecht dd. 15 Juli 1915: W. V., te Heusden, Vonnissen bexrach- tigd. Land- ey Tuinbouw. Onderzoek v. springstieren. De Provinciale commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de Veefokkerij in Noord-Brabant heeft bepaald, dat het onderzoek van de springstieren in de twaalf districten in 1915 voor de maand September zal plaats hebben. Voor de kleistreken! 13 Sept. te Boxmeer om 10 uur, te Cuyk om 2 uur; 14 Mill 10 u.Schaik 2 u.; 16 Oss 10 u Rosmalen 2 u.; 17 Heusden 10 u.; Waalwijk 2 u.; 20 Wa genberg 10 u.; Zevenbergen 2 u21 Almkerk 10 u,; Oosterhout 2 u.; 23 Fijnaart 10 uSteenbergen 2 u.; 24 Wouw 10 u.; Ossendrecht 2 u. JACMT^ Gedeputeerde Staten van Noord-Bra- baDt hebben besloten: I. Behoudens het hieronder bepaal de sub II, de jacht, zooals de uitoefe ning daarvan bij genoemd besluit ge regeld is, te sluiten op Zaterdag 28 Augustus 1915 met zonsondergang en wel voor de terreinen gelegen in: het gedeelte der gemeente Andel be westen de Opandelsche steeg en haar noordelijk verlengde; het gedeelt9 der gemeente Almkerk benoorden de lijn loopende langs den kunstweg van Kille naar Drie Sluizen en de Alm; het gedeelte der gemeente Giessen benoorden den Vliet van den Oppersten polder de gemeenten Rijswijk; het gedeelte der gemeente Werken dam benoorden de lijn, loopende over paal 15 op den Merwededijk en de sluis aan het Steurgat, 750 M. bezuiden het huis Keizersguldenwaard het gedeelte der gemeente deWer- ken c.a. benoorden de lijn loopende langs het Heimansgaatje en den kunst weg van Kille naar Drie Sluizen; de gemeente Woudrichem. II. Gedurende het jaar 1915, en wel met ingang van Maandag 30 Augustus 1915 met zonsopgang, de jacht op de verschillende wildsoorten in de gemeen ten en gedeelten van gemeenten onder I genoemd, met inachtneming van de openingsdata in hun besluit van 16 Juni. 1915, G. nr. 10/62 vastgesteld, open te stellen op Maandag en Zater dag van elke week, telkens van zons opgang tot zonsondergang, alsmede van en met 24 December 1915 met zons opgang tot en met 31 December 1915 met zonsondergang. lliiinenlancl. Het „Centrum" schrijft: Niemand zal uit redelijkheidsoogpunt bezwaar kunnen maken tegen een extra heffing van wat men thans de „oor logswinst" kan noemen. Er zijn verschillende categoriën van burgers, die goede, zelfs buitengewoon goede zaken hebben gemaakt en dit nog steeds blijven doen. Zoolang buiten onze grenzen de oor log woedt en binnen onze grenzen een abnormale toestand heerscht, vloeien hun de winsten in ongekend ruime mate toe. Het spreekt vanzelf, dat deze bevoor rechten gemakkelijk iets missen kun nen en dat zij het niet schrijnend en drukkend zouden voelen, wanneer de Fiscus op een deel dier rijke verdien sten beslag legde, om zijn enorme uit gaven te bestrijden. De vraag is maar: zal zulk een extra heffing want daar moet het heen gemakkelijk en practisch uitvoerbaar zijn, zoodat niet slechts een behoorlijk resultaat wordt verkregen, maar ook eenerzijds tegen ontduiking, anderzijds tegen willekeur deugdelijk worde ge waakt In elk geval hopen wij, dat de bil- lijke eisch der extra-heffing niet moge afstuiten op de moeilijkheden, welke het aanslaan van hon, die oorlogswinst hebben gemaakt, of heeten te hebben gemaakt, met zich brengt. Want ten slotte is het toch niet de hoofdvraag, wie dit jaar groote winst behaalden, maar wie over voldoende middelen en inkomsten beschikken, om voor een storting in eens in aan- meiking te komen. In verband met de berichten dat in den vroegen morgen van 18 Augustus j.l. een luchtschip zich heeft bewogen boven Nederlandsch grondgebied, ver nemen wij, dat de Duitsche gezant in opdracht van zijn regeering den 23en Augustus j.l. aan onze regeering heeft medegedeeld, dat op voormelden dag een Duitsch luchtschip, voortgedreven door hevigen noordenwind en bij buiïg weer, zich boven Nederlandsch grond gebied is komen te bevinden. Zoodra het schip zich heeft kunnen oriën- teeren, heeft het de afwijking van zijn koers bemerkt, en de richting naar zee ingeslagen, die tueschen Vlieland en Terschelling weder is bereikt. De Duitsche regeering deed daarbij in het licht stellen dat het betreurens waardig voorval uitsluitend het gevolg is geweest van bijzondere atmosferische omstandigheden, die den bestuurder hebben misleid, en er bij voegen dat sedert het begin van de vijandelijkhe den aan de Duitsche bestuurders de meest formeele bevelen zijn gegeven om nimmer boven het territoir van neutrale staten te varen. Het lid der Tweede Kamer, de heer Alberda, heeft gisterenmiddag een on derhoud gehad met den minister van Buitenlandsche Zaken, naar aanleiding van de omstandigheid dat een aantal ingezetenen van Losser, die te Gronau werkzaam zijn, verplicht worden in Duitschen krijgsdienst te treden, omdat hun ouders Duitschers waren, ofschoon zij hier te lande hun militieplicht heb ben vervuld. Drie van deze personen zijn zelfs volgens de inlichtingen, door den heer Albarda ontvangen op de textielfabriek te Gronau door de militaire overheid gearresteerd, en bij het Duitsche leger ingelijfd. De minister van financiën brengt ter algemeene kennis, dat ingevolge het Kon. besluit van 21 April 1915 de in getrokken zilverbons van f 1, f 2,50 (ouden vorm) en f 5 alsnog, tot en met 31 December 1915, ter inwisseling kun nen worden aangeboden bij het agent schap van het ministerie van Financiën te Amsterdam (Korte Spinhuissteeg 3). Desverlangd kunnen de bons per post aan bovenstaand adres worden gezon den, met duidelijke opgaaf van naam en adres van den inzender. Omtrent de belangrijke inbraak, die op 12 Augustus bij den heer v. d. Werf te De Bildt plaats vond en waarbij door de dieven ruim f 47.000 werd gestolen, verneemt de „Tel." dat het justitieel onderzoek tot nu toe geen enkel resul taat heeft opgeleverd, waarvan ontdek king van de daders het gevolg is ge weest, niettegenstaande de recherche nog steeds in volle actie is, om dez9 zaak zoo mogelijk tot klaarheid te brengen. Vast staat in ieder geval, dat de da ders buitengewoon handig en slim te werk zijn gegaan en blijkbaar alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen genomen hebben om ontdekking te voorkomen. Eu de omstandigheden schijnen hen tot nu toe gunstig geweest te zijn. Vooral net feit, dat geen nummers der bankbiljetten bekend zijn, bemoeilijkt het vinden van eenig spoor zeer. Ook het scheikundig onderzoek van den inhoud van den hoed, die deiin brekers op de plaats van het geld in de brandkast hadden gedeponeerd, le verde weinig of geen aanwijzingen op. Men vond er n m. de overblijfselen van bruine boonen met vleesch en bessen, blijkbaar als dessert, in. Met deze schrale gegevens heeft men een onderzoek in een zekere richting gedaan, doch ook dit leverde niets op. Eveneons was dit met de gevonden vingerafdrukken zonder andere gegevens was daarmede niet veel te bereiken. Zoodat de recher che feitelijk nog pas aan het begin van haar moeilijke taak staat, welke taak er niet gemakkelijker op wordt, naar mate de tijd verstrijkt. Men schrijft aan de N. R. Ct. De behoefte aan bruikbare werk paarden blijft bij onze naburen steeds groot, hoewel telkens door het leger bestuur aan de centrale commissie paarden, ongeschikt voor gebruik in 't leger, worden afgestaan, om deze aan de landbouwers en uitsluitend aan dezen te verkoopen. Zooals van zelf spreekt, overtreft de vraag het aanbod in niet geringe mate en vandaar dat de prijzen, zelfs voor heel wat minder waardige dieren, hoog blijven. Zoo wer den b.v. Zaterdagnamiddag te Osnabrück door middel van het hoofdbestuur der landbouwvereeniging 25 paarden, en wel tien merriën, drie hengsten en twaalf ruinen van twee tot drie jaar oud en van het middelzware Ardenner ras ver kocht voor tezamen 34.280. De prijzen der enkele wisselden van 900 tot 1900 mark per paard. De verkoop geschiedde nog wel onder voorwaarde, dat de die ren gedurende den oorlog niet weer mogen verkocht worden en dat ze steeds ter beschikking van het leger moeten blij ven. Bij het gebrek aan varkens en var- kensvleesch, hetwelk er nog voortdu rend bij onze naburen heerscht, behoeft men er zich niet over te verwonderen, dat een groot deel der burgerlijke be volking in geen maanden varkensvleesch of spek heeft geproefd, als men leest, dat de kamer van landbouw te Han nover in Februari met het legerbestuur een contract sloct hetwelk 31 Aug. a.s. eindigt voor de levering van 160.000 varkens ten behoeve der troe pen en dat die kamer thans opnieuw met genoemd bestuur gecontracteerd heeft voor de levering van 140.000 varkens geduren le de nog resteerende vier maanden 1915. Woensdagochtend meldde zich voor den algemeenen trouw te 's-Gravenhage een Scheveningsch paartje, waarvan het mannelijk deel gemobiliseerd was, maar voor deze plechtige gelegenheid verlof had gekregen Echter bleek de vader van den bruidegom te ontbreken hij lag met een visscherssehuit vóór de haven en kon niet binnenvaren. Toen den bruidegom beduid werd, dat het zonder de tegenwoordigheid van den vader Diet ging, vertrok het bruidspaar om vader te gaan halen. Men zou een roeibootje nemen, om de haven uit te roeien en dan het hoofd der familie van boord halen, opdat het bruidspaar in het huwelijksbootje zou kunnen stappen. Inderdaad kwam men na eenigen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2