een BOEREN ARBEIDER, Dr. DU FËIJFER Bouman Griesmeel-Pudding Bitterkoekjes-Pudding Amandeltjes-Pudding De Gezondheidscommissie, BOUW- en WEILAND. flinke Dienstbode, hervat Maandag 5 Sept. de praktijk. Avondteekenschool Muziek gratis en geld toe. Agent A. D. BAAIJENS te Herpt. Rijswijk - Andel. Eoropeesclie Crisis - NajaarsWoemen. O. DERKSEMA.EEXTA, Aan allen, die blijken van be langstelling gaven bij het slagen voor mijn Examen, mijn hartelijk en dank. P. H. VAN ALPHEN. Hensden, Sept. 1915. te 's-IIertogenbosch, te Heusden. De Cursus 19151916 AdresH. DIELEMANS, Onderlinge Boeren-Brandwaarborg Maatschappij, Vol. waarborgkapitaal f 100.000.00. Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat Heusden, gezeteld te Heusden, Publieke Verkooping Mr. V. G. A. BOLL te Gorinchem en L, G. VAN GENDT te Heusden, veilen Notaris VAN GENDT, veilen, De Notarissen Ir. KOLFF te Herwjjeei en KNOOK te Mei, veilen en verkoopen: Ren Huis met Tuin, Erf en Boomgaard een perceel Weiland Eenige Meubilaire Goederen. week in de gelegenheid wordt gesteld boeken ter lezing te ontvangen, ie het te verwachten dat van deze nieuwe instelling een druk gebruik zal gemaakt worden. Op den verjaardag der Koningin had hier ter stede de gebruikelijke tentoonstel ling der bloemen van „Floralia" plaats in de mooi versierde Buitensocieteit. Van de 185 inzenders, ieder met drie planten, wa ren er 17 bekroond. Prijswinners zijn: Geraniums. 1 Corna. van Steenhoven; 2 Teuntje van Baardwijk, 3 Alida v. d. Oever, 4 Antonia Keunen. 5 Dina Bouman. Bugonias: 1 Philip van Gendt, 2 Joh. van Everdingen, 3 Jan van Mersbergen, 4 Ma Duijster, 5 Cons. Sens, 6 Gé van An del. Fuchsias: 1 Corna. van der Steenhoven, 2 Lucie van Gendt, 3 Kees van Everdingen, 4 Jan van Baardwijk, 5 Jacqueline Ver hoeven. Opgemerkt zij, dat volgens een nieuwe regeling, inzenders slechts dan een prijs kunnen bekomen wanneer hun ouders lid der vereeniging „Floralia" zijn, onvermo- genden worden ambtshalve als lid inge schreven. Zoo kwam het, dat eenige mooie planten niet bekroond werden. De jury bestond uit de heeren Z. Bax, A. Kraay en M. Prins. Den volgenden dag werden de prijzen uitgereikt en den inzenders een prettigen middag bezorgd, doordat het bestuur den bekenden goochelaar Don Bosco di Giovanni had geëngageerd. Om 2 uur waren allen opnieuw in de Buitensociteit tezamen. Na dat de voorz., de heer Van Andel, de ver gadering had geopend, deelde de 2e voorz. mevr. Van Gendt, op zeer aardige wijze de prijzen uit, na eerst eenige algemeene wen ken over bloemen kweeken te hebben ge geven. tfa deze plechtigheid begon Don Bosco zijn werk. De eene toer werd al mooier gevonden dan de andere. Het is ondoenlijk om ze alle op te noemen; in het bijzonder vielen in den smaak, de kunst, waarbij de goochelaar als het ware guldens uit de lucht greep, en die, waarbij hij uit een schijnbaar leegen hoed een levend konijn haalde. In de pauze werden de kinderen op limonade en koekjes getracteerd, om 6 uur was de voorstelling geëindigd, en keerden allen zeer voldaan huiswaarts, na het be stuur van „Floralia" een „lang zullen ze leven" te hebben toegezongen. Werkendam. Door den WelEerw. heer R. W. de Jong, predikant bij de Geref. Gem. A alhier is het beroep naar de Ger. Gem. te Broek op Langendijk aangenomen. Almkerk. Door den gemeenteveld wachter C. van Dijk alhier is tegen 1 Dec. eervol ontslag aangevraagd. Andel- Op het hulptelegraaf kantoor werden gedurende de maand Augustus 199 telegrammen en 88 gesprekken behandeld. De Dinsdag alhier gehouden militaire sportfeesten zijn uitstekend geslaagd. Het talrijk aanwezige publiek, waaronder vele vreemden, volgde met aandacht de ver schillende spelen, terwijl het slotnummer (gecostumeerde voetbalwedstrijd) den lach lust terdege opwekte. Eere aan de mili tairen die moeite noch kosten ontzagen het feest zoo te doen slagen. Een woord van afkeuring voor enkele inwoners die ruzie uitlokten, en zelfs tot vechtpartijen over gingen (waarbij eenige flinke klappen op liepen) is hier niet misplaatst. Aalst. (Geld). Ds. D. Th. Keek predi kant te Bergambacht, heeft) op het hem uitgebracht beroep bij de Ned. Her v. kerk alhier bedankt. Nu de campagne op de steenfabrieken ten einde loopt, vertrekken vele arbeiders naar Duitschland om in de fabrieken te gaan werken. Tientallen buitenlandsche paspoorten werden de laatste weken ter secretarie dezer gemeente afgegeven. Bron gelen. Woensdagavond brak in de schuur van den landbouwer W. Burghout alhier brand uit. Doordat spoedig hulp opdaagde, bleef het huis dat in de onmiddellijke nabijheid staat, behouden* De schuur, waarin hooi geborgen was, brandde evenwel tot den grond af. Voor den betrokkene eene aanzienlijke schade post, daar niets verzekerd schijnt te zijn. De oorzaak van den brand is onbekend. 's-Gravemoer. De oude weduwe P. Verduin, struikelde Dinsdagmiddag on der hare gewone bezigheden en brak haar been. Een ongeluk ligt wel op eene kleine plaats. De verjaardag van H. M. de Koningin ging ook hier niet ongemerkt voorbij, Van de openbare gebouwen en vele particuliere woningen wapperde het vaderlandsche dun doek, terwijl de leerlingen der beide scholen gezamenlijk, in feestgewaad, den heer Bur gemeester eene ovatie brachten, bij welke gelegenheid de kleinen ieder eene verras sing ontvingen. In de afgeloopen maand zijn door het hulptelegraafkantoor behandeld 95 telegrammen, waarvan 68 zijn ontvangen en 27 verzonden. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 43. Op de Rijkspostspaarbank werden 19 inlagen gedaan tot een bedrag van f 752 22, terwijl 7 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 1120.02. Nicwendyk. Voor rekening van den heer G. Kersbergen werd Dinsdag avond door den bouwkundige Joh. Colijn alhier aanbesteed het bouwen van een wo ning met bakkerij en schuur. Ingeleverd werden 8 biljetten, waarvan de heer(G. J. van Dongen te Raamsdonk(dorp) de laagste inschrijver was voor f 4770, aan wien het werk is gegund. Te beginnen met a.s. Zondag zal in de Geref. kerk alhier de avondgodsdienst oefening des namiddags om 2 uur gehouden worden. - J.l. Dinsdag had de echtgenoote van den onderofficier Westra alhier het ongeluk -van de fiets te vallen waarbij zij haar pols brak. Dr. Overbosch verleende geneeskun 4ige hulp, Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Aug. ontvangen 25, verzonden 23 telegrammen. Op Dinsdag den 7 September a.s. zal alhier eene vergadering van den gemeen teraad worden gehouden. Op de agenda staat vermeld 1. Ingekomen stukken. 2. Beeëdiging gekozen raadsleden. 3. Aanbieding begrooting 1916. Sprang. Wegens drukke werkzaam heden heeft de heer H. E. v. d. Leeden voor zijne functie als voorzitter der NeJ. Herv. Jongel.-vereen, op G. G. „Timotheus" bedankt. Alsnu is benoemd de heer Adr. Janson. Bij de j.l. Dinsdag gehouden stem ming voor één lid van den gemeenteraad werden 140 stemmen uitgebracht, waar onder 4 van onwaarde. Hiervan verkreeg de heer Adr. de Bruijn 37, A. B. v. d. Hoeven 40 en G. L. Vos 59 stemmen. Alzoo herstemming tusschen de heeren A. B. v. d. Hoeven en G. L. Vos. Was het de gewoonte dat de Chr. Jongelingsvereen. „Timotheus" eiken Zon dagavond in vergadering bijeenkwam,2thans heeft zij besloten om 's Maandagsavonds 7.30 uur Jin vergadering bijeen te komen. Sleeuwyk. Tegen Dinsdag 7 Sept. a.s. des voorm. 11 uur is alhier eene ge meenteraadsvergadering belegd. Veen. Met het rooien der aardappe len de Bravo's is reeds een begin gemaakt. De kwaliteit ervan is goed en wat de ziekte aangaat, dat zal beter afloopen dan men had verwacht. Bij sommige akkers worden er bijna geen aangetrofian. Naar men verneemt is de toestand van den zoon van v. H., tijdelijk te Lisse, welke de vorige week zoo ernstig door een een geweerschot in hals en gezicht werd getroffen, vooruitgaande en is er beterschap te bespeuren. IV|jk Enkele personen alhier hebben een request verzonden teneinde te verkrijgen dat 's avonds de bestelling van brieven in de kom aanmerkelijk wordt uitgebreid. W(jk. Voor de Landstormkeuring der jaarklassen 1913 en 1914 welke a.s. Maandag te 's Hertogenbosch zal plaats hebben, zijn in deze gemeente aanwezig 16 personen. Najaarsbloemen. Wij verwijzen onze lezers naar een in dit nummer voorkomende advert-ntie der kweekerij der bekende firma O. Derkse na te Eexta, die tot zeer billijken prijs een groote verscheidenheid van najaarsbloemen levert. De oorlog heeft de export dez r fir ma geheel en al verni-tigd en waar Enge land hare eigen kweekerijen krachtdadig steunt, meent de firma Derksema te mogen verwachten, dal Nederland niet zal nalaten eveneens blijk te geven van zijne belang stelling in het nationale product, waarin de firma Derksema zoo uitnemend gesor teerd is. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar hare advertentie in ons nummer van heden. Vergun mij s.v.p. een plaatsje voor het navolgende Met het oog op drukkende tijden voor het publiek in het algemeen en de minder gunstig bedeelden in het bij zonder, zijn er algemeen wettelijke maat regelen genomen, dat geen buitenspo rige prijzen voor levensmiddele kun nen worden genomenmaar wordt nu ook onderzocht of b.v. het brood, zoo wel regeeringsbrood als ander brood aan het gewicht is of boter en melk algemeen voldoet aan het vetgehalte of brandstoffen, per mud of half mud afgeleverd, aan de vereischte maat vol doen. Het is toch bekend, dat hoe hooger de prijzen zijn, hoe meer er getracht worit z.g. te knoeien en de eerlijke leverancier zou voor den dag treden en de minder nauwgezette zou kunnen worden aangetoond, indien eens op het onverwachts een ambtelijk onderzoek werd ingesteld. 't Is eene opmerking, die naar ik hoop, door de mannen van het gezag zal worden overwogen. Dankend voor de plaatsruimte Uw abonné. Iturgcrlijke Sta ml. Genderen over de maand Augustus. Getrouwd: A. H. Kleijn, 27j. en D. M. Kleinloog, 29 j.J. F. van Soelen, 26 j. en P. M. van Enkhuizen, 21 j. J. Combé, 30 j. en T. de Haan, 23 j.; C. v. d. Mooren, 25 j. en I M. Seis. 19 j. 's Gravemoer, over de maand Aug. Getrouwd: L de Koster, 27 j. en J. Blom, 22 j. Geboren Cornelis Jan, z. v. J. Kerst en W. de WaDij Willemina, d. v. Th. TimmermansJan Antonie, z. v. K. van Eersel en J. Hatenboer. Wijk c a., van 27 Aug. tot 2 Sept. Getrouwd: C. J. de Bruijn, 25j.en A. v. d. Maaden, 23 j. Geboren Aartje, d. v. J. van Rijs wijk en A. Treffers. DeWerken en Sleeuwijk, van 27 Aug.3 Sept. Getrouwd: A Hakkers, 23 j. en M. van der Stelt, 23 j. Geboren: Jan, z. v. A. van den Heu vel en M. J. RijkersSara Catharina, d. v. M. van den Heuvel en S. C. den HaanCornelis, z. v. D. van den Heu vel en C. van Drnnen Jan Gerrit, z. v. M. H. Ippel en M. Ippel. Overleden: GerrigjeSlagmolen, 4 m.; Jan Moushouwer, 11 j.; Jan Verhagen, 73 j., echtg. van N. van Andel; Jan Grondel, 76 j. (te Vught); Jan Bareud Scheurwater, 49 j., echtg. van M. van Wilgenburg. PKËl)lkB£iRTE\ 5 Sept. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u.? Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chi. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. preeklezen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. teren uit Heusden. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. en nm. ds. Van Diemen. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9.30 u. lees kerk eD nm. 6 u. ds. Bruin uit Nieuwendijk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. Zz. nm. 2 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, geen opgaaf. Geref. kerk, vm. 9,30 en n m. 2 u. cand. Bosch van Almkerk. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5.30 u. een predikant. Hermanides. Geref. kerk geen opgaaf. Waterhoogte Maastricht (brug) 2 Sept. 0 45 M. beneden 0. 3 0.56 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Sept. 1.86 M. boven 0. 3 1.85 Rarktberichiien Advertentlën. Gevraagd: P.G., gehuwd, goed kunnende melken en ploegen. Vast werk. Woning voorhanden, bij J. B A E L D E, polder Hardenhoek, Werkendam. Men vraagt met 1 Nov, te Q i u n e- k e n, een eenvoudige, goed kunnende koken en netjes werken, van goede getuigen voorzien. Br. onder No. 1003, aan PEEREBOOM's Adv. Bureau, Breda. De oorlog vernietigde onze Export en om de zaken staande te honden, doen wij een beroep op onzelandgenooten, steun ons Engeland steunt ook hare kweekerijen. Wij bieden U aan voor huiskamer of tuin, ÏOO eerste kwaliteit MAJÜRSBOLLEI, zijnde dubbeie en enkele HYACINTEN, voor glazen, potten en perken, verschil lende soorten TULPEN, CROCUSSEN, NAR CISSEN, enz. enz., alles in verschillende kleuren en variëteiten. Dit geheele pakket van fOO Bloembollen kost slechts f i.— Huize H. PACLlliiS. BOEKHOUDEN. De Accountant en Leeraar M.O. in Boekhouden, J. VAN HOLST, te Waalwijk, leidt op, mondeling en schriftelijk, voor de praktijk en examens, en verstrekt advies omtrent de inrichting van Administratiën. zal aanvangen («vKcptcinbcr 1015, en eindigen 2.» Hu art 1010. Leerlingen welke dezen Cursus wen schen te volgen moeten zich vóór 13 Sept ember a.s. bij een der Bestuurs leden aanmelden, terwijl daartoe ook gelegenheid zal worden gegeven op Zaterdag 4 en 19 September a.S. des avonds van V3,30 uur in de Teekenschool. Cursusgeld voor 1 leerling I' 5. voor 2 uit één gezin 1' 3,50 en voor 3 uit één gezin, t 40, Leermiddelen worden gratis verstrekt. Het Bestuur: L. G. VAN GENDT. J. A. STEINZ. A. DE HAAN. Heeren Caféhouders, nu van de gelegen heid gebruik gemaakt. Te huur een groote partij ORCHESTRIONS en AUTO MATISCHE PIANO'S, van af f 0,— per maand. Door het inwerpen van een cent wordt de huur ruimschoots betaald. Villa „LINDENLUST", BOXTEL- Voor den inmaak 18 Wijn-Oxhoofden te koop, zoo goed als nieuw. Adres als boven. gevestigd te ZWOLLE. Koninklijk goedgekeurd. Directeur: JASPER WARNER. Bovengenoemde Maatschappij verze kert c. Gereedschappen en machines,diens tig aan landbouw en veeteelt; De jaarpremie bedraagt naar gelang van bouwaard en bedekking slechtsvan f 1,50 tot f 2,50 per duizend verzekerde waarde beuevens 40 cent administratie kosten en eene geringe verhooging in het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt op coöpera tieven grondslag, 70 procent van de winst wordt jaarlijks ten bate der ver zekerden opgelegd. Boor hare Inrichting «ie voordeeligste- Cieef't «len meest solieden waarborg. Vraagt inlichtingen bij den met Amandel, Citroen en Vanille a 10 cent per ons. 10 cent per pakje. 10 cent per pakje. MINZAAM AANBEVELEND. ontvangt klachten over onderwerpen, de volksgezondheid betreffende, en verstrekt dienaangaande inlichtingen. Zij is samengesteld als volgt: VAN DE NOTARISSEN zullen op Ooiiderdagen 0 en 23 September 1015, telkens n.m 4 uur precies, ten Herberge van GEBRS. DE GRAAFF te Meeuwen, ten verzoeke van de HoogEdelG. Jhr. S. C. de Gijselaar, bij inzet en toeslag Houw en Weiland, Kade eil Bykgiooiïilg in den Rooijschen Polder, aan den Dijk, onder Drongelen, Kad. Sectie A no. 53, 54, 55 en 56, samen groot 4.84.40 H.A., verhuurd tot 15 Nov. a.s. aan J. W. de Graaff, in 2 perc. en massa. Zie biljetten. zal op Donderdagen 1© en 3© Sept- 4015, telkens v.m. 44 uur pre cies, ten Herberge van D. VAN WIJK te Aalburg, bij inzet en toeslag ten verzoeke van den Heer L. J. M. de Graaff. lo. Kouwland aan de Beerenhoeksche Straat te Wijk, Kad. Sectie A No. 1437, groot 1.14.40 H.A., thans in huur tot Blootschoof 1915 aan A. van Wijk Az., in 2 perc. en massa. 2o. Bouwland aan de Rivel aldaar, Kad Sectie A No. 879. groot 48 A. 40 C. thans in huur deels tot Blootschoof 1915 aan Wed. M. van Rijswijk, deels tot Blootschoof 1918 aan L, van Wijk e.a., in 2 perc. en massa. Zie biljetten. zullen op Vrijdagen 13 en 24 Sep tember 10J5, v.m. 14 uur, in Café SMULDERS te R ij s w ij k, te Rijswijk, bij de Openbare School, groot 11.97 Aren, en in de Bijweg te Andel, groot94.20Aren. Alles toebehoorende aan wijlen H. van Hemelt. Te aanvaarden vrij van huur. Betaaldag 24 Nov. 1915, belastingen van af 1 Jan. 1916. en op Vrijdag 43 Sep tember 1015 v.m. 0 uur. zuilenten Sterfhuize van H. VAN HEMERT te Rij s- w ij k, publiek worden verkocht Zie billetten. iivgezomde:^. Mijnheer de Redacteur! Heusden vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. Doopsbedienidg. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Pantekoek uit Zalt- bommel. Aalburgvm. 9,30 u. ds Ewoldt. Almkerk, vm. 9 30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babyloniinbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besoijenvm. 9.30 en nm. 2.— u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9 30 en nm. 5.30 u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dug- Drongelen, geen opgaaf. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussen, geen opgaat. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vna. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberggeen opgaaf. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. 's Gravemoervm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, geen dienst. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. van Voorst Vader. Racmsdxyak, nm. 2,u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveer,vm. 9.30 u.ds. C. B. Holland. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Jap chen van Loon-op-Zand. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. W. L. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. tVERKENtiAM. De zetting der boter u deze week op de markt 75 ctz., m de winkelt dut 80 eti. per half kilo. Eieren f 1.55 de 26 ttuks. LAND VAN ALTENA, 3 Sept Aardappelen. Vroege j 2.50 t f 3.00; Blauwe f 3 25 cl 3 50 Zeeuwen f 3 50 a f 3 Tb, Jammen f f Hooi \e qual. f 21.00 a J 23 iie qual. (voor de pert) 14 a 16 00 Klaverhooi f 19. a f 20.Wit ttroo 10 00 k f 11 00 Geel dito 9 k f 10. Varkent tot een gewiekt van 75 K.G. 32 a 35 ctt. zwaardere 45 48 et Boter 0 .70 a 0 80 per half K.G. Eieren f 1.45 1 60 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op ie markt f 0 7 5 in de winkelt dut 0 80 per k. kilo Eieren f 1.55 per 26 tlukt Boter der zuivelfabriek f 1.60 Dussea, 2 Sept. De prijs der boter was heden f 1,51 tot f 1,64. Aanvoer 104 Kilo. Zetting fl,60. Eieren f 1,60 de 26 stuks. a. Boerenbehuizingen, gebouwen en hooibergen etc.; b. Meubilaire-, lijf- en andere roerende goederen; d. Runderen, paarden en ander vee, ook tegen hemelvuur in 't open veld zonder prem;everhooging; e. Koren, hooi en veldvruchten. H. PRINSEN te Haarsteeg, Voorzitter W. C. STAL te Heusden. Dr. A. J. OVERBOSCH te Almkerk. J. A. VAN HEIJST te Baardwijk. W. F. HILWIG te Heusden. J. J. MONUÉE te Woudrichem. B. O. E. VAN STEENBERGEN te Werkendam. H. J. VAN EGGELEN te Heusden, Secretaris. Adverteert in M

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3