VERGADERING land niet te onteeren! zoo heette de dienstbode, dood. Zijn het einde van bet geveeht'ontwikkelde De grootvorst opperbevelhebber heeft eerste indruk was, dat het meisje aan aan de troepen de volgende dagorder een schedelbreuk gestorven was, welke uitgevaardigd: indruk dan ook later bevestigd is, maar Aan het dappere leger en de vloot, gelijkertijd viel het hem op, dat het Heden heeft de verheven Opperbe geheele lichaam der ongelukkige dus velhebber, Zijne Majesteit de Tsaar, danig met wenden bedekt was, dat zich aan uw hoofd geplaatst. Ik buig hier wel misdadig opzet in het spel my voor uw heldenmoed vau meer moest wezen. Hij waarschuwde de dan een jaar, en spreek u mijn harte- politie en na een lijkschouwing heb- lijke, warme en ernstige erkenning uit. ben de twee meest bekende Berlijn- Ik geloof vast, dat, nu de Tsaar zelf, sche crimineele artsen als hun oordeel aan wien gij uw eed hebt afgelegd, u uitgesproken, dat het 18-jarige meisje aanvoert, gij nieuwe heldendaden zult was doodgekweid en wel op 'n wijze, verrichten, die nooit zijn aanschouwd, zooals zij nog nooit hadden meege- Ik geloof, dat God, van nu aan Zijn maakt in hun jarenlange praktijk. Ook Uitverkorene zijn almachtigen steun in de crimineele archieven heeft men zal geven, en de overwinning zal ver- tevergeefs naar zoo iets gezocht, want aan de Sereth weer in. zekeren. de misdaad is verschrikkelijk. Toen de Tsaar bericht had ontvan- Minna Neuraan wa- uit OostPruisen 1 gen over de nederlaag, den vijand toe- De Roemeensche autoriteiten aan de voor de Russen gevlucht en vond in gebracht, gaf hij bevel aan onze dap- Oostenrijksch-Hongaarsche grenzen beb- Berlijn een betrekking bij juffrouw pere troepen zijn vreugde en dankbaar- ben den Joden het verblijf in bedoeld Koh. Daar heeft ze tien maanden ge- grensgebied ontzegd. Uit de plaatsen diend. Het verwekte bij de buren ver- zooals Prisecant, Palanca enz., worden bizing, dat het dienstmeisje nooit op de Joden verjaagd. Men meent dat straat kwam en zelfs bij juffrouw Koh deze Joden aan Oostenrijk-Hougarije op dezelfde kamer slapen moest. Ge- te gunstig gezind zijn. Den ongeluk- durende deze tien maanden schijnt het kigen werd slechts enkele uren tijd arme schepsel, waarvan de vroegere gelaten om te vertrekken. Reeds heeft meesteressen de meest gunstige getui zich een comité gevormd om deze Joden de vijand naar het zeggen van de troe pen een artillerie-vuur van buitenge wone kracht. Alleen de onmogelijkheid om daar een even sterk vuur tegenover te stellen, belette ons het behaalde suc ces verder door te zetten. De Duitschers leden ontzaglijke ver liezen aan dooden en gewonden en lieten bovendien meer dan 200 officie ren en 8000 manschappen als gevange nen in onze handen. Wij nameo 30 kanonnen, waaronder 14 van groot ka liber, veel machinegeweren, munitie wagens en anderen oorlogsbuit. Na eea korte vervolging namen onze troepen hun aanvankelijke stellingen Volgens de correspondent van de heid te betuigen voor het voordeel op den vijand behaald en de zware ver liezen, hem toegebracht. Meer naar het Zuiden, in d streek van Tembrowla, wierpen wij den vijand den 7den uit een reeks dorpenwij namen meer dan 40 officieren gevangen en ongeveer 2500 soldaten. Drie ka- genisseu aflegden, dag en nacht ge- nonnen en een dozijn machinegeweren te helpen. kweld geworden te zijn op de hevigste maakten wy buit. wijze. Het geheele lichaam zit vol Musschen den Duestr en den linker- waterige blauwe plekken, die het ge- oever van den beneden Sereth gingen Stampa te Rome zullen de Italianen volg moeten zijn van harde steeds her- de Oostenrijkers in de buurt van het tegen den winter hun actie in Tyrol haalde stokslagen. Op armen en handen dorp Worwolynce (ten Zuiden van beperken, daar zij aldaar een goede zijl» bloedbeloopen inkervingen, ver- Tlusto) in den loop van den 7den tot stelling hebben ingenomen. moedelijk ontstaan door deze lichaams- het offensief over. Aan de Isonzo, waar ook het klimaat deelen tusschen de deur te klemmen. Door de flankaanvallen van een on milder is, zullen zy echter hun daar Overal op het lichaam vindt men diepe zer bataljons werd het offensief des vij- reeds begonnen aanvallen met kracht brandwonden, vaak van maanden oud, ands tot staen gebracht. Wij namen voortzetten. maar niet genezen., terwijl het hoofd hier elf officieren en meer dan 1000 sporen vertoont van slagen met een Oostenrijksche soldaten gevangen. Eeni Volgens berichten in de Zwitser- hard voorwerp, vermoedelijk een pook. ge machinegeweren maakten wij buit. sche bladen is er in de bergen zeer De dijen waren bedekt met diepe won-1 De geslaagde terugtocht van onze veel sneeuw gevallen, vooral in het den, veroorzaakt door het prikken met legers van de moeilijke stellingen op mi iden van Zwitserland. breinaalden. het vooruitgeschoven operatietooneel In de Urner en de Unterwaldner- Alleen het feit, dat het meisje bui- aan den Weichsel, dat door vijandelijke Alpen ligt op hoogten van 18002000 tengewoon gezond en krachtig was, troepen was omringd, begint resultaat meter de sneeuw al een halven meter kan verklaren, dat zij deze martelingen af te werpen, hetwelk voorloopig in dik. Het station op den Pilatuskulm zoo langen tijd in zulk een hevige plaatselijke sucessen tot uiting komt. rapporteert 40 cM. sneeuw en 2 graden mate heeft kunnen doorstaan. Dat zij er nooit een woord van gekikt heeft vorst. Ook in de Alpen van het Berner j tegen de buren, is wel een bewijs van Oberland in het kanton Glarus en den demonischen invloed, die juffrouw Schwyz üeeft het zwaar gesneeuwd tot op 1800 M. hoogte. Men herinnert zich sedert jaren niet dat de winter in Zwitserland zoo vroeg is inge vallen. 1'luiilNi'liik Nieuws. De correspondent van de „Daily News" te Washington meldt aan zijn blad: Het departement van Buitenlandsche zaken heeft van den heer Page, den Amerikaanschen Jambassadeur te Lon den, een voorloopig bericht omtrent het van Amerikaansche zijde ingestelde onderzoek naar den ondergang van de „Hesperian". In dit bericht wordt de verklaring van de Duitsche ambassade te Washington afgewezen, die zeide dat de „Hesperian" inderdaad een oor logschip was of althans een gewapend transportschip. Volgens den heer Page is er geen enkele reden voor deze be wering. De „Hesperian" was onbewa pend en in geen omstandigheid in staat om een duikboot aan te kunnen vallen. Het Oostenrijksche communiqué be richt Het leger van den ;eneraal der ca valerie Bohm Ermolli versloeg Donder dag de Russen bij Podkainien, viel hen over een van 40 K.M. breed sterk verschanst front aan en ontnam hun in heftige gevechten, waarbij het tot een handgemeen kwam, hat kasteel Podkamieu, de zeer versterkte hoogte Makoetza, de stellingen bij Radziwilsf en ta: van andere taai verdedigde steunpunten. De strijd duurde op en kele punten tot in de ochtenduren van Vrijdag. De vijand werd overal teruggeworpen en ontruimde geleidelijk in vlucht z n stellingen. Onze troepen vervolgen hem. Het aaD tal tot Vrijdag avond gemaakte gevangenen bedroeg meer dan drieduizend. De Westminster Gazette verneemt, dat de Duitschers proeven nemen met reusachtige vliegmachines, die zij heb ben gebouwd naar het model van een in Oost Pruisen neergeschoten grooten Russischen tweede ker. De eerste aero- plaan van dit type bevindt zich te Friedrichshaven en de tweede zal bin nenkort te Hamburg geprobeerd wor den. De lengte der vleugels bedraagt 42 meter, terwijl de machines gedreven worden door motoren van 300 paar denkrachten, ieder met 3 propellers. Zij zullen in slaat zijn voor 8 uren benzine mee te nemen en voorzien worden van draadlooze telegrafie toe stellen en van zoeklichten, iedere ma chine zal 12 bommen van 10 K G. elk, vyf machinegeweren en 8 man kunnen dragen. Zij zullen in staat zijn om het traject naar Londen en terug in 5 uren af te leggen. Een paar dagen geleden kwam te Berlijn een zekere juffrouw Koh een dokter halen, omdat haar dienstbode zoo ziek geworden was. Toen de genees heer k wam, vond hij Minna Neuman, Sleu§(len 11 Sept. Koh op haar had. I De passage van vaartuigen door de Tens'otte schijnt zij bezweken te zijn, Bergsche Maas, langs deze gemeente, die daar haar beul haar herhaaldelijk met 11U een Jaar geleden by na geheel stil lag, het hoofd tegen muur of vloer geslagen 18 thaas buitengewoon druk. Zoo zagon we heeft «raaHnor een <*rhedelhrenk nnt °P eeü gegevea oogenblik niet minder dan eelt, waardoor een scneaeloreuk; ont stoombooten, sleepbooten en vaartuigen 8t0Pd- naar boven en naar beneden varen. De Juffrouw Koh heeft bekend net koers naar boven is voor het meerendeel slachtoffer geranseld te hebben, maar met bestemming België, heeft ten stelligste ontkend haar ooit We ontmoetten alhier in een winkel een te hebben gemarteld. Zij is in hech- kragae oude, de 90-jarige Van Kerkwijk uit tenis genomen en eea onderzoek zal Wijk, die eene zeis kwam koopea, om als uitmaken, of zij ook reeds vroeger grasmaaier te bezigen. Hij vertelde ons, dat dergelijke ziekelijke afwijkingen heeft het maaien met drie personen geschiedde, vertoond. allen veel jonger dan hij; doch dat ze hun best moeten doen wilden ze bij het werk De N. R. Ct. schrijft: me,ther? gei?k ^ven> o De Temps vindt in de vredes e- Wie doet het hem na? ruchten, die uit Amerika zijn gekomen, %Verk.endaiil. In de Dinsdag 1.1. aanleiding, te herinneren aan de con- gehouden Raadsvergadering werden de her- ventie van Londen. Op 4 September kozen Raadsleden K. de Boon, T. de Klerk 1914 is door den Engelschen minister W' Kieboom beeedigd en door den j Voorz. gelukgewenscht met hun benoeming, van buitenlandsche zaken en do ver waarna%fwjfzend werd beschikt op een tegenwoordigers van Frankrijk en Rus- adres van bewoners van den Sleeuwijkschen land naar men weet een overeenkomst dijk om verlenging van de buizen der gesloten, waarvan de Temps den lekst waterleiding, omdat zulks ten nadeele der in herinnering brengt, namelijk: gemeente zou zijn. Benoemd werd verder „De regeeringen van Engeland, Frank- tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand rijk en Rusland verbinden ztch weder- me^ &lg. stemmen de Burgemeester. Ten keerig geen afzonderlijken vrede te 8i°tte werd besloten de tijdelijke onder sluiten in den loop van den huidigen wrjzeres mej Beers, nog 3 maanden in oorlog dienst te houden. „De drie regeeringen komen overeen, Gistermorgen werd het 2-jarig zoontje dat wa meer er aanleiding is om over vaQ A- de.n Hollander, alhier, verdronken vredesvoorwaar len te onderhandelen, gevondea in de haven. geen der verbonden mogendheden vre- Aalst, (Gelderl.) Een dubbel treurig desvoorwaarden zal kunnen stellen, ongeval had alhier plaats. De 21-jarige zonder voorafgaande overeenstemming A* die te Rotterdam werkzaam was, had met elk der andere bondgenooten." het ongeluk van een vlot te vallen tn te De Temps betoogt, dat deze coriveu- ^drlfkeD-, ZlJn ,hJk werd naar d® ouder- -..-J jiu hjke familie en daarna te grave gebracht, tie met minder voor den toekomstige» z^Qe verloofde; eveneens 21 jaar Sud, was vr®de voor den huldigen oorlog de uitvaa.rt tegenwoordig en zoo door geldt. Zij, die speculeeren op beweer zenuwen overspannen, dat zij geen traan de tegenstrijdigheid van belangen tus- kon laten en geen woord kon uitspreken, schen Engeland en Rusland, of ook Indien toestand keerde zij huiswaarts en tusschen Frankrijk en Italië, zullen maakte helaas een einde aan haar leven, bedrogen uitkomen. De bondgenoot <n j Almkerk. Bij kon besluit zijnde van heden zullen de bondgenooten vau volgende pensioenen toegekend: P. van sen f 1740; Wouter van den Broek, Dus- sen f 1740; Msrtinus Heere, Hank f 1709. Perceel 2. Cornelia Haspels. Dussen f 496 Gebrs. van der Plnijm, Dassen f490; Wou ter van den Broek, Dussen f 266; Marti- nns Heere, Hank f 259. De beide perceelen zijn aan de laagste inschrijvers gegund. Van de op 8 Sept. 1.1. gehouden keu ring te Waalwijk van de landstormplich- tingen, lichting 19131914, zijn er 2 van de 6 van de lichting 1914 en 2 van de 10, van de lichting 1913 afgekeurd. Herpt- Het bouwen van een woon huis met bijbouw te Helvoirt, voor reke ning van den heer Timmermans aldaar, is opgedragen aan de laagste inschrijvers G. E. van Diggelen alhier en J. Blankere te Nieuwkuik. kaatsheuvel. Woensdag e.k. zul len in deze gemeente en 30-tal regeerings- varkens onder politie-toezicht worden ge slacht, teneinde de bevolking in de gele genheid te stellen zich goedkoop spek te kunnen verschaffen. In de gehouden vergadering van den Boerenbond te Loonopzand, is volgens aangifte gebleken, dat b.halve bak- en zaairogge, er nog 15000 K.G. rogge aan wezig is. Sprang- Bij de j.l. gehouden her stemming voor een lid van den gemeente raad, werden 161 geldige stemmen uitge bracht. Hiervan verkreeg A. B. v. d. Hoe ven 76 en G. L. Vos 85 stemmen. Aldus gekozen G. L. Vos. Ween. Door den landbouwer B. al- bier, werd deze week een 2-jarig paard afgeleverd voor de som van f 625,Wel een bewijs dat het een goede kwaliteit was en de paarden tegenwoordig hooge waarde bezitten. Met het confijten der peren in de fabriek der firma S. is reeds een begin ge maakt. Door verschillende personen wordt dan ook weder een daggeld verdiend, met de werkzaamheden welke daaraan verbon den zijn. WWnspik- Door mej. De Roon alhier wordt kosteloos sajet beschikbaar gesteld, terwijl breiloon betaald wordt. De hiervan gebreide kousen worden bestemd voor de militairen. Een edele daad, voorwaar! Maandag j.l. liep van de werf der N. V. scheepsbouwwerven v h. P. A. Ruijtenberg alhier met goed gevolg te water de nieuw gebouwde stalen sleepkaan „Linus" groot circa 1500 ton voor rekening van den heer G. Gommers te Oosterhout. De kiel is gelegd voor een sleepkaan, groot 5u0 ton voor den heer H. Schram te Rotterdam. lWfjk. De Raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van 7 September j.l. besloten, tot het plaatsen van een pomp op de I'erzik, zoodat binnen eenige dagen in drinkwater voor de bewoners zal worden voorzien. Van de 16 landstormplichtigen der jaarklassen 1913 en 1914 dezer gemeente, zijn Maandag j.l. door den Keuringsraad te 's-Hertogenbo ch 5 personen afgekeurd. Door den Raad dezer gemeente is in zijne vergadering van 7 dezer tot Wet houder herbenoemd de heer A. v. d. Beek, alhier. Aan het bestuur van de alsnog op te richten corporatie, voor het oprichten eener maalderij, met den daaraan verbon- j den verkoop van granen, veevoederartike len, steenkolen en kunstmeststoffen, is door den Raad dezer gemeente in beginsel een bedrag van f 15000 toegezegd uit het „Eb- befonds" welk bedrag na de tot standko- ming van de vereeniging zal worden uit- gekeerd. de toekomst blijven. Het gerecht te Bonn heeft de 48-ja- rige weduwe L. Höfer uit Lengsdorf bij Bonn ter dood veroordeeld. Zij had den 12en Juli zekere vrouw Schöne- feld mot een bijl doodgeslagen en haar beroofd van een som van 300 mark. In het verslag van den Russischen generalen staf van 8 dezer lezen wij onder anderen In Galicië hebben wij den 7den bij Tarnopol een groot voordeel op de Duitschers behaald. De derde garde- divisie en de 48ste reserve-divisie van de Duitschers, die versterkt waren door een brigade Oosteurijkers en talrijke zware en lichte kanonnen, bereidden zich daar volgens verklaringen van ge vangenen sedert verscheidene dagen krachtig op een beslissenden aahval voor. Deze aanval was beraamd voor den nacht op Woensdag 8 dezer. Onze troepen waren den vijand met het of fensief voor en na een hardnekkig ge vecht aan de rivier Doljonka werden de Duitschers tegen den avond van den 7den volkomen verslagen. Tegen Kuyk te Aimkerk, als uitsteker der toren- vlag f 3, als gemeentebode f 30, als opzich ter van 't torenuurwerk t 15, als gemeente veldwachter f 259. IleSo|jeu- Dinsdag had het zoontje van A. Smits, het ongeluk voor een koe uit te wijken en onder een voermanswagen te geraken en over het onderste lichaam werd gereden. Dr. Sweens verleende de eerste hulp. Voor de keuring alhier zijn er drie goedgekeurd en een afgekeuxd. Beneden Langstraat. Met den fruithandel gaat het niet rooskleurig. Wel is er nog al vertier, maar de prijzen zijn zeer gedrukt; ordinaire appels en peren worden betaald met f 2,a f 2,50 per H.L. Voor het late fruit wordt evenwel op hoogere prijzen gerekend. Capelle- Tot tijdelijke onderwijze res aan de school in de Nieuwstraat, in de plaats van J. Bos, is benoemd mej. Van Mensch te Vught. Dusseil. Bij De door Burgemeester en Wethouders alhier op 4 Sept. 1.1. gehouden aanbesteding voor het aanbrengen van ver anderingen aan de school en het schoolhuis in wijk A, werd ingeschreven als volgt: Perceel 1: Gerrit van Dongen, Raams- donksveer, f 2450; Cornelis Haspels, Dus sen f 1976; Gebrs. van der Pluym, Dus- van den Raad deelgemeente - lleusden op Dinsdag den 9 September des avonds ten 3.30 uur. o Agenda: 1. Notulen der vorige vergadering. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Beëediging van de herkozen raads leden. 4. Voorloopige vaststelling gemeentebe- grooting 1914. 5. Aanbieding gemeentebegrooting 1916. 6. Bezwaarschriften Hoofdei. Omslag. o Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer Van Eggelen. Aanwezig alle leden. Installatie van de herkozen Raadsleden, zijnde de hee- ren Vos, Van Andel en Veerman. Zij richten zich van hun zetels op en leggen in handen van den Voorzitter de voorgeschreven eeden af. De Voorzitter wenscht hen daarna geiuk met hun benoeming en noodigt hen uit zitting te nemen. Na deze plechtigheid opent de Voorzitter met den nu voltalligen Raad de vergade ring, waarna de Secretaris de k .urig ge- styleerde notulen leest van de vorige ver gadering, welke onveranderd worden goed gekeurd en vervolgens vastgesteld. Ingekomen stukken: a. Brief van heeren Ged. Staten houdende goedkeuring van de wijziging op het bak ken en verkoopen van brood. b. Idem, op de wijziging van de gemeente begrooting. c. Schrijven van Z.Exc. den Minister van Oorlog, mededelende, dat de gemeente Heusden vooralsnog geen garnizoen beko men kan. d. Een ongezegeld verzoekschrift van den Bond van gemeente politie in Nederland ter verkrijging van een dunrte-toeslag. e. Circulaire van den heer Commissaris der Koningin, dato 31 Juli, om de meer gegoede en rijke burgers aan te sporen tot steun van't Koninklijk Nationaal Steun comité en de gemeentenaren tot offervaar digheid aan te moedigen. Alle stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Bij c zegt de Voorzitter dat in deze om standigheden de gemeente niets kan geven. De heer De Jongh wil dan een collecte laten houden. De Voorzitter meent, dat de bijdrage grooter zal zijn, als ieder het voor zich opstuurt naar het Hoofdcomité. De heer Veerman herinnert er aan, dat we een toelage hebben gehad voor het plaatselijk Steuncomité en dat het nu niet meer dan billijk is, dat we ieder naar zijn vermogen, bijdragen, en wil een lijst laten circuleeren. Daar de Voorzitter geen heil in een col lecte ziet en persiteert, dat het hoofdbe stuur voor individueels bijdrage is, zal er geen lijst circuleeren noch collecte worden gehouden f. Adres van den heer S Jiskoot e. a. aan den Raad om ten gerieve van de bewoners van het Noordeinde en den wal aldaar een flink lichtgeveude lantaarn te plaatsen. Zal op voorstel van B. en W. onderzocht worden. Bij de voorloopige vaststelling van de gemeente-rekening 1914 brengt de heer Vos namens de commissie van onderzoek verslag uit, waaruit blijkt, dat er een voordeelig saldo is van ruim f 1297. De commissie had geen op- of aanmer kingen weshalve de spreker den Raad in overwegiDg gaf, de rekening te aanvaarden. De Voorzitter dankt de heeren voor de genomen moeite. De heer Veerman informeert naar het saldo van het vorig jaar. Het blijkt nu dat dit f 331 hooger was; zoodat we met dit saldo van f 1297 toch f 331 zijn teruggegaan hetgeen den heer Van Andel aanleiding geeft om op te merken, dat de toestand voor dit jaar nog ongunstiger zal zijn, als we niet meer f 250 's jaars ontvangen voor het verhuren van localiteiten aan de Rijks- Normaalschool. Bij punt 5 der agenda benoemt de Voor zitter de heeren Van Andel, De Mol en Veerman om de gemeentebegrooting van 1916 te controleeren. Voor de vergoeding van administratie der broodkaarten wordt maandelijks aan den daarmede belasten ambtenaar f 10 toege kend. Op de post onvoorziene uitgaven wordt geplaatst een nota van den heer S. alhier alhier ad f 5 voor geleverd werk. Niets meer aan de orde zijnde sluit de Voorzitter deze vergadering, waarna de openbare 'fitting wordt opgeheven om over te gaan in een met gesloten deuren ten einde de bezwaarschriften van den Hoofd. Omslag te behandelen. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden 7 Sept. 1915, v.m 11 uur. Tegenwoordig de heeren: D. van Buuren, A. L. de Graaff, W. Laikhuizen CznC. Vos, Adr. Straver W.zn. en G. Boom. Voorzitter de heer D. F. Brune, Burge meester. Secretaris de heer J. P. Sprong. 1. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige worden ge lezen en onveranderd vastgesteld. 2. Hierna wordt overgegaan tot de be- eediging van de gekozen raadsleden, de heeren W. Lankhaar C.zn., Adr. Straver W.zn. en C. Vos. 3. Vervolgens wordt mededeeling gedaan- van de ingekomen stukken, welke na v< or- lezing, voor kennisgeving worden aange nomen. 4. Ten slotte wordt aangeboden de door Burg. en Weth. opgemaakte begrooting voor ontvangsten en uitgaven der gemeente voor het dienstjaar 1916, sluitende in ontvangst en uitgaat' met f 8797,35. Deze begrooting zal tot nader onderzoek in handen worden gesteld eener com missie van 3 personen, waartoe door den Voor zitter worden aangewezen de heeren J. W. de Graaff, A. L. de Graaff en Adr. Stra ver W.zn. Niets meer te behandelen zijnde, «luit de Voorzitter de vergadering. Oper bare vergadering van den Riad der gemeente Capelle op Dinsdag 7 September 1915, des voormiddags om 11 uur. Tegenwoordig: de Burgemeester C. H. L*. V. Valter, Voorzitterde leden J. v. d. ^Hoeven Bz., A. L Sneep en R, Middelkoop, aLmede de herbenoemde leden, A. M. Ver- heijden en A. v. d. Hoeven. Afwezig de heeren M. J. Rijken, met kennisgeving en S. Oerlemans. 1. Beëediging van de herbenoemde raads leden A. M. Verheijden en A. van der Hoeven. Voornoemde heeren zich daartoe bereid verklarende leggen in handen van den Voor zitter de bij artikel 39 der Gemeentewet voorgeschreven eeden af. De Voorzitter feliciteert daarop de heeren A. M. Verheijden en A. v. d. Hoeven met hunne herbenoeming. Spreker hoopt dat dat beiden nog vele jaren in 't belang der gemeente mogen werkzaam zijn. 2. Vaststelling notulen. Deze worden gelezen en onveranderd vast gesteld. j 3. Ingekomen stukken. Schrijven van den heer Jac. van der Lely j te Eakhuizen, dat hij de benoeming van Secretaris, Ontvanger en Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer gemeente aan neemt. De Voorzitter leest dit schrijven voor. Aangenomen voor kennisgeving. 4. Voorloopige vaststelling rekening van ontvangsten en uitgaven dezer gemeente over het dienstjaar 1914. De Voorzitter verzoekt de Commissie van. onderzoek omtrent het bij dat onderzoek 'S Gravemoer. A.s.Maandagavond 7 uur, zal in het kerkgebouw der Chr. Geref. Gem. aan de Vaart eene vergadering worden gehouden ter oprichting eener af- deeling van het „Groene Kruis" voor deze gemeente en Waspik.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2