linke DIENSTBODE. Verkoop Schip. BerMt Tan taut. Tan tel. PUIKE ZAAITARWE. Te verbjjp Mj IH. SCHREUDERS RFHUIN publiek verkoopen: Inboedel eene Dienstbode Bakkersknech t j ZATERDAG 9 OGTOBER 1915, publiek verkoopen: Notaris VAN DEN EAADEN. Notaris KALKMAN. Verbeterde Wilhelmina Tarwe TE GIESSEN. op DONDERDAG 14 OGTOBER 1915, DMISifiA-vANVALKEMBUR Notaris RIETRA te Dussen, aan den Nieuwendijk. Het Wei- en Bouwland HUIS, SCHUUR en ERF, f 11,00 per 75 Kilo. Notaris KNOOK te Andel, Landbouwgereedschappen, I vier-jarig Merriepaard A.s. Zondag zal bij den uitgang van het Geref. kerkgebouw de gewone jaarlijk- sche „Unie-collecte"' gehouden worden. J.l. Dinsdagmiddag kwam M. D. met nog enkele buurvrouwen, toen zij het waschgoed van den bleek haalde, tot de minder aangename ontdekking, dat door een veulen ai haar waschgoed aan vladders was gescheurd. Voor allen een minder aan gename onrdokking en voor alle een groote schadepost. Veen. Tot lid van den Gemeente raad alhier is Vrijdag gekozen de heer C. Schreuders met 40 stemmen, terwijl op den heer Jac. van Ballegooijen 33 stemmen werden uitgebracht. VI*ö hoeve n-Cappel. De heer Bu- sink alhier, staat nummer 1 op de voor dracht voor hoofd der school te Geesteren, gemeente Borkulo. W aspik. De heer J. de Hond kreeg te Teteringen een slag van een paard tegen den voet, waardoor de hulp van dr. Smits moest worden ingeroepen. Tot heden is onzen populairen Jan het loopen geheel onmogelijk. Waalwijk. Zondagnacht zijn door baldadige jongelui op verschillende plaatsen ruiten ingeslagen. De politie stelt een onder zoek in. Zaltbommel. Bij de Zaterdagmid dag door den architect S. van Alphen ge houden aanbesteding voor het bouwen van de distilleerderij en likeurstokerij „De St. Maarten Zaltbommel voor den heer L. van Achterberg te 's Bosch werd ingeschreven door: Firma Van Hezik, 's Bosch, f 9000 Brandwijk, Tiel 8820 Gebr. van Boort, Zaltbommel 7400 W. A. van Eek, Waardenburg 7400 W. F. Verkuyl, Bruchem 7300 Gebr. Metz, Zaltbommel 7166 Den laagsten inschrijver werd :t werk gegund. De begrooting bedroeg f 7169. October aa. reg6eringsspek verkrijgbaar zal zijn tegen vaste prijzen. Op het adres in zake vischwater „Wiel" van den heer C Baggerman, werd besloten deze vergunning te verleenen om in het laatste huurjaar eenmaal met de zegen te visschen om zoo doende schadeloos te worden gesteld voor de vergiftiging van een gedeelte van zijn visch. Voorts werd besloten tusschen de 2 hoogste klassen een schot te plaatsen, waarna bij monde van den heer C. de Graaf, namens de commissie voor onderzoek, geadviseerd werd de rekening over 1914 voorloopig vast te stellen, zooals ze was aangenomen, omdat de commissie niets bijzonders had op te merken, dan dat ze de administratie der waterleiding wel wat eenvoudiger wenschte. Tot behandeling van een voorstel van B. en W. tot het verleenen van meerdere vergoeding aan mej. de weduwe Ippel- Doedijns (inzake bergplaats faecaliën-kwes- tie) en reclames hoofdelijken omslag werd overgegaan tot een vergadering met geslo ten deuren. Bij de heropening verzoekt de heer Meijer B. en W. hun aandacht te wil len schenken aan een rioleering in de Ka- relstraat en de heer C. Visser aan den melk- verkoop, waarna de verg. werd gesloten. Andel. Tot onderwijzer aan deChr. school (vacature D. de Fijter) is met in gang van 1 Dec. benoemd de heer H. Re- dert, thans als zoodanig werkzaam te Zwijn- drecht. Van af half October zal ten gerieve der militairen alhier een cursus worden gehouden tot het geven van onderricht in verschillende vakken, als Nederlandsche taal, Boekhouden, conversatie Fransch en meer anderen. RnardwJJk. Zaterdagnacht is de boerderij van A. Klerks tot den grond toe afgebrand. Twee koeien, een kalf en een varken kwamen in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. 's-Gra vemoer. Over de maand September zijn door het hulptelegraafkan toor alhier behandeld 80 telegrammen, waarvan zijn verzonden 33 en ontvangen 47. Het aantal telefonische gesprekken be droeg 26. Op de rijkspostspaarbank werden 18 in lagen gedaan tot een bedrag van f 667,27, terwijl 9 terugbetalingen plaats hadden tot een bedrag van f 960, Dank zij de ijverige bemoeiingen van den heer Burgemeester is het na her- haalde pogingen gelukt om ook voor deze gemeente regeerings-varkensvleesch te ver krijgen. De Minister van Oorlog heeft aan den heer Burgemeester een bedrag van f 56,70 doen toekomen voor gratificatie aan het personeel van den telefoondienst alhier voor de buitengewone werkzaamheden van 1 Augustus 1914 tot 1 Januari 1915. Naar wij vernemen is in de Maandag gehouden bestuursvergadering der afdeeling van het Groene Kruis de heer D. Smits gekozen als voorzitter, die evenwel wegens drukke amb sbezigheden deze functie niet kon aanvaarden, waarna zijn benoemd de heeren E. van Meer als voorzitter, dr. Lo cher als vice-voorzitter, J. H. Ht.bermehl als secretaris, A. Kuiler als penningmees ter en mevrouw wed. C. J. Gompertz als magazij nhoudster. Herpt. De handel in vette varkens is zeer levendig. De laatste dagen is de prijs dan ook weer gestegen. Men betaalt reeds 55 cent per pond. Werden voor 14 dagen dc uien op gekocht voor 6 cent per k.g., thans betalen de commissionairs reeds 10 cent per k.g., dat is tegen ongeveer f 6,per H.L. Kaatsheuvel. J.l. Zondag, 3 de zer, heeft ds. Japchen a.d. Loonschendijk, van den kansel af zijne gemeente bekend gemaakt, dat hij voor het beroep naar Aalst (Gld.) heeft bedankt. Naar aanleiding daar van zong de gemeente, den leeraar, aan wien zij zoo verknocht is, de welbekende zegenbede uit Ps. 1343 toe, waarna Zijn Eerw. diep geroerd, met een korte innige en kernachtige toespraak der gemeente daarvoor dank zei. In de j.l. gehouden raadsvergadering alhier, is de heer li. v. d. Horst met alge meens stemmen tot onderwijzer aan deo.l. school, in de kom, benoemd. Dezen winter wordt in deo.l.school alhier een handelscursus gegeven, onder leiding van het hoofd dier school B. de R. Vele leerlingen hebben zich opgegeven om daaraan deel te nemen. Zij vangt deze week aan. Door de bakkers van Loonopzand is met algemeene stemmen besloten om de overgelden van den roggeaankoop, ten be drage van f 20 in de armenkas te storten. Voorwaar een joorbeeld ter navolging waar dig. Raamsdoilk. Rijkspostspaarbank postkantoor Rweer over November. Inge legd f 5607,31. Terugbetaald f 3970,46. Laatste boeknummer 5550. De toestand van den landbouwer A. Broekmans, die verleden Donderdag onder zijn paarden geraakte, is thèns bevredigend en bestaat er op 't oogenblik geen levens gevaar meer. Sprang. J.l. Zaterdag werd het 8-jarig zoontje van W. K. door haar eigen hond zoodanig in zijn hand gebeten, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Door het bestuur der chr. schoolver- eeniging alhier, zal deze week eea collecte langs de huizen gehouden worden. In de vacature van wijlen den heer^HHi A. v. d. Hoeven, is W. van Cainpen tot Het stoomschip „Eemstroom", dat notabel bij de Ned. Herv. kerk alhier be- met een vertraagde reis van ruim twee noejad. dagen, wegens een uitvaarverbod voor Dezer dagen werden door zekere T. Engelsche havens, Zondagmorgen in de nog verschillende rijpe aardbeien in zijn vroegte te IJmuiden aankwam, bracht tuin geplukt. Zeker een hoogst zelden voor- de nog te Huil achtergebleven opva- komeud geval. renden van den logger „Noordzee" Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van de Werken en Sleeuwijk, gehouden Vrij dag 1 October 1915. Tegenwoordig 10 leden. Afwezig de heer Monshouwer. Voorzitter de heer Sigmond, Burgemees ter. Nadat de vergadering met gebed is ge opend, stelt de Voorzitter aan de orde de installatie van den heer J. van der Meijden. Overeenkomstig zijn verlangen legt de heer Van der Meijden, inplaats van de eeden, de beloften genoemd in art. 39 der Gemeen tewet af. De notulen van de vorige vergadering worden door den Secretaris gelezen en on veranderd vastgesteld. Ingekomen is een besluit van Ged. Sla- ten tot goedkeuring van het kohier van schoolgelden over het 4e kwartaal 1915, alsmede een proces-verbaal van de op den 29sten September j.l. gehouden opneming der boeken en kas van den Gemeente ontvanger. De rekening over 1914 wordt met alg. stemmen voorloopig vastgesteld in ontvangst op f 19328,67, in uitgaaf op f 18246,66, alzoo met een batig slot van f 1082,00£. Hierna gaat de Raad in geheime zitting over. IStsrgei'lijke Ntaiul, Heusden, van 27 Sept.5 Oct. Geboren: Andries, z. v. G. J. Weck en K. Vos. Overleden: Henricus Catharinus Kouwenberg, 2 m. Werkendam, van 24 Sept. tot 1 Oct. Getrouwd Dirk Bakker, 23 j. en Anna Maria Baelde, 25 j. Geboren Pieter Gerrit, z. v. G. van der Stelt en P. van AndelMijndert, z. v. A. Potters en E J. Exalto Christiaan, z. v. E. de Pender en T. B. Kornet; Teunis Gerardus, z. v. J. Klop en A. den Haan. Overleden Cornelia Suzanna Swets, 9 m. Andel, over de maand September. Geboren Cornelis Johannes Pieter, z. a. C. Groenenberg en J. P. Kant. Overleden: T. H. van Andel, 3 w. Genderen, over de maand September. Getrouwd J. de Rooij, 34 j. en M. M. Kiep, 36 j.; L. Smits, 23 j. en J. H. Lankhaar, 21 j. Geboren Jan Arie, z. v. H. A. v. d. Kolk en H. Smits; Leendert,z. v. C. Lankhaar en G. E. Branderhorst. 's-Gravemoer, over de maand Sept. Getrouwd D. van Loon, 25 j en T. Faro, 19 j. Geboren Lambertus. z. v. A. Tim mermans en L. Blok Pieter, z. v. P. Kielen en S C. van Loon Adrianus, z. v. C. Faro en M. van Dongen. Overleden Gerdina Johanna Mou- thaan, 13 m., (te Voorburg)Adriaan Schep, 66 j.; Arnoldus Beunis, 3 j. Pieter van Dongen, 49 j. Vrijhoeven-Cappel, over de maand Sept. j Getrouwd A. van der Schans en A. Verhagen. Geboren: Maria Soetje, d. v. A. van Beek en J. de BruinAdriana, d. v. J. van Diemen en A. van Campen. llinneiilaiid. K.W. 171, aan boord waarvan zich het bekende drama heeft afgespeeld mede, benevens den bijl, waarmede de mis daden zijn bedreven. De drie manneD waren de schipper Nicolaas, genaamd Klaas, de Haas, een nog jonge man van ruim dertig jaar, gehuwd en vader van 2 kinderen, de matroos R. Ros, gehuwd en vader van 8 kinderen en de matroos W. Houwaart, ongehuwd oud 22 jaar. Zij werden in de sluis door de politie van boord gehaald in afwachting van een nadere beschik king omtrent hun vervoer. Ofschoon reeds vele bijzonderheden over dit drama gemeld zijn, meenden we toch den schipper, als de verantwoordelijke man aan boord, het een en ander te moeten vragen over die ontzettende gebeurtenis. Uit hetgeen we uit zijn mond hoorden en hetwelk alles door de beide matrozen werd bevestigd, kan wel met zekerheid worden opgemaakt, dat het geheele gebeuren zich heeft af gespeeld onder suggestie van vrees voor den matroos A. Vlieland, die reeds in normale dagen om zijn reuzenkracht ontzien werd ofschoon hij zeer goed aardig was en niemand opzettelijk leed zou doen. Hij was, wat men noemde „een lobbes van een vent". Een gere geld verhaal konden zij moeilijk doen. Zij sprongen van den hak op den tak, doch in het kort samengevat kwamen hun mededeelingen op het volgende neer. Van misbruik van sterken drank of gebruik van onbekende op zee op ge- vischte dranken is geen sprake ge weest. De op de reis naar gewoonte mede genomen hoeveelheid alcohol was reeds lang verbruikt, daar men meer dan 4 weken reis had en opgevischt is er naar de schipper verklaarde niets. Den avond te voren had men nog gezellig met allen bijeen gezeten en had de schipper nog op koffie met suiker en koek getracteerd. Den volgenden dag zagen we het wonder gebeuren voor onze oogen 1 al dus de schipper. „We zagen Vlieland in gemeenschap met God en hoorden duidelijk het bazuingeschal, waarmede God tot Vlieland sprak. We konden niet verstaan, wat God tot hem zeide, maar Vlieland, die zichtbaar van Gods geest vervuld was, verstond den Heer wel en handelde naar Zijn orders. Zij moesten den duivel uitroeien en het eerste slachtoffer was de stuurman. Men kon 't hem wel aanzien, dat hij door den duivel bezeten was. Zijn oogen stonden wild en hij ging sommigen van ons te lijf bij zijn hevig verzet." Maar hebt ge er een oogenblik aan gedacht, dat Vlieland niet goed bij het hoofd geworden was, vroegen wij. „O, neen, we hadden het wonder gezien en wisten, dat Vlieland de bevelen van God overgebracht. Al hadden wij het gewild, wij hadden het niet gekund, want hij zou ons een zelfde hebben doen ondergaan. Wel bracht ik Vlielaud nog het oog, dat ook bij de rondwandeling van Jezus op aarde de Satan in een zijner dienaren was gevaren en dat deze nochthans niet gedood was, doch Vlieland zeide onsge hebt niet naar u zeiven te luisteren maar naar God, die aldus gebiedt! Zoo is het geschied. Wij zullen ter verantwoording geroe pen worden door de menschen, maar ons geweten is zuiver". Gedwee als kleine kinderen lieten zij zich door de politie te IJmuiden in bewaring stellen, verzochten alleen bij elkander te mogen blijven en hun ge bedenboek mede in de cel te mogen nemen. De schipper en de gehuwde matroos vroegen nog spoedig aan de Kat wij k- scne politie overgegeven te mogen worden, opdat zij hunne vrouwen en kinderen mochten zien. De kapitein van de „Eemstroom" verklaarde nog op onze vraag, dat de menschen geduren de hun verblijf aan boord zeer rustig en kalm geweest waren. onderzoek, aan de directie van de Stoom vaartmaatschappij Nederland medege deeld, dat het schip reddeloos verloren is. Wellicht, dat van de lading en van hetgeen zich aan dek bevond nog een en ander kan worden opgehaald. Te Delft hield ongeveer een week geleden een agent van politie een werk man aan, in 't bezit van een twintig tal nieuwe militaire hemden. Hij gaf een zeer aannemelijke verklaring van de herkomst, en daar van vermissing niets bekend was moest men hem weer op vrije voeten stellen. Inmiddels werd hij niet uit het oog verloren en een zeer omvangrijk onderzoek werd ingesteld. Het resultaat daarvan was datmenont dekte, dat het Centraal Magazijn voor Militaire Kleeding en -Uitrusting te Amsterdam per pakschuit geregeld mi litaire goederen verzond naar Delft. Dit gaf de recherche aanleiding tot het doen van huiszoekingen, zoowel te Delft als te Amsterdam,bij de knechts van'n expediteur. Een wagenvracht militaire hemden, onderbroeken, nienwe schoe nen, sokken etc werd gevonden en in beslag genomen. Op enkele uitzonderin gen na bleek het geheele personeel van den expediteur zich aan diefstal dezer goederen te hebben schuldig gemaakt jn het geheel werden negen personen gearresteerd. Slechts aan de ijverige nasporingen der Delftsche recherche is het te danken, dat het Rijk niet meer benadeeld is. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 1 Oct. 1.12 M. 0.45 M. -f N.A.P 2 0.83 0.39 3 0.73 0.28 4 0.67 0.24 Waterhoogte Maastricht (brug) 4 Oct. 0.60 M. beneden 0. 5 0.60 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 Oct. 1.28 M. boven 0. 5 1.60 Marktberichten. Advertentiën. Mevrouw OERLEMANS, te Heusden, vraagt 1 November eene Zonder goede getuigen, onnoodig zich aan te melden. gevraagd, flink loon, van goede ge tuigen voorzien en goed kunnende werken. AdresPh. STIBBE, Kerkstraat 8, 's-H e r- togen b osc h. Mevrouw VEERMAN te Heusden vraagt met 1 November Voor de materieels schade, indertijd geleden door het stoomschip Noordam, van de Holland-Amerikalijn, heeft En geland 50 pCt. vergoeding uitgekeerd, aangezien gebleken is, dat de Engelsche zeeofficier, die aanwijzingen omtrent den koers gegeven had, door een ver gissing den weg dooreen mijnveldhad gewezen. Voor deverder geleden schade, door oponthoud, vrachtderving, enz. is echter geen vergoeding gegeven. Donderdag zijn te Scheveningen de laatste zeebaden genomen en is 't bad seizoen definitief gesloten. Het aantal buitenbaden bedroeg ruim 67,000, het aantal binnenbaden ongeveer 10.000. Buiten de Belgen was het aantal bui- tenlandsche badgasten klein, maar des te grooter van de Nederlandsche fami- liën. Ware het weder in de maand Juli niet wisselvallig geweest door veel re gen en wind en de laatste dagen van Augustus ook in dit opzicht niet tegen gevallen, het cijfer der buitenbaden zou wel tot 80.000 gestegen zijn. Goede getuigen vereischt. Gevraagd tegen 1 Nov. een aan komende of Leerling, bij G. VOS te Genderen. zal te Nieuwendijk (Almkerk) bij v. d. HEUVEL, nam. 3 uur precies, Het zoo goed als nieuw IJzeren De firma Dirkzwager te Maassluis, belast met het bergingswerk van de Koningin Emma, heeft als resultaat van een op de plek des onheils ingesteld groot 49.308 kul*. II. met volledigen INVENTARIS liggende in Bakkerskil Ingezet en verhoogd tot slechts f 1500.— onder DeWerken, van de Wed. M. LIEVAART, den 30 September 1915 in het openhaar geveild, staat in bod: Perceel een op f 1000. twee - 1000. Samen f 2000. De AFSLAG blijft bepaald op Don derdag 9 October 1915. 's avonds 6 uur bij M. VAJS DEN HEUVEL te Nieuwendijk. Het te mijnen overstaan op 30 Septem ber 1915 geveilde van de Weduwe en Erven M. LIEVAART, staat in bod op f 1200. De AFSLAG blijft bepaald op Don derdag 3 October 1915, des avo s om 6 uur, ter herberge van M. VAN DEJ HEUVEL te Nieuwendijk. uit den Riesboscli, Opbrengst van dit jaar 48 mud per Hectare. te VEEN. zal ten Sterfhuize van M. DE FIJTER te Giessen, v.m. 10 uur, om contant geld, Een zeer net onderhouden als: Kabinet, Stoelen, Tafels, Kasten, enz. en diverse als: Wagens, Karren, Ploegen, Eggen, 2- persoons Tilbury, Brandhout, alsmede en 1 Veulen en al wat verder aanwezig is. Te bezicht gen 2 uur vóór den verkoop. Zie Biljetten. Geregelde Stoombootdiensten van BBeusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm Plaats van afvaart te Amsterdam: Klo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vfen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Tei Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Versohure 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trek weg tegenover Beerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. iLlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. ■f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. llmkerk, bij Mej. S. van Drunen. Russell, bjj J. J. Paes. SleeuwJ) k, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werff. W oudrichem, by J. Struick Czn. OOSTERHOUT, 4 Oct. Boter f 1,58 a 1,60 per Kg. Eieren f 0.32 en 0,33 de 4 stuks, SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 82 et per half kilo en die der eieren f 2 20 de 26 stuks. BESOOIJEN, 4 Oct. De prijs der Boter was heden f 1 61 1 65 per Kilo. Aangevoerd 25 K.O. Eieren 81/2 a 9 ct per stuk. ROTTERDAM4 Oct. Op de veemarkt waren heden a ngevoe-d 361 v tie ruide re».1633 ma/er- dito 109 vette en gra tien/veren. nuchtere ka'v ren, 1683 schapen of lammeren, varkens, biggen he prijzen warm als vo'gt runderen ie kwaliteit 106, 2e few. 92 cent, kalveren ie kw. 110 2e ktoa 100 et. schapen ie kw. 86 2e kw. 78 et. vette varkens 98 a 94 ct. licht soort 86 ct. per kilo. Nuchtere fokkalveren f a 00.00 idem voor de slacht f 00. 00 00 Biggen f 0 00 a 0 .00 per toeek. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed-. Tarwe f 1 .20 af 11 00 Haver f 5,50 a 6 40 Garst f 8. af 9 20 per H.L Boter 0.80 «/O 00 per half K G Eieren f 2 25 a f 2.40 per 26 stuks Biggen fits 00 a t 20,0. Konijnen f .00 a f 0.00, Kippen f .00 f .0 per stuk 's-Bosch, 1 Oct. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 47890 gegaran deerd versche inl. hoeader-eieren, waarvoor werd besteed van fl.34 tot fl.38 per K.G. Haantjes, f 0,401,25 per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3