Toen Rtisland zijn ultimatum aau Bdgarije zond, was het nauwelijks denk baar dat Bulgarije daarop een bevredi gend antwoord zou geven en dat de Balkan-brand voorloopig niet meer te blusschen zou zijn. Dit is ook werke lijk geschied. De diplomatieke betrekkingen tos- schen Rusland en de andere Entente mogeudheden met Bulgarije zijn ver broken, daar bet antwoord op het Rus sische ultimatum onvoldoende was. De gezanten te Sofia hebben thans hun passen aangevraagd. De Nederlaudsche gezant behartigt de Russische belangen. Alzoo komt Bulgarije aan de zijde der centrale mogendheden zich in de wereldworsteling mengen. Wat zal nu met Griekenland ge beuren Het kabinet heeft zijn ontslag aan geboden, omdat de Koning verklaarde de politiek van Venizelos niet lot het uiterste te kunnen volgen. In de Kamer heeft Venizelos sen satie gewekt door te verklaren dat Grie kenland zich vierkant aan de zijde der geallieerden moest scharen. Deze ver klaring werd volgens een bericht uit Athene door de meerderheid der Kamer goedgekeurd. Zul het heengaan van Venizelos geen verandering van de regeeringsnolitiek beteekenen? Het is eerder te denken dat Venizelos voor den vorm aftreedt, om als dictator weer terug te komen. Hoe het zij, de Balkan verwarring wordt er niet duidelijker op. Het Grieksche mobilisatie-besluit werd 24 uur na dat van Bulgarije uit gevaardigd. Er zijn 22 lichtingen op geroepen, die van 1890 tot 1911, waar bij vier lichtingen moeten worden ge voegd, die reeds onder de wapenen zijn, tezamen dus 26, hetzelfde aantal als in Bulgarije. Er blijven nog eenige Grieksche lichtingen over, die nog niet zijn opgeroepen. Het Servische leger is reeds gemo biliseerd. Het moet de wacht houden aan de Drina, den Donau en de Save en wordt bedreigd door den opmarsch van eeu Oostenrijksch-Duitsch leger uit het Noorden. Uit St. Petersburg wordt dd. 2 Oct. gemeld Toen zuster Iwanowa in een hard nekkig gevecht aan het noordwestelijke Russische front een gekwetste verbond ouder het verschrikkelijke vuur van den vijand, zag zij hoe da bevelhebber en alle officieren van het bataljon ge sneuveld waren. Zich ten volle reken schap gevende dat het oogenblik be slissend was voor den slag, verzamelde zij de overblij veude soldaten, die diep onder den indruk waren van het ver lies hunner superieuren. Zuster Iwanowa voerde hen aan, nam met hen stormen derhand een loopgraaf van een vijand, verjoeg de Duitsctiers en viel dooreen kogel doorboord. De Tsaar heeft aan zuster Iwanowa, gesneuveld op het veld van eer, de orde van St. Joris verleend. De Stettiner stoomboot „Svionia" van de reederij W. Kunstmann te Stettin is Zondag even over 5 uur namiddags bij Arcona door een vijandelijke U-boot met geschut beschoten. Het schip werd bij Stubbenkammer op het strand ge zet10 man der equipage zijn te Kal- liger Ort geland. De overigen met den kapitein en den stuurman zijn naar Sassnitz onderweg. Ze verhalen dat de duikboot eerst de Duitsche vlag voerde en daarna de Engelsche heesch. Ze beschoot de stoom boot op 400 500 M. afstand, zonder voorafgaande waarschuwing. Daarop ging de equipage in de booten. Bern8torfif bracht een bezoek aan het ministerie van buitenlandsche zaken te Washington, waarna Langsing aan kondigde, dat hij 't doen zinken van de „Arabic" afkeurde en bereid was een schadeloosstelling te betalen voor de Amerikanen, die het leven verloren. Bernstorff zeide in een brief aan Lansing, dat de bevelen van den keizer aan de commandanten van onderzeeërs zoo streng waren, dat een herhaling van gebeurtenissen als met de „Arabic" als onmogelijk moest worden beschouwd. De aanval op de „Arabic" was niet in overeenstemming met de instructies en de keizerlijke regeering betreurt den aanval en keurt dezen af. Bernstorff wordt gemachtigd, over het bedrag der schadeloosstelling te onderhandelen. Na>r uit New York bericht wordt, is ie Eugelsch-Fransche leening aldaar overteekend met een bedrag van tus- schen de vijf en tien millioen dollar. Een Duitsche groothandelaar in vet waren, die in Friesland vertoeft, heeft medegedeeld, dat de prijs van reuzel in Duitschland in de laatste dagen weer zeer gestegen is en verleden week f 2.45 per K G. bedroeg. Het gevolg daarvan is een groote vraag naar boter. Friesche boterkooplieden, die boter naar Duitschland zenden, verzekeren, dat met vracht en andere kosten, de inkoopsprijs daar thans f 2.50 per kilo bedraagt. Zij verwachten nog hoogere prijzen. Over Boedapest wordt dd. 6 dezer aan den „Berliner Lokal Anzeiger"ge seind, dat volgens berichten in de avondbladen uit Sofia de leden van het kabinet een ministerraad hebben gehouden. De besprekingen duurden van 8 uur in den avond tot laat na middernacht. De leden van het kabinet verlieten de woning eerst tegen drie uur in den morgen. Daarop verscheen aldaar de hofmaar schalk generaal Sawof, de generalissi mus in den Balkanoorlog, die een kort onderhoud had met den minister-pre sident, waarna beiden met de Konink lijke automobiel naar de badplaats Vranja reden, waar de koning op het oogenblik vertoeft. Aldaar aangekomen, werden beiden tezamen door den koni ig dadelijk ontvangen. De bespreking duurde van half vijf tot acht uur, waarna de minister-president en generaal Sawof onverwijld naar Sofia terugkeerden, waar zij zich onmiddellijk naar het paleis van den minister-president be ga ven. Radoslawof noodigde daarop de ge zanten van Oostenrijk-Hongarije, graaf van Tarnowsky, van Duitschland, dr. Michahelles, en van Turkije, Fethi bei, uit voor een bespreking ten zijnent. De conferentie met deze diplomaten duurde vier uur. Gedurende deze laatste conferentie verscheen de Engelsche zaakgelastigde O'Brien in het paleis van den minister president, doch kon door Radoslawof niet ontvangen worden en werd naar den eersten secretaris verwezen. De oorlogsverklaring niet alleen van Rusland doch ook van de overige Eutente-mogendheden werd reeds Don derdag verwacht. Plaatselük Nieuws. Heusden 9 Oct. Maximum prijzen van waren- De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat de Minister van Landbouw, Nijverheid ^n Handel heeft vastgesteld de volgende lijst van eenige der meest voor komende artikelen met daarvoor aangeno men maximumprijzen. (Deze lijst vervangt de vorige.) Kleinhandelprij zen. Regeeringsbrood (bij verkoop op brood kaart) f 0 12, Tarwebrood gebuild) f 0.23, Tarwewaterbrood(gebuill) (gebakken onder rabbinaal toezicht) f 0.24, Tarwebrood (on- gebuild; bruinbrood) f 0.20, Regeerings- tarwemeel (bij verkoop op meelkaart f 0.16, Tarwebloem (gebuild inlandsch) f 0.25, Tarwemeel (ongebudd) f 0.21, Boter f 1.65, alles per K.G. Volvette Goudsche Meikaas met Rijks- merk f 0 625, Volvette Goudsche Meikaas f 0.60, Edammer Meikaas f 0.60, Volvette jonge Goudsche en Edammer kaas met Rijksmerk f0.575, Volvette jonge Goudsche kaas f 0.55, Jonge Edammer kaas f0.55, Jonge Goudsche kaas f 0.50, Edammer en Goudsche kaas f 0.425, Edammer en Goudsche kaas f 0.375, Magere Edam mer en Goudsche kaas f 0.27*, Leidsche en Delftsche komijnekaas f 0.55, Friesche nagelkaas f 0.30, alles per halve K.G. Rijst (Grofmiddel Bassein en/of Rangoon) f 0 22, Rijst (Voorloop Bassein en/of Ran goon) f 0.24, Rijst (Grof voorloop Bassein en /of Rangoon) f0.26, Havermout (inlandsch) f 0.33, Suiker (witte geraffineerde) f 0.55, Koffie (Santos) f 1.16, alles per K.G. Peekoffie (in pakjes) f 0.04, Cichorei (in pakjes) f 0,03*, alles per 0.1 K.G. Raapolie f 0.65, Boterolie f 0,70 per L. Zout f 0.09, Zeep (zachte, witte of' gele) f 0.24, Soda f 0 07, alles per K.G. Petroleum f 0.11 per L. De hierboven vermelde prijzen gelden voor de maand October behoudens vroe gere vervanging. Klachten over niet-inachtneming van bovenvermelde maxima, alsmede wenschen om voor bepaalde op de lijst niet vermelde artikelen maxima vast te stellen, of wel om met het oog op de plaatselijke om standigheden voor eene bepaalde gemeente wijziging in de maxima te brengen, be- hooren gericht te worden tot den Burge meester. Heusden, 7 Oct. 1915. De Burgemeester voofnoemd, HONCOOP. Op Zondag a.s. zal feestelijk herdacht worden, dat de schutter J. Cooth, 50 jaren lid is van de schutterij St. Blasius. Een gouden medaille zal hem daarbij worden uitgereikt. Bij den landbouwer B. Kuijpers alhier, heeft een koe een kalf te wereld gebracht, dat het kolossale gewicht van 125 pond woog. In de postbestelling is eene groote verb tering gekomen. Op verschillende tijd stippen worden de brieven per fiets aan het station Drunen afgehaald en heeft de bestelling thans plaats v.m. 10.30, en n.m. 3.30, 5.30 en 9.45. De buslichtingen blijven onveranderd. In de eerste bestelling wordt nu ook opgenomen de post uit Holland, welke voorheen te 1 30 werd besteld. Werkendam. De Landbouwver- eeniging „Werkendam en Omstreken" zal Woensdag 13 October 1915, des avonds te 7 uur in het Societeitslokaal van mej. de wed. Wink alhier, haar 61e algemeene ver gadering houden. De agenda luidt: 1. Opening en notulen. 2. Jaarverslag. 3. Huishoudelijke zaken. 4. Aanneming van nieuwe leden: voor gesteld worden de heeren L. F. van Dix- hoorn te Werkendam, H. Walraven te DeWerken, H. van Beest te Sleeuwijk, B. Holster en Ant. Daim Jzn. te Woudri- chem, A. Walraven te Nieuwendijk en H. C. Groeneveld te Drimmelen. 5. Rekening en verantwoording (boekjaar 1914-15). 6. Voorstel van het bestuur tot heffing van een toeslag op de contributie van f 0.50. per jaar. 7. Begrooting (boekjaar 1915-16.) 8. a. Verkiezing van drie bestuursleden. Aan de beurt van aftreden zijn: de heeren A. Sigmond, J. Doedijns en H. van Donke laar. b. Verkiezing ran een bestuurlid in de plaats van wijlen den heer J. Pellikaan. 9. Uitloting van aandeelen opslagplaats. 10. Verloting van eenige landbouw- en andere voorwerpen. 11. Rondvraag en sluiting. Andel. Dat een ongeluk op een klein plaatsje ligt, ondervond A. v. B., hofmeester op de „Metta I". Bij het over stappen aan de schutsluis te Andel, had hij het ongeluk naast de brug te stappen en zou een wissen dood te gemoet zijn gegaan, zoo de matroos D. van Rijswijk niet de tegenwoordigheid van geest had gehad hem nog juist bijtijds te grijpen, zoodat hij met den schrik en een nat pak vrij kwam. Vanaf heden wordt hier wekelijks regeeringsvisch verkrijgbaar gesteld tegen 14 cent per pond. Naar we vernemen heeft een groot aantal inwoners zich als ver bruikers opgegeven. In verband met minder diensturen is aan den postbode P. Hoesen alhier de vrije avond om de 14 dagen ontnomen. lleneden-LaiiKstrnat. Naar goede soorten late appelen komt meerdere vraag. Men besteedt voor goudrenetten f 6 f 6.50, sterappels f 5.75 f 6.25 en bel lefleurs f 5 f 5.25 per H.L. Prima zoete stoofappels gelden f 2.50 f 3 per H.L. Het minder goed bekend staande fruit is moeielijk verkoopbaar. 's (üravemoer. Voor de jaarklasse 1912 van den Landstorm zijn in deze ge meente 4 personen ingeschreven. Terwijl gisteren de fruitkoopman A. v. G. zijn hondenwagen even onbeheerd aan den vaartkant liet staan, sukkelde zijn geheele gespan te water, 't Was een heele toer eer alles weder was opgevischt. Gameren- J.l. Woensdagmorgen overleed alhier plotseling in den ouderdom van 75 jaar de heer F. A. Mooij, vroeger hoofd der school te Uitwijk, sedert een twintigtal jaren rustend. Niet alleen in Uitwijk, maar ook hier werd de heer Mooij zeer geacht en bevrind. Voor ongeveer 10 jaar werd hij hier met algemeene stemmen tueschentijds, toen weer met groote meerderheid en dit jaar bij enkele candidaatstelling als lid van den gemeenteraad gekozen. Zijn plotseling overlijden wekte groote deelneming in 't dorp. Zijn assche ruste in vrede! *B4aalslieuvel. Gedurende de maand September 1915 werd aan het postkantoor alhier met de daaronder resorteerende hulp postkantoren ingelegd f 7881.31 en terug betaald f 6261.31. Er werden 17 nieuwe boekjes uitgegeven. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Sept. j.l. ontvangen 29, verzonden 24 telegrammen. Naar wij vernemen is onze dorps genoot G. Tamerus benoemd tot gemeente veldwachter te Hendrik-Ido-Ambacht. Nieuwendijk. Wegens vervulling zijner miiitieplicht door den heer C. van Delzen, onderwijzer aan de Chr. school al hier is in diens plaats tot tijdelijk onder wijzer benoemd de heer A. Montfrooi in Almkerk. iprang. Gedurende de maand Sept. werd aan het hulppostkantoor alhier op 's Rijkspostspaarbank belegd f 2637.82 en terugbetaald f 2579.75. A.s. Maandagavond 6.30 uur zal in het militaire thuis optreden ds. J. Visser van Zuidwolde (Drente.) Wi*|jhoeven-Cappel. Over de maand September zijn door het hulptele graafkantoor alhier behandeld 100 tele grammen, waarvan 52 verzonden en 48 ontvangen werden. Voorts zijn uit de pu blieke spreekcel gevoerd 20 gesprekken en 4 telefoon-oproepberichten ontvangen en 2 verzonden. Kon men het vorige jaar de straat lantaarns als zuinigheidsmaatregel om de andere laten branden sedert de militairen hie*- zijn, moeten alle lantaarns weer hun licht verspreiden. Veen, Door wijlen den heer't Hooft alhier is aan zijn huishoudster mej. B. eene som van f 2500 gelegeteerd. 'n Mooi bui tenkansje voor mej. B., welke den heer 't H. ongeveer 20 jaar trouw heeft gediend, Door den commissionnair D. alhier werden een paar wagons zurs appelen ver zonden naar Duitschland. Naar men ver neemt zou ongeveer 6 cent per kg. worden besteed. Het wordt dus wel iets levendiger met de verzending. Voortaan zullen de café's alhier, in gaande 1 Oct. 's avonds 9 uur gesloten moeten zijn inplaats van 10 uur. Yl jjk ca. Vrijdag 1 Octob?r 1.1. zijn voor den Landstorm jaarklasse 1914, uit deze gemeente vijf personen te 's Her togenbosch ingelijfd en vandaar vertrokken naar Schoonhoven. Zaltbomuiel. Nu de jachttijd ge opend is, schijnen er in of om ons stadje liefhebbers te wonen, die de postduiven als geliefkoosd wild beschouwen. Verschillende prachtexemplaren zijn reeds gedood. Door houders van postduiven is aan de politie van een en ander kennis gegeven. flectitzaken. kanlougerecht Heusden. Uitspraken van 30 September 1915. Th. K te Nieuwkuijk, overtreding visscherijwet, terug aan ouders zonder strafP. van Ste Dussen, overtre ding alsvoor, vrijspraakA. P., te Giessen, overtr. alsvoor, (fuik verbeurd verklaard), f 5 of 3 d. E. V,, te Dussen, overtreding onge vallenwet, f 5 of 3 d. E. v. d. B., te Genderen, overtreding Spring8tierenreglement, f 3 of 2d.; G. J. B., te Genderen, overtr. alsvoor, f 5 of 3 d. G. v. d. K., te Hill, openbare dron kenschap, f 5 of 3 d. C. L., te Werkendam, W. N., te Andel, C. S., te Andel, W. W., te Wer- keudam en J. K., te Almkerk, allen overtreding motor- en rijwielwet elk f 3 of 2 d. R. v. D., te Almkerk, overtr. Rijks wegenreglement, f 1 of 1 d. J. O., te Almkerk, valsche naam op geven, f 25 of 15 d. J. van A., te Veen, loopen over be plant land. f 3 of 2 d. H. U., te Almkerk, overtr. woning wet Almkerk, f 5 of 3 d. W. R., te Giessen, voertuig zonder licht, f 3 of 2 d A. van W., te Veen, A. S. D. B., W. van V. en H. B. V., te Werkendam al(en rijwiel zonder licht, elk f3 of 2d. J. D., te Oudendijk, overtr. trekhon- denwet, f 3 of 2 d. J. G. S., te Veen, strooperij, f 10 of 4 weken tuchtschool. ISurgerlfjUe Stand. Almkerk, van 22 Sept. tot 6 Oct. Ondertrouwd D. Hanegraaf, 30 j. en C. van Anrooij, 23 j. Geboren Jannetje, d. v. H. Rup- zaatGovert, z. v. W. Verhoeven en A. Biesheuvel. Overleden: A. Groenenberg, 23 d. G. E. Nieuwenhuizen, 19 d. Brakel, over de maand September. Getrouwd: G. van der L:nden, 31 j. en M. van Hemert, 24 j.A. van Raven horst, 22 j. (wonende te Amerongen) en D. Kuijntjes, 17 j.J. H. van Wijk, 34 j. en J. Parel, 30 j.; C. van Wil ligen, 24 j. (wonende te Vuren) en G. van der Linden, 19 j.M. de Vries, 37 j. en T. Ermstrang L van Dalen, 23 j. en A. van Dalen, 22 j. Geboren Teuntje, d. v, M. van Mou- rik en A. van Sn ij dam Willem, z. v. G. van der Linden en M. van Hemert Elisabeth, d. v. J. Schreuders en G. A. van Wijgerden. Overleden: C. Duijzer, 29 j. ISiiiiieiiland. In een artikel: „Middenstandsleed" in de „Middenstandsbond", schrijft de voorzitter van den bond, de heer Meeuw" sen o.m.: Daar zijn gemobiliseerde Middenstan ders, die reeds vanaf den eersten dag der mobilisatie onder de wapens zijn, en er niet in mochten slagen niet tegenstaande alle verzoekschriften van henzelf en van hunne middenstandsor ganisatie het hoog noodige verlof ts verkrijgen om hun zaken voor totalen ondergang te behoeden. Daar moet verandering in komen. Evengoed als door onze gewapende mo bilisatie bij een mogelijk betrekken in den wereldstrijd, ter verdediging onzer onafhankelijkheid heeft ons land belang bij het blijven voortbestaan van een onafhankelijken krachtigenMiddenstand En het gaat niet langer aan, met een hooghartig algemeen antwoord, alle werkelijk hoognoodige verzoeken om verlof, welke komen van Middenstan ders vooial voor hen die met wei nig of geen personeel werken een voudig van de hand te wijzen. Het is nu reeds 14 maanden, dat een deel van Neerlands volk, tot gedwon gen „niets doen" is veroordeeld door de noodig geoordeelde gewapende mo bilisatie. Het schijnt niet geoorloofd over deze maatregelen als onafhanke lijk staatsburger een eigen meening te hebben, ten minste men mag die niet uiten. Gelukkig komen er stemmen uit Re- geeringskringen, n.l. van Kamerleden, die de koe bij de horens zullen pakken en de kwestie van de noodzakelijkheid der gewapende mobilisatie ter sprake zullen brengen. Maar afgescheiden van de resultaten der bemoeiingen dezer Kamerleden, is het noodig dat het militaire hoofdcom mando zijn bureaucratisch standpunt ten opzichte van den gemobiliseerden Middenstand wijzige, en eindelijk de verlo ven toestaat waarom deze militai ren reeds zoolang, doch te vergeefs heb ben gevraagd. Er is op de laatste gehouden alge meene vergadering van den Midden standsbond te Ufrecht, over dit onder werp gesproken. Het schijnt echter niet luid genoeg geweest om hen, die het aangaat te bewegen hun stroef bureau cratisch standpunt te doen verlaten. En wij de niet gemobiliseerde Middenstanders wij zitten in onze zaken, mé lz& e|(ren zorgen over de moeilijkheil „eregeld onze waren te betrekkei, e 0^er alles wat tenge volge van din wrei(jkrijg ons bemoei lijkt alles te z^gn zorgen, die ook onze gemobilseern, collega's in nog hoogere mate lekomoeren.Wij den ken reeds veel -jedaa* te hebben, door op onze algemene v^gadering in ge zellig samenzijn e heiben aangehoord hoe een paar genobiliieerde Midden standers hun noodn blootlegden. Er moet ter will van onze collega's die in zoo'n grootei ongerechtvaardig- den nood zitten ietsmeer gedaan wor den. Wij moeten a» goede collega's overal in den lande->nze stem luide verheffen om recht te -erkrijgen voor onze door starre bureaucratische maat regelen zoo zeer geaup^rde vakge- nooten. De oudste inwoners van len Briel, tevens de oudste inwoner vau ons land, de heer Corstiaac Hageis, heeft Maan dag zijn 104en jaardag herdacht. Een correspondent van „de Maasb." had het genoegen hem op dezen dag persoonlijk te mogen complimenteeien. Te midden van een grooten kring fa milieleden en belanghebbenden was de jubilaris gezeten, het metaren kruis en de gouden Oranje Nassau medaille op de borst. Het kostte geen moeite hem met het doel van de komst op de hoogte te stellenhet gehoor van dezen eenigst overgebleven oud strijder is nog zeer goed, alleen zijn gezicht begint af te nemen. Hij vertelde ons, dat hij zich in den morgen minder wel had gevoeld, waarvan ongetwijfeld de emo ties van dezen dag niet vreemd zijn geweest. Thans echter was hij geheel in orde. Niet minder dan 67 jaren woont hij in zijn tegenwoordige woning; hij werd in 1811 te Maassluis geboren; zijn ou ders vestigden zich kort daarna te Waalwijk en in zijn 7e jaar werd hij inwoner van Brielle. Aan den veldtocht tegen het opge stane Zuiden nam hij deel en werd toen geplaatst in de omstreken van Antwerpen. In den loop van dit jaar mocht de oud-strijder een bezoek ontvangen van Prins Hendrik. Ook op dezen dag be reikten hem van verschillende zijden vele gelukwenschen. In een groote gemeente in de pro vincie Groningen „overleed" de vorige week een vrouw. De dokters consta teerden, aldus de „N. Veend. Ct.", dat de vrouw aan hartverlamming was over leden, Nadat het lijk gekist was, ver beeldde de man zich, dat zijn doodge waande vrouw hem riep; 't werd den man benauwd om 't hart, hij ging naar zijn huren en stelde die er mee in kennis. Terwijl zij samen naar huis gingen, kwam bij het openen der deur de doodgewaande vrouw hem tegemoet De nu gehaalde dokter constateerde, dat de vrouw een flauwte had gehad. Bij eenige architecten te Amsterdam bestaat het voornemen een fabriek van modern speelgoed te bouwen in Noord- Holland. Het speelgoed zal worden ver vaardigd naar ontwerpen van die architecten en bereids zijn er eenige exemplaren naar Amerika verzonden zonden geweest, die daar zeer de aan dacht hebben getrokken en zeer goed hebben voldaan. 10 Oct. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. preeklezen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Loonschendijk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. uit Heusden. Geref. kerk vm. en nm. ds. Van Diemen. Geref. kerk, geen opgaaf. 2,30 u. leeskerk. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en PUËDIkBËllRïailN, Heusden vm 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, geen dienst. Aalburgvm. v.m. 9,30 u. ds. Ewoldt. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babyloniênbroek, vm. 9,30 u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9 30 en nm. 5.30 u. ds. Koster. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leesdienst. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen opgaaf. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussen, geen opgaaf. Eethen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. v. Ingen. Geeriruidenbergvm. 10? Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Giessenvm. 9,30 u. ds. Benders. 8 Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. E. van Meer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2