Twee die het niet samen vinden kunnen. hrpflïf.e «ft t R.M. diepte. D.w.z. dat •Jeze oppervlakte per uur bestrooid werd met 3000 granaten en dat, wan neer men het aangevallen front op 25 K M berekent, per uur 900.000 projec tie!«n werden afgevuurd. Schat men het '-middelde v tn het trommelvuur slechts op 50 tot 60 uur, dan komt men tot een resultaat van 50 millioen artillerie projectielen, een cijfer dat eer te laag dan te hoog is. Zoo iets heeft de wereld, zoo lang zij staat, nog niet beleefd. Zoo iets heeft geen leger ooit getrotseerd. Tegen over deze feiten is elk woord van be wondering voor de troepen, die dit doorstaan hebben, te zwak. De Fran- schen konden zelfs bij het offensief d^ze kanonnade niet herhalen. Maar zij hadden toch zooveel ammunitie, dat zij van 4 October des morgens 11 uur tot 6 October 6 uur 20 's morgens, dus 43 uur lang, trommelden. Niet over zoo'n breed front als in September en ook niet met die woede. Maar men dient te bedenken, dat het dezelfde Duitsche troepen waren, die deze her haling te verduren hadden. De Daily Mail" doet een scherpen aanval op het kabinet, sprekende over hut aftreden van Sir Edward Cardon. Het blad zegt, dat de 22 leden van de r get ring wel alle klassen van de be- T >Ui"g hebben aangespoord tot dienst neming, maar hardnekkig hebben ver borgen, de redenen waarom zij zouden moeten dienst nemen. De regeering heeft namelijk steeds van haar macht misbruik gemaakt door de werkelijke oorlogsgebeurtenissen, die nadeelig wa ren voor de verbondenen, op onjuiste manier weer te geven. De regeering was steeds op de hoogte van het wer kelijke nieuws uit Gallipoli en uit Frankrijk en Vlaanderen en uit Zuid- Afrika en uit Oost Afrika en uit Ceylon, maar het volk werd dom gehouden. Ons blad, zegt de Daily Mail" heeft zoo ver het mogelijk was, niet ge- ■cbroomd, aan zijn lezers de waarheid mee te deelen en onze lezers zijn er ons steeds dankbaar voor geweest Het Engelsche kar kter kan tegen een stootje en zij zullen niet schrikken vrd slechte tijdiugen. Het eenige wat een werkelijk democratische regeering dan ook kan doen in een land als het onze is, met de volle waarheid voor den dag te komen en wel vóórdat het te laat is. De Eugelschen zulleu als één man zich scharen om diegenen, in wien zij ertrouweu. Maar zij kunnen alleen vertrouwen hebben in diegenen, die niets te verbergen hebben. Als de re geering voortgaat op den weg, dien zij tot dusver bewandelt, dan zijn wij over tuigd, dat wanneer het volk eenmaal te weten komt, hoe het de dupe is ge weest eu is bedrogen door 22 politikers, er een catasbrophe zal plaats hebben zóó verschrikkelijk, als de Engelsche geschiedenis niet heeft aan te wijzen in een tijdperk van 250 jaren. De Paus is bij keizer Wilhelm tus- schenbeide gekomen ten behoeve van gravin Belville en zeven Fransche en Belgische personen, die ter dood zijn veroordeeld. De aartsbisschop van Keulen heeft geantwoord, dat de Keizer de terecht stelling geschorst heeft en een nader onderzoek zal laten instellen. In Duitschland is, naar wij lezen, een regeling van de melkvoorziening aan staande. Vermoedelijk zullen melkkaar ten worden uitgegeven, waarbij met gezinnen, die kinderen beneden een bepaalden leeftijd hebben, bizonder re kening zal worden gehouden. Omtrent het in den grond boren van het Fransche stoomschip Amiral Hame- lin verneemt de Petit Parisien: Het schip w s op 4 October uit Marseille vertrokken om naai Saloniki te stoomen. Het had 312 soldaten en 360 paarden aan boord. Op 7 October ontmoette het ten noorden van Kreta een Duitsche duikboot, die het stoomschip beschoot De beschieting, waarbij 40 kanonschoten werden afgevuurd, duurde meer dan een uur. Opmerkzaam gemaakt door de schoten, naderden Engelsche en Fran sche torpedobooten. De duikboot had nog tijd, 6 schoten af te vuren. De Amiral Hamelin, aan de waterlinie ge troffen, begon vol te loopen. De sol daten en de bemanning werden door torpedobooten geredde soldaten werden naar Saloniki gebracht, de bemanning naar Malta. Bij de beschieting werden 76 soldaten gedood en 48 gewond. Zes man worden vermist. Vermoedelijk heeft bet stoomschip getracht te ontvluch ten en heeft daarom de beschieting zoo lang geduurd. De Serviërs moeten voor de over macht van Duitschers en Oostenrijkers terugtrekken. Zij hopen op spoedige hulp der Entente-troepen, waarvan nu de eerste afdeelingen in Servië aan kwamen en direct aan den strijd tegen de Bulgaren konden deelnemen. Tot dusver hebben de Se viërs. Hoewel zij rijider in 1 zijn dan d Bulgaren, <ie?.e -.er iK heei^ urne kunnen tegenhouden Van den Buiguarschen opmarsch deelen Duitsche en Oosten- rijksclie communique's slechts mee dat de Bulgaren aan de grens eenige voor- deelen behaalden. Van het noordelijk gevechtsterrein zeggen de offieieele berichten dat de Serviërs in het Mas- jiva gebied ten zuiden van Belgrado beginnen te wijken. Hieruit blijkt ook al dat de DuitschOostenrijksche op marsch langzaam gaat. De Serviërs zouden hun hoofdkwartier verlegd heb bsn naar Monastir, in het hart van Macedonië. Dit lijkt wel wal al te ver van het huidige gevechtsterrein. Een gerucht te Saloniki zegt dat de Bal garen den spoorweg naar Nisj hebben afgesneden, maar dit wordt ook al weer tegengesproken. Gisterenavond werd ons geseind dat de Bulgaren bij Strom- nitza een nederlaag hebben geleden en een geheel bataljon werd vernie tigd. Op het Oostelijk oorlogsterrein heb ben de Russen weder enkele vrij be langrijke successen behaald aan de Styr, de zijrivier van de Pripet, waaraan o m. ook Luzk gelegen is. Of zij dit keer in staat zullen zijn om het behaalde voor deel verder voort te zetten Volgens den correspondent van de „Times" te Petrograd, zou de toestand voor de Russen in de streek van Riga als ernstig te beschouwen zijn. In Engeland dreigt, zooals uit de berichten den laatsten tijd herhaalde lijk bleek, een politie'e crisis op groote schaal. In politieke kringen meent men zelfs dat de godsvrede uit is en dat er nieuwe parlementsverkiezingen zullen gehouden worden. Te Solingen en in de omliggende plaatsen zijn de soldatenvrouwen, die van de duurte zeer te lijden hebben, in opstand gekomen. Zij verlangen hoogere ondersteuning. Donderdagmor gen trokken ongeveer 200 vrouwen te Wald, bij Solingen, naar het raadhuis en verlangden den burgemeester te spreken. Deze verzekerde dat hij voor goedkoopere aardappelen en steenkool zou zorgen, maar daarmede waren de vrouwen niet tevreden. Er werd on derhandeld en tenslotte beloofde de burgemeester, daï hij zou aandringen op een verhooging van de toelage. Den vorigen dag hadden er in het naburige Ohligs reeds ongeregeldheden plaats gehad. De stad Ohligs verkoopt n.l. spek, doch vóór de soldatenvrouwen haar toelage ontvangen hadden, was al het stadsspek reeds door koopkrachti ger publiek opgekocht. Eenige dezer koopkrachtige vrouwen werden door de spierkrachtige soldatenvrouwen onder handen genomen. De vrouwen wisten ook daar haar wil door te zetten. In Berlijn staan dagelijks duizenden vrouwen te wachten voor de deuren van het slachthuis om wat vet mach tig te worden. Zij siaan er soms reeds den heelen nacht om des morgens de eerste te zijn. Ook in Parijs gaat het al niet beter. De restaurateurs hebben er reeds de prijzen met 25 a 100 pet. verhoogd. De burgerij klaagt er ook reeds sterk over de duurte. IMaatselUk Nieuws. Heusden 23 Oct. Terugontvangen in de le helft der maand October 1915. Sijlvain Denand, Récamme Belgique. Juffr. Louise Vosters, Antwerpen. Fosset, Ciney. Dat als een der middelen om oud te worden genoemd wordt een kalm en matig leven, is bekend. Ook alhier zien we daar van het bewijs. De Wed. Van den Heuvel (de vrouw van den vroeger algemeen be kende Hein, de orgelman) die sints jaren verpleegd wordt in het St. Antonius ge sticht aihier, werd op 11 Augustus 90 jaar en verkeert nog steeds in goede gezondheid. Nog altijd blijft de aanvoer van ap pelen voor den groothandelaar De Leur voortduren. We zagen op een gegeven oogen- blik 8 volgeladen wagens, die gelost moeten worden en vernamen dat hij 9000 mud ap- p len in koop heeft. Overal wordt ruimte gezocht, bij voorkeur op zolders. Werkendam- Dinsdag 1.1. trok een kleintje van 1 jaar van den heer A B. een trekpot om, met het gevolg dat het de heete thee over het lichaampje kreeg en het zich geducht brandde. Kesojjeu- Zaterdagnacht werden bij R. G. in de Besoijensche steeg door bal dadige jongelui de ruiten ingegooid. De politie stelt een onderzoek in, Maandag werd de fiets van een al hier ingekwartierde militair door een rij tuig in elkaar gereden. Het ongeluk is te wijten aan 't verkeerd uitwijken. Bomuielerwaard- Het rooien van suikerbieten is in vollen gang, en gaat als van zelf ten eerste mooi weer en ten tweede de opbrengst op de meeste akkers gering. Ze zijn dit jaar buitengewoon on gelijk, op sommige akkers is de opbrengst slechts f 13, f 15 en f 20 per hont en som migen, dochj dat zijn uitzonderingen f 90 per hont, d. i. f 630 per H.A. Beneden-Langstraat De fruitoogst valt een en al mede. De meest gevraagde soorten appels,alsgoudreinetten, steraj pels en bellefleurs worden ook goed betaaid. Men besteedt daarvoor van f 5, tot f 6,60 per H.L. Minder gunstig bekend staande soirten appels en peren zijn te koopen van f 2,tot f 4,per H.L. De verkoopingen van griendhout en riet gaan nog slechter dan het vorig jaar. Voor 4jarig griendhout zijn haast geen koopers te vinden en ook het rietgewas wordt voor een prikje van de hand gedaan om van het snijden af te zijn. De oorzaak van een en ander is de oorlog en den ver warden toestand in vele bedrijven in het buitenland. Gameren- Bij de gehouden ver kiezing van drie gemachtigden in 't Kies college in de Herv. Kerk, zijn met alge- meene stemmen herkozen de heeren J. de Ridder, K. van Kuijl en Joh. v. Keulen. Door H. van Gameren werd bij de politie aangifte gedaan van konijnendief- stal, een 6-tal werden er vermist. kaatsheuvel. Dezer dagen werden de ruiten bij J. v. A. alhier stuk gegooid. Totnogtoe is het niet gelukt de dader(s) op te sporen. Onder de gemeente Loonopzand is het mond- en klauwzeer uitgebroken. De noodige voorbereidselen zijn getroffen, ten einde voorkoming van verdere infectie. Deze week is B. E. van zijn kar ge vallen en heeft zich zoodanig bezeerd, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Nu de winteravonden weer zijn ge komen vi rt de baldadige jeugd hoogtij. Op ^verschillende plaatsen worden de hek kens, enz. voor de landerijen staande, ver nield. Bedankt voor het beroep naar Bar- neveld, door ds. Japchen van den Loon- schendijk. Raamsdouk. Onze vroegere dorps- genooten de heer en mevr. Mouthaan, zijn na een verblijf van ruim 11 jaren in Oost- Indië, hier met een jaar verlof terugge keerd. De staart van een der voor een wa gen gespannen paarden van den heer B. Kamp kwam in de Molenstraat over den leidsel, de dieren werden schichtig, gingen aan den haal en holden een eind den pol der in, waar de wagen tegen een knotwilg botste en het gespan bleef staan. Veel stukken aan den wagen en tuig. Gelukkig geen persoonlijke ongelukken. Sprang. J.l. Woensdagavond gaf de Chr. Zangvereeniging „Excelsior" in het Ned. Herv. kerkgebouw alhier, met mede werking van verschillende militairen, een welgeslaagde uitvoering. Nadat ds. Ph. J. Vreugdenhil de samenkomst met gebed en een welkomstwoord geopend had, gaf zijn Eerw. daarna de leiding over aan den di recteur. De zang gaf blijk dat er flink ge studeerd was, ook de declamatie der mili tairen, waarbij ernst en luim elkander af wisselden, werd met aandacht gevolgd. Met voldoening kan het bestuur en de heer Jac. Sars op dezen avond terugzien. Maandagavond 1 November e.k. zal in het Geref. kerkgebouw alhier, voor de afd. Patrimonium in openbare vergadering optreden, de heer E. Kloosterman van Assen. SlceuwlJk. De keuring van land- stormplichtingen der jaarkla83e 1912, zal voor deze gemeente plaats hebben op 4 Nov. as. te Woudrichem. Acen. Het gouden huwelijksfeest van C. Herrewijn en M. van den Berg alhier, werd Dinsdag met veel opgewektheid ge vierd. Den heelen dag stroomden er men- schen om het echtpaar te feliciteeren en vele cadeaux werden hun aangeboden Wel een bewijs, dat beiden de achting van de gemeente bezitten. Het i<< dan ook de wensch, dat beiden, die voor hunne leeftijd uiterst kras genoemd mogen worden, nog vele jaren eene goede gezondheid mogen genieten. De fairbank of weegbrug werd Dins dag in gebruik genomen, na vooraf door een ambtenaar van den Bond van suiker fabrieken gecontroleerd te zijn. Zij voldeed aan de gestelde eischen. De bietenwegers hebben hunne stand plaatsen reeds betrokken en kan worden gezegd de bietencampagne een aanvang heeft genomen. Enkele vrachten suikerbie ten werden reeds naar de ladingplaats ge- expedieerd. Ar U hoe ven-La ppel De heer Dussink heelt de benoeming tot school hoofd te Wissekerke aangenomen en is voornemens over zes weken onze gemeente te verlaten. De gemeente der Geref. Kerk al'der, hoewel herderloos, behoeft toch geen lees- diensten bij te wonen. Tot Januari zijn reeds predikanten verzocht om ren preek beurt te houden, die daartoe ook hun toe zegging gaven. Wijk en Aalburg- Deze week is ook hier een begin gemaakt met het rooien van bieten. Vreesde men in het begin dat dit gewas tegen zou vallen, thans is de op brengst nogal redelijk. Ëftecbtzakrn. Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 21 October 1915, Overtreding jachtwet: L. P. \an W., te Genderen f 5 of 2 w. tuchtschool F. O., te idem, f 3 of 2 d. StraatschenderijH. van V., te Veen, f 1 of 1 d. Overtreding prov. wegenreglement: S. V-, te Veen, f 1 of 1 d. Overtreding polderreglement op de wegen in Noord-BrabantE. S., te Heusden en A. V., te Wijk, ieder f 0.50 of 1 d.P. S., te Andel, terug aan de ouders zonder straf. Overtreding trekhonden wet: J. van B., te Hedikhuizen, vrijspraak. Overtreding Boterwet: L. van D., (e Werkendam, vrijspraak. Rijwiel zonder lieht: M. H. T.f te Heusden, f 3 of 2 d. Openbare dronkenschap D» v. dl V., te Werkendam, f 10 of 3 d.R- N., te Heesbeen, f 15 of 3 d.W. V., te Heus den, (2e herhaling), 2 w. hechtenis. Loopen op eens anders grondJ. P V., te Bergen op Zoom en A. A. K. G te Woudrichem, ieder f 3 of 2 d. Overtreding Leerplichtwet: J. G., te Werkendam, f 5 of 3 d. Rijden met vuile wielen J. van H., te De Werken, f 3 of 2 d. Overtreding motor- en rijwielwet: W. B-, te Werkendam, f 5 of 3 d J. J. A. S., te Andel, P. N., te idem en G. K-, te Nieuwendijk, allen f3 of 2d. Overtreding Springstierenreglement C. M. V., te Giessen en J. V., te idem, ieder f 3 of 2 d. Overtreding visscherijwetO. V-, te Woudrichem, f 5 of 3 d. Rinnenland. Een in de sportwereld welbekend student te Amsterdam, bevond zich Maandag alleen op het voorbalcon van een der gemeentetrams, toen ach tereenvolgens bij hem op het voorbal con een heer in burgerkleeding en eenige agenten van politie in uniform plaats namen. Op het Sophiaplèin ver zocht de heer in burgerkleeding hem eensklaps uit te willen stappen en hem naar het politiebureau te volgen. De student, meenende dat de heer een grapje wilde maken, antwoordde dat hij er aan de volgende halte uit dacht te gaan, waarop de agenten hun stok ken en de heer in burgerkleeding een rechercheur van politie zijn penning toonde. Daarop volgde de stu dent direct den rechercheur. Nauwelijks buiten de tram gekomen, wierpen de politiebeambten zich op hem, pakten hem stevig aan den nek en de beide armen vast en geleidden hem, in het midden van een verheugde volksmenigte, het Singel op naar het bureau van politie. Op zijn vele malen herhaald verzoek hem los te laten, daar hij zich niet zou verzetten en gaarne mede wilde gaan, werd geen acht geslagen. Spoed'g hoorde hij nu de reden van de arrestatie men had hem aangezien voor „Haagsche Leen", voor den inbreker bij minister Treub. En nietwaar Jean inbreker bij een mi nister bijna te pakken, dat moet met kracht en energie gebeuren. Waarom zij hem voor Haagschen Leen aanzagen Het signalement gaf aaD, dat Haagscben Leen minstens een hoofd kleiner dan de goed uit de klui ten gewassen sportman moest zijn en het op het politiebureau gehaald por tret toonde niet de allerminste gelijke nis. Waarom dan? Wel een onbekende waarschijnlijk Haagsche LeeD zelf of anders een vroolijke grappenmaker had op straat den rechecheur ge waarschuwd en gezegddaar voor op de tram staat Haagsche Leen. Voldoende aanwijzingen voor den rechercheur om den aangever Haag sche Leen of een grappenmaker te laten schieten, ijlings een troep agen ten bijeen te fluiten en de tram te be stormen. De student had nog de grootste moeite zijn indentiteit te bewijzen. Een buitenlandsche pas, waarop zijn por tret stond, werd onvoldoende geacht en dat liet portret van Haagsche Leen niet op hem leek en het signalement niet klopte, deed ook niets ter zake. Neen, een agent, die een persoonlijke kennis van Haagsche Leen was, moest er bij gehaald worden en toen die ver klaarde dat de gevangen Haagsche Leen niet de echte was, kon onze stu dent vertrekken. Binnen niet te langen tijd, als de eerste lichting van den jongsten land storm voldoende geoefend is om bij het veldleger haar verdere opleiding te kunnen ontvangen, zullen er een of meer lichtingen van de landweer met verlof naar huis worden gezonden. Nu vestigt men er onze aandacht op, dat niet allen, die voor verlof in aanmer king komen, als zij voor de vraag ge steld zouden worden, of zij van onbe paald verlof wcnschen gebruik te ma ken, deze vraag bevestigend zullen be antwoorden. Bij een vroegere gelegen heid, toen er éen landweerlichting in bet genot van verlof is gesteld, voor zoover dit gewenscht werd, hebben, als wij ons wel herinneren ongeveer 9 pet. er de voorkeur aan gegeven onder de wapenen te blijven. Zou het nu niet mogelijk zijn, vraagt men ons, om tij dig voor er weer eene lichting land weer met verlof wordt gezondeD, gele genheid tot ruiling te geven. Onder de jongere lichtingen, die nog niet voor verlof in aanmerking komen, schrijft men ons, zijn een aantal mannen, be- d ijfsleiders en mannen van nering of met zaken, die gaarne met verlof zouden gaan. Daarentegen zijn er onder de oudere mannen, die om welke reden dan ook, liever voorloopig bij den troep zouden blijven. Is nu niet een systeem van ruiling tusschen deze twee groepen uitvoerbaar? „Het netelige, onsympa- hieke verlofsvraagstuk zou er een heel eind mee opgelost kunnen worden. Mijns inziens zou het een practische maatregel zijn, want behalve de be langhebbenden, die direct «ouden wor den geholpen, zou ook het Rijk gebaat zijn, doordat vele ondersteuningen zouden komen te vervallen." En voor den goeden gee9t in de troep zou eene ruiliDg wellicht ook voordeelen hebben. Wij geven deze gedachten voor wat zij zijn. In staat om te beoordeelen, of zij voor practische uitvoering vatbaar zijn, zijn wij Diet. Doch het denkbeeld lijkt ons van voldoende belang om het op deze wijze aanhangig te maken. („N.R.Ct.") De burgemeester-voorzitter van de commissie van bijstand voor de ge- meentefinanciën te Amersfoort en drie commissieleden hebben bun medelid, het raadslid K., bij den raad als onbe trouwbaar gesignaleerd, daar hij een vergadering der commissie bijwoonde, waar besloten werd een voor de gemeente belangrijk terrein aan te koopen, daar een particulier zich als kooper had op gedaan, zoodat de gemeentegrond anders aan de gemeente zou ontgaan, terwijl genoemd lid zelf deze kooper was, in lastgeving van een principaal, zonder dit ter vergadering mede te deelen. Na afloop der vergadering vervoegde de heer K. zich bij den eigenaar om den koop voor zijn lastgever te sluiten. De Raad heeft daarop de drie com missieleden, welke hun mandaat ter beschikking hadden gesteld herkozen, terwijl met 14 tegen 2 stemmen een motie is aangenomen, waarbij de hou ding van het raadslid K. werd afge keurd. Toen eens een groot dokter naar zijn meening werd revraagd over de Pink Pillen bij de behandeling der bloed armoede, gaf hij het volgende karak teristieke antwoord: „De bloedarmoede eu de Pink Pillen kunnen het niet samen vinden." Men kan niet op een duidelijker wijze de werking der Pink Pillen op deze verschrikkelijke ziekte aanduiden. Iedereen weet dat de lijder aau die kwaal het slachtoffer is van een in hoedanigheid en in hoeveelheid te arm bloed.Begint hij met de be handeling der Pink Pillen dan verbe tert onmiddellijk dc hoedanigheid van zijn bloed en vermeerde.it de hoeveel heid er van. Onmiddellijk gaat de zieke vooruit, voelt zich sterker en opge wekter; zijn eetlust neemt toe, zijn spijsvertering verloopt gemakkelijker en hij ondervindt een groot gevoel van welbehagen. De bloedarmoede die aan de werking der Pink Pillen geen weer stand kan bieden, die het met de Pink Pillen niet vinden kan, heeft het hazen pad gekozen. Ziet eens wat de Pink Pillen gedaan hebben voor Mej. Mad. Périer", 33, Place Maubert, te Parijs. Deze jonge dame schrijft ons het volgende „Ik ben ten zeerste voldaan over de behandeling der Pink Pillen. Alleen deze uitmuntende pillen zijn in staat geweest mij te verlossen van de bloed armoede die mij ondermijnde. Ik moet erkennen dat de andere geneesmiddelen, die ik te voren gebruikt had, mij wel eenige verbetering aangebracht hebben, maar deze is niet blijvend geweest. Er zijn nu vele maanden voorbijgegaan sedert ik de kuur met de Pink Pillen gemaakt had en deze maal is de ziekte in geenen deele teruggekomen. „Ik gevoel mij sterk, ik heb een ge zonde kleur en een goede eetlust. De ongemakken die ik herhaaldelijk vroe ger ondervondschele hoofdpijnen, maagpijnen, hartkloopingen, benauwd heden, oorsuizingen, zijn voor goed verdwenen." De behandeling met de Pink Pillen is gemakkelijk te volgen, want zij be staat eenvoudig in het innemen van 2 of 3 pillen daags zonder verandering van de leefregel. Niet kostbaar, daar de uitwerking zeker is en dus de ver betering zich onmiddellijk doet gevoe len en dus geen lang gebruik noodig maakt. De Pink Pillen worden aanbevolen tegenbloedarmeede, bleekzucht, alge- meene zwakte, mragpijnen, schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, neurasthenie, on regelmatigheden der vrouwen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15, Amster dam voor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de fiima P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en^goede drogisten. Afloop Aanbestedingen. Vanwege het Ministerie van Waterstaat ia te 's Gravenhage aanbesteed: 1. het uitvoeren van werken in de rivier de Neder-Rijn, onder de gemeenten Wage- ningen, Heteren en Kesteren, tusschen de kilometerraaien 42 en 43 der herziene rivierkaart. (Raming f 29,100). Laagste inschrijver de heer W. P. de Vries, te Rossum, f 28,260 2. het verbeteren van den IJssel by Wilv Pestkautoor te Heusden. Lijst ran de onbestelbare brieven en briefkaar ten, waarvan de afzenders onbekend zijn.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2