Hoe <3iep de gevoelens zijn, die door d« terechtstelling van miss Ca veil wer den opgewekt, bleek op treffende wijze bij natiooalen herdenkingsdienst ia 8t Paul's kathedraal te Londen. Het uur voor dien dienst was op 12 uur 's middags bepaald, maar ondanks den dichten mist, begonnen reeds om 8 uur 's ochtends groepen menschen zich bij de kerk te verzamelen en queue te maken, om te wachten tot de deuren zouden geopend worden. Er stonden daar liednti uit alle klassen der maat schappij er» ofschoon men er veel uni- foruieu zas, waren de meeste aanwe zigen ma nen zoowel als vrouwen, in diepen rouw- Dati stouden er ook vele gewonde soldaten, die hun sympathie wildea bewijzen, jegens een vroaw, die haar leven zoo moedig had gewijd aan de taak, het lijden van anderen te ver zachten. Toen de deuren geopend werden, werd de geheele voor het publiek be stemde ruimte in de kathedraal dade lijk grootendeels gevuld. De aanwezigen brachten de 4wee uren, die zij moesten wachten, in gebed door. Duizenden, die geen plaats konden krijgen, bleven in de portalen opgehoopt staan en na trien eerbiedig in gedachte deel aan d n plechtigen dienst, die daarbinnen werd gehouden. Kort voor twaalven liepen ook de gereserveerde gedeelten van de kerk vol. De koningin-moeder was persoon lijk aanwezig: evenzoo minister Asqnith •n de overige ministers, vertegenwoor digers der groote koloniën en de Bel gische gezant met zijn vrouw. In het bijzonder viel eene ruimte onder den koepel op, waar rij op rij pleegzusters met zwarte sluiers ge schaard stonden. Er was een plaats gereserveerd voor misB Cavell's eerbiedwaardige moeder maar zij was door ziekte verhinderd te komen. De plaats bleef onbezet. Eenige minuten voor den dienst zou beginnen, kwam een deputatie van den lord-mayor en zijn sheriffe, in statie mantels en de keten om de uals, in plechtigen optocht het schip der kerk binnen, voorafgegaan door den staf drager. Alle aanwezigen waren opge staan. Hei godsdienstige deel van den dienst, alhoewel treffend door eenvoud wan v u begin tot einde een machtige huldiging van de onsterfelijkheid der ziel Tot den dienst behoorde ook het lievelingsgezang van miss Cavell, dat de dappere vrouw en de Engelsche geestelijke gezamenlijk kort voor hare terechtstelling hadden gezongen. Aan den dienst ging eene uitvoering van Chopin's „Marche fuDèbre" vooraf, Waarna het Midwy-orkest Handel's Doo- deumarsch uit Saul speelde. Deze mu zieknummers werden door alle aanwe zigen staande aangehoord. De bisschop van Londen besloot door het uitspreken van den zegen den dienst, aan de nagedachtenis van dit edele, onbaatzuchtige leven gewijd. De tnededeeling, Vrijdag in het Engel sche Lagerhuis gedaan over de Britsche verliezen in den oorlog, loopt tot 9 October 11. en geeft het totaalcijfer 493,294 Deze opgave van den minister president, die schriftelijk aan het Huis was meegedeeld, werd nog gedetail leerd. Er blijkt uit, dat de meeste Britsche verliezen geleden zijn op het Westelijk gevechtsterrein. Hieronder volgt do volledige opgave. West lijk gevechtsterrein: gesneu veld 4*01 officieren en 63059 minde ren; e1 wond 9168 officieren en 225,716 van zijn baas was verdwenen. Het lijk werd spoedig begraven en na enkele uren reeds dacht men er niet meer aan. De waard kon mij den naam van den secretaris niet noemen, en onthield, zich va verdere inlichtingen. Eindelijk, ziende dat ik volhield vroeg hij„Is u dan zooveel gelegen aan het ver haal van dien man?" Ik antwoordde bevestigend. „Wat is de reden, dat gij zooveel belang in hem stelt?" „Ik kan er honderd vijftig dollar mee verdienen." „Een mooie som en ik kan u nog wel eene inlichting geven." „Wie waarborgt mij dat uwe inlichtingen waarheid bevatten?" „Ik zal het u bewijzen, deelen wij de som dan samen?" Ja „Dé waard wij felde. Hij vertrouwde mijne belofte niet, en eerst, toen hij het geld in handen had, zei hij„Ik was een der eersten, die de tent van uwen vriend betrad, ik zocht het lijk na, od zie hier wat ik in zijn zak vond." De waard haalde eene portefeuille voor den dag, die hij mij overhandigde. „Hebt gg hem dus beroofd?" vroeg ik streng. „Neen, hij was mij het logiee schuldig en daar ik geen geld bij hem vond, nam ik de portefeulle mee." „Vondt gij niets anders?" „Neen." „Geen horloge, betting of ring?" „Vq r wie houdt gij mij, mijnbeer, dat gij dermlijke vragen durft doen?" „Voor e^n schurk," antwoordde ik. De waard kwam hiertegen op, en zwoer dat bij oifccbte de portefeuille had gevon den minderen vermist 1567 officieren en en 61 134 minderen. Alle gevechtsterreinen: gesneuveld 6660 officieren en 91.992 minderen gewond 12 633 officieren en 304.832 minderenvermist 2000 officieren en 72.177 minderen. Het onderhoud, dat Gerard, de Ame- rikaansche gezant te Berlijn, met den Keizer heeft gehad, wordt te Washing ton druk besproken. De algemeene opvatting is, dat daarin over de vredesvoorwaarden van ge dachten is gewisseld. Ofschoon Ame- rikaansche regeeringskringen zich er niet over willen uitlaten, moeten ambte naren van het departement van Bui- tenlandscke Zaken gezegd hebben, dat er teekenen van voorloopige vredes onderhandelingen zijn. In verband met den militairen to»- stand in Europa, meent men, dat het thans de beste tijd voor Duitschland is, om vredes-voorstellen voor te leggen. Het gerucht wil, dat de samenspre- kingen over den vrede spoedig zullen beginnen, zoo zij al niet begonnen zijn. De .Berliner Lokal Anzeiger" deelt mede, op welke wijze de Belgische bevolking van brood voorzien wordt. De gouverneur-generaal van België heeft den geheelen binnenlandschen korenoogst uitsluitend voor het gebruik van de Belgische burgerbevolking be stemd. Daar de verzorging met buiten- landsch graan en ook met andere on ontbeerlijke levensmiddelen ten gevolge van de maatregelen der Engelsche re geering herhaaldelijk dreigde gestoord te worden, heeft de gouverneur gene raal een verdrag gesloten met de mi nisters van de Vereenigde Staten, Spanje en Nederland, waarbij hij zich verplicht den geheelen Belgischen oogst van 1915 aan de bevolking ten goede te laten komen, onder voorwaarde, dat de Engelsche regeering zich 7erbindt de verzorging van de Belgische bevol king met levensmiddelen over zee tot den oogst van 1916 noch door de maat regelen ter zee noch door andere maat regelen te verhinderen. Na langdurige onderhandelingen is de Engelsche re geering in deze voorwaarden getreden. De Engelschen staan echter slechts den invoer in België van een beperkt aantal levensmiddelen voor menschelijk gebruik toe. Zij verninderen echter nog steeds den invoer van alle andere levens middelen, voornamelijk van de behoef ten voor de brouwerijen en van alle soorten van veevoer, ofschoon de gou verneur-generaal verklaard heeft, al deze artikelen na invoer niet te zullen requireeren. Daarom is het land, wat veevoeder betreft, geheel op zijn eigen hulpmiddelen aangewezen. Daar de Amerikaansche commissie voor de voeding van België in staat geweest is, aanzienlijke voorraden tarwe in te voeren, heeft de gouverneur-ge neraal van de centrale oogstcommissie bepaald, dat van 15 October af het uit malen van tarwe niet tot 90 procent moet plaats vinden. Op deze wijze wordt een kwart van de voorhanden zijnde tarwe, zoowel inlandsche als geïmpor teerde, tot zemelen verwerkt, die als veevoerder gebruikt worden. De Ame rikaansche commissie voor de voeding van België zal van haar kant alleen nog koren invoeren, in plaats van, zoo als zij tot nu toe gedaan heeft, een ge deelte in meel te importeeren. Op deze wijze krijgt men een nog grooteren voorraad zemelen. Door deze maatrege len hoopt men, dat de vrees voor roe- dernood ongegrond zal blijken. Wat moest ik doen? Ik kon het hem niet bewijzen, ik moest hem dus maar ge- looven en heengaan. Hij wilde de porte feuille terug, maar ik gaf hem geen ant woord. Waarom zou ik iets koopen,' lat mij als erfgenaam rechtmatig toekwam en waarom dien schurk nog extra te beloonen?" De waard schreeuwde, streefde tegen, tlreigde, maar vergeefs. Hij riep de vier mijnwerkers te hulp, maar deze, die hem zooiets waarschijnlijk wel gunden, lieten hem in de steek. Ik stak de portefeuille in den zak, sprong te paard en ging heen. „Wat bevatte die portefeuille", vroeg de directeur, die met belangstelling had ge- luis em Niets bijzonders, alleen vond ik dat mijn arme vriend zijn secretaris had aangeno men op aanraden van een zekeren Bre- mond. Ik ging onmiddellijk naar Frisco eD stelde de politie van alles op de hoogte. Na veel zoeken slaagden zij er in Bremond te ontdekken, in wien zij een bekenden misdadiger terugvonden. Hij bekende, dat de moordenaar van mijn at men vriend Mason was, die naar hem teruggekeerd was om de buit te deelen en hij verried hem dus gaarne. Hij wist niet waar Mason zich toen be vond. Toen hoorde ik voor het eerst den naam van Mason. Eenige bijzonderheden kwam ik toen te weten, de re»t hoorde ik later in New York. Daar kreeg ik zijn fotografie, d-e ik u reeds liet zien en een volmacht om hem gevangen te nemen. Lang zocbt ik naar zijn spoor tot ik het in Austin City vond. Daar vandaan was hij reeds vertrokken, en dit is alles wat ik u kan vertellen." „Uw verhaal boezemt mij niet weinig Te Berlijn is de winter reeds begon nen. 's Nachts 4 graden vorst en '8 morgens een dik sneeuwtapijt! De weerkundige medewerker van de .Lokal Anzeiger" schrijft: De winter heeft dit jaar zijn intocht buitengewoon vroeg tijdig gedaan. Op de eerste vorst is niet alleen reeds de eerste sneeuw ge volgd dat zon niets bijzonders ge weest zijn maar de eerste zware sneeuwval en de eerste sneeuwlaag. Wat een niterst opmerkelijk verschijn sel is, want een dikke sneeuwlaag in Noord-Duitschland is in October sinds ondenkbaar langen tijd niet waar genomen (hoewel sneeuwvlokken in October niet zeldzaam zijn.) Velen zullen zich in Duitschland over dit vroegtijdige invallen van den winter ongerust maken en met angst en vreeze aan hui verwanten denken, die in het barre Polen en in Koerland in de loopgraven staan. De weerkundige medewerker van het Berlijnsche blad tracht zijn lezers dan ook gerust te stellen met de verzeke ring dat een langdurige winterachtige weergesteldheid in dit jaargetijde meer dan onwaarschijnlijk is De sneeuwlaag te Berlijn was 7 c.M. In de oostelijke provincies sneeuwt het echter reeds sinds verscheidene dagen. Uit Launenburg in Pommeren wordt gemeld dat de sneeuw daar 16 c.M. hoog ligt. Het .Berliner Tageblatt" verneemt uit Sofia, dat de geheele Donau als gevolg van de snelle vorderingen der Bulgaarsche, Duitsche en Oostenrijksch Hongaarsche krijgsbedrijven als volko men veilig beschouwd kan wordeo. Volgens de bladen te Sofia zal het postverkeer over den Donau tusschen Bulgarije en het Westen van 5 Nov. af worden ingevoerd. Het „Berliner Tageblatt" ontleent aan een bericht in de .Roeskoje Slo- wo", dat de toestand der Kaukasische vluchtelingen en vooral die der Arme niërs vreeselijk is. Te Etchmiadsin zijn .150.000 vluch telingen, waaronder verscheidene dui zenden weeskinderen 20.000 vluchte lingen kwamen in de grootste el lende teEriwan aan. In het district Tschingile trof de correspondent van het Russische blad uitgemergelde kinderen en vrouwen aan, die uit Wan waren gekomen. Begrijpelijk is het, dat men te Kon- stantinopel door de tot stand gekomen verbinding met de Midden-Éuropee- sche mogendheden de operaties der Bulgaarsch Duitsche en Oosteurijksck- Hongaarsche troepen tegen Servië met de grootste aandacht volgt en wekken de snelle vorderingen der operaties aldaar de grootste vreugde. De Bul garen hebben met hun krachtigen niet te stuiten opmarsch, den Turken «en grooten dienst bewezen, wat te Kon stan tinopel zonder eenige terughouding erkend wordt en ongetwijfeld zal bij dragen om de vriendschap tusschen Bulgarije en Turkije hechter te maken. Plaatsellfk Nieuws. Heustlen 3 Nov. Een militair „Tehuis" is van Protestant- sche zijde opgericht in een der ledig staande woningen in de Breestraat, naast de woning van den heer Soesman. Voor het vervoer van militaire ver lofgangers loopen van af 30 October nieuwe treinen, die ook door niet militairen kun nen benut worden en vertrekken o.m. uit van 's-Bosch des avonds 11,58 om te Dru- belangstelling in," zei de directeur, ik ver zeker u, dat ik alles zal doen wat ik kan om Mason gevangen te nemen. Kunt gij mij nog de fotografie ge /en „De oorspronkelijke niet, maar ik heb nog vele afdrukken, die ik zoo hier en daar verspreid. Hier is er een," zei de woud- looper, den directeur een exemplaar over handigend. „Zeg aan uwe mannen, dat hij, die den misdadiger pakt, van mij tweeduizend dol lar krijgt, en tien percent van het geld van mijn armen vriend, als het nog in het bezit van den misdadiger wordt gevon den." Zijt gij in staat om uwe belofte te hou den vroeg de directeur. „Kijk maar," antwoordde Filippo, de hand onder den jas brengende, en hem er uit halend gevuld met goudkorrels. „Ik heb er genoeg." De directeur uitte een kreet van ver wondering. „Waar hebt gij die gevonden vroeg hij. De woudlooper lachte maar antwoordde niet. „Kent gij zulk een rijke mijn?" „En als dat eens zoo was?" „Dan is het tijd dien te ontginnen, want Ralf Gray is op het zelfde spoor." „Wie is Gray?" De directeur vertelde hem in korte trek ken wat hem bekend was omtrent de ge- htimzinnige persoon. „Heel vreemd," zei Filippo. „Wat verbaasd u zoo?" „Ik leef al veertig jaar in Mexico en heb nog nooit hooren spreken van de oud- Indiaansche, de laatste afstammelinge der Azteken en haar schat." „En toch bestaat de mijn. Daar kunt gij zeker van zijn, en gij ziet, dat ook gij niet alwetend zij t," zei de directeur. nen-Heusden te arriveeren te 12,10 are en van Drunen Heusden des n.m. te 3.36, om te 's-Bosch te 3,50 ure aan te komen. Bij Kon. besl. is benoemd tnt grif fier bij het Kantongerecht te Heusden, mr. C. W. Andreae, Advocaat en Procureur te Leeuwarden, tevens waarnemend grif fier bij de Rechtbank en het Kantongerecht en plaatsv. griffier bij den Raad van Be roep Ongevallenwet aldaar. Aalburg. Hier is een geval van febris typhoïdea aangegeven. Andel. Gedurende de maand Octo ber werden op het hulptelegraafkantoor 154 telegrammen en 166 gesprekken be handeld. Van af 1 Nov. is de eerste buslich ting a.d. Zwaan (waarmede tot heden de brievengaarder belast was) opgedragen aan den postbode P. Hoesen, welke tevens we der in het bezit van zijn vrije avond is gesteld, terwijl hij ook een nieuw diénst- rij wiel van het rijk zal ontvangen. Tot hulpbes teller bij de posterijen al hier is aangesteld G. van Duist. Beneden-Langstraat. In den hooihandel wordt thans niet zoo druk meer afgeleverd, maar de persen blijven geregeld werken. De prijzen houden zich staande en men besteedt voor het goede hooi tot f 24 per 500 k.g., afwijkende soorten t 20 a f 22 en schraal pershooi f 15 a f 16. In stroo gaat weinig om. Capelle- Tot Secretaris van de Com missie tot weri. g van schoolverzuim is benoemd de heer Jac. van der Lely, Se cretaris dezer gemeente. Vrijdag j.l. gaf de zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" een uitvoering, alleen en kosteloos toegankelijk voor militairen. Voor de betrekking van onderwijzer of onderwijzeres aan de o. 1 school in de Koon, in de plaats van den landstormplich- tigen onderwijzer W. J. vanNieuwenhuijzen, hebben zich 10 sollicitanten aangemeld.! Maandag, den 8 November a.s., zullen uit deze gemeente 5 landstormplichtigen, jaarklasse 1913, te 's-Hertogenbosch worden ingelijfd. De Edelachtbare heer C. H. L. Valter, Burgemeester dezer gemeente, heeft het be schermheerschap aanvaard over de Ge mengde Zangvereeniging ,,'t Rozeknopje." Geiideren. Verleden week Vrijdag verloor de landbouwer B. V. op deGorin- cbemsche markt zijn portefeuille, inhou dende f 227,50. Daar deze nu niet zoo bij zonder met aardsche goederen gezegend/ is, was dit dus een heel verlies voor hem. Ge lukkig echter is het verloren schaap in goede handen gekomen, 't Is namelijk ge vonden door inwoners alhier, en de eerlijke vinders hebben zich natuurlijk gehaast den verliezer gerust te stellen, tenminste Zater dagmiddag al heeft de eigenaar het verlorene terug ontvangen. Onze gelukwenschen aan verliezer en vinders. Giesseil. In de j.l. gehouden Ge meenteraadsvergadering werd de Begrooting der gemeente voor het dienstjaar 1916 door den Raad vastgesteld in ontvang en uit gaaf tot een gelijk bedrag van f5827,44. {Bij de j.l. Donderdag alhier gehou den stemming voor een lid van den ge meenteraad in de plaats van wijlen M. de Fijter, werden uitgebracht 59 geldige stem men. Hiervan verkregenH. de Lorm Jr. 31 en J. A. van Eeten 28 stemmen, zoodat eerstgenoemde is gekozen. '§-Gravemoei'. Door de duister nis misleid liep Zondagavond de militair M. uit Oosterhout aan Villa Lisbra alhier, in een vijver. In een burgerpakje moest hij naar zijn kwartier terugkeeren. Voor eenige dagen had men de aar digheid met een los paard alhier over den Dongevonder te galoppeeren met het gevolg, dat twee der pooten van het dier naast den vonder gleden en paard en ruiter daarop hangen bleven. Met vereende hulp en niet dan nadat de leuningen waren afgeschroefd, De wondlooper dacht er het zijne van, maar zweeg, en na eenige opmerkingen verliet hij den directeur. Hij volgde den weg om zijn paard weer te gaan halen, dat hij ergens gestald had, weinig tevreden met zijn onderzoek. Hij was naar Galverston gekomen om den misdadiger te vatten, en nu scheen zijn hoop weer te vervliegen. De jongens volgden hem lachende. Plotseling hield hij stil. Een rijtuig, door vier paarden getrokken, snorde hem voorbij. Daarin zat een jonge man, die door velen begroet werd. Filippo had hem slechts een oogenblik gezien, maar nu stond hij verstomd. Hij was er bijna toe overgegaan het rij tuig na te hollen, om te zien waarde jonge man woonde, maar hij begreep dadelijk, dat dit wel aan velen bekead zou zijn, dat hij zich hier niet in de prairiën be vond waar men iemands spoor zoo spoedig kwijt is, maar dat deze man in de stad wel bekend moest zijn en dat hij wel ge makkelijk diens naam en woonplaats kon te weten komen. Hij naderde dus een voorbijganger en vroeg hem„Met uw verlof, wie is die heer, die daar voorbij reed, in dat rijtuig door vier paarden getrokken." „Dat is Ralf Gray." „De eigenaar van den mijn?" „Juist." „Kunt gij mij zeggen, waar hij woont De vriendelijke voorbijganger legde het hem uit. Filippo was een oogenblik besluiteloos. Moest hij naar den directeur gaan en hem mededeelen, wat hij gezien had Zou deze em gelooven Zou h:j het aandurven tegen een rijk en geacht burger, op zulk een zwak vermoeden? Was het niet wen- schelijk hem meer deugdelijke tijding te kannen brengen? En om dit te kunnen wist men het paard uit zijn netelige po sitie te verlossen. Meeuwen, Naar wij vernemen heb ben alhier 10 jongelieden zich aangemeld voor deelneming aan den wintercursus van het herhalingsonderwijs aan jongens. Tot correspondent van de Intercom munale Arbeidsbemiddeling is voor deze gemeente aangewezen de heer P. W. Sprong, Ambtenaar ter Secretarie alhier. Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand October j.l. ont vangen 24, verzonden 28 telegrammen. RaamsriftnL. Aan het postkantoor alhier werd in de maand October ingelegd f 6570,55, en terugbetaald 6810.53. Laatste boeknummer 5562. Zondagnacht zijn van de ponny van Chr. van Pelt den staart en de manen en van een koe van A, de Wit den staart af gesneden. Terwijl de heer D.KommersCzn., Zon dagavond bij de ouderlijke woning stond, kwamen eenige militairen uit een nabarig café en vroegen den heer K. om sigaretten, sigaren en geld. Toen de heer K. hen ant woordde hen niet te kunnen helpen, sloeg een der soldaten hem zoo hevig op't hoofd, dat geneeskundige hulp noodig was. Sprang. Bij de g-houden verkie zing voor vijf leden van het ki scollege, werden 4 der aftredende herkozen Tus schen den heer v.d. Hoeven en J. Bolder moet herstemming plaats vinden. J.l. Maandagavond trad alhier in het Gereformeerd Kerkgebouw in openbare ver gadering op de heer E. Kloosterman uit Assen. Nadat deze op gebruikelijke wijze door haar Voorzitter was geopend, verkreeg de geachte refrent het woord. Na een korte inleiding behandelde spreker de vraag: „Kan een Christen Socialist zijn?" Allereerst werd door den spreker aan de hand van uitsprakec door Marks en Buck- nor gebezigd het materialisme uit een ge zet. Voorts stond spr. stil bij de drie so cialistische groepen, n.m. ten 1ste bij de S. D. A. P., ten 2e bij de „Blijde wereld- groep" en ten 3e bij „den Bond van Ckris ten Socialisten". Nu toonde spr. aan de onwaarheid van den klassenstrijd, als maat schappelijk verschijnsel, en dat de klassen strijd is een strijd om het Christendom. Vervolgens werd door den refrent bespro ken en toegelicht de bewering van het socialisme dat Godsdienst privaatzaak is, doch liet hierbij duidelijk uitkomen wat de socialisten er onder verstaan, onder privaatzaak. Met verschillende citaten maak te spr. zijn gehoor duidelijk de onwaarheid van Godsdienst als privaatzaak, deze toetsend aan socialistische uitspraken, zoo ook den samengang tusschen „Anargismeen „Sociaal democratie". Na een korte pauze behandelde spr. hoe men van socialistische zijde wil, opheffing van privaatbezit, doch plaatste hiertegen over de gevolgen j voor privaat en gezin wil men opheffing van privaat bezit, hier uit volgt voort een ontbinding van huwelijk en gezin en is alzoo in lijn rechte tegenstel ling met het woord der H. schrift. Ten slotte beantwoorde spr. nog de vraag „Is er plaats voor een christen arbeider in de moderne vakbeweging Bij de beantwoor ding toont spr. aan, op grond der H. schrift dat de chr. arbeider daar niet thuis hoort. In zijn peroratie wekte spr. zijn gehoor op zich aan te sluiten bij de algemeene Chr. werklieden-organisaties en sprak tevens een warm woord voor de chr. vakbeweging, om alzoo sterk te staan tegenover den stroom van socialisme dat zich bij ons als arbeiders mooi voor doet, doch wanneer wij dieper blikken, in juist lijnrechte tegenstelling van ons christelijk geloof komt te staan. Van daar dat hij de christen arbeiders aanspoorde scho ider aan schouder te staan om alzoo een dam op te werpen tegenover revolutie en ongeloof. Van de gelegenheid van het debat of het stellen van vragen werd door niemand ge bruik gemaakt. Met een woord van dank aan het geachte publiek voor de opkomst (want het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld) en den geachten spreker sloot de Voorzitter deze openbare vergade- doen, moest hij hem nauwkeurig van nabij gadeslaan. Hij ging dus naar het huis van Gray. Daar vroeg hij naar hem. Hij kon nist binnengelaten worden, maar eindelijk, na duizend verzoeken en een goede fooi kwam hij in het studeervertrek van den hertog. Niemand zag hem weer weggaan. De dienaar, die hem had binnengeleid vroeg het aan zijn meester. „Hij is twee minuten later weer heen gegaan, hij vroeg om ondersteuning," ant woordde deze. Niemand durfde dit in twijfel trekken, al had niemand, zelfs de portier hem niet weer zien vertrekken, 't Was mogelijk dat de man ongemerkt weer vertrokken was, en dat was ook duidelijk, want anders moest hij nog in huis zijn, en hij was ner gens te vinden. Een paar uur lang spraken de bedienden over hem, en toen werd hij weer vergeten. Den volgenden dag ging de herbergier, bij wien Filippo zijn paard had gestald naar de politie om te vertellen, dat zijn gast niet teruggekeerd was. Het paard, dat voor iemand die het niet kende van geen waarde was, had hij dus achter gelaten en vermoedelijk was hij per trein of per schip vertrokken. Men sprak er niet lang over. Het paard was te wild om van den zadel gereden te worden. Het wilde niet trekken, als het voor een kar werd gespannen, en weigerde alle voed sel, en was na vier dagen dood. De bedienden van Ralf Giay kwamen dus de geschiedenis van het paard niet te weten. Wordt vervolgd)-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2