Dienstbode, eene Nette Dienstbode, Demobilisatie" 1 Houtverkooping. Berieln ran Inzet. Groote Paardenmonstering l ra wmmüRG, Gemeubileerde Zit- en Slaapkamer Notaris Van Gendt Wegens verandering TE KOOF: verkocht DE ZWERVER, LIEFDESSTRIJD SOMN ABULE Wat te doen wanneer men zwak is? met een Paard-Treebrug, Op Donderdag 18 November 1915, Het vierjarig Waarden-Griendhout, Het uitmuntend Bouw- en Weiland, op Dinsdag 9 November 1915, Speculaasprenten, houten en gipsen Suikergietvormen, Schieters, Spadels enz. Westwagenstraat 42, Gorinchem. echtelijke woning van den verdachte leverde verrassende resultaten op. De centrale recherche vond er een karre vracht poststukken, van allerlei aard, die de hulpbesteller maar uit gemak zucht niet besteld had Politieke bla den, onderwijsbladen, bnitenlandsche kranten, portretten, ansichtkaarten, letterlijk van alles. De vrouw van den beambte moet verschillende der ontvreemde postwis sels geïnd hebben, ofschoon zij dit be slist ontkent. Onder de geïnde bevond zich geen enkele, die den beambte ter bestelling waren toevertrouwd. Hij moet ze dus op andere wijze in zijn bezit gekregen hebben, bijvoorbeeld door ze weg te nemen uit een der bureelen van het hoofdpostkantoor. De wissel van f 400, waarvan hierboven sprake is, was hem wel ter bestelling gegeven doch deze is niet geïnd. Financieele achteruitgang schijnt man en vrouw tot hun misdrijf te hebben gebracht. Naar de „Avondp." verneemt is thans besloten dat de landstormplichtigen der jaarklasse 1913 na hun eerste opleiding bij de depots te hebben ontvangen, ter verdere oefening zullen overgaan bij het veldleger. Met de voorgestelde Grondswetsher- ziening zijn de hoofdbladen 't voor 't meereudeel in zooverre niet eens, dat zij meenen dat de hervorming van het kiesrecht had moeten leiden zooniet tot opheffing, althans tot herziening van den invloed der Eerste Kamer en bij het instand blijven van dit remmings lichaam, verkiezing barer leden meer onmiddelijk door de kiezers en niet door de Provinciale Staten zou moeten geschieden, die door hare onontbind baarheid steeds haar invloed op dit hooge staatslichaam zullen doen blijven gelden. De schrijver van de Haagsche Kro niek in de Nieuwe Gron. Gt. meldt, dat de vrijzinnig-democratische Kamerfrac tie een voorstel zal doen tot heffing van een belasting ineens, voor de af lossing van de oorlogsleening van 275 millioen. Een ontwerp van die strek king moet zoo goed als gereed zijn voor indiening. Dadelijk na de bijeenkomst der Kamer, op 9 dezer, zou men dit voorstel hebben te verwachten. Naar wij vernemen is de benoeming van dr. J. Th. de Visser, lid der Tweede Kamer voor Katwijk, tot veldprediker in algemeenen dienst, thans geschied. Uit kerkelijke kringen wordt nog vernomen dat de heer De Visser, even als ds. Talma, zich voor deze functie geheel belangeloos heeft beschikbaar gesteld. Donderdagmorgen werden op Ter schelling lichtseinen gezien, waarop de stoomreddingboot naar buiten ging en later met een Duitsche duikboot op sleeptouw in het zeegat naar binnen stoomde. Twee Nederlandsche torpedo booten brachten de onderzeeboot onder geleide ten anker. De marine-auton- teiten stellen een nader onderzoek in. In afwachting van de beslissing der regeering blijft de onderzeeboot met bemanning onder bewaking. Aan het departement van marine is bericht ontvangen, dat de onderzeeboot, door het st uren van een foutieven koers op de Noordergronden, op ongeveer 1 zeemijl van de kust van Terschelling is gestrand, waarbij genoemde onder zeeboot eenige averij opliep. De Avondp. schrijft: Dat bij het verleenen van extra-ver lof dikwijls geen rekening wordt ge houden met 's lands geldelijk belang en ten opzichte van het verleenen van verlof dikwijls zeer verschillend wordt gehandeld, blijkt maar al te vaak. Zoo gebeurt het voortdurend, dat aan militairen (wellicht aan duizenden) ge durende een drietal maanden een ver lof wordt verleend van drie werkdagen per week. Deze militairen worden dus in de gelegenheid gesteld hun inkomsten te vermeerderen, wijl zij aanspraak be houden op soldij, op de hen toegeken de militievergoeding en bovendien het Rijk hun nog uitkeert een vergoeding van levensmiddelen gedurende hun ver lofdagen, zijnde per week 3 maal f 0,35 of f 1,05. Ook bij het verleenen van landbouwverlof is oepaald, dat dit ver lof in moer dan een periode mag wor den genomen. Hiervan wordt ook groot misbruik gemaakt door b.v. een verlof van 14 dagen in 4 periodes te nemen, ja zelfs is het voorgekomen, dat een toegekend verlof van 14 dagen in 7 periodes van 2 dagen werd genoten. Het gevolg hiervan is dat de ver lofganger: lo. aanspraak behoudt op soldij2o. idem op de militievergoe ding 3o. idem op 14 dagen menage- geld, terwijl het Rijk telkens de reis kosten betaalt, hetgeen, gezien de nieuwe toekenning van extra-verloven een niet geringe uitgaaf vordert uit 's Lands kas. En aangezien deze extra-verloven voor een zeer groot deel worden ver leend aan milicien-landbouwers, waar van er zeer velen zijn, welke verschil lende tegemoetkomingen uit 's lands kas zouden kunnen ontberen, zou het zeer gewenscht zijn, dat de financieele bepalingen bij extra verloven werden herzien, waardoor groote uitgaven be spaard zouden worden eD tevens zou worden voorkomen, dat de voortdurend met verlof afwezige militairen een meer dere soldij met vergoeding genieten dan hun lotgenooten, die niet in de termen vallen voor extra-verlof en dus het onaangename van de mobilisatie voortdurend ondervinden. Wat te doen om de algemeene zwakte te bestrijden? Men moet het bloed, te arm aan roode bolletjes, nieuw leven geven, het zenuwstelsel, dat geen veerkracht meer heeft, versterken, en zoo zonder ver zuim den levensweerstand vermeerde ren. Is daartoe een lange behandeling uoodig? Moet er een saamgestelde leef regel mee gepaard gaan? In het geheel niet. Eenige doosjes Pink Pillen nemen, dat is alles. De zieke zal na weinig tijd zelf zijn leefregel vaststellen, zijn eet lust zal in der daad terug zijn geko men en bij zal willen eten om zijn honger te stillen. Dan laat gij hem eten. Zijn levenskracht zal vermeerderd zijn ten eene zijde door hetgeen het geneesmiddel zelf heeft aangebracht, ter andere zijde door het overvloediger en beter opgenomen voedsel. De Pink Pillen kunnen het meest uitgeputte gestel weer opheffen, zij ge ven aan alle functies nieuw leven, zij herstellen do lichaamskracht, die door leeftijd en pijnen, door lichamelijk of geestelijk overwerken, door buitenspo righeden of verdriet verzwakt is. Ziehier een nieuw bewijs van de werkdadigheid der Pink Pillen. Mej. G. Rosier, geb. van Vreeswijk, oud 41 jaren, wonende te Utrecht, Brouwer straat 10, schrijft ons: „Sedert eenigen tijd was mijn ge zondheid niet zeer schitterend Ik ver keerde in een toestand van algemeene zwakte die aan uitputting grensde. On danks alle zorgen, was men er niet toegekomen dien toestand te verande ren. Ik at niet meer, ik had schele hoofdpijnen, hartkloppingen, benauwd heid en ook plaatselijke pijnen. Geluk kig heeft men mij de Pink Pillen doen gebruiken, en deze pillen hebben mij zooveel goed gedaan dat mijn gezond heid is hersteld." Onder een beknopten vorm bevatten de Pink Pillen alle noodige elementen om aan het bloed een nieuw leven, nieuwen ïijkdom te geven en om het zenuwstelsel te versterken. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaCostakade 15,Amster- pamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de fiima P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. PUËDlkBËlJitVËN, 7 Nov. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. Brinkman uit Velp. Werkendamvm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. R. Zijlstra van Hooge- veen. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chr. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Loonschendijk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. •uit Dussen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Diemen. uit Made, H. doop. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Feykes. Geref. kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Haeringen van Hoek van Holland. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. dh. Chr. Karssen, Cand. te Amsterdam. Chr. Geref. kerk, ym. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Ewoldt. N.z. geen dienst, Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk nm. 2 u. ds. Zijlstra van Hooge- veen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5,30 u. een predikant. Hermanides. Geref. kerk geen opgaaf. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 2 Nov. 0 59 M. 0.10 M. -f N.A.P. 3 0.93 0.31 a 4 0.90 0.36 Waterhoogte Maastricht (brug) 4 Nov. 0.00 M. beneden 0. 5 0.21 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 Nov. 0.78 M. boven 0. 5 0.79 llarktlierichteii Kalfkoeien van f 280.tot f 325Kalf- vaarzen van f 180 tot f 250 Vlugge handel. Biggen aangevoerd 45 stuks. Prijzen van f 13.tot f 17. Prijs der boter van t 1.58 tot f 1.65 per kilo. Aangevoerd 175 kilo. Verder nog 700 eieren. Prijzen van 10 tot 11 cent. Jonge hanen f 1.08, oude hanen f 0.80 tot f 1.20, oude kippen f 0.81 tot 1.76, konijnen f 0.81, f 1.70 stuks. Ndvcrteiitlën. De Heer en Mevrouw A. SIGMOND tan Rossum, geven hierbij kennis van de geboorte van hunnen ZOON GIJSBERT MICHIEL. Werkendam, 2 November 1915. Wordt gevraagd tegen begin December, flinke nette P.G. of G.G. bij Mej. de Wed. D. C. VAN TILBORGH, „Molen de Maagd", Corn, de Witstraat 3, Dordrecht. Gevraasd te Heusden. gevraagd, met Ontbijt en Koffie (half pension) f 40.ik f 45. Brieven ietter N, bureau van dit blad. Mevrouw RECKLEBEN te Heus d e n, vraagt tegen 1 Januari voor dag en nacht. bericht, dat de Onroerende Goe deren van Mej. E. NIEUWKOOP Schermers, bij inzet en hooging zijn ge bracht: perc. 1 op f 700.— en perc. 2 op f 900.— De TOESLAG blijft bepaald op Dins dag 9 üov. a.s„ nm. ten 9 uur precies, in Hotel „CONCORDIA" in werking te zien bij T. A. KOOIJCK, Landbouwer, Malthapolder in deBiesbosch onder gemeente Drimmelen. Wie nit het woord „Demobilisatie" de meeste Holl. woorden maakt van hoogstens 5 letters, b.v. al, belt, moed, steil, enz. ontvangt een fijn volledig Hlok- garnituur; de volgende eene prachtige Harmonicade derde een modern Kier- serviesde vierde een mooi Rook stel; de vijfde een luxe Hyouterie- dOOS- Tevens krijgt de eerste inzender een accuraat Horloge; de jongste, oud ste en verste elk e n passend geschenk. Ieder ontvangt franco den uitslag en met 22 goede woorden bovendien een mooie *»urpr,ise. Inzendingen vóór 15 November a s met 25 cent postwis sel (geen postzegels) voor porto en schrijf werk aan het Wedstrijdbureau „SUCCES" Sp. Vaartstr. 63, Haarlem. Vele dankbetuigingenIeder doe zijn best des avonds ten 6 ure, ten herberge van H. VAN STRIEN, in „Het Wapen van Amsterdam te Heusden, zal in het open baar worden door de GODSHUIZEN TE HEUSDEN, onder Oudheusden. A. Het Gast liuisboscli (perceel 661) groot 3.76.10 Heet. in 2 perceelen. B. Hoschje voor den omloop, (perceel 53) groot 1| hont. C. Het llanland, Zuid West, groot 2.49.60 H.A., in één perceel. Inlichtingen verstrekt de opzichter P. WAGEMAKERS, te Heesbeen. aaneengelegen onder Almkerk in den Hons- wijkschen polder, ter plaatse genaamd „De Roef", samen groot 12.47.97 H.A., in huur bij den Heer L. M. KOLFF Az. te Alm- kerk, voor f 920.— per jaar staat in bod op Koop I f4425.— Koop II f2525.— III-3900.— IV - 1825 V -1725.— VI -1700.— Finale verkooping Woensdag 1© November 1915, nam. 2 uur, in het Café „Sprenger" te Sleeuwijk. Inmiddels worden hoogingen aangenomen en zijn inlichtingen te bekomen ten kan tore van Notaris PAAP, te Werkendam. door den Heer G. M. v d. KUIJLEN te 's Graven hage, van paarden van 6 tot en met J2 Jaar, kleur, ras en geslacht onver schillig, maximum hoogte 1.62 M (stokmaat), ze behoeven niet vet te zijn. Levering naar verkiezing direct of later. Voorm. ongeveer. 7.uur Café Ekelmans, Vuren. 7.15 Veerhuis, Braadaal Varen. 7 35 J. vin Krieken, Herwijnen. 7.50 Vossenjacht, Hellouw. 8 05 Van Diejen, Haaften. 8.20 J. Kunst, Tuil. 8.50 Godschalk, Zaltbommel. 9.10 Café De Engel, Kerkdriel. 9.40 Voortbuis, Kerkwijk. 9.55 Hopwaag, Ammerzoden. 10.10 Van Drunen, Well. 10.25 P. Smits, Neder-Hemert. 10.40 Uiteubogaard, Aalst. 10.o5 Café van den Bogerd, Zuilichem. 11.10 G. Vervoorn, Brakel. 11.25 P. W. Bok, Poederogen. 11.40 Wed. Kalis, Andel (N.-B.) Nam. ongeveer. 12.uur Wed. Van der Maaden, Wijk bij Heusden. 12.15 Concordia, Heusden. 12 45 J. Ruijs, Herpt. 1.15 Verwiel, Waalwijk. 1.35 155 210 Gez. Flooren, Raamsdonk. 1» L. van Dongen, Capelle Langstraat Ant. Pruisen, Waspik. 2 30 C. van Dongen, Raamsdoakveer. 3.Gebr. de Graaff, Meeuwen. 3.20 Heessels, Dussen. 3.40 Van der Pluijm, Dussenpolder. 4.Dekker, Almkerk. 4.30 Pender, Nieuwendijk. 4.50 Wed. Wink, Werkendam. If. C. HE kOItVUR Gorinchem. Heden ontvangen een praelitige eolleetie Levering van geheele winkel- en bakkerij inventarissen. Aanbevelend, Vertegenwoordiger der Stoom-beschuit- geleifabdek „Zeelandia" ra B In eiken Boekhandel teekent men in op de 15e Jaargang van De mooiste Illustratie in Nederland. Behalve een groot aantal zeer fraaie platen en portretten over den Europeeschen Oorlog, meestal van onze eigen foto grafen, en de voornaamste gebeurtenissen in Nederland en in het buitenland, tal van belangrijke geïllustreerde artikelen op elk gebied en boeiende novellen van bekende Auteurs, begint vanaf heden in dit Weekblad een nieuwe serie romans: Oorspronkelijke roman nit den grooten Europeeschen Oorlog, door FOKKO BOS. Verder in de bibliotheek van „De Prins" de boeiende roman van C. N. en A. M. WILLIAMSON Daarna de nieuwe roman van A. GEOFFROY Alle abonnés z{jn verzekerd. I B B Heusden vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalst, nm. 2 u. ds. Van Iugen uit Gameren. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Ewoldt. Doopsbe- diening. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Pat. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babyloniènbroek, nm. 2,u. ds. Blankhart. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9.30 u. en nm. 2.u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Bastiaanse. Drongelen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaat. Bussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. ds. v. Ingen. Geertruidenberg, vm. 10 u. ds. v. d. Wall Giessen, vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. E. van Meer. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Blankhart uit B.-Broek. Nederhemert, Zz. nm. 2 u. ds. Anker uit Brakel. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, nm. 2,u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveer, vm 9.30 u. ds. C. B. Ho'land. Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. SUeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vreugden- hü. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. W. L. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. J. C. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. LAND VAN ALTEN A 5 Nov Aardappelen. Vroege f Blauwe f 3 50 k f 3.75 Zeeuwen f 3 75 k f 4 25, Jammen f k f Hooi ie qual. f 21.00 a f 22. - 2? qual. (voor de persf 17 0 k 18 00 Ktaverhooi f 22.- k IVil itroo f 11 00 k f 12 00 Geel dito f 10 k f 11. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 33 a 36 ets. twaardere 45 a 48 ct Boter f 0.75 a 0.85 per half K.G. Eieren f 1.95 2 20 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op ie markt 0 7 5 in de winkels dus f 0.80 per h. kilo Eieren f 2.05 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.65. KAATSHEUVEL, 4 Nov. Zetting der boter /1,70 dtr kilo. Eieren - a - ct. per stuk. Dussen, 4 Nov. De prijs der boter was heden f 1,65 tot f 1,79. Aanvoer 44 Kilo. Zetting fl,60. Eieren f2,de 26 stuks. Waalwijk, 5 Nov. Op de veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. Amsterdam, 4 Nov. Op de veiling waren de prijzen als volgt: Kipeieren f 8,05 0 f 9,10; Eendeieren f 0,00 a f 0,per 10a stuks Ganseieren f ,00 per 100 stuks Aanvoer 84805 stuks. Middeuprijs per 100 stuks t 8,41. DorscMacMne, Adverteert in dit Blad. Men abonneert zich door het geheele land hij eiken solieden Boek handelaar of bij de Agenten tegen f3.per jaar voor de gewone, en tegen f5.per jaar voor de luxe-editie. Abonnementen kunnen met elk nummer aanvangen, doch zijn steeds verbindend tot No. 52. Op plaatsen waar geen Boekhandelaar gevestigd is, kan men zich di eet per post abonnseren tegen toezending van postwissel van f3.75 voor de gewone en f 5.75 voor de luxe editie, aan den Uitgever N. J. BOON, Amsteldijk 13, Amsterdam. Men ontvangt daarvoor een prachtige illustratie van 20 groote bladzijden op mooi papier met 40 k 45 platen per week.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3