In Zweden is op f Nov] een tabaks monopolie in werking getreden. De prijzen voor sigaren zijn voor de goed- koopere soorten ongeveer 30 pet. en voor de duurdere soorten ongeveer 100 pet. hooger dan vroeger. Uit Athene wordt geseind: De Fransche regeering heeft toege- stemden in eenjleening van 40 millioen francs aan Griekenland, zoomede in een zending van 20.000 ton meel. Te Oristiania heeft een uitvinding van den boekdrukker Friedrich Dahl groot opzien gewekt. Deze is er n.l. in geslaagd, teekeningen, fotografieën, enz., draadloos over te brengen. Uit Salouiki heeft Magrini een tele gram aan de „Seeolo" gezonden, waarin hij meldt, dat de Serviers zich voorbe reiden om Monastir tot het uiterste te verdedigen. Alle mannen die daartoe in staat zijn, zijn gewapend, behalve de aanwezige Bulgaren, die echter door den stadscommandant worden gedwon gen loopgraven en andere versterkin gen aan te leggen. De stedelijke com mandant heeft de consuls van de mo gendheden van de viervoudige entente aangeraden de stad te verlaten en ook een groot deel van de burgerlijke be volking is gevlue t. De Servische schatkist is reeds weggebracht naar Koekoes. en de bedreiging van een Bulgaarschen expeditie-leger over de Save en de De correspondent te Petrograd van de Times ineldt Volgens betrouwbare berichten ver wacht men niet dat Roemenie in den eersten tijd actief deel zal nemen aan den Balkan-veldtocht, als gevolg van zeer begrijpelijke technische en geo- graphische oorzaken. Maar tenzij de Duitschers door gewapende bedreiging in staat zijn de Roemeniers te dwingen, zullen deze geen partij tegen de en tente kiezen. Het is daarom noodzake lijk, dat de entente-mogeudbeden een groote strijdmacht naar den Balkan zenden, teneinde de Bulgaarsch-Duit- sche coalitie te beletten haar wapens tegen Roemenie te keeren. De Amerikaansche nota aan Enge land over de besprekingen van den Amerikaanschen handel, tengevolge van de Britsche blokkade, betwist het recht van Engeland om goederen, be stemd voor onzijdige landen, in beslag te nemen, en schepen in beslag te ne men op grond van het vermoeden, dat zij contrabande voeren. De nota betwist verder de effectivi teit van de blokkade en verklaart, dat de Vereenigde Staten de taak van kampioen voor de rechten der onzij- digen op zich hebben genomen. De „Morning Post" bevat een hoofd artikel over Saloniki als operatiebasis. Het blad acht het mogelijk, dat Grie kenland zijn welwillende neutraliteit zou kunnen veranderen in een strikte neutraliteit, hetgeen zou beteekenen, dat, ingeval da Fransch-Eugelsche troe pen onvoldoende bleken te zijn om de Bulgaren tegen te houden, en zij dien tengevolge op Grieksch grondgebied zouden worden gedrongen hetgeen het blad niet slechts mogelijk, doch waarschijnlijk acht deze troepen in Griekenland zouden worden ontwapend en geïnternee.d. Het is waarschijnlijk, dat in dat geval, Bulgarije den eisch daartoe zon stellen, welke zou worden ondersteund door drie factorenInter nationale usance, ouder den invloed van de Midden-Europeesche mogendheden inval. De „Morning Post" acht het duide lijk, dat, nu koning Konstantijn niet handelde ten gunste van de geallieerden vóódat Bulgarije den aanval begon en evenmin nu, terwijl het Servische leger nog intact is, hij daartoe zeker niet geneigd zal zijn, wanneer het Servische leger in het gebergte zal zijn gedrongen en de Engelsch-Fransche troepen ge noodzaakt Grieksch grondgebied te be treden. Een Fransch Eagelsch expeditie- leger, ontwapend en geïnterneerd door Griekenland, zou de zwaarste slag zijn, die het militaire en politieke prestige van de Entente zou kunnen treffen, zegt het blad. Het blad dringt er vervolgens op aan, dat de regeering zich op alles voorbe reide en beschouwt de houding van Griekenland, dat zijn plichten ten op zichte van Servië niet is nagekomen, reeds thans als onvriendschappelijk en schrijft vervolgens: „Indien Grieken land niet vóór ons is, dan is het tegen ons. Daar het onze plannen dwarsboomt en onze positie in gevaar brengt, moet het als onvriendschappelijk beschouwd worden. Aangezien dit zoo is hebben wij alle recht tegen Griekenland te zeggen, dat het óf zijn verplichtingen moet nako men, óf zijn gezanten uit Londen en Parijs terugroepen. Wij zullen dan we ten waar wij staan, voordat wij het grootste gedeelte van ouze troepen naar het binnenland hebben vervoerd. In dien Griekenland voor dit alternatief gesteld wordt, is zijn keuze niet twijfel achtig, daar het met ons gemakkelijk de overwinning kan behalen." Een medewerker van het „Berliner Tageblatt" heeft een onderhoud gehad met den Bulgaarschen minister van financiën, Tontsjef. Deze legde er den nadruk op, dat Bulgarije den innigen wenscht koestert om met Griekenland bevriend te blijven. Om deze reden zijn dan ook reeds 1000 wagons met graan naar Griekenland afgezonden. Tontsef twijfelt er niet aan, dat Grie kenland de vredespolitiek zal voort zetten, daar de Koning vast en stellig daartoe besloten is Hij legde er voorts den nadruk op, dat het een ramp voor Griekenland zou zijn, indien het do neutraliteit zou willen opgeven. De toekomstige betrekkingen tu3- schen Bulgarije en Turkije zullen uit muntend worden, daar Bulgarije geheel bevredi $d is geworden door den afstand van grondgebied van de zijde van Turkije. Dat de Midden-Europeesche mogend heden Konstantinopel aan Bulgarije zouden hebben beloofd," wordt door Tontsjef als onwaar betiteld. Bulgarije heeft maar een wensch, dat Konstan tinopel eeuwig de hoofdstad van Tur kije blijft, aangezien de politieke en financieele belangen van beide landen identiek zijn en Bulgarije ook een levendig belang heeft bij den vooruit gang van den Bagdad-spooraanleg. De berichten over aan de regeering vijan dige onlusten in Bulgarije, noemde de minister vermakelijk en belachelijk. Alle Bulgaren staan eensgezind achter de regeering, daar allen aan de eind overwinning der Midden-Europeesche mogendheden gelooven. Een zeer bevoegde militaire autori teit verklaart als volgt op welke wijze de Serviërs er in geslaagd zijn den op- marsch der Oostenrijkers en Duitschers, ondanks de onstuimige aanvallen, zoo lang tegen te houden. Nadat het Oostenrijksch-Duitsche ders zult spreken. „N<>oit." „Edith voelt, dat zij, de oude bloemen- verkoopstei, niet bij u hoort, dat zij u niet waardig is," zei Catie tot haren vader, ter wijl zij hem van Edith verwijderde. Edith was buiten zich zelf van woede. „Stoor u er maar niet aan," zei Gray tot haar, trachtend haar te kalmeeren. „O, die gevloekte," riep zij uit. „Edith, latea wij op het laatste oogen- blik over andere dingen spreken." Edith was nu zexer van haar hertogs kroon, en die zekerheid maakte haar zoo gelukkig. Zij vergezelde hem naar de wachtkamer waar hij bij de overige leden der expeditie ging zitten. De volksmenigte was steedstoegenomen; Edith bleef bij de heeren wachten tot het oogenblik van vertrekken zou zijn geko men. „Wat een mooie gelegenheid om hier bloemen te verkoopen," zei Catie. „Dat kunt gij doen, als gij uwe armoede niet door mijne millioenen kunt dekken," zei Edith. Een fluitje weerklonk, de heeren stonden op, en na enkele oogenblikken reed de trein weg. Edith ging naar huis terug, blij met de verkregen zekerheid, hopende dat Gray spoedig mochtterugkeeren, om zijn lot aan het hare te verbinden, en haar hertogin te maken. Den volgenden dag kreeg zij een tele gram uit St. Juan. Goed aangekomen. Alles in orde. Morgen op reis. Gray. Dat telegram vermeerderde haar geluk. Ze liet .het aan alle bekenden zien en stuurde een afschrift aan Catie met de boodschap het te lezen, daar haar vader tegenover haar vermoedelijk wel niet zoo vriendelijk zou zijn geweest. Maar ae vreugde van Edith was van korten duur. Op Zaterdagmorgen, den dag waarop de expeditie van St. Juan zou vertrekken, kreeg Lancaster, een v»n de weinige aan deelhouders die in Galveston waren achter gebleven, bezoek van Bram van der Beek, de groote meubelmaker van de stad. „Wat verschaft mij de eer van uw be zoek?" „Ik heb aan Ralf Gray de meubelen ver huurd om zijn huis in orde te brengen. Hij heeft mij de huur van drie maanden be taald, en die zijn nu verstreken, zijn be dienden zijn ontslagen en zijn woning is gesloten. Schiet gij mij nu de huur voor de volgende drie maanden voor?" 't Antwoord was eene weigering. „Als gij het niet doet, dan laat ik door de politie het huis van Gray openen en haal mijne meubels weg." Lancaster baalde de schouders op. „Ga uwen gang," zei hij. „Ik dacht aan het nadeel dat Ralf Gray hierdoor kon ondervinden. Misschien zijn er papieren in zijn kas Wat heb ik daarmee te maken? Ik ben toch zijn curator niet?" vroeg Lancaster. „Gij moet het zelf dan maar weten," zei de meubelmaker en ging direct naar de politie, waar hij volmacht kreeg zijne meu bels weg te halen. De directeur wilde meegaan, om dat ge heimzinnige gebouw ook eens van nabij te zien en te zorgen, dat behalve de meube len, niets werd weggehaald. Toen zij aan het huis kwamen, vonden zij daar den eigenaar, die op het zien van den meubel maker en den directeur van politie zeide: „Ik protesteer tegen de wederrechtelijke betreding van dit huis. Sir Ralf Gray heeft lies betaald, en heeft nog drie maanden Donau was getrokken, was het eenig streven der Serviërs zich te verschan sen in sterke stellingen. Bij den aan leg der verdedigingswerken werd toe zicht gehouden door Fransche officieren, die gebruik maakten van alle onregel matigheden van den bodem. Bovendien legden zij, evenals op het Fransche front geschied is, een reeks fortjes en blokhuizen aan, bewapend met zwaar geschut. Het werk was niet moeilijk en de Serviërs waren over vloedig van munitie voorzien. Deze werken hebben de Oostenrijkers en Duitschers zoo lang tegengehouden, ondanks hun wanhopige pogingen en hun groote nummerieke sterkte. Wanneer zij niet bedreigd waren ge weest door omsingeling tengevolge van den opmarsch der Bulgaren, dan zou den de Serviërs stellig zegevierend aan het Oostenrijksch-Duitsche front weer stand hebben geboden. Het „Berliner Tageblatt" ontleent aan de „Secoio" een telegram van haar correspondent Magrini uit Ochrida van 30 October, waarin hij zegt, dat te Priz- rend, waar een sterk Servisch garnizoen ligt om een mogelijken Albaneeschen opstand te onderdrukken, talrijke vluch telingen uit Uskub zijn aangekomen, waaronder de consuls van Italië en Rusland. De consuls deelen mede dat gedurende dsn slag bij Uskub het 14de Servische regiment, hetwelk uit Mace donische Bulgaren bestaat gemuit heeft en naar de Balgaren is overgeloopen. Het gevaar voor meer muiterijen is groot, daar behalve 50.000 Albaneesche Mohamedanen ook talrijke Bulgaren, Grieken en Kutzo-Walachen bij het Servische leger zijn ingelijfd. Plaatselijk Nieuws. Te Elten is de vorige week door de Duitsche grenswachten gearresteerd de arbeider M. Freriks, te Oud-Zevenaar. Een vreemdeling, naar men zegt een Engelschman, voorzien van een valschen pas, welke te Elten logeerde, had F. weten over te balen, voor een groot bedrag zijn handkoffertje op Neder- landsch gebied te brengen. F. werkte bij een landbouwer even over de Duit sche grens en zou daarom trachtten, langs een binnenpad de grens te be reiken, toen hij gesnapt werd. Het kof fertje zou, naar de „Tel." verneemt, foto's en teekeningen van vestingwer ken en munitiefabrieken in Duitsch- land bevat hebben. Den eigenaar daar van moet het gelukt zijn te ontvluchten. Duitsche duikbooten, komende uit den Atlantischen Oceaan, zijn, waar schijnlijk in den nacht van 2 op 3 dezer, door de Straat van Gibraltar gevaren en hebben op 4 dezer uit de kust van de Azoren het Fransche stoomschip „Dahra" en bij Kaap Ivi het Fransche stoomschip „Calvados" en het Italiaan- sche stoomschip „Ionio" in den grond geboord. De bemanning van de „Dahra" en de „Ionio" zijn gered. Er zijn geen berichten van de be manning der „Calvodos" De Keulsche correspondent van De Tijd, die goed op de hoogte is van hetgeen in centrumskringen omgaat, zegt dat over datgene, wat met België na den oorlog zal moeten geschieden, een vaste meening in den boezem van het cemtrum bestaat. België zal onder scherpe controle moeten te staan komen, maar de monarchie zou hersteld kun nen worden. Daar is men in centrums kringen zeer voor. Men houdt er zich van overtuigd, dat, als Duitschland niet de militaire en economische con trole over België op zich neemt, zeer zeker Engeland dat doen zou. Uit Sofia wordt aan de „Vossische Zeitung" geseind, dat koning Nikita van Montenegro in gesprekken met diplomatieke vertegenwoordigers van de Entente hun aandacht vestigde op den treurigen economischen toestand van zijn land, waar de nood aanmer kelijk gestegen is door de komst van talrijke vluchtelingen uit Servië. De koning verklaarde, dat hij noodgedwon gen de toelating van verdere vluchte lingen zou moeten verbieden, indien de Entente niet spoedig en op ruime schaal stoffelijke hulp zou verleenen. recht op bet huis." „In naam der wet," zei de directeur. „Ga uw gang, maar ik wil dat van mijn protest melding zal worden gemaakt," merk te de huisheer op, opdat Ralf Gray zal weten, dat ik mij over zijn niet-betalen niet ongerust heb gemaakt. „Uw protest zal opgenomen wordeD," zei de directeur en gelastte de deur te openen." Na enkele minuten tobben was deur open. De directeur en de koopman traden bin nen, vergezeld van eenige werklieden, die de meubelmaker had meegenomen. Men begon de meubels weg te halen. „Zacht wat," zei de directeur, ik wil eerst weten welke meubelen van u zijn." „Alles in deze kamer," zei Bram. „En in de andere?" „Laten wij gaan zien." De werklieden g'ngen door met de eerste kamer, en Brom en de directeur liepen naar de andere. Ze vonden alles zooals Gray ze verlaten had, alles behoorde Brom toe. In het studeervertrek gekomen, vonden zij de tafel bedekt met papieren, alles werd ingepakt en verzegeld. In de hoek was een deur, de huisbaas opende dien en ze traden eene kleine ka mer binnen. Het was daar geheel duister. „Wat een dufie, benauwde lucht," zei Bram. De directeur trad op het venster toe en opende dit. „Wat een hok," zei de directeur. „Waar toe kan dit gediend hebben „Wil ik den huisbaas roepen?" vroeg Bram. „Wacht nog even, laten wij eerst de zaak hier onderzoeken." „Wilt gij er binnengaan „Ik moet het doen." „Vindt gij dan iets verdachts?" De directeur antwoordde niet, hij stak Heusden 10 Nov. Bij het inrijden der poort aan de gasfa briek, begon het paard, gespannen voor een kar met kolen achteruit te loopen en ge raakte het gespan in den Demert. Met veel moeite gelukte het eindelijk, het zaakje weder op het droge te brengen en liep dit ongeval met eenige stoffelijke schade af. Bij Kon. Besl. is aan den heer H. Bos, hoofd der school te Eethen een jaar lij ksch pensioen van f 220,toegekend als leeraar dor Rijksnormaallessen alhier. Vrijdagmiddag verspreid le zich in deze gemeente het gerucht, dat de „Kat wijk" was getorpedeerd. Naderhand bleek, dat een der alhier gestationneerde pontons, door de manschappen als „Katwijk" ge doopt, nabij het fort Oudheusden do r den stoomtram was aangereden. De manschap pen gleden door den schok van het vaar tuig, doch kwamen allen behalve een kleine verwonding van een hunner, met den schrik vrij. Een wiel van den wagen waarop de „Katwijk" werd vervoerd was geheel ver brijzeld. De heer L. de Beer, stoombootonder nemer van de route van hier op Gorinchem en Rotterdam, heeft naar wij vernemen zijn geheele personeel een duurte toeslag van een volledig weekloon toegekend. Een voorbeeld tot navolging! Naar wij vernemen, zal deze week bij de slagers G. Baaijens (Engstraat) en G. de Hart regeerings-varkensvleesch ver krijgbaar zijn tegen de elders in dit blad opgenomen, door den Burgemeester vast gestelde prijzen. Het is te betreuren, dat niet alle slagers hebben willen medewerken aan dezen, niet alleen voor de ingezetenen maar ook voor hen zeiven voordeeligen maatregel. Des te meer moeten de slagers, die wèl hunne medewerking hebben verleend, worden ge steund en wij vertrouwen dan ook, dat hunne voorraad spoedig zal zijn uitverkocht. De onwillige slagers zullen moeten onder vinden, dat hunne handelwijze door het Heusdensche publiek wordt afgekeurd. Werkendam- Vrijdag 1.1. viel de commies-dienstgeleider, de heer A. H. Kers in het ruim van de gebroken kast, waar van we in een vorig nummer melding maak ten en brak een pols, terwijl hij daarbij vele kneuzingen bekwam. Deze week viel de vrouw van T van Oord (S. Heijstek; van den zolder, brak een pols en kneusde zich verder op ver schillende plaatsen. Zaterdag a s. des nam. van 68 uur zal er in de nieuwe consistorie gestemd worden voor 2 notabelen, wegens de perio dieke aftreding van de heeren C. H. Bogers en M. v. d. Steenhoven. Aalburg- Aan het herhalingsonder- wijs voor jongens op 1 Nov. aangevangen wordt door een 9 tal leerlingen deelgenomen. Capellft. Gedurende de maand Oc tober werden aan het hulppostkantoor al hier verzonden 102 en ontvangen 97 tele grammen. Er werden 203 telefoongesprek ken gevoerd, waarvan 75 vanuit de open bare spreekcel. een kaars aan en trad het hok binnen. Het hok was vuil en ongemeubileerd, in de hoek alleen stond een groote kast. „Treedt binnen," zei de directeur tot den koopman. „Met welk recht „Treedt binnen." De meubelmaker gehoorzaamde. „Van waar toch die duffe lucht vroeg hij binnentredende. „Ik kan het niet verklaren. Van wien is die kast?" „Van mij." „Doe hem open." Zij was gesloten. Terwijl Bram trachtte de deur te openen, zei hij „Er beweegt iets in." „Onmogelijk." „Stil, luister dan zelf" zei Bram, het oor er tegen aan houdende. De directeur deed het, en hij hoorde het geluid als van eene zwakke ademhaling. „Vlug, haal het werkvolk," riep de di recteur, die nu werkelijk verdenking ging koesteren. De mannen kwamen en de kast werd opengebroken. De mannen schrokken toen de deur op zijne hengsels draaide en zij een blik in de kast konden werpen, in spijt van hunne A uerikaansche zenuwen. In de kast lag een menschelijk wezen, aan handen en voeten gobonden, met een prop in den mond, in zijn vuil. Hij was buiten kennis. „Wat verschrikkelijk," riep Bram uit. Filippo", schreeuwde de directeur, de ongelukkige herkennende. „Kent gij hem dan vroeg Bram. „Ja, maar laat ons geen tijd verliezen. Laat twee mannen den ongelukkige hier uit halen, een derde gaat naar den dokter, een vierde naar den officier van justitie, maar zoo snel mogelijk." Door de bemoeiingen van onzen Burgemeester wordt ook in deze gemeente goedkoop spek verkrijgbaar gesteld. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school in de kom dezer gemeente, is in de plaats van den heer W. J. van Nieuwenhuizen benoemd, mej. Van den Bos, uit Venlo. Giesseii- Aan het herh. Onderwijs, dat alhier 1 November j.l. is aangevangen, nemen 10 jongelingen deel. Oenderen. Gedurende de maand October zijn aan het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 84 telegrammen. Het totaal der inlagen en terugbetalingen over de maand October voor de Rijkspost spaarbank aan het hulppostkantoor alhier tedroeg inlagen f 4453,50, terugbetalingen f 1447.—. 's-O rave moer. Ter herdenking van zijn 10-jarig bestaan gaf Maandsgavond het fanfare-corps „Euterpe" in het Wapen van 's Gravemoer eene welgeslaagde uit voering. Niettegenstaande eenige goede krachten zijn gemobiliseerd, liep een en ander goed van stapel. A.8, Woensdag zal alhier door eene Militaire Tooneelvereeniging eene uitvoering worden gegeven. Als leden van het kiescollege der Ned. Herv. Gem. zijn herkozen de heeren J. Timmermans en P. Pruijssers, terwijl nog «ene herstemming moet plaats hebben tus- schen H. Heijblom en A. Mouthaan. Ter beroeping van een predikant bij de Geref. Kerk zijn op tweetal geplaatst ds. J. W. Esselink te Wateringen en ds. Chr. Karssen, candidaat te Amsterdam. Herpt. Onze geachte gemeente-secre taris de heer F. A. J. van Liempt, deed met gunstig gevolg examen M. O. Staats inrichting. Kaatsheuvel- De stoomschoenfa- briek van V. R. wordt aanmerkelijk uit gebreid door verbouwing en plaatsing van verschillende nieuwe machines. Dezer dagen werden de ruiten bij D. de L. verbrijzeld. Totnogtoe zijn de da dels) onbekend. Mej. Pijnenburg uit Loonopzand is nummer 1 op de door B. en W. gemaakte Voordracht geplaatst voor de benoeming van een onderwijzeres aan de school in „de Moer". Gedurende de maand October 1915 werd aan het postkantoor alhier met de daaronder ressorteerende hulpkantoren in gelegd f 5474,91 en terugbetaald f 5784,54. De kerkeraad der gemeente Vlaar- dingen heeft ten einde een predikant te beroepen een drietal opgemaakt, waarop voorkomt ds. H. Japchen van den Loon- schendijk. Raamsdonkveer. Voor de be trekking van hoofd der openbare school hebben zich tot heden slechts 2 sollicitan ten aangemeld. De koopmansbeurs in het hotel De Reijir werd Zaterdag weer geopend. Prij zen bedroegen: haver f 13, rogge f9 de 75 k g., tarwe f 13,50, hooi f 25, stroo f 13. Handel in vee levendig. Zaterdagavond hield de veeverzeke ring „de Eendracht" bij De Reijer een alge- meene vergadering. Bij ontstentenis van den Voorzitter, opende de vice-voorzitter, de heer M. de Bruijn de vergadering met een hartelijk woord van welkom aan de talrijke aanwezigen. De notulen werden onveran derd goedgekeurd. De Secr.-penningmeester, de heer J. B. Zijlmans kreeg een pluimpje voor zijn prompte boekhouding Inkomsten f 2848,29, uitgaven f 2712,20, batig saldo f 136,09. Verder werd de heer W. van Laarhoven als lid toegelaten, onder voor waarde dat hij en andere nieuwe leden de volle contributie betalen. Ook werd het voorstel van het bestuur aangenomen om 10 pCt. omslag te heffen. Als bestuursleden, traden af de heeren M. de Bruin en D. Zijlmans, die echter beide met overgroote meerderheid van stemmen werden herkozen. Niets meer aan de orde zijnde en niemand n eer bij de rondvraag het woord verlan- De boden werden afgezonden, „Wie zou dat ooit gezegd hebben I" riep Bram uit. „Een gewone misdaad." „Welke?" De directeur glimlachte, niettegenstaande den ernst van het oogenblik. „Men zal groote oogen opzetten," mom pelde bij. „Schertst gij „Neen, begrijpt gij dan niet, dat het hier wederrechtelijke vrijheidsberooving geldt, verbonden met poging tot moord Denkt eens aan, als wij niet gekomen waren, zou hij vandaag of morgen gestorven zijn." De mannen waren allen ontzet door helt schouwspel, ze tilden den ongelukkige- op, en haalden hem uit de kast. Hij was zeer mager en nog steeds buiten kennis. „Wie weet in hoeveel dagen hij niet ge geten heeft," riep een der mannen, en begon te schelden op die rijken, die niet alleen hun goud bezateD, en de armen voor zich laten werken, maar bovendien nog misdaden pleegden en ongestraft bleven. De directeur was verplicht met eene be dreiging hem den mond te snoeren. De dokter kwam en constateerde alge- heele uitputting. Hij trachtte den ongeluk kige tot bewustzijn te brengen, maar het gelukte niet. „Het is beter hem naar het hospitaal te vervoeren," zei hij, en zond een der mannen uit om een brancard te halen. „Gelooft gij, dat hij weer bij kennis zal komen „Ik wil het hopen." „Is het dan niet zeker „Hij is buitengewoon zwak." „Zou hij kunnen sterven, zonder weer bij te komen?" Wordt vervolgd

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2