een Nette DIENSTBODE, Twee Huizen en Erven Landerijen en Hnis Tabletten De Hooker Openbare Verkooping Notaris J. M. C, PAAP, verkoopen Openbare Verkoop Notarissen Rietra en Middelkoop, publiek verkoopen: Een teïegfam uit Sofia <3.d. 2 dezeï aan de N. R. Ct. zegt: De houding van Griekenland tegen over de schending zijner onzijdigheid door de mogendheden der entente zal binnenkort nauwkeurig aangegeven worden zoodra de centrale mogendhe den gereed zullen zijn met al de maat regelen, die zij thans aan het nemen zijn om Griekenland, in geval van nood, krachtdadig te steunen. Dan zal Grie kenland van de entente eischen de troepen uit het Grieksche gebied terug te trekken en zoo dit niet gebeurt, deze troepen ontwapenen. De bedreiging van de entente om de Grieksche havens te biokkeeren en te beschieten, wordt door de regeering en het rustig oordeelende publiek niet voor ernst opgenomen, omdat Griekenland in dat geval ter stond represaille maatregelen tegen de expeditie der entente zou nemen en deze door het afsnijden van allen toe voer en het verhinderen van den te rugtocht op Grieksch gebied aan ge- heele vernietiging blootstellen of door de entente troepen te ontwapenen deze aan een zielig eind zou blootstellen. In hooge militaire kringen van Saloniki wordt onomwonden verzekerd, dat dit in het gegeven geval zeker gebeuren zal. Verder lezen wij Volgens berichten uit Saloniki van betrouwbaren onzijdigen kant is daar de stemming bij de Franschen zeer gedrukt, zij zijn ontevreden en de ver wijten tusschen Franschen en Engel- schen worden scherper wegens het merkbare voornemen van de Engelschen om achter de gevechtslinie te blijven. Van Oostenrijk-Hongarije wordt d.d. 2 dezer gemeld: Op den jaardag van de troonbestij ging van den Keizer zijn overal in de monarchie godsdienstoefeningen ge houden. Voorts werd de dag als na tionale feestdag gevierd, kregen de schoolkinderen vrijaf, enz. Ook waren feesten georganiseerd om gelden voor versnaperingen aan de soldaten te velde byeen te brengen. De bladen van alle volken der mo narchie en van alle partij schakeeringen wijden aan den feestdag artikelen vol geestdrift. In die artikelen wordt erop gewezen, dat de Keizer gedurende zijn 67-jarige regeering zich onafgebroken aan het welzijn en de vreedzame ont wikkeling van zijn volken had gewyd, die op het oogenblik, dat aan de mo narchie de oorlog werd opgedrongen, zich eensgezind om den troon hadden geschaard, ter verdediging van het be zit en het goed recht van de monar chie. De bladen wijzen met groote voldoe ning op tot nu toe, door Oostenrijk- Hongarije en zijntro iwe bondgenooten behaalde successen. Zij geven uitdruk king aan het rotsvaste vertrouwen, dat het den Keizer beschoren zal zijn met zijn roemrijk leger voor zijn rijk een eervollen vrede te bevechten. Met het oog op het krachtig offen sief, dat de Russen voorbereiden in Galicië wordt een groot aantal Duitsche troepen teruggetrokken uit Bulgarije en Servië en daarheen gezonden. Plaatselijk iVleuws. De verklaringen van Scouloudis aan de gezanten der Entente gedaan, be vestigen het antwoord der Grieksche regeering op den laatsten gemeenschap peiijken stap. De basis, waarop hetant woord van Griekenland berust, is neu traliteit, die voortdurend welwillend zal zijn jegens de Entente, zoolang de souvereine rechten ni9t worden aange tast en geen beperkingen aan de mili taire maatregelen zullen worden opge legd. Er is geen aanwijzing voor, dat bij de Entente de bedoeling voorzit, om de oorspronkelijke eischen te matigen. De regeering en de diplomaten zijn vol hoop, dat de kwestie op bevredi gende wijze zal worden opgelost. De Daily Telegraph" verneemt uit Athene, dat de crisis in de Grieksche hoofdstad in alle politieke kringen het onderwerp van het gesprek vormt. In vele (lezer kringen gelooft men, dat de eischen geheel en ai zullen worden in gewilligd, in andere kringen is men echter de meening toegedaan, dat zulks slechts onder protest zal geschieden. De eerste nota der Entente droeg een algemeen karakter en bevatte geen bijzonderheden over de verlangde con cessies. Toen men op deze eerste nota een gunstig antwoord ontving, achtten de Entente mogendheden het oogen blik geschikt, om een tweede meer ge detailleerde nota aan de Grieksche re geering te overhandigen. Het „Berliner Pageblatt" ontleent aan de Villag het bericht uit Saloniki dat koning Konstantijn een eigenhan dig geschreven brief heeft gezonden aan den bevelhebber van het Grieksche leger, waarin hem wordt opgedragen, de geestdrift onder de troepen wakker te houden en ervoor te zorgen, dat de tucht niet verslapt Voorts vestigt de Koning de aan dacht van de generaals op do noodza kelijkheid, om de politieke agitatie uit de gelederen te weren en er voor te zorgen, dat de soldaat blijft wat hij is. Met politiek hebben de soldaten zich niet in te laten, zij moeten er slechts naar streven, ieder oogenblik goed uit gerust te zijn, om hun plichten te ver vullen. Heusden 5 Dec. Bij de op 2 December te Oudheusden gehouden jacht, door de heeren Verhoeven en genoodigden, beschikkende over 6 ge weren, zijn geschoten 24 hazen en 80 faizan- ten. Werkendam. Dinsdag 1.1. des nam. 7 uur, vergaderde de Raad dezer ge meente. Aanwezig alle leden, behalve de heeren C. de Graaf en J. van Loon. Besloten werd het water van den heer B. v. d. Heuvel te laten onderzoeken, alvorens een besluit te nemen of zijn woning al-of niet aan de waterleiding behoort te worden aangesloten. Medegedeeld wordt de goed keuring van eenige af- en overschrijving op de begrooting 1915 door h.h. Ged. St. van Noordbrabant, waarna de heer C. Bies- ler, met alg. st. weer werd benoemd tot gemeente geneesheer. Vervolgens werden de nos. 27 en 116 der aandeelen in de geld- leening, ad f 80,000 elk a f 500 uitgeloot en besloten nogmaals voor den tijd van 3 mnd. mej. Beers als tijdelijk-onderwijzeres in dienst te houden. Verder werden zonder veel discussie de aangeboden begrooting over 1916 voor degemeente, de waterleiding en het Burgerlijk Armbestuur voorloopig vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 32,963,18, f 7500 en f 2050. Voorts werd een som vaa f 2000 a f 3000 uit de ge meentekas beschikbaar gesteld om even tueel in te slaan meel voor den winter bij wijze van voorschot te betalen en door den Burgemeester er op gewezen, dat hij in zake meikverschaffing zal ingrijpen, als de gewone melkslijters hun klanten niet wil len helpen en eventueel meer mochten vragen dan op 't oogenblik gebeurt, n.l. 10 cent per liter. De veehouders kunnen het zich dus voorgezegd houden en er op reke nen dat hun melk in beslag zal worden genomen, wanneer ze in strijd met het bo venstaande handelen. Met het oog op het naderend einde van 1915 dankte de Burgemeester voor de wel willende houding van den Raad, wensahte de leden verder een gelukkig oud- en voorts een dito nieuwjaar. Gisteravond vergaderde de vereeni- ging „Oude Lieden Fonds". De punten van behandeling waren 1. Opening der vergadering en lezen No tulen. 2. Rekening over 19141915, 3. Benoeming van een bestuurslid aftr. F. Kramer. 4. Algemeene bespreking. Op het tweetal voor predikant bij de Chr. Ger. Gem. alhier, staan de Wel Eerw. heeren ets. Jongeleen en ds. Pollman. 4ildcL De koopman K. uit Veem had Maandag het ongeluk in de straat al hier bij het uitrijden zoodanig te vallen, dat hij eene aanmerkelijke wonde aan zijn hoofd bekwam, waarvoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Benedeo Langstraat In te genstelling met de bedrijven van landbouw en veeteelt gaat het met de hoep akerijen slecht. Gevolg hiervan is, dat vier-en vijf jarig griendhout nog geen derde waard is van den prijs van gewone jaren. Met het rietgewas is het nog minder gesteld. Dit wordt voor eiken prijs van de hand gedaan om van het snijden af te zijn. Herpt. Voor de conservenfabriek wordt thans knolselderie opgekocht, waar voor van 3 tot 4 cent per k.g. wordt be taald. Hedikhuizen. In de plaats van den teer D. van Heivoort, is tot ouderling bij de Herv. gemeente gekozen de heer F. Werther. Kaatsheuvel. Door de alhier ver toevende militairen wordt een collecte langs de huizen gehouden, teneinde van de verzamelde gelden iemand hunner als St. Nicolaas op te laten treden. Deze zal de scholen bezoeken en aan de kinderen cadeaux uitdeelen. I\ieuweiid|jk. Onder vele blijken van belangstelling vierde j 1. Zaterdag oDze geachte ingezetenen de heer Jan Monshou- wer en mej. Lijntje Vermeulen hun 40-ja- rige echtvereeniging Ofschoon het feest op verzoek een stil en huiselijk karakter droeg waren de bewijzen van deelneming in hun voorrecht toch zeer talrijk. A.s. Zaterdagavond hoopt de chr. schoolvereeniging hare gewone najaarsver gadering te houden. Behalve dat er ver kiezing zal plaats hebben van twee aftre dende bestuursleden, hoopt de onderwijzer Brouwer een lezing te houden. Raamsdonkveer. Rijkspost spaarbank over Nov. Ingelegd f 6527,71. Terugbetaald f 2802,85. Laatste boeknum mer 5572. De heer Jos. Schoenmakers, tijdelijk onderwijzer aan de o. 1. school alhier, heeft met ingang van Maandag 1.1. als zoodanig ontslag genomen. SleeuwJJk. Op 16 Dec. a.s. zullen uit deze gemeente voor de militie worden ingelijfd A. C. Bakker, H. J. Bonis, H. van den Boom, C. Ippel, J. Kant, J. de Keizer, J. van Pelt, J. A. van Poederooijen, J. J. Pruissen en D. G. van der Pijl. Yr() hoeven-Cappel. De heer P. A. Plaatsman alhier, is benoemd tot hoofdonderwijzer aan eene school te Rot terdam. De zangvereeniging „Hallelujah" geeft 8 Dec. a.s. een uitvoering in de Geref. kerk alhier. Veen. Op het verzoek van het Ge meentebestuur aan eigenaars van honden om de dieren voor eene keuring in aan merking te kunnen komen, werden Woens dag] een tiental honden goedgekeurd, wat hunne hoogte aangaat. Eien nadere keuring zal nog worden gehouden of zij voor het leger geschikt zullen zijn. Wijl de northonpomp welke aan „de Vlaas" geplaatst is, niet aan de verwachting voldoet, zoo zal door het Gemeentebestuur eene andere worden geplaatst, waarmede de inwoners wel in hun schik zullen zijn. WUk. Met genoegen vermelden wij, dat door den terugkeer met onbepaald ver lof van de gemobiliseerde onderwijzers Mans en Vos, het personeel aan de school weer voltallig is, en daardoor de onge- wensohte stoornis in het onderwijs is op geheven. Aan den heer C. Vos, onderwijzer aan de openbare school te Wijk, is met ingang van 1 December 1915, onbepaald verlof verl-end. Sfurgeriyke Stand. Dewerken en Sleeuwijk, van 26 Nov. tot 2 December. Ondertrouwd Pieter Cornells Schad delee, 36 j. en Maria Duiser, 33 j.Jan Visser 29 j. en Pietronella Johanna Ippel, 28 j. Geboren: Maria Pieternella, d. v. J. J. van der Schuit en M P. Holster. Overleden Barbera Florezina van der Pol, 44 j echt. van Johannes Colijn. Almkerk, van 1730 November. Getrouwd: J. van Dijk, 30 j. en M. van Tilborg, 20 j. Geboren: Hendrika, d. G. Olden burg en A. Verhoeven; Adriana Wil- helmina, d. v. H. de Bruijn en S. A Vogelaar; Johanna, d. v. Arie Vink en T. de Ruiter; Maria d. v. G. Dekker en M. Vink; Hendrik Cornelis, z. v J. van Delseu en C. de Bok. Overleden: Jan Kamp, 68 j. wedn. vin Geertrui NieuwenhuizenJoseph Kohier, 70 j. echt. v. H. P. v. d. Koppel. Sprang, over de maand November. Geboren: Antonia, d. v. G van Am- melrooij en A. Hoffman. Overleden: M. Oerlemans, 62 j. wed. G. Paans; Pieter van den Anker, 56 j (te Vught)Catharina Maria Wer ther, 38 j.; F. M. van Thielen, 2 m. J. van Thielen, 26 j. (te Utrecht); W. A. J. Geenen, 4 j. Wijk en Aalburg, 26 Nov.2 Dec. Geboren: Neeltje, d. v. C. van Son en P. de Bruin. Overleden: Maria v. Rijswijk 14 m., d. v. N. v. Rijswijk en J. Kerkwijk. tl*-cbtzaki'u. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. doopsbediening. Loonschendijk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Japchen. Geref. kerk, geen opgaaf. uit Heusden Gameren, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6.30 u. ds v. Ingen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Diemen. Geref. kerk, vm. 9 30 en nm. 2 u. de heer'Dieuts Wesseling van Gorinchem. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 3 u. ds. G. van Setten van Berg-Ambacht. Chr. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Heesbeen, vm. 9,30 u. Ds. Ewoldt. Z.z. geen dienst.| Geref. kerk, vm. 9.30 en 2 u. ds. Akkerhuis. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 5.30 u. een predikant. geen dienst. Geref. kerk geen opgaaf. Biggen aangevoerd 30 stuks. Prijzen van f 11.— tot f 16 Prijs der boter van f 1.61 tot f 1.65 per kilo. Aangevoerd 175 kilo. Verder nog 280 eieren. Prijzen van 9 tot 10 cent. 4dvertentiën Kantongerecht Heusden. Uitspraken van 2 December 1915. Openbare dronkenschap: J. V. te Veen, f 10 of 3 dagen; J. F. C zwer vende, f 5 of 3 dagen. Overtr. trekhonden wet: J. B. te Raamsdonk, f 4 of 2 dagen. Voertuig zonder licht: J. H. te Oud- Heusden, f 3 of 2 dagen. Rijwiel zonder licht: A. J. de G. te Heusden, en M. v. L. te Wijk, f 4 of 2 dagen; W. de D. te Veen, f 3 of 1 week tuchtschool. Overtreding visscherijwet: J. O. te Well, f 5 of 3 dagen. Visschen met hengel zonder vergun ning: J. v. d. B. te Haagsteeg, f 3 of 2 dagen; J. A. v. H. te Haarsteeg f 3 of 2 dagen met verbeurd verklaring. Overtr. visscherijwet: (verb, verkl.) R. v. D. te Almkerk, f 5 of 3 dagen. Visschen met den zegen bij nacht: H. de G., W. de G. en G. de G. te allen te Woudrichem, ieder f 4 of 4 dagen. Vee laten loopen op eenig weiland: W. W. J. K. te Elshout, f 5 of 3 dagen. Vee laten loopen op bepoot land, L. V. te DeWerken, f 6 of 3 dagen. Overtr. milit-verord. te Woudrichem, H. v S. te Woudrichem, f 5 of 3 d. Overtr. wet der besmettelijke ziekten H. W. K. te Werkendam, f 5 of 3 d Overtreding leerplichtwet: B. v. B., 2 maal, te DeWerken, 2 X f 5 of 2 X 3 dagen; M. T. v. A te Kelle en W. P. te Andel, ieder f 5 of 3 dagen. StrooperijJ. S. te Woudrichem, f 5' of 3 dagen. Overtr. jachtwet: J. A. v. d. H. te Werkendam, f 10 of 4 dagen; H. I. te DeWerken, f 3 of 2 dagen. Overtr. springstiereureglement: L. V. te Woudrichem, f 3 of 2 dageo. Trekdier onbeheerd: A. S. te Rijs wijk, f 3 of 2 dagen. Overtr. trekhonden wet: W. Z. te Go rinchem, f3 of 2 dageD, Verzet van vonnis 4 Nov. j.1.M. D. te Werkendam, na verzet f 10 of 5 d. sïl PHED1KBËUK1ËM, 5 Dec. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Akkerhuis van Sleeu wijk. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Boeijinga. Chi. Geref. Kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Waterhoogte Heusden. Hoog Water. Laag Water. 30 Nov. 106 M. 0.40 M. -f N.A.P 1 Dec 1 04 0.48 2 150 0.85 Waterhoogte Maastricht (brug) 2 Dec. 1.81 M. boven 0. 3 2 01 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 2 Dec. 1.00 M. boven 0. 3 1.19 üurktberichlen 4 k f 4 25, Jammen f i f Dussen, 2 Dec. De prijs der boter was heden f 1,62 tot f 1,72. Aanvoer 31 Kilo. Zetting fl,60. Eieren f2,50 de 26 stuks. Waalw(jk, 2 Dec. Op de veemarkt waren weinig runderen aangevoerd. Geen handel. Heden overleed na een kortstondige ziekte, tot onze diepe droefheid, onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Vrouwe HENDRIKA JOHANNA VERHAREN, Wed. Mr. WILLEM DIRK BOSCH, in den ouderdom van ruim 71 jaren. U11 e c h t, C. G. VAN HOUTEN- verhagen. W. VAN HOUTEN. Hilversum, o. verhagen. J. Ph. verhagen- reepmaker van Belle. Utrecht, J. VAN BLEIJS WIJK TIERENS VERHAGEN. J. C. VAN BLEIJSWIJK TIERENS VERHAGEN— Goddard. Heusden, Wed. S. VERHAGEN- de Jong. Utrecht, 30 November 1915. Stadhouderslaan no. 16. Rouwbezoek kan niet worden af gewacht. De begrafenis zal plaats hebben op de begraafplaats te Orthen bij 's-Her- togenbosch, Vrijdag 3 December a.s., namiddags ongeveer één uur. Volstrekt eenige kennisgeving. Bij deze betuigen wij allen onzen harte- lijken dank., voor de bewijzen van deel neming bij het plotseling overlijden van onze Zuster ROZETTE ondervonden. Uit aller naam, JACOB VAN ADELLER. Heusden, 4 Dec. 1915. Ondertrouwd J. DEN DEKKER Dz. en A. H. VAN OMMEREN. Andel, Nederhemert, 2 Dec. 1915. Getrouwd J. H. CARP en MARIE KERKHOVEN. De Heer en Mevrouw CARPKerk hoven zeggen, mede namens wederzijdsche Families, dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Leiden, 1 December 1915. Wordt GEVRAAGD, zoo spoedig mogelijk, liefst kunnende melken, goed loon, bij J. H. COLIJN, te Doeveren. VAN te Werkendam. te Werkendam, zal op Woensdagen 15 en 22 De cember 1915, telkens des nam. 9 uur, in het Café „Wink" te Werken dam Voor de Erven J. Schaddelee en van de Wed. G. van der Leij van Driel. Twee Huizen c.a. te Werken dam, aan de Hoogstraat get. 425 en aan de Botersloot get 424. Gedeeltelijk in eigen gebruik, gedeelte lijk verhuurd voor f 2,50 per week. Aanvaarding en betaling kooppenningen 22 Januari 1916. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten Kantore van den No taris. VAN te Dussen. zullen te Dussen bij KAMP, Don derdagen 1G en 33 December 1915, voorm. ÏO uur precies 1. Weiland in Hill Polder Meeu wen, groot 3.02.90 H.A. 2. Huis en Erf te Dussen in Kre- keldraai, groot 1.52 A. 3. Bouwland over 't Diep, groot 15.2.0 A. Behoorende tot den boedel Nefkens-Lan- gerwerf. Breed bij biljetten. Aalburggeen dienst. Almkerk, vm. 9 30 en nm. 2 u. dr. MoDtijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooymans. Babylonünbroeknm. 2 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2,u. ds. Dierkene. Brakel, geen opgaaf. Capelle, vm. 9 30 u. en nm. 2.u. ds. Koster. Geref. kerk, geen opgaaf. Doeveren, vm. 10 u. ds. Bastiaanse. DrongeLen, geen dienst. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drimmelen, geen opgaaf. Dussen, vm. 9,30 u. ds. Van Stein Callen- fels. Eethen, nm 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren Geertruidenberg, geen dienst. Genderenvm. 9.30 u. ds. Feykes. Giesaen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. van Meer. Herpt, geen dienst' Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Ewoldt van Aal burg. Nederhemert, Nz. vm. 10 u. ds. Verloop. Nieuwendijk, Geref. kerk, geen opgaaf. Pouderoijen, geen opgaaf. Raamsdonk, nm. 2 u. ds. C. B. Holland. Raamsdonksveer, vm 9.30 u. ds. C. B. Ho land. Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vreugden- hil. Uitwijkvm. 9.30 u. ds. Hermanides. nm. Veen, vm. 9 30 en nm. 2 u. dr. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9 30 u. Bevestiging Kerke- raadsleden en nm. 2 u. dienst, ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Gobius du Sart. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. verfrischt de tong het bette door het gebruik van Wyberi- tabletten; zij smaken aange naam en vrijwaren tegelijker tijd voor verkoudheden en de gevolgen daarvan. BIJ alle apothekers en drogisten 4 60 cent. Heusden vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug teren, nm. geen dienst. Geref. kerk, vm. 9,30 u. leeskerk, nm. 6 u. ds. van Dijken te Over toom (Amsterdam.) Werkendam, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalst, nm. 2u. ds. Verloop van Nederhemert ft' ER E EN bAM. De zetting der boter is deze week op de markt 80 ett., in de winkelt dut 85 ets. per half kilo Ei ren 2 60 d* 26 stuks. LAND FAN ALTEN A 3 Dec Aardappelen. Vroeg» f -.fBlauwe f 3 50 k f 3.75 Zeeuwen Hoot e qual. f 21.00 k J 23 - 3e qual. (voor dt pers) f 16 0 17 00 Klaverhooi f 22. k f 23 - Wit stroo f 11 00 k 12 00 Geel dito f 10 k f 11 Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 32 a 34 ets. zwaardere 43 a 45 et, Boter f 0.75 k 0.85 per half K.G. Eieren 2.20 k 2 40 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op ie markt ƒ0 75 in de winkels dus f 080 per h. kilo. Eieren f 2 25 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1.65. KAATSHEUVEL, 2 Dec Zetting der boter /1,65 per kilo a - Eieren - ct. per stuk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 2