BEKENDMAKING. rf huis Twee Huizen en Erven BOUWGROND met Vruchtboomen M.J.H.KESSELS HET NIEUWSBLAD te verkoopen: Uitlever L. J VEERMAN Heusden. Tabletten te Almkerk. MEUBELEN, lemens een lonten Mnnr tol aiotie De Kinderen Slachtoffer der loopgraven afkondiging van den Legger A der Waterleidingen Nos. 1 en 2, De Notaris J. J. van der Kaaden Openbare Verkooping Notaris J. M. C PAAP, verkoopen ALKEriBURG'S-- Notaris J. M.C. Paap te Werkendam, publiek verkoopen: diverse perceelen uitstekend Wei-, Bouw- en Griendland, Openbare Verkooping Notaris J.M.O. Paap te Werkendam publiek verkoopen telegrammen over de maand Nov. bedroeg 75, waarvan 27 verzonden en 48 ontvangen. 's-Clravemoer. Bij den landbou wer A. V. alhier, zijn eenige fruitboomen moedwillig beschadigd. In verband tevens met eene poging tot brandstichting bij diens schoonzoon te Capelle is een persoon van T ongensche Vaart gearresteerd, die naar verluidt zijne misdaden reeds bekend moet hebben en mitsdien eene zware straf te wachten staat. Raamsdonkveer. Beursprijzen hotel De Reijer. Erwten f 19,50; Haver f 13.25; Tarwe f 12,90; Maisf 12.50; Rogge f 12,40. alles per 100 K.g. Hooi f 25,—; Stroo f 14, Raamsdonk. De timmermans knecht H. Snoek, verwondde zich met een beitel zoo ernstig aan de hand, dat medi sche hnlp noodig was. Sprang;. In de vacature Zwart werd tot diaken bij de Ned. Herv. Gemeente gekozen de heer C. Timmermans. Naar men ons meedeelt is het melk- rijden naar de Coop. Stoomzuivelfabriek „De Toekomst" te 's Cappele voor de land bouwers uit deze gemeente bij inschrijving aangenomen door den voerman A. van Beek te Vrij hoeve-Cappel, voor 8 cent per 50 k.g. Durgerljjke Stand. lleusden, vaD 7—14 Dec. Overleden: Adriana Verbunt, 77 j. wed. van Joachim van der Aa; Jantje Orielaard, 40 j., echtg. van Willem Baaijens. Hinnenland. Vorige week deed een jongmensch te Breda verscheidene groote inkoopen. Door zijn uitzicht, handelwijze en den opgegeven naam, die later valsch bleek te zijn, kreeg hij tal van goederen op crediet; toen hij zich ontdekt zag reed hij per fiets naar Raamsdonksveer, al waar hij zich in den diepen Maasstroom stortte en verdronk. Wij lezen thans omtrent dit drama: Omtrent den jongeD man, die, na te Breda de dwaaste onbetaalde inkoo pen gedaan te hebben, te Raamsdonks veer op tragische wijze een einde aan zijn leven maakte, deelt men nadere bijzonderheden mede, welke een ander licht werpen op wat als kunstgrepen van een oplichter of pseudo-baron werd vermeld. Bedoelde jonge man mag, vol gens het oordeel van bevoegde medische zijde, niet verantwoordelijk voor zijn daden gesteld worden. De geneesheer, die hem goed gekend heeft, is n 1. na overweging van het feitenmateriaal tot de gevestigde overtuiging gekomen, dat hier gehandeld is ineen vlaag van acuten waanzin, waarschijnlijk grootheidswaan zin. Het jongmensch, zoo deelt men ver der mede, was in velerlei opzicht nog een kind en van onberispelijk levens gedrag; nog maar korten tijd was hij als surnumerair bij de posterijen te R. geplaatst. Zijn directeur, de heer Ban ting verklaart van hem dat hij nog nooit zoo'n innemende, beminnelijke, flinke hulp gehad heeft. Na Vrijdag middag 3 December 5 uur heeft het ziekteproces zich echter in buitenge wone snelheid ontwikkeld. Opgenoemd uur had hij juist een hartelijken brief aan zijn moeder geschreven, en was toen naar Breda gegaan om een winter jas te koopen, waarvoor hij het geld bij zich droeg. Daar deed hij in een taxi-auto de meest dwaze inkoopen tot een bedrag van honderden guldenszoo kacht hij voorwerpen, die geheel waarde loos voor hem waren of die hij zelf bezat. 's Nachts om half drie op zijn ka mer teruggekeerd, schijnt hij tot be zinning gekomen een onrustigen nacht doorgebracht te hebben een mede-in wonende van zijn pension heeft hem steeds gehoord. Toen hij den volgenden dag van zijn hospita vernam, dat de politie naar hem had gevraagd, heeft het bewustzijn van de in waanzin ver richte daden hem dermate aangegrepen, dat hij op een fiets sprong en zich in den diepen Maasstroom stortte. Te R., zoo meldt men ten slotte, is men van medelijden vervuld voor den ongelukkige, wien blaam noch spot treft en wiens leven op zoo in-treurige wijze werd afgesneden. De Maas is de laatste dagen onrast barend gewassen en nog steeds komt er geen bericht van stilstand of val. De lager gelegen gedeelten van Maastricht en de wegen naar omliggende dorpen zijn overstroomd. Ook van Bommel, Grave enz. komen dezelfde berichten terwijl het verkeer met de Betuwe, zoo meldt men uit Druten van de Waal, de gemeenschap voor voertuigen verbroken is. i Door hevigen golfslag, waardoor het water in de Laakhaven te 's-Graven- hage volgens ooggetuigen wel een meter werd opgezweept en door te zwaar laden van hun schuit, geraakten Vrijdag de 2 opvarende schippers bij het zinken van het schip te water, en moesten, daar hulp onmogelijk was, verdrinken. Te Winschoten is Zondagavond de onderwijzeres mej. A. Heikens, toen ze een brief wilde posten, naby de woning van haar ouders door iemand met een mes in de lies gestoken. Zij is dien nacht overleden. Omtrent den dader is nog niets bekend. Op last van den burgemeester van Alkmaar is Maandagmorgen aan het station van de tram naar Amsterdam van verschillende veehouders, die hun consumptiemelk niet tegen den maxi mumprijs van 9 cent per liter wensch- ten te leveren, in beslag genomen on der protest van de aanvoerders, een hoeveelheid van 499 L. melk, welke bestemd was om als consumptiemelk naar Amsterdam te worden vervoerd. In het ontbrekende voor dien dag werd voorzien door inbeslagneming van een hoeveelheid van 3200 Liter aan de fabriek van melkproducten Uithoorn aldaar, hier zonder protest. Dezer dagen zijn aan de Ovenjselsch- Pruisische grens eenige personen be keurd, die een groot aantal centen bij zich hadden. Met het verschaffen van centen aan de Duitschers wordt een niet onbelangrijke winst gemaakt: op 1000 centen zoo zegt men, ongeveer 15 Mark. Het O. M. bij de rechtbank te Asaen heeft 3 maanden gevangenisstraf ge- eischt tegen ds Bahler, wegens onder- teekening van het bekende manifest inzake dienstweigering. De wetsontwerpen waarbij twee nieu we buitengewone oorlogscredieten van 50 millioen gulden ieder worden aan gevraagd zijn van den Raad van State terugontvangen en zullen thans zeer spoedig bij de Tweede Kamer inkomen Een schandelijke behandeling, waar aan een 26 jarige dienstbode bij het echtpaar B,, landbouwer, wonende te Sappemeer, heeft blootgestaan, houdt de gemoederen der ingezetenen reeds dagen lang gaande. Dit meisje, afkom stig uit het gemeentelijke armhuis te Hoogezand, werd voor een 7-tal jaren bij deze menschen uitbesteed. Ging het aanvankelijk eerst goed, later schijnt men dit meisje, dat niet tot de schran- dersten behoort, onbeusch en on- menschelijk te hebben bejegend. Zwaar werken, in- en buitenshuis, op het land enz.; niet behoorlijke voeding, zoodat de ongelukkige heelemaal is vermagerd totaal onvoldoende kleeding, die men met haar loon verrekende, waarvan zij nimmer iets zag, en zoo meer Ook spreekt men van beweerde mis handelingen; het moet zijn voorgeko men, dat zij soms bij wijze van wek ken, 's morgens op haar bed werd ver gast op een kan koud water, dat men over haar hoofd uitstortte. Voedsel onthouding bij wijze van strafmaatregel kwam nog al eens voor. In geen 3 jaren heeft zij zich op straat kunnen vertoonen, omdat zij geen kleeren be zat. De publieke opinie is ten zeerste tegen dit echtpaar gebeten, glasruiten zijn reeds bij hen ingeworpen. Het meisje is thans weer liefdevol in het armhuis opgenomen, waarheen ze per rijtuig werd overgebracht, om dat zij zich niet behoorlijk op straat kon vertoonen, wegens den verwaar loosden toestand, waarin zij verkeerde. Woensdagnamiddag heeft op het Alkmaarder meer, nabij Markenbinnen, een droevig ongeval plaats gehad, waar bij het verlies van drie menschenlevens valt te betreuren. Het jacht „Storm vogel", van den heer Hugenholtz, werd door een ongelukkigen samenloop van omstandigheden overvaren door een stoomboot. Het bootje liep vol water en zouk binuen enkele oogenblikken. Van de vijf inzittenden werden twee heeren gered, terwijl de drie dames jammerlijk verdronken. Twee lijken zijn later opgehaald en naar Alkmaar ver voerdnaar het derde wordt nog ge zocht. De heeren kregen eenige lichte verwon lingen. Genezen door de Pink Pillen. „Het verblijf in de loopgraven, zeide ons een soldaat in het belgische kamp te Harderwijk, is lang niet aangenaam, dat kunt gij gemakkelijk begrijpen, niet waar? In der daad, tegelijk met het gevaar waaraan men voortdurend is blootgesteld wan wege het vuur van den vijand, waaraan het dikwijls moeie- lijk valt te ontsnappen, bestaat er een ander waaraan wij bijna allen den tol hebben betaald de rheumatische pijnen. Toen ik hier ben aangekomen, was ik niet alleau uitgeput door de wissel valligheden en de beproevin en die wij hadden doorgemaakt, maar bovendien machteloos door pijnen ten gevolge van het lange verblijf in de vochtigheid, somwijlen zelfs in het water der gangen en loopgraven. Mijne gewrichten waren zoo pijnlijk dat ik mij nauwelijks be wegen kon en dat ik, om den weg af te leggeD, genoodzaakt ben geweest te worden gesteund door kameraden die er minder slecht aan toe waren dan'ik. Wanneer ik genoodzaakt was een plotse linge beweging te maken, moest ik bet van de pijn uitschreeuwen. Gelukkig heeft men mij eenige doosjes Pink Pillen laten innemen, die eerst een uit muntende uitwerking op mijn alge- meeuen toestand hebben gehad en nie daarna mijne pijnen hebben doen ver dwijnen alsof men ze met de hand had wegenomen. Sedert ik de Pink Pillen heb gebruikt, ben ik, ondanks de ver veling die uit onzen moeielijken toe stand voortkomt, zoo wel als ik maar zijn kan." De belgische soldaat die zoo tot ons sprak en ons ook een schriftelijke ver klaring van zijn genezing door de Pink Pillen heeft ter handgesteld, is de heer Victor Hoquet oud 3"> jaren, voor den oorlog wonende te Chimay, provincie Henegouwen, 22, Boucherstraat. De Pink Pillen zullen u even ge makkelijk van uwe pijnen verlossen als zij het dezen armen militair hebben gedaan. Neem heden drie of vier van die goede pillen, doe dat gedurende eenige dagen en gij zult uwe pijnen voelen verdwijnen, tegelijker tijd dat gij een soort van groot welbehagen zult ondervinden, dat uit een verbetering van uw algemeenen toestand voortkomt De Pink Pillen zijn een herstellend middel van de eerste soort. Zij genezen, snel en zeker, alle ziekten die uit ver slapping van het bloed of verzwakking van het zenuwstelsel voortkomen, als bloedarmoede, bleekzucht, schele hoofd pijn, neurasthenie, rboumatiek, maag pijnen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, DaOostakade 15,Amster- pamvoor Heusden en Omstreken bij M. Malingré, Drogist te Heusden, de fijma P. J. van Gils, Apotheek te Waal wijk, en verder bij verschillende apo thekers en goede drogisten. tf 70. nuchtere kalveren f 16 a f 16 a f22. Waterhoogte Heusden Hoog Water. Laag Water. 10 Dec. 2.38 M. 2.20 M. - N.A.P. 11 2.34 2.24 12 2.53 2.35 13 2.64 2.55 Waterhoogte Maastricht (brug) 13 Dec. 2.18 M. boven 0. 14 4.18 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Dec. 6.58 M. boven 0. 14 6.71 Marktberichten Werkendam. De zetting der boter is deze week op de markt 75 ct., in de winkels dus 80 ct. per hall kilo. Eieren f 2,30 de 26 stuks. Bcsoijen, 14 Dec. De prijs der boter was he len f 1,52 a f 1,62 per Kilo Aangevoerd 30 Kilo. Eieren 7 8 a ct. per stuk. Sleeuwijk. De zetting der boter bedraagt 825 ct. per half kilo en die der eieren f 2,15 de 26 stuks. Oosterhout, 13 Dec. Boter f 1.68 a f 1,70 per K.g. Eieren 38 en 40 cent de 4 stuks. 's-Bosch, 10 Dec. Op de heden gehouden veiling werden aangevoerd 9875 gegaran deerd versche inl. hoender-eieren, waarvoor werd besteed van fl.30 tot fl.35 per K.G. Kippen, f 0,850,90 per stuk. Rotterdam, 13 Dec. Op de veemarkt waren heden aaagevoerdmagere runderen, 466 vette runderen, 76 vette kalveren, nuchtere kalveren,schapen en lam meren, 854 varkens,biggen,bok ken of geiten. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 104, 2e kw. 86 cent, kalveren le kw. 120, 2e kw. 105 cent, schapen le kw. 82, 2e kw. 74 cent, vette varkens 92 a 90 cent, licht soo-t 76 cent per kilo. Nuchtere fokkal veren f 00,a 00,00, idem voor de slacht f ,00 a f,00, Big gen f 0,00 a 0.00 per week. Gorinrhem, 13 Dec. Op de veemarkt waren aangevoerd 174 runderen, 3 nuchtere kal veren, vette ver keus, 409 biggen. De prijzen waren als volgt: zware kalf- koeien f 240 a f 280, kalfvaarzen f 180 a f 230, guiste vaarzen f 140 a f 160, melk koeien f 220 a f 270, 2^-jarige ossen f a1^-jarige dito fa pin ken f a fgraskalveren f 40 a Vette varkensa - biggen f 8 a f 15 per stuk. c. per half kilo, Advertentiën. Het DAGELIJKSCH BESTUUR van het Waterschap „Binnenpolder van Doeveren" doet bij dezen vastgesteld door Ged. Staten van Noord brabant den 22 October 1914, en gewijzigd, voor zoover No. 2 betreft, ingevolge Ko ninklijk Besluit d.d. 9 Augustus 1915, No. 52. Doeveren. 10 December 1915. Het Dagelijksch Bestuur voornoemd, C. L. v. B. KOLK. Voorzitter. H. H. VERHOEVEN, Secretaris. Die iets te vorderen heeft van of verschuldigd is aan wijlen de Echtelieden GEER TRUI NIEUWENHUIZEN en JAN KAMP, gewoond hebbende te Almkerk en al aar overleden respectievelijk den 27 April 1910 en 19 November 1915. wordt verzocht daar van opgaaf of betaling te doen vóór den 1 Januari 1916, ten Kantore van Notaris J. J. VAN DERKAADENte Almkerk. te Almkerk, is voornemens om op Woensdag 32 Wecember 191», 's voorm d.tag 10 uur precies, ten sterf huize van Wijlen de Echtelieden C. NIEUWENHUIZEN en J. KAMP, aan den Uppelscben dijk, te Alm kerk, in bet openbaar, oill COiltant geld, f. aftands drachtig voskleurig Paard. 4L Koeien, gekalfd hebbende of nog moete de kalven. 2 Kalveren. 4000 K.G. best gewonnen Hlooi. Eene partij ongedorschen Rogge. Boerenwagen met toebehooren, rolwagen, aardkar, ijzeren ploeg, rolblok, koppelegge, 2 koppelzwingen, sleppen, karn met toe behooren, koperen kannen en ketels, tuigen, zeyen, pulpbak, hooigraaf, polderstok, ladders baktrog, melkjuk, kruiwagen, ver dere landbouwgereedsc lappen, boterkorven. zakken, toedekken, mesthoop, een partijtje riet, landhek horden, palen, slieten, brand hout, tonnen en kuipen. VOORTS: waaronder potkachel met toebehooren, tafels, stoelen, hanglamp, karpet, vloermatten, klok, spiegels, kabinet, kastje, thee- en koffiepotten, wit- en gekleurd aardewerk, fles-chen en glazen, ijzeren potten, Bijbel met koperen sluiting, waschstoel met kuip, pottenstelling, koffiemolen, petroleumstel, Keulsche potten en pannen, enz. enz. Alles één uur voor den verkoop afgenum- merd te zien. Inlichtingen geeft de Notaris. VAN te IVerkendaiu. te Werkendam, zal op Woensdagen 15 en 22 De cember 1915, telkens des nam. 9 uur, in het Café „Wink" te Werken dam Voor de Erven J. Schaddelee en van de Wed. G. van der Leij van Driel. Twee Huizen ©a. te Werken dam, aan de Hoogstraat get. 425 en aan de Botersloot get 424. Gedeeltelijk in eigen gebruik, gedeelte lijk verhuurd voor f 2,50 per week. Aanvaarding en betaling kooppenningen 22 Januari 1916. Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten Kantore van den No taris. .L/iUism/i Verkrijgbaar te: Heusden, bij G. Malingré. Almkerk, bij Mej. S. van Drunen. Russen, bij J. J. Paes. *»leeuw||k, bij J. v. d. Linden. Werkendam, bij J. v. d. Werfi. W oudrieheni, bij J. Struick Czn. zal op Donderdag ie Decem ber 1915 provisioneel en op Don derdag 93 December 1915 fi naal, telkens des nam. 2 uur, kte fl oudrichem, in het Café „VAN GOOL", Ten verzoeke van Mevrouw A. J. van de Wetering, Weduwe van den Heer G. van Andel Joh.zn. te zamen ter groot van 17 9o 49 H.A., on der Rijswijk, Giessen, Andel, Veen, Wou- drichem, Emickhoven en deWerken. Alles nadei omschreven in Notitiën, die, op aanvraag aan den Notaris, franco wor den toegezonden. Twee derde der koopsommen kan als le hypotheek A 43/4 pCt. op het gekochte ge vestigd blijven. vanj le Sleeuw|jk. finaal, telkens des nam. 7 uur,"te Sleeu- w ij k, in het café SPRENGER, voor den Heer A. N. KOSTERS. a. Het perceel Bouwterrein met daarop staande Vruchtboomen te Sleeuwijk, aan den Straatweg, kad. Sectie C nom- mer 693, groot 25.90 aren, in 4 perc., zooals op hel terrein zijn afgepaald. b. De op gemeld kad. perceel staande houten Schuur tot amotie. Alles in eigen gebruik. Aanvaarding en betaling kooppenningen 22 Januari 1916. 1 Breeder bij biljet omschreven. Inlichtingen ten kantore van den Notaris NEDERLANDSCHEFABRIEK Til BI IDE J rn MUZIEK-INSTRUMENTEN I I Lü UliU Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daarop volgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings- vcen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure 's-Bosch. t Goederen voor Delft, Vlaardingen. Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Ir tormatiën van bovenstaande diensten m te winnen bij B. VAN KUIJK, Wilhel- minaplein te Heusden. ■f Deze diensten zijn vrij van veergeld. voor het Land van Hensden en Altena, Beneden Langstraat en Bommelerwaard. heeft een groot aantal abonnés op alle plaatsen gelegen in bovengenoem de streek en is in lleusdenWijkAal burgVeen, AndelWerkendamAlm kerk.Nieuwendijk, MeeuwenDussen Babilonïènbroek, EethenDrongelen, Gender en, SprangVrijhoeve- Cappel, s-Grevelduin-CapelleRaamsdonkfveer ,8-Gravenmoer enz. enz. het MEEST gelezen Blad. DAAROM: de Courant voor H. H. ADVERTEERDERS Vraagt conditiën! nemen wat graag de lekkere Wybert-tabletten in, die ze tegen de gevolgen van het ruwe weer beschutten. Sedert meer dan 70 jaar alt een uit stekend hulsmiddeltje bekend en beproefd. alle apothekers en drogisten 60 cent zal op Dwnderdag 16 Decem ber 1915. provisioneel en op Don derdag 93 December 1915, Dit is de eenige zaak gedreven door des:els zed den oprichter der in Neder/and zoo ba. kende FABRIEK VAN MUZIEKINSTRUMENTEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1915 | | pagina 3